WiększaMniejszyNormalny
22.11.2014.

Co? Gdzie? Kiedy? - listopad

 

  

AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Przetargi
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Zadaj pytanie Burmistrzowi
Odpowiedzi
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
EDG
eod
bip
eod
lcc
Kolporter RSS
Choszczno - Wybory 2014 - Wiemy już więcej
19.11.2014.
Choszczno - Wybory 2014 - Wiemy już więcej
CHOSZCZNO. Niestety nadal nie działa strona PKW i nie możemy dokładnie przeanalizować rezultatów niedzielnych wyborów. Wczoraj podaliśmy te nieoficjalne, a dziś prezentujemy wyniki jakie osiągnęli wszyscy kandydaci.  Burmistrzem Choszczna został ROBERT ADAMCZYK, do Rady Miejskiej w Choszcznie najwięcej, bo aż 15 (na 21) wprowadził Komitet Wyborczy Centrum Samorządowe – Odrodzenie. W wyborach do Rady Powiatu Choszczeńskiego najwyższy wynik osiągnął ADAM ANDRIASZKIEWICZ, który startował z listy KWW PSL i zdobył 793 głosy.

Czytaj całość
 
Wyniki wyborów - Jeszcze nieoficjalne
18.11.2014.
Choszczno - Wyniki wyborów - Jeszcze nieoficjalne  Choszczno - Wyniki wyborów - Jeszcze nieoficjalne   CHOSZCZNO. Choć jeszcze czekamy na oficjalne podsumowanie tegorocznych wyborów samorządowych, to jednak już dziś możemy poinformować, że wyborach na burmistrza zwyciężył ROBERT ADAMCZYK, który już w pierwszej turze zdobył 56,19 procent głosów. W wyborach do Rady Miejskiej w Choszcznie 15 mandatów otrzymali kandydaci z KWW Centrum Samorządowe, pod dwa z KWW Przyjazna Gmina i Forum Choszczeńskie i jeden z KWW Beata Mitera Dla Choszczna.

Czytaj całość
 
Wizytówka w ChDK
18.11.2014.
Wizytówka w ChDK

CHOSZCZNO. W piątek o 17.30 i w sobotę o 17.00 Choszczeński Dom Kultury zaprasza na „Wizytówkę”, podczas której zaprezentują się zespoły artystyczne działające w tej placówce. W pierwszym dniu (21 listopada) wystąpią: wokaliści i tancerze, a w drugim (22 listopada) m.in.:  młodzieżowe zespoły muzyczne Metro i Fishing Group, zespół wokalny Mirage, Iluzja, My, Zespół Pieśni i Tańca Stobniczanie, Kapela Ludowa a także, Orkiestra Dęta oraz Chór Pogodna Jesień.


Czytaj całość
 
Gavia Choszczno vs. Jeziorak Szczecin
19.11.2014.
Gavia Choszczno vs. Jeziorak Szczecin

CHOSZCZNO. Zapraszamy wszystkich kibiców Gavii na ostatni mecz w rundzie jesiennej! Gavia Choszczno zmierzy się z Jeziorakiem Szczecin w sobotę (22 listopada) - Stadion Miejski w Choszcznie, godz. 13.00.

 
Biuletyn - listopad 2014
18.11.2014.
Zachęcamy do lektury najnowszego wydania Biuletynu Choszczeńskiego.
 
Pobierz: Biuletyn Choszczeński - listopad 2014 - kliknij w obrazek. 
(ze względu na dużą zawartość plik może się długo ładować)
 
  Biuletyn Choszczeński - listopad 2014
 
WOŚP ruszył
18.11.2014.
WOŚP ruszył

CHOSZCZNO. Dla podtrzymania standardów leczenia dzieci na oddziałach  pediatrycznych i onkologicznych oraz dla godnej opieki medycznej seniorów to hasło XXIII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który 11 stycznia 2015 roku odbędzie się również w naszym mieście.

Czytaj całość
 
Remonty w Jedynkach
14.11.2014.
Remonty w „Jedynkach”
CHOSZCZNO. Dzisiaj w Urzędzie Miejskim w Choszcznie burmistrz ROBERT ADAMCZYK i ANNA MIECZKOWSKA Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego podpisali porozumienie dzięki, któremu Gmina Choszczno otrzyma z kasy Urzędu Marszałkowskiego 40 tys. -  Dzięki, tym funduszom wyremontujemy dach sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 1 w Choszcznie – powiedział burmistrz.
Oprócz Gminy Choszczno swoje umowy z Urzędem Marszałkowskim podpisali także Gmina Pełczyce oraz Starostwo Powiatowe. Powiat za pozyskane środki wyremontuje małą salę gimnastyczną przy Zespołu Szkół nr 1.

 
Choszczno - PZW - Są nowe rekordy
13.11.2014.
Choszczno - PZW - Są nowe rekordy  CHOSZCZNO. 110 zawodników wystartowało w Ogólnopolskich Zawodach Wędkarskich Par, które we wtorek na jeziorze Raduń zorganizowało Koło PZW nr 1 w Choszcznie. W imprezie wystartowało wielu mistrzów Pomorza Zachodniego, Ziemi Lubuskiej i Wielkopolski, w tym także mistrzyni Polski KRYSTYNA MUSIATOWICZ, jednak dość niespodziewanie wszystkich pogodził rodzinny team RYSZARD i EMIL GRZELCZAKOWIE z Zieleniewa.

Czytaj całość
 
Niepodległościowe rozdania
13.11.2014.
Choszczno - Brydż sportowy - Niepodległościowe rozdania CHOSZCZNO. O tym, że trzynastka nie musi być wcale pechowa, przekonali się: choszcznianin ANDRZEJ ŻMUDA i szczecinian GRZEGORZ KAŹMIERCZAK. Grając w parze sięgnęli po zwycięstwo w 13. turnieju brydża, który we wtorek rozegrano z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Najlepszą parą z naszego powiatu okazał się duet: ZYGMUNT LASKOWSKI (Objezierze) - WALDEMAR OSTROWSKI (Krzęcin), którzy zajęli szóste miejsce.

Czytaj całość
 
W polsko-francuskim klimacie
12.11.2014.
Choszczno - W polsko-francuskim klimacie CHOSZCZNO. Wczorajsza msza św. i odsłonięcie tablicy, zakończyły tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości, a także cykl imprez związanych z 75. rocznicą utworzenia Oflagu II B. W sobotę (8 listopada) ANDRZEJ SZUTOWICZ odkrywał kulisy napisania książki „Oflag II B Arnswalde. Jenieckie losy”, a w poniedziałek (10 listopada) młodzież z Zespołu Szkół nr 1 w Choszcznie zaprezentowała widowisko zatytułowane „Mojej Ojczyźnie”. 
Czytaj całość
 
Spotkanie z Papugą
10.11.2014.
Choszczno - Grunwald - Spotkanie z Papugą
Choszczno - Grunwald - Spotkanie z Papugą CHOSZCZNO. W sobotę w hali gimnazjum odbył się mecz piłkarski Grunwald kontra Grunwald. Spotkanie zakończyło się wynikiem 6:6, ale nie o rezultat tu chodziło, lecz przede wszystkim o spotkanie po latach. Na boisku zobaczyliśmy piłkarzy, którzy występowali w Grunwaldzie nawet w latach 60. To wszystko za sprawą STEFANA GRABARCZYKA, byłego piłkarza i mieszkańca Choszczna, który w 1988 r.  wyemigrował za granicę. – Nie zapominam o moim rodzinnym mieście. Tu mam rodzinę, przyjaciół, a przede wszystkim całą rzeszę tych, z którymi grałem w piłkę nożną – powiedział nam popularny Papuga.

Czytaj całość
 
Jest nowy mistrz
10.11.2014.
Choszczno - Szachy - Jest nowy mistrz CHOSZCZNO. KRZYSZTOF SIELICKI, trzykrotny mistrz powiatu choszczeńskiego w szachach w końcu został zdetronizowany. Podczas sobotnich zawodów pozbawił go tego tytułu OSKAR ROSŁON. W pierwszej dwunastce turnieju znalazło się aż dziewięciu zawodników UKS Skoczek.
Czytaj całość
 
Droga do wolności - Zaśpiewajmy razem
10.11.2014.
Choszczno - Droga do wolności
CHOSZCZNO. W sobotę (8 listopada), w ramach obchodów 75. rocznicy utworzenia Oflagu IIB Arnswalde, w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie z Andrzejem Szutowiczem, współautorem książki „Oflag II B Arnswalde. Jenieckie losy”. Dzisiaj (10 listopada) o 17.00 zapraszamy do sali widowiskowej Choszczeńskiego Domu Kultury na wieczornicę i wspólne śpiewanie zatytułowane „Mojej Ojczyźnie”, które przygotowali uczniowie Zespołu Szkół nr 1w Choszcznie.

Czytaj całość
 
Szli od Zamęcina
07.11.2014.
Choszczno - Oflag IIB - Szli od Zamęcina
CHOSZCZNO. Dzisiaj w auli JP II przy kościele św. Jadwigi Królowej odbyła się konferencja popularno – naukowa „Za drutami II”. Przez kilkadziesiąt powojennych lat powtarzano informację, że polscy oficerowie przywiezieni zostali pociągiem do ówczesnego Arnswalde i z dworca przeprowadzono ich do oflagu. Dziś sprostował to ANDRZEJ SZUTOWICZ, który dotarł do wspomnień podporucznika Kazimierza Szuberta. Oficer w swoim pamiętniku dokładnie opisuje, że przywieziono ich ze Stargardu Szczecińskiego, do małej stacyjki Sammenthin (Zamęcin) i dopiero stamtąd maszerowali do obecnych koszar. Dzisiaj takich ciekawostek usłyszeliśmy więcej.

Czytaj całość
 
Jak 75 lat temu
06.11.2014.
Choszczno - 75 rocznica oflagu IIB - Jak 75 lat temu
CHOSZCZNO. Dzisiaj w południe rozpoczęliśmy obchody 75-rocznicy utworzenia Oflagu II. W asyście kompanii honorowej i sztandarów kolumna z żołnierzy, mieszkańców miasta, władz miasta i duchowieństwa przemaszerowała spod Szkoły Podstawowej nr 3 w Choszcznie pod Pomnik Jeńców Oflagu IIB Arnswalde. Tu odbył się Apel Pamięci, złożono wieńce i kwiaty, a następnie przemaszerowano do koszar, czyli tam gdzie kiedyś mieścił się oflag. Tu uroczystą mszę celebrował metropolita szczecińsko-kamieński arcybiskup ANDRZEJ DZIĘGA.

Czytaj całość
 
W Choszcznie też wygrywał
05.11.2014.
Artur Haftman - W Choszcznie też wygrywał CHOSZCZNO. Wczoraj w auli Państwowej Szkoły Muzycznej wystąpił ARTUR HAFTMAN. Ten 20-letni pianista pochodzący ze Stargardu Szczecińskiego jest już znany w Europie. Obecny student drugiego roku Królewskiej Akademii Muzycznej w Londynie, swoje umiejętności pianistyczne kształcił pod okiem wielu mistrzów gry na fortepianie, ale należy podkreślić, że swoje pierwsze kroki i sukcesy osiągnął, trenując pod okiem choszcznianki EWY KUBIAK-KUBACKIEJ. 14 listopada zapraszamy ponownie do auli PSM. Tym razem wysłuchamy tam Koncertu Muzyki Polskiej i Europejskiej w wykonaniu uczniów i pedagogów.


Czytaj całość
 
Choszczno - Droga do niepodległości
04.11.2014.
Choszczno - Droga do niepodległości
CHOSZCZNO. W tym roku obchodzimy 75-rocznicę utworzenia Oflagu II. Pamięć tego wydarzenia uczcimy m.in.: przemarszem ulicami miasta, apelem poległych przy Pomniku Jeńców Oflagu II B, konferencją popularno-naukową „Za drutami II”, wystawą i promocją książki „Oflag II B Arnswalde. Jenieckie losy”, wieczornicą „Droga do niepodległości”, a także uroczystą mszą połączoną z poświęceniem okolicznościowej tablicy.
Czytaj całość
 
Zostaną ratownikami
03.11.2014.
Choszczno - Zostaną ratownikami
CHOSZCZNO. Jak zareagować, kiedy jesteśmy świadkiem wypadku? Jak udzielić pierwszej przedmedycznej pomocy? Ile wdechów i uciśnięć? Jak ułożyć ciało poszkodowanego? Co drugi dorosły, nie ma o tym zielonego pojęcia, a sześciolatki z Przedszkola nr 1 już wiedzą. Wiedzą, bo biorą udział w projekcie „Zostań ratownikiem”, który od września prowadzą z nimi ratownicy medyczni JACEK MAJEWSKI i RADOSŁAW ROŻEK. Na wiosnę do zajęć z dziećmi dołączą też rodzice.

Czytaj całość
 
Koncert fortepianowy
03.11.2014.
Choszczno - Artur Haftman - Koncert fortepianowy CHOSZCZNO. Już jutro (4 listopada) o 18.00 w auli Państwowej Szkoły Muzycznej w Choszcznie wystąpi pianista ARTUR HAFTMAN, student drugiego roku Królewskiej Akademii Muzycznej w Londynie.

 
Czytaj całość
 
Choszczno - Niepodległościowy brydż
03.11.2014.
Choszczno - Niepodległościowy brydż
CHOSZCZNO. 11 listopada z okazji Narodowego Święta Niepodległości w Klubie 12. Brygady Zmechanizowanej w Choszcznie odbędzie turniej brydżowy „O puchar dowódcy 12 BZ w Choszcznie i nagrodę burmistrza Choszczna”. Turniej rozpoczyna się o 10.00. Wpisowe 15 zł od pary. Organizatorzy przewidzieli nagrody dla trzech pierwszych par oraz dla najlepszej pary z powiatu choszczeńskiego.
(tk)

Czytaj całość
 
Czas na prawdziwe szachy
03.11.2014.
CHOSZCZNO. Dość niespodziewanie zarząd klubu UKS Skoczek podjął decyzję, że klub wystartuje w rozgrywkach trzeciej ligi województwa lubuskiego. Podobno ma to być sposobem uczenia gry w „prawdziwe szachy”. Nim jednak zaczniemy się emocjonować ligowymi rozgrywkami, klub zaprasza na otwarte mistrzostwa powiatu, które odbędą się 8 listopada w Choszczeńskim Domu Kultury. W zawodach mogą brać udział tylko mieszkańcy powiatu choszczeńskiego.

Pełny regulamin tej imprezy znajdziemy TUTAJ
Czas na prawdziwe szachy
 
Konferencja dla liderów
01.11.2014.
Konferencja dla liderów CHOSZCZNO. Ponad sto osób z naszego regionu wzięło udział w konferencji zatytułowanej „Oczami liderów sołeckich”, którą w czwartek  w Ośrodku Sportowo-Wypoczynkowym zorganizowało Stowarzyszenie „Lider Pojezierza”. – Wymiana doświadczeń i poszukiwanie nowych wzorców do działania, to główny cel tego przedsięwzięcia – mówi prezes ADAM ANDRIASZKIEWICZ.

Czytaj całość
 
Opera zawitała do Choszczna
31.10.2014.
Opera zawitała do Choszczna CHOSZCZNO. Wczoraj w Choszczeńskim Domu Kultury można było poczuć się jak w prawdziwej operze. To za sprawą widowiska muzycznego „Farfurka królowej Bony”, które zaprezentowali artyści szczecińskiej Opery na Zamku. Obejrzało je ponad 400 osób.

Czytaj całość
 
Cmentarz na stronie
31.10.2014.
Choszczno - Cmentarz na stronie CHOSZCZNO. Na Cmentarzu Komunalnym w Choszcznie znajduje się kilka tysięcy grobów. Lokalizację konkretnej mogiły znajdziemy w kilka sekund na stronie internetowej www.choszczno.icmentarz.pl. Dwa dni temu oddano do użytku nowy parking. – W najbliższy weekend ułatwi życie tym, którzy odwiedzać będą groby, a od poniedziałku parking przy Urzędzie Miejskim przeznaczony będzie tylko dla petentów – mówi burmistrz ROBERT ADAMCZYK.

Czytaj całość
 
Biegają jak komandosi
31.10.2014.
Choszczno - Biegają jak komandosi
CHOSZCZNO. W Lublińcu odbyła się 18. edycja biegu przełajowego „O Nóż Komandosa”. W tej prestiżowej imprezie startowało prawie 2 tys. osób, w tym także żołnierze z choszczeńskiego dywizjonu artylerii samobieżnej 12 Brygady Zmechanizowanej.  – W stawce prawie 120 drużyn mundurowych z całej Polski reprezentacja naszej Brygady zajęła trzecie miejsce – mówi ppor. KAMIL DZIETCZYK.

Czytaj całość
 
Na życie nie ma recepty
29.10.2014.
Choszczno - Złote Gody - Dobosz - Na życie nie ma recepty
CHOSZCZNO. W sobotę w Urzędzie Stanu Cywilnego JANINA KOKOCIŃSKA-DOBOSZ i EUGENIUSZ DOBOSZ  odznaczeni zostali Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Jubilacie o swoim życiu mówią, że było pełne wzlotów i upadków. Z uśmiechem na twarzy wspominają lipiec 1963 roku i pierwsze spotkanie na dworcu kolejowym w Jeleniej Górze.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 26 z 2349
Gospodarka Odpadami
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc
Kalendarz imprez 2012

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

Copyright © 2014 www.choszczno.pl.