WiększaMniejszyNormalny
15.12.2018.
   
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ
System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
Festiwal "Gramy na 4 ręce" już jutro
03.11.2010.
XII Festiwal Fortepianowy "Gramy na 4 ręce" odbędzie się w najbliższy czwartek i piątek w auli choszczeńskiej szkoły muzycznej. Oprócz młodych artystów z Choszczna wezmą w nim udział muzycy z Polski zachodniej i północnej. Z recitalami wystąpią profesorowie: Andrzej Tatarski i Monika Sikorska – Wojtacha, a także wielokrotny laureat konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych Artur Haftman. Spotkanie zwieńczy koncert laureatów oraz wręczenie nagród.
Na Festiwal zapraszają: Choszczeńskie Towarzystwo Muzyczne oraz Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego w Choszcznie.(kj)

Program:

4 listopada 2010 r. godz. 14:00
Recital Fortepianowy Artura Haftmana
- ucznia PSM II stopnia w Stargardzie Szczecińskim,
laureata konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych

4 listopada 2010 r. godz. 19:00
Recital Chopinowski Moniki Sikorskiej - Wojtacha
- profesor Akademii Muzycznej w Katowicach

5 listopada 2010 r. godz. 15:00
Recital Muzyki Polskiej Andrzeja Tatarskiego
- profesora Akademii Muzycznej w Poznaniu 
Międzynarodowe seminarium w Jednyce
03.11.2010.
IX Międzynarodowe Seminarium naukowo - dydaktyczne z cyklu Pedagogika informacyjna, nt. Szkoła Przyszłości odbędzie się 4 listopada w Choszczeńskiej Jedynce. Jest ono częścią projektu polsko – norweskiego realizowanego przez Uniwersytet Szczeciński, Szkołę Podstawową Nr 1 w Choszcznie oraz Szkołę Aretta w Lillehammer i Nesna University College w Norwegii. W ramach Funduszu Stypendialnego i Szkoleniowego projekt wsparła także Islandia, Liechtenstein i Norwegia. Podczas spotkania zostaną przedstawione doświadczenia i osiągnięcia dydaktyczno – wychowawcze w zakresie zastosowania mediów cyfrowych w szkole, szczególnie: komputera, internetu oraz tablicy interaktywnej.
Koordynator Projektu, dr hab. Elżbieta Perzycka: - Serdecznie zapraszamy do udziału w części dydaktycznej spotkania z nauczycielami szkół eksperymentalnych z Norwegii i Polski.

Czytaj całość
 
Biuletyn Choszczeński
02.11.2010.
Ukazał się kolejny numer Biuletynu Choszczeńskiego. Biuletyn dostępny jest w Urzędzie Miejskim i Bibliotece Publicznej. Gazetę można pobrać w formie elektronicznej (8mb) bezpośrednio z naszej strony.

 
Kabaret Hrabi
02.11.2010.
- Jesteśmy bardzo zaskoczeni i to bardzo pozytywnie.  Takiej publiki jak w Choszcznie nie było ani w Krakowie ani w Poznaniu. – powiedział lider Hrabi Dariusz Kamys.
I te zdania mówią wszystko. Ponad 800 sprzedanych biletów, dwa seanse, sala kinowa wypchana do ostatniego miejsca. To efekt, jaki w piątek 29 października przyniosło zaproszenie do Choszczeńskiego Domu Kultury kabaretu Hrabi!!
Autorski program pod tytułem Savoir-vivre bawił choszczeńską publikę przez ponad półtorej godziny.
- Mam nadzieję, że będziemy mogli pokazać się choszczeńskiej publiczności już za rok, z kolejnym premierowym programem – dodaje niekwestionowana gwiazda piątkowego wieczoru Joanna Kołaczkowska. (łm)
 
 
 
Uwaga Kierowcy !!! Ruszyła akcja ZNICZ.
29.10.2010.
Dla kierowców i policjantów to chyba najtrudniejszy weekend w roku, bowiem Dzień Wszystkich Świętych jest okresem wzmożonego ruchu na głównych trasach komunikacyjnych i drogach dojazdowych do cmentarzy. Nad bezpieczeństwem podróżujących będzie czuwało  ponad 10 tysięcy policjantów. Funkcjonariusze zwrócą uwagę na trzeźwość kierowców oraz prędkość z jaką poruszają się pojazdy. Policjanci ocenią także sposób przewożenia dzieci i stan techniczny pojazdów. Rzecznik prasowy Komendy Policji w Choszcznie przypomina kierowcom o zachowaniu szczególnej uwagi w okolicach cmentarzy.  - Częściej niż zwykle można tam spotkać nieuważnych pieszych poruszających się poboczem lub jezdnią. Jedźmy zatem ostrożnie i miejmy na uwadze to, że pieszy o zmroku dostrzegany jest przez kierującego niemal w ostatniej chwili  – dodaje Jakub Zaręba. 
 
Remont ChDK
29.10.2010.
Ruszył remont ściany frontowej Choszczeńskiego Domu Kultury. – Otrzymaliśmy odszkodowanie za szkody, wyrządzona po przejściu sierpniowej nawałnicy, trochę to trwało ale lepiej później niż wcale – mówi Andrzej Jędrzejak dyrektor ChDK.
 
- Podczas sierpniowych burz zostało uszkodzone również pokrycie dachowe, które już zostało wyremontowane. Dzięki oszczędnością w tamtym roku udało się odmalować salę widowiskową, wycyklinować scenę oraz wymienić tapicerkę na krzesełkach. Odnowiono również małą galerię – dodaje A. Jędrzejak.
Remont ma zostać zakończony do końca listopada. (łm)
 
 
Nowy parking
28.10.2010.
Trwają prace wykończeniowe przy budowie parkingu zlokalizowanego pomiędzy Urzędem Miejskim i Cmentarzem Komunalnym.
–  Mam nadzieję, że szybko to skończą, bo zbliża się Święto Zmarłych, a wszyscy wiemy, że w tym dniu, w Choszcznie znalezienie miejsca do zaparkowania graniczy niemalże z cudem – powiedział nam Eugeniusz Rabęda, którego spotkaliśmy przy bramie cmentarza. Przyjechał z żoną posprzątać rodzinne groby. Na tydzień przed wspomnianym świętem również budowlańcy uwijali się jak w ukropie. Im też zależało na tym, żeby do soboty zakończyć inwestycję. Pewny tego terminu jest burmistrz Robert Adamczyk. – Ten parking, to kontynuacja inwestycji, którą rozpoczęliśmy w poprzednim roku. Może nie wszyscy pamiętają, ale jeszcze rok temu stały tu budynki, a za kilka dni będzie można zaparkować ponad 70 samochodów. W ten sposób zdecydowanie ułatwimy życie nie tylko interesantom magistratu, ale także tym, którzy w tym regionie szukają miejsca do zaparkowania – mówi włodarz miasta. Podkreśla, że doskonale znane mu są problemy kierowców i przypomina,  że niedawno nowe miejsca do parkowania powstały m.in. na ul. Niedziałkowskiego i Nadbrzeżnej. Całość inwestycji zostanie zakończona w przyszłym roku budową parkingu na terenie leżącym po drugiej stronie drogi prowadzącej do cmentarza. (łm)
 
 
JESIENNY KONKURS PLASTYCZNY ROZSTRZYGNIĘTY
28.10.2010.

Patyczaki, kasztaniaki, leśne stwory i inne dziwaki licznie stawiły się w Choszczeńskim Domu Kultury, by wziąć udział w jesiennym konkursie. Te przepiękne arcydzieła zostały zrobione przez dzieci, które swoje stwory wykonały z przedmiotów jakimi obdarowuje nas jesienią przyroda. Jak podkreślają rodzice, przygotowanie dzieł dostarczyło dzieciom wiele radości. - Prace zrobiono różnymi technikami plastycznymi. Widać, że rozbudziły fantazję i uzewnętrzniły pomysły uczestników - mówi Dorota Aleksiun, członek jury.  Oceniający mieli nie lada orzech do zgryzienia. Ostatecznie nagrodę główną otrzymała Wiktoria Joksch, uczennica Szkoły Podstawowej Nr 3. Zorganizowany przez Związek Nauczycielstwa Polskiego oraz CHDK  konkurs cieszył się popularnością. Wzięło w nim udział prawie 100 uczestników, m.in. dzieci z choszczeńskich przedszkoli, szkół podstawowych i z Zepołu Szkół Nr 3 oraz z SP w Suliszewie i Zamęcinie, a także ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego  w  Suliszewie. (kj) 

 

Czytaj całość
 
Remont świetlic
27.10.2010.
Prawie 600 tys. zł kosztowały remonty świetlic wiejskich w Rzecku, Kołach i Sławęcinie. Unijny projekt otrzymał 350 tys. zł dotacji z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. – W tej chwili trwa ocena kolejnych dwóch wniosków – burmistrz Robert Adamczyk liczy na to, że podobne inwestycje uda się jeszcze zrealizować w Zamęcinie, Stradzewie, Piaseczniku, Zwierzyniu i Sulinie. Tu jest szansa na wsparcie w wysokości ponad 950 tys. zł.

Remonty wspomnianych wyżej świetlic kosztowały prawie 570 tys. zł. Co zrobiono za te pieniądze? – To zależy gdzie? W jednym budynku wymieniano deski podłogowe, scenę, płyty kartonowo-gipsowe, w innym drzwi, okna dach. W każdym bądź razie dziś z przyjemnością patrzy się na te obiekty – mówi burmistrz Robert Adamczyk. Tu podkreśla, że trzeba było korzystać z okazji, ponieważ 75 procent kosztów wspiera PROW. Z tego samego źródła chciałby sfinansować remonty klubów w Zamęcinie, Stradzewie, Piaseczniku, Zwierzyniu i Sulinie. Oni muszą jeszcze poczekać, za to mieszkańcy Kołek, Rzecka i Sławęcina już się cieszą. - Nasza świetlica od lat integruje mieszkańców wsi. Organizujemy tam spotkania, imprezy okolicznościowe, jak trzeba to się bawimy, a równie ważne jest to, że Stowarzyszenie Miłośników Doliny Wardynki „Eko-Folk”  i Koło Gospodyń Wiejskich mają tam swoje siedziby – mówi Iwona Potapska, prezes Eko-Folk. Nie ukrywa, że świetlica jest ładna, ale marzy się jej jeszcze kawiarenka internetowa i porządny sprzęt nagłośnieniowy. – Najlepiej byłoby, gdyby nasza świetlica była ośrodkiem kultury wspieranym przez instytucje samorządowe – pani Iwona podkreśla, jak wielkie znaczenie dla ich środowiska ma porządni utrzymana świetlica. Podobnie myśli Krzysztof Gromadzki, sołtys z Kołek. – Po pierwsze, to nie musimy się martwić, gdzie nasze dzieci będą spędzać wolny czas, a po drugie, to ta inwestycja spowodowała, że mieszkańcy wsi nabrali chęci do działania. Okres jesienno-zimowy nie sprzyja organizacji zamierzeń kulturalnych na dworze, a teraz mamy problem rozwiązany – wylicza zalety nowego obiektu. Mieszkańcy wspomnianych wiosek nie ukrywają, że nowe placówki skrócą ich drogę do kultury i w tym przypadku nie ma dla nich znaczenia, co pod tym słowem się kryje. (ac)
 
 
PASOWANIE NA PIERWSZAKÓW W JEDYNCE
14.10.2010.
14 października br. w Szkole Podstawowej Nr 1 w Choszcznie odbyło się pasowanie pierwszoklasistów. Powagi dodali uroczystości zaproszeni goście, dyrekcja szkoły oraz rodzice. Uczniowie klas pierwszych z wielkim przejęciem prezentowali swoją wiedzę, umiejętności recytatorskie i wokalne. Zdaniem pani dyrektor Krystyny Góreckiej zdali pierwszy w swoim życiu egzamin i zostali dopuszczeni do ślubowania. Przyrzekali na sztandar szkoły: ,, (…)uczyć się pilnie i chętnie, szanować pracę swoją i innych ludzi, dbać o dobre imię szkoły i klasy, żyć uczciwie i odważnie, kochać swoją ojczyznę i pracować dla niej kiedy dorosną”. Następnie reprezentanci klas pierwszych złożyli podpisy pod tekstem ślubowania w kronice szkoły. Punktem kulminacyjnym był moment pasowania, kiedy to pani dyrektor symbolicznym dotknięciem pióra włączyła każdego pierwszaka w poczet uczniów naszej szkoły.
Pamiątką tego wydarzenia jest pierwszy dokument – legitymacja szkolna, którą uczniowie otrzymali z rąk swoich wychowawczyń. Dzieci zostały również obdarowane drobnymi upominkami i słodyczami, które ufundowała Rada Rodziców. Na zakończenie uroczystości każda klasa ustawiła się do pamiątkowego zdjęcia. Z pewnością ten dzień pozostanie na długo w pamięci naszych pierwszaków.
Uroczystość przygotowały wychowawczynie klas pierwszych: Brygida Gębarska, Agnieszka Woźniak i Renata Wyszyńska.                                         

 
X DZIEŃ PAPIESKI
12.10.2010.
10 października obchodziliśmy X DZIEŃ PAPIESKI. Tegoroczny, przebiegający pod hasłem: "JAN PAWEŁ II – ODWAGA ŚWIĘTOŚCI" zorganizowała parafia pod wezwaniem NNMP w Choszcznie. Zebrane podczas festynu pieniądze zostały przekazane na konto funduszu „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – żywego pomnika Ojca Świętego. Dzięki tym środkom zdolna, utalentowana młodzież z małych miejscowosci, której sytuacja materialna uniemożliwia kształcenie się otrzyma stypendia. Organizację festynu wsparły liczne instytucje, szkoły i przedszkola choszczeńskie. Jak każdego roku działania parafian wspierał Burmistrz Robert Adamczyk.
 
 
Bezpłatne warsztaty
11.10.2010.
Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Pozarządowych ze Szczecina zaprasza na bezpłatne warsztaty z zakresu zarządzania wolontariatem oraz rozwoju potencjału organizacji pozarządowych.

„Wolontariusz w akcji – siłą organizacji”
 
  • Jeśli Twoja aktywność zawodowa lub społeczna jest związana z wolontariatem – współpracujesz z wolontariuszami, organizujesz ich pracę lub chciałbyś włączyć ich w działalność swoją lub organizacji, a przy tym chcesz:
  • odkryć swoje mocne strony i rozwinąć własny potencjał
  • nauczyć się zarządzać swoim czasem, poznać różne style pracy
  • odkryć nowe możliwości rozwoju Twojej instytucji dzięki zaangażowaniu wolontariuszy
  • dowiedzieć się jak efektywnie korzystać z potencjału wolontariusz
  • poznać metody efektywnego zarządzania, usprawnić pracę swoją i zespołu

ZAPRASZAMY NA BEZPŁATNE WARSZTATY!!!
Czytaj całość
 
Letnie Warsztaty Rękodzielnictwa "Licencja na sukces"
29.09.2010.
Uroczyste zakończenie Pierwszych Letnich Warsztatów Rękodzielnictwa pn. "Licencja na sukces" odbyło się 18 września w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Piaseczniku. W ramach wakacyjnych spotkań z mieszkańcami Piasecznika prowadzone były takie warsztaty jak: wikliniarskie, z haftu ludowego, artystycznego malowania na tkaninie oraz ceramiczne. Dla najmłodszych uczestników zajęcia miały charakter zabawy. Różnorodność technik i zastosowanych materiałów pobudziło kreatywność i wyobraźnię uczestników warsztatów. Podczas letnich spotkań powstała niezliczona ilość prac, prezentująca zapał i zaangażowanie każdego uczestnika projektu. W zachwyt oraz podziw wprawiła galeria prezentująca rękodzieła uczestników projektu. Gliniane figurki, kafelki i naczynia, wiklinowe kosze, obrazki na szkle malowane, barwione tkaniny, haftowane wzory - to niektóre dzieła powstałe podczas warsztatów. Łącznie w zajęciach wzięło udział ponad 70 osób. Wszyscy uczestnicy projektu otrzymali certyfikaty oraz wykonane przez siebie wyroby. Realizacja projektu była możliwa dzięki środkom gminnym i unijnym.

 
Patyczaki, Kasztaniaki, Leśne Stwory i inne jesienne Dziwaki.
06.10.2010.
Zapraszamy do udziału w jesiennym konkursie plastycznym
"PATYCZAKI, KASZTANIAKI, LEŚNE STWORY, I INNE DZIWAKI".
 
Jest on adresowany do wszystkich dzieci w wieku przedszkolnym, uczniów szkół podstawowych, gimnazjów, wychowanków ośrodków szkolno-wychowawczych z rejonu gminy Choszczno.

Jako organizatorzy chcemy zachęcić uczestników konkursu do sięgnięcia po to wszystko, czym jesienią obdarowuje nas przyroda i rozbudzania fantazji oraz uzewnętrznienia pomysłów. Mamy nadzieję, że powstaną ciekawe i pomysłowe prace , a także konkurs ten będzie cieszył się dużą popularnością.
Czytaj całość
 
W POSZUKIWANIU PANI JESIENI
01.10.2010.
Jesień to bardzo barwna i pełna niespodzianek pora roku. W słoneczny wrześniowy dzień dzieci z Przedszkola nr 1 wyruszyły na poszukiwanie pani Jesieni. Dzieci miały możliwość zaobserwowania zmian jakie zaszły w przyrodzie – zmiana ubarwienia liści, dojrzałe owoce na drzewach i krzewach, fruwające nasiona, nitki babiego lata. W trakcie poszukiwań pani Jesieni, dzieci wykonywały zadania, które im wyznaczyła. Obserwując i ucząc się jednocześnie wspaniale się bawiły. Po powrocie do przedszkola odbył się piknik, na którym dzieci wykonały obrazy z przyniesionych ,,darów jesieni”. Pani Jesień za wykonane prace wręczyła dzieciom dyplomy. To był udany dzień.
 
 
 
CZYNGIS CHAN W Słonecznej Czwórce
01.10.2010.

W czwartek, 23 września w Przedszkolu Nr 4 „ Słoneczna Czwórka” miał miejsce występ grupy teatralnej. Rodzice i dzieci zostali zaproszeni do udziału w widowisku muzycznym „ KTO SIĘ BOI CZYNGIS -  CHANA”. Impreza miała charakter otwarty i była połączona z piknikiem rodzinnym. Całość widowiska została sfinansowana przez Radę Rodziców działającą w Przedszkolu Nr 4 i firmę INTERMARCHE.
Celem wspólnej zabawy była przede wszystkim integracja środowiska przedszkolnego z rodzicami. Dzieci wraz z rodzicami radośnie i aktywnie spędziły czas. Przedszkole Nr 4 wspiera wszystkie formy, które pozwalają rozwijać umiejętności społeczne dzieci i są niezbędne w poprawnych relacjach miedzy dziećmi a dorosłymi.
 Dzięki takim imprezom realizowane są także inne cele, m.in. promowanie przedszkola w środowisku lokalnym. Na czas występu teren placu przy przedszkolu zmienił się nie do poznania. Kolorowy i bajkowy świat przyciągał wielu widzów. Występ artystów przebiegał bardzo dynamicznie. Charakteru nadawały piękne stroje oraz muzyka. Dopełnieniem było włączenie do wspólnej zabawy dzieci i ich rodziców. CZYNGIS – CHAN zapewnił  w tym dniu dobrą zabawę,  a Przedszkole Nr 4 dzięki swojej nazwie – piękną i słoneczną pogodę.


 Alicja Fedorowicz

 

 
Liga Orlików ZZPN rocznik 2000 rozpoczęta
28.09.2010.
Dnia 26 września 2010 roku Akademia Piłkarska GAVIA Choszczno rozpoczęła pierwszym ligowym turniejem sezon 2010/2011  w Lidze Orlików ZZPN rocznik 2000.

Przeciwnikami Akademii Piłkarskiej GAVIA w lidze są zespoły: Ina Ińsko, Drawa Drawno, Remor Recz. Ligę wygra ta drużyna, która zdobędzie najwięcej punktów w 4 turniejach rozegranych w każdej z tych miejscowości.
Pierwszy turniej odbył się w niedziele o godzinie 10 na boisku Orlik 2012 w Choszcznie.
Ligę zainaugurował mecz pomiędzy Akademią Piłkarską GAVIA i Iną Ińsko. Był to bardzo wyrównany pojedynek zakończony minimalną wygraną chłopców z Ińska 2-1. Bramkę dla GAVII w tym meczu strzelił z rzutu karnego Błażej Kowalczyk.
 
Zapraszamy do galerii-kliknij .
 
Gavia Choszczno
Gavia Choszczno
Gavia Choszczno
Gavia Choszczno
 
Czytaj całość
 
XX Memoriał Szachowy
28.09.2010.
47 zawodników z Choszczna, Myśliborza, Barlinka, Szczecina, Stargardu Szczecińskiego, Bierzwnika i Lubiany wzięło udział w Memoriale Szachowym im. A. Kubaszewskiego i E. Kramka. Został on rozegrany po raz dwudziesty w miniony weekend (25 -26 września) w Choszczeńskim Domu Kultury. Oprócz pojedynków, które odbywały się w „systemie szwajcarskim” na dystansie 9 rund po 30 minut dla zawodnika znalazł się także czas na refleksje dotyczące szachowej sekcji choszczeńskiej. Sędzią głównym zawodów był Czesław Szyjka. Po raz kolejny turniej wygrał Nikolai Aliavdin z klubu „Hetman” Myślibórz . Trzecie miejsce zajął Krzysztof Sielicki z UKS Skoczek, którego okrzyknięto najlepszym juniorem i zawodnikiem z Choszczna. Również z klubu UKS Skoczek - Marta Śliwa została najlepszą juniorką i zawodniczką wśród kobiet. XX Memoriał Szachowy zorganizowali: Rada UKS „Skoczek” i CHDK. Patronat nad imprezą objął Burmistrz Choszczna - Robert Adamczyk. Fundatorami nagród rzeczowych, dyplomów i okazyjnych pamiątek byli: Urząd Miejski, Starostwo Powiatowe oraz CHDK.
 
Czytaj całość
 
Jubileuszowy Zlot Drużyn Środowiska Bieszczadzkiego
28.09.2010.
Mszą świętą oraz przemarszem połączonym z prezentacją pojazdów militarnych i służb mundurowych, a także odsłonięciem tablicy pamiątkowej rozpoczął się Wielki Jubileuszowy Zlot Drużyn „Środowiska Bieszczadzkiego”. Odbył się on 24 września i został zorganizowany w 100 - lecie powstania harcerstwa polskiego ku pamięci harcerek i harcerzy, z drużyn działających w latach 1982-1992 na terenie byłej Gorzowskiej Chorągwi ZHP - Barlinka, Gorzowa Wlkp., Skwierzyny, Międzyrzecza, Kostrzyna, Choszczna. To oni tworzyli lepszy świat poprzez stawianie sobie wyzwań i kształtowanie swoich charakterów.
Zlot licznie zgromadził ludzi połączonych dawnym żarem przyjaźni. Uczestnicy wspólnie   zasadzili harcerski dąb pokoju i braterstwa. Otwarto także wystawę  "Nasza harcerska pamięć" w  ZespoleSzkół Nr 1 im. Bolesława Krzywoustego w Choszcznie. Oprócz koncertów zorganizowanych dla uczestników, gości i mieszkańców Choszczna odbyło się także wielkie obrzędowe ognisko z „gawędą” i  wspomnieniami . Wkopano również pamiątkową urnę z przesłaniem dla potomnych.
 
Zapraszamy do galerii-kliknij.
 
Zlot Drużyn Środowiska Bieszczadzkiego
Zlot Drużyn Środowiska Bieszczadzkiego
Zlot Drużyn Środowiska Bieszczadzkiego
Zlot Drużyn Środowiska Bieszczadzkiego
 
 
MBP zaprasza
27.09.2010.
Spotkanie z psychologiem i licencjonowanym psychoterapeutą, a także  autorką książek o tematyce rodzinnej,  małżeńskiej i społecznej – Zuzanną Celmer odbędzie się 14 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Choszcznie.  Początek o godzinie 17 – tej. Czytelnia dla dorosłych. Wstęp wolny. Podczas spotkania – promocja książki „W łóżku z teściową”.
Zapraszamy

 
Memoriał Szachowy
21.09.2010.
Uczniowski Klub Szachowy ,,Skoczek” i Choszczeński Dom Kultury
zapraszają na XX-Jubileuszowy Memoriał Szachowy
Aleksandra Kubaszewskiego i Edwarda Kramka

dnia 25.09.2010r. godz. 10.00-16.00
dnia 26.09.2010.r godz. 10.00-15.00
Sala Baletowa Choszczeńskiego Domu Kultury

Dodatkowe informacje – Czesław Szyjka  tel. 511 363 504   czszyjka6@wp.pl

 
 
Bieg po zdrowie
24.09.2010.

Upowszechnianie zdrowotnych  walorów biegania oraz mobilizacja młodzieży do uprawiania tej najprostszej dziedziny sportu przyświeca III Choszczeńskiemu Biegu Terenowemu. Zostanie on rozegrany w najbliższą sobotę ( 25 września) na trasie terenowej   wokół  placu Witosa i parku Miejska Góra. W biegach mogą wystąpić reprezentanci poszczególnych szkół  i klubów posiadający aktualne badanie lekarskie. Uczniowie  muszą znajdować się pod opieką swoich nauczycieli  lub opiekunów. Zgłoszenia indywidualne i grupowe udziału w biegu terenowym, który będzie rozegrany w 5 dystansach należy dokonać u organizatora w dniu imprezy w biurze zawodów - najpóźniej na godzinę przed startem w poszczególnych biegach.
Zwycięzcy  otrzymają medale, dyplomy i nagrody rzeczowe.

PROGRAM  ZAWODÓW :


08:00 – 09:45    przyjmowanie zgłoszeń w biurze zawodów (obok linii startowej biegu na Placu Witosa w Choszcznie)
09:45 – 10:00   otwarcie zawodów
10:00 – 10:10    bieg na 0,5 km uczniów klas I  szkół podstawowych
10:20 – 10:30    bieg na 0,5 km uczniów  klas II szkół podstawowych
10:30 – 10:40    bieg na 0,5 km uczniów  klas III szkół podstawowych
10:40 – 10:55    bieg na 1 km uczniów  klas IV szkół podstawowych
10:55 – 11:10    bieg na 1 km uczniów  klas V szkół podstawowych
11:10 - 11:20     bieg na 1 km uczniów  klas VI szkół podstawowych
11:20 – 11:30    bieg na 2 km uczniów klas I-II  szkół gimnazjalnych
11:30 – 11:50   bieg na 3 km  uczniów klas III szkół gimnazjalnych i uczniów klas I                          szkół ponadgimnazjalnych.            
11:50 – 12:10    bieg na 3 km  uczniów klas  II i III szkół ponadgimnazjalnych.
12:15 - 12:45    bieg seniorów  na dystansie  5 km  (dla seniorów)
12:50 – 13:00    wręczenie nagród i zakończenie zawodów

                   
S E R D E C Z N I E    Z A P R A S Z A M Y !

 
Zlot Drużyn Środowiska Bieszczadzkiego
20.09.2010.
Zlot Drużyn Środowiska Bieszczadzkiego
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 3693 - 3718 z 4086
Rewitalizacja w Gminie Choszczno
SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW
ZAZ Choszczno
Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2018 www.choszczno.pl.