WiększaMniejszyNormalny
28.03.2017.

AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ
System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
Kolporter RSS
Choszczno - Wizytówka 2016 - Wszystko co mają
21.11.2016.
Choszczno - Wizytówka 2016 - Wszystko co mają
CHOSZCZNO.  – Sobotnia „Wizytówka” po raz kolejny udowodniła, że jeśli ktoś chce znaleźć jakieś zajęcie, to powinien śmiało pukać do drzwi Choszczeńskiego Domu Kultury.  Tu można grać, śpiewać, tańczyć, malować, rysować, zajmować się rybkami, grać w szachy, a nawet jeździć na rowerze – mówi ADAM ROMANOWSKI. W sumie w tym dniu przez scenę przewinęło się ponad 200 wykonawców, a naszego rozmówcę najbardziej zaskoczyło też to, że wśród nich byli również mieszkańcy z sąsiednich gmin.

Czytaj całość
 
Olga nie odpuszcza
24.11.2016.
 
CHOSZCZNO. W sobotę w Gryfinie odbył się miting pływacki „Laguna CUP 2016”. Zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego "Foka" zdobyli tam 28 medali, w tym 15 złotych.  ZOFIA WADECKA, OSKAR BURZYŃSKI, OLGA PAROL i IGOR GRZESIK otrzymali statuetki dla najlepszych zawodników.

Czytaj całość
 
Mieli być tu tylko dwa lata
23.11.2016.
Choszczno - Lipscy - Złote gody CHOSZCZNO. Państwo HALINA i LECH LIPSCY 50. rocznicę ślubu obchodzili nieco ponad miesiąc temu. Dokładnie 1 października 2016 roku w Urzędzie Stanu Cywilnego odnowili przysięgę małżeńską, a w minioną sobotę odznaczeni zostali Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. – W małżeństwie trzeba się trochę pokłócić, poszaleć, a w efekcie wzajemnie ustępować – według nich, to właśnie te akcenty są receptą, na w miarę zgodne dotrwanie do złotych godów.

Czytaj całość
 
Obrazy malowane poezją
22.11.2016.
Choszczno - Obrazy malowane poezją  CHOSZCZNO. Zapraszamy do Małej Galerii Choszczeńskiego Domu Kultury. W piątek otwarto tam wystawę obrazów stworzonych podczas Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego Józefa Bursewicza w Szczecinie oraz czerwcowego pleneru „Choszczno i okolice” w Suliszewie.  

Czytaj całość
 
Spotkań polsko-kanadyjskich ciąg dalszy
22.11.2016.
 
CHOSZCZNO. W ubiegłym tygodniu kpt. DARRYL BANNON i kpr. ALEX MORRISON, żołnierze z Canadian Land Task Force z Edmonton, spotkali się z uczniami szkół podstawowych w Choszcznie i Zamęcinie. Opowiedzieli im nie tylko o swojej kulturze, zwyczajach i sztuce kamuflażu, a także o tym, czym na co dzień się zajmują, i co w ogóle robią w naszym kraju. Było też kilka niespodzianek.
 

Czytaj całość
 
Na ludowo i patriotycznie
22.11.2016.
Choszczno - ZS nr 3 - Na ludowo i patriotycznie
CHOSZCZNO. W ubiegłym tygodniu spotkali się z projektem „Korytowo na Ludowo”. W grudniu planują jasełka, w styczniu wysłuchają przesiedleńczych historii mieszkańców Radunia, a na finał uczyć będą się rękodzieła. To tylko wybrane tematy projektu „Partnerstwo w bliskości tradycji”, które Zespól Szkół nr 3 w Choszcznie realizuje we współpracy z Kołami Gospodyń Wiejskich z Zamęcina, Suliszewa, Kołek, Korytowa i Radunia.

Czytaj całość
 
Szlachetna paczka 2016
21.11.2016.

CHOSZCZNO.  Ruszyła tegoroczna SZLACHETNA PACZKA. Od piątku baza rodzin przyłączonych do akcji jest już otwarta. W naszym regionie na Waszą pomoc czeka kilkanaście najbardziej potrzebujących rodzin. - Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego! Choszczno będziecie z nami? - do udziału zachęca wolontariuszka, SANDRA KWIATKOWSKA. 

Czytaj całość
 
Zmarł Krzysztof Hołyński
21.11.2016.
Zmarł Krzysztof Hołyński  CHOSZCZNO. W niedzielę, 20 listopada, w wieku 64 lat zmarł KRZYSZTOF HOŁYŃSKI, m.in. dziennikarz, spiker i sprawozdawca imprez sportowych. W naszym mieście wielokrotnie na żywo relacjonował  wyścigi kolarskie, biegi uliczne, to także On w czerwcu 2002 roku prowadził uroczyste odsłonięcie Alei Gwiazd Kolarstwa Polskiego.


Czytaj całość
 
Choszczno - Wizytówka 2016
18.11.2016.
Choszczno - Wizytówka 2016
CHOSZCZNO. Od wielu już lat listopad jest miesiącem, w którym Choszczeński Dom Kultury zaprasza na „Wizytówkę”, czyli prezentację działających w nim kół i sekcji. W sobotę (19 listopada o 17.00), w sali widowiskowej obejrzymy ponad dwugodzinny spektakl, w którym królowała będzie piosenka i taniec.
Czytaj całość
 
Jeszcze o tym mówią
17.11.2016.
Jeszcze o tym mówią

CHOSZCZNO. – Łzy w oczach i 20-minutowe owacje na stojąco, najlepiej komentują to wydarzenie – mówi MARZENA LIPSKA. Tą puentą zakończyła zapytanie o to, kiedy na naszej stronie pojawi się reportaż z Koncertu Patriotycznego, który społeczność Szkoły Podstawowej nr 3 w Choszcznie zaprezentowała z okazji Narodowego Święta Niepodległości? Pytała też o zdjęcia, bo jak zaznaczyła, wśród występujących były również jej wnuczki.


Czytaj całość
 
Torpeda z Choszczna
18.11.2016.
Torpeda z Choszczna
 
CHOSZCZNO. W Szczecinie odbyła się pierwsza runda III Grand Prix Województw Zachodniopomorskiego i Lubuskiego. Zawodnicy z UKS "Foka" wywalczyli tam pięć medali: trzy złote, srebrny i brązowy.
Czytaj całość
 
Liga dobiega końca
16.11.2016.
Choszczno - Gavia - Koral 0-1 CHOSZCZNO. W ostatni weekend nie powiodło się Gavii Choszczno, która przegrała u siebie z Koralem Mostkowo 0:1 (0:0), za to Korona Raduń i Pomorzanin Zamęcin wygrali na wyjazdach. Pierwsi pokonali 5:1 (1:1) Błękitnych Sarnik, a drudzy 3:2 (1:2) Orła Bierzwnik. W najbliższą weekend dobiega końca runda jesienna. Gavia w sobotę gra na wyjeździe w Trzcińsku Zdroju, natomiast Pomorzanin i Korona w niedzielę u siebie.
Czytaj całość
 
PZW - Fart też był potrzebny
16.11.2016.
Choszczno - PZW - Fart też był potrzebny
CHOSZCZNO. Już po raz szósty Koło PZW nr 1 zorganizowało zawody z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Tym razem zwycięskie puchary burmistrza Choszczna trafiły w ręce pary krzęcińsko-choszczeńskiej PIOTRA WRÓBLA – SŁAWOMIRA SOSIŃSKIEGO.  Triumfatorzy nie mieli łatwego zadania, bo o to trofeum rywalizowało aż 53 teamów z 20 kół Pomorza, Wielkopolski i Ziemi Lubuskiej.

Czytaj całość
 
WOŚP 2017
17.11.2016.
 
Chwyciło za serce
16.11.2016.
Choszczno - ZS nr 3 - Chwyciło za serce CHOSZCZNO. 98. rocznicę odzyskania niepodległości uczciła również społeczność Zespołu Szkół nr 3 w Choszcznie. – Ten klimat zawsze chwyta za serce – ANETA ZACZEK z nieukrywaną dumą wylicza nazwiska aktorów, którzy wystąpili w tym słowno-muzycznym montażu. W najbliższy piątek zaprasza na powtórkę spektaklu.
 
Czytaj całość
 
Kolejny tytuł dla Koli
14.11.2016.
Choszczno - Szachy 2016 - Kolejny tytuł dla Koli  CHOSZCZNO. Nawet najstarsi miejscowi szachiści nie pamiętają takiego turnieju, w którym organizatorzy wypraszaliby kibiców za drzwi. Tak było tym razem i nie, nie dlatego, żeby rozrabiali, lecz po prostu brakowało dla nich miejsca na sali. W sumie przy szachownicach zasiadło 81 zawodników, w tym m.in. mistrz Europy juniorów do lat 14, Niemiec, MAXIMILIAN MÄTZKOW. W tak licznej stawce bezkonkurencyjnym okazał się znany nam dobrze, białoruski mistrz międzynarodowy NIKOLAI ALIAVDIN. Najwyżej z choszcznian, na 14 miejscu uplasował się RADOSŁAW BADSUNG.

Czytaj całość
 
Niepodległościowe śpiewanie
16.11.2016.

CHOSZCZNO. W piątek wieczorem drużyny harcerskie i Klub 12 Brygady Zmechanizowanej zaprosili mieszkańców na wieczornicę przygotowaną z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Było też wspólne śpiewanie oraz „iskierka przyjaźni”.

 

Czytaj całość
 
Niepodległościowe rozdania
14.11.2016.
  
CHOSZCZNO. Tradycyjnie już w Narodowe Święto Niepodległości w Klubie 12 Brygady Zmechanizowanej w Choszcznie spotkali się brydżyści. W turnieju o Grand Prix Pomorza Zachodniego bezkonkurencyjną okazała się para JERZY KULLASS – MAREK WAWRZYNIAK z KB KONTRA Koszalin, zaś najlepszą parą z powiatu choszczeńskiego zostali EDWARD BYCZYK i EDWARD BULUK.
Czytaj całość
 
Krokiem poloneza
14.11.2016.

 

CHOSZCZNO. W sobotnie popołudnie radni Młodzieżowej Rady Miasta rozdali ponad 100 kotylionów narodowych, a następnie zaprosili mieszkańców do wspólnego zatańczenia poloneza w centrum miasta. To wszystko w ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości. - Pierwszy raz zorganizowaliśmy tego typu happening, mamy nadzieje że wpisze się on w tradycje choszczeńskich obchodów tego narodowego święta, a za rok zatańczymy w jeszcze większym gronie - mówiła MAŁGORZATA MAJEWSKA, opiekun MRM.

Czytaj całość
 
Same rekordy, ale ogórków zabrakło
14.11.2016.
Choszczno - Badminton - Same rekordy, ale ogórków zabrakło
CHOSZCZNO. Dokładnie 130 zawodników (w tym 40 pań) wystartowało w pierwszej edycji  Ogólnopolskiego Turnieju Badmintona – memoriału WIESŁAWA DREWICZA „Wieśkowe Lotki”.  Mimo tego, że zawody rozgrywano w dwóch halach sportowych, to jednak finałowych zwycięzców gier podwójnych i mieszanych poznaliśmy dopiero późną nocą. 
Czytaj całość
 
Choszczeński Dom Kultury proponuje
08.11.2016.
 
CHOSZCZNO. W najbliższą niedzielę o godzinie 18:00, Choszczeński Dom Kultury zaprasza na recital damy polskiej piosenki poetyckiej, EDYTY GEPPERT. W repertuarze artystyki obdarzonej niezwykłą chartyzmą, utwory liryczne, dramatyczne oraz kabaretowe. Natomiast w poniedziałek, również w sali widowiskowej, miłośnicy kina będą mieli niebywałą okazję do obejrzenia aż czterech nowości filmowych.


Czytaj całość
 
Koncert muzuki polskiej i europejskiej
02.11.2016.

 

CHOSZCZNO. 15 listopada Państwowa Szkoła Muzyczna im. J. I. Paderewskiego zaprasza na "Koncert Muzyki Polskiej i Europejskiej". W programie pieśni patriotyczne w wykonaniu uczniów placówki. Początek 17:00.

 
Wieczornica
11.10.2016.
 
Turniej brydża
04.10.2016.
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 157 - 182 z 3436
SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW
Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2017 www.choszczno.pl.