WiększaMniejszyNormalny
18.02.2019.
SESJA RADY MIEJSKIEJ CZWARTEK GODZ 14:00

  

GŁOSOWANIE NA ŻYWO KLIKNIJ TUTAJ

    
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ
System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
Wiejskie przystanie
15.11.2010.
W ubiegły weekend oddano do użytku świetlice w Sławęcinie, Rzecku i Kołkach. – Niektórzy mieszkańcy wiosek mówią, że już ponad 20 lat czekali na te remonty – zauważa burmistrz Robert Adamczyk. Podkreśla, że 75 procent kosztów tych inwestycji sfinansowanych zostało ze środków unijnych, a dokładniej z projektu złożonego do Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

W piątkowy wieczór, do pachnącej jeszcze farbą świetlicy zawitali mieszkańcy Sławęcina. – Był taki czas, że tu zaglądaliśmy często, potem wszystko się urwało, a teraz znowu jest tu fajnie – mówi Marcelina Pakos. Wspólnie z Kamilą Jurkiewicz przytrzymywały wstęgę, którą przecinali: przewodniczący Rady Miejskiej Bogusław Szymański, sołtys Aleksander Domański oraz burmistrz Robert Adamczyk. – To jest wasza świetlica, więc i sami powinniście ją otworzyć – powiedział R. Adamczyk i oddał nożyczki nieco zaskoczonej Joannie Domańskiej. Ta z uśmiechem wyręczyła włodarza gminy, a zebrana publiczność oklaskami nagrodziła ten symboliczny gest.


Czytaj całość
 
XVIII Ogólnopolski Turniej Badmintona
23.11.2010.
Tradycyjnie, z okazji odzyskania niepodległości przez Polskę odbył się w Choszcznie Ogólnopolski Turniej Badmintona. Jak co roku cieszył się  ogromnym powodzeniem nie tylko wśród miłośników tej dyscypliny sportowej.  W poszczególnych konkurencjach zwyciężyli:
KOBIETY:    1. Justyna Grzybek (Zielona G.) 2. Magda Dorożalska (Sz-cin) 3. Katarzyna Mieżyńska (Sz-cin) oraz Monika Jarosińska (Suchedniów)
GRY MIESZANE - AMATORÓW:  1. Magda Dorożalska i Marcin Masłowski (Sz-cin) 2. Katarzyna Mieżyńska i Dariusz Ciepiela (Sz-cin) 3. Agata Kaja – Kowalicka i Tomasz Bara (Koszalin) 3. Monika Jarosińska i Grzegorz Moskal (Sz-cin)
RADOŚNI AMATORZY:    1. Tomasz Łasowski (Ch-no) 2. Sebastian Zielinski (Sz-cin) 3. Tomasz Bara oraz  Dawid Zianowicz (Sz-cin)
GRA PODWÓJNA - AMATORÓW: 1. Marek Pniewski i Bartosz Lemieszewicz (Jarosławiec) 2. Ryszard Drążkowski i Tomasz Bartosz (Bydgoszcz) 3. Tomasz Łasowski (Ch-no) i Bogdan Zianowicz (Sz-n) 3. Michał Smoleń i Sebastian Hałajda
(Szczecin)
AMATORZY DO 40 lat: 1. Piotr Lassociński (Ch-no) 2. Bartosz Lemierzewicz (Szczecin) 3. Jacek Potorski (Sz-cin) i Tomasz Bartosz (Bydgoszcz)   
AMATORZY 40 + lat: 1. Marek Pniewski (Sz-cin) 2. Ryszard Drążkowski (Bydgoszcz), 3. Bohdan Bay (Sz-cin) oraz Piotr Wycichowski  (Sz-cin)
ELITA MĘŻCZYZN: 1. Leszek Borys (Ch-no) oraz Maciej Żołnierzów (Ch-no) 2. Marek Lenartowicz (Słupsk)
SENIORZY: 1. Dorota Grzejdak (Koszalin) 2. Sebastian Łysiak (Zielona Góra)
SENIORZY - STARSI: 1. Dorota Grzejdak (Koszalin) i Andrzej Struensee (Bydgoszcz) 2. Izabela Białek (Ch-no) i Iwona Ryśnik (Ch-no) 3. Jan Stasiak (Sz-cin) i Jan Kaczanowski (Sz-cin).
WETERANI: 1. Wiesław Drewicz (Ch-no) 2. Andrzej Struensee (Bydgoszcz)  3.Marian Stelter (Koszalin) 3. Jan Kaczanowski (Sz-cin)
ELITA:  1. Leszek Borys (Ch-no) i Maciej Żołnierzów (Ch-no)   2. Jacek Potorski (Sz-cin) i Marek Lenartowicz (Słupsk) 3. Krzysztof Bobala (Sz-cin) i Bogdan Mieżyński (Sz-cin)    3. Justyna Grzybek (Zielona Góra) i Sebastian Łysiak (Zielona Góra).
STARSI SENIORZY: 1. Bogdan Mieżyński (Sz-cin) 2. Krzysztof Bobala (Sz-cin)
 
11 listopada. Święto Niepodleglości.
15.11.2010.
Mszą świętą w kościele p.w. NNMP w Choszcznie oraz przemarszem do Parku Moniuszki, a także uroczystym złożeniem wieńców rozpoczęły się czwartkowe obchody Święta Niepodległości. Z okolicznościowym przemówieniem wystąpił burmistrz Robert Adamczyk, natomiast apel poległych poprowadził major Krzysztof Gardas. Następnie zgromadzeni udali się do Choszczeńskiego Domu Kultury, gdzie odbyła się uroczysta akademia pn. "Niepodległość  nie jest nam dana raz na zawsze – każde pokolenie musi potwierdzić prawo do niej". Pod okiem nauczycieli: Małgorzaty Szemlij, Sławomira Gizińskiego, Roberta Korzeniowskiego oraz Wioletty Kołodziejskiej uczniowie z Publicznego Gimnazjum wykonali przedstawienie nawiązujące nie tylko do 1918 roku, ale również do przełomowych wydarzeń najnowszej historii. Z patriotycznym repertuarem zaprezentował się  także Chór Pogodna Jesień. Uroczystości poprowadziła Małgorzata Kozłowska z CHDK.
 
Obchodom Święta Niepodległości towarzyszyło odznaczenie Złotą Odznaką Honorową Gryfa ZachodniopomorskiegoTomasza Wacława Jabłeckiego. W imieniu Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego odznakę wręczyła radna Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego Krystyna Wiśniewska – Bugaj.


Akademia tak bardzo spodobała się publiczności, że już jutro (17 listopada) o godzinie 10. w sali kinowej Choszczeńskiego Domu Kultury gimnazjaliści przekażą tą wspaniałą lekcję historii ponad 340. kolegom i koleżankom ze szkół podstawowych z gminy.  Dodatkowo,  w Małej Galerii chętni mogą obejrzeć wystawę „Oczami wroga. Wrzesień '39 w fotografii niemieckiej i sowieckiej".

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom i instytucjom, a w szczególności: duchowieństwu, kompaniom honorowym: Wojska Polskiego i Państwowej Straży Pożarnej oraz pocztom sztandarowym, a także Komendzie Powiatowej Policji w Choszcznie, delegacjom składającym wieńce i wiązanki, Publicznemu Gimnazjum w Choszcznie, ChDK i MPGK za pomoc w przygotowaniu obchodów Święta Niepodległości. (kj)

  
  

 


 

 
stop palaczom
15.11.2010.
Nadchodzą trudne czasy dla palaczy. Dzisiaj wchodzi w życie ustawa antynikotynowa wprowadzająca całkowity zakaz palenia tytoniu m.in. w środkach transportu publicznego, na przystankach komunikacji miejskiej oraz na dworcach. Zakazem palenia objęto także zakłady opieki zdrowotnej, placówki oświaty, wypoczynku i kultury oraz obiekty sportowe. Warto przestrzegać zakazu, gdyż jego złamanie grozi wysoka grzywną.

 
Dali popis na "Wizytówce"
10.11.2010.
Wielu młodych artystów wystąpiło w miniony weekend (05 i 06 listopada) na scenie Choszczeńskiego Domu Kultury. Podczas dwudniowego koncertu pod nazwą ”WIZYTÓWKA” przed publicznością zaprezentowały się amatorskie zespoły artystyczne działające w Klubie Garnizonowym oraz w Choszczeńskim Domu Kultury. Pierwszy dzień upłynął  w rytmach tanecznych i wokalnych. Wystąpiły dwie grupy zespołu Terpsychora oraz trzy z Reversu. Formacje zaprezentowały zarówno nowe jak i stare układy, które mieliśmy już okazję obejrzeć podczas tegorocznego Przeglądu Amatorskiego Ruchu Artystycznego. Prezentacje wokalistów to przede wszystkim utwory w wykonaniu wokalistów z CHDK: Dziecięcego i Młodzieżowego Zespołu Wokalnego oraz Natalii Kaweckiej reprezentującej KG. Rytmy sobotniego koncertu wybijały zespoły muzyczne: Capella wujka Georg’a (ChDK) oraz Articulo Mortis, G.R.I.N.D i Projekt 777 (KG). Tego dnia nie zabrakło również popisów solowych Natalii Kaweckiej. Całości towarzyszyła wystawa prac plastycznych członków Klubu Plastyka Impresja (CHDK) i Klubu Plastyka Vena (KG).
Ogólnie mówiąc wiele wrażeń i świetna zabawa towarzyszyła zarówno artystom, jak i licznie przybyłym  na spotkanie widzom. Dopisali również  sympatycy choszczeńskiej kultury. „Wizytówkę” zorganizowali: Choszczeński Dom Kultury oraz Klub Garnizonowy.
Małgorzata Kozłowska
 
 
Wystawa "Niepełnosprawność we współczesnym świecie"
15.11.2010.
 „Niepełnosprawność we współczesnym świecie” to tytuł wystawy tradycyjnie organizowanej przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Choszcznie. Tegoroczna odbyła się 5 listopada w Klubie Garnizonowym w Choszcznie i nosiła tytuł: „Wiara, nadzieja, miłość. Czym są i co znaczą w życiu każdego człowieka” i jak powiedziała Joanna Czechowicz, kierownik choszczeńskiego ŚDŚ – u: - Dzięki wystawie podopieczni z 16. placówek pracujących na rzecz osób niepełnosprawnych intelektualnie mogli przedstawić publiczności swój świat i jego otoczenie oraz własne poglądy na różne tematy. Pani Joanna nie kryje zadowolenia, że z roku na rok do projektu wspieranego przez PEFRON przystępuje coraz więcej placówek.(kj)
 
Doceniono choszczeńskich sportowców
09.11.2010.
Marta Jędrowska, Krystian Jacobsen, Jakub Gerach, Maciej Telatyński, Marcela Mrowicka, Katarzyna Jarmarkiewicz, Paulina Kwiatkowska, Marta Bokun, Michał Maluszczak, Grzegorz Turalski, Daniel Jarmarkiewicz, Paweł Kalinowski, Bartosz Okrasiński, Piotr Kowalski, Marcin Macierzyński, Hubert Migdalski, Konrad Hoffer, Katarzyna Hoffer, Jagoda Kuśmierek, Szymon Zarzecki, Szymon Margan, Zbigniew Sawionek i Jakub Maślak – to choszczeńscy sportowcy, którzy zostali wyróżnieni przez Gminną Radę Sportu w Choszcznie. Za osiągnięcie wysokich wyników sportowych na arenie krajowej i międzynarodowej oraz promocję Gminy w 2009 roku zawodnicy Ci otrzymali nagrody i listy gratulacyjne. Burmistrz Robert Adamczyk wręczył także wyróżnienia dla Norberta i Ewy Watkowskich oraz Mirosława Jędrowskiego - trenerów pracujących z choszczeńską młodzieżą.
Podczas spotkania, które odbyło się 5 listopada br. w Ośrodku Sportowo – Wypoczynkowym zaprezentowano działalność Choszczeńskiego Klubu Karate oraz Ludowo – Uczniowskiego Klubu Sportowego „Wodnik”.
Zawodnikom i trenerom życzymy dalszych sukcesów oraz ducha walki w sportowej rywalizacji.
 
Święto Niepodległość
08.11.2010.
 
Serdecznie zapraszamy na uroczyste obchody Święta Niepodległości, które odbędą się 11 listopada 2010 r. w Choszcznie.
 

Program uroczystości:
 
12.00 - Msza Św. w kościele pw. NNMP w Choszcznie,
13.00 - przemarsz do Parku Moniuszki,
         - wystąpienie Burmistrza, - apel poległych,
         - składanie wieńców,
13.50 - przejście do Choszczeńskiego Domu Kultury,
         - uroczysta akademia w wykonaniu uczniów Publicznego Gimnazjum
           w Choszcznie (wręczanie odznaczeń),
         - wystawa „Oczami wroga. Wrzesień '39 w fotografii niemieckiej i sowieckiej"
           Mała Galeria.
  
          Przewodniczący Rady Miejskiej                      Burmistrz Choszczna
               Bogusław Szymański                                 Robert Adamczyk
 
 
 
Zawodowa Gala MMA w Choszcznie
27.10.2010.
 
Takiej imprezy w Choszcznie jeszcze nie było. 13 listopada w hali sportowej Gimnazjum zostanie rozegrana Zawodowa Gala MMA. Do sześciu walk stanie 12 Fighterów. Przed choszczeńską publicznością  wystąpi także czterech amatorów, w tym reprezentanci naszego miasta:  19 – letni Martin Tobiasz i 18 – letni  Michał Gwadera. - Należy wspomnieć, że obaj w marcu zwyciężyli w walkach amatorskich MMA w Barlinku. Podczas gali  odbędzie się ich debiutancka walka zawodowa – mówi sympatyk mieszanych sztuk walki, Marek Kościów.  Podczas imprezy odbędą się również pokazy IAIDO, BJJ oraz KARATE. Wystąpią także modelki.
Organizatorem imprezy jest  Paulina Kościów. Patronat nad imprezą objął  burmistrz Robert Adamczyk.
Zapraszamy na to widowisko sportowe oraz  zapewniamy, że wrażeń tego wieczoru nie zabraknie. 
 
Pamiętajcie!!!

13 listopada. Hala sportowa Gimnazjum. Start godzina 17.00

Bilety w cenie 20 zł, 50 zł V.I.P do nabycia w:
Gabinet Urody Pauliny Kościów
ul. Wolności 1 ( stary dom towarowy II piętro )
lub w kasach w dniu gali.

 
V SPARTAKIADA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH W CHOSZCZNIE
04.11.2010.
- Było bardzo fajnie. Poznałem wielu nowych ludzi i spotkałem się z przyjaciółmi z innych ośrodków – mówi pan Stefan z choszczeńskiego Środowiskowego Domu Samopomocy. Dopingował on swojej drużynie startującej w Spartakiadzie Osób Niepełnosprawnych, która odbyła się 29 października w Choszcznie. – W konkurencjach, w których startowałem byłem dobry. Starałem się, bo nagroda była bardzo ładna. Cieszę się, że kibicowało nam wojsko – dodaje pan Robert, także z ŚDS – u. Zadowolenia z udziału w zawodach nie kryją również panie z  Domu Pomocy Społecznej w Brzezinach. – Choć dziewczyny nie wygrały, bardzo cieszą się ze spotkania – mówi opiekun zawodniczek, Jarosław Szrankowski.


Czytaj całość
 
Koncert "Wizytówka" już jutro
04.11.2010.
Koncert „WIZYTÓWKA”
Choszczeński Dom Kultury i Klub Garnizonowy
zapraszają na prezentacje amatorskich zespołów artystycznych
 

5 listopad -  godz.18:00

sala widowiskowa:  zespoły taneczne i wokaliści

Zespół Tańca Współczesnego Revers, Revers I i Reversik - ChDK
Zespół Tańca Współczesnego Terpsychora i Terpsychora I – KG
Natalia Kawecka  - KG
Dziecięcy i młodzieżowy zespół wokalny – ChDK

6 listopad  - godz. 18:00
sala widowiskowa ChDK: zespoły muzyczne

Capella wujka Georg’a - ChDK
Articulo Mortis – KG
G.R.I.N.D.  - KG
Projekt 777 -KG
Natalia Kawecka  - KG

Prezentacjom będzie towarzyszyć  wystawa prac plastycznych Klubu Plastyka „Impresja” ChDK i Klubu Plastyka „Vena” – KG wyeksponowana w holu kinowym.
                    


 
Wystawa "Niepełnosprawność we współczesnym świecie"
04.11.2010.
 „Niepełnosprawność we współczesnym świecie” to tytuł wystawy tradycyjnie organizowanej przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Choszcznie. Tegoroczna nosi tytuł: „Wiara, nadzieja, miłość. Czym są i co znaczą w życiu każdego człowieka” i jak mówi Joanna Czechowicz, kierownik choszczeńskiego ŚDŚ – u: - Dzięki wystawie podopieczni z 16. placówek pracujących na rzecz osób niepełnosprawnych intelektualnie mogą przedstawić publiczności swój świat i jego otoczenie oraz własne poglądy na różne tematy. Pani Joanna nie kryje zadowolenia, że z roku na rok do projektu wspieranego przez PEFRON przystępuje coraz więcej placówek.
Otwarcie wystawy odbędzie się 5 listopada w choszczeńskim Klubie Garnizonowym o godzinie 12. Zapraszamy. (kj)
 
Festiwal "Gramy na 4 ręce" już jutro
03.11.2010.
XII Festiwal Fortepianowy "Gramy na 4 ręce" odbędzie się w najbliższy czwartek i piątek w auli choszczeńskiej szkoły muzycznej. Oprócz młodych artystów z Choszczna wezmą w nim udział muzycy z Polski zachodniej i północnej. Z recitalami wystąpią profesorowie: Andrzej Tatarski i Monika Sikorska – Wojtacha, a także wielokrotny laureat konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych Artur Haftman. Spotkanie zwieńczy koncert laureatów oraz wręczenie nagród.
Na Festiwal zapraszają: Choszczeńskie Towarzystwo Muzyczne oraz Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego w Choszcznie.(kj)

Program:

4 listopada 2010 r. godz. 14:00
Recital Fortepianowy Artura Haftmana
- ucznia PSM II stopnia w Stargardzie Szczecińskim,
laureata konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych

4 listopada 2010 r. godz. 19:00
Recital Chopinowski Moniki Sikorskiej - Wojtacha
- profesor Akademii Muzycznej w Katowicach

5 listopada 2010 r. godz. 15:00
Recital Muzyki Polskiej Andrzeja Tatarskiego
- profesora Akademii Muzycznej w Poznaniu 
Międzynarodowe seminarium w Jednyce
03.11.2010.
IX Międzynarodowe Seminarium naukowo - dydaktyczne z cyklu Pedagogika informacyjna, nt. Szkoła Przyszłości odbędzie się 4 listopada w Choszczeńskiej Jedynce. Jest ono częścią projektu polsko – norweskiego realizowanego przez Uniwersytet Szczeciński, Szkołę Podstawową Nr 1 w Choszcznie oraz Szkołę Aretta w Lillehammer i Nesna University College w Norwegii. W ramach Funduszu Stypendialnego i Szkoleniowego projekt wsparła także Islandia, Liechtenstein i Norwegia. Podczas spotkania zostaną przedstawione doświadczenia i osiągnięcia dydaktyczno – wychowawcze w zakresie zastosowania mediów cyfrowych w szkole, szczególnie: komputera, internetu oraz tablicy interaktywnej.
Koordynator Projektu, dr hab. Elżbieta Perzycka: - Serdecznie zapraszamy do udziału w części dydaktycznej spotkania z nauczycielami szkół eksperymentalnych z Norwegii i Polski.

Czytaj całość
 
Biuletyn Choszczeński
02.11.2010.
Ukazał się kolejny numer Biuletynu Choszczeńskiego. Biuletyn dostępny jest w Urzędzie Miejskim i Bibliotece Publicznej. Gazetę można pobrać w formie elektronicznej (8mb) bezpośrednio z naszej strony.

 
Kabaret Hrabi
02.11.2010.
- Jesteśmy bardzo zaskoczeni i to bardzo pozytywnie.  Takiej publiki jak w Choszcznie nie było ani w Krakowie ani w Poznaniu. – powiedział lider Hrabi Dariusz Kamys.
I te zdania mówią wszystko. Ponad 800 sprzedanych biletów, dwa seanse, sala kinowa wypchana do ostatniego miejsca. To efekt, jaki w piątek 29 października przyniosło zaproszenie do Choszczeńskiego Domu Kultury kabaretu Hrabi!!
Autorski program pod tytułem Savoir-vivre bawił choszczeńską publikę przez ponad półtorej godziny.
- Mam nadzieję, że będziemy mogli pokazać się choszczeńskiej publiczności już za rok, z kolejnym premierowym programem – dodaje niekwestionowana gwiazda piątkowego wieczoru Joanna Kołaczkowska. (łm)
 
 
 
Uwaga Kierowcy !!! Ruszyła akcja ZNICZ.
29.10.2010.
Dla kierowców i policjantów to chyba najtrudniejszy weekend w roku, bowiem Dzień Wszystkich Świętych jest okresem wzmożonego ruchu na głównych trasach komunikacyjnych i drogach dojazdowych do cmentarzy. Nad bezpieczeństwem podróżujących będzie czuwało  ponad 10 tysięcy policjantów. Funkcjonariusze zwrócą uwagę na trzeźwość kierowców oraz prędkość z jaką poruszają się pojazdy. Policjanci ocenią także sposób przewożenia dzieci i stan techniczny pojazdów. Rzecznik prasowy Komendy Policji w Choszcznie przypomina kierowcom o zachowaniu szczególnej uwagi w okolicach cmentarzy.  - Częściej niż zwykle można tam spotkać nieuważnych pieszych poruszających się poboczem lub jezdnią. Jedźmy zatem ostrożnie i miejmy na uwadze to, że pieszy o zmroku dostrzegany jest przez kierującego niemal w ostatniej chwili  – dodaje Jakub Zaręba. 
 
Remont ChDK
29.10.2010.
Ruszył remont ściany frontowej Choszczeńskiego Domu Kultury. – Otrzymaliśmy odszkodowanie za szkody, wyrządzona po przejściu sierpniowej nawałnicy, trochę to trwało ale lepiej później niż wcale – mówi Andrzej Jędrzejak dyrektor ChDK.
 
- Podczas sierpniowych burz zostało uszkodzone również pokrycie dachowe, które już zostało wyremontowane. Dzięki oszczędnością w tamtym roku udało się odmalować salę widowiskową, wycyklinować scenę oraz wymienić tapicerkę na krzesełkach. Odnowiono również małą galerię – dodaje A. Jędrzejak.
Remont ma zostać zakończony do końca listopada. (łm)
 
 
Nowy parking
28.10.2010.
Trwają prace wykończeniowe przy budowie parkingu zlokalizowanego pomiędzy Urzędem Miejskim i Cmentarzem Komunalnym.
–  Mam nadzieję, że szybko to skończą, bo zbliża się Święto Zmarłych, a wszyscy wiemy, że w tym dniu, w Choszcznie znalezienie miejsca do zaparkowania graniczy niemalże z cudem – powiedział nam Eugeniusz Rabęda, którego spotkaliśmy przy bramie cmentarza. Przyjechał z żoną posprzątać rodzinne groby. Na tydzień przed wspomnianym świętem również budowlańcy uwijali się jak w ukropie. Im też zależało na tym, żeby do soboty zakończyć inwestycję. Pewny tego terminu jest burmistrz Robert Adamczyk. – Ten parking, to kontynuacja inwestycji, którą rozpoczęliśmy w poprzednim roku. Może nie wszyscy pamiętają, ale jeszcze rok temu stały tu budynki, a za kilka dni będzie można zaparkować ponad 70 samochodów. W ten sposób zdecydowanie ułatwimy życie nie tylko interesantom magistratu, ale także tym, którzy w tym regionie szukają miejsca do zaparkowania – mówi włodarz miasta. Podkreśla, że doskonale znane mu są problemy kierowców i przypomina,  że niedawno nowe miejsca do parkowania powstały m.in. na ul. Niedziałkowskiego i Nadbrzeżnej. Całość inwestycji zostanie zakończona w przyszłym roku budową parkingu na terenie leżącym po drugiej stronie drogi prowadzącej do cmentarza. (łm)
 
 
JESIENNY KONKURS PLASTYCZNY ROZSTRZYGNIĘTY
28.10.2010.

Patyczaki, kasztaniaki, leśne stwory i inne dziwaki licznie stawiły się w Choszczeńskim Domu Kultury, by wziąć udział w jesiennym konkursie. Te przepiękne arcydzieła zostały zrobione przez dzieci, które swoje stwory wykonały z przedmiotów jakimi obdarowuje nas jesienią przyroda. Jak podkreślają rodzice, przygotowanie dzieł dostarczyło dzieciom wiele radości. - Prace zrobiono różnymi technikami plastycznymi. Widać, że rozbudziły fantazję i uzewnętrzniły pomysły uczestników - mówi Dorota Aleksiun, członek jury.  Oceniający mieli nie lada orzech do zgryzienia. Ostatecznie nagrodę główną otrzymała Wiktoria Joksch, uczennica Szkoły Podstawowej Nr 3. Zorganizowany przez Związek Nauczycielstwa Polskiego oraz CHDK  konkurs cieszył się popularnością. Wzięło w nim udział prawie 100 uczestników, m.in. dzieci z choszczeńskich przedszkoli, szkół podstawowych i z Zepołu Szkół Nr 3 oraz z SP w Suliszewie i Zamęcinie, a także ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego  w  Suliszewie. (kj) 

 

Czytaj całość
 
Remont świetlic
27.10.2010.
Prawie 600 tys. zł kosztowały remonty świetlic wiejskich w Rzecku, Kołach i Sławęcinie. Unijny projekt otrzymał 350 tys. zł dotacji z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. – W tej chwili trwa ocena kolejnych dwóch wniosków – burmistrz Robert Adamczyk liczy na to, że podobne inwestycje uda się jeszcze zrealizować w Zamęcinie, Stradzewie, Piaseczniku, Zwierzyniu i Sulinie. Tu jest szansa na wsparcie w wysokości ponad 950 tys. zł.

Remonty wspomnianych wyżej świetlic kosztowały prawie 570 tys. zł. Co zrobiono za te pieniądze? – To zależy gdzie? W jednym budynku wymieniano deski podłogowe, scenę, płyty kartonowo-gipsowe, w innym drzwi, okna dach. W każdym bądź razie dziś z przyjemnością patrzy się na te obiekty – mówi burmistrz Robert Adamczyk. Tu podkreśla, że trzeba było korzystać z okazji, ponieważ 75 procent kosztów wspiera PROW. Z tego samego źródła chciałby sfinansować remonty klubów w Zamęcinie, Stradzewie, Piaseczniku, Zwierzyniu i Sulinie. Oni muszą jeszcze poczekać, za to mieszkańcy Kołek, Rzecka i Sławęcina już się cieszą. - Nasza świetlica od lat integruje mieszkańców wsi. Organizujemy tam spotkania, imprezy okolicznościowe, jak trzeba to się bawimy, a równie ważne jest to, że Stowarzyszenie Miłośników Doliny Wardynki „Eko-Folk”  i Koło Gospodyń Wiejskich mają tam swoje siedziby – mówi Iwona Potapska, prezes Eko-Folk. Nie ukrywa, że świetlica jest ładna, ale marzy się jej jeszcze kawiarenka internetowa i porządny sprzęt nagłośnieniowy. – Najlepiej byłoby, gdyby nasza świetlica była ośrodkiem kultury wspieranym przez instytucje samorządowe – pani Iwona podkreśla, jak wielkie znaczenie dla ich środowiska ma porządni utrzymana świetlica. Podobnie myśli Krzysztof Gromadzki, sołtys z Kołek. – Po pierwsze, to nie musimy się martwić, gdzie nasze dzieci będą spędzać wolny czas, a po drugie, to ta inwestycja spowodowała, że mieszkańcy wsi nabrali chęci do działania. Okres jesienno-zimowy nie sprzyja organizacji zamierzeń kulturalnych na dworze, a teraz mamy problem rozwiązany – wylicza zalety nowego obiektu. Mieszkańcy wspomnianych wiosek nie ukrywają, że nowe placówki skrócą ich drogę do kultury i w tym przypadku nie ma dla nich znaczenia, co pod tym słowem się kryje. (ac)
 
 
PASOWANIE NA PIERWSZAKÓW W JEDYNCE
14.10.2010.
14 października br. w Szkole Podstawowej Nr 1 w Choszcznie odbyło się pasowanie pierwszoklasistów. Powagi dodali uroczystości zaproszeni goście, dyrekcja szkoły oraz rodzice. Uczniowie klas pierwszych z wielkim przejęciem prezentowali swoją wiedzę, umiejętności recytatorskie i wokalne. Zdaniem pani dyrektor Krystyny Góreckiej zdali pierwszy w swoim życiu egzamin i zostali dopuszczeni do ślubowania. Przyrzekali na sztandar szkoły: ,, (…)uczyć się pilnie i chętnie, szanować pracę swoją i innych ludzi, dbać o dobre imię szkoły i klasy, żyć uczciwie i odważnie, kochać swoją ojczyznę i pracować dla niej kiedy dorosną”. Następnie reprezentanci klas pierwszych złożyli podpisy pod tekstem ślubowania w kronice szkoły. Punktem kulminacyjnym był moment pasowania, kiedy to pani dyrektor symbolicznym dotknięciem pióra włączyła każdego pierwszaka w poczet uczniów naszej szkoły.
Pamiątką tego wydarzenia jest pierwszy dokument – legitymacja szkolna, którą uczniowie otrzymali z rąk swoich wychowawczyń. Dzieci zostały również obdarowane drobnymi upominkami i słodyczami, które ufundowała Rada Rodziców. Na zakończenie uroczystości każda klasa ustawiła się do pamiątkowego zdjęcia. Z pewnością ten dzień pozostanie na długo w pamięci naszych pierwszaków.
Uroczystość przygotowały wychowawczynie klas pierwszych: Brygida Gębarska, Agnieszka Woźniak i Renata Wyszyńska.                                         

 
X DZIEŃ PAPIESKI
12.10.2010.
10 października obchodziliśmy X DZIEŃ PAPIESKI. Tegoroczny, przebiegający pod hasłem: "JAN PAWEŁ II – ODWAGA ŚWIĘTOŚCI" zorganizowała parafia pod wezwaniem NNMP w Choszcznie. Zebrane podczas festynu pieniądze zostały przekazane na konto funduszu „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – żywego pomnika Ojca Świętego. Dzięki tym środkom zdolna, utalentowana młodzież z małych miejscowosci, której sytuacja materialna uniemożliwia kształcenie się otrzyma stypendia. Organizację festynu wsparły liczne instytucje, szkoły i przedszkola choszczeńskie. Jak każdego roku działania parafian wspierał Burmistrz Robert Adamczyk.
 
 
Spotkanie autorskie w MBP
11.10.2010.
 
««  start « poprz. 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 3719 - 3744 z 4124
Rewitalizacja w Gminie Choszczno
SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW
ZAZ Choszczno
Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2019 www.choszczno.pl.