WiększaMniejszyNormalny
21.02.2018.
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ
System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
Kolporter RSS
Choszczno - PSM - 25 lat jak z nut
12.06.2017.
Choszczno - PSM - 25 lat jak z nut
CHOSZCZNO. Państwowa Szkoła Muzyczna obchodzi w tym roku 25. urodziny. Jej uroczyste otwarcie odbyło się 5 września 1992 roku, a już dwa lata później jej mury opuściło ośmioro absolwentów, w tym również obecny nauczyciel w klasie akordeonu PAWEŁ SZARAWAGA. Rok po nim dyplomy odbierali m.in. PAWEŁ CZAPIEWSKI i SZYMON WYRZYKOWSKI. Po nich byli jeszcze: saksofonista MICHAŁ GRYĆKO, akordeonista PAWEŁ LEMIESIEWICZ, wokalistka MAŁGORZATA JAMROŻY, perkusista MICHAŁ PAWŁOWSKI, aktorka EWELINA OPŁATKOWSKA czy obecnie studiująca aktorstwo JOANNA RYBKA. W sumie szkoła może pochwalić się 313 absolwentami.

Czytaj całość
 
Choszczno - Talent pierwszej wody
28.06.2017.
Choszczno - Talent pierwszej wody  CHOSZCZNO. W ubiegłym tygodniu w Senacie Rzeczpospolitej Polskiej odbyła się gala podsumowująca ogólnopolski konkurs „Wzór osobowy godny naśladowania – uczniowskie biografie”.  Bohaterami tego wydarzenia byli także uczeń choszczeńskiej Trójki JAN ŻOŁNIERZÓW i polonistka z Krzęcina BARBARA BIESIADA.

Czytaj całość
 
Choszczno - Kulinarna przystań 2017
28.06.2017.
Choszczno - Kulinarna przystań  CHOSZCZNO. W sobotę „Choszczeńskie smaki”, czyli czwartą edycję konkursu kulinarnego w kategorii jadła wygrał „zawijaniec Agaty” z Suliszewa, w pierogach bezkonkurencyjnym okazał się „pieróg-pizza” z Kołek, ciasta zdominowała „podniebna rozkosz” z Zamęcina, a wśród nalewek „malinówka” z Piasecznika.


Czytaj całość
 
Najlepsi z najlepszych
27.06.2017.
Choszczno - POlicja - Najlepsi z najlepszych
  CHOSZCZNO. Sierż. sztab. RADOSŁAW CIBOROWSKI, policjant z Komendy Powiatowej Policji w Choszcznie zwyciężył w wojewódzkich zawodach „Dzielnicowy roku”. Wspólnie z asp. szt. IRENEUSZEM KOZICZEM wygrali także w klasyfikacji drużynowej. Tydzień temu również choszcznianie sierż. PIOTR PENCAK i sierż. PIOTR ŁABAJ byli najlepsi w wojewódzkich eliminacjach Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji „Turniej Par Patrolowych – Patrol Roku”.

Czytaj całość
 
Kręci mnie bezpieczeństwo
28.06.2017.

CHOSZCZNO. Przyłącz się do ogólnopolskiej akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo" i w najbliższą sobotę wraz z choszczeńskimi policjantami oraz członkami KTR "Voyager", wyrusz w rajd rowerowy dookoła jeziora Klukom. W programie także: znakowanie rowerów, liczne upominki oraz wiele cennych rad z zakresu bezpiecznej jazdy na jednośladzie. Start 11:00, Aleja Gwiazd Kolarstwa Polskiego.


 

Czytaj całość
 
Wakacje 2017
28.06.2017.

CHOSZCZNO. Na wakacje Choszczeński Dom Kultury przygotował wiele atrakcji, tak dla dzieci, jak i dorosłych. W programie festyny "Zdrowe wakacje" i "Bajkowe Podróże małe i duże" oraz letnie koncerty nad jeziorem. Na promenadzie posłuchamy między innymi kwartetu smyczkowego oraz piosenek Agnieszki Osieckiej.

Czytaj całość
 
Choszczeńska Sobótka 2017
26.06.2017.

CHOSZCZNO. VII Choszczeńska Sobótka już za nami. Najdłużej zapamiętają ją fanki DAWIDA KWIATKOWSKIEGO, które na występ zjechały z całej Polski. Kulinarną przystań tym razem zdominowały zawijaniec Agaty, pieróg-pizza, podniebna rozkosz i malinówka. Na sobótkowej scenie zaprezentowało się ponad 300 wykonawców.
Czytaj całość
 
Święto artylerzystów
26.06.2017.
Choszczno - Święto artylerzystów 2017 CHOSZCZNO. Choszczeński dywizjon artylerii samobieżnej obchodził w sobotę swoje święto. Na zbiórce z okazji kultywowania tradycji artyleryjskich najlepsi żołnierze odebrali nagrody, medale i okolicznościowe odznaki. Potem zaprezentowali swój sprzęt, a także wyszkolenie bojowe. Na sobótkowej scenie zobaczyliśmy ich też w walkach MMA.

Czytaj całość
 
Choszczno - Wędkarska Sobótka 2017
26.06.2017.
Choszczno - Wędkarska Sobótka 2017  CHOSZCZNO. Potwierdziło się przypuszczenie, że zwycięska para wędkarskiej sobótki musi mieć w siatce około 13-14 kilogramów ryb. Rozegrane w niedzielę VII Regionalne Zawody Wędkarskie Parami wygrali choszcznianie RYSZARD MAZUR i JERZY PILARSKI, którzy złowili niespełna 14 kilogramów. W sumie wszyscy wędkarze złowili prawie 300 kilogramów płoci, krąpi, leszczy i uklejek, które po zważeniu wróciły do wody.

Czytaj całość
 
Choszczno - Czas na wakcje
23.06.2017.
Choszczno - Czas na wakcje  CHOSZCZNO. Dzisiaj w naszych szkołach podstawowych i gimnazjum świadectwa odebrało prawie 2 tys. uczniów. Tych z biało-czerwonym paskiem było bardzo dużo, a na ich czele zapisała się gimnazjalistka JULIA BUDYNEK, która ukończyła szkołę ze średnią 5,83.

Czytaj całość
 
Żywiołowe pożegnanie
26.06.2017.
CHOSZCZNO. Do naszych przedszkoli uczęszcza prawie 600 dzieci. Część z nich ma już swoje pierwsze wakacje. My byliśmy w Przedszkolu nr 1, które pożegnało swoich absolwentów w Choszczeńskim Domu Kultury.
Czytaj całość
 
Jak nie, jak tak
21.06.2017.
Zamęcin - Festyn 2017
CHOSZCZNO – ZAMĘCIN. Proboszcz, dyrektor szkoły, nauczyciele, sołtysi, strażacy, panie z KGW, mamy, babcie, dzieci, myśliwy, łucznik, a nawet jeden radny się trafił. Wszystkich nie sposób przedstawić, ale my naliczyliśmy prawie 200 osób pochodzących z Zamęcina i okolic,  którzy wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”.

Czytaj całość
 
Sobótka 2017
06.06.2017.
CHOSZCZNO. 24 czerwca zapraszamy na CHOSZCZEŃSKĄ SOBÓTKĘ.  W programie: kulinarna przystań, bezpłatne wesołe miasteczko, strefa zabaw dla najmłodszych, występy zespołów artystycznych, pokazy kajak-polo, pokazy sztuk walki, pokazy sprzętu wojskowego. Tegoroczne gwiazdy wieczoru to DAWID KWIATKOWSKI i TOMASZ NIECIK. START godz. 15.00, na plaży miejskiej. WSTĘP WOLNY! 

 

 
Ahoj Wakacyjna Przygodo!
22.06.2017.
 
CHOSZCZNO. Wczoraj na placu przy fontannie, dzieci z powiatu choszczeńskiego powitały nadchodzące wielkimi krokami wakacje. Jedne obejrzały spektakl "Wyspa Piratów", inne skakały na trampolinie i dmuchanym zamku, kolejne malowały buzie bawiąc się z Piastkiem na festiwalu baniek mydlanych. Były także liczne warsztaty, turniej szachowy, konkurs na najciekawszy strój piracki oraz mnóstwo słodkości.
Czytaj całość
 
Dekada na rowerze
20.06.2017.
Choszczno - Furstenwalde - Dekada na rowerze
CHOSZCZNO. Już po raz dziesiąty do naszego gimnazjum zawitała grupa rowerowa złożona z uczniów i pedagogów ze szkoły im. Gagarina w Fürstenwalde. Od pierwszej edycji na czele kolumny zawsze jechał dyrektor tej placówki i jednocześnie pomysłodawca rajdu KARL-HEINZ WITTIG.

Czytaj całość
 
Choszczno - Leszek Gnoiński - Biografia Republiki
19.06.2017.
Choszczno - Leszek Gnoiński - Biografia Republiki CHOSZCZNO.  Dzisiaj (środa, 21 czerwca) o 18.00 zapraszamy do Miejskiej Biblioteki Publicznej na wieczór autorski z LESZKIEM GNOIŃSKIM, autorem książki „Republika. Nieustanne tango”. Ta jedyna w swoim rodzaju biografia zespołu, zawiera masę ciekawych detali, ale przede wszystkim opowiada o tym, jak tworzyła się legenda Republiki. Jest w niej też dużo akcentów choszczeńskich.

Czytaj całość
 
Choszczno - Ryby już biorą
19.06.2017.
Choszczno - Ryby już biorą
CHOSZCZNO. Wczorajsze zawody wędkarskie, w których rywalizowano o puchary firmy Hydrosan WALDEMARA POKORY wygrał RYSZARD ŁYDKA. Puchary za drugie miejsce oraz za największą rybę zgarnął BOGUSŁAW KRZYKAWIAK, a podium uzupełnił MARIUSZ KOCHANEK.

Czytaj całość
 
Strzel wakacyjnego gola
21.06.2017.

CHOSZCZNO. 30 czerwca o 10.00 na orliku rostanie rozegrany Turniej Drużyn Podwórkowych. Mogą w nim wziąć udział uczniowie szkół podstawowych. Zapisy do  27 czerwca u RYSZARDA GARLICKIEGO, lokalnego animatora sportu (tel. 665 991 048).

 
Warto o tym mówić
19.06.2017.
Warto o tym mówić CHOSZCZNO. Uczniowie Zespołu Szkół nr 3 za chwilę ruszą w wakacyjne plenery, ale przed zupełną labą kierują do nas ekologiczne przesłanie. W pokazie eko-mody udowadniali, że szykowny strój możemy sprawić sobie bez większych nakładów, a w spektaklu „Sprawa dla ekologa” drwią sobie z naszego podejścia do ochrony środowiska.
Czytaj całość
 
Zabrakło jednego zwycięstwa
19.06.2017.
Choszczno - Gavia - Zabrakło jednego zwycięstwa CHOSZCZNO. AP Gavia wygrała ostatni mecz w sezonie (4:2 z Orłem Trzcińsko), ale do piątej ligi nie awansowała. Do  pełni szczęścia zabrakło jednego zwycięstwa.  

Czytaj całość
 
Choszczno - Gminne zawody OSP 2017
13.06.2017.
Choszczno - Gminne zawody OSP 2017 CHOSZCZNO. W sobotę na placu Witosa o tytuł mistrza gminy w sztafetach i ćwiczeniach bojowych walczyło 15 drużyn młodzieżowych, kobiecych i męskich. Może trudno w to uwierzyć, ale już po raz szósty z rzędu wśród pań triumfowała ekipa z Kołek. Po 17 latach przerwy na mistrzowski tron powróciła jednostka OSP w Radaczewie. Niemałą sensację sprawiła również ekipa ze Stradzewa, która wygrała w klasyfikacji młodzieżowej.

Czytaj całość
 
Zawalczmy o siłownię plenerową
09.05.2017.
 

 
CHOSZCZNO. Ruszyło internetowe głosowanie w konkursie „Nestlé porusza Polskę”.  Dzięki Waszym głosom Choszczno może wygrać wyposażoną w pięć urządzeń treningowych siłownię zewnętrzną.
 
Czytaj całość
 
Choszczno - Zlot Samochodów Zabytkowych 2017
12.06.2017.
Choszczno - Zlot Samochodów Zabytkowych 2017
CHOSZCZNO. Ponad 40 samochodów wzięło udział w drugiej edycji Zlotu Samochodów Zabytkowych. W piątkowe południe na placu wokół kościoła zaparkowały auta, które liczą sobie już ponad 100 lat. Wśród nich był m.in. jaguar z 1958 roku, który jeszcze dziś pędzi z prędkością ponad 200 km na godzinę. Największym zainteresowaniem cieszył się zabytkowy samochód pożarniczy, a nagrodę burmistrza otrzymał właściciel ogromnego peterbilta (na zdjęciu).

Czytaj całość
 
Strażacki Dzień Dziecka 2017
12.06.2017.

CHOSZCZNO. W sobotę na Placu Witosa odbył się strażacki piknik z okazji Dnia Dziecka. Dmuchane zamki, trampoliny, malowanie twarzy, bańki mydlane, animacje dla dzieci oraz konkursy to tylko, niektóre atrakcje, z których mogli skorzystać najmłodsi.
 
Czytaj całość
 
Choszczno - Niebanalne śpiewanie
08.06.2017.
Choszczno - Niebanalne śpiewanie 2017 CHOSZCZNO. Wczoraj w Choszczeńskim Domu Kultury odbyła się piąta edycja Festiwalu Piosenki Niebanalnej „W stronę wrażliwości”. Wśród laureatów znaleźli się również KAMIL BAJAN i MACIEJ KAROLEWICZ (na zdjęciu) ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Suliszewie.


Czytaj całość
 
Święto choszczeńskego das
13.06.2017.
CHOSZCZNO. 24 czerwca br. (sobota) o godz. 10.30 zapraszamy na święto choszczeńskiego dywizjonu artylerii samobieżnej. W programie m.in. uroczysta zbiórka, pokaz sprzętu wojskowego oraz wyszkolenia bojowego żołnierzy choszczeńskiego das.  Serdecznie zapraszamy.

Święto choszczeńskego das
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 235 - 260 z 3799
Rewitalizacja w Gminie Choszczno
SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW
ZAZ Choszczno
Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2018 www.choszczno.pl.