WiększaMniejszyNormalny
24.06.2018.
 
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ
System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
Choszczno - Silna i Piękna 2018
11.03.2018.
Choszczno - Silna i Piękna 2018
CHOSZCZNO. Zorganizowana z okazji Dnia Kobiet, druga edycja imprezy „Silna i Piękna” miała się udać… i się udała. Główne organizatorki, czyli (z prawej, od góry) MAŁGORZATA CZERSKA, KRYSTYNA GŁĘBOCKA i BOŻENA HRYSZKO z radością komentują fakt, że także i tym razem z ich propozycji skorzystało ponad 200 pań. Charytatywny cel również został spełniony, bo jak na finał się okazało, w niespełna trzy godziny zebrały prawie pięć tys. złotych. Pieniądze od razu trafiły do chorych JOANNY KOPER i OLGI GROMADZKIEJ.

Czytaj całość
 
Jeszcze tydzień i wracają do domu
07.03.2018.
Jeszcze tydzień i wracają do domu CHOSZCZNO. Blisko 150 żołnierzy i prawie 40 jednostek różnego rodzaju sprzętu wojskowego z choszczeńskiego dywizjonu artylerii samobieżnej, bierze udział w międzynarodowych ćwiczeniach Dynamic Front – 18. Za tydzień powitamy ich w domu.

Czytaj całość
 
Kierunek Choszczno 73 - Arnswalde w ogniu
26.02.2018.
Kierunek Choszczno 73 - Arnswalde w ogniu
CHOSZCZNO. Ponad 160 rekonstruktorów brało udział w inscenizacji „Kierunek Choszczno 73 – Arnswalde w ogniu”. Tym razem w Parku Moniuszki pojawiło się też kilka wozów pancernych, a w finałowej scenie spłonął czołg T 34-85.

Czytaj całość
 
CHAPS - Arcydzieła muzyki wokalnej
06.03.2018.
CHAPS - Arcydzieła muzyki wokalnej CHOSZCZNO. Na trzydniowych warsztatach przebywali w naszym mieście członkowie Chóru Akademickiego im. prof. Jana Szyrockiego Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego  w Szczecinie. Na zakończenie w kościele pw. NNMP zaprezentowali się w koncercie zatytułowanym „Arcydzieła muzyki wokalnej”.


Czytaj całość
 
Choszczno - 2018 - Bieg Wilczym Tropem
05.03.2018.
Choszczno - 2018 - Bieg Wilczym Tropem
CHOSZCZNO. Niespełna 100 osób wystartowało we wczorajszym Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Wilczym Tropem”. Na krótszym dystansie (1963 m) triumfowała para (na zdjęciu, od lewej) OSKAR BURZYŃSKI z Choszczna i JULIA WRÓBEL z Żeńska, natomiast bieg główny wygrali JACEK GWÓŹDŹ z Drezdenka i PAULINA FLIS z Choszczna.


Czytaj całość
 
Lodowe szczęście
05.03.2018.
Choszczno - Lodowe szczęście CHOSZCZNO. Wczoraj na jeziorze Żeńsko choszczeńscy wędkarze zakończyli trzyetapową rywalizację w wędkarstwie podlodowym. Pierwszą odsłonę wygrał WŁADYSŁAW KURPIŃSKI, drugą JERZY PILARSKI, a trzecią i całość CZESŁAW POKORA.

Czytaj całość
 
"Silna i piękna" 2018
28.02.2018.

CHOSZCZNO. Już po raz drugi MAŁGORZATA CZERSKA, KRYSTYNA GŁĘBOCKA i BOŻENA HRYSZKO organizują dla choszcznianek imprezę „Silna i piękna”. Okazją do tego jest  oczywiście tegoroczny Dzień Kobiet. Jak zapewniają organizatorki, panie, które właśnie 8 marca o godzinie 17:30 zawitają do restauracji "Żabka" otrzymają pakiet  porad kosmetycznych, psychologicznych i prawnych oraz szereg innych atrakcji i niespodzianek. (kj)

Czytaj całość
 
Choszczno 2018 - IV Muzyczna Kraina Przedszkolaka
02.03.2018.
Choszczno 2018 - IV Muzyczna Kraina Przedszkolaka CHOSZCZNO. Wczoraj w Choszczeńskim Domu Kultury odbyła się czwarta edycja Wojewódzkiego Przeglądu Piosenki Dziecięcej „Muzyczna kraina przedszkolaka”. Tym razem główne nagrody odebrali: AGATA PREIS z Krzęcina, HANNA JANKOWSKA z Pyrzyc i choszcznianin FABIAN WRÓBEL.
 

Czytaj całość
 
"Odważni żyją, ostrożni trwają"
02.03.2018.

CHOSZCZNO. Wczoraj w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Marii Dąbrowskiej ppłk KRZYSZTOF PRZEPIÓRKA, jeden z twórców i były dowódca GROM-u, a także bohater  książki "Szturman. Odważni żyją, ostrożni trwają", opowiadał o kulisach swojej służby. Mówił o słynnych akcjach bojowych oraz o losach weteranów wojennych, a nawet udzielił krótkiego szkolenia antyterrorystycznego.

 

 

 

Czytaj całość
 
Mury runęły, zdjęcia pozostały
01.03.2018.
 
CHOSZCZNO.  "Arnswalde i Stettin na przedwojennych pocztówkach" to tytuł wystawy, którą  możemy oglądać w holu kinowym Choszczeńskiego Domu Kultury. Reprinty pochodzą z kolekcji ARTURA BACZYŃSKIEGO.

Czytaj całość
 
Choszczeński Klub Karate - 20-lecie
27.02.2018.
Choszczeński Klub Karate - 20-lecie
CHOSZCZNO. W sobotę w hali sportowej Zespołu Szkół nr 2 odbył się Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Karate Shinkyokushin „Choszczno Cup 2018”. Jego organizatorem był Choszczeński Klub Karate, który w tym roku obchodzi 20-lecie powstania.

Czytaj całość
 
Złota czwórka
27.02.2018.
Choszczno - Foka - Złota czwórka
CHOSZCZNO. W pływackim  wieloboju sprinterskim, który w sobotę rozegrany został w Gryfinie, aż dziewięciokrotnie na podium stawali zawodnicy UKS Foka. Najbardziej wartościowe wyniki osiągnęli: OLGA PAROL, ALICJA RAŹNIEWSKA, OSKAR BURZYŃSKI i KACPER KUREK.

Czytaj całość
 
Pieśnią łączą pokolenia
27.02.2018.
 
CHOSZCZNO. W sobotni wieczór w Choszczeńskim Domu Kultury odbył się koncert pieśni patriotycznych "Nutki dla Ojczyzny". Ci, którzy w nim uczestniczyli chwalili nie tylko sam występ artystyczny. - Artyści przenieśli mnie do czasów dzieciństwa, gdy to dziadek, przy byle jakiej czynności nucił większość z wyśpiewanych tu pieśni - z nostalgią wspominała KATARZYNA KOWALSKA.

Czytaj całość
 
Dbanie o urządzenia melioracji wodnych
09.03.2018.
 Dbanie o urządzenia melioracji wodnych CHOSZCZNO. Komunikat dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Szczecinie informujący o obowiązku utrzymania urządzeń melioracji wodnych przez właścicieli gruntów. Treść komunikatu znajduje się T U T A J . (mn)
 
Koncert "Arcydzieła muzyki wokalnej"
23.02.2018.
 
CHOSZCZNO. Chór Akademicki im. prof. Jana Szyrockiego ZUT w Szczecinie oraz dyrygujący nim choszcznianin SZYMON WYRZYKOWSKI zapraszają na koncert "Arcydzieła muzyki wokalnej". Odbędzie się on 4 marca o godzinie 18.50 w kościele pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny. Wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny.
Czytaj całość
 
Choszczno - Wyjechali na ćwiczenia Dynamic Front III
22.02.2018.
Choszczno - Wyjechali na ćwiczenia Dynamic Front III
CHOSZCZNO. W poniedziałek pisaliśmy o tym, że żołnierze z choszczeńskiego dywizjonu artylerii samobieżnej przygotowują się do wyjazdu na międzynarodowe ćwiczenia pod kryptonimem Dynamic Front III. Dzisiaj po południu udało się nam sfotografować kolumnę samobieżnych armatohaubic Dana wyjeżdżającą z miasta, w kierunku niemieckiej granicy.
Czytaj całość
 
Choszczno - Bieg Wilczym Tropem 2018
22.02.2018.
Choszczno - Bieg Wilczym Tropem 2018
CHOSZCZNO. W przyszłą niedzielę (4 marca) Aktywne Choszczno zaprasza do udziału w Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Wilczym Tropem”. Zapisywać można się przez internet, zgłoszenia przyjmowane będą również w dniu startu.

Czytaj całość
 
Spotkanie autorskie z ppłk. Krzysztofem Przepiórką
22.02.2018.

CHOSZCZNO. 1 marca Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Dąbrowskiej zaprasza na spotkanie z ppłk. KRZYSZTOFEM PRZEPIÓRKĄ. Autor książki "Szturman. Odważni żyją. Ostrożni trwają" opowie między innymi o kulisach działania Wojskowej Jednostki Specjalnej GROM. Rozpoczęcie o godzinie 17.00 w Czytelni dla dorosłych. Wstęp wolny. (kj)

Czytaj całość
 
Choszczno - Kościół do remontu
19.02.2018.
Choszczno - Kościół do remontu
CHOSZCZNO. Regionalny Program Operacyjny Województwa Zachodniopomorskiego przeznaczył ponad 24 mln zł na remont kościołów. Pisaliśmy już o tym, że prawie jedna piąta tej kwoty trafi do naszej gminy. W piątek, umowę o dofinansowaniu remontu kościoła pw. NNMP podpisali: marszałek OLGIERD GEBLEWICZ, członek zarządu województwa RYSZARD MIĆKO i proboszcz ks. GRZEGORZ SUCHOMSKI.

Czytaj całość
 
Gavia Cup o puchar prezesa RSP Rzecko
22.02.2018.

CHOSZCZNO. W najbliższą sobotę chłopcy z rocznika 2007 i młodsi zagrają w turnieju Gavia Cup 2018 - o puchar prezesa RSP Rzecko. Zapraszamy 24 lutego do hali Publicznego Gimnazjum, start godz. 9.00 (kk)
 
Koncert pieśni patriotycznych - Mojemu miastu
14.02.2018.

CHOSZCZNO. Serdecznie zapraszamy na koncert pieśni patriotycznych pt. "Mojemu miastu", który odbędzie się 24 lutego w sali widowiskowej Choszczeńskiego Domu Kultury, godz.18.00. WSTĘP WOLNY. (kk)
 
Wystawa reprintów Artura Baczyńskiego
21.02.2018.

CHOSZCZNO. "ARNSWALDE & STETTIN na przedwojennych pocztówkach" - to tytuł wystawy, którą od najbliższego piątku będzie można zwiedzać w holu kinowym Choszczeńskiego Domu Kultury. (kj)

Czytaj całość
 
Ogólnopolski Turniej Karate - Choszczno
16.02.2018.
CHOSZCZNO. 24 lutego zapraszamy na Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Karate Shinkokushin - Choszczno Cup 2018. Impreza organizowana jest z okazji 20-lecia Klubu. Serdecznie zapraszamy. Otwarcie turnieju o godz. 14.00 w hali sportowej Zespołu Szkół nr 2 w Choszcznie. (kk)
Czytaj całość
 
Inscenizacja historyczna
16.02.2018.

 

CHOSZCZNO. 24 lutego 2018 r. o godzinie 14.00 w Parku Moniuszki ponad 160 rekonstruktorów odtworzy wydarzenia sprzed 73 lat. - Między innymi zobaczycie czołg średni T 34, opancerzony wóz rozpoznawczy KFZ 222, a także ciężarówkę Praga RND, dwie terenówki Kuebelwagen i osobowego Fiata 508.  Oczywiście nie zabraknie efektów pirotechnicznych i broni, której używano na frontach II wojny światowej - wylicza reżyser widowiska dr ŁUKASZ GŁADYSIAK. Dodaje, że wydarzeniem tym otwierają sezon rekonstrukcyjny 2018.

 
Kierunek Choszczno 73. "Arnswalde w ogniu"
06.02.2018.

 

CHOSZCZNO. „Arnswalde w ogniu” to hasło przewodnie tegorocznej inscenizacji historycznej Kierunek Choszczno 73., którą 24 lutego o godzinie 14.00 obejrzymy w naszym mieście. W Parku Moniuszki ponad setka inscenizatorów uzbrojonych m.in. w broń pancerną i artyleryjską w kilkunastu odsłonach spróbuje odtworzyć wydarzenia sprzed 73 lat. Zapraszamy.

 

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 105 - 130 z 3925
Rewitalizacja w Gminie Choszczno
SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW
ZAZ Choszczno
Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2018 www.choszczno.pl.