WiększaMniejszyNormalny
23.06.2018.
 
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ
System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
Choszczno - Na kolędniczą nutę
03.01.2018.
Choszczno - Na kolędniczą nutę
CHOSZCZNO. W najbliższą sobotę zapraszamy do naszej fary, gdzie o 16.00 rozpocznie się tradycyjny już koncert kolęd. Zaprezentują się w nim dzieci, młodzież, dorośli reprezentujący placówki oświatowe i kulturalne naszej gminy. Klimat Świąt Bożego Narodzenia przypominają nam również jasełka i koncerty, które zorganizowane zostały m.in. w Zespole Szkół nr 3 i Państwowej Szkole Muzycznej w Choszcznie oraz w Szkole Podstawowej w Korytowie.

Czytaj całość
 
Nabór do Akademii Piłkarskiej Gavia Choszczno
04.01.2018.

CHOSZCZNO. Zostań zawodnikiem Akademii Piłkarskiej Gavia Choszczno! Rusza nabór do wszystkich roczników. Szczegóły u trenerów prowadzących! Zapraszamy (kk)
 
 
Czytaj całość
 
Gavia Cup 2018 - o puchar Burmistrza Choszczna
29.12.2017.

 

CHOSZCZNO. Serdecznie zapraszamy na pierwsze rozgrywki w tegorocznej edycji turniejów Gavia Cup. Jako pierwsi zagrają piłkarze z rocznika 2008, a walczyć będą o Puchar Burmistrza Choszczna. Podobnie jak przed rokiem mecze odbędą się na hali Publicznego Gimnazjum w Choszcznie, 6 stycznia od godz. 9.00. Zapraszamy do kibicowania (kk)
 
Życzenia 2017
22.12.2017.
 
Choszczno - Szlachetna Paczka 2017
21.12.2017.
Choszczno - Szlachetna Paczka 2017
CHOSZCZNO. Już po raz czwarty zdecydowaliśmy się na udział i konkretne wsparcie Szlachetnej Paczki. Tym razem skupiliśmy się na zbieraniu kasy, bo chcieliśmy kupić wyposażenie do łazienki. – Trzeba było zobaczyć  ich miny, gdy zaczęliśmy rozładowywać wasze prezenty. Ten moment wart był pracy i zaangażowania, który w to włożyliśmy – zapewnia wolontariusz ROBERT NAZARUK. To właśnie od w naszym imieniu obdarował pięcioosobową rodzinę.
Czytaj całość
 
Choszczno - Sztandar dla artylerzystów
19.12.2017.
Choszczno 2017 - Sztandar dla artylerzystów
CHOSZCZNO.  Po sześciu latach przerwy żołnierze naszego garnizonu znów mają swój sztandar. Podczas uroczystego apelu przeprowadzonego z okazji Święta Wojsk Rakietowych i Artylerii, jego replikę z rąk dowódcy 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej, generała dywizji RAJMUNDA ANDRZEJCZAKA odbierał dowódca choszczeńskiego dywizjonu artylerii samobieżnej ppłk JAROSŁAW CHOJNACKI. Chrzestnymi sztandaru zostali gen. bryg. TOMASZ PIOTROWSKI i wiceburmistrz MAGDALENA SIEŃKO.
Czytaj całość
 
Choszczno - Srebrny medal unihokeistek ze Sławęcina
21.12.2017.
Choszczno - Srebrny medal unihokeistek ze Sławęcina  CHOSZCZNO.  Nie do trzech, ale do czterech razy sztuka, tak wuefista MAREK PLUTA mógłby skomentować ostatnie osiągnięcie unihokeistek ze Szkoły Podstawowej w Sławęcinie. Jego podopieczne po raz pierwszy w historii sięgnęły po medal finału Wojewódzkich Igrzysk Dzieci Szkół Podstawowych w Unihokeju. I choć nie wszystkie placówki preferują tę dyscyplinę sportu, to jednak warto tu zaakcentować, że w naszym województwie jest ponad 500 podstawówek...

Czytaj całość
 
Choszczno - Wędkarska choinka
20.12.2017.
Choszczno - Wędkarska choinka
CHOSZCZNO. W prawie 70-letniej historii choszczeńskiego koła wędkarskiego nie zdarzyło się, aby spławikowe zawody wędkarskie rozegrano na tydzień przed Świętami Bożego Narodzenia. Te pierwsze zatytułowane „Choinka 2017”, przeprowadzone w niedzielę na jeziorze Klukom, wygrał CZESŁAW POKORA (na zdjęciu).


Czytaj całość
 
Choszczno - Rekordowy lot
20.12.2017.
Choszczno - Rekordowy lot
CHOSZCZNO. Choszczeński Oddział Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych podsumował miniony sezon. Sportowym hitem okazał się lot gołębia należącego do HUBERTA DĄBROWSKIEGO, który trasę z Brukseli pokonał w osiem godzin, co dało średnią około 104 kilometry na godzinę. Podobnie jak przed rokiem, także i teraz najwięcej pucharów zdobyły gołębie MAKSYMILIANA JANISZEWSKIEGO (na zdjęciu z prawej).

Czytaj całość
 
Czapki z głów
11.12.2017.

 CHOSZCZNO. W ubiegłym tygodniu w Choszczeńskim Domu Kultury publiczność trzykrotnie oklaskiwała spektakl „Marzenia królowej o choince kolorowej". Pięć lat temu scenariusz do niego napisały ALICJA FLIS, MONIKA KACPRZAK i EWA PIEŚKIEWICZ. Jak jeden mąż podkreślają, że nie ujrzałby on światła dziennego, gdyby nie przychylność FILOMENY BIRETY, dyrektorki Publicznego Przedszkola nr 2 "Tęczowa Kraina" oraz rodziców chętnie biorących udział w przedsięwzięciu.

 

 

Czytaj całość
 
Mikołajkowa zabawa UKS "Foka"
18.12.2017.
 
CHOSZCZNO. W piątkowe popołudnie święty Mikołaj porwał do zabawy dzieci z Uczniowskiego Klubu Sportowego "Foka". W tym roku mikołajki odbyły się nie na basenie, a w hali sportowej ZS nr 2, a ich uczestnicy zamiast pływać tańczyli, śpiewali i rywalizowali w licznych konkurencjach sprawnościowych. Spotkanie poprowadził DJ Irek, a instruktorzy nauki pływania oraz rodzice foczek zadbali o upominki oraz słodkości. (kj)
Czytaj całość
 
Z dobrym humorem przez życie
14.12.2017.
 
CHOSZCZNO. W małżeństwie jak w życiu, raz na górze raz na dole. Grunt to kochać się, na nie jedno przymykając oko - to recepta na udane małżeństwo STEFANII i STANISŁAWA GROMADZKICH.  Wczoraj w Urzędzie Stanu Cywilnego obchodzili złote gody, odnowili przysięgę małżeńską i odebrali Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

Czytaj całość
 
Inspirujące spotkania
15.12.2017.
 
CHOSZCZNO. Podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy na co dzień rozwijają swe artystyczne pasje inspirując się między innymi twórczością Zdzisława Beksińskiego. W minionym tygodniu grupa pojechała do Szczecina, by obejrzeć  wystawę zatytułowaną "Zdzisław Beksiński-opowieść cieniem". Można ją oglądać do końca miesiąca w Muzeum Narodowym Sztuki Współczesnej przy ul. Staromłyńskiej 1. Jak zapewniają choszczeńscy artyści, warto ją odwiedzić, by na chwilę wejść w mroczny świat  Mistrza oraz popatrzeć na swoje życie z drugiej strony. Zapowiedzieli też, że mają już kolejne pomysły na rzeźby czy obrazy. Jakie? Z pewnością przekonamy się wkrótce. (kj)

 
Mikołajkowy sukces
15.12.2017.
 
CHOSZCZNO. Ponad 20 razy zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego "Foka" stawali na podium mikołajkowych zawodów pływackich, które w minioną sobotę odbyły się w Myśliborzu. Najwięcej powodów do radości mieli ALICJA RAŹNIEWSKA i OSKAR BURZYŃSKI, bowiem dwukrotnie sięgali po złoty krążek. Ze złota cieszyły się również HANNA ALEKSANDROWICZ i NADIA KUCHARCZYK.


Czytaj całość
 
Mamuśki górą
11.12.2017.

CHOSZCZNO. W rozegranym w sobotę Turnieju Mikołajkowym AP Gavia, setki osób bawiło się na trybunach Publicznego Gimnazjum w Choszcznie. Na parkiecie wystąpiło 180 młodych piłkarzy, a w Turnieju „Mamusiek” i „Tatusiów”, najlepsze okazały się mamy z rocznika 2009, i ojcowie z rocznika 2005/2006.
 
Czytaj całość
 
Wygrali tysiąc książek
06.12.2017.
Sławęcin 2017 - Wygrali tysiąc książek
CHOSZCZNO. Trudno w to uwierzyć, ale już w najbliższy czwartek do Sławęcina trafi aż tysiąc nowiutkich książek. A dokładniej Empik przywiezie je do biblioteki Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Sławęcinie. – Jesteśmy przeszczęśliwi, bo walczyliśmy na ten sukces jak lwy – cieszy się DOROTA IGNASIAK. Tłumaczy, że jej szkoła zajęła piąte miejsce w internetowym konkursie zatytułowanym „Tysiąc powodów by czytać”. W nagrodę  mogli wybrać tysiąc nowiutkich tytułów.

Czytaj całość
 
Mikołajkowe przedstawienie w Przedszkolu nr 1
12.12.2017.
CHOSZCZNO. W Przedszkolu nr 1 w Choszcznie jest bardzo świątecznie, a wszystko za sprawą mikołajkowego przedstawienia, które w tym roku przygotowali rodzice przedszkolaków. (kk)
Czytaj całość
 
Wyspiański uniwersalny
12.12.2017.
CHOSZCZNO. W Małej Galerii Choszczeńskiego Domu Kultury odbyło się spotkanie dedykowane twórczości dramatopisarza STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO. Prezentacji jednego z najwybitniejszych artystów epoki polskiego modernizmu towarzyszyła wystawa prac członków Klubu Plastyka "Impresja" oraz muzyczna oprawa duetu "Na bok off". (kk)
 
Czytaj całość
 
Tym razem spotkanie autorskie z Elżbietą Żukrowską
11.12.2017.

CHOSZCZNO. Dziś Miejska Biblioteka Publiczna im. M. Dąbrowskiej zaprasza na spotkanie autorskie  z poetką ELŻBIETĄ ŻUKROWSKĄ. Start 17.00 w czytelni dla dorosłych. Wstęp wolny. (kj)

Czytaj całość
 
Choszczno - Wizytówka 2017
04.12.2017.
Choszczno - Wizytówka 2017  CHOSZCZNO. W sobotę w Choszczeńskim Domu Kultury zaprezentowało się ponad 250 wokalistów i tancerzy. Tegoroczna „Wizytówka” składała się z klimatów ludowych, współczesnych, także hip-hopu, a nawet disco polo. Na gwiazdę wielkiego formatu wyrasta EWA PLISZKA, owacjami skwitowano bardzo oryginalny występ formacji Mali Stobniczanie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Choszcznie.
Czytaj całość
 
Choszczno - Złote gody Lucyny i Bogusława Kunowskich
01.12.2017.
CHoszczno - Złote gody Lucyny i Bogusłąwa Kunowskich
CHOSZCZNO. – W życiu trzeba ze sobą rozmawiać. Nawet jak się nie zgadzamy, to trzeba rozmawiać – mówią jubilaci LUCYNA i BOGUSŁAW KUNOWSCY. W sobotę w Urzędzie Stanu Cywilnego odnowili przysięgę małżeńską, odebrali również Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, a zacytowana wyżej mądrość, według nich jest najlepszą receptą na zgodne doczekanie złotych godów. 
Czytaj całość
 
Święto Wojsk Rakietowych i Artylerii
28.11.2017.
CHOSZCZNO. Serdecznie zapraszamy mieszkańców na Święto Wojsk Rakietowych i Artylerii, które odbędzie się 7 grudnia (czwartek). W trakcie uroczystości zostanie przekazana Replika Sztandaru dla Choszczeńskiego Dywizjonu Artylerii Samobieżnej 12 BZ. Od godz.12.45 na placu Witosa pokazy sprzętu wojskowego oraz darmowy poczęstunek wojskową grochówką. (kk)
 
Czytaj całość
 
WYSPIAŃSKI UNIWERSALNY
30.11.2017.
 
CHOSZCZNO. Jutro w Małej Galerii Choszczeńskiego Domu Kultury, choszcznianie mogą zapoznać się z twórczością dramatopisarza, poety, inscenizatora, twórcy nowoczesnego teatru polskiego, a nawet projektanta mebli i architekta STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO. Prezentacji jednego z najwybitniejszych artystów epoki polskiego modernizmu towarzyszy wystawa prac członków Klubu Plastyka "Impresja" oraz muzyczna niespodzianka.

Czytaj całość
 
Wizytówka 2017
30.11.2017.
 
CHOSZCZNO. Ta sobota zdecydowanie będzie należała do Choszczeńskiego Domu Kultury. Na deskach sali widowiskowej zaprezentuje się ponad 250 artystów, na co dzień rozwijających tu swoje pasje. Podczas dwugodzinnego spektaklu, który od lat nazywany jest "Wizytówką", królowała będzie muzyka, śpiew i taniec.

Czytaj całość
 
Choszczno - Płyną do elity
29.11.2017.
Choszczno - UKS Foka - Choszczno - Płyną do elity CHOSZCZNO. Kolejny worek medali przywieźli pływacy z Uczniowskiego Klubu Sportowego Foka. Tym razem z Ogólnopolskiego Sprawdzianu Wytrzymałości i Wszechstronności Stylowej, który w sobotę odbył się w Gryfinie. 44 krążki robią wrażenie, ale jeszcze cenniejszą jest informacja, że OLGA PAROL i OSKAR BURZYŃSKI osiągnęli dziewięć wyników, które dziś stawiają ich w pierwszej dziesiątce  w Polsce.

Czytaj całość
 
Choszczno - Teatr w bibliotece
29.11.2017.
CHOSZCZNO. Wczoraj w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Marii Dąbrowskiej choszcznianie uczestniczyli w kolejnej odsłonie Teatru przy Stoliku. Tym razem, w sztuce zatytułowanej „Po co są matki?” zaprezentowały się aktorki Teatru Współczesnego w Szczecinie EWA SOBIECH i MAGDALENA WRANI - STACHOWSKA.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 183 - 208 z 3925
Rewitalizacja w Gminie Choszczno
SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW
ZAZ Choszczno
Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2018 www.choszczno.pl.