WiększaMniejszyNormalny
23.06.2018.
 
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ
System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
Zmiana właściwości Sądu Pracy w Choszcznie
25.03.2011.
W związku z niedawnym rozporządzeniem Ministra Sprawiedliwości, z dniem 01.04.2011 r. zmienia się dotychczasowa właściwość Wydziału Pracy w tutejszym Sądzie Rejonowym. Wydział ten będzie od tej pory rozpoznawał sprawy z zakresu prawa pracy z obszaru właściwości Sądów Rejonowych w Choszcznie i Myśliborzu. Oznacza to, że wszystkie sprawy pracownicze z terenu powiatu myśliborskiego, między innymi z gmin Barlinek, Dębno, Myślibórz, będą trafiały do Sądu Pracy w Choszcznie.
 
Czytaj całość
 
WIOSENNE PORZĄDKI
25.03.2011.
 
PIASECZNIK Tam gdzie czysto - tam jest pięknie. Zauważyli to mieszkańcy Piasecznika i w najbliższą sobotę (26 marca) ruszają do wielkiego sprzątania wsi. Jak podkreśla organizatorka akcji i prowadząca tam Koło Gospodyń Wiejskich, IWONA BOREK mieszkańcy mają dość życia w stosie śmieci.
 
 
Czytaj całość
 
CAŁUS DLA TATY I SOŁTYSA
24.03.2011.

CAŁUS DLA TATY I SOŁTYSA

 

STRADZEWO Wczoraj (23 marca) mieszkańcy na sołtysa wybrali JACKA SZYSZKĘ, który tylko czteroma głosami pokonał dotychczasowego gospodarza wsi MARKA PAŻONTKĘ. W skład rady sołeckiej weszli: ANNA SĘDAK, ELŻBIETA SZYSZKA, KAZIMIERA KURLEJ, JÓZEF BASISTY i ALICJA SOWIŃSKA. Na zdjęciu nowy sołtys, który pierwszego całusa otrzymał od córeczki. Pełna relacja z tego bardzo emocjonującego wydarzenia już wkrótce…

(teka)
 
POETYCKA WIOSNA
24.03.2011.
 
CHOSZCZNO  We wtorek (22 marca) w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Marii Dąbrowskiej miłośnicy poezji spotkali się z choszczeńskimi autorami. Inspiracją do tego wydarzenia było wiosenne Święto Poetów. W Polsce rzadko obchodzone, w Choszcznie ma stać się tradycją.
 
Czytaj całość
 
MŁODYCH WIDAĆ, ALE POSTAWILI NA DOŚWIADCZENIE
23.03.2011.
 MŁODYCH WIDAĆ, ALE POSTAWILI NA DOŚWIADCZENIE
 
CHOSZCZNO We wtorek (22 marca) odbyło się zebranie sprawozdawczo- wyborcze mieszkańców Osiedla Nr 2 „Jagiełły”. Nowym zarządem ponownie kierować będzie DANUTA KOŁODKO. 
Czytaj całość
 
Brawa za pomysł i realizację
22.03.2011.
I Targi Ślubne w Choszcznie
 
CHOSZCZNO W sobotę w hali sportowej gimnazjum odbyły się Targi Ślubne. Przebojem tego wydarzenia był pokaz mody ślubnej. – Tego w tym mieście jeszcze nie było. Brawa za pomysł, brawa za organizację, brawa za całość – podsumował ROBERT RAUCHFLEISCH z Recza.
 
Czytaj całość
 
INWENTARYZACJA POTRZEBNA OD ZARAZ
22.03.2011.

Sołtys Rzecka Piotr Górazda

 

RZECKO W stolicy gminy zainteresowanie osiedlową akcją sprawozdawczo-wyborczą jest znikome, ale na wiejskich zebraniach są tłumy. Na piątkowych wyborach w Rzecku padł kolejny rekord frekwencji. – To on będzie musiał zadbać o to, żebyśmy nie zmarnowali kolejnych czterech lat – mówili mieszkańcy o przyszłym sołtysie. Podkreślali przy tym, że niektórzy z nich nawet „urwali się” z pracy, by móc zagłosować na swoich faworytów. 

Czytaj całość
 
NASI NA TOPIE
21.03.2011.
Joanna Rybka
 
CHOSZCZNO W ubiegły piątek (18 marca) w Choszczeńskim Domu Kultury odbyły się powiatowe eliminacje „Małego Konkursu Recytatorskiego” i „Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego”.  Wśród wyróżnionych i laureatów nie zabrakło uczniów choszczeńskich szkół, a JOANNA RYBKA wygrała aż w dwóch kategoriach. 
 
Czytaj całość
 
PRAWIE JAK ZAWODOWCY
18.03.2011.
 
Na zdjęciu MICHALINA MĘŻYKOWSKA najlepsza w klasach I-II
 
CHOSZCZNO W piątek (18 marca) na choszczeńskiej pływalni odbyły się mistrzostwa szkół podstawowych powiatu choszczeńskiego w pływaniu. W zawodach wzięło udział 96 uczniów z Recza, Krzęcina i Choszczna.
   
Czytaj całość
 
ONI WIEDZĄ JAK ZAPOBIEGAĆ POŻAROM
21.03.2011.
 
 WIEDZĄ JAK ZAPOBIEGAĆ POŻAROM
 
CHOSZCZNO Co oznacza symbol SH-18? Do czego służą tryskacze? I kiedy stosować rękoczyn Kramera? – to tylko niektóre z pytań, na jakie odpowiadali choszczeńscy uczniowie startujący w gminnych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Konkurs odbył się 18 marca w Ośrodku Sportowo-Wypoczynkowym w Choszcznie. 
 
Czytaj całość
 
FREKWENCJA PRAWIE ŻADNA
21.03.2011.
CHOSZCZNO W środę (16 marca) z powodu niskiej frekwencji nie odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze mieszkańców Osiedla Nr 1 „Stare Miasto”. Dzień później jeszcze mniej osób przyszło na spotkanie mieszkańców Osiedla Nr 4 „Południowe”.
 
Czytaj całość
 
Gdzie kobieta tam porządek
16.03.2011.

Stanisław Rodzoch

 

PIASECZNIK Wtorkowe zebranie sołeckie po raz kolejny udowodniło, że we wsi rządził i… będzie rządził mężczyzna. Jednak motorem napędowym Piasecznika są kobiety. – Dzięki ich działaniu nasza wieś jest znana w całym regionie – chwalił panie STANISŁAW RODZOCH. 

 

Czytaj całość
 
CZAS NA WSPÓŁPRACĘ
15.03.2011.
CZAS NA WSPÓŁPRACĘ
 
CHOSZCZNO W niedzielę choszczeńscy wędkarze podsumowali ubiegły rok. Umiejętne gospodarowanie i utrzymanie jezior to główny cel, który stawiają sobie na najbliższe lata. - Z roku na rok spada liczba naszych członków, a my musimy opłacać dzierżawę ponad 10 tys. ha wód – mówił o kolejnym problemie MARIAN LUDWIKOWSKI, prezes ZO PZW w Gorzowie Wielkopolskim. W tym roku z choszczeńskim moczykijami współpracę nawiązuje choszczeński magistrat. – Wspólnie możemy wiele zdziałać dla poprawy wizerunku i ochrony naszych akwenów – przewiduje ADAM ANDRIASZKIEWICZ, zastępca burmistrza Choszczna.

Czytaj całość
 
STARCZYĆ MUSI DLA WSZYSTKICH
15.03.2011.

 ALEKSANDER DOMAŃSKI,

 
SŁAWĘCIN Tegoroczna kampania sprawozdawczo-wyborcza w sołectwach cieszy się wyjątkowym zainteresowaniem. Po Zamęcinie i Radaczewie także na poniedziałkowym zebraniu w Sławęcinie padł rekord frekwencji. Tu postacią wieczoru był ALEKSANDER DOMAŃSKI, któremu mieszkańcy jednomyślnie powierzyli władzę na kolejne cztery lata.

 

Czytaj całość
 
JEST CZEGO POZAZDROŚCIĆ
14.03.2011.
 
DRAWNO „Ocalić od zapomnienia”, to tytuł trzeciej edycji konkursu na produkt regionalny, który w sobotę zorganizowało Stowarzyszenie Ludzi Bezrobotnych. Wśród kilkudziesięciu potraw najwyższe uznanie zyskał pasztet z królika oraz ciasto „Gęsi Puch”.

Czytaj całość
 
KOPA DAŁY IM KOBIETY
14.03.2011.

KOPA DAŁY IM KOBIETY

 

ZAMĘCIN W ubiegły piątek (11 marca) odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze w OSP Zamęcin. Ta największa jednostka w gminie liczy dziś ponad 100 członków. Wszyscy zgodnie podkreślili, że największym sukcesem minionej kadencji było zajęcie drugiego miejsca w V Mistrzostwach Polski Strażaków Ochotników w Ratownictwie Wodnym i Powodziowym. 

 

Czytaj całość
 
MARZĄ O ŚWIETLICY
14.03.2011.
Nowy sołtys Robert Łozowski

CHOSZCZNO W czwartek mieszkańcy Radaczewa jednogłośnie zdecydowali, że przez najbliższe cztery lata w sołectwie szefował będzie ROBERT ŁOZOWSKI. Nowa rada sołecka chce zadbać o poprawę wizerunku wsi. – Świetlica to nasza największa bolączka. Jej wyremontowanie może zmienić wizerunek Radaczewa – mówili mieszkańcy.

Czytaj całość
 
Konkurs recytatorski
14.03.2011.
 
Wszystkich miłośników pięknej recytacji zapraszamy do Choszczeńskiego Domu Kultury w dniu 18 marca 2011 r. o godz. 10:00 na eliminacje powiatowe Małego Konkursu Recytatorskiego i 56.Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.

Prezentować się będą recytatorzy z placówek oświatowych i kulturalnych z terenu całego powiatu choszczeńskiego.
ChDK
Czytaj całość
 
Nowe władze w Radaczewie
11.03.2011.

Nowa władze w Radaczewie

 

CHOSZCZNO Wczoraj (10 marca) odbyło się zebranie sołeckie w Radaczewie. Funkcję sołtysa mieszkańcy powierzyli Robertowi Łozowskiemu. Do nowej rady sołeckiej weszli: MARIA ŁOZOWSKA, ANDRZEJ SZYSZ, JACEK WRÓBEL, URSZULA SZYDŁOWSKA i WANDA PIETROŁAJ. Relacja z tego wydarzenia już niebawem.

 

(teka)

 

 
"TA WARIATKA OPERETKA"
11.03.2011.

 

 Choszczeński Dom Kultury zaprasza: "TA WARIATKA OPERETKA"
Dn.09.04.2011r. godz.19:30    Bilet: 40zł

 

Ta Wariatka Operetka" to muzyczna podróż przez najpopularniejsze i najpiękniejsze sceny z operetek i musicali.  Wystąpią soliści, orkiestra, chór i balet Opery na Zamku w Szczecinie

 

Czytaj całość
 
Pożar na ul. Słowackiego
11.03.2011.

Pożar na ul. Słowackiego

 
CHOSZCZNO Wczoraj wieczorem płonęło mieszkanie zlokalizowane w szeregowcu przy ul. Słowackiego. Jego właściciel w tym czasie przebywał poza domem. Po akcji ratowniczej mężczyzna został odwieziony do noclegowni w Korytowie.

 

Czytaj całość
 
Cyrk EUROPA
10.03.2011.

Cyrk EUROPA

 

CHOSZCZNO UL. JAGIEŁŁY – PLAC WITOSA
17.00 - 14 marca (poniedziałek)
 
W trakcie przedstawienia będą mogli Państwo zobaczyć m.in. akrobatykę napowietrzną (trapez, lina, lina pionowa, szarfy) i pokazy zwierząt (tygrysy bengalskie, konie, kuce, kozy, renifery, owce oraz krowa egzotyczna). Gość specjalny ROBERTO LAGRONI (ekwilibrystyka na motorze).

 

 
Marzenia się spełniają
09.03.2011.
  
CHOSZCZNO W tegorocznym konkursie Gazety Lubuskiej do  tytułu „Kobiety przedsiębiorczej”  pretenduje 59 kobiet. W tej stawce jest też choszcznianka EWA JABŁOŃSKA.  My też możemy wesprzeć naszą kandydatkę wysyłając SMS-a o treści:  kobieta.12 na numer 72069.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 3407 - 3432 z 3925
Rewitalizacja w Gminie Choszczno
SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW
ZAZ Choszczno
Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2018 www.choszczno.pl.