WiększaMniejszyNormalny
14.08.2018.
  
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ
System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
Choszczno - WOŚP 2018 - Rekordowe granie
15.01.2018.
Ostatecznie Choszczno w XXVI Finale WOŚP zebrało 42 tys. 864 zł i 26 groszy
 
Choszczno - WOŚP 2018 - Rekordowe granie
CHOSZCZNO. Nawet najwięksi optymiści nie spodziewali się, że w tegorocznym finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, i to po raz drugi z rzędu, zbierzemy rekordową kwotę pieniędzy. W niedzielę tuż po 21.00 w kasie naszego sztabu było dokładnie 42 tys. 631 zł i 4 grosze. Choć nie policzono jeszcze obcej waluty, to już wiadomo, że jest to o ponad 2,5 tys. zł więcej niż przed rokiem. Swoją historię dopisuje też nasze złote serduszko, które tym razem, za rekordowe 3 tys. zł wylicytował burmistrz ROBERT ADAMCZYK. 
Czytaj całość
 
Choszczno - Sesja MRM
17.01.2018.
Choszczno - Sesja MRM 2018 CHOSZCZNO. W piątek kolejną sesję zaliczyli radni z Młodzieżowej Rady Miasta. W relacjach z wydarzeń, które organizowali lub wspierali wrócili aż do listopada, a dokładniej do poloneza, którego przy fontannie odtańczyli z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Po zmianach w polskiej oświacie młodzi radni zdecydowali, że w najbliższych wyborach po jednym mandacie otrzymają wszystkie choszczeńskie podstawówki.
Czytaj całość
 
PIT przez internet? Szybko i bezpiecznie
17.01.2018.
CHOSZCZNO. Nie trać czasu na stanie w kolejkach i złóż swój PIT przez Internet. Naczelnik Urzędu Skarbowego w Choszcznie informuje także, że taka elektroniczna forma rozliczenia, to także szybszy zwrot podatku. Poniżej przeczytacie jak to zrobić.

Czytaj całość
 
Choszczno - WOPR ma nowe władze
16.01.2018.
Choszczno - WOPR ma nowe władze CHOSZCZNO. W sobotę ratownicy wybrali władze utworzonego w maju ubiegłego roku Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Województwa Zachodniopomorskiego – Oddziału Powiatowego w Choszcznie. Nowym prezesem został KRZYSZTOF WIKLAK, natomiast na kierownika choszczeńskiej drużyny wybrano PIOTRA KACZMARKA.


Czytaj całość
 
Ferie zimowe w Choszcznie
16.01.2018.
 
CHOSZCZNO. Spektakle teatralne, liczne zajęcia taneczne oraz plastyczno-literackie, a także sportowe spotkania z unihokejem, badmintonem i tenisem stołowym oraz wodne szaleństwa na pływalni "Wodny Raj",  zabawa w detektywów i szaleństwo na trampolinach – to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych na rozpoczynające się właśnie ferie zimowe. Organizatorzy zapewniają, że udział w większości z nich jest bezpłatny.


Czytaj całość
 
Każdy może pomóc
08.01.2018.
XXVI Finał WOŚP – Choszczeński Dom Kultury –  14 stycznia 2018 - PROGRAM ARTYSTYCZNY - Z A P R A S Z A M Y.
Czytaj całość
 
Antek ma się dobrze
11.01.2018.
Choszczno - Antek ma się dobrze
CHOSZCZNO. W 2017 roku w naszej gminie urodziło się 311 dzieci. Choć nadal dla swoich pociech szukamy oryginalnych imion, jak np. Nela, Neo, Teo, Tea, Naomi czy Anicetta, to jednak u nas najpopularniejszym okazał się Antoni. Potem najchętniej sięgaliśmy po Zuzannę, Jakuba, Maję, Juliana, Wiktorię, Emilię, Hannę i Szymona. MARIUSZ PRZYTUŁA, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Choszcznie przewiduje, że także w tym roku najchętniej sięgać będziemy po imiona popularne 50-60 lat temu.

Czytaj całość
 
Choszczno - Zorientowana Sylwia
11.01.2018.
 Choszczno - Zorientowana Sylwia  CHOSZCZNO. Wczoraj w nocy na osiedlu Słonecznym w Szczecinie odbyła się piąta (finałowa) runda Szczecińskiej Dobranocki w biegach na orientację. W kategorii kobiet rundę wygrała SYLWIA TELATYŃSKA, a w klasyfikacji generalnej uplasowała się na drugim miejscu.

Czytaj całość
 
Droga Eugeniusza Dobosza
08.01.2018.

 CHOSZCZNO. 60-lecie twórczości artystycznej obchodzi choszczeński bard EUGENIUSZ DOBOSZ. Podczas zorganizowanego z tej okazji benefisu, który odbył się w Choszczeńskim Domu Kultury zaprezentowano wydaną pod koniec ubiegłego roku płytę "Wspomnienia jubilata".  - To takie podsumowanie mojej drogi artystycznej stworzone zarówno dla tych, którzy mnie znają od lat, jak i tych, którzy dopiero co o mnie usłyszeli - wyjaśnia jubilat.

Czytaj całość
 
Tort z... medalami
10.01.2018.
Choszczno - Foka - Zawodyw Koszalinie 2018 CHOSZCZNO. W pierwszej odsłonie tegorocznej Zachodniopomorskiej Ligi Pływackiej zawodnicy UKS Foka wywalczyli siedem medali, co w rywalizacji klubowej dało im drugie miejsce. Indywidualne po dwa złote i jednym srebrnym krążku zdobyły: NADIA KUCHARCZYK i ALICJA RAŹNIEWSKA.

Czytaj całość
 
Obwieszczenie o kwalifikacji wojskowej w 2018 roku
15.01.2018.
Obwieszczenie o kwalifikacji wojskowej w 2018 roku Obwieszczenie Wojewody Zachodniopomorskiego z dnia 15 stycznia 2018 roku o kwalifikacji wojskowej w województwie zachodniopomorskim w 2018 rok do pobrania  T U T A J
 
Debiut Gavia Cup dla Pogoni Szczecin
09.01.2018.
CHOSZCZNO. W minioną sobotę odbył się pierwszy z siedmiu turniejów Gavia Cup 2018. Wśród chłopców z rocznika 2008 i młodszych bezkonkurencyjną okazała się ekipa Pogoni Szczecin. - Nasi tym razem byli poza podium, ale spisali się całkiem nieźle, m.in. pokonując 2:0 srebrnych medalistów, czyli Arkonię Szczecin – chwali młodych futbolistów MICHAŁ OSTRASZEWSKI.
 
Czytaj całość
 
Przywiązali się do ziemi
04.01.2018.
Złote gody - Zalewscy - Sławęcin
CHOSZCZNO. MARIA i JAN ZALEWSCY odznaczeni zostali medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Jak dziś sami opowiadają, wspólne życie związali ze Sławęcinem, a dokładniej z pracą na gospodarstwie. W uśmiechami na twarzy wspominają chwile, kiedy to we wiosce wszyscy wzajemnie się wspierali. – Dziś każdy zamknął się w swoich czterech ścianach – zauważa jubilat.

Czytaj całość
 
A w kinie...
09.01.2018.
 CHOSZCZNO. 12 stycznia Choszczeński Dom Kultury zaprasza do kina na seanse filmowe. O 14.00 i 18.00 dzieci obejrzą drugą część przygód niesfornego niedźwiadka PADDINGTON 2, a o 16.00 byczka FERNANDO. Zaś dla dorosłych zostanie wyświetlony fim "NARZECZONY NA NIBY". Szczegóły i cennik biletów na www.chdk.choszczno.pl (kj)
 
Choszczno - Na kolędniczą nutę
03.01.2018.
Choszczno - Na kolędniczą nutę
CHOSZCZNO. W najbliższą sobotę zapraszamy do naszej fary, gdzie o 16.00 rozpocznie się tradycyjny już koncert kolęd. Zaprezentują się w nim dzieci, młodzież, dorośli reprezentujący placówki oświatowe i kulturalne naszej gminy. Klimat Świąt Bożego Narodzenia przypominają nam również jasełka i koncerty, które zorganizowane zostały m.in. w Zespole Szkół nr 3 i Państwowej Szkole Muzycznej w Choszcznie oraz w Szkole Podstawowej w Korytowie.

Czytaj całość
 
Nabór do Akademii Piłkarskiej Gavia Choszczno
04.01.2018.

CHOSZCZNO. Zostań zawodnikiem Akademii Piłkarskiej Gavia Choszczno! Rusza nabór do wszystkich roczników. Szczegóły u trenerów prowadzących! Zapraszamy (kk)
 
 
Czytaj całość
 
Gavia Cup 2018 - o puchar Burmistrza Choszczna
29.12.2017.

 

CHOSZCZNO. Serdecznie zapraszamy na pierwsze rozgrywki w tegorocznej edycji turniejów Gavia Cup. Jako pierwsi zagrają piłkarze z rocznika 2008, a walczyć będą o Puchar Burmistrza Choszczna. Podobnie jak przed rokiem mecze odbędą się na hali Publicznego Gimnazjum w Choszcznie, 6 stycznia od godz. 9.00. Zapraszamy do kibicowania (kk)
 
Życzenia 2017
22.12.2017.
 
Choszczno - Szlachetna Paczka 2017
21.12.2017.
Choszczno - Szlachetna Paczka 2017
CHOSZCZNO. Już po raz czwarty zdecydowaliśmy się na udział i konkretne wsparcie Szlachetnej Paczki. Tym razem skupiliśmy się na zbieraniu kasy, bo chcieliśmy kupić wyposażenie do łazienki. – Trzeba było zobaczyć  ich miny, gdy zaczęliśmy rozładowywać wasze prezenty. Ten moment wart był pracy i zaangażowania, który w to włożyliśmy – zapewnia wolontariusz ROBERT NAZARUK. To właśnie od w naszym imieniu obdarował pięcioosobową rodzinę.
Czytaj całość
 
Choszczno - Sztandar dla artylerzystów
19.12.2017.
Choszczno 2017 - Sztandar dla artylerzystów
CHOSZCZNO.  Po sześciu latach przerwy żołnierze naszego garnizonu znów mają swój sztandar. Podczas uroczystego apelu przeprowadzonego z okazji Święta Wojsk Rakietowych i Artylerii, jego replikę z rąk dowódcy 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej, generała dywizji RAJMUNDA ANDRZEJCZAKA odbierał dowódca choszczeńskiego dywizjonu artylerii samobieżnej ppłk JAROSŁAW CHOJNACKI. Chrzestnymi sztandaru zostali gen. bryg. TOMASZ PIOTROWSKI i wiceburmistrz MAGDALENA SIEŃKO.
Czytaj całość
 
Choszczno - Srebrny medal unihokeistek ze Sławęcina
21.12.2017.
Choszczno - Srebrny medal unihokeistek ze Sławęcina  CHOSZCZNO.  Nie do trzech, ale do czterech razy sztuka, tak wuefista MAREK PLUTA mógłby skomentować ostatnie osiągnięcie unihokeistek ze Szkoły Podstawowej w Sławęcinie. Jego podopieczne po raz pierwszy w historii sięgnęły po medal finału Wojewódzkich Igrzysk Dzieci Szkół Podstawowych w Unihokeju. I choć nie wszystkie placówki preferują tę dyscyplinę sportu, to jednak warto tu zaakcentować, że w naszym województwie jest ponad 500 podstawówek...

Czytaj całość
 
Choszczno - Wędkarska choinka
20.12.2017.
Choszczno - Wędkarska choinka
CHOSZCZNO. W prawie 70-letniej historii choszczeńskiego koła wędkarskiego nie zdarzyło się, aby spławikowe zawody wędkarskie rozegrano na tydzień przed Świętami Bożego Narodzenia. Te pierwsze zatytułowane „Choinka 2017”, przeprowadzone w niedzielę na jeziorze Klukom, wygrał CZESŁAW POKORA (na zdjęciu).


Czytaj całość
 
Choszczno - Rekordowy lot
20.12.2017.
Choszczno - Rekordowy lot
CHOSZCZNO. Choszczeński Oddział Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych podsumował miniony sezon. Sportowym hitem okazał się lot gołębia należącego do HUBERTA DĄBROWSKIEGO, który trasę z Brukseli pokonał w osiem godzin, co dało średnią około 104 kilometry na godzinę. Podobnie jak przed rokiem, także i teraz najwięcej pucharów zdobyły gołębie MAKSYMILIANA JANISZEWSKIEGO (na zdjęciu z prawej).

Czytaj całość
 
Czapki z głów
11.12.2017.

 CHOSZCZNO. W ubiegłym tygodniu w Choszczeńskim Domu Kultury publiczność trzykrotnie oklaskiwała spektakl „Marzenia królowej o choince kolorowej". Pięć lat temu scenariusz do niego napisały ALICJA FLIS, MONIKA KACPRZAK i EWA PIEŚKIEWICZ. Jak jeden mąż podkreślają, że nie ujrzałby on światła dziennego, gdyby nie przychylność FILOMENY BIRETY, dyrektorki Publicznego Przedszkola nr 2 "Tęczowa Kraina" oraz rodziców chętnie biorących udział w przedsięwzięciu.

 

 

Czytaj całość
 
Mikołajkowa zabawa UKS "Foka"
18.12.2017.
 
CHOSZCZNO. W piątkowe popołudnie święty Mikołaj porwał do zabawy dzieci z Uczniowskiego Klubu Sportowego "Foka". W tym roku mikołajki odbyły się nie na basenie, a w hali sportowej ZS nr 2, a ich uczestnicy zamiast pływać tańczyli, śpiewali i rywalizowali w licznych konkurencjach sprawnościowych. Spotkanie poprowadził DJ Irek, a instruktorzy nauki pływania oraz rodzice foczek zadbali o upominki oraz słodkości. (kj)
Czytaj całość
 
Z dobrym humorem przez życie
14.12.2017.
 
CHOSZCZNO. W małżeństwie jak w życiu, raz na górze raz na dole. Grunt to kochać się, na nie jedno przymykając oko - to recepta na udane małżeństwo STEFANII i STANISŁAWA GROMADZKICH.  Wczoraj w Urzędzie Stanu Cywilnego obchodzili złote gody, odnowili przysięgę małżeńską i odebrali Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 209 - 234 z 3965
Rewitalizacja w Gminie Choszczno
SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW
ZAZ Choszczno
Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2018 www.choszczno.pl.