WiększaMniejszyNormalny
20.04.2018.
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ
System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
STYPENDIA POMOSTOWE
10.05.2010.

Jednostka Gospodarcza Zasobu w Reczu informuje o naborze kandydatów na stypendystów w realizacji IX edycji "Program Stypendiów Pomostowych 2010/2011". Regulamin i załączniki do ściągnięcia poniżej:

Regulamin przyznawania stypendiów

 
Tydzień Bibliotek
06.05.2010.
Miejska Biblioteka Publiczna w Choszcznie zaprasza na "Tydzień Bibliotek". Organizowana już po raz siódmy ogólnopolska akcja ma na celu promowanie czytelnictwa, bibliotek i bibliotekarzy.
"Biblioteka - słowa, dźwięki, obrazy" - to hasło tegorocznej akcji, które ma wskazać czytelnikom kierunek w jakim zmierzają placówki biblioteczna i pokazać konkretne rozwiązania stosowane w praktyce. 
 
Poniżej program przygotowany przez MBP w Choszcznie:
 
10 maja, Dworzec PKP w Choszcznie
godz. 9.00-12.00 Kiermasz „Książka za Złotówkę” - POCIĄG DO KSIĄŻKI, KSIĄŻKA DO POCIĄGU
 
10 maja, Czytelnia dla Dorosłych
godz. 17.00 Spotkanie z Autorkami książki „Siedem kobiet w poszukiwaniu wartości”,  m.in. byłą mieszkanką Choszczna Bogumiłą Chabowską

Czytaj całość
 
Archidiecezjalne Dni Młodych dobiegły końca
04.05.2010.

Przez 3 dni miastem rządziła młodzież, która 1 maja z rąk Burmistrza Roberta Adamczyka  odebrała klucz do bram Choszczna.
W tegorocznych Archidiecezjalnych Dniach Młodych wzięło udział blisko 1500 uczestników z naszych diecezji, w tym młodzież z różnych parafii, księży, sióstr zakonnych, katechetów, opiekunów, a także prowadzących warsztaty i inne zajęcia.  Jak mówią organizatorzy, Dni Młodych były przede wszystkim spotkaniem z Bogiem i drugim człowiekiem. Oprócz wielu mszy odbyły się: droga krzyżowa i marsz ulicami miasta. W programie imprezy  nie zabrakło zajęć turystyczno-rekreacyjnych, takich jak turniej tenisa stołowego, mecz piłki nożnej, przepłynięcie turystycznym  statkiem Wolvega, a także pokaz ratownictwa wodnego i sprzętu pożarniczego. Do zabawy zagrzewał koncert młodzieży z Dolic oraz  zespół Clerboyz  i "Jestem". Ponadto zorganizowano blisko 40 warsztatów: florystyczne, wokalne oraz z pantomimy i origami, a chętni skorzystali z nauki nurkowania, tańca towarzyskiego czy śpiewu. Młodzież poznała także tajniki dziennikarstwa, fotografowania, czy Biblii.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć: 1 maja, 2-3 maja.
 
Czytaj całość
 
Eksperymentuj!
30.04.2010.
„To była świetna zabawa, podczas której dzieci dowiedziały się  jak zostać pogromcą piorunów czy w jaki sposób prześcignąć ludzkie serce. Spędziły tu ciekawe chwile i zrozumiały niezrozumiałe dla nich dotychczas naukowe prawa. Cieszymy się tym bardziej, bo czekaliśmy na to wydarzenie ponad trzy lata” - tak podsumowała trzydniową wystawę naukową dyrektor Szkoły Podstawowej w Sławęcinie – Wioletta Kaszak. Podczas zabawy z nauką pod okiem animatorów dzieci samodzielnie eksperymentowały na specjalnie do tego przygotowanych stoiskach. Wystawa odbyła się 28-30 kwietnia w SP w Sławęcinie. Uczniom najbardziej przypadł do gustu pokaz z ciekłym azotem.
Przypomnijmy, Eksperymentuj! to wystawa objazdowa  przygotowana przez Centrum Nauki Kopernik. Premierę miała 4 lata temu na Pikniku Naukowym w Warszawie. Od września 2006 roku podróżuje po dużych i małych miejscowościach, by ich mieszkańcy mogli samodzielnie przeprowadzać doświadczenia. Była również pokazywana w Barcelonie podczas Katalońskiego Tygodnia Nauki oraz w Brnie na imprezie "Nauka na Starym Mieście".
Katarzyna Jezierska
 
Czytaj całość
 
Wiosenne Koncerty
30.04.2010.
Trzydniowe „Wiosenne Koncerty Umuzykalniające” dobiegły końca. Występy zorganizowane przez Państwową Szkołę Muzyczną w Choszcznie miały na celu w ciekawy sposób przybliżyć uczniom  klas początkowych literaturę muzyczną oraz funkcjonowanie poszczególnych instrumentów.  Przy okazji , mali uczestnicy mieli okazję zobaczyć jak swoje umiejętności muzyczne prezentują ich rówieśnicy. Koncert prowadził Janusz Łącki nad całością przygotowań czuwała Ewa Kubiak-Kubacka.
Katarzyna Jezierska
 
Czytaj całość
 
III Olimpiada Zdrowia Przedszkolaka
30.04.2010.
Olimpiada Zdrowia Przedszkolaka odbyła się 23 kwietnia w Przedszkolu nr  1 z Oddziałami Integracyjnymi. Celem corocznej imprezy jest propagowanie zdrowego stylu życia od najmłodszych lat oraz podsumowanie wiadomości, które dzieci zdobywają przez cały rok uczęszczania do przedszkola. Do udziału w tegorocznej olimpiadzie zostały zaproszone dzieci z oddziałów przedszkolnych z Suliszewa, Korytowa, Zamęcina i Sławęcina. Wszystkie przedszkolaki wykazały się ogromną wiedzą na temat higieny i zdrowego stylu życia. Jury w składzie: dyrektorki przedszkola Edyty Bogdanowicz i wiceburmistrza Adama Andriaszkiewicza wysoko oceniało umiejętności dzieci. Na zakończenie spotkania dzieci z apetytem skonsumowały poczęstunek, w skład którego weszły: owoce, warzywa i soki.  Niespodzianką dla uczestników był przygotowany przez grupę pięciolatków  z Przedszkola nr 1 teatrzyk.
 
 
XIII Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
26.04.2010.
XIII Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym odbył się 23 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 3 w Choszcznie. W zmaganiach wystartowały trzyosobowe drużyny zeszkół podstawowych i gimnazjów z powiatu choszczeńskiego. W kategorii podstawówek wygrała reprezentacja SP nr 3 w Choszcznie, natomiast wśród gimnazjalistów tryumfowali zawodnicy z Bierzwnika. Konkurs rozpoczął się od testu sprawdzającego znajomość przepisów ruchu drogowego. Sprawdzianem umiejętności praktycznych uczestników była jazda rowerem po torze przeszkód, a więc przejazd po równoważni, ósemka i przeniesienie drewnianego klocka z jednego słupka na drugi.
Czytaj całość
 
Żyj z przyrodą w zgodzie
22.04.2010.
„Żyj z przyrodą w zgodzie” - takie hasło przyświecało tegorocznej edycji Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Środowisku Naturalnym i Ekologii, w której zwyciężyli uczniowie z SP Nr 1 w Choszcznie. Konkurs mający na celu rozwijanie zainteresowania środowiskiem przyrodniczym odbył się 22 kwietnia br. Wzięły w nim udział szkoły z Zamęcina, Korytowa, Suliszewa, Sławęcina i Choszczna. Organizatorem była Szkoła Podstawowa w Zamęcinie.  Nagrody ufundowali Choszczeńskie Nadleśnictwo i Urząd Miasta w Choszcznie.
Katarzyna Jezierska
 
 
Czytaj całość
 
Zdobądź "Choszczeńskiego Pulitzera Szkolnego 2010"
21.04.2010.
I Twoja szkoła może zdobyć  „Choszczeńskiego Pulitzera 2010”.  Wystarczy, że redakcje szkolne prześlą minimum trzy numery gazetek z lat 2009/2010 oraz najlepszy artykuł i numer czasopisma (według własnej oceny) na adres Miejskiej Biblioteki Publicznej w Choszcznie. Jury oceniając prace weźmie pod uwagę takie elementy jak: wartość merytoryczna, poprawność językowa, trafność wypowiedzi, podejmowaną problematykę oraz stronę edytorską czasopisma. Nagrody zostaną przyznane w 2 kategoriach: dla najlepszego czasopisma w poszczególnych typach szkół oraz dla autora najciekawszego artykułu. Termin nadsyłania zgłoszeń i czasopism upływa 15 maja. Publiczne ogłoszenie wyników konkursu oraz wręczenie nagród laureatom nastąpi 9 czerwca o godzinie 11:00.
 
SKUTKI ZDROWOTNE WYNIKAJĄCYCH Z NADMIERNEGO PROMIENIOWANIA ULTRAFIOLETOWEGO (UV)
20.04.2010.
W związku z nadmiernym korzystaniem z solariów przez młodzież przed ukończeniem 18 roku życia istnieje konieczność zwiększenia działań informacyjno-edukacyjnych, prowadzących do zmniejszenia występowania niekorzystnych skutków zdrowotnych z tego powodu. Działania edukacyjne powinny być skierowane do młodzieży, ale także do rodziców oraz właścicieli solariów. Zgodnie z dotychczasowym stanem wiedzy, niewielkie ilości promieniowania UV są korzystne dla zdrowia i odgrywają istotną rolę w wytwarzaniu witaminy D. Jednak nadmierna ekspozycja na promieniowanie UV prowadzi do niekorzystnych konsekwencji zdrowotnych.
 
Promieniowanie UV jest odpowiedzialne w ponad 80% za starzenie się skóry i powstanie zmarszczek.
 
 
 
70. Rocznica Zbrodni Katyńskiej
13.04.2010.
13 kwietnia odbyły się uroczystości upamiętniające 70. Rocznicę Zbrodni Katyńskiej, a także tragiczne wydarzenia w Smoleńsku.  We Mszy Świętej oraz w apelu pamięci wzięły udział Kompanie Honorowe, Poczty Sztandarowe, władze samorządowe  i powiatowe, a także młodzież szkolna i mieszkańcy naszego miasta. Z przemówieniem wystąpił Burmistrz Choszczna Robert Adamczyk. Złożono również wieniec w imieniu choszczeńskiej społeczności.
Serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy zaangażowali się w przygotowanie uroczystości.
 
Czytaj całość
 
Tragedia w Smoleńsku
12.04.2010.
W obliczu tragedii, która wydarzyła się 10 kwietnia 2010 r. łączymy się w bólu i składamy najszczersze wyrazy współczucia wszystkim rodzinom i bliskim ofiar.
Z żalem żegnamy Pana Lecha Kaczyńskiego Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej oraz jego małżonkę, przedstawicieli najwyższych władz i ich współpracowników, oficerów Wojska Polskiego,  przedstawicieli duchowieństwa, członków rodzin katyńskich oraz załogi, którzy stracili życie w katastrofie samolotu rządowego.
Jednocześnie apeluję o godne uczczenie pamięci ofiar katastrofy i na czas ogłoszonej żałoby narodowej zgodnie z tradycją o wywieszenie flagi państwowej z kirem.

                                                                   Burmistrz Choszczna
                                                                    (-)Robert Adamczyk
 
Msza św. w intencji ofiar katastrofy
12.04.2010.
INFORMUJEMY

Msza Święta w intencji ofiar katastrofy samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem odbędzie się dzisiaj, tj. 12.04.2010 r. o godzinie 18:00 na placu przy budowie Kościoła - ul. Władysława Jagiełły. 
 
Tragedia w Smoleńsku. Prezydent RP nie żyje
10.04.2010.

W Smoleńsku rozbił się samolot prezydencki Tupolew 154-M. - Przy podchodzeniu do lądowania samolot najprawdopodobniej zahaczył o drzewa i rozbił się. Gubernator okręgu smoleńskiego poinformował, że wszyscy pasażerowie zginęli.
W katastrofie zginął Prezydent Polski Lech Kaczyński z małżonką. W samolocie było 96 osób - 88 członków delegacji do Katynia i 8 osób załogi.

Więcej informacji: wp.pl , onet.pl , tvn24.pl.

 
Marsz po zdrowie
09.04.2010.

W ramach obchodów Światowego Dnia Zdrowia dzieci z Przedszkola Nr 1 przeszły przez ulice naszego miasta. Z transparentami w rękach zachęcały Choszcznian do prowadzenia zdrowego trybu życia. Ponadto przedszkolaki samodzielnie przygotowały kanapki i surówki, ćwiczyły aerobik pod okiem instruktora oraz śpiewały piosenki związane ze zdrowiem.

 

Czytaj całość
 
Ogłoszenie z dnia 7 kwietnia 2010 r. w sprawie zmiany w OGŁOSZENIU O KONKURSIE
07.04.2010.

Ogłoszenie z dnia 7 kwietnia 2010 r. w sprawie zmiany w OGŁOSZENIU O KONKURSIE oraz w sprawie zmiany w REGULAMINIE konkursu dla podmiotów nie zaliczanych do sektora finansów publicznych i niedziałających w celu osiągnięcia zysku na wyłonienie partnera do realizacji projektu w ramach Priorytetu 8 działania 8.3 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

Regulamin wyboru partnera choszczno_zmieniony 07 04 2010

OGŁOSZENIE O KONKURSIE zmienione 07 04 2010

Ogloszenie o zmianie ogloszenia  07 04 2010

 
I Ty zagraj w tenisa stołowego.
06.04.2010.
Jeszcze tylko do czwartku możesz zgłosić swój udział w Otwartych  Mistrzostwach Choszczna  w Tenisie Stołowym. Odbędą się 10 kwietnia w hali sportowej Publicznego Gimnazjum. Celem zawodów jest aktywizacja młodzieży i osób dorosłych  do uprawiania czynnego  sportu oraz popularyzacja tenisa stołowego.  Organizatorem jest Centrum Rekreacyjno – Sportowe oraz  działający przy ZS Nr 2 Uczniowski Klub Sportowy „Nobel”. Więcej informacji na www.crs.choszczno.pl.
 
Rozstrzygnięcie konkursu "Pisanki, kraszanki i palmy wielkanocne"
01.04.2010.

Wspaniałe palmy, kolorowe rysunki i pięknie malowane wydmuszki, a także bogato zdobione kosze wypełnione świątecznymi potrawami  - wszystko to w ramach konkursu „Pisanki, kraszanki i palmy wielkanocne”, którego celem jest kultywowanie tradycji oraz prezentacja możliwości twórczych i artystycznych.  Jak co roku organizatorem był  Choszczeńskim Domu Kultury, a wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Począwszy od najmłodszych uczestników, poprzez uczniów szkół podstawowych, gimnazjów, a skończywszy na uczestnikach wielu placówek, członków stowarzyszeń i podopiecznych placówek świetlic.
182 osoby zabiegały o to, by to właśnie ich prace zostały zauważone przez  jury, które brało pod uwagę walory artystyczne oraz precyzję i dokładność wykonania. Nadesłane prace były bardzo pomysłowe, miały różnorodne formy, a do ich wytworzenia użyto rozmaitych materiałów.
W środę, 31 marca br. w ChDK na uroczystym podsumowaniu zgromadzili się laureaci konkursu wielkanocnego. Za najlepsze prace uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe, wyróżnienia i dyplomy.  
Serdecznie gratulujemy laureatom!

 

Więcej zdjęć w galerii. 

 

 

Czytaj całość
 
Materiał dźwiękowy z I sesji Rady Miejskiej
02.12.2010.

Kliknij aby odsłuchać I Sesję Rady Miejskiej z dnia 01.12.2010 r.

 
Mistrzostwa w pływaniu
02.04.2010.
Mistrzostwa Szkół Podstawowych w pływaniu odbyły się w 31 marca br. Na starcie stanęły reprezentacje SP Nr 1 i SP Nr 3. Uczniowie rywalizowali o jak najlepszy wynik na mecie. Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali medale, dyplomy i pamiątkowe plakietki.
Czytaj całość
 
Policja ostrzega
02.04.2010.
W natłoku świątecznych przygotowań zapominamy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Oprócz zagrożeń spowodowanych wzmożonym ruchem, Policja ostrzega przed kieszonkowcami, którzy wykorzystują każdą chwilę naszej nieuwagi. Należy również pamiętać o tym, aby przed wyjazdem zabezpieczyć mieszkania, a także dopilnować, by w samochodach nie zostawały przedmioty wartościowe. Nad tymi, którzy stracili czujność, pieczę będzie sprawowała Policja z udziałem Żandarmerii Wojskowej, Straży Miejskiej, Straży Granicznej, Straży Ochrony Kolei, Straży Leśnej oraz Izby Celnej. Funkcjonariusze przeprowadzą szereg działań prewencyjnych.
 
DNI OTWARTE W PORADNI PSYCHOLOGICZNO - PEDAGOGICZNEJ
01.04.2010.
Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna w Choszcznie zaprasza na DZIEŃ OTWARTY.  10 kwietnia w godzinach od 10.00 do 14.00 będzie można skorzystać z konsultacji i porad pedagogów, psychologów, logopedów oraz doradców zawodowych zatrudnionych w placówce.
Dodatkowych informacji udziela sekretariat - tel.: 957652205
 
Choszczeńskie recytatorki górą!
31.03.2010.

Zuzanna Jaskulska została laureatką wojewódzkich eliminacji Małego Konkursu Recytatorskiego. Zuzia będzie reprezentowała województwo zachodniopomorskie w jubileuszowej ogólnopolskiej XX edycji tego konkursu w Starachowicach. Siedmiolatka jest uczennicą Szkoły Podstawowej Nr 3 w Choszcznie. Podczas finału, który odbył się 27 marca w Zamku Książąt Pomorskich zaprezentowała  wiersz „Gadatliwe żabki” T. Śliwiaka oraz „Na nartach” A. Frączek. Jej instruktorem jest Anetta Bikowska.
Ponadto dwa wyróżnienia otrzymały: uczennica  Szkoły Podstawowej Nr 3 w Choszcznie - Lidia Kiela oraz uczennica Publicznego Gimnazjum - Joanna Rybka.
Konkurs stał na bardzo wysokim poziomie.

 

 
Choszczeńskie projekty wywalczyły dotacje
29.03.2010.
Rada Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenia Lider Pojezierza oceniła wnioski złożone na działania: „Odnowy i Rozwoju Wsi” oraz „Małe Projekty”.
W ramach „Odnowy i Rozwoju Wsi” Gmina Choszczno ubiegała się o dofinansowanie na realizację zadania „Zwiększenie kapitału społecznego obszarów wiejskich Gminy Choszczno poprzez budowę bezpiecznych miejsc aktywności ruchowej
w miejscowościach: Rzecko, Korytowo, Wardyń, Piasecznik, Stradzewo, Kołki, Smoleń, Zwierzyń, Sulino, Raduń i Stary Klukom".
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 3563 - 3588 z 3850
Rewitalizacja w Gminie Choszczno
SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW
ZAZ Choszczno
Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2018 www.choszczno.pl.