WiększaMniejszyNormalny
25.04.2017.

 

AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ
System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
Kolporter RSS
Gavii nikt nie odpuści
03.04.2017.
Choszczno - Gavii nikt nie odpuści  CHOSZCZNO. W sobotę w powiatowych derbach Gavia Choszczno wygrała w Krzęcinie z Klonem 1:0 (0:0). Zwycięskiego gola strzelił MAREK ANDRYSIEWICZ. W klasie A Pomorzanin wygrał na wyjeździe 1:0 (0:0) z Iną Nadarzyn, natomiast w Reczu Korona Raduń uległa Remorowi 3:5 (0:2). W klasie B wyjątkowo niefortunnie wiosenną rundę rozpoczął Pionier Zwierzyn, który w Jarosławsku przegrał aż 0:6 (0:3).
Czytaj całość
 
Choszczno - Historia jednego nieśmiertelnika
31.03.2017.
Choszczno - Historia jednego niesmiertelnika CHOSZCZNO. Choć w naszym regionie zmagania jednostek biorących udział w II wojnie światowej dobiegły końca 72 lata temu, to jednak za sprawą rodzin walczących tu żołnierzy, coraz częściej wracamy do wydarzeń z tamtych dni. Co ciekawe, zabitych lub tych, którzy przepadli wówczas bez wieści szukają nie tylko Rosjanie i Niemcy, ale także m.in. Holendrzy, Duńczycy, Czesi, Ukraińcy, Uzbecy, Francuzi, a nawet osoby pochodzące z zupełnie nieznanego nam Dagestanu. Historia każdego z poszukiwanych jest zupełnie inna, a łączy je tylko to, że w lutym 1945 roku zginęli (zaginęli) w okolicach Choszczna. Np. dopiero kilkanaście dni temu ustalono, że podpułkownik BASIN ŁACHMAN WULKOWICZ, który zginął 13 lutego 1945 roku w okolicach Radęcina, od ponad 60 lat spoczywa na cmentarzu wojennym w Choszcznie. Prawdopodobnie w tym samym dniu zginęli dwaj żołnierze niemieccy, których w sobotę ekshumowano na polach leżących na północnych obrzeżach miasta.
Czytaj całość
 
Pierwsze oznaki wiosny
27.03.2017.

 

CHOSZCZNO. Pierwsze oznaki wiosny w naszym mieście. Kilka ujęć z weekendowego spaceru...
(kk)

 

Czytaj całość
 
Misterium Pasyjne w Choszcznie
28.03.2017.
Misterium Pasyjne w Choszcznie
 
CHOSZCZNO. "Misterium Pasyjne" w wykonaniu chóru akademickiego Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego ze Szczecina wysłuchali w niedzielę mieszkańcy Choszczna, którzy na koncert przyszli do kościoła pw. NNMP. Chórem dyryguje choszcznianin SZYMON WYRZYKOWSKI.
(lm)


Czytaj całość
 
Przedszkolaki w magistracie
29.03.2017.

CHOSZCZNO.  Dzisiaj  dzieci z Przedszkola nr 1 odwiedziły choszczeński magistrat.  Po Urzędzie Miejskim przedszkolaków oprowadziła zastępca burmistrza  MAGDALENA SIEŃKO.  Dzieci  odwiedziły wydziały odpowiedzialne m.in.  za budownictwo, podatki, sprawy obywatelskie i promocję miasta. Każdy maluch wrócił do domu z choszczeńskimi gadżetami: odblaskiem, długopisem, zakładką do książki.
 
(mn)
Czytaj całość
 
Brawa dla UKS "Foka"
03.04.2017.

CHOSZCZNO. Symboliczny klaps płetwą pływacką ostatecznie przypieczętował przyjęcie w poczet Uczniowskiego Klubu Sportowego „Foka”, 70 młodych pływaków. - Być może spośród nich, wyrosną zawodnicy o wysokim poziomie sportowym - mówi WALDEMAR MĘŻYKOWSKI, jeden z trenerów i organizatorów imprezy „Marcowanie Foczek”. Tydzień później, na Ogólnopolskich Zawodach Pływackich w Wieloboju Sprinterskim - „Puchar Sprintu” zawodnicy "Foki" dwudziestokrotnie stawali na podium.

Czytaj całość
 
Zaproszenie na warsztaty rękodzielnicze
31.03.2017.

CHOSZCZNO. W najbliższy poniedziałek (3 kwietnia) zapraszamy do Zespołu Szkół nr 3 (ul. Grunwaldzka 30), gdzie o 14.00 rozpoczną się warsztaty rękodzielnicze, w trakcie których panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Zamęcinie pokażą m.in. jak składać kwiaty z bibuły.(kk)
 
Choszczno - Najpierw sprzątali, potem wędkowali
27.03.2017.
Choszczno - PZW - Najpierw sprzątali, potem wędkowali
CHOSZCZNO. W niedzielę członkowie Koła PZW nr 1 w Choszcznie obchodzili Dzień Wędkarza. Z tej okazji najpierw sprzątnęli  brzeg i tereny przyległe do jeziora Raduń, a następnie rywalizowali w zawodach spławikowych. Wygrał je ZENON ŁAKOS, który wyprzedził JERZEGO PILARSKIEGO i EUGENIUSZA SOSNOWSKIEGO.
Czytaj całość
 
Choszczno - W derbach lepsza Gavia
27.03.2017.
Choszczno - W derbach lepsza Gavia
 
CHOSZCZNO. W rozegranych w sobotę derbach powiatu choszczeńskiego Gavia Choszczno wygrała 3:1 (1:1) z Kłosem Pełczyce. W A-klasie Pomorzanin Zamęcin pokonał 3:2 (2:2) wyżej notowaną Iskrę Pomień, a Korona Raduń przegrała u siebie 2:4 (0:2) z Iną Nadarzyn. 
Czytaj całość
 
Rewitalizacja w Gminie Choszczno
29.03.2017.

Nasza gmina realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich "Opracowanie Lokalnego Planu Rewitalizacji dla Gminy Choszczno". Szczegóły projektu znajdziesz tutaj.
 
Rewitalizacja w Gminie Choszczno
27.03.2017.

Nasza gmina realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich "Opracowanie Lokalnego Planu Rewitalizacji dla Gminy Choszczno". Szczegóły projektu znajdziesz tutaj.
 
 
 
Choszczno - XII Wiosenny Salon Artystyczny 2017
27.03.2017.
Choszczno - XII Wiosenny Salon Artystyczny 2017 CHOSZCZNO. W 12. edycji Wiosennego Salonu Artystycznego swoje prace prezentuje 38 twórców. Jest wśród nich kilku debiutantów, a także takich osób, które wracają po kilku latach nieobecności. Na piątkowym wernisażu, który odbył się w Małej Galerii Choszczeńskiego Domu Kultury nie zabrakło młodzieży, ale owacyjnie przywitano nestorkę choszczeńskiego malarstwa, 91-letnią MIECZYSŁAWĘ CIESIŃSKĄ. 
Czytaj całość
 
Choszczno - Bez sołtysa ani rusz
24.03.2017.
Choszczno - Bez sołtysa ani rusz CHOSZCZNO. Wczoraj sołtysi z naszej gminy obchodzili swoje święto. Na spotkaniu, które odbyło się w Ośrodku Sportowo-Wypoczynkowym wszyscy zgodnie podkreślali, że czasy w których zajmowali się wyłącznie zbieraniem podatków już dawno minęły. – To przede wszystkim od was zależy, jak postrzegane jest wasze środowisko – chwaliła ich zaangażowanie senator GRAŻYNA ANNA SZTARK.

Czytaj całość
 
Choszczno - Będzie praca dla niepełnosprawnych
22.03.2017.
Choszczno - Będzie praca dla niepełnosprawnych CHOSZCZNO. Wczoraj w Środowiskowym Domu Samopomocy w Choszcznie wicemarszałek województwa ANNA MIECZKOWSKA i burmistrz ROBERT ADAMCZYK podpisali umowę na wsparcie utworzenia Zakładu Aktywności Zawodowej w Choszcznie. Cała inwestycja, która zlokalizowana będzie przy ul. Dąbrowszczaków ma kosztować ponad pięć milionów złotych. Znajdzie tam pracę 25 niepełnosprawnych osób.
Czytaj całość
 
Choszczno - Poetycka wiosna w blasku Gloria Artis
23.03.2017.
Choszczno - Poetycka wiosna w blasku Gloria Artis CHOSZCZNO. We wtorek obchodziliśmy Światowy Dzień Poezji. W tym dniu, dokładnie w południe w Choszczeńskim Domu Kultury zainaugurowana została II Zachodniopomorska Wiosna Poezji. Najważniejszym akcentem tego wydarzenia był choszczeński poeta WŁADYSŁAW ŁAZUKA, który odznaczony został Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. To pierwszy w historii choszcznianin, który otrzymał to wyróżnienie.
Czytaj całość
 
Misterium Pasyjne
20.03.2017.
 
CHOSZCZNO. W najbliższą niedzielę Chór Akademicki im. prof. Jana Szyrockiego pod dyrekcją Szymona Wyrzykowskiego zaprasza na "Misterium Pasyjne". Wysłuchamy  arcydzieł muzyki chóralnej od renesansu do współczesności o tematyce wielkopostnej. Start 14.00, kościół pw. NNMP w Choszcznie. Wstęp wolny.
 
 
 
Zarazić młodych energią planety
22.03.2017.

CHOSZCZNO. Ponad tysiąc choszczeńskich uczniów obejrzało wczoraj w miejscowym domu kultury spektakle ekologiczne: "Szukając zielonej planety" i "Czarny Orzeł".  - To doskonała forma zarażenia młodych energią naszej niezwykle pięknej planety, a przy tym okazja do pokazania im, w jaki sposób chronić środowisko naturalne przed degradacją - ideę spektakli tłumaczy ZBIGNIEW FRANCZYK, aktor Teatru Niewielkiego z Krakowa.

Czytaj całość
 
Warsztaty ceramiczne
20.03.2017.

 

CHOSZCZNO. W Choszczeńskim Domu Kultury BARBARA SIKORSKA zaraża innych swoją ceramiczną pasją. Chcesz do nich dołączyć?  Zajrzyj do pracowni plastycznej.

Czytaj całość
 
Ważne informacje dla rodziców
27.03.2017.
Ważne informacje dla rodziców CHOSZCZNO. Dostępny jest już wykaz kryteriów oraz dokumentów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym w publicznych przedszkolach i innych formach wychowania przedszkolnego, jak i również do klas pierwszych publicznych szkół podstawowych w gminie Choszczno w roku szkolnym 2017/2018.
Czytaj całość
 
Choszczno - Wystartowała piłkarska wiosna
21.03.2017.
Choszczno - Wystartowała piłkarska wiosna CHOSZCZNO. W sobotę Gavia Choszczno (regionalna okręgówka) na wyjeździe pokonała 3:1 (1:1) Sępa Brzesko, a w niedzielę w gminnych derbach Pomorzanin Zamęcin (klasa A) wygrał u siebie 2:0 (1:0) z Koroną Raduń.

Czytaj całość
 
Pierwszy dzień wiosny
21.03.2017.
 
CHOSZCZNO. W jaki sposób spędziliśmy pierwszy dzień kalendarzowej wiosny? Uczniowie na wagary nie poszli, uczestniczyli za to w luźnych lekcjach i spotkaniach. Ci z Suliszewa przez dwie godziny rządzili szkołą. W "Trójce"prezentowali stroje recyclingowe na okolicznościowym apelu, a uczniowie "Jedynki" wzięli udział w spotkaniu, które zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Dąbrowskiej. Zajrzeliśmy także do Publicznego Przedszkola nr 2, gdzie dzieci szukały wiosny.
 
 
Czytaj całość
 
Turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników
24.03.2017.
Turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników
 
CHOSZCZNO. Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego organizuje turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników z wadami postawy i chorób układu ruchu oraz chorób układu oddechowego. Oferta kierowana jest do dzieci w wieku od 7 do 15 lat uprawnionych do świadczeń Kasy. Termin składania wniosków upływa 12 maja 2017 r.Czytaj całość
 
Triumf Oskara
21.03.2017.
 
CHOSZCZNO. 178 zawodników z ośmiu klubów z województwa zachodniopomorskiego rywalizowało w trzeciej edycji Pływackiej Ligi Miast. Po raz pierwszy na choszczeńskim  basenie korzystano z systemu elektronicznego pomiaru czasów. Gospodarze, czyli zawodnicy UKS Foka na podium stawali 8 razy. OSKAR BURZYŃSKI okazał się bezkonkurencyjny zdobywając dwa złote krążki.
Czytaj całość
 
Choszczno - Janek nie odpuszcza
20.03.2017.
Choszczno - Janek nie odpuszcza  CHOSZCZNO. JAN ŻOŁNIERZÓW (na zdjęciu), PIOTR SAKOWSKI, ANTONI SOWIŃSKI i KAROLINA KAMELA zostali laureatami powiatowych eliminacji 62. edycji Małego Konkursu Recytatorskiego i Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. To nie przypadek, że pokazujemy Janka w pięciu ujęciach.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 27 - 52 z 3469
Rewitalizacja w Gminie Choszczno
SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW
Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2017 www.choszczno.pl.