WiększaMniejszyNormalny
19.07.2019.
  
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
SALON PEŁEN NIESPODZIANEK
29.03.2011.
 Wiosenny Salon Artystyczny
 
CHOSZCZNO - Tegoroczna wiosna wręcz eksplodowała nie tylko ilością artystów, ale także oryginalnymi pomysłami – cieszy się DOROTA ALEKSIUN, komisarz organizowanego już po raz szósty Wiosennego Salonu Artystycznego. Na piątkowym wernisażu można było zobaczyć obrazy, grafiki, fotografie, biżuterię, a nawet sztukę użytkową. Swoje prace zaprezentowało aż 44 twórców z całego regionu.
 
Czytaj całość
 
BEZ OBIECANEK
28.03.2011.

 

WARDYŃ – A jednak się udało – mieszkanka Chełpy oklaskami skwitowała piątkowe wybory do rady sołeckiej. Cieszyła się, bo jej wieś też ma w radzie swojego przedstawiciela. W wyborach na sołtysa pewnie zwyciężył SYLWESTER STEFAŃSKI. Jego kandydaturę poparło aż 80 z 81 głosujących. 

 

Czytaj całość
 
Fotoreportaże z weekendu
28.03.2011.

Wiosenny Salon Artystyczny

Choszczeńska Pętla Przeprawowa

Powitajmy wiosnę - posprzątajmy Piasecznik

Otwarte Mistrzostwa Choszczna w Tenisie Stołowym

 XIII Mistrzostwa Polski w Badmintonie Nauczycieli i Pracowników Oświaty

 

 

 

 

 
Weekendowe podsumowania
28.03.2011.
 
 
CHOSZCZNO Na Wiosennym Salonie Artystycznym zobaczyliśmy prace 44 artystów, więc trudno się dziwić temu, że w piątek Mała Galeria Choszczeńskiego Domu Kultury była wypełniona po brzegi. Kilka godzin później mieszkańcy Wardynia ponownie obowiązki sołtysa powierzyli SYLWESTROWI STEFAŃSKIEMU. – Tak efektownej imprezy w Choszcznie jeszcze nie było – mówili kibice, którzy w sobotę obserwowali Choszczeńską Pętlę Przeprawową, którą rozegrano na poligonie wojskowym. W tym samym czasie w hali Zespołu Szkół Nr 2 rywalizację rozpoczęli uczestnicy Mistrzostw Polski w Badmintonie Nauczycieli i Pracowników Oświaty, a w hali Publicznego Gimnazjum w otwartych mistrzostwach Choszczna zmagali się tenisiści stołowi. – Udało się! – cieszyła się IWONA BOREK, szefowa Koła Gospodyń Wiejskich z Piasecznika, która razem z sołtysem zorganizowała wiosenne sprzątanie. O obchodach jubileuszu 25-lecia życia zakonnego sióstr Agnieszki i Edyty donosi ks. PAWEŁ WIŚNIEWSKI. W sobotę, na wyborach sołeckich w Sulinie przeżyliśmy szok!  O tym i pozostałych wydarzeniach już wkrótce przeczytacie na naszej stronie, a tymczasem zapraszamy do oglądania fotoreportaży…

(teka)
 
HISTORYCZNE SPRAWOZDANIA
25.03.2011.
 HISTORYCZNE SPRAWOZDANIA
 

CHOSZCZNO Wczoraj (24 marca) w siedzibie Muzeum Ziemi Choszczeńskiej odbyło się walne zebranie Regionalnego Towarzystwa Historycznego Ziemi Choszczeńskiej. Historia choszczeńskiego garnizonu, rzeźby do ołtarza kościoła pw. Św. Jadwigi Królowej, obchody 600-lecia bitwy pod Koronowem, konkurs „Czy znasz swój powiat”, a także lutowa inscenizacja „Kierunek Choszczno”, to główne tematy tego spotkania. 

 

Czytaj całość
 
MUSZĄ BYĆ NAJLEPSI
25.03.2011.

 

STRADZEWO Cztery głosy zaważyły o tym, że to JACEK SZYSZKA przez najbliższe cztery lata będzie sołtysem tej wsi. Nowy gospodarz chce zintegrować wieś, natomiast ustępujący sołtys MAREK PAŻONTKA zapewniał, że… ze Stradzewa się nie wyprowadza i też mu pomoże. 

 

Czytaj całość
 
Ciekawy weekend
25.03.2011.

Weekendowe wydarzenia:

25 marca 17.30 Mała Galeria Choszczeńskiego Domu Kultury. - „Wiosenny Salon Artystyczny” - czytaj więcej .

 
26 marca 9.30  Hala Zespołu Szkół Nr 2 im. Noblistów Polskich w Choszcznie (ul. Polna 5). - XIII Mistrzostwa Polski w Badmintonie Nauczycieli i Pracowników Oświaty. -  czytaj więcej .


26 marca 9.30 Hala Publicznego Gimnazjum - Otwarte Mistrzostwa Choszczna w Tenisie Stołowy. - czytaj więcej .


26 marca 9.30 Podmiejski poligon wojskowy. - Choszczeńska Pętla Przeprawowa - czytaj więcej .
 
 
26 marca 12.00 Piasecznik - Remiza. Powitajmy wiosnę – posprzątajmy Piasecznik - czytaj więcej .


26 marca 22.00 Klub C4 - Koncert zespołu Projekt LR gościnnie Artur Szuba (iNNi) - czytaj więcej .
 

 
 
Zmiana właściwości Sądu Pracy w Choszcznie
25.03.2011.
W związku z niedawnym rozporządzeniem Ministra Sprawiedliwości, z dniem 01.04.2011 r. zmienia się dotychczasowa właściwość Wydziału Pracy w tutejszym Sądzie Rejonowym. Wydział ten będzie od tej pory rozpoznawał sprawy z zakresu prawa pracy z obszaru właściwości Sądów Rejonowych w Choszcznie i Myśliborzu. Oznacza to, że wszystkie sprawy pracownicze z terenu powiatu myśliborskiego, między innymi z gmin Barlinek, Dębno, Myślibórz, będą trafiały do Sądu Pracy w Choszcznie.
 
Czytaj całość
 
WIOSENNE PORZĄDKI
25.03.2011.
 
PIASECZNIK Tam gdzie czysto - tam jest pięknie. Zauważyli to mieszkańcy Piasecznika i w najbliższą sobotę (26 marca) ruszają do wielkiego sprzątania wsi. Jak podkreśla organizatorka akcji i prowadząca tam Koło Gospodyń Wiejskich, IWONA BOREK mieszkańcy mają dość życia w stosie śmieci.
 
 
Czytaj całość
 
CAŁUS DLA TATY I SOŁTYSA
24.03.2011.

CAŁUS DLA TATY I SOŁTYSA

 

STRADZEWO Wczoraj (23 marca) mieszkańcy na sołtysa wybrali JACKA SZYSZKĘ, który tylko czteroma głosami pokonał dotychczasowego gospodarza wsi MARKA PAŻONTKĘ. W skład rady sołeckiej weszli: ANNA SĘDAK, ELŻBIETA SZYSZKA, KAZIMIERA KURLEJ, JÓZEF BASISTY i ALICJA SOWIŃSKA. Na zdjęciu nowy sołtys, który pierwszego całusa otrzymał od córeczki. Pełna relacja z tego bardzo emocjonującego wydarzenia już wkrótce…

(teka)
 
POETYCKA WIOSNA
24.03.2011.
 
CHOSZCZNO  We wtorek (22 marca) w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Marii Dąbrowskiej miłośnicy poezji spotkali się z choszczeńskimi autorami. Inspiracją do tego wydarzenia było wiosenne Święto Poetów. W Polsce rzadko obchodzone, w Choszcznie ma stać się tradycją.
 
Czytaj całość
 
MŁODYCH WIDAĆ, ALE POSTAWILI NA DOŚWIADCZENIE
23.03.2011.
 MŁODYCH WIDAĆ, ALE POSTAWILI NA DOŚWIADCZENIE
 
CHOSZCZNO We wtorek (22 marca) odbyło się zebranie sprawozdawczo- wyborcze mieszkańców Osiedla Nr 2 „Jagiełły”. Nowym zarządem ponownie kierować będzie DANUTA KOŁODKO. 
Czytaj całość
 
Brawa za pomysł i realizację
22.03.2011.
I Targi Ślubne w Choszcznie
 
CHOSZCZNO W sobotę w hali sportowej gimnazjum odbyły się Targi Ślubne. Przebojem tego wydarzenia był pokaz mody ślubnej. – Tego w tym mieście jeszcze nie było. Brawa za pomysł, brawa za organizację, brawa za całość – podsumował ROBERT RAUCHFLEISCH z Recza.
 
Czytaj całość
 
INWENTARYZACJA POTRZEBNA OD ZARAZ
22.03.2011.

Sołtys Rzecka Piotr Górazda

 

RZECKO W stolicy gminy zainteresowanie osiedlową akcją sprawozdawczo-wyborczą jest znikome, ale na wiejskich zebraniach są tłumy. Na piątkowych wyborach w Rzecku padł kolejny rekord frekwencji. – To on będzie musiał zadbać o to, żebyśmy nie zmarnowali kolejnych czterech lat – mówili mieszkańcy o przyszłym sołtysie. Podkreślali przy tym, że niektórzy z nich nawet „urwali się” z pracy, by móc zagłosować na swoich faworytów. 

Czytaj całość
 
NASI NA TOPIE
21.03.2011.
Joanna Rybka
 
CHOSZCZNO W ubiegły piątek (18 marca) w Choszczeńskim Domu Kultury odbyły się powiatowe eliminacje „Małego Konkursu Recytatorskiego” i „Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego”.  Wśród wyróżnionych i laureatów nie zabrakło uczniów choszczeńskich szkół, a JOANNA RYBKA wygrała aż w dwóch kategoriach. 
 
Czytaj całość
 
PRAWIE JAK ZAWODOWCY
18.03.2011.
 
Na zdjęciu MICHALINA MĘŻYKOWSKA najlepsza w klasach I-II
 
CHOSZCZNO W piątek (18 marca) na choszczeńskiej pływalni odbyły się mistrzostwa szkół podstawowych powiatu choszczeńskiego w pływaniu. W zawodach wzięło udział 96 uczniów z Recza, Krzęcina i Choszczna.
   
Czytaj całość
 
ONI WIEDZĄ JAK ZAPOBIEGAĆ POŻAROM
21.03.2011.
 
 WIEDZĄ JAK ZAPOBIEGAĆ POŻAROM
 
CHOSZCZNO Co oznacza symbol SH-18? Do czego służą tryskacze? I kiedy stosować rękoczyn Kramera? – to tylko niektóre z pytań, na jakie odpowiadali choszczeńscy uczniowie startujący w gminnych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Konkurs odbył się 18 marca w Ośrodku Sportowo-Wypoczynkowym w Choszcznie. 
 
Czytaj całość
 
FREKWENCJA PRAWIE ŻADNA
21.03.2011.
CHOSZCZNO W środę (16 marca) z powodu niskiej frekwencji nie odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze mieszkańców Osiedla Nr 1 „Stare Miasto”. Dzień później jeszcze mniej osób przyszło na spotkanie mieszkańców Osiedla Nr 4 „Południowe”.
 
Czytaj całość
 
Gdzie kobieta tam porządek
16.03.2011.

Stanisław Rodzoch

 

PIASECZNIK Wtorkowe zebranie sołeckie po raz kolejny udowodniło, że we wsi rządził i… będzie rządził mężczyzna. Jednak motorem napędowym Piasecznika są kobiety. – Dzięki ich działaniu nasza wieś jest znana w całym regionie – chwalił panie STANISŁAW RODZOCH. 

 

Czytaj całość
 
CZAS NA WSPÓŁPRACĘ
15.03.2011.
CZAS NA WSPÓŁPRACĘ
 
CHOSZCZNO W niedzielę choszczeńscy wędkarze podsumowali ubiegły rok. Umiejętne gospodarowanie i utrzymanie jezior to główny cel, który stawiają sobie na najbliższe lata. - Z roku na rok spada liczba naszych członków, a my musimy opłacać dzierżawę ponad 10 tys. ha wód – mówił o kolejnym problemie MARIAN LUDWIKOWSKI, prezes ZO PZW w Gorzowie Wielkopolskim. W tym roku z choszczeńskim moczykijami współpracę nawiązuje choszczeński magistrat. – Wspólnie możemy wiele zdziałać dla poprawy wizerunku i ochrony naszych akwenów – przewiduje ADAM ANDRIASZKIEWICZ, zastępca burmistrza Choszczna.

Czytaj całość
 
STARCZYĆ MUSI DLA WSZYSTKICH
15.03.2011.

 ALEKSANDER DOMAŃSKI,

 
SŁAWĘCIN Tegoroczna kampania sprawozdawczo-wyborcza w sołectwach cieszy się wyjątkowym zainteresowaniem. Po Zamęcinie i Radaczewie także na poniedziałkowym zebraniu w Sławęcinie padł rekord frekwencji. Tu postacią wieczoru był ALEKSANDER DOMAŃSKI, któremu mieszkańcy jednomyślnie powierzyli władzę na kolejne cztery lata.

 

Czytaj całość
 
JEST CZEGO POZAZDROŚCIĆ
14.03.2011.
 
DRAWNO „Ocalić od zapomnienia”, to tytuł trzeciej edycji konkursu na produkt regionalny, który w sobotę zorganizowało Stowarzyszenie Ludzi Bezrobotnych. Wśród kilkudziesięciu potraw najwyższe uznanie zyskał pasztet z królika oraz ciasto „Gęsi Puch”.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 3745 - 3770 z 4272
Rewitalizacja w Gminie Choszczno
SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2019 www.choszczno.pl.