WiększaMniejszyNormalny
16.12.2018.
   
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ
System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
WDRAŻANIE ESOD W URZĘDZIE MIEJSKIM
27.09.2010.
W związku z postępującą informatyzacją działań administracji coraz więcej dokumentów przybiera postać elektroniczną. W miejsce dokumentu papierowego coraz częściej pojawia się dokument rozumiany jako zapis na informatycznym elektronicznym nośniku danych. Dlatego też Urząd Miejski w Choszcznie przystąpił do wdrażania Elektronicznego Systemu Obiegu Dokumentów oraz Elektronicznego Biura Obsługi Interesantów. Aktualnie, urzędnicy przechodzą szkolenia. Nowe podejście do obiegu dokumentów wymuszone jest również przepisami dotyczącymi zastosowania podpisu elektronicznego w administracji, przyjmowania dokumentów elektronicznych oraz dostępu do informacji publicznej. Jak mówi kierownik projektu Rodan Systems S.A- Paweł Borkowski: „Obieg dokumentów przychodzących będzie się obywać w całości w formie dokumentów cyfrowych: od chwili zeskanowania dokumentu w Kancelarii Ogólnej aż do przekazania kopii elektronicznej dokumentu na wskazane stanowisko pracy.  System ułatwi bieżącą pracę - elektroniczna wersja dokumentu będzie dostępna praktycznie natychmiast po publikacji.”
Wdrożenie Elektronicznego Systemu Obiegu Dokumentów umożliwiającego zarządzanie korespondencją, dokumentami, sprawami i ich obiegiem pozwoli na bieżące monitorowanie realizacji spraw w sposób terminowy i zgodny ze zdefiniowaną procedurą pracy oraz zapewni pełną kontrolę nad obiegiem informacji w oparciu o instrukcję kancelaryjną i rzeczowy wykaz akt.

 
Choszczeński garnizon ma nowego dowódcę
15.09.2010.
Nowym dowódcą  choszczeńskiego garnizonu został płk Andrzej Lorenc, dla którego był to dzień szczególny, gdyż otrzymał akt mianowania na stopień pułkownika. W imieniu Ministra Obrony Narodowej wręczył go dowódca 12 Dywizji Zmechanizowanej w Szczecinie – gen. Marek Tomaszycki. Przekazanie obowiązków dowódcy 2 Pułku Artylerii Legionów  im. Króla Władysława IV w Choszcznie odbyło się 14 września. Dotychczasowy dowódca jednostki płk dypl. Tomasz Piotrowski został szefem Wojsk Rakietowych i Artylerii 12 Dywizji Zmechanizowanej w Szczecinie.

 

Zapraszamy do galerii.

 Przekazanie obowiązków dowódcy 2 Pułku Artylerii Legionów 14.09.2010 r.
  Przekazanie obowiązków dowódcy 2 Pułku Artylerii Legionów 14.09.2010 r.
 Przekazanie obowiązków dowódcy 2 Pułku Artylerii Legionów 14.09.2010 r.
 Przekazanie obowiązków dowódcy 2 Pułku Artylerii Legionów 14.09.2010 r.

 

 
OGŁOSZENIE
24.09.2010.

Informujemy, iż  Zachodniopomorski Zarząd Dróg rozpoczął remont ulicy Wolności w Choszcznie. Jak mówi Zastępca Kierownika Rejonu Dróg Wojewódzkich w Pyrzycach - Mirosław Szymczewski: „Do końca tygodnia zostaną zakończone prace związane z układaniem masy asfaltowej. Następnym etapem  będzie  ustawienie elementów uspokojenia ruchu, czyli wysepek  oraz malowanie pasów drogowych”.  Zakończenie prac jest zaplanowane na drugą połowę października.   
Wkrótce zostanie także wyrównana nawierzchnia ulicy Jagiełły. Jak powiedziała Radna Województwa Zachodniopomorskiego – Krystyna Wiśniewska - Bugaj:  „ Zachodniopomorski Zarząd Dróg  po wizji lokalnej dwóch skrzyżowań, tj. ulic 23 lutego i Mickiewicza z ulicą Jagiełły  oraz kontroli odcinka między tymi drogami  zdecydował, że dla bezpieczeństwa poruszających się ulicą Jagiełły będącej w ciągu drogi wojewódzkiej nr 160 rozpoczną się prace  polegające na frezowaniu tego odcinka oraz pokrycia masą wyrównującą” . Wszystko to w ramach poprawy bezpieczeństwa   na drogach  i podniesienia jakości życia mieszkańców do czasów pozyskania środków na sfinansowanie kompleksowego remontu ulic: Jagiełły i Dąbrowszczaków.  Remont  ulicy Jagiełły rozpocznie się jeszcze we wrześniu. Zostanie on pokryty ze środków Wojewódzkiego Zarządu Dróg.
 
TEATRALNY PAŹDZIERNIK W CHDK
15.09.2010.
Choszczeński Dom Kultury zaprasza na spektakle teatralne Bałtyckiego Teatru Dramatycznego z Koszalina
 
Spektakl dla dzieci
„SMOCZEK HIERONIM”
Dnia 18.10.2010r. (poniedziałek) godz. 9:00 i 11:00
Cena biletu 7,00zł. – już do nabycia
 
W telegraficznym skrócie  - jest to historia małego smoczka, który chce być Duzy, a morał z niej płynie taki: oznaką dorosłości jest odwaga, czyli grzeczność, mądrość i szacunek dla innych. Atutem przedstawienia jest znakomita scenografia i doskonała gra aktorska. Bajka pozwoli widzom przenieść się w magiczny świat wyobraźni. Dzięki artystom Dzieci będą mogły uczestniczyć w spektaklu odpowiadając na pytania i reagując wielokrotnie na zachowania bajkowych postaci. Scenografia, kostiumy i czar teatralnej sceny sprawią, że każde dziecko poczuje się bohaterem spektaklu.

Czytaj całość
 
OGŁOSZENIE
14.09.2010.

 Uwaga!

  W związku z przystąpieniem do prac polegających na wymianie nawierzchni drogowej ulicy Wolności proszę wszystkich kierowców o niezatrzymywanie się i nie parkowanie na odcinku od ronda do Szkoły Podstawowej Nr 3 od dnia 13 września 2010 r.

Burmistrz Choszczna

 
Konkurs o Certyfikat 'Zachodniopomorska Wieś Turystyczna'
25.08.2010.
Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego oraz Prezes Zachodniopomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej ogłaszają Konkurs o Certyfikat "Zachodniopomorska Wieś Turystyczna".
Celem konkursu jest kształtowanie wizerunku turystyki wiejskiej na terenie województwa zachodniopomorskiego poprzez wyłonienie najbardziej interesujących pod względem turystycznym wsi na Pomorzu Zachodnim.
Uprawnionym do zgłoszenia do Konkursu jest Sołtys, po zatwierdzeniu formularza zgłoszeniowego przez Radę Sołecką.


Czytaj całość
 
Obejrzyj prace Marcina
14.09.2010.
Autorska Wystawa Amatorskiego Rysunku i Malarstwa Marcina Grabowskiego odbyła się 10 września w Małej Galerii Choszczeńskiego Domu Kultury. Ten 21 - tek jest absolwentem Technikum Gastronomicznego w Choszcznie.  Interesuje się sztuką, maluje i rysuje. W ubiegłym roku wziął udział w Wiosennym Salonie Artystycznym w Choszczeńskim Domu Kultury, gdzie uzdolnieni, nieprofesjonalni artyści mogli zaprezentować  swoje umiejętności. Jak mówi Marcin: „ W  swoich pracach posługuję się różnymi technikami. Najczęściej jednak używam akrylu”.  Podczas  nauki  w Technikum  prowadził go Zbigniew Kowalski,  natomiast w Choszczeńskim Domu Kultury - Edmund Pokorniecki. Na co dzień, Marcin lubi grać w badmintona i gotować. A już od października rozpoczyna studia na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Wystawę  można oglądać do 20 września w CHDK.
Marcinowi, życzymy wielu sukcesów i czekamy na kolejne prace.
 

 
Dożynki w Wardyniu
14.09.2010.
W minioną sobotę mieszkańcy Wardynia obchodzili  Parafialne Dożynki. Rozpoczęły się one mszą świętą. Przewodniczył jej Biskup Marian Błażej Kruszyłowicz, który w tym roku obchodzi rocznicę 50-lecia święceń kapłańskich. Dla uczestników  dożynek przygotowano wiele atrakcji. Dzieci wzięły udział  w konkursie na najładniejszy wieniec. Odbył się także konkurs piosenki dziecięcej, w którym zwyciężczyni w nagrodę otrzymała roczne stypendium. W dożynkach wzięły również udział choszczeńskie władze samorządowe.
 
 
Dożynki Gminne 2010
06.09.2010.

Mszą świętą w intencji rolników i korowodem z wieńcami  rozpoczęły się Choszczeńskie Dożynki Gminne zwane „Międzypokoleniowym Turniejem Tradycji Kultury i Dziedzictwa Regionalnego”.  To największe w roku święto gospodarskie rolników będące ukoronowaniem ich całorocznego trudu, obchodzone po zakończeniu najważniejszych prac polowych i zebraniu plonów odbyło się w niedzielę (5 września) na placu przy ul. Mur Południowy i zgromadziło liczne grono nie tylko rolników,  dla których zorganizowano mnóstwo atrakcji i konkursów. Tegorocznymi starostami Święta Plonów byli: Joanna Rodzoch z Piasecznika oraz Stanisław Wąsowicz z Sulina.

 

Dożynki Gminne 2010 w Choszcznie
Dożynki Gminne 2010 w Choszcznie
Dożynki Gminne 2010 w Choszcznie
Dożynki Gminne 2010 w Choszcznie

 

Czytaj całość
 
Wystawa Marcina Grabowskiego w CHDK
01.09.2010.

W  Choszcznie nie brak nam  młodych talentów.  Jednym z nich jest  Marcin Grabowski. Ma 21 lat i jest absolwentem Technikum Gastronomicznego w Choszcznie.  Interesuje się sztuką, maluje i rysuje. W 2009 r. wziął udział w Wiosennym Salonie Artystycznym w Choszczeńskim Domu Kultury, gdzie uzdolnieni, nieprofesjonalni artyści mogli zaprezentować  swoje umiejętności.  W  swoich pracach posługuje się różnymi technikami. Najczęściej używa akrylu.  Podczas  nauki  w Technikum  poprowadził go Zbigniew Kowalski,  natomiast w Choszczeńskim Domu Kultury- Edmund Pokorniecki. Na co dzień, Marcin lubi grać w badmintona i gotować.  Dostał się na Akademię Sztuk Pięknych w Gdańsku i od października będzie tam studiował malarstwo.  Pytany o plany na przyszłość, odpowiada:  "Chcę być po prostu wolnym człowiekiem".
Autorska Wystawa Amatorskiego Rysunku i Malarstwa Marcina Grabowskiego odbędzie się 10 września o godz. 18:00 w Choszczeńskim Domu Kultury.
Zapraszamy !

Oto niektóre prace Marcina:

 

 
1 września. Czas do szkoły.
01.09.2010.
Pierwszy dzwonek zadzwonił. Nadszedł koniec wakacyjnej laby. Blisko 4 tysiące uczniów z naszej gminy rozpoczęło  nowy rok szkolny.  Na kolejne wakacje przyjdzie im czekać do 22 czerwca przyszłego roku. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystych inauguracji, w których uczestniczyły również władze samorządowe.
 
 Rozpoczęcie roku szkolengo 2010/2011 Rozpoczęcie roku szkolengo 2010/2011
Rozpoczęcie roku szkolengo 2010/2011 Rozpoczęcie roku szkolengo 2010/2011
 
 
Choszczeńscy mistrzowie
23.08.2010.
Wielkim sukcesem zakończyły się rozgrywane na Jeziorze Klukom w Choszcznie XIII Mistrzostwa Polski Seniorów w Kajak Polo. Choszczeńscy kajakpoliści zdominowali zawody wygrywając zarówno w kategorii kobiet jak i mężczyzn. W finale kobiet drużyna MOSW I zdecydowanie pokonała młodsze koleżanki z MOSW II 8:3 (obie drużyny z Choszczno). Wielkie emocje przyniósł finał mężczyzn, gdzie walka toczyła się do ostatniej minuty. MOSW I wygrał z MOSW II 8:7 (również obie drużyny z Choszczna). Turniej był ostatnią okazją dla zawodników do zaprezentowania się trenerom kadry narodowej przed zbliżającymi się Mistrzostwami Świata, które odbędą się w dniach od 1 do 5 września w Mediolanie. Powołania otrzymało 14 zawodników z Choszczna (4 - Rep. Polski U-21, 5 - Rep. Polski, 5 - Rep. Polski Kobiet). 
Gratulujemy trenerom i zawodnikom.
 
Organizatorami mistrzostw byli: MOSW Choszczno, LUKS "Wodniak",  Urząd Miejski,  CRS, Starostwo Powiatowe. 
 
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć - kliknij .
 
XIII Mistrzostwa Polski Seniorów w Kajak Polo
XIII Mistrzostwa Polski Seniorów w Kajak Polo
XIII Mistrzostwa Polski Seniorów w Kajak Polo
XIII Mistrzostwa Polski Seniorów w Kajak Polo
 
 
Uroczyste poświęcenie nowej świątyni w Choszcznie
23.08.2010.
22 sierpnia odbyło się uroczyste poświęcenie nowej świątyni w Choszcznie. Poświęcenia kościoła dokonał ks. Abp Andrzej Dzięga Metropolita Szczecinsko-Kamieński. Tego dnia nastąpiło również wprowadzenia relikwii św. Jadwigi - patronki kościoła i parafii.
 
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości - kliknij .
 
 Łukasz Młynarczyk
Łukasz Młynarczyk
Łukasz Młynarczyk
Łukasz Młynarczyk
 
 
Szansa dla aktywnych
23.08.2010.
Informujemy, iż Centrum Edukacyjne „Mentor” realizuje projekt pt. „Szansa dla aktywnych” współfinansowany przez Unię Europejską. Udział w projekcie jest bezpłatny.
Celem niniejszego projektu jest uzyskanie wykształcenia średniego w Dwuletnim Uzupełniającym Liceum Ogólnokształcącym potwierdzonego świadectwem ukończenia szkoły średniej i świadectwem maturalnym.
Szczegółowe informacje na stronie http://www.mentor.szczecin.pl.
 
Dzień Sąsiadów
20.08.2010.

W czwartkowe popołudnie (19.08.2010 r.)  mieszkańcy Osiedla Nr 3 spotkali się na pikniku  „Dzień Sąsiadów”, który odbył się na boisku szkolnym przy ul. Polnej. Piknik stał się niemal cykliczną imprezą, która z roku na rok gromadzi coraz większą liczbę uczestników.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Łukasz Młynarczyk Łukasz Młynarczyk
Łukasz Młynarczyk Choszczno
Lukasz Mlynarczyk Choszczno

 

Czytaj całość
 
"Brązowa Jodła" na festiwalu w Kielcach dla Reversu
20.08.2010.
Zespół tańca współczesnego Revers działający przy Choszczeńskim Domu Kultury w kwietniu br. wziął udział w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki i Tańca ''Kwakowo 2010''. W imprezie wzięło udział 87 zespołów tanecznych z całej Polski, które prezentowały się w różnych kategoriach tanecznych. Zespół taneczny Revers w kategorii tańca współczesnego otrzymał drugie miejsce. Jury festiwalu biorąc pod uwagę prezentację zespołu oraz wysoki poziom artystyczny postanowiło nominować zespół do udziału w 37 Harcerskim Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej ''Kielce 2010'' .Festiwal odbył się w dniach 12-25.07.2010r. Organizatorem była Chorągiew Kielecka Związku Harcerstwa Polskiego.

Czytaj całość
 
Turystyczno - rekreacyjne zagospodarowanie terenów
19.08.2010.
 Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze
 
Projekt „Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze”  obejmuje:

Zagospodarowanie Miejskiej Góry
- wymianę istniejącej nawierzchni wraz z wykonaniem nowych    odcinków z kostki        betonowej brukowej typu  polbruk.;
- wykonanie placu zabaw o nawierzchni elastycznej-sportowej pn.  „Dla Maluchów”
  z miejscami wypoczynku i małą architekturą o nawierzchni elastycznej-sportowej   
  oraz specjalnej nawierzchni mineralnej   rekreacyjno-sportowej;
- wykonanie ziemnego toru saneczkowego;
- wykonanie toru rowerowego z urządzeniami terenowymi (rozpęd ze schodami,    
  Jump quater pipe, fala, kładki, wallride, curved wallride, jump+box);
- wykonanie trzech tras biegów przełajowych o specjalnej nawierzchni mineralnej    
  rekreacyjno-sportowej,
 

Czytaj całość
 
Targi Inicjatyw Lokalnych i Awangardowych
16.08.2010.

Gmina Choszczno zaprezentowała się na Targach Inicjatyw Lokalnych i Awangardowych, które odbyły się w miniony weekend w Pełczycach. Uczestnikom TILII zapewniono wiele atrakcji. Choszczno przygotowało na tą okazję swoje stoisko promocyjne. Naszą gminę reprezentowali: zespół tańca współczesnego „Rewers” oraz ludowego „Stobniczanie”, a także chór „Pogodna  Jesień”  i choszczeńska Orkiestra Dęta. Z  wikliniarstwem zaprezentował  się Warsztat Terapii Zajęciowej z Piasecznika. Impreza była świetną okazją do zareklamowania naszej gminy i nawiązania współpracy z innymi.


TILIĘ zorganizowało stowarzyszenie Lider Pojezierza, którego członkiem jest gmina Choszczno.

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć-kliknij.

 Łukasz Młynarczyk
  Łukasz Młynarczyk
  Łukasz Młynarczyk Choszczno
 Łukasz Młynarczyk Choszczno

 

 
KOMUNIKAT
13.08.2010.

 Uwaga !!!

Zgodnie z decyzją nr WS-N.HK-4400-58/10  z dnia 13 sierpnia  2010 r. Zachodniopomorski Państwowy Inspektor Sanitarny w Szczecinie stwierdza, pełną przydatność wody do spożycia ( bez konieczności przegotowania) z wodociągu w Choszcznie - stanowiącym zaopatrzenie mieszkańców miejscowości : Choszczno, Oraczewice, Radlice, Roztocze, Rudniki, Smoleń, Stawin, Stradzewo, Witoszyn.

 

powyżej kopia komunikatu

 
Śladami Funduszy Europejskich po Polsce
10.08.2010.
Do 15 listopada 2010 r. można nadsyłać zgłoszenia do udziału w konkursie „Śladami Funduszy Europejskich po Polsce”. Konkurs, objęty patronatem Minister Rozwoju Regionalnego, skierowany jest do wszystkich, którzy mają pomysł na ciekawą trasę turystyczną - śladami Funduszy Europejskich.
Czytaj całość
 
mistrzostwa polski strażaków ochotników - relacja
09.08.2010.
"To były wspaniałe zawody. Mimo płatającej nam figle pogody bawiliśmy się świetnie" - tak zawodnicy podsumowali V Mistrzostwa Polski Strażaków Ochotników w Ratownictwie Wodnym i Powodziowym. Odbyły się one w miniony weekend (7 – 8 sierpnia) na plaży miejskiej w Choszcznie. Podczas dwóch dni  33 załóogi, w tym jedna kobieca sprawdzały swoje umiejętności w takich konkurencjach jak: tor przeszkód, budowa wału przeciwpowodziowego oraz  slalom łodzi motorowych i wyścig łodzi wiosłowych. Szybkość i poprawność wykonania poszczególnych zadań oceniali sędziowie w składzie: : st. bryg. Maciej Kalinowski, bryg. Jarosław Sakowski, mł. bryg. Andrzej Pospieszyński, kom. Artur Balcerzak, st. sekc. Marcin Rumiński, Waldemar Bytner. Sędzią głównym zawodów był st. bryg. Stanisław Sulenta. Zarówno dla uczestników zawodów, jak i publiczności przygotowano pokazy: szybkości  na wodzie Marszałek Racing F2 World Cup Team oraz wicemistrzów Europy Sthil Timbersports, a także wyciąganie zakopanego wozu strażackiego. Podczas mistrzostw rewelacyjnie zaprezentowały się drużyny z Zamęcina. OSP Zamęcin w klasyfikacji generalnej uplasowała się na 6 i 7 miejscu, czego serdecznie im gratulujemy. Należy dodać, że drużyny te jako jedyne reprezentowały województwo zachodniopomorskie.
Organizatorami Mistrzostw byli: Zarząd Główny Związku Ochotniczej Straży Pożarnej, OSP Zamęcin oraz Gmina Choszczno, natomiast partnerami strategicznymi: ARIES  Power Equipment Sp. z o.o. (www.mojahonda.pl). Patronatem medialnym imprezę objęli: TVP Szczecin oraz Polskie Radio Szczecin.


Zapraszamy do galerii:  1 , 2 ,  34 .

 

 

Czytaj całość
 
V MISTRZOSTWA POLSKI STRAŻAKÓW OCHOTNIKÓW
05.08.2010.
 Łukasz Młynarczyk
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 3719 - 3744 z 4086
Rewitalizacja w Gminie Choszczno
SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW
ZAZ Choszczno
Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2018 www.choszczno.pl.