WiększaMniejszyNormalny
18.01.2018.
FERIE 2018
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ
System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
Kolporter RSS
Marsz po zdrowie
09.04.2010.

W ramach obchodów Światowego Dnia Zdrowia dzieci z Przedszkola Nr 1 przeszły przez ulice naszego miasta. Z transparentami w rękach zachęcały Choszcznian do prowadzenia zdrowego trybu życia. Ponadto przedszkolaki samodzielnie przygotowały kanapki i surówki, ćwiczyły aerobik pod okiem instruktora oraz śpiewały piosenki związane ze zdrowiem.

 

Czytaj całość
 
Ogłoszenie z dnia 7 kwietnia 2010 r. w sprawie zmiany w OGŁOSZENIU O KONKURSIE
07.04.2010.

Ogłoszenie z dnia 7 kwietnia 2010 r. w sprawie zmiany w OGŁOSZENIU O KONKURSIE oraz w sprawie zmiany w REGULAMINIE konkursu dla podmiotów nie zaliczanych do sektora finansów publicznych i niedziałających w celu osiągnięcia zysku na wyłonienie partnera do realizacji projektu w ramach Priorytetu 8 działania 8.3 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

Regulamin wyboru partnera choszczno_zmieniony 07 04 2010

OGŁOSZENIE O KONKURSIE zmienione 07 04 2010

Ogloszenie o zmianie ogloszenia  07 04 2010

 
I Ty zagraj w tenisa stołowego.
06.04.2010.
Jeszcze tylko do czwartku możesz zgłosić swój udział w Otwartych  Mistrzostwach Choszczna  w Tenisie Stołowym. Odbędą się 10 kwietnia w hali sportowej Publicznego Gimnazjum. Celem zawodów jest aktywizacja młodzieży i osób dorosłych  do uprawiania czynnego  sportu oraz popularyzacja tenisa stołowego.  Organizatorem jest Centrum Rekreacyjno – Sportowe oraz  działający przy ZS Nr 2 Uczniowski Klub Sportowy „Nobel”. Więcej informacji na www.crs.choszczno.pl.
 
Rozstrzygnięcie konkursu "Pisanki, kraszanki i palmy wielkanocne"
01.04.2010.

Wspaniałe palmy, kolorowe rysunki i pięknie malowane wydmuszki, a także bogato zdobione kosze wypełnione świątecznymi potrawami  - wszystko to w ramach konkursu „Pisanki, kraszanki i palmy wielkanocne”, którego celem jest kultywowanie tradycji oraz prezentacja możliwości twórczych i artystycznych.  Jak co roku organizatorem był  Choszczeńskim Domu Kultury, a wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Począwszy od najmłodszych uczestników, poprzez uczniów szkół podstawowych, gimnazjów, a skończywszy na uczestnikach wielu placówek, członków stowarzyszeń i podopiecznych placówek świetlic.
182 osoby zabiegały o to, by to właśnie ich prace zostały zauważone przez  jury, które brało pod uwagę walory artystyczne oraz precyzję i dokładność wykonania. Nadesłane prace były bardzo pomysłowe, miały różnorodne formy, a do ich wytworzenia użyto rozmaitych materiałów.
W środę, 31 marca br. w ChDK na uroczystym podsumowaniu zgromadzili się laureaci konkursu wielkanocnego. Za najlepsze prace uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe, wyróżnienia i dyplomy.  
Serdecznie gratulujemy laureatom!

 

Więcej zdjęć w galerii. 

 

 

Czytaj całość
 
Materiał dźwiękowy z I sesji Rady Miejskiej
02.12.2010.

Kliknij aby odsłuchać I Sesję Rady Miejskiej z dnia 01.12.2010 r.

 
Mistrzostwa w pływaniu
02.04.2010.
Mistrzostwa Szkół Podstawowych w pływaniu odbyły się w 31 marca br. Na starcie stanęły reprezentacje SP Nr 1 i SP Nr 3. Uczniowie rywalizowali o jak najlepszy wynik na mecie. Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali medale, dyplomy i pamiątkowe plakietki.
Czytaj całość
 
Policja ostrzega
02.04.2010.
W natłoku świątecznych przygotowań zapominamy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Oprócz zagrożeń spowodowanych wzmożonym ruchem, Policja ostrzega przed kieszonkowcami, którzy wykorzystują każdą chwilę naszej nieuwagi. Należy również pamiętać o tym, aby przed wyjazdem zabezpieczyć mieszkania, a także dopilnować, by w samochodach nie zostawały przedmioty wartościowe. Nad tymi, którzy stracili czujność, pieczę będzie sprawowała Policja z udziałem Żandarmerii Wojskowej, Straży Miejskiej, Straży Granicznej, Straży Ochrony Kolei, Straży Leśnej oraz Izby Celnej. Funkcjonariusze przeprowadzą szereg działań prewencyjnych.
 
DNI OTWARTE W PORADNI PSYCHOLOGICZNO - PEDAGOGICZNEJ
01.04.2010.
Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna w Choszcznie zaprasza na DZIEŃ OTWARTY.  10 kwietnia w godzinach od 10.00 do 14.00 będzie można skorzystać z konsultacji i porad pedagogów, psychologów, logopedów oraz doradców zawodowych zatrudnionych w placówce.
Dodatkowych informacji udziela sekretariat - tel.: 957652205
 
Choszczeńskie recytatorki górą!
31.03.2010.

Zuzanna Jaskulska została laureatką wojewódzkich eliminacji Małego Konkursu Recytatorskiego. Zuzia będzie reprezentowała województwo zachodniopomorskie w jubileuszowej ogólnopolskiej XX edycji tego konkursu w Starachowicach. Siedmiolatka jest uczennicą Szkoły Podstawowej Nr 3 w Choszcznie. Podczas finału, który odbył się 27 marca w Zamku Książąt Pomorskich zaprezentowała  wiersz „Gadatliwe żabki” T. Śliwiaka oraz „Na nartach” A. Frączek. Jej instruktorem jest Anetta Bikowska.
Ponadto dwa wyróżnienia otrzymały: uczennica  Szkoły Podstawowej Nr 3 w Choszcznie - Lidia Kiela oraz uczennica Publicznego Gimnazjum - Joanna Rybka.
Konkurs stał na bardzo wysokim poziomie.

 

 
Choszczeńskie projekty wywalczyły dotacje
29.03.2010.
Rada Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenia Lider Pojezierza oceniła wnioski złożone na działania: „Odnowy i Rozwoju Wsi” oraz „Małe Projekty”.
W ramach „Odnowy i Rozwoju Wsi” Gmina Choszczno ubiegała się o dofinansowanie na realizację zadania „Zwiększenie kapitału społecznego obszarów wiejskich Gminy Choszczno poprzez budowę bezpiecznych miejsc aktywności ruchowej
w miejscowościach: Rzecko, Korytowo, Wardyń, Piasecznik, Stradzewo, Kołki, Smoleń, Zwierzyń, Sulino, Raduń i Stary Klukom".
Czytaj całość
 
Cygańska Kawiarenka Artystyczna
29.03.2010.

Tym razem gościem kawiarenki był twórca Cygańskiego Teatru Muzycznego „Terno” oraz autor muzyki do piosenki "Idź swoją drogą" (romans oparty na folklorze cygańskim według słów J. Kofty). Piosenka ta w wykonaniu Edyty Geppert uzyskała podczas Festiwalu Piosenki w Opolu w 1995 r. Grand Prix.
Edward Dębicki urodził się 4 marca 1935 r. w Kałuszu. Jest synem Franciszki Raczkowskiej i Władysława Krzyżanowskiego. Po wojnie rodzina przybrała nowe nazwisko - Dębicki. Edward spędził dzieciństwo i młodość w tym samym taborze, w którym przebywała cygańska poetka Bronisława Wajs, zwana Papuszą.

 

Czytaj całość
 
Koncert Chopinowski w Choszcznie
29.03.2010.

W niedzielę Choszcznianie uczestniczyli we wspaniałym Koncercie Chopinowskim.
Z okazji 200 rocznicy urodzin naszego wybitnego kompozytora i pianisty, Choszczno zaprosiło Aleksandrę Mozgiel, laureatkę ponad 30 nagród krajowych i zagranicznych, m.in.:
I Nagrody na Ogólnopolskim Konkursie Interpretacji Muzyki Francuskiej w Łodzi,
II Nagrody na Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej w Illzach we Francji.

 

Czytaj całość
 
Głosuj na Choszczno
26.03.2010.
 
Wiosenny Salon Artystyczny
23.03.2010.
W miniony piątek, 19 marca 2010 r. w Małej Galerii odbyło się otwarcie  V edycji Wiosennego Salonu Artystycznego. Zamysłem organizatorów tej wystawy jest prezentacja twórczości artystycznej plastyków choszczeńskiego środowiska plastycznego. Od samego początku zabiegano, aby promować twórczość przede wszystkim tych, którzy nie do końca wierzą w wartość swoich działań artystycznych.
Czytaj całość
 
Krok w przyszłość
19.03.2010.
W związku z realizacją projektu „Krok w przyszłość – od biurokratycznej irracjonalności do kompleksowego zarządzania jakością” urzędnicy miejscy wzięli udział w szkoleniu, którego celem było zapoznanie  z metodą CAF, czyli modelem prowadzenia procesu samooceny w instytucjach administracji publicznej.
Czytaj całość
 
Otwarcie Wiosennego Salonu Artystycznego.
18.03.2010.

Rusza V Edycja Wiosennego Salonu Artystycznego. Otwarcie w piątek o godzinie 17:30.
Na wystawie zostaną zaprezentowane prace 28 autorów. Wszystkich zainteresowanych twórczością artystyczną plastyków zaprasza Choszczeński Dom Kultury.

 
Eliminacje gminne
17.03.2010.
Eliminacje Gminne do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” odbyły się 17 marca w Ośrodku Sportowo – Wypoczynkowym.
W turnieju uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjum z naszej gminy.
W jury zasiedli przedstawiciele Komendy PSP - ogn. Stanisław Rydz, asp. Roman Angerman oraz Komendant Gminny OSP dh Jarosław Kaleta. Ocenili pracę 18 zawodników. Finaliści z pierwszych trzech miejsc w swoich kategoriach wiekowych będą reprezentować gminę  Choszczno w eliminacjach powiatowych, które odbędą się 23 marca w Drawnie. Laureaci otrzymali nagrody od Burmistrza Roberta Adamczyka, Prezesa Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Choszcznie - dh Tadeusza Szczepańskiego oraz Komendanta Gminny ZOSP RP w Choszcznie dh - Jarosława Kalety.

Wyniki:
Kat. 10 – 13 lat: 1. Kacper Marciniak,  2. Patryk Kras, 3. Dawid Garbicz.
Kat. 14 – 16 lat: 1. Kamil Gapys, 2. Krystian Felisiak, 3. Konrad Terzyk.
 
Czytaj całość
 
Konkurs fotograficzny w MBP
17.03.2010.
Jeśli interesujesz się fotografią, a ponadto chciałbyś odkryć lub poznać historię naszego regionu – ta informacja jest dla Ciebie. Miejska Biblioteka Publiczna organizuje konkurs fotograficzny „Historia Powiatu Choszczeńskiego”.
Więcej informacji na www.mbp.choszczno.edu.pl.
 
Klimakterium... i już!
10.03.2010.
„To rewelacyjne przedstawienie, które w tak humorystyczny sposób przedstawiło problemy niejednej z nas” – takie głosy padały po spektaklu „Klimakterium … i już”, który został wczoraj dwukrotnie wystawiony w Choszczeńskim Domu Kultury.
Nie mogąc zasnąć, podobnie jak aktorki liczymy barany, podjadamy z zamkniętej na kłódkę lodówki lub chodzimy po mieszkaniu irytując domowników. Nie radząc sobie
z nadwagą poddajemy się terapii hormonalnej, czy katorżniczym ćwiczeniom gimnastycznym. Jednak sposób radzenia sobie z tymi problemami jest znacznie inny niż ten, zilustrowany przez cztery przyjaciółki, które dowcipnie i otwarcie reagują na menopauzę.
Bohaterki przedstawienia poprzez trafne stwierdzenia, taniec i śpiew doprowadziły licznie zgromadzoną publiczność do łez. Ponadto sprawiły, że panie zmieniły swoje nastawienie do problemu, a sięgając po słodką czekoladkę ufundowaną przez organizatorów, zaleczyły kompleksy. Ten sympatyczny spektakl także mężczyzn wprowadził w znakomity nastrój.
Być może spojrzą na problemy swych żon z innej strony?
                                                                                         Katarzyna Jezierska

 

Więcej zdjęć w galerii - kliknij.

 

 
Telewizja w Szkole Podstawowej nr 1
08.03.2010.

Szkoła Podstawowa Nr 1 gościła Telewizję Szczecin. Dziennikarze zarejestrowali lekcję, podczas której dzieci posługiwały się notebookami z oprogramowaniem edukacyjnym. Za pomocą komputera zarządzającego pracę uczniów nadzorowała nauczycielka – Danuta Pałka.
Przypomnijmy, placówkę uznano  w zeszłym roku za najbardziej innowacyjną szkołę w Polsce. Jak powiedziała Dyrektor Szkoły – Krystyna Górecka: „Nagroda, którą otrzymaliśmy, czyli  zestaw „Mobilna klasa” pozwolił naszym uczniom na zdobywanie wiedzy w bardziej nowoczesny i ciekawy sposób”.
A już w sobotę szkoła będzie przyjmowała gości z Norwegii. Wszystko to w ramach projektu „Szkoła Przyszłości”. Partnerami są Uniwersytet Szczeciński, Aaretta – Lillehammer i Nesna University College z Norwegii.

   

                                                                              Katarzyna Jezierska

 

 

 

 
Fotorelacja: Kabaret Skeczów Męczących
08.03.2010.

Kabaret Skeczów Męczących wystąpił w piątkowy wieczór w Choszczeńskim Domu Kultury. Przypomnijmy, grupa powstała w Kielcach w roku 2003. Do tej pory formacja stworzyła pięć autorskich programów, z których każdy był bardzo dobrze przyjmowany i wielokrotnie nagradzany. Podobnie było w naszym mieście, męski kabaret wprowadził w bardzo dobry humor licznie zgromadzoną publiczność.

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć...
fot. Łukasz Młynarczyk

 
Koncert Chopinowski w szkole muzycznej
08.03.2010.

Koncert inaugurujący obchody 200 rocznicy urodzin Fryderyka Chopina odbył się
w piątek w Państwowej Szkole Muzycznej w Choszcznie.  Wystąpili w nim uczniowie placówki oraz laureat wielu konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych ze Stargardzkiej Szkoły Muzycznej - Artur Haftman. Słowo o Chopinie wygłosił dyrektor szkoły Włodzimierz Kubacki.

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć...

fot. Łukasz Młynarczyk

 

 
Bezpłatne szkolenie dla przedsiębiorców
05.03.2010.

W związku z utworzeniem Centrum Obsługi Przedsiębiorców pod marką Hossa Finance oraz zbliżającymi się terminami naborów wniosków o dofinansowanie – informujemy o bezpłatnym  szkoleniu dla przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarcza  na terenie Gminy Choszczno. 

Tu można pobrać zgłoszenie.

Czytaj całość
 
Porady prawne
03.03.2010.

Zapraszamy do skorzystania z bezpłatnego poradnika ułatwiającego poruszanie się
w gąszczu przepisów. Zawiera on odpowiedzi na setki pytań, które rodzą się w domu, w pracy, w urzędzie czy podczas zakupów.

www.codziennikprawny.pl

 
««  start « poprz. 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 3485 - 3510 z 3758
Rewitalizacja w Gminie Choszczno
SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW
ZAZ Choszczno
Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2018 www.choszczno.pl.