WiększaMniejszyNormalny
18.11.2018.
    
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ
System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
ZNALEZIONO KLUCZE
06.07.2010.

 Uwaga!

6.07.2010 między ChTBS a Urzędem Miejskim znaleziono klucze. Można je odebrać w  Informacji Urzędu Miejskiego.

 
DNI CHOSZCZNA 2010 JUŻ ZA NAMI
30.06.2010.
Varius Manx, Kasia Kowalska, IRA,  Czerwone Gitary oraz MC Jacob A i Liber & Sylwia Grzeszczak – oni wszyscy spotkali się w jednym miejscu, by wraz z mieszkańcami naszego miasta świętować Dni Choszczna. Imprezę, która  cieszyła się dużym zainteresowaniem zarówno mieszkańców, jak i  przybyłych do naszego miasta gości,  oficjalnie otworzył Burmistrz Choszczna - Robert Adamczyk. Koncerty odbywały się na Placu Witosa, gdzie wielu atrakcji dostarczyło również wesołe miasteczko. Dla uczestników przygotowano punkty gastronomiczne, brali  oni także udział w licznych konkursach.
 

Czytaj całość
 
Dni Choszczna 2010
22.06.2010.

Program do pobrania tutaj.

 

 
Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw
22.06.2010.
Szanowni Państwo,

w Programie Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 (PROW 2007-2013) przewidziano środki na wsparcie rozwoju przedsiębiorczości na obszarach wiejskich, w ramach działania „Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw”. Jest to uzupełnienie oferty pomocy dla mikroprzedsiębiorców dostępnej w ramach programów operacyjnych polityki spójności. Budżet tego działania na lata 2007-2013 wynosi ponad 1 mld EUR. Pomoc jest kierowana bezpośrednio do przedsiębiorców prowadzących albo zakładających mikroprzedsiębiorstwa. Wsparcie polega na refundacji części kosztów inwestycji oraz części tzw. kosztów ogólnych.

W związku z ogłoszeniem przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa kolejnego naboru wniosków o przyznanie pomocy w ramach działania „Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw” PROW 2007-2013 (czerwiec 2010 r.), w załączeniu przekazujemy ulotkę zawierającą podstawowe informacje na temat działania, w tym możliwości aplikowania o pomoc.
 
 
V Choszczeński Maraton Rowerowy
14.06.2010.
V Choszczeński Maraton Rowerowy „Pętla Drawska” odbył się 12-13 czerwca br. Do startu zgłosiło się 370 uczestników z Polski i Niemiec, w  tym 23 kobiety.  Uczestnicy pokonywali dystanse  81km, 184 km oraz 265km. Trasy maratonu były poprowadzone po terenie Pojezierza Drawskiego, zaś jedna została zorganizowana  wyłącznie po powiecie choszczeńskim. Uroczystego otwarcia i zakończenia „Pętli Drawskiej” dokonał Burmistrz  Choszczna - Robert  Adamczyk, natomiast  w zakończeniu imprezy brał również udział Starosta Choszczeński  -  Roman Lubieniecki.
 
Czytaj całość
 
ZAKOŃCZENIE ROKU 6 - LATKÓW PRZEDSZKOLA NR 1
22.06.2010.
Uroczyste pożegnanie absolwentów naszego przedszkola odbyło się w ChDK-u 18 czerwca 2010 r. Uroczystość pożegnania połączona była z pasowaniem na obywatela miasta. Aktu pasowania dokonali: Przewodniczący Rady Miejskiej Bogusław Szymański, Radna Irena Krzyżaniak, Sekretarz Miejski Magdalena Sieńko. W tym roku edukację przedszkolną ukończyło 64 dzieci z trzech grup „0” A, B i C. W programie artystycznym zaprezentowały tańce ludowe, improwizacje taneczno -  rytmiczne, piosenki i wiersze. Dzieci z grup 5 – latków pożegnały swoich starszych kolegów tańcem i wierszem.
Pani dyrektor Edyta Bogdanowicz podziękowała najbardziej zaangażowanym w życie przedszkola rodzicom 6 – latków. Była to ostatnia uroczystość w tym gronie -  bardzo wzruszająca - jak każde pożegnanie. Mamy nadzieję pozostać w miłej pamięci.

                                                                                     Beata Łącka
 
 
 
Gminne zawody Sportowo - Pożarnicze
15.06.2010.
Gminne zawody Sportowo – Pożarnicze Drużyn Ochotniczej Straży Pożarnej odbyły się 12 czerwca br. w Raduniu.  W zmaganiach wzięło udział 8 drużyn pożarniczych OSP, 2 Kobiece oraz 5 Młodzieżowych (w tym jedna dziewczęca). Zawody zostały rozegrane w 2 konkurencjach: sztafecie pożarniczej z przeszkodami i ćwiczeniach bojowych. W spotkaniu wzięły udział władze samorządowe, Komendant Powiatowy PSP w Choszcznie  - bryg. Marek Garbicz oraz st. kpt.  Marek Popławski, który pełnił funkcję głównego sędziego zawodów. W konkurencjach OSP zwyciężyła drużyna ze Zwierzynia, natomiast wśród młodzieżówek najlepsi byli zawodnicy z Zamęcina.
Ponadto po godzinie 13 – tej rozpoczęły się uroczyste obchody jubileuszu 60 – tej rocznicy powstania OSP Raduń.
 
 

Warning: opendir(//images/stories/poolitezer) [function.opendir]: failed to open dir: No such file or directory in /mambots/content/plugin_jw_sig.php on line 46
Choszczeński Pulitzer Szkolny przyznany
14.06.2010.

Już po raz dziesiąty przyznano Choszczeńskiego Pulitzera Szkolnego. Jury oceniało wartość  merytoryczną artykułów, poprawność językową i kulturę wypowiedzi, a także podejmowaną problematykę tekstów oraz stronę edytorską gazet. Przewodnicząca jury - Janina Dziełak – Grześkowiak wielokrotnie podkreślała wkład szkolnej pracy dziennikarskiej w pielęgnowaniu języka ojczystego.

 

Czytaj całość
 
DNI DZIECKA W PRZEDSZKOLU NR 1
14.06.2010.
Obchody „Dni Dziecka” odbyły się 01 - 02 czerwca br. w Przedszkolu Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi. Pierwszego dnia dzieci brały udział w zabawach tanecznych i ruchowych. Następnie odbyło się przedstawienie „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”, które pod kierunkiem  Beaty Łąckiej przygotowała grupa O„C”. Dzieci wykazały się wielkim profesjonalizmem aktorskim. Swoim występem zaciekawiły niejednego malucha. Drugi dzień miał charakter festynu rodzinnego. Wzięły w nim udział dzieci z rodzicami.
 
Czytaj całość
 
Mama, Tata i ja
14.06.2010.
„Mama, Tata i ja” to hasło pikniku, który odbył się 10 czerwca w Przedszkolu Nr 2 w Choszcznie. Wśród serpentyn i confetti dzieci wraz z rodzicami bawiły się przy muzyce, podjadając słodycze, sałatki i żurek. Zabawą kierowali dwaj klauni, którzy zorganizowali liczne konkursy, a przedszkolaki specjalnie dla rodziców zatańczyli przygotowane wcześniej układy. 
 
 
 
UWAGA !!! ZAGROŻENIE NAWAŁNICĄ
11.06.2010.

PILNE !!!

UWAGA ZAGROŻENIE NAWAŁNICĄ!!!

OSTRZEŻENIE PRZED ZJAWISKAMI BURZOWYMI

 

 
PUCHAR KOMENDANTA POJECHAŁ DO RECZA
10.06.2010.

Turniej Piłki Nożnej Szkół Podstawowych o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Choszcznie odbył się 9 czerwca br. Najlepszym zespołem została reprezentacja Szkoły Podstawowej w Reczu. Trener zwycięskiej drużyny Jakub Drapiński miał potrójny powód do satysfakcji, gdyż to spośród jego podopiecznych sędziowie wybrali króla strzelców - Patryka Wolnego oraz najlepszego bramkarza - Jana Traczyka. W ramach programu „Bezpieczny Powiat Choszczeński” rozgrywki pod hasłem „Żyj zgodnie z prawem – graj fair” zorganizowała Komenda Powiatowa Policji w Choszcznie wspólnie z Burmistrzem Choszczna – Robertem Adamczykiem. Celem organizatorów było promowanie aktywnego spędzania czasu wolnego oraz kształtowanie właściwych postaw młodzieży, tak na boisku jak i życiu codziennym.
 
 
Czytaj całość
 
6 VI obchodziliśmy XX rocznicę samorządności
11.06.2010.
Obchody XX – lecia Samorządu w Choszcznie rozpoczęły się mszą świętą w kościele p.w. NNMP. Następnie w sali widowiskowej Choszczeńskiego Domu Kultury odbyła się uroczysta Sesja Rady Miejskiej w Choszcznie. Wśród zaproszonych gości  oprócz choszczeńskich samorządowców byli także: Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego - Władysław Husejko, Jan Menger wraz z samorządowcami z zaprzyjaźnionego miasta  partnerskiego - Wolvega, gminy Westellingwerf w Holandii oraz radna Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego Krystyna Wiśniewska-Bugaj.
 
 
Czytaj całość
 
Seminarium informacyjne SKUTECZNY PROJEKTODAWCA
09.06.2010.
Seminarium informacyjne

 „SKUTECZNY PROJEKTODAWCA”

Jak dobrze przygotować diagnozę problemów
w Programie Operacyjnym Kapitał Ludzki

 Pyrzyce, 17 czerwca 2010r.


  Serdecznie zapraszamy do udziału w seminarium informacyjnym nt. przygotowania diagnozy potrzeb, niezbędnej do prawidłowego opracowania i realizacji projektów z PO KL, organizowanym przez Regionalny Ośrodek Europejskiego Funduszu Społecznego w Szczecinie.

seminarium - program Pyrzyce -  2010

seminarium - zaproszenie Pyrzyce

ulotka informacyjna

 
Fotoreportaż: Rajd Pojazdów Zabytkowych
07.06.2010.
Zabytkowe Mercedesy, Rolls-Royce'y i Bentley'e, a także Cadillac’y, Fordy, Skody oraz motory przejechały choszczeńskimi ulicami w sobotnie popołudnie (5 czerwca). Zatrzymując się na placu przy kościele pw. NNMP niejednego z mieszkańców przyprawiły o prawdziwy zawrót głowy. Niektóre z pojazdów liczyły ponad 80 lat. Uczestnicy rajdu otrzymali upominki od zastępcy Burmistrza Choszczna – Adama Andriaszkiewicza. Przypomnijmy, organizatorem III Miedwiańskiego Rajdu Pojazdów Zabytkowych był Automobilklub Stargardzki. Trasa przejazdu aut wiodła przez Barlinek, Choszczno, Dolice, Przelewice oraz Stargard Szczeciński.

 

Więcej zdjęć w galerii.

 

 
Rajd Pojazdów Zabytkowych
01.06.2010.
III Miedwiański Rajd Pojazdów Zabytkowych zatrzyma się na placu przy Kościele pw. NNMP w Choszcznie 5 czerwca (sobota). Postój zaplanowany jest w godzinach 13.15 - 14.30. BMW 327 z 1939 roku, Mercedesem 220S coupe z 1960 roku, Dodge, amerykańskie limuzyny, Polskie Fiaty 125, motocykle oraz wiele innych czekają.
Zapraszamy do zwiedzania!
 

Zdjęcia www.rajdmiedwianski.stargard.pl 

 
Ciężkie motocykle na postoju w Choszcznie
01.06.2010.
W piątek, 04 czerwca br. o godz 16.30, na placu przy Kościele pod Wezwaniem NNMP w Choszcznie powitamy uczestników Rajdu Motocyklowego „Za wolność waszą i naszą” 2010. Organizatorem imprezy jest Motocyklowe Stowarzysznie Pomocy Polakom Za Granicą Wschód-Zachód z siedzibą w Grodzisku Wlkp.
Uczestnikami rajdu są właściciele jednośladów z całej Polski, którym przewodzi komandor rajdu ks. Jan Zalewski z Danii. Polski proboszcz z Haderslev od wielu lat organizuje motocyklowe wyprawy śladami polskiej historii i martyrologii w Polsce i Europie. 
 
Czytaj całość
 
Konkursy!
20.05.2010.

Stowarzyszenie „Lider Pojezierza” ogłasza i jednocześnie serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w konkursach:

•  fotograficznym

Temat I:

„Najpiękniejsze zakątki obszaru LGD Stowarzyszenie „Lider Pojezierza”
Temat II:

„Ciekawe miejsca do zwiedzania z Nordic Walking z terenu LGD Stowarzyszenia „Lider Pojezierza”

•  na produkt regionalny i tradycyjny pt. „Numer 1 w Liderze”


Do udziału w obu konkursach mogą zgłaszać się WSZYSCY mieszkańcy Pojezierza Zachodniopomorskiego, którzy chcą podzielić się umiejętnościami, zaszczepić w innych swoją pasję, a przede wszystkim przyczynić się do promocji naszego regionu na terenie całej Polski, a nawet Europy.

 
Do pobrania: regulamin , oświadczenie na konkurs fotograficzny.
 
Do pobrania: regulamin , karta zgłoszeniowa na produkt regionalny i tradycyjny.
 
 
 
ZAPROSZENIE Skuteczne prowadzenie rozmów handlowych
19.05.2010.
Starosta Pyrzycki Wiktor Tołoczko wraz z Enterprise Europe Network przy Zachodniopomorskim Stowarzyszeniu Rozwoju Gospodarczego – Szczecińskie Centrum Przedsiębiorczości zapraszają Państwa do udziału w kolejnym bezpłatnym szkoleniu: „Skuteczne prowadzenie rozmów handlowych”.
Zaproszenie do pobrania tutaj
 
 
Fotoreportaż: Pasowanie pierwszaków na uczniów
19.05.2010.

Uroczyste pasowanie na pierwszaków odbyło się 19 maja br. w Szkole Podstawowej Nr 3.  W obecności dyrektora szkoły Ewy Klińskiej, grona pedagogicznego, rodziców oraz zaproszonych gości i społeczności szkolnej dzieci złożyły przysięgę. Uroczystościom towarzyszył program artystyczny przygotowany przez starszych kolegów. Na zakończenie, Burmistrz Robert Adamczyk złożył życzenia  uczniom wchodzącym w poczet szkoły.

Więcej zdjęć w galerii. 

 

 
Plac Zabaw Muszkieterów
19.05.2010.
Miasto wzbogaciło się o kolejne miejsce, gdzie na świeżym powietrzu dzieci mogą bawią się, a ich rodzice odpoczywać. Tym miejscem jest Plac Zabaw Muszkieterzy przy ulicy Grunwaldzkiej, którego otwarcie nastąpiło 18 maja br. Mimo deszczowej pogody było kolorowo i słonecznie. Dla dzieci przygotowano wiele atrakcji, w tym ze specjalnym  programem artystyczno – zabawowym wystąpili aktorzy z Teatrów Poznańskich.
Przypomnijmy, obiekt powstał w ramach ogólnopolskiej akcji społecznej „Place Zabaw Muszkieterowie”. Skupieni w Fundacji choszczeńscy właściciele marketów: Intermarché (Krzysztof Gałka) i Bricomarché (Dorota Florczyk) sfinansowali zakup i montaż urządzeń. Natomiast Burmistrz Choszczna – Robert Adamczyk w imieniu Gminy przekazując teren pod zabudowę zadbał
o jego prawidłowe przygotowanie pod względem administracyjnym. Gmina pokryła także koszty budowlane . Finansowane przez właścicieli sklepów place są własnością społeczności lokalnych.
 
 
UE finansuje nowe kierunki studiów
19.05.2010.
Wybierając studia warto zwrócić uwagę na kierunki otwierane przez uczelnie dzięki pieniądzom pozyskanym z Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Takie kierunki są zazwyczaj lepiej wyposażone w pomoce naukowe. Często dysponują nowoczesnymi laboratoriami. W poprzednich latach szczecińskie uczelnie otworzyły 2 takie kierunki studiów. W roku 2009 w Pomorskiej Akademii Medycznej utworzono kierunek DIETETYKA a w Zachodniopomorskiej Szkole Biznesu kierunek ZARZĄDZANIE. W roku 2010 nowe kierunki finansowane z pieniędzy unijnych powstaną jedynie w Akademii Morskiej w Szczecinie oraz w Wyższej Szkole Techniczno Ekonomicznej.
Czytaj całość
 
POLSKI CZERWONY KRZYŻ I GRUPA MUSZKIETERÓW PONOWNIE RAZEM DLA POTRZEBUJĄCYCH
17.05.2010.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Rusza trzecia edycja ogólnopolskiej akcji „Zbieramy krew dla Polski”. W piątek, 21 maja, krew będą mogli oddać mieszkańcy Choszczna. Więcej w załączniku 

 

 
Koncert Chopinowski
12.05.2010.
Dyrektor, Grono Pedagogiczne oraz Uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego w Choszcznie mają zaszczyt zaprosić wszystkich mieszkańców na Recital Chopinowski Pawła Wakarecy.
 
Koncert odbędzie się w 14.05.2010 r. (piątek) o godz. 18.00 w auli szkoły muzycznej.

Czytaj całość
 
Strzelaliśmy wzorowo
11.05.2010.
Nasza drużyna w składzie: Sabina Baczyńska, Nina Królik, Ireneusz Szymański i Zbigniew Garzyński zdobyli 307 punktów, zajmując tym samym drugie miejsce w strzelaniu sportowym. Zawody odbyły  się 10 maja w ramach „Mistrzostw Służb Mundurowych i Samorządu Miasta i Gminy Choszczno o Puchar Dowódcy Garnizonu”. Celem imprezy jest umocnienie współpracy pomiędzy instytucjami i organizacjami na terenie Choszczna. Zawody , które  zostały rozegrane na strzelnicy  garnizonowej otworzył płk Tomasz Piotrowski. Zawodnicy, z pozycji leżącej i odległości 100 metrów oddawali  10 strzałów do tarczy. W ramach mistrzostw odbyły się już zawody pływackie, gdzie uplasowaliśmy się na  4 miejscu. Wkrótce zmierzymy się w takich konkurencjach jak: piłka siatkowa i piłka nożna.

Wyniki w strzelaniu sportowym:
I miejsce: Areszt Śledczy Choszczno – 357 pkt.
II miejsce: Urząd Miejski – 307 pkt.
III miejsce: Jednostka Wojskowa – 304 pkt.
IV miejsce: Komenda Powiatowa Policja w Choszcznie – 260 pkt.
V miejsce: Państwowa Straż Pożarna w Choszcznie – 167 pkt.

 

 
««  start « poprz. 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 3745 - 3770 z 4061
Rewitalizacja w Gminie Choszczno
SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW
ZAZ Choszczno
Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2018 www.choszczno.pl.