WiększaMniejszyNormalny
20.04.2018.
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ
System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
Wystawa "Pocztówki, znaczki ... Nasze wspomnienia" w ChDK
19.01.2011.

CHOSZCZNO Masz  zbiory, które chciałbyś zaprezentować innym – nic prostszego. Przyjdź do  Choszczeńskiego Domu Kultury. Tam na Twoje skarby czeka Mała Galeria.

 

 


Czytaj całość
 
PODLODOWE ZMAGANIA
17.01.2011.
CHOSZCZNO Mimo tego, że lód znika z naszych jezior niczym kamfora, to jednak wędkarze z Koła Polskiego Związku Wędkarskiego Nr 1 w Choszcznie zdecydowali się na pierwsze zawody w tym roku. Wczoraj, na jeziorze Żeńsko podlodowe zmagania z kolegami, a dokładniej z leszczami, płotkami i jazgarzami pewnie wygrał JERZY PILARSKI.

 

Kilkunastodniowe ocieplenie sprawia, że lód topnieje w oczach. W niektórych miejscach jest już zbyt cienki, by na niego wchodzić, ale nasi wędkarze, znani z pasji do zimowego łowienia ryb, doskonale wiedzą, że pokrywa na południowej stronie jeziora Żeńsko topnieje zdecydowanie wolniej.

Czytaj całość
 
KOMPLETNY KONCERT
17.01.2011.

CHOSZCZNO . Sobotni występ Arki Noego, który obejrzeliśmy w kościele pw. NNMP zgromadził tłumy widzów z całego regionu. – Zawsze byłam ich fanką i jeśli tylko koncertują w naszej okolicy, to z przyjemnością pojawiam się na widowni – mówi JOANNA RYBKA, 16-letnia choszcznianka, która jako jedyna miała okazję występować z Arką Noego.   

 


Najwierniejsi sympatycy tego zespołu już na pół godziny przez rozpoczęciem koncertu zajęli pierwsze rzędy w choszczeńskiej farnie. - Mamy swój chórek i bardzo często korzystamy z piosenek, które ma w swoim repertuarze Arka Noego – powiedziała nam opiekunka grupy dziewczynek, które na choszczeński koncert przyjechały aż z Drawska Pomorskiego. Na widowni przeważali mieszkańcy Choszczna, ale po koncercie w kolejce po autografy stawały nawet olsztynianki.

Czytaj całość
 
DOGONILI EUROPĘ
12.01.2011.

Kajak Polo

DOGONILI EUROPĘ

CHOSZCZNO Czwarte miejsce zajęła reprezentacja Polski seniorów w kajak polo w międzynarodowym turnieju, który odbył się w duńskim Odense. Nieco słabiej zaprezentowały się nasze panie, które zajęły szóste miejsce. – To jeden z ważniejszych turniejów sezonu zimowego – mówi JAKUB MAŚLAK który został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju. Piszemy o tym wydarzeniu, ponieważ trzon męskiej kadry stanowili zawodnicy choszczeńskiego MOSW.

Czytaj całość
 
ZAKOLĘDUJMY Z ARKĄ NOEGO
12.01.2011.
 ZAKOLĘDUJMY Z ARKĄ NOEGO

ZAKOLĘDUJMY Z ARKĄ NOEGO

CHOSZCZNO W najbliższą sobotę (15 stycznia) do naszego miasta zawita Arka Noego. Dziecięcy zespół zaprezentuje się w kościele pw. NNMP, a w ich wykonaniu usłyszymy zarówno kolędy jak i znane wszystkim przeboje.
Czytaj całość
 
ZIMOWY GOLF
11.01.2011.

Zimowy golf

ZIMOWY GOLF

CHOSZCZNO Pole golfowe MODRY LAS zaprasza do korzystania z symulatora gry w golfa. – To doskonały sposób na to, żeby nie tylko przedłużyć letni sezon, ale także przygotować się do kolejnego – zapewnia ZDZISŁAW KLIŃSKI.
Czytaj całość
 
MAMY GORĄCE SERCA
10.01.2011.

MAMY GORĄCE SERCA

CHOSZCZNO Początek niedzielnego finału WOŚP nie zapowiadał zbyt wielkich emocji. Okazuje się, że jednak mamy gorące serca i po raz kolejny zaskoczyliśmy nawet największych malkontentów orkiestry JURKA OWSIAKA. Liczenie pieniędzy jeszcze trwa, ale już wiemy, że z licytacji oraz do puszek wolontariuszy trafiło 27.855,29 złotych i 59,89 euro.
Czytaj całość
 
ZŁOTA RYBKA SPEŁNI TRZY ŻYCZENIA
07.01.2011.
ZŁOTA RYBKA SPEŁNI TRZY ŻYCZENIA

ZŁOTA RYBKA SPEŁNI TRZY ŻYCZENIA

CHOSZCZNO Niedzielne granie tuż tuż. Wśród wielu ciekawych i oryginalnych gadżetów, które darczyńcy podarowali do licytacji znajdzie się też złota rybka. Podarował ją burmistrz ROBERT ADAMCZYK, który znany jest z „rybnych” pasji, czyli wędkarstwa i akwarystyki. – W pakiecie z rybką są też trzy życzenia, które postaram się spełnić – zdradza włodarz miasta.
 
Czytaj całość
 
SZEPT KRĘTYCH ZDARZEŃ
07.01.2011.

SZEPT KRĘTYCH ZDARZEŃ

CHOSZCZNO To tytuł najnowszego tomiku wierszy autorstwa EWY DYBOWSKIEJ, a dokładniej trzeciego zbioru, który choszcznianka stworzyła w ciągu ostatnich czterech lat. Polecamy tę lekturę wszystkim. Bo wszyscy, nie tylko miłośnicy poezji, mogą spodziewać się w niej sporej dawki autorskich przeżyć, związanych z próbą zrozumienia świata, drugiego człowieka czy samego siebie.
 

 

Czytaj całość
 
Rozpoczęliśmy odliczanie....
04.01.2011.
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
 
CHOSZCZNO Rozpoczęliśmy odliczanie…

Dzisiaj (wtorek, 4 stycznia) w Choszczeńskim Domu Kultury odbędzie się spotkanie wolontariuszy, którzy w niedzielę będą kwestować na choszczeńskich ulicach. Odbiorą puszki, identyfikatory, a także usłyszą kilka słów instruktażu. Znamy też szczegółowy plan choszczeńskiego grania. Startujemy o 14.00 w Choszczeńskim Domu Kultury.

Czytaj całość
 
Zapraszamy na łyżwy
04.01.2011.
Zapraszamy na łyżwy
 
Anielskie granie w ChDK
04.01.2011.
„Anielska muzyka - kolędy z harfą" to koncert noworoczny, który odbył się 2 stycznia w Choszczeńskim Domu Kultury. Świąteczne pastorałki, tak z Polski jak i z różnych zakątków świata zaprezentowała wokalnie i na harfie - Anna Faber. Instrumentalnie artystkę wsparli: na flecie Luiza Figiel oraz na fortepianie i skrzypcach Piotr Sawicki. Spotkanie upłynęło w noworocznej atmosferze. Artyści wychodząc do publiczności złożyli życzenia na 2011 rok.
 
Noworoczny turniej
03.01.2011.
XXIX Noworoczny Turniej Badmintona
Gdy 1 stycznia 2011 r. większość odsypiała sylwestrowe szaleństwa, badmintoniści z województwa zachodniopomorskiego grali w Noworocznym Turnieju Badmintona. Impreza ta ma już 29-letnią tradycję, a nieprzerwanie od 1982 roku organizuje ją Wiesław Drewicz. Popularny „Profesor” tym razem do hali Zespołu Szkół nr 1 w Choszcznie ściągnął aż 51 osób.
Czytaj całość
 
Hip hop w Choszcznie
28.12.2010.
„Hip hop Night Battle” to koncert, który odbył się wczoraj (27 grudnia) w Choszczeńskim Domu Kultury. Przed publicznością wystąpili: Łukasz „Małpa” Małkiewicz z Torunia, Wujek Samo Zło, czyli Maciej Gnatowicz z Warszawy oraz raperzy ze stolicy: Zaginiony i Nieuk, a także lokalni artyści. Imprezę wzbogaciły pokazy tańca: breakdance i hip hop. Imprezę zorganizowała piątka młodych choszcznian. - Dzięki wsparciu sponsorów i zaangażowaniu Urzędu Miasta oraz CHDK udało się zaprosić do naszego miasta wiele zespołów z Polski. Jak dodaje główna organizatorka spotkania - Ada Wójcik na imprezę przybyło ponad 200 fanów tej muzyki. Patronat nad imprezą objął burmistrz Robert Adamczyk.
 
XXIX Noworoczny Turniej Badmintona
27.12.2010.
Już po raz 29. miłośnicy kometki spotkają się na Noworocznym Turnieju Badmintona. Turniej zostanie rozegrany 1 stycznia w hali Zespołu Szkół Nr 1 w Choszcznie. O godzinie 10:00 zagrają dzieci ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych, natomiast w samo południe w szranki staną  ich starsi koledzy. Zapraszamy.

 
Ewa Dybowska w MBP
27.12.2010.
Spotkanie z Ewą Dybowską
 
Życzenia Świąteczne
14.12.2010.
 Życzenia Świąteczne
 
Wigilijna kolacje
23.12.2010.
Jest taki dzień, tylko jeden raz do roku… i właśnie taki dzień - pełen spokoju i świątecznej atmosfery był wczoraj, 21 grudnia w Choszcznie. W holu PKP, podczas wigilijnej wieczerzy o godzinie 17-tej licznie zgromadzeni mieszkańcy spotkali się z burmistrzem Robertem Adamczykiem. Wszyscy wspólnie skosztowali wigilijnych potraw. Były także życzenia bożonarodzeniowe.  Przybyli na spotkanie mieszkańcy wykazali zadowolenie i wdzięczność z możliwości uczestniczenia w kolacji wigilijnej.

Czytaj całość
 
Betlejemskie Światło Pokoju w Choszcznie
23.12.2010.
Instruktorzy z kręgu Związku Harcerstwa Polskiego „WODAWA” z Choszczna przekazali dzisiaj na ręce burmistrza Roberta Adamczyka Betlejemskie Światełko Pokoju.

Akcja przekazywania Betlejemskiego Światełka Pokoju, została zapoczątkowana w 1986 r. przez austriackich skautów, którzy przywieźli płomień z Groty Narodzenia Jezusa Chrystusa w Betlejem. Polscy harcerze Betlejemskie Światło Pokoju odbierają od 1991 roku od swoich słowackich kolegów, a następnie przekazują je na Ukrainę, Litwę i Białoruś. Światełko do Choszczna przekazała komenda hufca ZHP ze Stargardu Szczecińskiego

Betlejemskie Światełko Pokoju zostanie przekazane proboszczowi parafii pw. św. Jadwigi Królowej – Andrzejowi Lemieszce.
 

 
Wigilijna kolacja
21.12.2010.
Wigilijna kolacja
 
Koncert noworoczny pt."Anielska muzyka - kolędy z harfą"
15.12.2010.
"Anielska muzyka - kolędy z harfą" Choszczeński Dom Kultury zaprasza wszystkich
na Koncert noworoczny 
"Anielska muzyka - kolędy z harfą" dnia 02.01.2011r. godz.19:30.
  Wystąpi Anna Faber - harfa.
 
Dodatkowo: flet, skrzypce, instr.klawiszowe i śpiew.
W programie najpiękniejsze polskie kolędy oraz muzyka świąteczna z różnych zakątków świata w magicznych aranżacjach z harfą.

                                       Zapraszamy. Wstęp wolny.
 

 
 
 
KATALOG ONLINE MBP w Choszcznie
22.12.2010.
Choszczno, Szczecin, Colorado – niezależnie gdzie jesteś, mając dostęp do Internetu zawsze możesz sprawdzić czy poszukiwana przez Ciebie książka znajduje się w zbiorach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Choszcznie. Jest to możliwe, dzięki katalogowi online, który jest wprowadzany przez placówkę. Jak mówi Halina Kluczewska z MBP: - Zakończono wprowadzanie zbiorów znajdujących się w Czytelni dla Dorosłych. Natomiast księgozbiór Wypożyczalni dla Dorosłych oraz książki z Oddziału dla Dzieci wciąż są w trakcie włączania do katalogu elektronicznego. Dyrektor biblioteki Anna Lewicka dodaje, że ponieważ prace na systemem wciąż trwają, przeszukując katalog trzeba wspomniany fakt wziąć pod uwagę, a ewentualny brak książki dla pewności potwierdzić na miejscu.
Na stronie: www.mbp.choszczno.edu.pl można także skorzystać z katalogu komputerowego zbiorów filii mieszczącej się przy ul. Obrońców Westerplatte 1 (dawna Biblioteka Pedagogiczna).

 
Obowiązek usuwania nadmiaru śniegu i lodu
15.12.2010.
Obowiązek usuwania nadmiaru śniegu i lodu zalegającego na dachach obiektów budowlanych.
Rozporządzenie porządkowe Nr 1/2010 Wojewody Zachodniopomorskiego z dnia 12 stycznia 2010 r. w sprawie wprowadzenia obowiązku usuwania nadmiaru śniegu i lodu zalegającego na dachach obiektów budowlanych.

Czytaj całość
 
Europejska Jedynka
22.12.2010.
Jeszcze nie ucichły echa zakończenia współpracy polsko – norweskiej, a choszczeńska placówka przystąpiła do kolejnego międzynarodowego projektu. Tym razem wraz z siedmioma europejskimi szkołami nauczyciele zabierają młodzież w matematyczno – przyrodniczą podróż po Europie.
W październiku br. dobiegł końca program „Szkoła Przyszłości” realizowany wraz z Uniwersytetem Szczecińskim oraz szkołą Aretta w Lillehammer i Nesna University College. Szkoła Podstawowa Nr 1 zachwyciła wtedy nie tylko swoich partnerów i żaków z US, ale także doczekała się publikacji w angielskiej wersji podręcznika dla studentów pedagogiki. Na spotkaniu podsumowującym projekt profesor Nesna University College, Harald Nilsen nie krył zadowolenia z uczestnictwa w programie: - To mój ulubiony projekt, ponieważ nie jest on czysto badawczy, a dotyczy realnej rzeczywistości szkolnej. Największe wrażenie i swoisty podziw wywołały u mnie liczne prezentacje, które przygotowała dyrektor placówki Krystyna Górecka. Byłem pozytywnie zaskoczony wysokim poziom komunikacji w szkole, również jeśli chodzi o komunikację międzynarodową. Pierwotnie to Polacy mieli uczyć się od nas Norwegów, w tym przypadku było inaczej – my uczyliśmy się od was.  Profesor H. Nilsen podkreśla, że szkoła w Choszcznie jest daleko przed innymi w Polsce, a tak wysoki poziom korzystania ze środków IT w edukacji jest wyjątkiem. Partnerom z Norwegii bardzo przypadł do gustu entuzjazm choszczeńskich uczniów i jak zapowiadają: - (…) mimo, że projekt zakończył się mamy nadzieję, że nasza współpraca nie zatoczyła jeszcze koła – dodał H. Nilsen.

Czytaj całość
 
Mikołaje na stalowych rumakach
08.12.2010.
Jeśli ktoś wątpił czy Święty Mikołaj naprawdę istnieje to 6 grudnia uwierzył. Wiara czyni cuda – Święty Mikołaj przyjechał do Choszczna.Mikołaje prowadzeni przez motocyklistów wjechali na quadach na plac przed DT „Sezam”.

Przywitani salwą fajerwerków obdarowali dzieci cukierkami, wprawili małych i dużych w świąteczny nastrój, podarowali dzieciom radość. Wśród świątecznej muzyki można było potańczyć, poćwiczyć oraz kupić świąteczne upominki i ciasta na stoiskach przygotowanych przez: Warsztaty Terapii Zajęciowej z Piasecznika, Środowiskowy Dom Samopomocy z Choszczna, oraz Rodziców z Publicznego Przedszkola Nr 2.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 3407 - 3432 z 3850
Rewitalizacja w Gminie Choszczno
SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW
ZAZ Choszczno
Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2018 www.choszczno.pl.