WiększaMniejszyNormalny
26.06.2017.
 
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ
System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
Kolporter RSS
Zagłosuj na siłownie w Choszcznie!
Rewitalizacja w Gminie Choszczno
27.03.2017.

Nasza gmina realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich "Opracowanie Lokalnego Planu Rewitalizacji dla Gminy Choszczno". Szczegóły projektu znajdziesz tutaj.
 
 
 
Choszczno - XII Wiosenny Salon Artystyczny 2017
27.03.2017.
Choszczno - XII Wiosenny Salon Artystyczny 2017 CHOSZCZNO. W 12. edycji Wiosennego Salonu Artystycznego swoje prace prezentuje 38 twórców. Jest wśród nich kilku debiutantów, a także takich osób, które wracają po kilku latach nieobecności. Na piątkowym wernisażu, który odbył się w Małej Galerii Choszczeńskiego Domu Kultury nie zabrakło młodzieży, ale owacyjnie przywitano nestorkę choszczeńskiego malarstwa, 91-letnią MIECZYSŁAWĘ CIESIŃSKĄ. 
Czytaj całość
 
Choszczno - Bez sołtysa ani rusz
24.03.2017.
Choszczno - Bez sołtysa ani rusz CHOSZCZNO. Wczoraj sołtysi z naszej gminy obchodzili swoje święto. Na spotkaniu, które odbyło się w Ośrodku Sportowo-Wypoczynkowym wszyscy zgodnie podkreślali, że czasy w których zajmowali się wyłącznie zbieraniem podatków już dawno minęły. – To przede wszystkim od was zależy, jak postrzegane jest wasze środowisko – chwaliła ich zaangażowanie senator GRAŻYNA ANNA SZTARK.

Czytaj całość
 
Choszczno - Będzie praca dla niepełnosprawnych
22.03.2017.
Choszczno - Będzie praca dla niepełnosprawnych CHOSZCZNO. Wczoraj w Środowiskowym Domu Samopomocy w Choszcznie wicemarszałek województwa ANNA MIECZKOWSKA i burmistrz ROBERT ADAMCZYK podpisali umowę na wsparcie utworzenia Zakładu Aktywności Zawodowej w Choszcznie. Cała inwestycja, która zlokalizowana będzie przy ul. Dąbrowszczaków ma kosztować ponad pięć milionów złotych. Znajdzie tam pracę 25 niepełnosprawnych osób.
Czytaj całość
 
Choszczno - Poetycka wiosna w blasku Gloria Artis
23.03.2017.
Choszczno - Poetycka wiosna w blasku Gloria Artis CHOSZCZNO. We wtorek obchodziliśmy Światowy Dzień Poezji. W tym dniu, dokładnie w południe w Choszczeńskim Domu Kultury zainaugurowana została II Zachodniopomorska Wiosna Poezji. Najważniejszym akcentem tego wydarzenia był choszczeński poeta WŁADYSŁAW ŁAZUKA, który odznaczony został Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. To pierwszy w historii choszcznianin, który otrzymał to wyróżnienie.
Czytaj całość
 
Misterium Pasyjne
20.03.2017.
 
CHOSZCZNO. W najbliższą niedzielę Chór Akademicki im. prof. Jana Szyrockiego pod dyrekcją Szymona Wyrzykowskiego zaprasza na "Misterium Pasyjne". Wysłuchamy  arcydzieł muzyki chóralnej od renesansu do współczesności o tematyce wielkopostnej. Start 14.00, kościół pw. NNMP w Choszcznie. Wstęp wolny.
 
 
 
Zarazić młodych energią planety
22.03.2017.

CHOSZCZNO. Ponad tysiąc choszczeńskich uczniów obejrzało wczoraj w miejscowym domu kultury spektakle ekologiczne: "Szukając zielonej planety" i "Czarny Orzeł".  - To doskonała forma zarażenia młodych energią naszej niezwykle pięknej planety, a przy tym okazja do pokazania im, w jaki sposób chronić środowisko naturalne przed degradacją - ideę spektakli tłumaczy ZBIGNIEW FRANCZYK, aktor Teatru Niewielkiego z Krakowa.

Czytaj całość
 
Warsztaty ceramiczne
20.03.2017.

 

CHOSZCZNO. W Choszczeńskim Domu Kultury BARBARA SIKORSKA zaraża innych swoją ceramiczną pasją. Chcesz do nich dołączyć?  Zajrzyj do pracowni plastycznej.

Czytaj całość
 
Ważne informacje dla rodziców
27.03.2017.
Ważne informacje dla rodziców CHOSZCZNO. Dostępny jest już wykaz kryteriów oraz dokumentów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym w publicznych przedszkolach i innych formach wychowania przedszkolnego, jak i również do klas pierwszych publicznych szkół podstawowych w gminie Choszczno w roku szkolnym 2017/2018.
Czytaj całość
 
Choszczno - Wystartowała piłkarska wiosna
21.03.2017.
Choszczno - Wystartowała piłkarska wiosna CHOSZCZNO. W sobotę Gavia Choszczno (regionalna okręgówka) na wyjeździe pokonała 3:1 (1:1) Sępa Brzesko, a w niedzielę w gminnych derbach Pomorzanin Zamęcin (klasa A) wygrał u siebie 2:0 (1:0) z Koroną Raduń.

Czytaj całość
 
Pierwszy dzień wiosny
21.03.2017.
 
CHOSZCZNO. W jaki sposób spędziliśmy pierwszy dzień kalendarzowej wiosny? Uczniowie na wagary nie poszli, uczestniczyli za to w luźnych lekcjach i spotkaniach. Ci z Suliszewa przez dwie godziny rządzili szkołą. W "Trójce"prezentowali stroje recyclingowe na okolicznościowym apelu, a uczniowie "Jedynki" wzięli udział w spotkaniu, które zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Dąbrowskiej. Zajrzeliśmy także do Publicznego Przedszkola nr 2, gdzie dzieci szukały wiosny.
 
 
Czytaj całość
 
Turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników
24.03.2017.
Turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników
 
CHOSZCZNO. Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego organizuje turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników z wadami postawy i chorób układu ruchu oraz chorób układu oddechowego. Oferta kierowana jest do dzieci w wieku od 7 do 15 lat uprawnionych do świadczeń Kasy. Termin składania wniosków upływa 12 maja 2017 r.Czytaj całość
 
Triumf Oskara
21.03.2017.
 
CHOSZCZNO. 178 zawodników z ośmiu klubów z województwa zachodniopomorskiego rywalizowało w trzeciej edycji Pływackiej Ligi Miast. Po raz pierwszy na choszczeńskim  basenie korzystano z systemu elektronicznego pomiaru czasów. Gospodarze, czyli zawodnicy UKS Foka na podium stawali 8 razy. OSKAR BURZYŃSKI okazał się bezkonkurencyjny zdobywając dwa złote krążki.
Czytaj całość
 
Choszczno - Janek nie odpuszcza
20.03.2017.
Choszczno - Janek nie odpuszcza  CHOSZCZNO. JAN ŻOŁNIERZÓW (na zdjęciu), PIOTR SAKOWSKI, ANTONI SOWIŃSKI i KAROLINA KAMELA zostali laureatami powiatowych eliminacji 62. edycji Małego Konkursu Recytatorskiego i Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. To nie przypadek, że pokazujemy Janka w pięciu ujęciach.
Czytaj całość
 
Choszczno - Gdzie bajka tam i fryzura
20.03.2017.
Choszczno - Gdzie bajka tam fryzura
CHOSZCZNO. W ubiegłym tygodniu Koło Gospodyń Wiejskich z Suliszewa prowadziło w choszczeńskim Zespole Szkół nr 3 warsztaty z zaplatania papierowej wikliny. Nieco wcześniej uczennice z tej placówki pojechały do Korytowa, gdzie najpierw czytały bajki, a potem układały dzieciom fryzury. W regionalnym pokazie fryzjerskim, który odbył się w Wałczu KAROLINA BIELICKA zdobyła wyróżnienie za wykonanie fryzury Królowej Kier z bajki „Alicja w Krainie Czarów”.  


Czytaj całość
 
XII Choszczeński Maraton Rowerowy - ruszyły zapisy
06.03.2017.

CHOSZCZNO. Miłośnicy kolarstwa już mogą zapisywać się do udziału w Choszczeńskim Maratonie Rowerowym. Jego 12. edycja odbędzie się 27 maja, a startujący w nim zawodnicy będą ścigać się na dystansie 94, 152 i 246 kilometrów.

 

Czytaj całość
 
Za horyzont
16.03.2017.
Choszczno - Świat Motocykli 2017 - Za horyzontem CHOSZCZNO. Polecamy lekturę najnowszego wydania Świata Motocykli, w którym m.in. znajdziemy bardzo obszerny reportaż z ubiegłorocznej, motocyklowej wyprawy choszcznianina MARKA HUETA. Przez miesiąc przejechał ponad 14 tys. kilometrów, m.in. zwiedził Kazachstan i Kirgistan.
Czytaj całość
 
Spokrewnieni służbą
16.03.2017.
Choszczno - Spokrewnieni służbą  CHOSZCZNO. Wczoraj w mobilnym punkcie poboru krwi zlokalizowanym przed Choszczeńskim Domem Kultury 60 osób oddało łącznie 27 litrów krwi. – Tym razem naszą tradycyjną akcję połączyliśmy z ogólnopolską "spoKREWnieni służbą" – TOMASZ STRUGIŃSKI tłumaczy liczniejszą niż zwykle obecność dawców w policyjnych mundurach.

Czytaj całość
 
Zachodniopomorska Liga Pływacka
16.03.2017.
 
CHOSZCZNO. 170 zawodników z dziesięciu klubów sportowych naszego województwa  wystartuje w Zachodniopomorskiej Lidze Pływackiej. Zawody odbędą się w najbliższą sobotę na pływalni "Wodny Raj". Start 12:30. 
 
Życiowe inspiracje
14.03.2017.
 
CHOSZCZNO-SULINO. Od 12 lat mieszkańcy sołectwa Sulino Dzień Kobiet świętują na zabawie organizowanej w miejscowej świetlicy. W ubiegłym roku mężczyźni zatańczyli "Jezioro łabędzie", a w minioną sobotę zaskoczyli panie m.in. makareną. Skąd czerpią inspiracje? - Z codziennego życia - tłumaczył sołtys SYLWESTER WŁOCZKA.


Czytaj całość
 
Choszczno - Nikola Żyżniewska - Wernisaż 13-latki
15.03.2017.
Choszczno - Nikola Żyżniewska - Wernisaż 13-latki
CHOSZCZNO – KORYTOWO. NIKOLA ŻYŻNIEWSKA (na zdjęciu), 13-latka z Korytowa zdobyła tytuł laureata w wojewódzkim konkursie plastycznym „Wyklęci, Niezłomni, Nieśmiertelni”. Najpierw w Przecławiu odebrała nagrodę, a w piątek już w swojej szkole uczestniczyła w otwarciu autorskiego wernisażu.


Czytaj całość
 
Choszczno - Wizytówka Gavii
15.03.2017.
Choszczno - Gavia Cup 2017 - Wizytówka Gavii
CHOSZCZNO. 65 drużyn, a w tym ponad 700 młodych piłkarzy wzięło udział w ośmiu odsłonach tegorocznej Gavia Cup 2017. W rozegranej w sobotę ostatniej odsłonie tego cyklu, w której tym razem rywalizowali chłopcy rocznika 2009 i młodsi, triumfowała Arkonia Szczecin, a drugie miejsce wywalczyła drużyna AP Gavia Lewandowski Choszczno.

Czytaj całość
 
Obwieszczenie uzupełniajace o kwalifikacji wojskowej
17.03.2017.
Obwieszczenie uzupełniajace o kwalifikacji wojskowej Obwieszczenie (uzupełniające) Wojewody Zachodniopomorskiego z dnia 15 marca 2017 roku o kwalifikacji wojskowej w województwie zachodniopomorskim w 2017 rok do pobrania  T U T A J
 
Olga nie zawodzi
15.03.2017.
Choszczno - UKS Foka 2017 - Olga nie zawodzi CHOSZCZNO. Ponad 1100 zawodników rywalizowało w ogólnopolskich zawodach pływackich „Od Młodzika do Olimpijczyka”, które w miniony piątek rozegrano w Warszawie. Reprezentanci choszczeńskiej Foki OLGA PAROL, OSKAR BURZYŃSKI i BARTŁOMIEJ PIEŃKOWSKI wywalczyli tam pięć medali.

Czytaj całość
 
CHoszczno - Książka dla wrażliwych
09.03.2017.
CHoszczno - Zielony karp i oklica - Książka dla wrażliwych CHOSZCZNO. Gdy sześć lat temu pojawił się w naszym mieście z „Motywem pocztówki”, czyli swoim debiutanckim tomikiem poezji zapewniał, że na pisanie wierszy nigdy nie jest za późno. Dziś 74-letni WITOLD KIEJRYS potwierdza, że wówczas nie rzucał słów na wiatr. I nie chodzi tu o kolejny tomik („Elis” – red.), lecz pachnącą jeszcze farbą drukarską powieść „Zielony karp i okolica”.


Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 131 - 156 z 3562
Rewitalizacja w Gminie Choszczno
SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW
Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2017 www.choszczno.pl.