WiększaMniejszyNormalny
14.08.2018.
  
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ
System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
Inspirujące spotkania
15.12.2017.
 
CHOSZCZNO. Podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy na co dzień rozwijają swe artystyczne pasje inspirując się między innymi twórczością Zdzisława Beksińskiego. W minionym tygodniu grupa pojechała do Szczecina, by obejrzeć  wystawę zatytułowaną "Zdzisław Beksiński-opowieść cieniem". Można ją oglądać do końca miesiąca w Muzeum Narodowym Sztuki Współczesnej przy ul. Staromłyńskiej 1. Jak zapewniają choszczeńscy artyści, warto ją odwiedzić, by na chwilę wejść w mroczny świat  Mistrza oraz popatrzeć na swoje życie z drugiej strony. Zapowiedzieli też, że mają już kolejne pomysły na rzeźby czy obrazy. Jakie? Z pewnością przekonamy się wkrótce. (kj)

 
Mikołajkowy sukces
15.12.2017.
 
CHOSZCZNO. Ponad 20 razy zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego "Foka" stawali na podium mikołajkowych zawodów pływackich, które w minioną sobotę odbyły się w Myśliborzu. Najwięcej powodów do radości mieli ALICJA RAŹNIEWSKA i OSKAR BURZYŃSKI, bowiem dwukrotnie sięgali po złoty krążek. Ze złota cieszyły się również HANNA ALEKSANDROWICZ i NADIA KUCHARCZYK.


Czytaj całość
 
Mamuśki górą
11.12.2017.

CHOSZCZNO. W rozegranym w sobotę Turnieju Mikołajkowym AP Gavia, setki osób bawiło się na trybunach Publicznego Gimnazjum w Choszcznie. Na parkiecie wystąpiło 180 młodych piłkarzy, a w Turnieju „Mamusiek” i „Tatusiów”, najlepsze okazały się mamy z rocznika 2009, i ojcowie z rocznika 2005/2006.
 
Czytaj całość
 
Wygrali tysiąc książek
06.12.2017.
Sławęcin 2017 - Wygrali tysiąc książek
CHOSZCZNO. Trudno w to uwierzyć, ale już w najbliższy czwartek do Sławęcina trafi aż tysiąc nowiutkich książek. A dokładniej Empik przywiezie je do biblioteki Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Sławęcinie. – Jesteśmy przeszczęśliwi, bo walczyliśmy na ten sukces jak lwy – cieszy się DOROTA IGNASIAK. Tłumaczy, że jej szkoła zajęła piąte miejsce w internetowym konkursie zatytułowanym „Tysiąc powodów by czytać”. W nagrodę  mogli wybrać tysiąc nowiutkich tytułów.

Czytaj całość
 
Mikołajkowe przedstawienie w Przedszkolu nr 1
12.12.2017.
CHOSZCZNO. W Przedszkolu nr 1 w Choszcznie jest bardzo świątecznie, a wszystko za sprawą mikołajkowego przedstawienia, które w tym roku przygotowali rodzice przedszkolaków. (kk)
Czytaj całość
 
Wyspiański uniwersalny
12.12.2017.
CHOSZCZNO. W Małej Galerii Choszczeńskiego Domu Kultury odbyło się spotkanie dedykowane twórczości dramatopisarza STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO. Prezentacji jednego z najwybitniejszych artystów epoki polskiego modernizmu towarzyszyła wystawa prac członków Klubu Plastyka "Impresja" oraz muzyczna oprawa duetu "Na bok off". (kk)
 
Czytaj całość
 
Tym razem spotkanie autorskie z Elżbietą Żukrowską
11.12.2017.

CHOSZCZNO. Dziś Miejska Biblioteka Publiczna im. M. Dąbrowskiej zaprasza na spotkanie autorskie  z poetką ELŻBIETĄ ŻUKROWSKĄ. Start 17.00 w czytelni dla dorosłych. Wstęp wolny. (kj)

Czytaj całość
 
Choszczno - Wizytówka 2017
04.12.2017.
Choszczno - Wizytówka 2017  CHOSZCZNO. W sobotę w Choszczeńskim Domu Kultury zaprezentowało się ponad 250 wokalistów i tancerzy. Tegoroczna „Wizytówka” składała się z klimatów ludowych, współczesnych, także hip-hopu, a nawet disco polo. Na gwiazdę wielkiego formatu wyrasta EWA PLISZKA, owacjami skwitowano bardzo oryginalny występ formacji Mali Stobniczanie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Choszcznie.
Czytaj całość
 
Choszczno - Złote gody Lucyny i Bogusława Kunowskich
01.12.2017.
CHoszczno - Złote gody Lucyny i Bogusłąwa Kunowskich
CHOSZCZNO. – W życiu trzeba ze sobą rozmawiać. Nawet jak się nie zgadzamy, to trzeba rozmawiać – mówią jubilaci LUCYNA i BOGUSŁAW KUNOWSCY. W sobotę w Urzędzie Stanu Cywilnego odnowili przysięgę małżeńską, odebrali również Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, a zacytowana wyżej mądrość, według nich jest najlepszą receptą na zgodne doczekanie złotych godów. 
Czytaj całość
 
Święto Wojsk Rakietowych i Artylerii
28.11.2017.
CHOSZCZNO. Serdecznie zapraszamy mieszkańców na Święto Wojsk Rakietowych i Artylerii, które odbędzie się 7 grudnia (czwartek). W trakcie uroczystości zostanie przekazana Replika Sztandaru dla Choszczeńskiego Dywizjonu Artylerii Samobieżnej 12 BZ. Od godz.12.45 na placu Witosa pokazy sprzętu wojskowego oraz darmowy poczęstunek wojskową grochówką. (kk)
 
Czytaj całość
 
WYSPIAŃSKI UNIWERSALNY
30.11.2017.
 
CHOSZCZNO. Jutro w Małej Galerii Choszczeńskiego Domu Kultury, choszcznianie mogą zapoznać się z twórczością dramatopisarza, poety, inscenizatora, twórcy nowoczesnego teatru polskiego, a nawet projektanta mebli i architekta STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO. Prezentacji jednego z najwybitniejszych artystów epoki polskiego modernizmu towarzyszy wystawa prac członków Klubu Plastyka "Impresja" oraz muzyczna niespodzianka.

Czytaj całość
 
Wizytówka 2017
30.11.2017.
 
CHOSZCZNO. Ta sobota zdecydowanie będzie należała do Choszczeńskiego Domu Kultury. Na deskach sali widowiskowej zaprezentuje się ponad 250 artystów, na co dzień rozwijających tu swoje pasje. Podczas dwugodzinnego spektaklu, który od lat nazywany jest "Wizytówką", królowała będzie muzyka, śpiew i taniec.

Czytaj całość
 
Choszczno - Płyną do elity
29.11.2017.
Choszczno - UKS Foka - Choszczno - Płyną do elity CHOSZCZNO. Kolejny worek medali przywieźli pływacy z Uczniowskiego Klubu Sportowego Foka. Tym razem z Ogólnopolskiego Sprawdzianu Wytrzymałości i Wszechstronności Stylowej, który w sobotę odbył się w Gryfinie. 44 krążki robią wrażenie, ale jeszcze cenniejszą jest informacja, że OLGA PAROL i OSKAR BURZYŃSKI osiągnęli dziewięć wyników, które dziś stawiają ich w pierwszej dziesiątce  w Polsce.

Czytaj całość
 
Choszczno - Teatr w bibliotece
29.11.2017.
CHOSZCZNO. Wczoraj w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Marii Dąbrowskiej choszcznianie uczestniczyli w kolejnej odsłonie Teatru przy Stoliku. Tym razem, w sztuce zatytułowanej „Po co są matki?” zaprezentowały się aktorki Teatru Współczesnego w Szczecinie EWA SOBIECH i MAGDALENA WRANI - STACHOWSKA.

Czytaj całość
 
Choszczno 2017 - 25-lecie Nadleśnictwa Choszczno
28.11.2017.
Choszczno 2017 - 25-lecie Nadleśnictwa Choszczno CHOSZCZNO. W piątek swoje święto obchodzili choszczeńscy leśnicy. W tym dniu obchodzono również 25. rocznicę utworzenia Nadleśnictwa Choszczno. – Gdy powoływano nas do życia, w styczniu 1992 roku, mieliśmy około 11,4 tys. hektarów lasu, a dzisiaj o ponad dwa tys. więcej – pochwalił się nadleśniczy JACEK GID.

Czytaj całość
 
Choszczno - Grunwald - Papuga - Spotkanie po latach
20.11.2017.

Choszczno 2017 - Grunwald - Papuga - Spotkanie po latach CHOSZCZNO. STEFAN GRABARCZYK od prawie 30 lat mieszka w Kanadzie. Opowiadając o zwiedzaniu świata, z błyskiem w oku zaznacza, że nie ma nic piękniejszego niż powrót do Choszczna. - Spacer ulicą Wolności, aż do Liceum. Po drodze spotykam tylu znajomych i cieszę się, że mogę im podać dłoń, że mogę z do nich zagadnąć – mówi były piłkarz Grunwaldu Choszczno, który po raz kolejny zorganizował spotkanie po latach. Tym razem przyszło na nie prawie 70 osób. 
Czytaj całość
 
Choszczno - Dzień Pracownika Socjalnego
20.11.2017.
Choszczno - Dzień Pracownika Socjalnego
CHOSZCZNO. W miniony piątek swoje święto obchodzili pracownicy socjalni. – Mimo tego, że nie jesteście najlepiej opłacani, to jednak świetnie sobie radzicie – chwalił ich pracę burmistrz ROBERT ADAMCZYK.

Czytaj całość
 
Mecz Gavia Choszczno vs Myśla Dargomyśl
23.11.2017.
CHOSZCZNO. W najbliższą sobotę zapraszamy na ostatni mecz rundy jesiennej. Liderująca w klasie okręgowej Gavia Choszczno podejmie na swoim boisku Myślę Dargomyśl. Zapraszamy na stadion miejski w sobotę o 12.00. Wstęp oczywiście wolny. (kk)
 
Turniej mikołajkowy AP Gavia
23.11.2017.

CHOSZCZNO. 9 grudnia w hali gimnazjum młodzi piłkarze i ich rodzice zagrają w Mikołajkowym Turnieju Akademii Piłkarskiej Gavia. Serdecznie zapraszamy do kibicowania. Start godz.9.00, obecność obowiązkowa! (kk)
 
Czytaj całość
 
Choszczno 2017 - Narodowy Dzień Niepodległości
17.11.2017.
Choszczno 2017 - Narodowy Dzień Niepodległości
CHOSZCZNO. Niepodległościowy maraton wieńczymy relacją i fotoreportażem z głównych obchodów, czyli okolicznościowego koncertu, mszy, uroczystego apelu oraz poloneza odtańczonego na placu przy fontannie.  

Czytaj całość
 
Choszczno 2017 - II memomoriał Wiesława Drewicza
15.11.2017.

Choszczno 2017 - II memomoriał Wiesława Drewicza

CHOSZCZNO. Ogólnopolski Turniej Badmintona – II memoriał Wiesława Drewicza zgromadził 108 zawodników z Polski, Niemiec i Ukrainy. W męskiej elicie wygrał TOMASZ OLEJARZ, a wśród pań tym razem karty rozdawała BEATA BIAŁEK z Katowic.


Czytaj całość
 
Choszczno - Nutki dla Ojczyzny
16.11.2017.

CHOSZCZNO. W minionym tygodniu światło ujrzała płyta "Nutki dla Ojczyzny". W specjalnym koncercie z okazji Narodowego Święta Niepodległości, w Szkole Podstawowej w Zamęcinie spotkali się jej twórcy, inicjatorzy, wykonawcy, a także ci, którzy od samego początku wspierali, najpierw pomysł, a potem jego realizację.
 

 

Czytaj całość
 
Choszczno - Harcerska wieczornica z przesłaniem
17.11.2017.
Choszczno - Harcerska wieczornica z przesłaniem CHOSZCZNO. Narodowe Święto Niepodległości uczcili również choszczeńscy harcerze. Po raz trzeci z rzędu w Klubie 12 Brygady Zmechanizowanej w Choszcznie, najpierw zorganizowali wieczornicę, a na jej zakończenie utworzyli przed budynkiem krąg z przesłaniem „iskierki przyjaźni”.


Czytaj całość
 
Świętowali urodziny Polski
21.11.2017.
 CHOSZCZNO. W sobotę słuchacze liceum dla dorosłych z Zespołu Szkół nr 3, zaprosili choszcznian do świętowania 99 rocznicy Odrodzenia Polski. Najpierw zaprezentowali krótki rys historyczny, potem wspólnie  zaśpiewali kilka pieśni patriotycznych.
 
 
Czytaj całość
 
Niepodległościowy brydż
16.11.2017.

CHOSZCZNO. Tradycyjnie już w Narodowe Święto Niepodległości w Klubie 12 Brygady Zmechanizowanej w Choszcznie spotkali się brydżyści. W turnieju o Grand Prix Pomorza Zachodniego bezkonkurencyjną okazała się para RYSZARD SMEJDA i WŁADYSŁAW TOMASIAK (ZOIM & FIORI Szczecin), zaś najlepszą parą z naszego regionu zostali choszcznianie STANISŁAW PIETRZAK i HENRYK TYBURCZY. 

 

Czytaj całość
 
Choszczno - Szachowe rekordy
16.11.2017.
Choszczno - Szachowe rekordy CHOSZCZNO. Uczniowski Klub Szachowy „Skoczek” z przytupem zakończył tegoroczne obchody 40-lecia istnienia. W rozegranych w sobotę otwartych mistrzostwach powiatu wystartowało 109 zawodników, w tym również z Niemiec i Białorusi. Na pytanie o to, kto wygrał, wszyscy zgodnie krzyczą: - To oczywiste, że NIKOLAI ALIAVDIN (na zdjęciu z lewej)!

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 235 - 260 z 3965
Rewitalizacja w Gminie Choszczno
SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW
ZAZ Choszczno
Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2018 www.choszczno.pl.