WiększaMniejszyNormalny
17.10.2017.
   
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ
System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
Kolporter RSS
Choszczno - Serce do tańca
11.04.2017.
Choszczno - II Wiosenny Maraton Zumby 2017
CHOSZCZNO. Mieszkańcy naszego miasta po raz kolejny udowodnili, że mają wyjątkowo gorące serca. – Już kilka zumbowych maratonów w swoim życiu widziałam, ale taką ilość tańczących zobaczyłam po raz pierwszy – mówi AGATA BEDNAREK. Okazuje się, że w sobotnim Charytatywnym Maratonie Zumba Fitness „Tańcz skacz i pomagaj dla Artura Szuby” bilety wstępu wykupiło ponad 300 osób. Niewiele mniej zatańczyło i co godne podkreślenia – faceci też tam byli.

Czytaj całość
 
Korytowo - Zaczną od stajni
12.04.2017.
Korytowo - Zaczną od stajni  CHOSZCZNO. W Korytowie, w starej poniemieckiej stajni powstanie Centrum Integracji Społecznej. Inwestycja, która ma kosztować ponad pięć milionów, jako instytucja swoją działalność ma rozpocząć w 2019 roku. – Około 30 osób będzie mogło liczyć na zatrudnienie, rehabilitację społeczną i terapeutyczną, jak również szkolenia zawodowe – mówi marszałek województwa OLGIERD GEBLEWICZ. To właśnie on oraz korytowski proboszcz ks. MACIEJ PLISZKA podpisali w poniedziałek umowę na dofinansowanie inwestycji z RPO WZ 2014-2020.


Czytaj całość
 
Choszczno - To jeszcze nie koniec
11.04.2017.
Choszczno - To jeszcze nie koniec
CHOSZCZNO. Dzisiaj przed południem burmistrz ROBERT ADAMCZYK zaprosił do siebie JANA ŻOŁNIERZOWA, laureata wojewódzkiego finału 62. edycji Małego Konkursu Recytatorskiego. – To jeszcze nie koniec – 12-latek zapewnił włodarza miasta, że za rok ponownie stanie w szranki z najlepszymi.

Czytaj całość
 
Choszczno - Mamy dwie nowe karetki
10.04.2017.
Choszczno - Mamy dwie nowe karetki  CHOSZCZNO. W ubiegłym tygodniu Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego otrzymała dziesięć najnowocześniejszych ambulansów. - Dzisiaj przed południem, aż dwa z nich trafiły do nas – cieszy się MAREK ADAMOWICZ, kierownik choszczeńskiej filii WSPR. Mocno akcentuje to, że obydwa pojazdy kosztowały prawie 1,1 mln zł. 
Czytaj całość
 
Choszczno - Czwarta baba z rzędu
10.04.2017.
Choszczno - Czwarta baba z rzędu
CHOSZCZNO. Zespół Pieśni i Tańca „Stobniczanie” oraz Kapela Ludowa „Stobniczanie” przywieźli wczoraj dwie „Łobeskie Baby”. Nagrody te otrzymali za zajęcie drugich miejsc w Wojewódzkim Przeglądzie Zespołów Folklorystycznych.

Czytaj całość
 
Choszczno - Nagrody dla sportowców i trenerów
07.04.2017.
Choszczno - Nagrody dla sportowców i trenerów CHOSZCZNO. Wczoraj w naszym Ośrodku Sportowo-Wypoczynkowym stypendia i nagrody za osiągnięcia sportowe odebrali zawodnicy i trenerzy z choszczeńskich klubów sportowych. W tej grupie najwięcej przedstawicieli mieli pływacy, karatecy i zawodnicy kajak polo. Nagrody odebrała również trójka sportowców trenujących armwrestling oraz szachista i kolarz.

Czytaj całość
 
OGŁOSZENIE
09.04.2017.

10 KWIETNIA 2017 R. O GODZ. 8:41 NA PROŚBĘ WOJEWODY ZACHODNIOPOMORSKIEGO ZOSTANIE PRZEPROWADZONY TRENING URUCHAMIANIA SYRENY ALARMOWEJ DLA TERENU MIASTA CHOSZCZNA (W OKRESIE JEDNEJ MINUTY).

CELEM TRENINGU JEST WYRAŻENIE PAMIĘCI I UHONOROWANIE OFIAR KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ Z DNIA 10 KWIETNIA 2010 ROKU.

 
Choszczno - Historia ukryta w zdjęciach
07.04.2017.
Choszczno - Historia ukryta w zdjęciach
CHOSZCZNO. Dr SŁAWOMIR GIZIŃSKI posiada w swoich zbiorach ponad tysiąc fotografii obrazujących powojenną historię naszego miasta. W ubiegłym tygodniu na spotkaniu z emerytami opowiadał o nich prawie dwie godziny. Choć wiedzy inni mogą mu pozazdrościć, to jednak tu miał tremę. – Choćby dlatego, że wielu z tu obecnych doskonale pamięta czasy, w których te zdjęcia zostały zrobione – tłumaczy historyk.

Czytaj całość
 
Choszczno - W Jedynce już czuć święta
06.04.2017.
Choszczno - W Jedynce już czuć święta  CHOSZCZNO. Jeśli ktoś wczoraj po południu szukał wiosny lub Świąt Wielkanocnych, to obowiązkowo powinien był wpaść do Szkoły Podstawowej nr 1 w Choszcznie. To właśnie tam dzieci z najmłodszych klas zaprezentowały się w bardzo kolorowym, roztańczonym i rozśpiewanym Koncercie Wiosenno-Wielkanocnym.

Czytaj całość
 
Choszczno- Bieg dla Artura Szuby
03.04.2017.
Choszczno 2017 - Bieg dla Artura Szuby
CHOSZCZNO. Sobotnia impreza marszowo-biegowa „Biegniemy dla Artura Szuby” miała ponad 170 bohaterów, jednakże w zgodnej opinii organizatorów, współorganizatorów, uczestników, a przede wszystkim samego Artura, na pierwszym miejscu wypada wymienić EWELINĘ PIOTROWIAK-ŻYŁĘ.

Czytaj całość
 
Choszczno - Użyteczna pasja
04.04.2017.
Choszczno - Użyteczna pasja CHOSZCZNO. Wczoraj w Zespole Szkół nr 3 panie z Zamęcina uczyły w jaki sposób z kolorowej bibuły stworzyć kwiaty. – Czasami trzeba coś przystroić, więc taka umiejętność może się nam przydać – mówi BOŻENA WIERUCKA. Zapewnia też, że nie potrzeba jakiegoś specjalnego talentu, aby się tego nauczyć.

Czytaj całość
 
Gavii nikt nie odpuści
03.04.2017.
Choszczno - Gavii nikt nie odpuści  CHOSZCZNO. W sobotę w powiatowych derbach Gavia Choszczno wygrała w Krzęcinie z Klonem 1:0 (0:0). Zwycięskiego gola strzelił MAREK ANDRYSIEWICZ. W klasie A Pomorzanin wygrał na wyjeździe 1:0 (0:0) z Iną Nadarzyn, natomiast w Reczu Korona Raduń uległa Remorowi 3:5 (0:2). W klasie B wyjątkowo niefortunnie wiosenną rundę rozpoczął Pionier Zwierzyn, który w Jarosławsku przegrał aż 0:6 (0:3).
Czytaj całość
 
Choszczno - Historia jednego nieśmiertelnika
31.03.2017.
Choszczno - Historia jednego niesmiertelnika CHOSZCZNO. Choć w naszym regionie zmagania jednostek biorących udział w II wojnie światowej dobiegły końca 72 lata temu, to jednak za sprawą rodzin walczących tu żołnierzy, coraz częściej wracamy do wydarzeń z tamtych dni. Co ciekawe, zabitych lub tych, którzy przepadli wówczas bez wieści szukają nie tylko Rosjanie i Niemcy, ale także m.in. Holendrzy, Duńczycy, Czesi, Ukraińcy, Uzbecy, Francuzi, a nawet osoby pochodzące z zupełnie nieznanego nam Dagestanu. Historia każdego z poszukiwanych jest zupełnie inna, a łączy je tylko to, że w lutym 1945 roku zginęli (zaginęli) w okolicach Choszczna. Np. dopiero kilkanaście dni temu ustalono, że podpułkownik BASIN ŁACHMAN WULKOWICZ, który zginął 13 lutego 1945 roku w okolicach Radęcina, od ponad 60 lat spoczywa na cmentarzu wojennym w Choszcznie. Prawdopodobnie w tym samym dniu zginęli dwaj żołnierze niemieccy, których w sobotę ekshumowano na polach leżących na północnych obrzeżach miasta.
Czytaj całość
 
Pierwsze oznaki wiosny
27.03.2017.

 

CHOSZCZNO. Pierwsze oznaki wiosny w naszym mieście. Kilka ujęć z weekendowego spaceru...
(kk)

 

Czytaj całość
 
Misterium Pasyjne w Choszcznie
28.03.2017.
Misterium Pasyjne w Choszcznie
 
CHOSZCZNO. "Misterium Pasyjne" w wykonaniu chóru akademickiego Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego ze Szczecina wysłuchali w niedzielę mieszkańcy Choszczna, którzy na koncert przyszli do kościoła pw. NNMP. Chórem dyryguje choszcznianin SZYMON WYRZYKOWSKI.
(lm)


Czytaj całość
 
Przedszkolaki w magistracie
29.03.2017.

CHOSZCZNO.  Dzisiaj  dzieci z Przedszkola nr 1 odwiedziły choszczeński magistrat.  Po Urzędzie Miejskim przedszkolaków oprowadziła zastępca burmistrza  MAGDALENA SIEŃKO.  Dzieci  odwiedziły wydziały odpowiedzialne m.in.  za budownictwo, podatki, sprawy obywatelskie i promocję miasta. Każdy maluch wrócił do domu z choszczeńskimi gadżetami: odblaskiem, długopisem, zakładką do książki.
 
(mn)
Czytaj całość
 
Brawa dla UKS "Foka"
03.04.2017.

CHOSZCZNO. Symboliczny klaps płetwą pływacką ostatecznie przypieczętował przyjęcie w poczet Uczniowskiego Klubu Sportowego „Foka”, 70 młodych pływaków. - Być może spośród nich, wyrosną zawodnicy o wysokim poziomie sportowym - mówi WALDEMAR MĘŻYKOWSKI, jeden z trenerów i organizatorów imprezy „Marcowanie Foczek”. Tydzień później, na Ogólnopolskich Zawodach Pływackich w Wieloboju Sprinterskim - „Puchar Sprintu” zawodnicy "Foki" dwudziestokrotnie stawali na podium.

Czytaj całość
 
Zaproszenie na warsztaty rękodzielnicze
31.03.2017.

CHOSZCZNO. W najbliższy poniedziałek (3 kwietnia) zapraszamy do Zespołu Szkół nr 3 (ul. Grunwaldzka 30), gdzie o 14.00 rozpoczną się warsztaty rękodzielnicze, w trakcie których panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Zamęcinie pokażą m.in. jak składać kwiaty z bibuły.(kk)
 
Choszczno - Najpierw sprzątali, potem wędkowali
27.03.2017.
Choszczno - PZW - Najpierw sprzątali, potem wędkowali
CHOSZCZNO. W niedzielę członkowie Koła PZW nr 1 w Choszcznie obchodzili Dzień Wędkarza. Z tej okazji najpierw sprzątnęli  brzeg i tereny przyległe do jeziora Raduń, a następnie rywalizowali w zawodach spławikowych. Wygrał je ZENON ŁAKOS, który wyprzedził JERZEGO PILARSKIEGO i EUGENIUSZA SOSNOWSKIEGO.
Czytaj całość
 
Choszczno - W derbach lepsza Gavia
27.03.2017.
Choszczno - W derbach lepsza Gavia
 
CHOSZCZNO. W rozegranych w sobotę derbach powiatu choszczeńskiego Gavia Choszczno wygrała 3:1 (1:1) z Kłosem Pełczyce. W A-klasie Pomorzanin Zamęcin pokonał 3:2 (2:2) wyżej notowaną Iskrę Pomień, a Korona Raduń przegrała u siebie 2:4 (0:2) z Iną Nadarzyn. 
Czytaj całość
 
Rewitalizacja w Gminie Choszczno
29.03.2017.

Nasza gmina realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich "Opracowanie Lokalnego Planu Rewitalizacji dla Gminy Choszczno". Szczegóły projektu znajdziesz tutaj.
 
Rewitalizacja w Gminie Choszczno
27.03.2017.

Nasza gmina realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich "Opracowanie Lokalnego Planu Rewitalizacji dla Gminy Choszczno". Szczegóły projektu znajdziesz tutaj.
 
 
 
Choszczno - XII Wiosenny Salon Artystyczny 2017
27.03.2017.
Choszczno - XII Wiosenny Salon Artystyczny 2017 CHOSZCZNO. W 12. edycji Wiosennego Salonu Artystycznego swoje prace prezentuje 38 twórców. Jest wśród nich kilku debiutantów, a także takich osób, które wracają po kilku latach nieobecności. Na piątkowym wernisażu, który odbył się w Małej Galerii Choszczeńskiego Domu Kultury nie zabrakło młodzieży, ale owacyjnie przywitano nestorkę choszczeńskiego malarstwa, 91-letnią MIECZYSŁAWĘ CIESIŃSKĄ. 
Czytaj całość
 
Choszczno - Bez sołtysa ani rusz
24.03.2017.
Choszczno - Bez sołtysa ani rusz CHOSZCZNO. Wczoraj sołtysi z naszej gminy obchodzili swoje święto. Na spotkaniu, które odbyło się w Ośrodku Sportowo-Wypoczynkowym wszyscy zgodnie podkreślali, że czasy w których zajmowali się wyłącznie zbieraniem podatków już dawno minęły. – To przede wszystkim od was zależy, jak postrzegane jest wasze środowisko – chwaliła ich zaangażowanie senator GRAŻYNA ANNA SZTARK.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 235 - 260 z 3688
Rewitalizacja w Gminie Choszczno
SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW
Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2017 www.choszczno.pl.