WiększaMniejszyNormalny
20.01.2019.
   
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ
System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
Mistrzostwa Choszczna w Kajak Polo
29.07.2010.
Już w ten weekend nad jeziorem Klukom kajakpoliści będą rywalizować o miano Mistrza Choszczna w tej niezwykle  widowiskowej dyscyplinie sportowej. Kajak polo to bardzo popularna dyscyplina w Wielkiej Brytanii, Francji, Holandii, Niemczech i Włoszech. Jest sportem niezwykle dynamicznym i efektownym, a wręcz ekstremalnym, gdyż zawodnicy rywalizujący na wodzie mogą przewracać się, podtapiać i rozpychać kajakami.

Pamiętaj!!!
31 lipca i 1 sierpnia - plaża miejska - Mistrzostwa Choszczna w Kajak Polo.
Nie może Cię tam zabraknąć.
 
Międzynarodowe Targi Wyrobów Klasztornych.
30.07.2010.
Wybierz się na Międzynarodowe Targi Wyrobów Klasztornych. Odbędą się one w ten weekend (31.07. - 01.08.) w malowniczym otoczeniu klasztoru pocysterskiego w Bierzwniku. Przedstawiciele zgromadzeń zakonnych, stowarzyszeń i wytwórców prywatnych będą prezentować produkty powstałe wg starych, sprawdzonych receptur.

Więcej informacji na: www.bierzwnik.pl
 
"Kącik dla dzieci" w choszczeńskim US
23.07.2010.
Z myślą o najmłodszych i ich rodzicach Urząd Skarbowy w Choszcznie przygotował „Kącik dla dzieci”.  To miejsce, gdzie milusińscy rysują, oglądają bajki lub układają klocki, podczas gdy  ich rodzice załatwiają sprawy w Urzędzie. Kącik ozdobiono motywami ze świata podwodnego oraz wyposażono w mebelki dla dzieci, zabawki, przyrządy do malowania i książeczki do kolorowania.
 
Nadzwyczajne Walne Zebranie 'Piasta' Choszczno
15.07.2010.
Zarząd Miejskiego Klubu Sportowego 'Piast' w Choszcznie informuje, że w dniu 22 lipca 2010 roku o godzinie 17.00 w sali lustrzanej Choszczeńskiego Domu Kultury przy ul. Bohaterów Warszawy 17 w Choszcznie odbędzie się Nadzwyczajne Walne Zebranie członków klubu.
Zarząd MKS Piast Choszczno informuje, że prawo głosu w Walnym Zebraniu będą mieli członkowie, którzy do dnia 22 lipca do godz. 16.30 zapłacą składkę członkowską w kwocie 12 zł. Składkę można wpłacić na konto 64 1020 4867 0000 1102 0093 6161 lub przed zebraniem do godz. 16.30.
Zapraszamy do wzięcia udziału w zebraniu wszystkich członków i sympatyków klubu MKS Piast Choszczno.
Walne Zebranie będzie prawomocne przy obecności połowy członków Klubu uprawnionych do głosowania, a w przypadku braku wymaganej liczby członków, w drugim terminie tj. 30 minut później bez względu na liczbę obecnych.
 
Ostrzeżenie przed burzami
22.07.2010.
Burmistrz Choszczna informuje, że w dniu dzisiejszym, tj. 22.07.2010 r. w godzinach popołudniowych i nocnych istnieje możliwość wystąpienia burz z silnymi wiatrami oraz obfitymi opadami deszczu i gradu. Zwracamy uwagę na zaparkowanie aut w bezpiecznych miejscach, pozamykanie okien i drzwi oraz usunięcie bądź zabezpieczenie przedmiotów na tarasach i balkonach.
 
10-lecie Pomorzanina Zamęcin
20.07.2010.

L.U.K.S. „Pomorzanin” świętował dziesięciolecie istnienia. Z tej okazji, 17 lipca na boisku w Zamęcinie zorganizowano Turniej Piłki Nożnej, który tylko potwierdził dobrą formę klubu. Ponadto swoje 60-lecie obchodził LZS w Zamęcinie.

O tytuł mistrza walczyły 4 drużyny. Ostatecznie rozgrywki wygrał „Pomorzanin” Zamęcin. Na drugiej pozycji uplasował się „INA” Nadarzyn. Trzecie miejsce na podium zajęli Oldboje Zamęcin/Pławno. Najlepszym strzelcem został Adam Łudczak z „Pomorzanina”, bramkarzem - Piotr Urbaniak z „Iny” Nadarzyn, a zawodnikiem - Przemysław Hładoniuk z „Pioniera” Zwierzyń. Turniej sędziowali: Paweł Heleniarz i Mirosław Kos.
Przy pomocy sponsorów: Burmistrza Choszczna – Roberta Adamczyka i  Starosty Choszczeńskiego, a także Stacji Paliw Papasoil, Jerzego Miładowskiego, Waldemara Doncera oraz Intermarche rozgrywki zorganizował Zarząd Ludowo Uczniowski Klubu Sportowego „Pomorzanin Zamęcin”.
 

Więcej zdjęć w galerii.

 

 
"Wodny Raj" już czynny
19.07.2010.
Informujemy, że po kilkunastodniowej przerwie Pływalnia "Wodny Raj" jest już czynna. Można z niej korzystać codziennie w godzinach od 7.00 do 22.00.
Zapraszamy.
 
PROPOZYCJE NA WEEKEND
15.07.2010.

Zbliża się weekend. Korzystając letniej pogody większość z nas będzie relaksowała się nad jeziorem lub wyjedzie nad morze. Ci, którzy zostaną w Choszcznie mogą wybrać się do kina "Marzenie" na film "Furia", albo na Turniej Piłkarski w Zamęcinie. A jakie propozycje ma dla nas zachodniopomorskie?

 

W sobotę,  w Świnoujściu zakręci się największa Karuzela Cooltury. Otworzy ją show pianisty jazzowego Waldemara Malickiego. Na 8 scenach odbędą się koncerty i spektakle, będzie okazja do udziału w warsztatach i pasjonujących debatach (spotkanie z prof. Leszkiem Balcerowiczem i francuskim ekonomistą Guy Sormanem, egzorcystą ojcem Jackiem Prusakiem, jasnowidzką Aidą, psychologiem Jackiem Santorskim, buddystką Mają Ostaszewską i wiele innych). Będzie także sport i taniec, zajęcia dla dzieci i kino. Dla publiczności wystąpią: Jerzy Stuhr - w monodramie "Kontrabasista", Edyta Herbuś, Rafał Maserak, Ewa Szabatin i Łukasz Czarnecki - w niezwykle tanecznym i widowiskowym spektaklu "Lady Fosse", a Teatr Komedia wystawi spektakl "Radio Live". Natomiast Ewa Kasprzyk porwie widzów w sztuce Almodovara: "Patty Diphusa". Sport zdominują rozgrywki siatkówki na plaży z udziałem gwiazd z reprezentacji Polski, a chodziarz - Robert Korzeniowski poprowadzi bieg solidarności z dziećmi Afryki z partnerem UNICEF. Tegoroczna Karuzela będzie się kręciła na lądzie,  morzu i w powietrzu, gdyż część programu odbędzie się na promie Unity Line (kino, wystawy, planetarium). Więcej informacji  tej ogromniej dawce cooltury, która potrwa do 20 lipca na: www.karuzelacooltury.pl

Czytaj całość
 
Wnioski do projektu budżetu na 2011 rok
15.07.2010.
KOMUNIKAT
BURMISTRZA CHOSZCZNA
 
Szanowni Państwo
Działając na podstawie  § 3 Uchwały Nr XXXV/439/2010 Rady Miejskiej w Choszcznie z dnia 4 marca 2010 r. w sprawie określenia trybu prac nad projektem uchwały budżetowej Gminy Choszczno uprzejmie przypominam, że od 16 lipca 2010 r. przyjmowane będą wnioski do projektu budżetu 2011 roku.
Wniosek winien zawierać krótki opis ze wskazaniem  przedmiotu, miejsca i zakresu działania, a w miarę możliwości przybliżony koszt postulowanego przedsięwzięcia.
Wnioski można składać osobiście w kancelarii ogólnej Urzędu Miejskiego w Choszcznie
(parter, celem ich zarejestrowania) lub przesłać listownie na adres:
 Urząd Miejski
ul. Wolności 24
73-200 Choszczno

Na podstawie złożonych przez Szanownych Państwa wniosków Burmistrz dokona wyboru najpilniejszych zadań na rok budżetowy 2011 i przedstawi w formie projektu budżetu Radzie Miejskiej.
Wnioski będą przyjmowane do dnia 30 września 2010 r.
 
                                                                            Burmistrz Choszczna
                                                                            (-) Robert Adamczyk
 
Turniej Piłkarski w Zamęcinie
15.07.2010.
Turniej Piłkarski z okazji 10-lecia istnienia L.U.K.S. „Pomorzanin” oraz 60-lecia LZS-u w Zamęcinie odbędzie się 17 lipca br. O tytuł mistrza będą walczyły takie drużyny jak: „Pomorzanin” Zamęcin, „Korona” Raduń, „Ina” Nadarzyn, „Pionier” Zwierzyń, „Oldboy” Choszczno oraz Oldboy „Arabeska Pławno - Pomorzanin”. Organizatorem rozgrywek jest Zarząd Ludowo Uczniowski Klubu Sportowego „Pomorzanin Zamęcin”. Start,  sobota, godzina 11:00, boisko w Zamęcinie.
 
Turniej Sołectw w piłce nożnej
13.07.2010.
W miniony weekend na boiskach piłkarskich w Suliszewie i Sławęcinie odbył się Turniej Sołectw w piłce nożnej.  W  sobotę (10 lipca) w sportowej zabawie zmierzyło się  9 zespołów.  Mistrzami w kategorii do 16 lat zostali reprezentanci Suliszewa, drugi stopień podium przypadł walczącym z ogromnym zapałem mieszkańcom Korytowa, trzecie miejsce zdobyły drużyny z Rzecka i Smolenia.

Natomiast w  niedzielę mecze  rozegrano w Sławęcinie. 11 drużyn walczyło  o tytuł mistrza w kategorii od 17 do 35 lat, który ostatecznie przypadł  reprezentantom Smolenia, na drugim miejscu uplasowało się Sulino. Trzecią lokatę zdobył  Sławęcin.

Zwieńczeniem sportowej rywalizacji było uroczyste nagrodzenie zwycięskich drużyn przez Zastępcę Burmistrza Choszczna – Adama Andriaszkiewicza i Przewodniczącego Rady Miejskiej – Bogusława Szymańskiego. Jednak puchary i dyplomy nie były w tych dniach najważniejsze. Liczyło się współzawodnictwo i chęć zaprezentowania swojej miejscowości.

Organizatorem Turnieju były Przewodniczący Rady Miejskiej wraz z sołtysami.  Czekamy na kolejne spotkanie, które odbędzie się w Sławęcinie 22 sierpnia. Będą walczyły drużyny w kategorii powyżej 35 roku życia.

Zapraszamy.
 
 
Nowe Kwalifikacje - Nowy Zawód
12.07.2010.

 

Projekt „Nowe Kwalifikacje – Nowy Zawód” jest realizowany przez firmę A4e Polska w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Poddziałanie 8.1.2. Wsparcie procesów adaptacyjnych i modernizacyjnych w regionie do końca 2011 roku.

Celem niniejszego projektu jest wsparcie  osób zwolnionych (zarejestrowanych w urzędzie pracy nie dłużej niż 6 miesięcy), przewidzianych do zwolnienia lub zagrożonych zwolnieniem z pracy z przyczyn niedotyczących pracowników, zatrudnionych u pracodawców przechodzących procesy adaptacyjno-modernizacyjne.

W ofercie projektodawcy są darmowe szkolenia przekwalifikujące oraz poradnictwo zawodowe. Każdy uczestnik projektu otrzyma pomoc doradców zawodowych i osobistych oraz psychologa. Ponadto, dla osób spełniających określone kryteria przewidziane są wypłaty dodatków motywacyjnych i relokacyjnych.
Założeniem projektu jest pomoc w znalezieniu pracy odpowiadającej posiadanym przez uczestników kwalifikacjom.

Czytaj całość
 
Pozyskaj fundusze!
12.07.2010.
 
Mistrzostwa Polski w Kajak Polo
08.07.2010.
Przez dwa dni na choszczeńskim Jeziorze Klukom najlepsi polscy kajakpoliści będą rywalizować o miano Mistrza Polski w tej niezwykle  widowiskowej dyscyplinie sportowej. Mistrzostwa Polski Seniorów i Seniorek zostaną rozegrane na dwóch boiskach wodnych o wymiarach 35m na 23m. 
 
21 sierpnia,  od godziny 9:00 będą  przeprowadzone gry eliminacyjne, natomiast dzień później odbędą się półfinały i finały.

Kajak polo to bardzo popularna dyscyplina w Wielkiej Brytanii, Francji, Holandii, Niemczech i Włoszech. Jest sportem niezwykle dynamicznym i efektownym, a wręcz ekstremalnym, gdyż zawodnicy rywalizujący na wodzie mogą przewracać się, podtapiać i rozpychać kajakami. Organizatorem tegorocznych mistrzostw są: LUKS „Wodnik ” Choszczno, Urząd Miejski w Choszcznie, Centrum Rekreacyjno - Sportowe w Choszcznie oraz Polski Związek Kajakowy.

Pamiętaj!!! 
21 – 22 sierpnia, Choszczno, Jezioro Klukom, CRS ul. Promenada 2: 
XII MISTRZOSTWA POLSKI SENIORÓW I SENIOREK W KAJAK POLO
Na pewno będzie na co popatrzeć.

Zapraszamy.

 

 
Sezon letni w pełni
08.07.2010.
Sezon letni w pełni. Na Choszcznian i nie tylko czeka wiele atrakcji sportowych. Chętni mogą skorzystać z kortów tenisowych oraz strzeżonej plaży miejskiej. Można także wybrać się na wycieczkę statkiem spacerowym Wolvega lub przepłynąć jezioro kajakiem.  
 
Poniżej zamieszczamy cennik.
 
1. Wypożyczalnia sprzętu wodngo czynna od godz. 10.00 do godz. 18.00
tel. 95 765 77-11
kajak 2-osobowy 7zł/godz., rower wodny 9 zł/ godz., łódź 3-osobowa 9zł/godz.,
leżak 3zł/godz.

2. Rejs statkiem tel. 95 765 77-11
Bilety: normalny 6zł/osoba, dzieci 4-7 lat 1 zł/osoba, ulgowy 7-15 lat 3zł/osoba,
Grupowy od 10 do 20 osób 100 zł, Grupowy powyżej 20 osób 170 zł,
Wynajęcia statku 200 zł za pierwszą godzinę + 100 za każdą następną

3. Wstęp na plażę miejską (plaża strzeżona od godz. 10.00 do godz. 18.00)
Bilet normalny 3 zł/osoba, ulgowy 1,5 zł/osoba
Grupowy (min. 15 osób) 1zł/osoba, dzieci do lat 12 bezpłatnie

4. Korty tenisowe czynne od godz. 9.00, tel. 661 421 353
 

 
Nowy link na stronie
08.07.2010.

Dzisiaj na naszej stronie pojawiła się nowa zakładka, w której zawarte będą bieżące informacje Miejsko - Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej:

Aby tam wejść należy wybrać zakładkę Mieszkańcy a następnie MGOPS lub klinąć tutaj

 
WAKACJE Z GŁOWĄ
08.07.2010.
Wakacje to okres urlopów, wypoczynku i oderwania od codziennej pracy. Zdecydowanie więcej czasu spędzamy poza domem z przyjemnością korzystając z kąpieli zarówno w morzu, jak i w jeziorach. Co zrobić żeby wakacyjne kąpiele były bezpieczne? Oto kilka podpowiedzi:
Do wody należy wchodzić powoli, zwłaszcza po długim plażowaniu, gdyż ciało jest wtedy mocno nagrzane, więc po zetknięciu z zimną wodą mogłoby doznać  szoku termicznego. Pierwsza kąpiel nie powinna trwać dłużej niż 30 minut. Nie przesadzaJ z przesiadywaniem w wodzie - prowadzi to do nadmiernego wychłodzenia  lub przeziębienia pęcherza.
Smaruj ciało preparatem z filtrem i nie wchodź do wody z pełnym żołądkiem. Aby zapobiec udarowi  nakryj głowę.

Życzymy bezpiecznego plażowania.
 
Miejska Biblioteka Publiczna
08.07.2010.

Informujemy,

że w lipcu i w sierpniu Miejska Biblioteka Publiczna w Choszcznie będzie czynna w godzinach:

8.00 - 15.30  CZYTELNIA DLA DOROSŁYCH,

12.00-19.00  WYPOŻYCZALNIE: DLA DOROSŁYCH I DLA DZIECI.

 

 
KINO MARZENIE zaprasza dzieci
06.07.2010.
Choszczeński Dom Kultury zaprasza dzieci  do kina „Marzenie”. W lipcowym repertuarze milusińscy będą mogli zobaczyć takie filmy jak: „Księżniczka i Żaba”, „Alvin i Wiewiórki 2”, „Planeta 51” oraz  „Disco Robaczki”.
Ponadto,  po niektórych seansach przewidziano zabawy dla najmłodszych.
Więcej informacji na stronie: www.chdk.choszczno.pl
 
Wakacje w mieście
02.07.2010.

Choszczeński Dom Kultury dzieciom

 

Film pt.”Księżniczka i żaba”

Dn.07.07.2010r. (środa) godz.11.00  cena biletu 3,-zł.

Po filmie zapraszamy do wspólnej zabawy – konkursy, muzyka, niespodzianki.
Akcja filmu toczy się w latach dwudziestych, w tętniącym rytmami jazzu Nowym Orleanie. A głównymi bohaterami są: pragmatyczna dziewczyna, której nie w głowie amory – Tiana oraz lekkoduch Naveen, wielbiciel jazzu, książę z dalekiej Maldonii. Tajemniczy doktor Facilier wciągnie tę dwójkę w ciąg niezwykłych, magicznych wydarzeń.
Czytaj całość
 
Propozycje na weekend
09.07.2010.
Rozpoczyna się wyczekiwany przez nas od poniedziałku weekend. Korzystając z iście letniej pogody większość z nas będzie relaksowała się nad jeziorem lub wyjedzie nad morze. A jakie inne formy wypoczynku szykuje nam zachodniopomorskie?

Czytaj całość
 
ZNALEZIONO KLUCZE
06.07.2010.

 Uwaga!

6.07.2010 między ChTBS a Urzędem Miejskim znaleziono klucze. Można je odebrać w  Informacji Urzędu Miejskiego.

 
DNI CHOSZCZNA 2010 JUŻ ZA NAMI
30.06.2010.
Varius Manx, Kasia Kowalska, IRA,  Czerwone Gitary oraz MC Jacob A i Liber & Sylwia Grzeszczak – oni wszyscy spotkali się w jednym miejscu, by wraz z mieszkańcami naszego miasta świętować Dni Choszczna. Imprezę, która  cieszyła się dużym zainteresowaniem zarówno mieszkańców, jak i  przybyłych do naszego miasta gości,  oficjalnie otworzył Burmistrz Choszczna - Robert Adamczyk. Koncerty odbywały się na Placu Witosa, gdzie wielu atrakcji dostarczyło również wesołe miasteczko. Dla uczestników przygotowano punkty gastronomiczne, brali  oni także udział w licznych konkursach.
 

Czytaj całość
 
Dni Choszczna 2010
22.06.2010.

Program do pobrania tutaj.

 

 
Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw
22.06.2010.
Szanowni Państwo,

w Programie Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 (PROW 2007-2013) przewidziano środki na wsparcie rozwoju przedsiębiorczości na obszarach wiejskich, w ramach działania „Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw”. Jest to uzupełnienie oferty pomocy dla mikroprzedsiębiorców dostępnej w ramach programów operacyjnych polityki spójności. Budżet tego działania na lata 2007-2013 wynosi ponad 1 mld EUR. Pomoc jest kierowana bezpośrednio do przedsiębiorców prowadzących albo zakładających mikroprzedsiębiorstwa. Wsparcie polega na refundacji części kosztów inwestycji oraz części tzw. kosztów ogólnych.

W związku z ogłoszeniem przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa kolejnego naboru wniosków o przyznanie pomocy w ramach działania „Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw” PROW 2007-2013 (czerwiec 2010 r.), w załączeniu przekazujemy ulotkę zawierającą podstawowe informacje na temat działania, w tym możliwości aplikowania o pomoc.
 
 
««  start « poprz. 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 3771 - 3796 z 4108
Rewitalizacja w Gminie Choszczno
SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW
ZAZ Choszczno
Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2019 www.choszczno.pl.