WiększaMniejszyNormalny
11.12.2017.
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ
System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
Kolporter RSS
Noc ma swój laur
29.08.2017.
  Choszczno - VII Korytowska NOc Poetów CHOSZCZNO. Wystartowała w piątkowy wieczór, a zakończyła się w sobotnie południe. Siódma odsłona Korytowskiej Nocy Poetów miała całą plejadę bohaterów, a na ich czele CZESŁAWĘ TESSAREK i ADRIANNĘ BIEDRZYŃSKĄ (widzimy je na zdjęciu - red.). Pierwsza za „Uczucia ludzkie”, czyli debiutancki tomik i płonący wiersz „Nowe szczęście”, a druga za rewelacyjny recital, a dokładniej za interpretację przebojów Agnieszki Osieckiej, Jonasza Kofty, czy szlagierów z Kabaretu Starszych Panów.
Czytaj całość
 
Dzień sportu na orliku
01.09.2017.

CHOSZCZNO. 9 września na orliku przy ul. Westerplatte odbędzie się impreza rekreacyjno-sportowa "Piłka łączy pokolenia".  - Zapraszamy wszystkich od juniora do seniora. Gwarantujemy wspaniałą zabawę i wiele sportowych wrażeń - mówi inicjator spotkania, RYSZARD GARLICKI. Start 11.00.

 
Zapisy do klubu karate
01.09.2017.
CHOSZCZNO. Choszczeński Klub Karate prowadzi nabory do grup: dziecięcych, młodzieżowych i dorosłych. Szczegółowe informacje oraz zapisy pod numerami tel. 507 268 928, 606 871 091 lub e-mailowo chkk@wp.pl

Zapisy do klubu karate
 
Czas na remont ul. Jagiełły i Dąbrowszczaków
24.08.2017.
Choszczno - Czas na remont ul. Jagiełły i Dąbrowszczaków CHOSZCZNO. Dziś w południe w sali konferencyjnej magistratu wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego TOMASZ SOBIERAJ i burmistrz Choszczna ROBERT ADAMCZYK podpisali porozumienie dotyczące przebudowy ul. Władysława Jagiełły i Dąbrowszczaków. Inwestycja ma być zrealizowana w latach 2017 – 2019, jej całkowity koszt wyniesie około 33 mln złotych, a współfinansowana będzie m.in. przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014 – 2020.

Czytaj całość
 
Nowa instytucja rolna
05.09.2017.
Nowa instytucja rolna   CHOSZCZNO. Informujemy, że dniem 1 września rozpoczął działalność Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, powstały w wyniku połączenia Agencji Nieruchomości Rolnej i Agencji Rynku Rolnego. Obie te instytucje z dniem 31 sierpnia przestały istnieć. Szczegółowe informacje o nowej instytucji znajdują się na stronie www.kowr.gov.pl.
 
Narodowe Czytanie 2017
25.08.2017.

CHOSZCZNO. 2 września, na placu przed Miejską Biblioteką Publiczną im. Marii Dąbrowskiej odbędzie się kolejna edycja Narodowego Czytania. Tegoroczną lekturą jest „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego. Start 11:00. 

 
Wakacje na Orliku
29.08.2017.
 
CHOSZCZNO. W rozegranym wczoraj turnieju piłki nożnej zwyciężył Team Pana Rysia. Najlepszym zawodnikiem został DOMINIK WALUSIAK, a strzelcem ANITA SZYMANOWSKA.
Czytaj całość
 
A co ciekawego w weekend?
25.08.2017.
 CHOSZCZNO. Dzisiaj po południu na plaży w Betlejem dzieci wraz z Alicją z Krainy Czarów pożegnają wakacje, zaś wieczorem w Choszczeńskim Domu Kultury podczas VII Korytowskiej Nocy Poetów swoją twórczość zaprezentują autorzy z całej Polski. W sobotę Korona Raduń zagra z Iną Nadarzyn, a w niedzielę miłośnicy dwóch kółek wezmą udział w rowerowym wypadzie za miasto.


Czytaj całość
 
Projekt grantowy pn. Centra Przedsiębiorczości Lokalnej
28.08.2017.
Projekt grantowy pn. „Centra Przedsiębiorczości Lokalnej” CHOSZCZNO. Stowarzyszenie „Lider Pojezierza” zaprasza mieszkańców gminy Choszczno do składania wniosków na wsparcie finansowe w ramach funduszy PROW 2014-2020 dla podmiotów wychodzących z inicjatywą utworzenia i prowadzenia CePLów, czyli Centrów Przedsiębiorczości Lokalnej.


Czytaj całość
 
Turniej sportowy 3x3
11.08.2017.
Turniej sportowy 3x3
CHOSZCZNO. Zapraszamy na turniej piłki nożnej 3x3, który odbędzie się 28 sierpnia br. (poniedziałek), o godz. 11.00 na Orliku przy Publicznym Gimnazjum w Choszcznie.
 
Rowerowy wypad za miasto
24.08.2017.
 
CHOSZCZNO. W najbliższą niedzielę Klub Turystyki Rowerowej "Voyager" zaprasza na wypad za miasto. Trasa rajdu wynosi 10 km i prowadzi do Chełpy. W programie ognisko, konkursy i nagrody. Swój udział należy zgłosić do 26 sierpnia w sklepie sportowo-turystycznym przy ul. Wolności 19 (tel. 95 765 22 92 lub 601 931 476). Start 10.00 z Alei Gwiazd Kolarstwa Polskiego. (kj) 
 
Czytaj całość
 
Choszczno - VII Korytowska Noc Poetów
23.08.2017.
Choszczno - VII Korytowska Noc Poetów
CHOSZCZNO. Już tylko kilka dni zostało do inauguracji VII Korytowskiej Nocy Poetów. W ubiegłym roku swoje wiersze zaprezentowało 35 twórców, gwiazdą imprezy był JACEK KAWALEC, a poetyckie debiuty spaliła m.in. choszcznianka EWA DYBOWSKA. W tej odsłonie, która wystartuje 25 sierpnia ognia również nie zabraknie, a niewątpliwą atrakcją będzie występ ADRIANNY BIEDRZYŃSKIEJ z piosenkami z Kabaretu Starszych Panów.
Czytaj całość
 
Choszczno - Ancymonek rośnie jak na drożdżach
23.08.2017.
Choszczno - Ancymonek rośnie jak na drożdżach  CHOSZCZNO.  Gdy niespełna cztery lata temu AGNIESZKA i SŁAWOMIR BŁOCHOWIE otwierali Ancymonka, czyli mieszczący się przy ul. Długosza Niepubliczny Żłobek, nawet w najbardziej fantazyjnych marzeniach nie liczyli na to, że po tak krótkim czasie porwą się na budowę zupełnie nowego kompleksu. Tym razem żłobka połączonego z przedszkolem, w którym docelowo opiekę znajdzie około 125 dzieci. Choć dzisiaj wszystko pachnie jeszcze świeżą farbą, a niektóre meble jeszcze czekają na złożenie, to jednak pani Agnieszka zapewnia, że 1 września będzie tu gwarnie i wesoło.
Czytaj całość
 
Choszczno - Dożynki 2017 odwołane
23.08.2017.
Choszczno - Dożynki 2017 odwołane
Choszczno, 23 sierpnia 2017
Szanowni Państwo,
             Do samego końca liczyliśmy na to, że pogoda się poprawi, a przez to rolnicy będą mieli możliwość dokończenia żniw. Niestety, to co dzisiaj zastajemy na zalanych polach sprawia, że zakończenie zbiorów zbóż zdecydowanie się oddala, a jak sami zainteresowani twierdzą, w wielu przypadkach nie będzie w ogóle możliwe.
            Chyba nikomu nie muszę uzasadniać, że w tej sytuacji nie wypada nam obchodzić gminnych dożynek, które tradycyjnie zaplanowaliśmy na pierwszą niedzielę (3 września). Z pełną świadomością odwołuję je licząc na to, że pola obeschną, a rolnicy uratują choć część tego, co stoi jeszcze na polach.

                                                                              
                                                                              Burmistrz Choszczna
                                                                                Robert Adamczyk
                                                                            
                                                                                

 
Choszczno - Jesteśmy z nimi
21.08.2017.
Choszczno - Jesteśmy z nimi
CHOSZCZNO. Jeśli marzy się nam drużyna piłkarska z prawdziwego zdarzenia, a może talent pokroju Roberta Lewandowskiego, to akurat tak się zdarza, że możemy w pewien sposób przybliżyć ich spełnienie. Wraz z działaczami Akademii Piłkarskiej Gavia zachęcamy do poparcia akcji „Bądźcie z nami – wspierajcie nas”.

Czytaj całość
 
Trzeci raz Łydka
22.08.2017.
Choszczno - PZW 2017 - Trzeci raz Łydka  CHOSZCZNO.  Na jeziorze Raduń rozegrano czwartą edycję spławikowych zawodów wędkarskich o puchar PHU „Puchar” HENRYKA KUCHARSKIEGO.  Swoistym kolekcjonerem zwycięskich trofeów tej imprezy stał się RYSZARD ŁYDKA, który w niedzielę wygrał je już po raz trzeci. Tym razem podium uzupełnili, drugi CZESŁAW POKORA i trzeci PAWEŁ PINDOR.

Czytaj całość
 
Rozpoczęli od zwycięstwa
21.08.2017.
Choszczno - AP Gavia - Rozpoczęli od zwycięstwa CHOSZCZNO. Wczoraj piłkarze AP Gavia Choszczno rozegrali pierwszy mecz w sezonie 2017/2018 szczecińskiej klasy okręgowej. Na boisku w Giżynie pokonali tamtejszą Polonię 3:1 (1:0). Choszcznianie pokazali kawał dobrej gry, ale skutecznością nie grzeszyli. Dwukrotnie gospodarzy uratowała poprzeczka, a aż w pięciu, lub nawet sześciu sytuacjach sam na sam, nasi trafiali w bramkarza lub obok bramki.

Czytaj całość
 
Narodowe Czytanie już wkrótce
18.08.2017.

CHOSZCZNO. 2 września w całym kraju usłyszymy "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego, czyli lekturę tegorocznej akcji Narodowego Czytania. Również nasze miasto przyłącza się do tego wydarzenia. By wypadło jak najlepiej, Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Dąbrowskiej organizuje spotkanie w Czytelni dla Dorosłych. - W najbliższy poniedziałek (21 sierpnia) o 11.00, zapraszamy wszystkich tych, którzy chcą przyłączyć się do wspólnego czytania lub mają pomysł na uatrakcyjnienie tej akcji - mówi ANNA LEWICKA, dyrektor MBP. A tak było w ubiegłym roku.  (kj)

 
Mistrz mastersów i odrobina historii
18.08.2017.
Choszczno - Zbigniew Junak - Mistrz mastersów i odrobina historii
CHOSZCZNO. Moda na uprawianie kolarstwa systematycznie rozwija się także w choszczeńskim środowisku. Co chwilę słyszymy o coraz bardziej spektakularnych wyczynach naszych amatorów, a jednym z liderów w tej stawce jest także 64-letni ZBIGNIEW JUNAK (na zdjęciu). W 11. tegorocznych startach 10 razy stawał na najwyższym stopniu podium. Nie powidło mu się tylko w MTB Miedwie, gdzie leżał w kraksie.

Czytaj całość
 
"Barwy Muzyki" na promenadzie
17.08.2017.

CHOSZCZNO. Jutro Choszczeński Dom Kultury zaprasza na ostatni z cyklu "Letnich koncertów nad jeziorem". Przed publicznością wystąpi RYSZARD SAWICKI, znany z takich kawałków dancingowych jak "Czekam na cud", czy "Tylko ty znasz". Start 19.00, na promenadzie przy "bulwarze łabędzim" (ul. Nadbrzeżna). Organizatorzy informują, że w razie niepogody koncert zostanie przeniesiony do ChDK.

 
Piknik militarny
16.08.2017.
 
CHOSZCZNO. Tradycyjnie już z okazji Święta Wojska Polskiego żołnierze choszczeńskiego dywizjonu artylerii samobieżnej zaprosili mieszkańców na  piątą edycję Pikniku Militarnego. Wczoraj, obejrzeliśmy etatowy sprzęt das, walki komandosów oraz pokaz taneczny Rewersu. Nie zabrakło również wystaw, zabaw dla dzieci, i oczywiście wojskowej grochówki.

Czytaj całość
 
Choszczno - Impresja - Podwórkowy wernisaż
16.08.2017.
Choszczno - Impresja - Podwórkowy wernisaż CHOSZCZNO. W poniedziałek w Suliszewie zakończony został plener malarski „Choszczno i okolice”. Świeżo namalowane obrazy zobaczyć można było na podwórkowym wernisażu, a w pełnej krasie wszystkie dzieła zaprezentowane zostaną podczas październikowej gali poświęconej 40-leciu Klubu Plastyka „Impresja”.

Czytaj całość
 
Puchar prezesa dla Sosnowskiego
16.08.2017.
Choszczno - PZW - Puchar prezesa dla Sosnowskiego
CHOSZCZNO. Na jeziorze Raduń rozegrana została 30. edycja spławikowych, dwuturowych zawodów wędkarskich o Puchar Prezesa Koła PZW nr 1 w Choszcznie. W pierwszej turze wygrał CZESŁAW POKORA, w drugiej PAWEŁ PINDOR, ale mistrzem został EUGENIUSZ SOSNOWSKI (na zdjęciu), który w obydwu odsłonach zajął miejsca trzecie. W tym artykule uzupełniamy też wyniki zawodów spławikowo-gruntowych rozegranych na Odrze.
Czytaj całość
 
Choszczno - Awanse dla artylerzystów
14.08.2017.
Choszczno - Awanse dla artylerzystów
CHOSZCZNO. Już jutro z okazji Dnia Wojska Polskiego zapraszamy na organizowany po raz piąty Piknik Militarny, a dzisiaj przed południem, na uroczystej zbiórce w koszarach choszczeńskiego dywizjonu artylerii samobieżnej, dowódca ppłk JAROSŁAW CHOJNACKI wręczył artylerzystom akty nominowania na kolejne stopnie wojskowe. 
Czytaj całość
 
Dziękujemy Ci Paulino
14.08.2017.
Choszczno - Dziękujemy Ci Paulino CHOSZCZNO. Dwa tygodnie temu miała grać na The World Games. Byliśmy pewni, że zagra też na mistrzostwach Europy, które pod koniec sierpnia rozegrane zostaną we francuskim Saint Omer. Tymczasem zaskoczyła wszystkich i zrezygnowała z uprawiania kajak polo. – To raczej ze mnie zrezygnowano – broni się PAULINA KWIATKOWSKA. W piątek za wszystkie osiągnięcia, a przede wszystkim za promocję Choszczna podziękował jej burmistrz ROBERT ADAMCZYK. 
Czytaj całość
 
V Piknik Militarny
13.07.2017.
CHOSZCZNO. 15 sierpnia serdecznie zapraszamy na Piknik Militarny organizowany przez Klub 12 Brygady Zmechanizowanej. Na terenie Klubu 12 BZ będziemy mieli okazję obejrzeć etatowy sprzęt choszczeńskiego dywizjonu artylerii samobieżnej oraz sprzęt pożarniczy PSP Choszczno. W programie również: pokazy Koła Sportów Obronnych, prezentacja symulatora jazdy 3D, nie zabraknie też zabaw, konkursów, dmuchańców dla dzieci i oczywiście smacznej grochówki. WSTĘP WOLNY!
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 105 - 130 z 3727
Rewitalizacja w Gminie Choszczno
SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW
ZAZ Choszczno
Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2017 www.choszczno.pl.