WiększaMniejszyNormalny
24.06.2018.
 
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ
System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
Choszczno - Olga Parol płynie do kadry
23.10.2017.
Choszczno - OLga Parol płynie do kadry CHOSZCZNO. Młodzi pływacy z Uczniowskiego Klubu Sportowego Foka kolejny sezon sportowy otworzyli na zawodach Sprint Cup w Kołobrzegu.  Po raz kolejny gwiazdą imprezy okazała się 12-letnia choszcznianka OLGA PAROL (na zdjęciu, w środku). W stylu dowolnym na dystansie 50 metrów uzyskała czas 29,01 i drugą zawodniczkę wyprzedziła o prawie trzy sekundy.

Czytaj całość
 
Choszczno 2017 - XIX Scena bez Barier
19.10.2017.
Choszczno 2017 - XIX Scena bez Barier
CHOSZCZNO. Prawie 200 wykonawców przewinęło się przez 19. edycję Sceny bez Barier. Największe powody do radości mieli aktorzy z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Piaseczniku, Środowiskowego Domu Samopomocy oraz Szkoły Podstawowej nr 3 w Choszcznie. To właśnie oni odbierali tytuły laureatów, a w nagrodę nowiuteńkie laptopy. 
Czytaj całość
 
Choszczno - Europejski Dzień Języków Obcych
19.10.2017.
Choszczno - Europejski Dzień Języków Obcych
CHOSZCZNO. To,  że można przedstawić się w kilku językach udowodniła wczoraj ADA KŁOS, że Szkoły Podstawowej nr 3 w Choszcznie. Tą umiejętnością pochwaliła się przy okazji obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych. Na okolicznościowej imprezie wśród gości pojawiła się m.in. Edith Piaf, jak również hiszpańskie tancerki, kowboje, nawet francuscy malarze.
Czytaj całość
 
Choszczno - Biegliśmy dla Hani
18.10.2017.
Choszczno - Biegliśmy dla Hani  CHOSZCZNO. Ponad 70 osób wzięło udział w sobotniej imprezie „Biegniemy dla Hani”. W biegu głównym triumfował duet ELŻBIETA TROJANOWSKA z Dobiegniewa i DAWID PAWŁOWSKI z Sądowa, wśród dzieci wygrała choszcznianka PATRYCJA ULAS, a wśród maszerujących bezkonkurencyjnymi okazli się małżonkowie SYLWIA i IRENEUSZ CHAJ.

Czytaj całość
 
Kolarski Przełaj - CX Choszczno 2017
17.10.2017.
Kolarski Przełaj - CX Choszczno 2017
CHOSZCZNO. PIOTR GRUSZCZYŃSKI z LKS POM Strzelce Krajeńskie (na zdjęciu z lewej) zwyciężył w rozegranym w sobotę amatorskim wyścigu przełajowym CX Choszczno 2017. Na podium stanęli również PRZEMYSŁAW JANIK  oraz ALEKSANDER GAWRYLUK (Diversey Team). W najstarszej kategorii triumfował choszcznianin ZBIGNIEW JUNAK, a jako 17. linię mety przekroczyła pierwsza z kobiet WERONIKA PAZIEWICZ (LKS POM Strzelce Krajeńskie).

Czytaj całość
 
Choszczno - PZW - Rekord na koniec sezonu
17.10.2017.
Choszczno - PZW - Rekord na koniec sezonu CHOSZCZNO. W niedzielnych zawodach kończących tegoroczny sezon sportowy, JAN SZMIDT (na zdjęciu w środku) ustanowił wręcz niebotyczny rekord. W ciągu czterech godzin złowił dokładnie 15,455 kg ryb i tym samym pobił o prawie dwa kilogramy dotychczasowego lidera wędkarskich tabel JERZEGO PILARSKIEGO.

Czytaj całość
 
Choszczno - Echa Dnia Nauczyciela
16.10.2017.
Choszczno - Echa Dnia Nauczyciela
CHOSZCZNO. We wszystkich placówkach oświatowych naszej gminy Dzień Nauczyciela miał bardzo kolorowe, roztańczone i rozśpiewane akcenty. My zajrzeliśmy do Szkoły Podstawowej nr 3, gdzie jednym z hitów była fińska polka odtańczona przez grupę dżentelmenów.
Czytaj całość
 
Pasowanie w Jedynce
16.10.2017.
Choszczno - Pasowanie w Jedynce
CHOSZCZNO. W piątek w Szkole Podstawowej nr 1 ślubowanie złożyło 81 pierwszoklasistów. Każdy z nich wydarzenie to udokumentował odciskiem własnego palca.
Czytaj całość
 
Choszczno - Dzień Edukacji Narodowej 2017
13.10.2017.
Choszczno - Dzień Edukacji Narodowej 2017 CHOSZCZNO. Choć oficjalnie Narodowy Dzień Edukacji obchodzić będziemy jutro, to jednak w szkołach świętują go dzisiaj. Wczoraj po południu w Choszczeńskim Domu Kultury, najlepsi nauczyciele odebrali dyplomy i nagrody. W przerwie pomiędzy częścią oficjalną, a występem kabaretu, kilkoro z nich zapytaliśmy o najważniejsze akcenty z minionego roku szkolnego.
Czytaj całość
 
Choszczno  70-lecie Koła Łowieckiego RYŚ
11.10.2017.
Choszczno - 70-lecie Koła Łowieckiego RYŚ CHOSZCZNO. W minioną niedzielę Koło Łowieckie „Ryś” obchodziło jubileusz 70-lecia powstania. „Wojskowi”, bo tak potocznie nazywani są łowcy z tego koła, swój początek czerpią w Siedlcach, a dokładniej w stacjonującym tam w 1947 roku 36 pułku artylerii lekkiej. Dwa lata później jednostka przeniesiona została do Choszczna, a wraz nią myśliwi. Co ciekawe, na pierwsze polowania jeździli aż pod Chojnę, bo właśnie tam wyznaczono im obwód łowiecki.

Czytaj całość
 
Choszczno 2017 - Światowy Dzień Białej Laski
11.10.2017.
Choszczno 2017 - Światowy Dzień Białej Laski
CHOSZCZNO. Wczoraj w Villi „Razem” członkowie choszczeńskiego Koła Polskiego Związku Niewidomych obchodzili Światowy Dzień Białej Laski. - Buty zdarłam chodząc od instytucji do instytucji, ale tam gdzie dotarłam, spotkałam ludzi życzliwych i chętnych do pomocy. Razem urządzaliśmy nasze biuro, w którym w przyjaznej atmosferze mogliśmy spotykać się, rozmawiając o naszych bolączkach, rozwijać swoje pasje i rozwiązywać istniejące bariery – wspominała TERESA OLIWA.
Czytaj całość
 
CHoszczno - OSP - Trzy razy Kołki
10.10.2017.
CHoszczno - OSP - Trzy razy Kołki CHOSZCZNO. Strażacy – ochotnicy z Kołek po raz kolejny udowodnili, że w regionie nie mają sobie równych. Na rozegranych w sobotę zawodach sportowo-pożarniczych tytuł mistrzów powiatu zdobyli panowie i panie, a do kompletu dołączyli również młodzieżowcy. Nie, to nie w szampanie, lecz  w strugach deszczu widzimy ich na powyższym zdjęciu.

Czytaj całość
 
Choszczno 2017 - XVII Dzień Papieski
10.10.2017.
Choszczno 2017 - XVII Dzień Papieski CHOSZCZNO. „Idźmy naprzód z nadzieją” – pod takim hasłem także w naszym mieście obchodziliśmy w niedzielę XVII Dzień Papieski. 19 568 zł, to zebrana kwota, którą podobnie jak w poprzednich latach przekazano na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Tradycyjnie już najwięcej emocji wzbudziła loteria, w której szczęście uśmiechnęło się do RAFAŁA PIOTRKOWSKIEGO i ZUZANNY MALEC. To właśnie oni wrócili do domu na nowiutkich rowerach.

Czytaj całość
 
Choszczno - Biegniemy dla Hani
03.10.2017.
Choszczno - Biegniemy dla Hani
CHOSZCZNO. Dokładnie 14 października EWELINA PIOTROWIAK-ŻYŁA i WIOLETTA MAIER ze Stowarzyszenia Miłośników Rękodzieła Artystycznego i Ludowego ART-LUD  zapraszają na imprezę zatytułowaną „Biegniemy dla Hani”. 
Czytaj całość
 
Sezon przełajowy czas start
02.10.2017.
Sezon przełajowy czas start
 
CHOSZCZNO. 14 października (sobota) zapraszamy na rozpoczęcie sezonu przełajowego CX Choszczno. Start godz. 12.00 z Placu Witosa. Zawodnicy będą ścigali się na terenie Miejskiej Góry. Zapisy i regulamin na www.pomiarczasusprint.pl. (mn)

Czytaj całość
 
Choszczno - Raz na ludowo
28.09.2017.
Choszczno - Raz na ludowo  CHOSZCZNO. Jeśli choć raz w życiu zamarzyłeś o tym, aby zatańczyć  walczyka, polkę, oberka, krakowiaka czy też wyjątkowo żywiołowe tańce rzeszowskie, to już dziś zapraszamy Cię na darmowe lekcje. Startujemy w najbliższą sobotę w Zamęcinie, potem będziemy w Suliszewie i Sulinie, a finał odbędzie się w Choszcznie. To m.in. tam - w formie zabawy - sztuki stawiania pierwszych kroków uczył będzie mistrz tańca ludowego JANUSZ URBAŃSKI.

Czytaj całość
 
BnO - Rzecko CUP 2017
09.10.2017.
BnO - Rzecko CUP 2017
CHOSZCZNO. W miniony piątek w lesie obok Rzecka przeprowadzone zostały zawody w biegu na orientację Rzecko CUP 2017. – Mimo tego, że teren jest bardzo trudny zarówno do biegu jak i orientacji oraz niezbyt niesprzyjającej pogody, to na starcie stanęło ponad 70 biegaczy – cieszył się z frekwencji KAMIL DZIETCZYK z Aktywnego Choszczna.  
Czytaj całość
 
Choszczno - Partnerstwo w bliskości tradycji
05.10.2017.
Choszczno - Partnerstwo w bliskości tradycji CHOSZCZNO. Wczoraj po południu w Zespole Szkół nr 3 podsumowany został projekt zatytułowany „Partnerstwo w bliskości tradycji”. KAZIMIERA i WŁADYSŁAW WORACHOWIE z Zamęcina, HELENA PASEK i MARIA KRASIŃSKA z Kołek, ANNA SZYMAŃSKA z Suliszewa oraz HELENA CZERNICHOWSKA, KRYSTYNA TOWARNICKA, MARIA JANASZCZYK i JÓZEF GIGIEL z Radunia, to jedne z głównych postaci tego zrealizowanego w latach 2015-2017 wydarzenia.

Czytaj całość
 
Stradzewo - Nowa droga i siłownia plenerowa
05.10.2017.
Stradzewo - Nowa droga i siłownia plenerowa
CHOSZCZNO. – Kto, jak kto, ale stradzewianie raczej nie powinni narzekać na tempo przemian w ich okolicy - tak burmistrz ROBERT ADAMCZYK komentuje ostatnią inwestycję wykonaną w tej wsi. Chodzi o kosztującą prawie 900 tys. zł drogę biegnącą przez Stradzewo. Oprócz nowej jezdni i chodników, wykonane zostały również podjazdy do posesji, kanalizacja deszczowa i zatoka autobusowa. Sołtys JACEK SZYSZKA cieszy się również z zainstalowanej niedawno plenerowej siłowni.

Czytaj całość
 
10 Choszczeński Bieg Terenowy
29.09.2017.
10 Choszczeński Bieg Terenowy CHOSZCZNO. W jubileuszowym, 10 Choszczeńskim Biegu Terenowym wystartowało ponad 500 młodych biegaczy. Znawcy twierdzą, że wśród nich jest wiele talentów porównywanych do tego, jakim w ich wieku był PAWEŁ CZAPIEWSKI. Publiczność owacjami skwitowała bezdyskusyjne zwycięstwa KINGI NOWAKOWSKIEJ i DANIELA KALUPY, jak również pasjonujący finisz OLGI PAROL (całą trójkę widzimy na powyższym zdjęciu).

 
Czytaj całość
 
Najlepsi na olimpiadzie
02.10.2017.

CHOSZCZNO. W sobotę na jeziorze Klukom w ramach Wojewódzkiej Olimpiady Młodzieży rozegrano konkurencje kajakarstwa klasycznego. W stawce ponad 60 zawodników z Pomorza Zachodniego rywalizowali również kajakarze z Międzyszkolnego Ośrodka Sportów Wodnych w Choszcznie. Podopieczni LUCYNY ŁAKOS i  DANIELA JARMARKIEWICZA aż 14-krotnie stawali na podium, zwyciężyli również w klasyfikacji klubowej.
 
Czytaj całość
 
Kolejna biblioteka walczy o książki
04.10.2017.
 
CHOSZCZNO. Miejska Biblioteka Publiczna im. M. Dąbrowskiej walczy o 250 książek dla dzieci i pufy do wspólnego czytania. - Głosujcie codziennie do końca października na stronie internetowej: www.wspolneczytanie.pl Razem możemy powiększyć nasz księgozbiór - do przyłączenia się do akcji, którą organizuje "Kinder mleczna kanapka", zaprasza IRENA KOZŁOWSKA z działu dziecięcego MBP w Choszcznie. (kj)

Czytaj całość
 
Gavia Choszczno vs Sęp Brzesko
05.10.2017.
W najbliższą sobotę zapraszamy na mecz Gavia Choszczno vs Sęp Brzesko. Stadion Miejski w Choszcznie, godz. 15.00 (kk)

 

 
Bezzwrotna pomoc od rządu
06.10.2017.
Bezzwrotna pomoc od rządu
 
CHOSZCZNO. Wojewoda Zachodniopomorski informuje, że w związku ze stratami materialnymi, które powstały w wyniku gwałtownych zjawisk atmosferycznych jakie miały miejsce w nocy z 5-6 października br. na terenie naszego województwa, istnieje możliwość ubiegania się o pomoc materialną od rządu. Poszkodowani mogą zwracać się o bezzwrotną  pomoc finansową do 6 000 złotych, a w przypadku uszkodzeń lub zniszczeń nieruchomości do 100 000 zł. Więcej informacji znajdziesz T U T A J . (mn)
 
Pomoc dla rolników
09.10.2017.
Pomoc dla rolników
 
CHOSZCZNO. Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi informuje, że w związku z nadmiernymi opadami deszczu oraz gwałtownymi gradobiciami, jakie wystąpiły w lipcu br., producenci rolni mogą ubiegać się nie tylko odszkodowania z zakładów ubezpieczeń. Szczegółowe informacje o pomocy znajdują się T U T A J . (mn)
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 235 - 260 z 3925
Rewitalizacja w Gminie Choszczno
SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW
ZAZ Choszczno
Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2018 www.choszczno.pl.