WiększaMniejszyNormalny
24.06.2018.
 
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ
System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
Choszczno - Zapobiegajmy pożarom 2018
02.02.2018.
Choszczno - Zapobiegajmy pożarom 2018 CHOSZCZNO. Ponad 120 prac wzięło udział w tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Zapobiegajmy pożarom”.  W magistracie nagrody i wyróżnienia odebrało 24 uczestników tworzących w placówkach naszej gminy. Większość tych prac zauważonych zostało również na szczeblu powiatowym.

Czytaj całość
 
Kołki - Kraszewscy - Złote gody
06.01.2018.
Kołki - Kraszewscy - Złote gody
CHOSZCZNO. Kolejną choszczeńską parą, która odznaczona została Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie są JADWIGA i RYSZARD KRASZEWSCY z Kołek. Wyróżnienie przyjęli z dumą, bo jak sami podkreślili, nie każdy miałby odwagę wychować dziesięcioro dzieci.

Czytaj całość
 
Fireshow z Mikołajem
29.01.2018.
Sulino 2018 - Fireshow z Mikołajem
CHOSZCZNO. Ponad 50 dzieci oraz dwa razy tyle rodziców i dziadków zawitało w sobotę do świetlicy w Sulinie. Tu sołtys SYLWESTER WŁOCZKA sprawił, że wszyscy najpierw zabawili się w niezwykłym fireshow, a następnie spotkali z Mikołajem.

Czytaj całość
 
Ozimek i Gavia dla najmłodszych
31.01.2018.

CHOSZCZNO. W sobotę zapraszamy do kibicowania podczas turnieju Ozimek i Gavia dla Najmłodszych 2018. W hali Publicznego Gimnazjum w Choszcznie zagrają chłopcy z rocznika 2011. (kk)
 
Złote gody - Przeżyć je jeszcze raz
08.01.2018.
Choszczno - Złote gody - Przeżyć je jeszcze raz CHOSZCZNO. KRYSTYNA i BOLESŁAW GONEROWIE odznaczeni zostali Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Dziś obydwoje zgodnie twierdzą, że tak naprawdę recepty na długie i udane małżeństwo nie ma.., ale? – Zawsze musi być ten ktoś, kto pierwszy ustąpi, a że w naszym małżeństwie mąż był wyjątkowo ugodowy, więc było nam zdecydowanie łatwiej – opowiada pani Krystyna.

Czytaj całość
 
Piątkowe seanse w kinie ChDK
29.01.2018.

 
CHOSZCZNO. 2 lutego Choszczeński Dom Kultury zaprasza do kina na seanse filmowe. O 16.000 dzieci obejrzą bajkę GNOMY ROZRABIAJĄ, w której figurki krasnali ogrodowych ożywają i zaczynają psocić. Dorosłych zapraszamy  o 18.00 na film PODATEK OD MIŁOŚCI, a o 20.00 na PLAN B. Szczegóły i cennik biletów na www.chdk.choszczno.pl UWAGA! Możliwość kupienia biletów przez Internet (kk)
 
Choszczno - dwa puchary dla ochotników ze Stradzewa
24.01.2018.
Choszczno - Dwa puchary dla ochotników ze Stradzewa
CHOSZCZNO. Wczoraj w hali sportowej Zespołu Szkół nr 2 rozegrano 12 edycję Turnieju Strażackich Piątek Piłkarskich Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Z dwoma pucharami tej imprezy wrócili młodzi ochotnicy ze Stradzewa, którzy okazali się bezkonkurencyjni w grupie młodszej, a w starszej zajęli drugie miejsce.
Czytaj całość
 
Choszczno - Kurs na przewodnika
23.01.2018.
Choszczno - Kurs na przewodnika
CHOSZCZNO. Jeśli interesujesz się historią i nie obce są ci walory turystyczne naszego regionu, to już dzisiaj zapraszamy Cię do udziału w szkoleniu, na zakończenie którego otrzymasz certyfikat lokalnego przewodnika turystycznego. Kurs potrwa od lutego do czerwca, organizuje go Zachodniopomorska Agencja Rozwoju Turystyki i co ważne, 90 procent kosztów jest dofinansowana z funduszy europejskich. Liczba chętnych zdecyduje o tym, czy przeprowadzony zostanie w Choszcznie lub Barlinku.
Czytaj całość
 
Choszczno - Miłość jest najważniejsza
04.01.2018.
Choszczno - Miłość jest najważniejsza  CHOSZCZNO. – Znaliśmy się od wielu lat, bo chodziliśmy do tej samej szkoły, ale wpadliśmy sobie w oko dopiero w 1965 roku. Właśnie wtedy Marian wrócił z wojska – wspomina STANISŁAWA GARBICZ. Tuż po odebraniu Medalu za Długoletnie Pożycie Małżeńskie obydwoje z uśmiechem na twarzy zapewniali, że dotrwali do złotych godów, bo w ich domu nigdy nie brakowało miłości, bo potrafili się wzajemnie słuchać i starali się wybierać najkorzystniejsze rozwiązania.
Czytaj całość
 
Choszczno - Kościoły do remontu
06.01.2018.
Choszczno - Kościoły do remontu
CHOSZCZNO. Regionalny Program Operacyjny Województwa Zachodniopomorskiego przeznaczył ponad 24 mln zł na remont kościołów. Prawie jedna piąta tej kwoty trafi do naszej gminy. Kwotą 2,9 mln zł wsparta zostanie parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Choszcznie, a kolejne 1,3 mln zł otrzyma kościół pw. św. Stanisława Kostki w Korytowie.
Czytaj całość
 
Choszczno - Hejter, haker, e-obywatel
19.01.2018.
Choszczno - Hejter, haker, e-obywatel
CHOSZCZNO. KATARZYNA MAŃKA, uczennica Szkoły Podstawowej w Korytowie zdobyła jedną z głównych nagród w Ogólnopolskim Konkursie „Hejter, haker, e-obywatel”. Wyróżnienie wręczył jej Marszałek Senatu RP STANISŁAW KARCZEWSKI.
Czytaj całość
 
Choszczno 2018 - Studniówka w ZS nr 2
15.01.2018.

Choszczno 2018 - Studniówka w ZS nr 2  CHOSZCZNO. W sobotę na balu studniówkowym zabawiali się maturzyści z Zespołu Szkół nr 2 im. Noblistów Polskich. Tym razem zrobili to w klimatach ludowych, a młodą parą tego wydarzenia okrzyknięto ALEKSANDRĘ WYROZĘBSKĄ i PAWŁA KAZAKA.

 


Czytaj całość
 
Choszczno - WOŚP 2018 - Rekordowe granie
15.01.2018.
Ostatecznie Choszczno w XXVI Finale WOŚP zebrało 42 tys. 864 zł i 26 groszy
 
Choszczno - WOŚP 2018 - Rekordowe granie
CHOSZCZNO. Nawet najwięksi optymiści nie spodziewali się, że w tegorocznym finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, i to po raz drugi z rzędu, zbierzemy rekordową kwotę pieniędzy. W niedzielę tuż po 21.00 w kasie naszego sztabu było dokładnie 42 tys. 631 zł i 4 grosze. Choć nie policzono jeszcze obcej waluty, to już wiadomo, że jest to o ponad 2,5 tys. zł więcej niż przed rokiem. Swoją historię dopisuje też nasze złote serduszko, które tym razem, za rekordowe 3 tys. zł wylicytował burmistrz ROBERT ADAMCZYK. 
Czytaj całość
 
Choszczno - Sesja MRM
17.01.2018.
Choszczno - Sesja MRM 2018 CHOSZCZNO. W piątek kolejną sesję zaliczyli radni z Młodzieżowej Rady Miasta. W relacjach z wydarzeń, które organizowali lub wspierali wrócili aż do listopada, a dokładniej do poloneza, którego przy fontannie odtańczyli z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Po zmianach w polskiej oświacie młodzi radni zdecydowali, że w najbliższych wyborach po jednym mandacie otrzymają wszystkie choszczeńskie podstawówki.
Czytaj całość
 
PIT przez internet? Szybko i bezpiecznie
17.01.2018.
CHOSZCZNO. Nie trać czasu na stanie w kolejkach i złóż swój PIT przez Internet. Naczelnik Urzędu Skarbowego w Choszcznie informuje także, że taka elektroniczna forma rozliczenia, to także szybszy zwrot podatku. Poniżej przeczytacie jak to zrobić.

Czytaj całość
 
Choszczno - WOPR ma nowe władze
16.01.2018.
Choszczno - WOPR ma nowe władze CHOSZCZNO. W sobotę ratownicy wybrali władze utworzonego w maju ubiegłego roku Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Województwa Zachodniopomorskiego – Oddziału Powiatowego w Choszcznie. Nowym prezesem został KRZYSZTOF WIKLAK, natomiast na kierownika choszczeńskiej drużyny wybrano PIOTRA KACZMARKA.


Czytaj całość
 
Ferie zimowe w Choszcznie
16.01.2018.
 
CHOSZCZNO. Spektakle teatralne, liczne zajęcia taneczne oraz plastyczno-literackie, a także sportowe spotkania z unihokejem, badmintonem i tenisem stołowym oraz wodne szaleństwa na pływalni "Wodny Raj",  zabawa w detektywów i szaleństwo na trampolinach – to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych na rozpoczynające się właśnie ferie zimowe. Organizatorzy zapewniają, że udział w większości z nich jest bezpłatny.


Czytaj całość
 
Każdy może pomóc
08.01.2018.
XXVI Finał WOŚP – Choszczeński Dom Kultury –  14 stycznia 2018 - PROGRAM ARTYSTYCZNY - Z A P R A S Z A M Y.
Czytaj całość
 
Antek ma się dobrze
11.01.2018.
Choszczno - Antek ma się dobrze
CHOSZCZNO. W 2017 roku w naszej gminie urodziło się 311 dzieci. Choć nadal dla swoich pociech szukamy oryginalnych imion, jak np. Nela, Neo, Teo, Tea, Naomi czy Anicetta, to jednak u nas najpopularniejszym okazał się Antoni. Potem najchętniej sięgaliśmy po Zuzannę, Jakuba, Maję, Juliana, Wiktorię, Emilię, Hannę i Szymona. MARIUSZ PRZYTUŁA, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Choszcznie przewiduje, że także w tym roku najchętniej sięgać będziemy po imiona popularne 50-60 lat temu.

Czytaj całość
 
Choszczno - Zorientowana Sylwia
11.01.2018.
 Choszczno - Zorientowana Sylwia  CHOSZCZNO. Wczoraj w nocy na osiedlu Słonecznym w Szczecinie odbyła się piąta (finałowa) runda Szczecińskiej Dobranocki w biegach na orientację. W kategorii kobiet rundę wygrała SYLWIA TELATYŃSKA, a w klasyfikacji generalnej uplasowała się na drugim miejscu.

Czytaj całość
 
Droga Eugeniusza Dobosza
08.01.2018.

 CHOSZCZNO. 60-lecie twórczości artystycznej obchodzi choszczeński bard EUGENIUSZ DOBOSZ. Podczas zorganizowanego z tej okazji benefisu, który odbył się w Choszczeńskim Domu Kultury zaprezentowano wydaną pod koniec ubiegłego roku płytę "Wspomnienia jubilata".  - To takie podsumowanie mojej drogi artystycznej stworzone zarówno dla tych, którzy mnie znają od lat, jak i tych, którzy dopiero co o mnie usłyszeli - wyjaśnia jubilat.

Czytaj całość
 
Tort z... medalami
10.01.2018.
Choszczno - Foka - Zawodyw Koszalinie 2018 CHOSZCZNO. W pierwszej odsłonie tegorocznej Zachodniopomorskiej Ligi Pływackiej zawodnicy UKS Foka wywalczyli siedem medali, co w rywalizacji klubowej dało im drugie miejsce. Indywidualne po dwa złote i jednym srebrnym krążku zdobyły: NADIA KUCHARCZYK i ALICJA RAŹNIEWSKA.

Czytaj całość
 
Obwieszczenie o kwalifikacji wojskowej w 2018 roku
15.01.2018.
Obwieszczenie o kwalifikacji wojskowej w 2018 roku Obwieszczenie Wojewody Zachodniopomorskiego z dnia 15 stycznia 2018 roku o kwalifikacji wojskowej w województwie zachodniopomorskim w 2018 rok do pobrania  T U T A J
 
Debiut Gavia Cup dla Pogoni Szczecin
09.01.2018.
CHOSZCZNO. W minioną sobotę odbył się pierwszy z siedmiu turniejów Gavia Cup 2018. Wśród chłopców z rocznika 2008 i młodszych bezkonkurencyjną okazała się ekipa Pogoni Szczecin. - Nasi tym razem byli poza podium, ale spisali się całkiem nieźle, m.in. pokonując 2:0 srebrnych medalistów, czyli Arkonię Szczecin – chwali młodych futbolistów MICHAŁ OSTRASZEWSKI.
 
Czytaj całość
 
Przywiązali się do ziemi
04.01.2018.
Złote gody - Zalewscy - Sławęcin
CHOSZCZNO. MARIA i JAN ZALEWSCY odznaczeni zostali medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Jak dziś sami opowiadają, wspólne życie związali ze Sławęcinem, a dokładniej z pracą na gospodarstwie. W uśmiechami na twarzy wspominają chwile, kiedy to we wiosce wszyscy wzajemnie się wspierali. – Dziś każdy zamknął się w swoich czterech ścianach – zauważa jubilat.

Czytaj całość
 
A w kinie...
09.01.2018.
 CHOSZCZNO. 12 stycznia Choszczeński Dom Kultury zaprasza do kina na seanse filmowe. O 14.00 i 18.00 dzieci obejrzą drugą część przygód niesfornego niedźwiadka PADDINGTON 2, a o 16.00 byczka FERNANDO. Zaś dla dorosłych zostanie wyświetlony fim "NARZECZONY NA NIBY". Szczegóły i cennik biletów na www.chdk.choszczno.pl (kj)
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 157 - 182 z 3925
Rewitalizacja w Gminie Choszczno
SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW
ZAZ Choszczno
Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2018 www.choszczno.pl.