WiększaMniejszyNormalny
21.04.2019.
    
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ
System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
Konkursy!
20.05.2010.

Stowarzyszenie „Lider Pojezierza” ogłasza i jednocześnie serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w konkursach:

•  fotograficznym

Temat I:

„Najpiękniejsze zakątki obszaru LGD Stowarzyszenie „Lider Pojezierza”
Temat II:

„Ciekawe miejsca do zwiedzania z Nordic Walking z terenu LGD Stowarzyszenia „Lider Pojezierza”

•  na produkt regionalny i tradycyjny pt. „Numer 1 w Liderze”


Do udziału w obu konkursach mogą zgłaszać się WSZYSCY mieszkańcy Pojezierza Zachodniopomorskiego, którzy chcą podzielić się umiejętnościami, zaszczepić w innych swoją pasję, a przede wszystkim przyczynić się do promocji naszego regionu na terenie całej Polski, a nawet Europy.

 
Do pobrania: regulamin , oświadczenie na konkurs fotograficzny.
 
Do pobrania: regulamin , karta zgłoszeniowa na produkt regionalny i tradycyjny.
 
 
 
ZAPROSZENIE Skuteczne prowadzenie rozmów handlowych
19.05.2010.
Starosta Pyrzycki Wiktor Tołoczko wraz z Enterprise Europe Network przy Zachodniopomorskim Stowarzyszeniu Rozwoju Gospodarczego – Szczecińskie Centrum Przedsiębiorczości zapraszają Państwa do udziału w kolejnym bezpłatnym szkoleniu: „Skuteczne prowadzenie rozmów handlowych”.
Zaproszenie do pobrania tutaj
 
 
Fotoreportaż: Pasowanie pierwszaków na uczniów
19.05.2010.

Uroczyste pasowanie na pierwszaków odbyło się 19 maja br. w Szkole Podstawowej Nr 3.  W obecności dyrektora szkoły Ewy Klińskiej, grona pedagogicznego, rodziców oraz zaproszonych gości i społeczności szkolnej dzieci złożyły przysięgę. Uroczystościom towarzyszył program artystyczny przygotowany przez starszych kolegów. Na zakończenie, Burmistrz Robert Adamczyk złożył życzenia  uczniom wchodzącym w poczet szkoły.

Więcej zdjęć w galerii. 

 

 
Plac Zabaw Muszkieterów
19.05.2010.
Miasto wzbogaciło się o kolejne miejsce, gdzie na świeżym powietrzu dzieci mogą bawią się, a ich rodzice odpoczywać. Tym miejscem jest Plac Zabaw Muszkieterzy przy ulicy Grunwaldzkiej, którego otwarcie nastąpiło 18 maja br. Mimo deszczowej pogody było kolorowo i słonecznie. Dla dzieci przygotowano wiele atrakcji, w tym ze specjalnym  programem artystyczno – zabawowym wystąpili aktorzy z Teatrów Poznańskich.
Przypomnijmy, obiekt powstał w ramach ogólnopolskiej akcji społecznej „Place Zabaw Muszkieterowie”. Skupieni w Fundacji choszczeńscy właściciele marketów: Intermarché (Krzysztof Gałka) i Bricomarché (Dorota Florczyk) sfinansowali zakup i montaż urządzeń. Natomiast Burmistrz Choszczna – Robert Adamczyk w imieniu Gminy przekazując teren pod zabudowę zadbał
o jego prawidłowe przygotowanie pod względem administracyjnym. Gmina pokryła także koszty budowlane . Finansowane przez właścicieli sklepów place są własnością społeczności lokalnych.
 
 
UE finansuje nowe kierunki studiów
19.05.2010.
Wybierając studia warto zwrócić uwagę na kierunki otwierane przez uczelnie dzięki pieniądzom pozyskanym z Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Takie kierunki są zazwyczaj lepiej wyposażone w pomoce naukowe. Często dysponują nowoczesnymi laboratoriami. W poprzednich latach szczecińskie uczelnie otworzyły 2 takie kierunki studiów. W roku 2009 w Pomorskiej Akademii Medycznej utworzono kierunek DIETETYKA a w Zachodniopomorskiej Szkole Biznesu kierunek ZARZĄDZANIE. W roku 2010 nowe kierunki finansowane z pieniędzy unijnych powstaną jedynie w Akademii Morskiej w Szczecinie oraz w Wyższej Szkole Techniczno Ekonomicznej.
Czytaj całość
 
POLSKI CZERWONY KRZYŻ I GRUPA MUSZKIETERÓW PONOWNIE RAZEM DLA POTRZEBUJĄCYCH
17.05.2010.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Rusza trzecia edycja ogólnopolskiej akcji „Zbieramy krew dla Polski”. W piątek, 21 maja, krew będą mogli oddać mieszkańcy Choszczna. Więcej w załączniku 

 

 
Koncert Chopinowski
12.05.2010.
Dyrektor, Grono Pedagogiczne oraz Uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego w Choszcznie mają zaszczyt zaprosić wszystkich mieszkańców na Recital Chopinowski Pawła Wakarecy.
 
Koncert odbędzie się w 14.05.2010 r. (piątek) o godz. 18.00 w auli szkoły muzycznej.

Czytaj całość
 
Strzelaliśmy wzorowo
11.05.2010.
Nasza drużyna w składzie: Sabina Baczyńska, Nina Królik, Ireneusz Szymański i Zbigniew Garzyński zdobyli 307 punktów, zajmując tym samym drugie miejsce w strzelaniu sportowym. Zawody odbyły  się 10 maja w ramach „Mistrzostw Służb Mundurowych i Samorządu Miasta i Gminy Choszczno o Puchar Dowódcy Garnizonu”. Celem imprezy jest umocnienie współpracy pomiędzy instytucjami i organizacjami na terenie Choszczna. Zawody , które  zostały rozegrane na strzelnicy  garnizonowej otworzył płk Tomasz Piotrowski. Zawodnicy, z pozycji leżącej i odległości 100 metrów oddawali  10 strzałów do tarczy. W ramach mistrzostw odbyły się już zawody pływackie, gdzie uplasowaliśmy się na  4 miejscu. Wkrótce zmierzymy się w takich konkurencjach jak: piłka siatkowa i piłka nożna.

Wyniki w strzelaniu sportowym:
I miejsce: Areszt Śledczy Choszczno – 357 pkt.
II miejsce: Urząd Miejski – 307 pkt.
III miejsce: Jednostka Wojskowa – 304 pkt.
IV miejsce: Komenda Powiatowa Policja w Choszcznie – 260 pkt.
V miejsce: Państwowa Straż Pożarna w Choszcznie – 167 pkt.

 

 
Międzynarodowe Targi Turystyczne
10.05.2010.

Choszczno wzięło udział w Market Tour, czyli targach turystycznych odbywających się w ramach największej imprezy plenerowej promującej turystykę, sport, rekreację i kuchnię regionalną – Piknik Nad Odrą. Oczywiście, nie mogło nas tam zabraknąć. Podczas dwóch dni (8-9 maja) na Wałach Chrobrego w Szczecinie zachęcaliśmy odwiedzających do skorzystania z oferty turystycznej naszego miasta. Swoje oferty turystyczne wystawiły gminy z obu stron Odry, ale także Berlin i firmy organizujące wakacje pod palmami.
Imprezę, której towarzyszyło wiele kiermaszów, wystaw, występów  zespołów folklorystycznych oraz Festiwali  Wyrobów i Kuchni Regionalnych, czy Kiermasz Ogrodniczy "Pamiętajcie o Ogrodach" zorganizowały Międzynarodowe Targi Szczecińskie wespół z  Zachodnipomorską Agencją Rozwoju Turystyki. Wydarzeniem towarzyszącym Piknikowi nad Odrą były Motorowodne Mistrzostwa Świata 2010 w klasie T-400.

 

Czytaj całość
 
Uroczyste obchody Dnia Zwycięstwa
10.05.2010.
Montażem słowno - muzycznym ”Nasze drogi ku wolności" w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej Nr 1 w Choszcznie rozpoczęły się uroczyste obchody Dnia Zwycięstwa. Odbyły się one 8 maja w nowym kościele oraz na jego placu u zbiegu ulic Staszica  i Władysława Jagiełły w Choszcznie. Po mszy świętej, w której uczestniczyli Choszcznianie i zaproszeni goście, a także poczty sztandarowe instytucji i szkół oraz kompanie honorowe Straży Pożarnej i Wojska Polskiego odbył się Apel Poległych.
W imieniu społeczności choszczeńskiej delegacja w składzie: Burmistrz Choszczna Robert Adamczyk, ppłk dypl. Andrzej Mordaka i Ks. Andrzej Lemieszko złożyła wieniec. Pozostałe delegacje oddały hołd poległym zapalając biało – czerwone znicze. Uroczystości zwieńczyła majówka.
Organizatorem obchodów Dnia Zwycięstwa był: Urząd Miejski, Szkoła Podstawowa Nr 1, Jednostka Wojskowa nr 4403 oraz Parafia Świętej Jadwigi Królowej.
Dziękujemy ChDK oraz MPGK za pomoc przy przygotowaniu uroczystości.
 
Czytaj całość
 
Fotorelacja: VI Olimpiada Przedszkolaków
10.05.2010.
Już po raz szósty dzieci z choszczeńskich przedszkoli wzięły udział w Olimpiadzie Sportowej, która odbyła się 6 maja w hali Gimnazjum. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale. W zmagania włączyli się również rodzice i nauczyciele.
Organizatorami zawodów byli: Urząd Miejski w Choszcznie, Centrum Rekreacyjno-Sportowe, Choszczeńskie Przedszkola i Klub Kiwanis Kobieta 2000.

 

Czytaj całość
 
STYPENDIA POMOSTOWE
10.05.2010.

Jednostka Gospodarcza Zasobu w Reczu informuje o naborze kandydatów na stypendystów w realizacji IX edycji "Program Stypendiów Pomostowych 2010/2011". Regulamin i załączniki do ściągnięcia poniżej:

Regulamin przyznawania stypendiów

 
Tydzień Bibliotek
06.05.2010.
Miejska Biblioteka Publiczna w Choszcznie zaprasza na "Tydzień Bibliotek". Organizowana już po raz siódmy ogólnopolska akcja ma na celu promowanie czytelnictwa, bibliotek i bibliotekarzy.
"Biblioteka - słowa, dźwięki, obrazy" - to hasło tegorocznej akcji, które ma wskazać czytelnikom kierunek w jakim zmierzają placówki biblioteczna i pokazać konkretne rozwiązania stosowane w praktyce. 
 
Poniżej program przygotowany przez MBP w Choszcznie:
 
10 maja, Dworzec PKP w Choszcznie
godz. 9.00-12.00 Kiermasz „Książka za Złotówkę” - POCIĄG DO KSIĄŻKI, KSIĄŻKA DO POCIĄGU
 
10 maja, Czytelnia dla Dorosłych
godz. 17.00 Spotkanie z Autorkami książki „Siedem kobiet w poszukiwaniu wartości”,  m.in. byłą mieszkanką Choszczna Bogumiłą Chabowską

Czytaj całość
 
Archidiecezjalne Dni Młodych dobiegły końca
04.05.2010.

Przez 3 dni miastem rządziła młodzież, która 1 maja z rąk Burmistrza Roberta Adamczyka  odebrała klucz do bram Choszczna.
W tegorocznych Archidiecezjalnych Dniach Młodych wzięło udział blisko 1500 uczestników z naszych diecezji, w tym młodzież z różnych parafii, księży, sióstr zakonnych, katechetów, opiekunów, a także prowadzących warsztaty i inne zajęcia.  Jak mówią organizatorzy, Dni Młodych były przede wszystkim spotkaniem z Bogiem i drugim człowiekiem. Oprócz wielu mszy odbyły się: droga krzyżowa i marsz ulicami miasta. W programie imprezy  nie zabrakło zajęć turystyczno-rekreacyjnych, takich jak turniej tenisa stołowego, mecz piłki nożnej, przepłynięcie turystycznym  statkiem Wolvega, a także pokaz ratownictwa wodnego i sprzętu pożarniczego. Do zabawy zagrzewał koncert młodzieży z Dolic oraz  zespół Clerboyz  i "Jestem". Ponadto zorganizowano blisko 40 warsztatów: florystyczne, wokalne oraz z pantomimy i origami, a chętni skorzystali z nauki nurkowania, tańca towarzyskiego czy śpiewu. Młodzież poznała także tajniki dziennikarstwa, fotografowania, czy Biblii.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć: 1 maja, 2-3 maja.
 
Czytaj całość
 
Eksperymentuj!
30.04.2010.
„To była świetna zabawa, podczas której dzieci dowiedziały się  jak zostać pogromcą piorunów czy w jaki sposób prześcignąć ludzkie serce. Spędziły tu ciekawe chwile i zrozumiały niezrozumiałe dla nich dotychczas naukowe prawa. Cieszymy się tym bardziej, bo czekaliśmy na to wydarzenie ponad trzy lata” - tak podsumowała trzydniową wystawę naukową dyrektor Szkoły Podstawowej w Sławęcinie – Wioletta Kaszak. Podczas zabawy z nauką pod okiem animatorów dzieci samodzielnie eksperymentowały na specjalnie do tego przygotowanych stoiskach. Wystawa odbyła się 28-30 kwietnia w SP w Sławęcinie. Uczniom najbardziej przypadł do gustu pokaz z ciekłym azotem.
Przypomnijmy, Eksperymentuj! to wystawa objazdowa  przygotowana przez Centrum Nauki Kopernik. Premierę miała 4 lata temu na Pikniku Naukowym w Warszawie. Od września 2006 roku podróżuje po dużych i małych miejscowościach, by ich mieszkańcy mogli samodzielnie przeprowadzać doświadczenia. Była również pokazywana w Barcelonie podczas Katalońskiego Tygodnia Nauki oraz w Brnie na imprezie "Nauka na Starym Mieście".
Katarzyna Jezierska
 
Czytaj całość
 
Wiosenne Koncerty
30.04.2010.
Trzydniowe „Wiosenne Koncerty Umuzykalniające” dobiegły końca. Występy zorganizowane przez Państwową Szkołę Muzyczną w Choszcznie miały na celu w ciekawy sposób przybliżyć uczniom  klas początkowych literaturę muzyczną oraz funkcjonowanie poszczególnych instrumentów.  Przy okazji , mali uczestnicy mieli okazję zobaczyć jak swoje umiejętności muzyczne prezentują ich rówieśnicy. Koncert prowadził Janusz Łącki nad całością przygotowań czuwała Ewa Kubiak-Kubacka.
Katarzyna Jezierska
 
Czytaj całość
 
III Olimpiada Zdrowia Przedszkolaka
30.04.2010.
Olimpiada Zdrowia Przedszkolaka odbyła się 23 kwietnia w Przedszkolu nr  1 z Oddziałami Integracyjnymi. Celem corocznej imprezy jest propagowanie zdrowego stylu życia od najmłodszych lat oraz podsumowanie wiadomości, które dzieci zdobywają przez cały rok uczęszczania do przedszkola. Do udziału w tegorocznej olimpiadzie zostały zaproszone dzieci z oddziałów przedszkolnych z Suliszewa, Korytowa, Zamęcina i Sławęcina. Wszystkie przedszkolaki wykazały się ogromną wiedzą na temat higieny i zdrowego stylu życia. Jury w składzie: dyrektorki przedszkola Edyty Bogdanowicz i wiceburmistrza Adama Andriaszkiewicza wysoko oceniało umiejętności dzieci. Na zakończenie spotkania dzieci z apetytem skonsumowały poczęstunek, w skład którego weszły: owoce, warzywa i soki.  Niespodzianką dla uczestników był przygotowany przez grupę pięciolatków  z Przedszkola nr 1 teatrzyk.
 
 
XIII Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
26.04.2010.
XIII Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym odbył się 23 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 3 w Choszcznie. W zmaganiach wystartowały trzyosobowe drużyny zeszkół podstawowych i gimnazjów z powiatu choszczeńskiego. W kategorii podstawówek wygrała reprezentacja SP nr 3 w Choszcznie, natomiast wśród gimnazjalistów tryumfowali zawodnicy z Bierzwnika. Konkurs rozpoczął się od testu sprawdzającego znajomość przepisów ruchu drogowego. Sprawdzianem umiejętności praktycznych uczestników była jazda rowerem po torze przeszkód, a więc przejazd po równoważni, ósemka i przeniesienie drewnianego klocka z jednego słupka na drugi.
Czytaj całość
 
Żyj z przyrodą w zgodzie
22.04.2010.
„Żyj z przyrodą w zgodzie” - takie hasło przyświecało tegorocznej edycji Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Środowisku Naturalnym i Ekologii, w której zwyciężyli uczniowie z SP Nr 1 w Choszcznie. Konkurs mający na celu rozwijanie zainteresowania środowiskiem przyrodniczym odbył się 22 kwietnia br. Wzięły w nim udział szkoły z Zamęcina, Korytowa, Suliszewa, Sławęcina i Choszczna. Organizatorem była Szkoła Podstawowa w Zamęcinie.  Nagrody ufundowali Choszczeńskie Nadleśnictwo i Urząd Miasta w Choszcznie.
Katarzyna Jezierska
 
 
Czytaj całość
 
Zdobądź "Choszczeńskiego Pulitzera Szkolnego 2010"
21.04.2010.
I Twoja szkoła może zdobyć  „Choszczeńskiego Pulitzera 2010”.  Wystarczy, że redakcje szkolne prześlą minimum trzy numery gazetek z lat 2009/2010 oraz najlepszy artykuł i numer czasopisma (według własnej oceny) na adres Miejskiej Biblioteki Publicznej w Choszcznie. Jury oceniając prace weźmie pod uwagę takie elementy jak: wartość merytoryczna, poprawność językowa, trafność wypowiedzi, podejmowaną problematykę oraz stronę edytorską czasopisma. Nagrody zostaną przyznane w 2 kategoriach: dla najlepszego czasopisma w poszczególnych typach szkół oraz dla autora najciekawszego artykułu. Termin nadsyłania zgłoszeń i czasopism upływa 15 maja. Publiczne ogłoszenie wyników konkursu oraz wręczenie nagród laureatom nastąpi 9 czerwca o godzinie 11:00.
 
SKUTKI ZDROWOTNE WYNIKAJĄCYCH Z NADMIERNEGO PROMIENIOWANIA ULTRAFIOLETOWEGO (UV)
20.04.2010.
W związku z nadmiernym korzystaniem z solariów przez młodzież przed ukończeniem 18 roku życia istnieje konieczność zwiększenia działań informacyjno-edukacyjnych, prowadzących do zmniejszenia występowania niekorzystnych skutków zdrowotnych z tego powodu. Działania edukacyjne powinny być skierowane do młodzieży, ale także do rodziców oraz właścicieli solariów. Zgodnie z dotychczasowym stanem wiedzy, niewielkie ilości promieniowania UV są korzystne dla zdrowia i odgrywają istotną rolę w wytwarzaniu witaminy D. Jednak nadmierna ekspozycja na promieniowanie UV prowadzi do niekorzystnych konsekwencji zdrowotnych.
 
Promieniowanie UV jest odpowiedzialne w ponad 80% za starzenie się skóry i powstanie zmarszczek.
 
 
 
70. Rocznica Zbrodni Katyńskiej
13.04.2010.
13 kwietnia odbyły się uroczystości upamiętniające 70. Rocznicę Zbrodni Katyńskiej, a także tragiczne wydarzenia w Smoleńsku.  We Mszy Świętej oraz w apelu pamięci wzięły udział Kompanie Honorowe, Poczty Sztandarowe, władze samorządowe  i powiatowe, a także młodzież szkolna i mieszkańcy naszego miasta. Z przemówieniem wystąpił Burmistrz Choszczna Robert Adamczyk. Złożono również wieniec w imieniu choszczeńskiej społeczności.
Serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy zaangażowali się w przygotowanie uroczystości.
 
Czytaj całość
 
Tragedia w Smoleńsku
12.04.2010.
W obliczu tragedii, która wydarzyła się 10 kwietnia 2010 r. łączymy się w bólu i składamy najszczersze wyrazy współczucia wszystkim rodzinom i bliskim ofiar.
Z żalem żegnamy Pana Lecha Kaczyńskiego Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej oraz jego małżonkę, przedstawicieli najwyższych władz i ich współpracowników, oficerów Wojska Polskiego,  przedstawicieli duchowieństwa, członków rodzin katyńskich oraz załogi, którzy stracili życie w katastrofie samolotu rządowego.
Jednocześnie apeluję o godne uczczenie pamięci ofiar katastrofy i na czas ogłoszonej żałoby narodowej zgodnie z tradycją o wywieszenie flagi państwowej z kirem.

                                                                   Burmistrz Choszczna
                                                                    (-)Robert Adamczyk
 
Msza św. w intencji ofiar katastrofy
12.04.2010.
INFORMUJEMY

Msza Święta w intencji ofiar katastrofy samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem odbędzie się dzisiaj, tj. 12.04.2010 r. o godzinie 18:00 na placu przy budowie Kościoła - ul. Władysława Jagiełły. 
 
Tragedia w Smoleńsku. Prezydent RP nie żyje
10.04.2010.

W Smoleńsku rozbił się samolot prezydencki Tupolew 154-M. - Przy podchodzeniu do lądowania samolot najprawdopodobniej zahaczył o drzewa i rozbił się. Gubernator okręgu smoleńskiego poinformował, że wszyscy pasażerowie zginęli.
W katastrofie zginął Prezydent Polski Lech Kaczyński z małżonką. W samolocie było 96 osób - 88 członków delegacji do Katynia i 8 osób załogi.

Więcej informacji: wp.pl , onet.pl , tvn24.pl.

 
70. rocznica Mordu Katyńskiego
06.04.2010.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 3875 - 3900 z 4173
Rewitalizacja w Gminie Choszczno
SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2019 www.choszczno.pl.