WiększaMniejszyNormalny
29.08.2015.
banerSIERPIENint.jpg
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Przetargi
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
EDG
eod
bip
eod
lcc
Kolporter RSS
Kajakpoliści walczą o medale ME
28.08.2015.
Choszczno - Kajakpoliści walczą o medale ME CHOSZCZNO. Wczoraj w niemieckim Essen rozpoczęły się Mistrzostwa Europy w Kajak Polo. O medale walczą też cztery polskie drużyny (seniorki, seniorzy oraz U21 kobiet i mężczyzn). Choć do finałów jeszcze daleko, to jednak już wiemy, że prowadzona przez NORBERTA WATKOWSKIEGO kadra seniorów po raz pierwszy znalazła się w pierwszej ósemce, najlepszych drużyn starego kontynentu. W swojej grupie ulegli tylko Niemcom (3:7), a pokonali Litwę 15:2, Irlandię 7:4 i Finlandię 8:0. Dziś po południu zmierzą się z Holendrami (mistrzami świata z 2012 roku). Olbrzymie szanse na medal mają panie z U21, które w grupie wygrały z Holandią 15:2 i Wielką Brytanią 7:1.

Czytaj całość
 
Gavia Choszczno vs. Czarni Lubanowo
26.08.2015.
Gavia Choszczno vs. Czarni Lubanowo
 
CHOSZCZNO. Zapraszamy wszystkich kibiców Gavii na kolejny mecz! Gavia Choszczno zmierzy się z Czarnymi Lubanowo. Spotkanie już w sobotę (29 sierpnia) - Stadion Miejski w Choszcznie, godz. 15.00.
 
Jedynka informuje
26.08.2015.
Rozpoczęcie roku szkolnego kl. I i IV 1.09.2015 w ChDK, godz. 11.00
 
Jedynka informuje
 
CHOSZCZNO. Szkoła Podstawowa nr 1 zaprasza uczniów klas I i IV wraz z rodzicami  na uroczystość rozpoczęcia nowego roku szkolnego, która odbędzie się we wtorek 1 września o godz. 11.00 na sali widowiskowej CHDK. Przed uroczystością w holu CHDK udostępniona będzie zaktualizowana lista uczniów przydzielonych do poszczególnych klas I. Po uroczystości dzieci przejdą do szkoły pod opieką wychowawców.
 
Czytaj całość
 
Konkurs na Najpopularniejsze Koło Gospodyń Wiejskich
25.08.2015.
Konkurs na Najpopularniejsze Koło Gospodyń Wiejskich
 
Choszczno. Głos Szczeciński organizuje konkurs na Najpopularniejsze Koło Gospodyń Wiejskich województwa zachodniopomorskiego. W plebiscycie bierze udział, aż sześć Kół z gminy Choszczno. Aby wesprzeć nasze Panie wystarczy wysłać SMS na numer 72355, w treści wpisując KGW.numer koła. Koszt SMS-a to 2,46 z VAT. Poniżej przedstawimy listę naszych KGW, które biorą udział w konkursie oraz przypisane im numery, które należy wpisać w treści SMS-a. Głosowanie potrwa do 4 września, do godziny 24.00.
 
•    KGW Kołki (KGW.9), 

•    KGW Piasecznik (KGW.11), 

•    KGW Suliszewo (KGW.13),

•    KGW Wardyń (KGW.15), 

•    KGW Zwierzyn (KGW.16), 

•    KGW Zamęcin (KGW.59).

Wysyłaj SMS pod numer 72355 SMS o treści KGW.numer koła. Koszt SMS-a to 2,46 z VAT. 

Aktualny ranking znajdziesz tutaj.
 
Starostowie zapraszają
19.08.2015.
 
CHOSZCZNO. Dobiegają końca tegoroczne żniwa. 6 września podczas Gminnego Święta Plonów, starostowie dożynkowi wręczą włodarzowi miasta bochen chleba upieczonego z tegorocznej mąki. W tym roku gospodarzami tego wydarzenia będą 28-letnia KATARZYNA DUDEK z Zamęcina i 33-letni ADRIAN TWAROGAL z Choszczna. W rozmowie o tegorocznych plonach, obydwoje zgodnie stwierdzają, że mimo piekielnych upałów, zbiory nie były najgorsze.
Czytaj całość
 
Turniej Piłki Nożnej
19.08.2015.
Turniej Piłki Nożnej
 
Piknik Militarny
17.08.2015.
Piknik Militarny
 
CHOSZCZNO. W sobotę już po raz trzeci Klub 12 Brygady Zmechanizowanej z okazji Święta Wojska Polskiego zorganizował Piknik Militarny. Wśród atrakcji jakie przygotował były m.in.: pokazy sprzętu wojskowego i pożarniczego, dmuchańce, zabawy z klaunem, malowanie twarzy, pokazy sztuk walki oraz wojskowa grochówka.  
Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z tego wydarzenia.
 
Czytaj całość
 
ŚWIĘTO WOJSKA POLSKIEGO
14.08.2015.

CHOSZCZNO. Wczoraj z okazji Święta Wojska Polskiego w Choszczeńskim Dywizjonie 12 Brygady Zmechanizowanej odbyła się uroczysta zbiórka, na której wręczono akty mianowania na wyższe stopnie wojskowe. W sobotę zapraszamy wszystkich mieszkańców na ciąg dalszy obchodów, czyli na III Piknik Militarny, który odbędzie się przy Klubie 12 BZ (dawny Klub Garnizonowy) o godz. 14.00. Darmowe atrakcje, grochówka oraz mnóstwo innych zabaw!

Czytaj całość
 
Powrót Choszczeńskiej 10
13.08.2015.

Nie czekaj, zapisz się już teraz - kliknij. 

Pamiętajcie, aby otrzymać pakiet z koszulką musicie się zapisać do 20 sierpnia. Później już tylko pakiet podstawowy.  

 

Powrót Choszczeńskiej 10

 

 
Nawałnica nad Choszcznem
12.08.2015.
Nawałnica nad Choszcznem

Choszczno. Trwa usuwanie skutków nawałnicy, która wczoraj około godziny 19 nawiedziła Choszczno. 15-minutowa wichura połamała kilkadziesiąt drzew na terenie całego miasta. Na plac rowerowy przy ul. Mur Południowy runął ponad 100-letni buk. Wiatr był taki silny, że wyrwał go  z korzeniami…

 

Czytaj całość
 
Złoto w blasku sztucznych ogni
11.08.2015.
Choszczno - Złoto w blasku sztucznych ogni CHOSZCZNO. W miniony weekend w Szczecinie rozegrane zostały strażackie mistrzostwa Europy Firefighter Combat Challenge. W sztafecie drużyna złożona ze strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Choszcznie wywalczyła złoty medal, pozostawiając w pokonanym polu aż 46 sztafet z całej Europy. Indywidualnie po złoty medal sięgnął też RADOSŁAW GWADERA, a po brązowy MAREK GARBICZ. Na trzecim stopniu podium stanął również tandem M. Garbicz – MATEUSZ WOJCIESZAK.

Czytaj całość
 
65-lecie Koła PZW nr 1 w Choszcznie
10.08.2015.
Choszczno - 65-lecie Koła PZW nr 1 w Choszcznie
CHOSZCZNO. Najliczniejsze stowarzyszenie w powojennej historii naszego regionu, czyli Koło PZW nr 1 w Choszcznie obchodziło wczoraj 65-lecie. Wśród gości zaproszonych pojawili się m.in. ZENON ŁAKOMY (prezes w latach 1967 – 1987) oraz STANISŁAW TYC (skarbnik w latach 1978 – 1982). We wczorajszym wydarzeniu wzięło też udział 16 przedstawicieli kół wędkarskich z Pomorza Zachodniego, Ziemi Lubuskiej i Wielkopolski. Spławikowe zawody parami wygrał choszczeński duet RYSZARD MAZUR – JERZY PILARSKI.


Czytaj całość
 
Na dożynkach pojemy
07.08.2015.
Choszczno - Kulinarna wizytówka - Na dożynkach pojemy
CHOSZCZNO. Znamy już kolejne potrawy, które znajdą się w „Kulinarnej wizytówce” naszej gminy. SYLWESTER WŁOCZKA i Sulinianki z Sulina proponują nam kiszkę ziemniaczaną, KAZIMIERA SZCZEPANIUK i KGW z Wardynia owocową struclę, korytowianki CECYLIA SZOTT i OLGA PIOTRKOWSKA korytowskie humorki rodem spod Sandomierza, sławęcinianki EDYTA ZYLAK i ANNA SOLARZ oferują deser tiramisu. Sprawdziliśmy też, co kryje się pod nazwą "zamęcińska petarda".

Czytaj całość
 
Pirogi palce lizać
05.08.2015.
Raduń - Pirogi palce lizać CHOSZCZNO. O tym, że w naszej gminie nie brakuje kulinarnych specjałów wielokrotnie już przekonywaliśmy się na Choszczeńskiej Sobótce czy Gminnym Święcie Plonów. Właśnie to drugie święto mamy już za pasem, więc tym razem zdecydowaliśmy, że czas najwyższy przedstawić wszystkim „Kulinarne wizytówki” gminy. Wczoraj podpatrywaliśmy jak panie z Radunia piekły faszerowane pierogi. – Palce lizać – pierwszy spróbował ich sołtys JANUSZ SOLSKI. Żałuje, że nie poczęstował nimi znanej podróżniczki ELŻBIETY DZIKOWSKIEJ, która niedawno zawitała do Radunia. 
Czytaj całość
 
Podzielona Jedynka
05.08.2015.
Choszczno - SP nr 1 - Podzielona Jedynka
CHOSZCZNO. W Szkole Podstawowej nr 1 rozpoczęto rozbiórkę budynku dydaktycznego „C” oraz łącznika pomiędzy blokami „A” i „B”. Prace te mają być zakończone do chwili rozpoczęcia roku szkolnego. – Musimy doprowadzić budynek do takiego stanu, aby uczniowie Jedynki mogli we wrześniu spokojnie rozpocząć naukę. To oznacza, że przynajmniej na razie szkoła funkcjonować będzie w dwóch obiektach – mówi burmistrz ROBERT ADAMCZYK.

Czytaj całość
 
Dożynki Gminne 2015
03.08.2015.
Dożynki Gminne 2015
 
Choszczno - 65 lat PZW - Podziel się swoją pamiątką
24.07.2015.
Choszczno - 65 lat PZW - Podziel się swoją pamiątką  CHOSZCZNO. 9 sierpnia br. Koło PZW nr 1 w Choszcznie obchodzić będzie 65-lecie. Nie podlega dyskusji fakt, że w powojennej historii naszego powiatu było i jest to stowarzyszenie, które zrzesza najwięcej członków. Na powyższym zdjęciu widzimy twarze wszystkich prezesów, ale i też unikalne ujęcie pokazujące jak to kilkadziesiąt lat temu wędkarze wybierali się na zawody, maszerując w kolumnie, z flagami przez miasto. Z okazji święta zarząd koła organizuje wystawę, na której chce pokazać historię koła, nieistniejących już sekcji, a także indywidualnych wędkarzy.


Czytaj całość
 
III Piknik Militarny
24.07.2015.
 
Srebrna Jodła dla Reversu
22.07.2015.
Choszczno - Srebrna Jodła dla Reversu CHOSZCZNO. W Kielcach trwa jeszcze 42. Międzynarodowy Harcerski  Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej. W tej prestiżowej imprezie drugą nagrodę, czyli Srebrną Jodłę wywalczył zespół tańca współczesnego Revers. To największy i chyba najważniejszy sukces formacji działającej przy Klubie 12 BZ w Choszcznie.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 26 z 2680
Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2015 www.choszczno.pl.