WiększaMniejszyNormalny
12.12.2017.
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ
System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
Kolporter RSS
Sezon letni w pełni
08.07.2010.
Sezon letni w pełni. Na Choszcznian i nie tylko czeka wiele atrakcji sportowych. Chętni mogą skorzystać z kortów tenisowych oraz strzeżonej plaży miejskiej. Można także wybrać się na wycieczkę statkiem spacerowym Wolvega lub przepłynąć jezioro kajakiem.  
 
Poniżej zamieszczamy cennik.
 
1. Wypożyczalnia sprzętu wodngo czynna od godz. 10.00 do godz. 18.00
tel. 95 765 77-11
kajak 2-osobowy 7zł/godz., rower wodny 9 zł/ godz., łódź 3-osobowa 9zł/godz.,
leżak 3zł/godz.

2. Rejs statkiem tel. 95 765 77-11
Bilety: normalny 6zł/osoba, dzieci 4-7 lat 1 zł/osoba, ulgowy 7-15 lat 3zł/osoba,
Grupowy od 10 do 20 osób 100 zł, Grupowy powyżej 20 osób 170 zł,
Wynajęcia statku 200 zł za pierwszą godzinę + 100 za każdą następną

3. Wstęp na plażę miejską (plaża strzeżona od godz. 10.00 do godz. 18.00)
Bilet normalny 3 zł/osoba, ulgowy 1,5 zł/osoba
Grupowy (min. 15 osób) 1zł/osoba, dzieci do lat 12 bezpłatnie

4. Korty tenisowe czynne od godz. 9.00, tel. 661 421 353
 

 
Nowy link na stronie
08.07.2010.

Dzisiaj na naszej stronie pojawiła się nowa zakładka, w której zawarte będą bieżące informacje Miejsko - Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej:

Aby tam wejść należy wybrać zakładkę Mieszkańcy a następnie MGOPS lub klinąć tutaj

 
WAKACJE Z GŁOWĄ
08.07.2010.
Wakacje to okres urlopów, wypoczynku i oderwania od codziennej pracy. Zdecydowanie więcej czasu spędzamy poza domem z przyjemnością korzystając z kąpieli zarówno w morzu, jak i w jeziorach. Co zrobić żeby wakacyjne kąpiele były bezpieczne? Oto kilka podpowiedzi:
Do wody należy wchodzić powoli, zwłaszcza po długim plażowaniu, gdyż ciało jest wtedy mocno nagrzane, więc po zetknięciu z zimną wodą mogłoby doznać  szoku termicznego. Pierwsza kąpiel nie powinna trwać dłużej niż 30 minut. Nie przesadzaJ z przesiadywaniem w wodzie - prowadzi to do nadmiernego wychłodzenia  lub przeziębienia pęcherza.
Smaruj ciało preparatem z filtrem i nie wchodź do wody z pełnym żołądkiem. Aby zapobiec udarowi  nakryj głowę.

Życzymy bezpiecznego plażowania.
 
Miejska Biblioteka Publiczna
08.07.2010.

Informujemy,

że w lipcu i w sierpniu Miejska Biblioteka Publiczna w Choszcznie będzie czynna w godzinach:

8.00 - 15.30  CZYTELNIA DLA DOROSŁYCH,

12.00-19.00  WYPOŻYCZALNIE: DLA DOROSŁYCH I DLA DZIECI.

 

 
KINO MARZENIE zaprasza dzieci
06.07.2010.
Choszczeński Dom Kultury zaprasza dzieci  do kina „Marzenie”. W lipcowym repertuarze milusińscy będą mogli zobaczyć takie filmy jak: „Księżniczka i Żaba”, „Alvin i Wiewiórki 2”, „Planeta 51” oraz  „Disco Robaczki”.
Ponadto,  po niektórych seansach przewidziano zabawy dla najmłodszych.
Więcej informacji na stronie: www.chdk.choszczno.pl
 
Wakacje w mieście
02.07.2010.

Choszczeński Dom Kultury dzieciom

 

Film pt.”Księżniczka i żaba”

Dn.07.07.2010r. (środa) godz.11.00  cena biletu 3,-zł.

Po filmie zapraszamy do wspólnej zabawy – konkursy, muzyka, niespodzianki.
Akcja filmu toczy się w latach dwudziestych, w tętniącym rytmami jazzu Nowym Orleanie. A głównymi bohaterami są: pragmatyczna dziewczyna, której nie w głowie amory – Tiana oraz lekkoduch Naveen, wielbiciel jazzu, książę z dalekiej Maldonii. Tajemniczy doktor Facilier wciągnie tę dwójkę w ciąg niezwykłych, magicznych wydarzeń.
Czytaj całość
 
Propozycje na weekend
09.07.2010.
Rozpoczyna się wyczekiwany przez nas od poniedziałku weekend. Korzystając z iście letniej pogody większość z nas będzie relaksowała się nad jeziorem lub wyjedzie nad morze. A jakie inne formy wypoczynku szykuje nam zachodniopomorskie?

Czytaj całość
 
ZNALEZIONO KLUCZE
06.07.2010.

 Uwaga!

6.07.2010 między ChTBS a Urzędem Miejskim znaleziono klucze. Można je odebrać w  Informacji Urzędu Miejskiego.

 
DNI CHOSZCZNA 2010 JUŻ ZA NAMI
30.06.2010.
Varius Manx, Kasia Kowalska, IRA,  Czerwone Gitary oraz MC Jacob A i Liber & Sylwia Grzeszczak – oni wszyscy spotkali się w jednym miejscu, by wraz z mieszkańcami naszego miasta świętować Dni Choszczna. Imprezę, która  cieszyła się dużym zainteresowaniem zarówno mieszkańców, jak i  przybyłych do naszego miasta gości,  oficjalnie otworzył Burmistrz Choszczna - Robert Adamczyk. Koncerty odbywały się na Placu Witosa, gdzie wielu atrakcji dostarczyło również wesołe miasteczko. Dla uczestników przygotowano punkty gastronomiczne, brali  oni także udział w licznych konkursach.
 

Czytaj całość
 
Dni Choszczna 2010
22.06.2010.

Program do pobrania tutaj.

 

 
Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw
22.06.2010.
Szanowni Państwo,

w Programie Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 (PROW 2007-2013) przewidziano środki na wsparcie rozwoju przedsiębiorczości na obszarach wiejskich, w ramach działania „Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw”. Jest to uzupełnienie oferty pomocy dla mikroprzedsiębiorców dostępnej w ramach programów operacyjnych polityki spójności. Budżet tego działania na lata 2007-2013 wynosi ponad 1 mld EUR. Pomoc jest kierowana bezpośrednio do przedsiębiorców prowadzących albo zakładających mikroprzedsiębiorstwa. Wsparcie polega na refundacji części kosztów inwestycji oraz części tzw. kosztów ogólnych.

W związku z ogłoszeniem przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa kolejnego naboru wniosków o przyznanie pomocy w ramach działania „Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw” PROW 2007-2013 (czerwiec 2010 r.), w załączeniu przekazujemy ulotkę zawierającą podstawowe informacje na temat działania, w tym możliwości aplikowania o pomoc.
 
 
V Choszczeński Maraton Rowerowy
14.06.2010.
V Choszczeński Maraton Rowerowy „Pętla Drawska” odbył się 12-13 czerwca br. Do startu zgłosiło się 370 uczestników z Polski i Niemiec, w  tym 23 kobiety.  Uczestnicy pokonywali dystanse  81km, 184 km oraz 265km. Trasy maratonu były poprowadzone po terenie Pojezierza Drawskiego, zaś jedna została zorganizowana  wyłącznie po powiecie choszczeńskim. Uroczystego otwarcia i zakończenia „Pętli Drawskiej” dokonał Burmistrz  Choszczna - Robert  Adamczyk, natomiast  w zakończeniu imprezy brał również udział Starosta Choszczeński  -  Roman Lubieniecki.
 
Czytaj całość
 
ZAKOŃCZENIE ROKU 6 - LATKÓW PRZEDSZKOLA NR 1
22.06.2010.
Uroczyste pożegnanie absolwentów naszego przedszkola odbyło się w ChDK-u 18 czerwca 2010 r. Uroczystość pożegnania połączona była z pasowaniem na obywatela miasta. Aktu pasowania dokonali: Przewodniczący Rady Miejskiej Bogusław Szymański, Radna Irena Krzyżaniak, Sekretarz Miejski Magdalena Sieńko. W tym roku edukację przedszkolną ukończyło 64 dzieci z trzech grup „0” A, B i C. W programie artystycznym zaprezentowały tańce ludowe, improwizacje taneczno -  rytmiczne, piosenki i wiersze. Dzieci z grup 5 – latków pożegnały swoich starszych kolegów tańcem i wierszem.
Pani dyrektor Edyta Bogdanowicz podziękowała najbardziej zaangażowanym w życie przedszkola rodzicom 6 – latków. Była to ostatnia uroczystość w tym gronie -  bardzo wzruszająca - jak każde pożegnanie. Mamy nadzieję pozostać w miłej pamięci.

                                                                                     Beata Łącka
 
 
 
Gminne zawody Sportowo - Pożarnicze
15.06.2010.
Gminne zawody Sportowo – Pożarnicze Drużyn Ochotniczej Straży Pożarnej odbyły się 12 czerwca br. w Raduniu.  W zmaganiach wzięło udział 8 drużyn pożarniczych OSP, 2 Kobiece oraz 5 Młodzieżowych (w tym jedna dziewczęca). Zawody zostały rozegrane w 2 konkurencjach: sztafecie pożarniczej z przeszkodami i ćwiczeniach bojowych. W spotkaniu wzięły udział władze samorządowe, Komendant Powiatowy PSP w Choszcznie  - bryg. Marek Garbicz oraz st. kpt.  Marek Popławski, który pełnił funkcję głównego sędziego zawodów. W konkurencjach OSP zwyciężyła drużyna ze Zwierzynia, natomiast wśród młodzieżówek najlepsi byli zawodnicy z Zamęcina.
Ponadto po godzinie 13 – tej rozpoczęły się uroczyste obchody jubileuszu 60 – tej rocznicy powstania OSP Raduń.
 
 

Warning: opendir(//images/stories/poolitezer) [function.opendir]: failed to open dir: No such file or directory in /mambots/content/plugin_jw_sig.php on line 46
Choszczeński Pulitzer Szkolny przyznany
14.06.2010.

Już po raz dziesiąty przyznano Choszczeńskiego Pulitzera Szkolnego. Jury oceniało wartość  merytoryczną artykułów, poprawność językową i kulturę wypowiedzi, a także podejmowaną problematykę tekstów oraz stronę edytorską gazet. Przewodnicząca jury - Janina Dziełak – Grześkowiak wielokrotnie podkreślała wkład szkolnej pracy dziennikarskiej w pielęgnowaniu języka ojczystego.

 

Czytaj całość
 
DNI DZIECKA W PRZEDSZKOLU NR 1
14.06.2010.
Obchody „Dni Dziecka” odbyły się 01 - 02 czerwca br. w Przedszkolu Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi. Pierwszego dnia dzieci brały udział w zabawach tanecznych i ruchowych. Następnie odbyło się przedstawienie „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”, które pod kierunkiem  Beaty Łąckiej przygotowała grupa O„C”. Dzieci wykazały się wielkim profesjonalizmem aktorskim. Swoim występem zaciekawiły niejednego malucha. Drugi dzień miał charakter festynu rodzinnego. Wzięły w nim udział dzieci z rodzicami.
 
Czytaj całość
 
Mama, Tata i ja
14.06.2010.
„Mama, Tata i ja” to hasło pikniku, który odbył się 10 czerwca w Przedszkolu Nr 2 w Choszcznie. Wśród serpentyn i confetti dzieci wraz z rodzicami bawiły się przy muzyce, podjadając słodycze, sałatki i żurek. Zabawą kierowali dwaj klauni, którzy zorganizowali liczne konkursy, a przedszkolaki specjalnie dla rodziców zatańczyli przygotowane wcześniej układy. 
 
 
 
UWAGA !!! ZAGROŻENIE NAWAŁNICĄ
11.06.2010.

PILNE !!!

UWAGA ZAGROŻENIE NAWAŁNICĄ!!!

OSTRZEŻENIE PRZED ZJAWISKAMI BURZOWYMI

 

 
PUCHAR KOMENDANTA POJECHAŁ DO RECZA
10.06.2010.

Turniej Piłki Nożnej Szkół Podstawowych o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Choszcznie odbył się 9 czerwca br. Najlepszym zespołem została reprezentacja Szkoły Podstawowej w Reczu. Trener zwycięskiej drużyny Jakub Drapiński miał potrójny powód do satysfakcji, gdyż to spośród jego podopiecznych sędziowie wybrali króla strzelców - Patryka Wolnego oraz najlepszego bramkarza - Jana Traczyka. W ramach programu „Bezpieczny Powiat Choszczeński” rozgrywki pod hasłem „Żyj zgodnie z prawem – graj fair” zorganizowała Komenda Powiatowa Policji w Choszcznie wspólnie z Burmistrzem Choszczna – Robertem Adamczykiem. Celem organizatorów było promowanie aktywnego spędzania czasu wolnego oraz kształtowanie właściwych postaw młodzieży, tak na boisku jak i życiu codziennym.
 
 
Czytaj całość
 
6 VI obchodziliśmy XX rocznicę samorządności
11.06.2010.
Obchody XX – lecia Samorządu w Choszcznie rozpoczęły się mszą świętą w kościele p.w. NNMP. Następnie w sali widowiskowej Choszczeńskiego Domu Kultury odbyła się uroczysta Sesja Rady Miejskiej w Choszcznie. Wśród zaproszonych gości  oprócz choszczeńskich samorządowców byli także: Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego - Władysław Husejko, Jan Menger wraz z samorządowcami z zaprzyjaźnionego miasta  partnerskiego - Wolvega, gminy Westellingwerf w Holandii oraz radna Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego Krystyna Wiśniewska-Bugaj.
 
 
Czytaj całość
 
Seminarium informacyjne SKUTECZNY PROJEKTODAWCA
09.06.2010.
Seminarium informacyjne

 „SKUTECZNY PROJEKTODAWCA”

Jak dobrze przygotować diagnozę problemów
w Programie Operacyjnym Kapitał Ludzki

 Pyrzyce, 17 czerwca 2010r.


  Serdecznie zapraszamy do udziału w seminarium informacyjnym nt. przygotowania diagnozy potrzeb, niezbędnej do prawidłowego opracowania i realizacji projektów z PO KL, organizowanym przez Regionalny Ośrodek Europejskiego Funduszu Społecznego w Szczecinie.

seminarium - program Pyrzyce -  2010

seminarium - zaproszenie Pyrzyce

ulotka informacyjna

 
Fotoreportaż: Rajd Pojazdów Zabytkowych
07.06.2010.
Zabytkowe Mercedesy, Rolls-Royce'y i Bentley'e, a także Cadillac’y, Fordy, Skody oraz motory przejechały choszczeńskimi ulicami w sobotnie popołudnie (5 czerwca). Zatrzymując się na placu przy kościele pw. NNMP niejednego z mieszkańców przyprawiły o prawdziwy zawrót głowy. Niektóre z pojazdów liczyły ponad 80 lat. Uczestnicy rajdu otrzymali upominki od zastępcy Burmistrza Choszczna – Adama Andriaszkiewicza. Przypomnijmy, organizatorem III Miedwiańskiego Rajdu Pojazdów Zabytkowych był Automobilklub Stargardzki. Trasa przejazdu aut wiodła przez Barlinek, Choszczno, Dolice, Przelewice oraz Stargard Szczeciński.

 

Więcej zdjęć w galerii.

 

 
Rajd Pojazdów Zabytkowych
01.06.2010.
III Miedwiański Rajd Pojazdów Zabytkowych zatrzyma się na placu przy Kościele pw. NNMP w Choszcznie 5 czerwca (sobota). Postój zaplanowany jest w godzinach 13.15 - 14.30. BMW 327 z 1939 roku, Mercedesem 220S coupe z 1960 roku, Dodge, amerykańskie limuzyny, Polskie Fiaty 125, motocykle oraz wiele innych czekają.
Zapraszamy do zwiedzania!
 

Zdjęcia www.rajdmiedwianski.stargard.pl 

 
Ciężkie motocykle na postoju w Choszcznie
01.06.2010.
W piątek, 04 czerwca br. o godz 16.30, na placu przy Kościele pod Wezwaniem NNMP w Choszcznie powitamy uczestników Rajdu Motocyklowego „Za wolność waszą i naszą” 2010. Organizatorem imprezy jest Motocyklowe Stowarzysznie Pomocy Polakom Za Granicą Wschód-Zachód z siedzibą w Grodzisku Wlkp.
Uczestnikami rajdu są właściciele jednośladów z całej Polski, którym przewodzi komandor rajdu ks. Jan Zalewski z Danii. Polski proboszcz z Haderslev od wielu lat organizuje motocyklowe wyprawy śladami polskiej historii i martyrologii w Polsce i Europie. 
 
Czytaj całość
 
Konkursy!
20.05.2010.

Stowarzyszenie „Lider Pojezierza” ogłasza i jednocześnie serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w konkursach:

•  fotograficznym

Temat I:

„Najpiękniejsze zakątki obszaru LGD Stowarzyszenie „Lider Pojezierza”
Temat II:

„Ciekawe miejsca do zwiedzania z Nordic Walking z terenu LGD Stowarzyszenia „Lider Pojezierza”

•  na produkt regionalny i tradycyjny pt. „Numer 1 w Liderze”


Do udziału w obu konkursach mogą zgłaszać się WSZYSCY mieszkańcy Pojezierza Zachodniopomorskiego, którzy chcą podzielić się umiejętnościami, zaszczepić w innych swoją pasję, a przede wszystkim przyczynić się do promocji naszego regionu na terenie całej Polski, a nawet Europy.

 
Do pobrania: regulamin , oświadczenie na konkurs fotograficzny.
 
Do pobrania: regulamin , karta zgłoszeniowa na produkt regionalny i tradycyjny.
 
 
 
««  start « poprz. 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 3407 - 3432 z 3730
Rewitalizacja w Gminie Choszczno
SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW
ZAZ Choszczno
Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2017 www.choszczno.pl.