WiększaMniejszyNormalny
28.03.2017.

AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ
System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
Kolporter RSS
Mistrzowska Jesień
17.10.2016.
   
CHOSZCZNO. AGATA PORZYCZ, 37-krotna medalistka Mistrzostw Polski w biegach na orientację oraz KAJETAN BRONIEWSKI, brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie w wioślarstwie, poprowadzili czwartkową Mistrzowską Jesień. Zawody sportowe rozegrano na terenie  Zespołu Szkół nr 1 im. Bolesława Chrobrego, a wzięli w nich udział uczniowie z placówek edukacyjnych z powiatu choszczeńskiego. Była to także okazja do nagrodzenia WERONIKI JASIUKIEWICZ i MONIKI KULAS, które we wrześniu, we włoskich Syrakuzach wywalczyły srebrne medale na mistrzostwach świata w kajak polo.
 
 
Czytaj całość
 
70 lat OSP w Zamęcinie
10.10.2016.
70 lat OSP w Zamęcinie
ZAMĘCIN.  Strażacy z OSP w Zamęcinie z wyjątkową pompą obchodzili 70. Rocznicę powstania ich jednostki. W sobotnie popołudnie przez wieś poprowadziła ich orkiestra i mażoretki z Młodzieżowej Orkiestry Dętej w Płotach.

Czytaj całość
 
XVI Dzień Papieski
11.10.2016.

CHOSZCZNO. „Jan Paweł II - Bądźcie świadkami miłosierdzia” to hasło tegorocznego Dnia Papieskiego, który w minioną niedzielę odbył się na przykościelnym placu.  Podobnie jak w latach ubiegłych, z zebranych pieniędzy - a jest ich ponad 20 tysięcy - zostaną sfinansowane stypendia dla uzdolnionej młodzieży z uboższych rodzin.

Czytaj całość
 
70-lecie Zespołu Szkół nr 1 w Choszcznie
10.10.2016.
70-lecie Zespołu Szkół nr 1 w Choszcznie CHOSZCZNO. Odsłonięcie tablicy upamiętniającej zmarłych nauczycieli, pracowników i absolwentów, uroczysta akademia oraz zjazd absolwentów i nauczycieli, to najważniejsze zamierzenia obchodzonego w piątek i sobotę jubileuszu 70-lecia Zespołu Szkół nr 1 w Choszcznie.

Czytaj całość
 
Choszczno - Memoriał Wiesława Drewicza
07.10.2016.
OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ BADMINTONA -  Memoriał WIESŁAWA DREWICZA
„WIEŚKOWE LOTKI”
Choszczno - 11 listopada 2016 Choszczno - Memoriał Wiesława Drewicza 2016
Czytaj całość
 
Duńczycy kibicować będą... Polsce
06.10.2016.
Duńczycy kibicować będą& Polsce
CHOSZCZNO. W sobotę, wśród kibiców oglądających na żywo mecz Polska – Dania, będziemy mieli także swoją reprezentację. Przed chwilą burmistrz ROBERT ADAMCZYK w Szkole Podstawowej nr 3 w Choszcznie wręczył uczniom i opiekunom 13 biletów uprawniających do wejścia na Stadion Narodowy w Warszawie.

Czytaj całość
 
Spotkanie z Pawłem Reszką już w sobotę
06.10.2016.
 
CHOSZCZNO. We wtorek progi Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Dąbrowskiej przekroczyła pisarka MAŁGORZATA KALICIŃSKA, znana z serii "Rozlewisko", a w najbliższą sobotę (8 października) o 17.00 w  kolejnej odsłonie jesiennych spotkań z ciekawymi ludźmi, czytelnicy porozmawiają z pochodzącym stąd dziennikarzem, PAWŁEM RESZKĄ. 
Czytaj całość
 
Magia jest wśród nas
07.10.2016.

 
CHOSZCZNO. Wczoraj świetlica Szkoły Podstawowej Nr 1 zamieniła się w salon charakteryzatorski. Spod rąk przyszłych fryzjerów (KLAUDI PROKOP, TOMASZA GAWLIKA,  AGNIESZKI ŁAZIŃSKIEJ i ALICJI KRZYŚCIAK), którzy na co dzień swoje zdolności szlifują w Zespole Szkół nr 3, wyszły postaci z powieści Astrid Lindgren "Fizia Pończoszanka". - Najpierw Tomek przeczytał  uczniom fragmenty wspomnianej powieści, by potem wraz z dziewczynami zadbać o bajkowe cuda na głowie i twarzy - relacjonuje wychowawca świetlicy, ANNA LELOKAS. Tłumaczy, że akcja ma na celu upowszechnianie zarówno czytelnictwa, jak i abstrakcyjnego oraz kreatywnego  myślenia.  
 
 
Czytaj całość
 
Europejskie tańce, śpiewy i przysmaki
05.10.2016.
 
 
CHOSZCZNO. Wczoraj społeczność Szkoły Podstawowej nr 3 zamieniła się w prawdziwy wielonarodowy tygiel kulturalny.  - Były tańce, śpiewy i ... smakołyki, a przede wszystkim wspaniała zabawa - mówi ZOFIA MARKIEWICZ, która wraz z pozostałymi piąto- i szóstoklasistami wzięła udział w Europejskim Dniu Języków Obcych.
 
Czytaj całość
 
Zwierzyn - Dożynkowy finał
04.10.2016.
Zwierzyn - Dożynkowy finał CHOSZCZNO – ZWIERZYN. W minioną sobotę jako ostatni w gminie święto plonów obchodzili mieszkańcy sołectwa Zwierzyn. Tradycyjny bochen chleba przynieśli sołtysowa MAŁGORZATA RATAJ oraz prezes miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej MARIUSZ DONCER. Niewątpliwym wydarzeniem tego dnia było dożynkowe widowisko zaprezentowane przez dzieci uczęszczające do tutejszej świetlicy środowiskowej.

Czytaj całość
 
Choszczno - Wcześniej inspiracje teraz fascynacje
03.10.2016.
Choszczno - Najpierw inspiracje teraz fascynacje
CHOSZCZNO. W piątkowe popołudnie w Choszczeńskim Domu Kultury odbył się wernisaż wystawy zatytułowanej „Beksiński – Fascynacje”. To kontynuacja twórczego projektu artystów ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Choszcznie, który dokładnie rok temu otwierali pod hasłem „Beksiński – Inspiracje”. 
Czytaj całość
 
Małgorzata Kalicińska w MBP
04.10.2016.
 CHOSZCZNO. - Niezwykle ciekawy człowiek, potrafiący opowiadać ze swadą - tak o JACKU HUGO-BADERZE, dziennikarzu i autorze takich książek jak: "Biała gorączka", czy "Dzienniki kołymskie", który wczoraj spotkał się z czytelnikami Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Dąbrowskiej mówi MARIA MIŃSKA. Właścicielka choszczeńskiej księgarni i propagatorka czytelnictwa dodaje, że również dzisiaj wybiera się do MBP, gdzie o 20.00 zaprezentuje się MAŁGORZATA KALICIŃSKA, autorka znanej wszystkim serii "Rozlewisko", czy też zbioru tekstów retrospektywnych "Fikołki na trzepaku". - Gwarantujemy mile spędzony jesienny wieczór z książką i bardzo ciekawą pisarką - zaprasza ANNA LEWICKA, dyrektor MBP. 
Czytaj całość
 
XVI Dzień Papieski
04.10.2016.
 
70-lecie OSP Zamęcin
04.10.2016.
 
Choszczno - Choszczeński das - Nietypowy poligon
03.10.2016.
Choszczno - Choszczeński das - Nietypowy poligon CHOSZCZNO. Artylerzystów z choszczeńskiego dywizjonu artylerii samobieżnej najczęściej widujemy na uroczystych zbiórkach. W sobotę w TVP wyemitowany został najnowszy odcinek programu „Nasza armia”, w którym prezentują swoje walory bojowe na Centralnym Poligonie Sił Powietrznych w Ustce. Oddana przez nich salwa z 18. dział w kierunku celu nawodnego robi wrażenie.

Czytaj całość
 
Choszcznianki w TVP 2
30.09.2016.
Choszcznianki w TVP 2 CHOSZCZNO. Dzisiaj w TVP 2, w programie „Pytanie na śniadanie” mogliśmy obejrzeć KATARZYNĘ STANKIEWICZ i MONIKĘ KULAS, zawodniczki MOSW Choszczno uprawiające kajak polo. Urocze choszcznianki są również reprezentantkami Polski, a w tej audycji , mówiąc w ogólnym skrócie,  tłumaczyły na czym polega ta dyscyplina sportu.
 
Czytaj całość
 
Choszczeński das w TVP1
29.09.2016.

  Choszczno - Choszczeński das w TVP1

Już w najbliższą sobotę (1 października) o 8:00 zapraszamy na antenę TVP 1, gdzie wemitowany zostanie najnowszy odcinek programu "NASZA ARMIA". A w nim  choszczeński dywizjon artylerii samobieżnej podczas szkolenia na poligonie w Ustce.
 
Czytaj całość
 
Beksiński Fascynacje
15.09.2016.
 
Choszczno - FCC Szczęśliwa siódemka
29.09.2016.
Choszczno - FCC Szczęśliwa siódemka CHOSZCZNO.  Na początku września we francuskim Strasburgu rozegrane zostały mistrzostwa Europy Firefighter Combat Challenge. Polska ekipa zdobyła tam kilkanaście medali, w tym aż siedmiokrotnie na podium stawali także strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Choszcznie. W miniony czwartek i piątek na podobnych zawodach, które odbyły się w Łodzi choszcznianie również zdobyli siedem medali.


Czytaj całość
 
EDYTA GEPPERT w Choszcznie
30.09.2016.
 
CHOSZCZNO. 13 listopada Choszczeński Dom Kultury zaprasza na recital EDYTY GEPPERT. Bilety w cenie 80 zł do nabycia w kasie ChDK (ul. Bohaterów Warszawy 17, tel. 95 765 72 96). Start: 18:00.
Czytaj całość
 
Choszczno - Turniej tenisa ziemnego 2016
20.09.2016.

  Choszczno - Turniej tenisa ziemnego 2016

CHOSZCZNO. Turniej tenisa ziemnego zorganizowany na kortach przy ul. Mur Południowy wygrał faworyt, czyli 50-letni już LESZEK BORYS. Po raz kolejny młodszemu pokoleniu choszczeńskich tenisistów nie udało się pokonać bardziej doświadczonych seniorów, bo drugim był 60-letni MAREK TARATAJCIO, a trzecim najstarszy zawodnik turnieju, 65-letni ANDRZEJ PERON. 

 

Czytaj całość
 
Choszczno - Zakończenie sezonu kolarskiego
27.09.2016.
Choszczno - Zakończenie sezonu kolarskiego
CHOSZCZNO. JOWITA KONIECZNA (na zdjęciu), TOMASZ JABŁOŃSKI, SŁAWOMIR PASZKIEWICZ i BOGUSŁAW FLORCZAK zostali triumfatorami  niedzielnego zakończenia sezonu kolarskiego. – Takie  spotkania w rewelacyjny sposób promują tę dyscyplinę sportu – cieszył się z frekwencji FELIKS BADZIĄG, główny pomysłodawca i współorganizator tego wydarzenia.

Czytaj całość
 
Teatr w bibliotece
28.09.2016.

CHOSZCZNO. Wczoraj w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Marii Dąbrowskiej odbyło się kolejne z jesiennych spotkań z ciekawymi ludźmi. Tym razem, w teatralnej odsłonie, w spektaklu ANDRZEJA NIEDOBY "Kim Pani jest?" zaprezentowały się aktorki Teatru Współczesnego w Szczecinie, EWA SOBCZAK i EWA SOBIECH. Już 3 października z czytelnikami spotka się  JACEK HUGO-BADER, dziennikarz i autor takich książek jak: "W rajskiej dolinie wśród zielska", "Biała gorączka", "Dzienniki kołymskie".

 

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 209 - 234 z 3436
SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW
Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2017 www.choszczno.pl.