WiększaMniejszyNormalny
26.04.2017.

 

AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ
System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
Kolporter RSS
KATARZYNA BONDA W MBP
21.10.2016.

 

CHOSZCZNO. W najbliższy poniedziałek o 20.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Marii Dąbrowskiej odbędzie się ostatnie jesienne spotkanie z literaturą i sztuką. Z czytelnikami porozmawia KATARZYNA BONDA, dziennikarka i autorka takich kryminałów jak: "Sprawa Niny Frank", "Tylko martwi nie kłamią", czy "Florystka". Natomiast w minioną środę, czytelnia dla dorosłych przeżywała prawdziwe oblężenie choszcznian, bowiem do biblioteki zawitał SZYMON HOŁOWNIA. Jak było? - zobaczcie sami...

 

Czytaj całość
 
21 milionów na inwestycje!!!
18.10.2016.
   
CHOSZCZNO. Prawie 21 milionów złotych dofinansowania otrzymało Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Choszcznie na inwestycję wodociągowo-kanalizacyjne. - Ze te pieniądze uda Nam się między innymi przebudować i zmodernizować miejską oczyszczalnię ścieków, zbudować sieć kanalizacyjno-sanitarną w części Piasecznika oraz wdrożyć cyfrowy system zarządzania siecią wodno-kanalizacją tzw. GIS - tłumaczył burmistrz Choszczna ROBERT ADAMCZYK.
 
Czytaj całość
 
Międzynarodowy Dzień Seniora
20.10.2016.
 
CHOSZCZNO. Wczoraj w Choszczeńskim Domu Kultury seniorzy obchodzili swoje święto, czyli Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. Tradycyjnie uroczystość zorganizował choszczeński oddział Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Była to okazja do wspólnej zabawy, rozmów o pasjach i aktywnościach oraz integracji z młodym pokoleniem. Spotkanie uświetnił występ pań z zespołu "Szarotki", które wraz z uczniami ze Szkoły Podstawowej w Korytowie realizują projekt "Korytowo na ludowo".
Czytaj całość
 
Trójka i Sławęcin w finale Tymbarku!
19.10.2016.
 
 
CHOSZCZNO. Piłkarskie drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Choszcznie i Szkoły Podstawowej w Sławęciniew wygrały powiatowe eliminacje turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” i to one  będą reprezentować naszą gminę w finale wojewódzkim.


Czytaj całość
 
Dzień Nauczyciela
18.10.2016.
 
Choszczno. Wczoraj w Choszczeńskim Domu Kultury odbyła się uroczysta gala z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W tym roku nagrody burmistrza Choszczna otrzymało 17 nauczycieli. Specjalnym prezentem dla wszystkich pracowników oświaty był spektakl pt. "Musicalowa Gala Teatru Broadway".
 
 
Czytaj całość
 
Domki dla kotów
24.10.2016.
Domki dla kotów
 
Ostatnia akcja
17.10.2016.
 
CHOSZCZNO - RADUŃ. W sobotę w Raduniu Franciszek Kołczykiewicz z miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej po raz ostatni wyjechał na akcję gaśniczą. W październiku skończył 65 lat i zgodnie z obowiązującymi przepisami nie może już czynnie uczestniczyć w akcjach strażackich. Pan Franciszek w OSP Raduń służył 45 lat!

Czytaj całość
 
Wnuczka w prezencie
17.10.2016.

CHOSZCZNO. W sobotę w Urzędzie Stanu Cywilnego państwo WIESŁAWA i CZESŁAW NAJDZIONEK obchodzili jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego. - Zdrowia i  pociechy z wnucząt - tego życzyli sobie jubilaci odbierając od burmistrza medale za długoletnie pożycie małżeńskie. Jubileusz świętowali w wybornych nastrojach, gdyż dzień przed, urodziła się ich trzecia wnuczka EMILIA.

Czytaj całość
 
Szymon Hołownia w MBP
17.10.2016.

 

CHOSZCZNO. Niedawno czytelnicy Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Dąbrowskiej spotkali się z PAWŁEM RESZKĄ. A już w najbliższą środę,  w przedostatniej odsłonie Jesiennych Spotkań z literaturą, będą mieli okazję porozmawiać z SZYMONEM HOŁOWNIĄ,  dziennikarzem, publicystą i autorem takich książek jak: "Kościół dla średnio zaawansowanych", "Tabletki z Krzyżykiem", "Ludzie na walizkach", "Monopol na zbawienie", czy "Święci codziennego użytku". Początek o 20.00 w czytelni dla dorosłych. 
 
 
Czytaj całość
 
Mistrzowska Lekcja
17.10.2016.
 
CHOSZCZNO. Dzieciaki ze szkół podstawowych w Zamęcinie, Sławęcinie i Korytowie wzięły udział w niezwykłej lekcji wychowania fizycznego. Niezwykłej, bo poprowadzili ją prawdziwi mistrzowie: MAREK KOLBOWICZ, mistrz olimpijski z Pekinu, SEBASTIAN CHMARA, mistrz świata w siedmioboju oraz PAWEŁ JANUSZEWSKI, mistrz Europy w biegu na 400 m.
Czytaj całość
 
Mistrzowska Jesień
17.10.2016.
   
CHOSZCZNO. AGATA PORZYCZ, 37-krotna medalistka Mistrzostw Polski w biegach na orientację oraz KAJETAN BRONIEWSKI, brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie w wioślarstwie, poprowadzili czwartkową Mistrzowską Jesień. Zawody sportowe rozegrano na terenie  Zespołu Szkół nr 1 im. Bolesława Chrobrego, a wzięli w nich udział uczniowie z placówek edukacyjnych z powiatu choszczeńskiego. Była to także okazja do nagrodzenia WERONIKI JASIUKIEWICZ i MONIKI KULAS, które we wrześniu, we włoskich Syrakuzach wywalczyły srebrne medale na mistrzostwach świata w kajak polo.
 
 
Czytaj całość
 
70 lat OSP w Zamęcinie
10.10.2016.
70 lat OSP w Zamęcinie
ZAMĘCIN.  Strażacy z OSP w Zamęcinie z wyjątkową pompą obchodzili 70. Rocznicę powstania ich jednostki. W sobotnie popołudnie przez wieś poprowadziła ich orkiestra i mażoretki z Młodzieżowej Orkiestry Dętej w Płotach.

Czytaj całość
 
XVI Dzień Papieski
11.10.2016.

CHOSZCZNO. „Jan Paweł II - Bądźcie świadkami miłosierdzia” to hasło tegorocznego Dnia Papieskiego, który w minioną niedzielę odbył się na przykościelnym placu.  Podobnie jak w latach ubiegłych, z zebranych pieniędzy - a jest ich ponad 20 tysięcy - zostaną sfinansowane stypendia dla uzdolnionej młodzieży z uboższych rodzin.

Czytaj całość
 
70-lecie Zespołu Szkół nr 1 w Choszcznie
10.10.2016.
70-lecie Zespołu Szkół nr 1 w Choszcznie CHOSZCZNO. Odsłonięcie tablicy upamiętniającej zmarłych nauczycieli, pracowników i absolwentów, uroczysta akademia oraz zjazd absolwentów i nauczycieli, to najważniejsze zamierzenia obchodzonego w piątek i sobotę jubileuszu 70-lecia Zespołu Szkół nr 1 w Choszcznie.

Czytaj całość
 
Choszczno - Memoriał Wiesława Drewicza
07.10.2016.
OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ BADMINTONA -  Memoriał WIESŁAWA DREWICZA
„WIEŚKOWE LOTKI”
Choszczno - 11 listopada 2016 Choszczno - Memoriał Wiesława Drewicza 2016
Czytaj całość
 
Duńczycy kibicować będą... Polsce
06.10.2016.
Duńczycy kibicować będą& Polsce
CHOSZCZNO. W sobotę, wśród kibiców oglądających na żywo mecz Polska – Dania, będziemy mieli także swoją reprezentację. Przed chwilą burmistrz ROBERT ADAMCZYK w Szkole Podstawowej nr 3 w Choszcznie wręczył uczniom i opiekunom 13 biletów uprawniających do wejścia na Stadion Narodowy w Warszawie.

Czytaj całość
 
Spotkanie z Pawłem Reszką już w sobotę
06.10.2016.
 
CHOSZCZNO. We wtorek progi Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Dąbrowskiej przekroczyła pisarka MAŁGORZATA KALICIŃSKA, znana z serii "Rozlewisko", a w najbliższą sobotę (8 października) o 17.00 w  kolejnej odsłonie jesiennych spotkań z ciekawymi ludźmi, czytelnicy porozmawiają z pochodzącym stąd dziennikarzem, PAWŁEM RESZKĄ. 
Czytaj całość
 
Magia jest wśród nas
07.10.2016.

 
CHOSZCZNO. Wczoraj świetlica Szkoły Podstawowej Nr 1 zamieniła się w salon charakteryzatorski. Spod rąk przyszłych fryzjerów (KLAUDI PROKOP, TOMASZA GAWLIKA,  AGNIESZKI ŁAZIŃSKIEJ i ALICJI KRZYŚCIAK), którzy na co dzień swoje zdolności szlifują w Zespole Szkół nr 3, wyszły postaci z powieści Astrid Lindgren "Fizia Pończoszanka". - Najpierw Tomek przeczytał  uczniom fragmenty wspomnianej powieści, by potem wraz z dziewczynami zadbać o bajkowe cuda na głowie i twarzy - relacjonuje wychowawca świetlicy, ANNA LELOKAS. Tłumaczy, że akcja ma na celu upowszechnianie zarówno czytelnictwa, jak i abstrakcyjnego oraz kreatywnego  myślenia.  
 
 
Czytaj całość
 
Europejskie tańce, śpiewy i przysmaki
05.10.2016.
 
 
CHOSZCZNO. Wczoraj społeczność Szkoły Podstawowej nr 3 zamieniła się w prawdziwy wielonarodowy tygiel kulturalny.  - Były tańce, śpiewy i ... smakołyki, a przede wszystkim wspaniała zabawa - mówi ZOFIA MARKIEWICZ, która wraz z pozostałymi piąto- i szóstoklasistami wzięła udział w Europejskim Dniu Języków Obcych.
 
Czytaj całość
 
Zwierzyn - Dożynkowy finał
04.10.2016.
Zwierzyn - Dożynkowy finał CHOSZCZNO – ZWIERZYN. W minioną sobotę jako ostatni w gminie święto plonów obchodzili mieszkańcy sołectwa Zwierzyn. Tradycyjny bochen chleba przynieśli sołtysowa MAŁGORZATA RATAJ oraz prezes miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej MARIUSZ DONCER. Niewątpliwym wydarzeniem tego dnia było dożynkowe widowisko zaprezentowane przez dzieci uczęszczające do tutejszej świetlicy środowiskowej.

Czytaj całość
 
Choszczno - Wcześniej inspiracje teraz fascynacje
03.10.2016.
Choszczno - Najpierw inspiracje teraz fascynacje
CHOSZCZNO. W piątkowe popołudnie w Choszczeńskim Domu Kultury odbył się wernisaż wystawy zatytułowanej „Beksiński – Fascynacje”. To kontynuacja twórczego projektu artystów ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Choszcznie, który dokładnie rok temu otwierali pod hasłem „Beksiński – Inspiracje”. 
Czytaj całość
 
Małgorzata Kalicińska w MBP
04.10.2016.
 CHOSZCZNO. - Niezwykle ciekawy człowiek, potrafiący opowiadać ze swadą - tak o JACKU HUGO-BADERZE, dziennikarzu i autorze takich książek jak: "Biała gorączka", czy "Dzienniki kołymskie", który wczoraj spotkał się z czytelnikami Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Dąbrowskiej mówi MARIA MIŃSKA. Właścicielka choszczeńskiej księgarni i propagatorka czytelnictwa dodaje, że również dzisiaj wybiera się do MBP, gdzie o 20.00 zaprezentuje się MAŁGORZATA KALICIŃSKA, autorka znanej wszystkim serii "Rozlewisko", czy też zbioru tekstów retrospektywnych "Fikołki na trzepaku". - Gwarantujemy mile spędzony jesienny wieczór z książką i bardzo ciekawą pisarką - zaprasza ANNA LEWICKA, dyrektor MBP. 
Czytaj całość
 
XVI Dzień Papieski
04.10.2016.
 
70-lecie OSP Zamęcin
04.10.2016.
 
Finał szkołki nordic walking i mistrzostwa sdś
04.10.2016.
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 235 - 260 z 3472
Rewitalizacja w Gminie Choszczno
SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW
Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2017 www.choszczno.pl.