WiększaMniejszyNormalny
26.08.2019.
  
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
X DZIEŃ PAPIESKI
12.10.2010.
10 października obchodziliśmy X DZIEŃ PAPIESKI. Tegoroczny, przebiegający pod hasłem: "JAN PAWEŁ II – ODWAGA ŚWIĘTOŚCI" zorganizowała parafia pod wezwaniem NNMP w Choszcznie. Zebrane podczas festynu pieniądze zostały przekazane na konto funduszu „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – żywego pomnika Ojca Świętego. Dzięki tym środkom zdolna, utalentowana młodzież z małych miejscowosci, której sytuacja materialna uniemożliwia kształcenie się otrzyma stypendia. Organizację festynu wsparły liczne instytucje, szkoły i przedszkola choszczeńskie. Jak każdego roku działania parafian wspierał Burmistrz Robert Adamczyk.
 
 
Bezpłatne warsztaty
11.10.2010.
Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Pozarządowych ze Szczecina zaprasza na bezpłatne warsztaty z zakresu zarządzania wolontariatem oraz rozwoju potencjału organizacji pozarządowych.

„Wolontariusz w akcji – siłą organizacji”
 
  • Jeśli Twoja aktywność zawodowa lub społeczna jest związana z wolontariatem – współpracujesz z wolontariuszami, organizujesz ich pracę lub chciałbyś włączyć ich w działalność swoją lub organizacji, a przy tym chcesz:
  • odkryć swoje mocne strony i rozwinąć własny potencjał
  • nauczyć się zarządzać swoim czasem, poznać różne style pracy
  • odkryć nowe możliwości rozwoju Twojej instytucji dzięki zaangażowaniu wolontariuszy
  • dowiedzieć się jak efektywnie korzystać z potencjału wolontariusz
  • poznać metody efektywnego zarządzania, usprawnić pracę swoją i zespołu

ZAPRASZAMY NA BEZPŁATNE WARSZTATY!!!
Czytaj całość
 
Letnie Warsztaty Rękodzielnictwa "Licencja na sukces"
29.09.2010.
Uroczyste zakończenie Pierwszych Letnich Warsztatów Rękodzielnictwa pn. "Licencja na sukces" odbyło się 18 września w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Piaseczniku. W ramach wakacyjnych spotkań z mieszkańcami Piasecznika prowadzone były takie warsztaty jak: wikliniarskie, z haftu ludowego, artystycznego malowania na tkaninie oraz ceramiczne. Dla najmłodszych uczestników zajęcia miały charakter zabawy. Różnorodność technik i zastosowanych materiałów pobudziło kreatywność i wyobraźnię uczestników warsztatów. Podczas letnich spotkań powstała niezliczona ilość prac, prezentująca zapał i zaangażowanie każdego uczestnika projektu. W zachwyt oraz podziw wprawiła galeria prezentująca rękodzieła uczestników projektu. Gliniane figurki, kafelki i naczynia, wiklinowe kosze, obrazki na szkle malowane, barwione tkaniny, haftowane wzory - to niektóre dzieła powstałe podczas warsztatów. Łącznie w zajęciach wzięło udział ponad 70 osób. Wszyscy uczestnicy projektu otrzymali certyfikaty oraz wykonane przez siebie wyroby. Realizacja projektu była możliwa dzięki środkom gminnym i unijnym.

 
Patyczaki, Kasztaniaki, Leśne Stwory i inne jesienne Dziwaki.
06.10.2010.
Zapraszamy do udziału w jesiennym konkursie plastycznym
"PATYCZAKI, KASZTANIAKI, LEŚNE STWORY, I INNE DZIWAKI".
 
Jest on adresowany do wszystkich dzieci w wieku przedszkolnym, uczniów szkół podstawowych, gimnazjów, wychowanków ośrodków szkolno-wychowawczych z rejonu gminy Choszczno.

Jako organizatorzy chcemy zachęcić uczestników konkursu do sięgnięcia po to wszystko, czym jesienią obdarowuje nas przyroda i rozbudzania fantazji oraz uzewnętrznienia pomysłów. Mamy nadzieję, że powstaną ciekawe i pomysłowe prace , a także konkurs ten będzie cieszył się dużą popularnością.
Czytaj całość
 
W POSZUKIWANIU PANI JESIENI
01.10.2010.
Jesień to bardzo barwna i pełna niespodzianek pora roku. W słoneczny wrześniowy dzień dzieci z Przedszkola nr 1 wyruszyły na poszukiwanie pani Jesieni. Dzieci miały możliwość zaobserwowania zmian jakie zaszły w przyrodzie – zmiana ubarwienia liści, dojrzałe owoce na drzewach i krzewach, fruwające nasiona, nitki babiego lata. W trakcie poszukiwań pani Jesieni, dzieci wykonywały zadania, które im wyznaczyła. Obserwując i ucząc się jednocześnie wspaniale się bawiły. Po powrocie do przedszkola odbył się piknik, na którym dzieci wykonały obrazy z przyniesionych ,,darów jesieni”. Pani Jesień za wykonane prace wręczyła dzieciom dyplomy. To był udany dzień.
 
 
 
CZYNGIS CHAN W Słonecznej Czwórce
01.10.2010.

W czwartek, 23 września w Przedszkolu Nr 4 „ Słoneczna Czwórka” miał miejsce występ grupy teatralnej. Rodzice i dzieci zostali zaproszeni do udziału w widowisku muzycznym „ KTO SIĘ BOI CZYNGIS -  CHANA”. Impreza miała charakter otwarty i była połączona z piknikiem rodzinnym. Całość widowiska została sfinansowana przez Radę Rodziców działającą w Przedszkolu Nr 4 i firmę INTERMARCHE.
Celem wspólnej zabawy była przede wszystkim integracja środowiska przedszkolnego z rodzicami. Dzieci wraz z rodzicami radośnie i aktywnie spędziły czas. Przedszkole Nr 4 wspiera wszystkie formy, które pozwalają rozwijać umiejętności społeczne dzieci i są niezbędne w poprawnych relacjach miedzy dziećmi a dorosłymi.
 Dzięki takim imprezom realizowane są także inne cele, m.in. promowanie przedszkola w środowisku lokalnym. Na czas występu teren placu przy przedszkolu zmienił się nie do poznania. Kolorowy i bajkowy świat przyciągał wielu widzów. Występ artystów przebiegał bardzo dynamicznie. Charakteru nadawały piękne stroje oraz muzyka. Dopełnieniem było włączenie do wspólnej zabawy dzieci i ich rodziców. CZYNGIS – CHAN zapewnił  w tym dniu dobrą zabawę,  a Przedszkole Nr 4 dzięki swojej nazwie – piękną i słoneczną pogodę.


 Alicja Fedorowicz

 

 
Liga Orlików ZZPN rocznik 2000 rozpoczęta
28.09.2010.
Dnia 26 września 2010 roku Akademia Piłkarska GAVIA Choszczno rozpoczęła pierwszym ligowym turniejem sezon 2010/2011  w Lidze Orlików ZZPN rocznik 2000.

Przeciwnikami Akademii Piłkarskiej GAVIA w lidze są zespoły: Ina Ińsko, Drawa Drawno, Remor Recz. Ligę wygra ta drużyna, która zdobędzie najwięcej punktów w 4 turniejach rozegranych w każdej z tych miejscowości.
Pierwszy turniej odbył się w niedziele o godzinie 10 na boisku Orlik 2012 w Choszcznie.
Ligę zainaugurował mecz pomiędzy Akademią Piłkarską GAVIA i Iną Ińsko. Był to bardzo wyrównany pojedynek zakończony minimalną wygraną chłopców z Ińska 2-1. Bramkę dla GAVII w tym meczu strzelił z rzutu karnego Błażej Kowalczyk.
 
Zapraszamy do galerii-kliknij .
 
Gavia Choszczno
Gavia Choszczno
Gavia Choszczno
Gavia Choszczno
 
Czytaj całość
 
XX Memoriał Szachowy
28.09.2010.
47 zawodników z Choszczna, Myśliborza, Barlinka, Szczecina, Stargardu Szczecińskiego, Bierzwnika i Lubiany wzięło udział w Memoriale Szachowym im. A. Kubaszewskiego i E. Kramka. Został on rozegrany po raz dwudziesty w miniony weekend (25 -26 września) w Choszczeńskim Domu Kultury. Oprócz pojedynków, które odbywały się w „systemie szwajcarskim” na dystansie 9 rund po 30 minut dla zawodnika znalazł się także czas na refleksje dotyczące szachowej sekcji choszczeńskiej. Sędzią głównym zawodów był Czesław Szyjka. Po raz kolejny turniej wygrał Nikolai Aliavdin z klubu „Hetman” Myślibórz . Trzecie miejsce zajął Krzysztof Sielicki z UKS Skoczek, którego okrzyknięto najlepszym juniorem i zawodnikiem z Choszczna. Również z klubu UKS Skoczek - Marta Śliwa została najlepszą juniorką i zawodniczką wśród kobiet. XX Memoriał Szachowy zorganizowali: Rada UKS „Skoczek” i CHDK. Patronat nad imprezą objął Burmistrz Choszczna - Robert Adamczyk. Fundatorami nagród rzeczowych, dyplomów i okazyjnych pamiątek byli: Urząd Miejski, Starostwo Powiatowe oraz CHDK.
 
Czytaj całość
 
Jubileuszowy Zlot Drużyn Środowiska Bieszczadzkiego
28.09.2010.
Mszą świętą oraz przemarszem połączonym z prezentacją pojazdów militarnych i służb mundurowych, a także odsłonięciem tablicy pamiątkowej rozpoczął się Wielki Jubileuszowy Zlot Drużyn „Środowiska Bieszczadzkiego”. Odbył się on 24 września i został zorganizowany w 100 - lecie powstania harcerstwa polskiego ku pamięci harcerek i harcerzy, z drużyn działających w latach 1982-1992 na terenie byłej Gorzowskiej Chorągwi ZHP - Barlinka, Gorzowa Wlkp., Skwierzyny, Międzyrzecza, Kostrzyna, Choszczna. To oni tworzyli lepszy świat poprzez stawianie sobie wyzwań i kształtowanie swoich charakterów.
Zlot licznie zgromadził ludzi połączonych dawnym żarem przyjaźni. Uczestnicy wspólnie   zasadzili harcerski dąb pokoju i braterstwa. Otwarto także wystawę  "Nasza harcerska pamięć" w  ZespoleSzkół Nr 1 im. Bolesława Krzywoustego w Choszcznie. Oprócz koncertów zorganizowanych dla uczestników, gości i mieszkańców Choszczna odbyło się także wielkie obrzędowe ognisko z „gawędą” i  wspomnieniami . Wkopano również pamiątkową urnę z przesłaniem dla potomnych.
 
Zapraszamy do galerii-kliknij.
 
Zlot Drużyn Środowiska Bieszczadzkiego
Zlot Drużyn Środowiska Bieszczadzkiego
Zlot Drużyn Środowiska Bieszczadzkiego
Zlot Drużyn Środowiska Bieszczadzkiego
 
 
MBP zaprasza
27.09.2010.
Spotkanie z psychologiem i licencjonowanym psychoterapeutą, a także  autorką książek o tematyce rodzinnej,  małżeńskiej i społecznej – Zuzanną Celmer odbędzie się 14 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Choszcznie.  Początek o godzinie 17 – tej. Czytelnia dla dorosłych. Wstęp wolny. Podczas spotkania – promocja książki „W łóżku z teściową”.
Zapraszamy

 
Memoriał Szachowy
21.09.2010.
Uczniowski Klub Szachowy ,,Skoczek” i Choszczeński Dom Kultury
zapraszają na XX-Jubileuszowy Memoriał Szachowy
Aleksandra Kubaszewskiego i Edwarda Kramka

dnia 25.09.2010r. godz. 10.00-16.00
dnia 26.09.2010.r godz. 10.00-15.00
Sala Baletowa Choszczeńskiego Domu Kultury

Dodatkowe informacje – Czesław Szyjka  tel. 511 363 504   czszyjka6@wp.pl

 
 
Bieg po zdrowie
24.09.2010.

Upowszechnianie zdrowotnych  walorów biegania oraz mobilizacja młodzieży do uprawiania tej najprostszej dziedziny sportu przyświeca III Choszczeńskiemu Biegu Terenowemu. Zostanie on rozegrany w najbliższą sobotę ( 25 września) na trasie terenowej   wokół  placu Witosa i parku Miejska Góra. W biegach mogą wystąpić reprezentanci poszczególnych szkół  i klubów posiadający aktualne badanie lekarskie. Uczniowie  muszą znajdować się pod opieką swoich nauczycieli  lub opiekunów. Zgłoszenia indywidualne i grupowe udziału w biegu terenowym, który będzie rozegrany w 5 dystansach należy dokonać u organizatora w dniu imprezy w biurze zawodów - najpóźniej na godzinę przed startem w poszczególnych biegach.
Zwycięzcy  otrzymają medale, dyplomy i nagrody rzeczowe.

PROGRAM  ZAWODÓW :


08:00 – 09:45    przyjmowanie zgłoszeń w biurze zawodów (obok linii startowej biegu na Placu Witosa w Choszcznie)
09:45 – 10:00   otwarcie zawodów
10:00 – 10:10    bieg na 0,5 km uczniów klas I  szkół podstawowych
10:20 – 10:30    bieg na 0,5 km uczniów  klas II szkół podstawowych
10:30 – 10:40    bieg na 0,5 km uczniów  klas III szkół podstawowych
10:40 – 10:55    bieg na 1 km uczniów  klas IV szkół podstawowych
10:55 – 11:10    bieg na 1 km uczniów  klas V szkół podstawowych
11:10 - 11:20     bieg na 1 km uczniów  klas VI szkół podstawowych
11:20 – 11:30    bieg na 2 km uczniów klas I-II  szkół gimnazjalnych
11:30 – 11:50   bieg na 3 km  uczniów klas III szkół gimnazjalnych i uczniów klas I                          szkół ponadgimnazjalnych.            
11:50 – 12:10    bieg na 3 km  uczniów klas  II i III szkół ponadgimnazjalnych.
12:15 - 12:45    bieg seniorów  na dystansie  5 km  (dla seniorów)
12:50 – 13:00    wręczenie nagród i zakończenie zawodów

                   
S E R D E C Z N I E    Z A P R A S Z A M Y !

 
WDRAŻANIE ESOD W URZĘDZIE MIEJSKIM
27.09.2010.
W związku z postępującą informatyzacją działań administracji coraz więcej dokumentów przybiera postać elektroniczną. W miejsce dokumentu papierowego coraz częściej pojawia się dokument rozumiany jako zapis na informatycznym elektronicznym nośniku danych. Dlatego też Urząd Miejski w Choszcznie przystąpił do wdrażania Elektronicznego Systemu Obiegu Dokumentów oraz Elektronicznego Biura Obsługi Interesantów. Aktualnie, urzędnicy przechodzą szkolenia. Nowe podejście do obiegu dokumentów wymuszone jest również przepisami dotyczącymi zastosowania podpisu elektronicznego w administracji, przyjmowania dokumentów elektronicznych oraz dostępu do informacji publicznej. Jak mówi kierownik projektu Rodan Systems S.A- Paweł Borkowski: „Obieg dokumentów przychodzących będzie się obywać w całości w formie dokumentów cyfrowych: od chwili zeskanowania dokumentu w Kancelarii Ogólnej aż do przekazania kopii elektronicznej dokumentu na wskazane stanowisko pracy.  System ułatwi bieżącą pracę - elektroniczna wersja dokumentu będzie dostępna praktycznie natychmiast po publikacji.”
Wdrożenie Elektronicznego Systemu Obiegu Dokumentów umożliwiającego zarządzanie korespondencją, dokumentami, sprawami i ich obiegiem pozwoli na bieżące monitorowanie realizacji spraw w sposób terminowy i zgodny ze zdefiniowaną procedurą pracy oraz zapewni pełną kontrolę nad obiegiem informacji w oparciu o instrukcję kancelaryjną i rzeczowy wykaz akt.

 
Choszczeński garnizon ma nowego dowódcę
15.09.2010.
Nowym dowódcą  choszczeńskiego garnizonu został płk Andrzej Lorenc, dla którego był to dzień szczególny, gdyż otrzymał akt mianowania na stopień pułkownika. W imieniu Ministra Obrony Narodowej wręczył go dowódca 12 Dywizji Zmechanizowanej w Szczecinie – gen. Marek Tomaszycki. Przekazanie obowiązków dowódcy 2 Pułku Artylerii Legionów  im. Króla Władysława IV w Choszcznie odbyło się 14 września. Dotychczasowy dowódca jednostki płk dypl. Tomasz Piotrowski został szefem Wojsk Rakietowych i Artylerii 12 Dywizji Zmechanizowanej w Szczecinie.

 

Zapraszamy do galerii.

 Przekazanie obowiązków dowódcy 2 Pułku Artylerii Legionów 14.09.2010 r.
  Przekazanie obowiązków dowódcy 2 Pułku Artylerii Legionów 14.09.2010 r.
 Przekazanie obowiązków dowódcy 2 Pułku Artylerii Legionów 14.09.2010 r.
 Przekazanie obowiązków dowódcy 2 Pułku Artylerii Legionów 14.09.2010 r.

 

 
OGŁOSZENIE
24.09.2010.

Informujemy, iż  Zachodniopomorski Zarząd Dróg rozpoczął remont ulicy Wolności w Choszcznie. Jak mówi Zastępca Kierownika Rejonu Dróg Wojewódzkich w Pyrzycach - Mirosław Szymczewski: „Do końca tygodnia zostaną zakończone prace związane z układaniem masy asfaltowej. Następnym etapem  będzie  ustawienie elementów uspokojenia ruchu, czyli wysepek  oraz malowanie pasów drogowych”.  Zakończenie prac jest zaplanowane na drugą połowę października.   
Wkrótce zostanie także wyrównana nawierzchnia ulicy Jagiełły. Jak powiedziała Radna Województwa Zachodniopomorskiego – Krystyna Wiśniewska - Bugaj:  „ Zachodniopomorski Zarząd Dróg  po wizji lokalnej dwóch skrzyżowań, tj. ulic 23 lutego i Mickiewicza z ulicą Jagiełły  oraz kontroli odcinka między tymi drogami  zdecydował, że dla bezpieczeństwa poruszających się ulicą Jagiełły będącej w ciągu drogi wojewódzkiej nr 160 rozpoczną się prace  polegające na frezowaniu tego odcinka oraz pokrycia masą wyrównującą” . Wszystko to w ramach poprawy bezpieczeństwa   na drogach  i podniesienia jakości życia mieszkańców do czasów pozyskania środków na sfinansowanie kompleksowego remontu ulic: Jagiełły i Dąbrowszczaków.  Remont  ulicy Jagiełły rozpocznie się jeszcze we wrześniu. Zostanie on pokryty ze środków Wojewódzkiego Zarządu Dróg.
 
TEATRALNY PAŹDZIERNIK W CHDK
15.09.2010.
Choszczeński Dom Kultury zaprasza na spektakle teatralne Bałtyckiego Teatru Dramatycznego z Koszalina
 
Spektakl dla dzieci
„SMOCZEK HIERONIM”
Dnia 18.10.2010r. (poniedziałek) godz. 9:00 i 11:00
Cena biletu 7,00zł. – już do nabycia
 
W telegraficznym skrócie  - jest to historia małego smoczka, który chce być Duzy, a morał z niej płynie taki: oznaką dorosłości jest odwaga, czyli grzeczność, mądrość i szacunek dla innych. Atutem przedstawienia jest znakomita scenografia i doskonała gra aktorska. Bajka pozwoli widzom przenieść się w magiczny świat wyobraźni. Dzięki artystom Dzieci będą mogły uczestniczyć w spektaklu odpowiadając na pytania i reagując wielokrotnie na zachowania bajkowych postaci. Scenografia, kostiumy i czar teatralnej sceny sprawią, że każde dziecko poczuje się bohaterem spektaklu.

Czytaj całość
 
OGŁOSZENIE
14.09.2010.

 Uwaga!

  W związku z przystąpieniem do prac polegających na wymianie nawierzchni drogowej ulicy Wolności proszę wszystkich kierowców o niezatrzymywanie się i nie parkowanie na odcinku od ronda do Szkoły Podstawowej Nr 3 od dnia 13 września 2010 r.

Burmistrz Choszczna

 
Konkurs o Certyfikat 'Zachodniopomorska Wieś Turystyczna'
25.08.2010.
Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego oraz Prezes Zachodniopomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej ogłaszają Konkurs o Certyfikat "Zachodniopomorska Wieś Turystyczna".
Celem konkursu jest kształtowanie wizerunku turystyki wiejskiej na terenie województwa zachodniopomorskiego poprzez wyłonienie najbardziej interesujących pod względem turystycznym wsi na Pomorzu Zachodnim.
Uprawnionym do zgłoszenia do Konkursu jest Sołtys, po zatwierdzeniu formularza zgłoszeniowego przez Radę Sołecką.


Czytaj całość
 
Obejrzyj prace Marcina
14.09.2010.
Autorska Wystawa Amatorskiego Rysunku i Malarstwa Marcina Grabowskiego odbyła się 10 września w Małej Galerii Choszczeńskiego Domu Kultury. Ten 21 - tek jest absolwentem Technikum Gastronomicznego w Choszcznie.  Interesuje się sztuką, maluje i rysuje. W ubiegłym roku wziął udział w Wiosennym Salonie Artystycznym w Choszczeńskim Domu Kultury, gdzie uzdolnieni, nieprofesjonalni artyści mogli zaprezentować  swoje umiejętności. Jak mówi Marcin: „ W  swoich pracach posługuję się różnymi technikami. Najczęściej jednak używam akrylu”.  Podczas  nauki  w Technikum  prowadził go Zbigniew Kowalski,  natomiast w Choszczeńskim Domu Kultury - Edmund Pokorniecki. Na co dzień, Marcin lubi grać w badmintona i gotować. A już od października rozpoczyna studia na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Wystawę  można oglądać do 20 września w CHDK.
Marcinowi, życzymy wielu sukcesów i czekamy na kolejne prace.
 

 
Dożynki w Wardyniu
14.09.2010.
W minioną sobotę mieszkańcy Wardynia obchodzili  Parafialne Dożynki. Rozpoczęły się one mszą świętą. Przewodniczył jej Biskup Marian Błażej Kruszyłowicz, który w tym roku obchodzi rocznicę 50-lecia święceń kapłańskich. Dla uczestników  dożynek przygotowano wiele atrakcji. Dzieci wzięły udział  w konkursie na najładniejszy wieniec. Odbył się także konkurs piosenki dziecięcej, w którym zwyciężczyni w nagrodę otrzymała roczne stypendium. W dożynkach wzięły również udział choszczeńskie władze samorządowe.
 
 
Dożynki Gminne 2010
06.09.2010.

Mszą świętą w intencji rolników i korowodem z wieńcami  rozpoczęły się Choszczeńskie Dożynki Gminne zwane „Międzypokoleniowym Turniejem Tradycji Kultury i Dziedzictwa Regionalnego”.  To największe w roku święto gospodarskie rolników będące ukoronowaniem ich całorocznego trudu, obchodzone po zakończeniu najważniejszych prac polowych i zebraniu plonów odbyło się w niedzielę (5 września) na placu przy ul. Mur Południowy i zgromadziło liczne grono nie tylko rolników,  dla których zorganizowano mnóstwo atrakcji i konkursów. Tegorocznymi starostami Święta Plonów byli: Joanna Rodzoch z Piasecznika oraz Stanisław Wąsowicz z Sulina.

 

Dożynki Gminne 2010 w Choszcznie
Dożynki Gminne 2010 w Choszcznie
Dożynki Gminne 2010 w Choszcznie
Dożynki Gminne 2010 w Choszcznie

 

Czytaj całość
 
Wystawa Marcina Grabowskiego w CHDK
01.09.2010.

W  Choszcznie nie brak nam  młodych talentów.  Jednym z nich jest  Marcin Grabowski. Ma 21 lat i jest absolwentem Technikum Gastronomicznego w Choszcznie.  Interesuje się sztuką, maluje i rysuje. W 2009 r. wziął udział w Wiosennym Salonie Artystycznym w Choszczeńskim Domu Kultury, gdzie uzdolnieni, nieprofesjonalni artyści mogli zaprezentować  swoje umiejętności.  W  swoich pracach posługuje się różnymi technikami. Najczęściej używa akrylu.  Podczas  nauki  w Technikum  poprowadził go Zbigniew Kowalski,  natomiast w Choszczeńskim Domu Kultury- Edmund Pokorniecki. Na co dzień, Marcin lubi grać w badmintona i gotować.  Dostał się na Akademię Sztuk Pięknych w Gdańsku i od października będzie tam studiował malarstwo.  Pytany o plany na przyszłość, odpowiada:  "Chcę być po prostu wolnym człowiekiem".
Autorska Wystawa Amatorskiego Rysunku i Malarstwa Marcina Grabowskiego odbędzie się 10 września o godz. 18:00 w Choszczeńskim Domu Kultury.
Zapraszamy !

Oto niektóre prace Marcina:

 

 
1 września. Czas do szkoły.
01.09.2010.
Pierwszy dzwonek zadzwonił. Nadszedł koniec wakacyjnej laby. Blisko 4 tysiące uczniów z naszej gminy rozpoczęło  nowy rok szkolny.  Na kolejne wakacje przyjdzie im czekać do 22 czerwca przyszłego roku. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystych inauguracji, w których uczestniczyły również władze samorządowe.
 
 Rozpoczęcie roku szkolengo 2010/2011 Rozpoczęcie roku szkolengo 2010/2011
Rozpoczęcie roku szkolengo 2010/2011 Rozpoczęcie roku szkolengo 2010/2011
 
 
««  start « poprz. 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 3927 - 3952 z 4309
Rewitalizacja w Gminie Choszczno
SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2019 www.choszczno.pl.