WiększaMniejszyNormalny
23.07.2014.

 

 Co? Gdzie? Kiedy? - lipiec

 

  

AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Przetargi
Z kart historii
Kluby sportowe
Zadaj pytanie Burmistrzowi
Odpowiedzi
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
 
EDG
eod
bip
eod
lcc
Kolporter RSS
Choszczno - Wakacje z iluzją tańcem i rysunkiem
23.07.2014.
Choszczno - Wakacje z iluzją tańcem i rysunkiem
CHOSZCZNO. Od poniedziałku ruszyła „Zaczarowana podróż do kultury”. Wczoraj byliśmy w Stradzewie. Marysia i Bartek mieli okazję zostać pomocnikami iluzjonisty, a nawet wykonali z nim jedną sztuczkę. Potem było malowanie twarzy, tańce, gry, zabawy i wspólne rysowanie. Dzisiaj zapraszamy do Radaczewa, a jutro do Piasecznika.

Czytaj całość
 
Choszczno - Święto Policji
22.07.2014.
Choszczno - Święto Policji CHOSZCZNO. Wczoraj w Choszczeńskim Domu Kultury odbyła się uroczysta odprawa z okazji Święta Policji. Z tej okazji na wyższe stopnie awansowano 40 policjantów.  Zasłużyliście na to, bo wasza komenda zaliczana jest do najlepszych w kraju – mówił komendant wojewódzki insp. JAROSŁAW SAWICKI.

Czytaj całość
 
Zniknął dom, za chwilę zniknie drugi
22.07.2014.
Choszczno - Zniknął dom, za chwilę zniknie drugi
CHOSZCZNO. Kamienica stojąca na rogu ulic Piastowskiej i Władysława Jagiełły już nie będzie zagrażać przechodniom. – Rodziny w niej mieszkające otrzymały inne mieszkania, budynek został zburzony i w tym miejscu wybudowano ciąg pieszy – mówi burmistrz ROBERT ADAMCZYK. W celu poprawy bezpieczeństwa przebudowano również zatokę przy ul. Bohaterów Warszawy. Dobiega też końca budowa parkingu za Choszczeńskim Domem Kultury. Niebawem zburzony zostanie budynek stojący u zbiegu ulic Bolesława Chrobrego i Mur Południowy.

Czytaj całość
 
Choszczno - Czas na wakacyjną zabawę
18.07.2014.
Radaczewo...   Dzisiaj o 15.00 na wakacyjną zabawę zapraszamy dzieci i rodziców do Radaczewa 
 
Choszczno - Czas na wakacyjna zabawę
CHOSZCZNO. Od poniedziałku startuje „Zaczarowana podróż do kultury”. Dzieci nie będą się nudzić, bo do wspólnej zabawy zaprasza ich Choszczeński Dom Kultury. W 14 wsiach i czterokrotnie w Choszcznie zorganizowane zostaną pikniki rekreacyjno-sportowe z iluzjonistą, grami, zabawami i konkursami. Na pierwszy zapraszamy już w najbliższy poniedziałek (21 lipca o 15.00) na Orlika przy ul. Obrońców Westerplatte. Potem pociąg zawita do Stradzewa, Radaczewa, Piasecznika, Suliszewa, Zwierzyna, Rzecka, Kołek, Radunia, Koplina, Korytowa, Starego Klukomia, Sławęcina, Wardynia, Zamęcina i jeszcze trzykrotnie do Choszczna.

Czytaj całość
 
Jubileusz parafii w Raduniu
21.07.2014.
Jubileusz parafii w Raduniu
CHOSZCZNO – RADUŃ. W sobotę mieszkańcy Radunia, Smolenia i Nowego Klukomia wzięli udział w obchodach 40-lecia parafii pw. Matki Boskiej Szkaplerznej. – To były trudne czasy, ale zawsze z przyjemnością tu wracam – mówi ks. JAN KAZIECZKO, który w latach 80. był proboszczem w Raduniu, a w sobotę celebrował jubileuszową mszę. Mieszkańcy z sympatią go wspominają, ale podkreślają, że pierwszym proboszczem był ks. JERZY SOSNA, a najdłużej, bo prawie 16 lat gospodarzył tu ks. CZESŁAW JARYMOWICZ.

Czytaj całość
 
Choszczno - Suliszewo - Zdrowie w życiu jest najważniejsze
21.07.2014.
Choszczno - Suliszewo - Zdrowie w życiu jest najważniejsze  CHOSZCZNO. – Nasze życie było trudne, ale gdybyśmy mieli jeszcze raz je przeżyć, to chcielibyśmy żeby było takie same – mówią STEFANIA i KAZIMIERZ BYZDROWIE z Suliszewa. W sobotę, w sali ślubów Urzędu Stanu Cywilnego wiceburmistrz ADAM ANDRIASZKIEWICZ, w obecności dzieci, wnuków i prawnuków wręczył im Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

Czytaj całość
 
Choszczno - Łukszo - Strucla jedzie na Polagrę
18.07.2014.
Choszczno - Łukszo - Strucla jedzie na Polagrę  CHOSZCZNO. 28 potrawą z województwa zachodniopomorskiego, która została wpisana na Listę Produktów Tradycyjnych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi jest choszczeńska strucla z makiem. – W te strony przywieźli ją osiedleńcy pod koniec lat 40. tamtego wieku, a w Choszcznie na stałe zagościła za sprawą mojego ojca ZDZISŁAWA WARDAKA - mówi BERNARDA MARIOLA ŁUKSZO. We wtorek z mężem ANDRZEJEM przyjął ich marszałek OLGIERD GEBLEWICZ.
Czytaj całość
 
Błota się już nie boją
17.07.2014.
OSP Kołki - Błota się już nie boją CHOSZCZNO. W Szczawnicy odbyła się II Ogólnopolska Olimpiada Sportowo-Pożarnicza OSP. W stawce ponad 50. drużyn z całej Polski Kobieca Drużyna Pożarnicza  z Kołek zajęła pierwsze miejsce, a męska drużyna była trzecia. – Zawody były bardzo emocjonujące, choćby ze względu na warunki pogodowe w jakich startowaliśmy – mówi WIESŁAWA ŚWITAJ. Jej słowa udowadnia powyższa fotka, którą prezentuje portal www.strazaczki.pl.
Czytaj całość
 
Poznali się na choszczeńskim dworcu
16.07.2014.
Kamelowie - Poznali się na choszczeńskim dworcu
CHOSZCZNO. MONIKA i JAN KAMELOWIE doskonale pamiętają dzień, w którym się poznali, dzień który połączył ich na zawsze. Dziś z dumą patrzą na swoich synów i ich rodziny i z łezką w oku wspominają wspólnie spędzone lata. – Nasze miasto jest piękne, ale szkoda nam dworca i amfiteatru. Te obiekty były częścią naszego życia – wspominali jubilaci podczas uroczystego wręczania im medali „Za długoletnie pożycie małżeńskie”.
Czytaj całość
 
Choszczno - Bohater z Władywostoku
11.07.2014.
Choszczno - Bohater z Władywostoku
CHOSZCZNO. Był ranny w walkach pod Ziemomyślem, Pakością i Sulinem. 15 lutego 1945 roku, w boju czołowym zniszczył dwa niemieckie czołgi, a trzeci gąsienicami stratował jego i działo, z którego strzelał. Pośmiertnie odznaczony został tytułem bohatera narodowego, a w rodzinnym Władywostoku stoi jego pomnik, ma swoją ulicę, jest też klub, który nosi jego imię. Mowa o sierżancie STIEPANIE GRYGORIJEWICZU BORYSENCE, żołnierzu Armii Czerwonej, którego bezimienne prochy od prawie 70. lat spoczywają w ziemi choszczeńskiej, a my dowiadujemy się o nim dopiero teraz. To przypadek i złote serca WALENTYNY WASILEWNEJ SAMSONOWEJ, nauczycielki fizyki z Władywostoku oraz szczecińskiej tłumaczki i przewodniczki LUDMIŁY KOPYCIŃSKIEJ sprawiły, że poznaliśmy jego losy. I właśnie o tym jest ta historia.
 
Czytaj całość
 
Choszczno - Niagara - Nie zabrali krwi na wakacje
14.07.2014.
Choszczno - Niagara - Nie zabrali krwi na wakacje CHOSZCZNO. W ubiegły piątek na parkingu przy supermarkecie NETTO odbyła się akcja poboru krwi. Choć to już wakacje, to jednak w sumie prawie 40 osób zdecydowało się na oddanie tego życiodajnego płynu.

Czytaj całość
 
Choszczno - PZW - Wygrał pierwszy i ostatni
14.07.2014.
Choszczno - PZW - Wygrał pierwszy i ostatni CHOSZCZNO. Niedzielne spławikowe zawody wędkarskie, w których walczono o Puchar ZPD Tartak TOMASZA ZIENDY mogły przejść do historii jako wyjątkowo rekordowe. Zwycięzca EUGENIUSZ SOSNOWSKI złowił ponad dziewięć kilogramów ryb, jednak ta największa, czyli co najmniej trzykilogramowy lin pozostał w wodzie. Bez większych problemów zerwał mu cienki zestaw, podobnie jak okazałe leszcze, które spięły się innym wędkarzom.

Czytaj całość
 
Trzy razy najlepsi
14.07.2014.
Choszczno - Kajak Polo - Trzy razy najlepsi
CHOSZCZNO. Choszczeńscy zawodnicy kajak polo po raz kolejny udowodnili, że w naszym kraju nie mają sobie równych. W rozegranym w sobotę i niedzielę na jeziorze Klukom 3. edycji Międzynarodowego Pucharu Polski zwyciężyli we wszystkich trzech dywizjach.

Czytaj całość
 
Choszczno - Warto powalczyć o kasę
09.07.2014.
Choszczno - Warto powalczyć o kasę  CHOSZCZNO. Już po raz czwarty Lider Pojezierza rozpoczął nabór wniosków o dofinansowanie tzw. działań aktywizujących. W poprzedniej edycji skorzystali z tego mieszkańcy Wardynia, Kołek i Zamęcina. W ostatniej także Zamęcin oraz Stradzewo i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Choszcznie. Jeśli macie pomysł na wsparcie działań, które uczą i inicjują zainteresowania mieszkańców, to już powinniście składać wnioski, bo termin ich składania mija 31 lipca br.

Czytaj całość
 
Choszczno - Rozmowa z Margaret
08.07.2014.
Choszczno - Rozmowa z Margaret
CHOSZCZNO. Choć już w 2009 roku wygrała Szansę na Sukces, to jednak tak naprawdę wszyscy poznaliśmy ją po debiucie piosenki „Thank You Very Much”. Właśnie za ten utwór w konkursie Eska Music Awards 2013 nominowana została do tytułów „Najlepsza Artystka”, „Najlepszy Hit”, "Najlepszy Debiut" i „Najlepsze Video”. W tej ostatniej kategorii zdobyła główną nagrodę. W tym roku jej utwór „Wasted” należy do najczęściej granych w polskim radiu, a 7 czerwca, podczas koncertu SuperJedynki odbywającego się w ramach 51. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu otrzymała nagrodę w kategorii „SuperArtysta bez granic”. Mowa oczywiście o MARGARET, gwieździe Choszczeńskiej Sobótki 2014, która jeszcze osiem lat temu najczęściej występowała na deskach Choszczeńskiego Domu Kultury i Państwowej Szkoły Muzycznej w Choszcznie. I właśnie od tego akcentu rozpoczęliśmy z nią sobótkowy wywiad.

Czytaj całość
 
Walczyli do ostatniej konkurencji
07.07.2014.
OSP Zamęcin - Walczyli do ostatniej konkurencji
CHOSZCZNO. W Bytomiu Odrzańskim odbył się V Puchar Polski Zachodniej w Działaniach Ratowniczych i Przeciwpowodziowych. W klasyfikacji generalnej drużyna z OSP Zamęcin zdobyła brązowy medal, a w poszczególnych konkurencjach jeden złoty i cztery brązowe.

Czytaj całość
 
Oflag II B Arnswalde - Taka lista jest tylko jedna
07.07.2014.
 Oflag II B Arnswalde - Taka lista jest tylko jedna CHOSZCZNO. 20 choszczeńskich gimnazjalistów przez prawie cztery miesiące tworzyło listę jeńców Oflagu II B Arnswalde.  – Do tej pory udało się ustalić nazwiska 1163 osób – ich opiekun SŁAWOMIR GIZIŃSKI informuje, że ten spOflag II B Arnswalde - Taka lista jest tylko jedna is stanie się podstawą do kolejnej publikacji o obozie, którą nazwie „Leksykonem jeńców Oflagu IIB”.
 
Czytaj całość
 
Choszczno - Hartmut Tanski - Pamięta tylko dworzec
04.07.2014.
Choszczno - Hartmut Tanski - Pamięta tylko dworzec
CHOSZCZNO. W ubiegłym tygodniu odwiedził nasze miasto HARTMUT TANSKI, współorganizator największej na świecie parady folkloru otwierającej monachijski Oktoberfest. – Zawsze marzyłem, żeby tu kiedyś wrócić i znaleźć dom, z którego okna codziennie patrzyłem na budynek dworca kolejowego. Niestety nie pamiętam na jakiej ulicy mieszkaliśmy – mówił podczas spotkania z burmistrzem ROBERTEM ADAMCZYKIEM.
 
Czytaj całość
 
CHOSZCZNO - PARA - Tego nie wolno było przegapić
02.07.2014.
CHOSZCZNO - PARA - Tego nie wolno było przegapić CHOSZCZNO. Czerwiec był bardzo szczęśliwy dla naszych wokalistów i tancerzy. Najpierw na wojewódzkim finale Przeglądu Amatorskiego Ruchu Artystycznego tytuł laureata wyśpiewał MIROSŁAW ZIENOWICZ, a następnie na finale Wojewódzkich Konfrontacji Tanecznych główną nagrodę wytańczył zespół Terpsychora. Podobnymi osiągnięciami mogą pochwalić się: IGA BOLEŃ, REMIGIUSZ JEŻEK i MAŁGORZATA SARNA, którzy z kolei wygrali Wojewódzki Przegląd Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży.
Czytaj całość
 
Choszczno - PZM Ozimek - Ważna jest zabawa
01.07.2014.
Choszczno - PZM Ozimek - Ważna jest zabawa  CHOSZCZNO. Zgodnie z przewidywaniami II Firmowe Zawody Wędkarskie o Puchar ZPM Ozimek, rozegrane w niedzielę na jeziorze Raduń  wygrał JERZY PILARSKI. Złowił prawie dziewięć kilogramów ryb i w tym dniu był dla rywali zdecydowanie poza zasięgiem. Ubiegłoroczny zwycięzca ZENON ŁAKOS, tym razem musiał zadowolić się drugim miejscem.

Czytaj całość
 
Choszczno - W nowej komendzie nowe samochody
01.07.2014.
Choszczno - W nowej komendzie nowe samochody CHOSZCZNO. Dziś w południe na placu budowy siedziby Komendy Powiatowej Policji burmistrz ROBERT ADAMCZYK i skarbnik BARBARA KRÓL podpisali porozumienie w sprawie dofinansowania zakupu policyjnych samochodów. Już niebawem policjanci zaczną jeździć co najmniej 13 nowymi pojazdami marki kia.

Czytaj całość
 
Czas na kolejną dekadę
01.07.2014.
Choszczno - Inni - Czas na kolejną dekadę CHOSZCZNO. Powstali by promować pomysł na książkę, a grają już 10 lat. W piątek w sali widowiskowej Choszczeńskiego Domu Kultury odbył się koncert poświęcony 10-leciu powstania zespołu iNNi. Oprócz jubilatów na scenie zaprezentowały się: choszczeński zespół Fishing Group, warszawskie Szepty i Krzyki oraz szczecińskie Reactor7x i Curcuma.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 26 z 2203
Gospodarka Odpadami
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc
Kalendarz imprez 2012

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

Copyright © 2014 www.choszczno.pl.