WiększaMniejszyNormalny
20.09.2014.

 

 Co? Gdzie? Kiedy? - wrzesień

 

  

AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Przetargi
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Zadaj pytanie Burmistrzowi
Odpowiedzi
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
EDG
eod
bip
eod
lcc
Kolporter RSS
Choszczno - Malarze odkrywają uroki naszej gminy
18.09.2014.
Choszczno - Malarze odkrywają uroki naszej gminy Choszczno - Malarze odkrywają uroki naszej gminy
 
CHOSZCZNO. Od wtorku w Małej Galerii Choszczeńskiego Domu Kultury oglądać można wystawę obrazów, które członkowie Klubu Plastyka „Impresja” namalowali podczas plenerów w Korytowie i Ińsku. 
Czytaj całość
 
Dzień Bez Samochodu
17.09.2014.
 Dzień Bez Samochodu
 
Gavia Choszczno vs. Odrzanka Radziszewo
17.09.2014.
Gavia Choszczno vs. Odrzanka Radziszewo  
CHOSZCZNO. Zapraszamy wszystkich kibiców Gavii na mecz! Tym razem Gavia Choszczno zmierzy się z Odrzanką Radziszewo. Spotkanie już w sobotę (20 września) - Stadion Miejski w Choszcznie, godz. 15.00.

 
Bezpłatne porady prawne
19.09.2014.
Bezpłatne porady prawne
 
Szczegółowe informacje na temat akcji dot. bezpłatnych porad prawnych, która odbędzie się w dniach od 22 - 27 września br. znajdują sie na stronie Okregowej Izby Radców Prawnych w Szczecinie w zakładce incjatywy - temat Niebieski Parasol 2014
 
Żołnierze dotrzymują słowa
16.09.2014.
Choszczno - das 12 BZ - Żołnierze dotrzymują słowa CHOSZCZNO. Po raz pierwszy taką akcję żołnierze z dywizjonu artylerii samobieżnej 12 Brygady Zmechanizowanej zorganizowali w czerwcu br. W poniedziałek kolejnych 50. oddało honorowo krew. Przy okazji zebrali 220 czekolad, które przekazali dla dzieci z domów dziecka.

Czytaj całość
 
Decydowały centymetry
16.09.2014.
Suliszewo - Dożynki 2014 - Decydowały centymetry CHOSZCZNO. Takich dożynek w Suliszewie nie pamiętają nawet najstarsi mieszkańcy. Po raz pierwszy w powojennej historii tej wsi nie było dożynkowego korowodu. To za sprawą burzy, która przeszła nad wioską. Dożynki jednak się udały, a ich niedzielny finał był również wyjątkowy, bo na targach w Barzkowicach wieniec z Suliszewa zdobył drugą nagrodę.

Czytaj całość
 
Z nami zatańczyć może każdy
15.09.2014.
Choszczno - Stobniczanie - Z nami zatańczyć może każdy CHOSZCZNO. Zespół Pieśni i Tańca „Stobniczanie” otwiera jesienny nabór do zespołu. Zapraszamy do Choszczeńskiego Domu Kultury w każdy wtorek o 19.00. Każde grupy wiekowe są u nas mile widziane. Zapraszamy gimnazjalistów, licealistów, studentów i osoby pracujące w każdym wieku. Gwarantujemy dobrą zabawę przy polskiej muzyce ludowej, granej na żywo przez KAPELĘ STOBNICZANIE!!!
(tk)

 
Trzy w jednym
15.09.2014.
Kołki - Dożynki 2014 - Trzy w jednym
CHOSZCZNO. Wczoraj w Kołkach odbyły się parafialne dożynki, w których wzięli udział mieszkańcy gmin Choszczno, Drawno i Recz. Tak się składa, że sąsiadujące ze sobą sołectwa Kołki, Brzeziny, Kiełpino i Lubieniów leżą na terenie wspomnianych gmin. – Nie przeszkodziło to nam w dobrej zabawie – komentuje wczorajsze święto sołtys KRZYSZTOF GROMADZKI.

Czytaj całość
 
Poznajemy schizofrenię
15.09.2014.
Choszczno - Poznajemy schizofrenię
CHOSZCZNO. W minioną sobotę już po raz czwarty obchodziliśmy w naszym mieście Dzień Solidarności z Osobami Chorymi na Schizofrenię „Otwórzcie Drzwi”. Happening zorganizowany w centrum miasta przez pracowników i uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Choszcznie zgromadził tłumy chętnych do przejścia przez symboliczne drzwi.

Czytaj całość
 
Sami sfinansowali imprezę
15.09.2014.
Choszczno - PZW - Sami sfinansowali imprezę
CHOSZCZNO. Ponad 50 zawodników wystartowało w regionalnych zawodach wędkarskich „Zakończenie lata 2014”, które w niedzielę Koło PZW nr 1 w Choszcznie zorganizowało na jeziorze Raduń. Wygrał je choszcznianin BOGUSŁAW KRZYKAWIAK, który złowił ponad dziewięć kilogramów ryb.

Czytaj całość
 
Od konferencji do kulinarnego pokazu
11.09.2014.
Choszczno - PZW - LGR - Od konferencji do kulinarnego pokazu  CHOSZCZNO. „Stop kłusownikom. Dbamy o przyrodę – chronimy środowisko” to główne hasło kampanii promocyjno-informacyjnej, którą na terenie naszej gminy prowadzi Polski Związek Wędkarski we współpracy z Lokalną Grupą Rybacką „Partnerstwo Jezior”. Dzisiaj w naszym Ośrodku Sportowo-Wypoczynkowym odbyła się konferencja inaugurująca ten projekt.

Czytaj całość
 
IV Korytowska Noc Poetów
11.09.2014.
IV Korytowska Noc Poetów
 
Więcej szczegółow na stronie Korytowskiej Nocy Poetów
 
Gminne Święto Plonów
10.09.2014.
Choszczno - Gminne Święto Plonów CHOSZCZNO. – Tak czarownych wieńców nawet w Częstochowie nie widziałam – mówiła ANETA MUSIAŁ. Nie odważyła się wskazać na ten, który według niej jest najpiękniejszy. Barwny korowód, kolorowe, pełne smakołyków stoiska, dużo śmiechu i zabawy podczas sołeckiego turnieju i w końcu pyszny chleb, który dożynkowi starostowie GRAŻYNA LEWANDOWSKA i KRZYSZTOF POŁOMSKI wręczyli włodarzowi miasta sprawiły, że obchodzone w niedzielę Gminne Święto Plonów miało wyjątkowy klimat.  

Czytaj całość
 
Wędkarska integracja na łowisku marzeń
09.09.2014.
Sławęcin - Wędkarska integracja na łowisku marzeń
CHOSZCZNO. – Już dzisiaj to jest istny raj dla karpiarzy, a  za dwa trzy lata, jak ryby urosną do wagi ponad 10 kilogramów, zapewne będziemy czekać w kolejce na wolne stanowisko – mówili uczestnicy sobotnich zawodów wędkarskich, które rozgrywano na łowisku specjalnym w Sławęcinie. Międzysołeckie zawody wygrali gospodarze, a widoczna na zdjęciu MAGDALENA DOMAŃSKA miała podwójny powód do radości. – To mój pierwszy karp królewski w życiu – powiedziała, po czym dała rybie całusa i wypuściła ją… do wody.

Czytaj całość
 
Biuletyn - sierpień 2014
10.09.2014.

Pobierz: Biuletyn Choszczeński - siepień 2014 - kliknij w obrazek. 
(ze względu na dużą zawartość plik może się długo ładować)
 
  
 
Spotkania w bibliotece
09.09.2014.
  Spotkania w bibliotece
 
CHOSZCZNO. Nowo otwarta biblioteka w tym tygodniu oferuje spotkania nie tylko dla dorosłych. W poniedziałek i wtorek również najmłodsi mogli skorzystać ze specjalnie przygotowanego dla nich programu. – Dzięki funduszom pozyskanym na rozwój biblioteki zachęcamy dzieci do odwiedzania nas częściej. W tym celu sprowadziliśmy specjalnie z Katowic Teatr Japoński, a po spektaklu zaprosiliśmy do zwiedzania nowo wyremontowanego budynku– mówi dyrektor ANNA LEWICKA.
Czytaj całość
 
Biblioteka nowego wieku
08.09.2014.

Choszczno - Biblioteka nowego wieku
CHOSZCZNO. Po prawie rocznej przerwie swoje podwoje otworzyła Miejska Biblioteka Publiczna w Choszcznie. W piątkowe południe, na skwerze przed barbakanem odbyło się jej uroczyste otwarcie po generalnym remoncie. Ci, którzy mieli już okazję zajrzenia do środka, zgodnie stwierdzają, że obiekt zmienił się nie do poznania. Choszczeńskie bibliotekarki w tym dniu cieszyły się podwójnie, bo dyrektor Książnicy Pomorskiej w Szczecinie LUCJAN BĄBOLEWSKI, wręczył im statuetkę „Biblioteki Roku 2013”, a to oznacza, że ta placówka uznawana została za najlepszą w województwie zachodniopomorskim.

Czytaj całość
 
Spotkanie z Wojciechem Tochmanem
08.09.2014.
Już we wtorek 9 września zapraszamy na kolejne spotkanie w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Tym razem gościem honorowym będzie Wojciech Tochman. 
 
Czytaj całość
 
Choszczno - Zapraszamy na Gminne Święto Plonów
02.09.2014.
Choszczno - Zapraszamy na Gminne Święto Plonów
CHOSZCZNO. 7 września obchodzić będziemy Gminne Święto Plonów. Już dzisiaj zapraszają na nie burmistrz ROBERT ADAMCZYK oraz  dożynkowi starostowie GRAŻYNA LEWANDOWSKA z Suliszewa i KRZYSZTOF POŁOMSKI z Radunia. Zapraszamy do poznania gospodarzy niedzielnego święta.
 
Czytaj całość
 
Choszczno - Marcin Kydryński w nowej bibliotece
03.09.2014.
 Dziś o 17.00 zapraszamy na spotkanie z Marciniem Kydryńskim!
Choszczno - Marcin Kydryński w nowej bibliotece
CHOSZCZNO. Już w najbliższy piątek sami będziemy mogli przekonać się, jak po remoncie wygląda Miejska Biblioteka Publiczna w Choszcznie. W tym dniu warto tam zajrzeć, bo gościem honorowym tego wydarzenia będzie MARCIN KYDRYŃSKI, podróżnik, fotograf, a przede wszystkim dziennikarz muzyczny, który m.in. w radiowej Trójce prowadzi audycję „Siesta”.

Czytaj całość
 
Motocyklowa lekcja historii
04.09.2014.
Choszczno - Motocyklowa lekcja historii
CHOSZCZNO. Na początku sierpnia informowaliśmy o tym, że choszcznianin MAREK HUET wybrał się w liczącą ponad pięć tysięcy kilometrów podróż do Normandii. – Niesamowite przeżycie, wiele emocji, niepowtarzalna lekcja historii i takie nieco smutne wrażenie, że czasami o naszych żołnierzach więcej mówią na Zachodzie niż u nas – podsumowuje trzytygodniowy Motocyklowy Rajd Śladami Gąsienic Pierwszej Dywizji Pancernej gen. Stanisława Maczka.

Czytaj całość
 
Mecz Gavia Choszczno vs. Piast Chociwel
02.09.2014.
Mecz Gavia Choszczno vs. Piast Chociwel
 
CHOSZCZNO Zapraszamy wszystkich kibiców Gavii na mecz! Gavia Choszczno kontra Piast Chociwel. Spotkanie już w sobotę (6 września) - Stadion Miejski w Choszcznie, godz. 15.00.
 
 
Choszczno - Bilet na mecz gwiazd
02.09.2014.
Choszczno - Bilet na mecz gwiazd
CHOSZCZNO. Już w najbliższą sobotę nastąpi wielka inauguracja sezonu 2014/2015 w PGNiG Superlidze!!! Szczypiorniści GAZ-SYSTEM Pogoń Szczecin pierwszy raz zaprezentują się w przepięknej Arena Szczecin, a ich rywalami będą piłkarze ręczni Vive Targi Kielce. Na boisku wystąpią m.in.: DENIS BUNTIĆ, SŁAWOMIR SZMAL, MICHAŁ JURECKI, GRZEGORZ TKACZYK, MATEUSZ JACHLEWSKI, ZELJKO MUSA, KAROL BIELECKI, KRZYSZTOF LIJEWSKI, MICHAL BRUNA, BARTOSZ KONITZ i drugi w klasyfikacji najlepszych strzelców sezonu 2013-2014 WOJCIECH ZYDROŃ. Dla naszych Czytelników mamy bilety.

Czytaj całość
 
Korowód dożynkowy ciągle idzie
02.09.2014.
Choszczno - korowód dożynkowy ciągle idzie CHOSZCZNO. W ubiegły weekend aż w pięciu miejscowościach naszej gminy odbyły się dożynki. W Rzecku bochen chleb upieczony z tegorocznej mąki nieśli EWA TOKA i PAWEŁ RYBAK, w Stradzewie BARBARA i JÓZEF BASISTY, w Raduniu DOROTA JANASZCZYK i JANUSZ SOLSKI, w Sulinie MIROSŁAWA ANUSIEWICZ-WŁOCZKA i SYLWESTER WŁOCZKA, a w Starym Klukomiu KRZYSZTOFA GORZYNIK

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 26 z 2271
Gospodarka Odpadami
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc
Kalendarz imprez 2012

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

Copyright © 2014 www.choszczno.pl.