WiększaMniejszyNormalny
17.06.2019.
SESJE RADY MIEJSKIEJ
 
 
  
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ
System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS

Warning: opendir(//images/stories/poolitezer) [function.opendir]: failed to open dir: No such file or directory in /mambots/content/plugin_jw_sig.php on line 46
Choszczeński Pulitzer Szkolny przyznany
14.06.2010.

Już po raz dziesiąty przyznano Choszczeńskiego Pulitzera Szkolnego. Jury oceniało wartość  merytoryczną artykułów, poprawność językową i kulturę wypowiedzi, a także podejmowaną problematykę tekstów oraz stronę edytorską gazet. Przewodnicząca jury - Janina Dziełak – Grześkowiak wielokrotnie podkreślała wkład szkolnej pracy dziennikarskiej w pielęgnowaniu języka ojczystego.

 

Czytaj całość
 
DNI DZIECKA W PRZEDSZKOLU NR 1
14.06.2010.
Obchody „Dni Dziecka” odbyły się 01 - 02 czerwca br. w Przedszkolu Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi. Pierwszego dnia dzieci brały udział w zabawach tanecznych i ruchowych. Następnie odbyło się przedstawienie „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”, które pod kierunkiem  Beaty Łąckiej przygotowała grupa O„C”. Dzieci wykazały się wielkim profesjonalizmem aktorskim. Swoim występem zaciekawiły niejednego malucha. Drugi dzień miał charakter festynu rodzinnego. Wzięły w nim udział dzieci z rodzicami.
 
Czytaj całość
 
Mama, Tata i ja
14.06.2010.
„Mama, Tata i ja” to hasło pikniku, który odbył się 10 czerwca w Przedszkolu Nr 2 w Choszcznie. Wśród serpentyn i confetti dzieci wraz z rodzicami bawiły się przy muzyce, podjadając słodycze, sałatki i żurek. Zabawą kierowali dwaj klauni, którzy zorganizowali liczne konkursy, a przedszkolaki specjalnie dla rodziców zatańczyli przygotowane wcześniej układy. 
 
 
 
UWAGA !!! ZAGROŻENIE NAWAŁNICĄ
11.06.2010.

PILNE !!!

UWAGA ZAGROŻENIE NAWAŁNICĄ!!!

OSTRZEŻENIE PRZED ZJAWISKAMI BURZOWYMI

 

 
PUCHAR KOMENDANTA POJECHAŁ DO RECZA
10.06.2010.

Turniej Piłki Nożnej Szkół Podstawowych o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Choszcznie odbył się 9 czerwca br. Najlepszym zespołem została reprezentacja Szkoły Podstawowej w Reczu. Trener zwycięskiej drużyny Jakub Drapiński miał potrójny powód do satysfakcji, gdyż to spośród jego podopiecznych sędziowie wybrali króla strzelców - Patryka Wolnego oraz najlepszego bramkarza - Jana Traczyka. W ramach programu „Bezpieczny Powiat Choszczeński” rozgrywki pod hasłem „Żyj zgodnie z prawem – graj fair” zorganizowała Komenda Powiatowa Policji w Choszcznie wspólnie z Burmistrzem Choszczna – Robertem Adamczykiem. Celem organizatorów było promowanie aktywnego spędzania czasu wolnego oraz kształtowanie właściwych postaw młodzieży, tak na boisku jak i życiu codziennym.
 
 
Czytaj całość
 
6 VI obchodziliśmy XX rocznicę samorządności
11.06.2010.
Obchody XX – lecia Samorządu w Choszcznie rozpoczęły się mszą świętą w kościele p.w. NNMP. Następnie w sali widowiskowej Choszczeńskiego Domu Kultury odbyła się uroczysta Sesja Rady Miejskiej w Choszcznie. Wśród zaproszonych gości  oprócz choszczeńskich samorządowców byli także: Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego - Władysław Husejko, Jan Menger wraz z samorządowcami z zaprzyjaźnionego miasta  partnerskiego - Wolvega, gminy Westellingwerf w Holandii oraz radna Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego Krystyna Wiśniewska-Bugaj.
 
 
Czytaj całość
 
Seminarium informacyjne SKUTECZNY PROJEKTODAWCA
09.06.2010.
Seminarium informacyjne

 „SKUTECZNY PROJEKTODAWCA”

Jak dobrze przygotować diagnozę problemów
w Programie Operacyjnym Kapitał Ludzki

 Pyrzyce, 17 czerwca 2010r.


  Serdecznie zapraszamy do udziału w seminarium informacyjnym nt. przygotowania diagnozy potrzeb, niezbędnej do prawidłowego opracowania i realizacji projektów z PO KL, organizowanym przez Regionalny Ośrodek Europejskiego Funduszu Społecznego w Szczecinie.

seminarium - program Pyrzyce -  2010

seminarium - zaproszenie Pyrzyce

ulotka informacyjna

 
Fotoreportaż: Rajd Pojazdów Zabytkowych
07.06.2010.
Zabytkowe Mercedesy, Rolls-Royce'y i Bentley'e, a także Cadillac’y, Fordy, Skody oraz motory przejechały choszczeńskimi ulicami w sobotnie popołudnie (5 czerwca). Zatrzymując się na placu przy kościele pw. NNMP niejednego z mieszkańców przyprawiły o prawdziwy zawrót głowy. Niektóre z pojazdów liczyły ponad 80 lat. Uczestnicy rajdu otrzymali upominki od zastępcy Burmistrza Choszczna – Adama Andriaszkiewicza. Przypomnijmy, organizatorem III Miedwiańskiego Rajdu Pojazdów Zabytkowych był Automobilklub Stargardzki. Trasa przejazdu aut wiodła przez Barlinek, Choszczno, Dolice, Przelewice oraz Stargard Szczeciński.

 

Więcej zdjęć w galerii.

 

 
Rajd Pojazdów Zabytkowych
01.06.2010.
III Miedwiański Rajd Pojazdów Zabytkowych zatrzyma się na placu przy Kościele pw. NNMP w Choszcznie 5 czerwca (sobota). Postój zaplanowany jest w godzinach 13.15 - 14.30. BMW 327 z 1939 roku, Mercedesem 220S coupe z 1960 roku, Dodge, amerykańskie limuzyny, Polskie Fiaty 125, motocykle oraz wiele innych czekają.
Zapraszamy do zwiedzania!
 

Zdjęcia www.rajdmiedwianski.stargard.pl 

 
Ciężkie motocykle na postoju w Choszcznie
01.06.2010.
W piątek, 04 czerwca br. o godz 16.30, na placu przy Kościele pod Wezwaniem NNMP w Choszcznie powitamy uczestników Rajdu Motocyklowego „Za wolność waszą i naszą” 2010. Organizatorem imprezy jest Motocyklowe Stowarzysznie Pomocy Polakom Za Granicą Wschód-Zachód z siedzibą w Grodzisku Wlkp.
Uczestnikami rajdu są właściciele jednośladów z całej Polski, którym przewodzi komandor rajdu ks. Jan Zalewski z Danii. Polski proboszcz z Haderslev od wielu lat organizuje motocyklowe wyprawy śladami polskiej historii i martyrologii w Polsce i Europie. 
 
Czytaj całość
 
Konkursy!
20.05.2010.

Stowarzyszenie „Lider Pojezierza” ogłasza i jednocześnie serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w konkursach:

•  fotograficznym

Temat I:

„Najpiękniejsze zakątki obszaru LGD Stowarzyszenie „Lider Pojezierza”
Temat II:

„Ciekawe miejsca do zwiedzania z Nordic Walking z terenu LGD Stowarzyszenia „Lider Pojezierza”

•  na produkt regionalny i tradycyjny pt. „Numer 1 w Liderze”


Do udziału w obu konkursach mogą zgłaszać się WSZYSCY mieszkańcy Pojezierza Zachodniopomorskiego, którzy chcą podzielić się umiejętnościami, zaszczepić w innych swoją pasję, a przede wszystkim przyczynić się do promocji naszego regionu na terenie całej Polski, a nawet Europy.

 
Do pobrania: regulamin , oświadczenie na konkurs fotograficzny.
 
Do pobrania: regulamin , karta zgłoszeniowa na produkt regionalny i tradycyjny.
 
 
 
ZAPROSZENIE Skuteczne prowadzenie rozmów handlowych
19.05.2010.
Starosta Pyrzycki Wiktor Tołoczko wraz z Enterprise Europe Network przy Zachodniopomorskim Stowarzyszeniu Rozwoju Gospodarczego – Szczecińskie Centrum Przedsiębiorczości zapraszają Państwa do udziału w kolejnym bezpłatnym szkoleniu: „Skuteczne prowadzenie rozmów handlowych”.
Zaproszenie do pobrania tutaj
 
 
Fotoreportaż: Pasowanie pierwszaków na uczniów
19.05.2010.

Uroczyste pasowanie na pierwszaków odbyło się 19 maja br. w Szkole Podstawowej Nr 3.  W obecności dyrektora szkoły Ewy Klińskiej, grona pedagogicznego, rodziców oraz zaproszonych gości i społeczności szkolnej dzieci złożyły przysięgę. Uroczystościom towarzyszył program artystyczny przygotowany przez starszych kolegów. Na zakończenie, Burmistrz Robert Adamczyk złożył życzenia  uczniom wchodzącym w poczet szkoły.

Więcej zdjęć w galerii. 

 

 
Plac Zabaw Muszkieterów
19.05.2010.
Miasto wzbogaciło się o kolejne miejsce, gdzie na świeżym powietrzu dzieci mogą bawią się, a ich rodzice odpoczywać. Tym miejscem jest Plac Zabaw Muszkieterzy przy ulicy Grunwaldzkiej, którego otwarcie nastąpiło 18 maja br. Mimo deszczowej pogody było kolorowo i słonecznie. Dla dzieci przygotowano wiele atrakcji, w tym ze specjalnym  programem artystyczno – zabawowym wystąpili aktorzy z Teatrów Poznańskich.
Przypomnijmy, obiekt powstał w ramach ogólnopolskiej akcji społecznej „Place Zabaw Muszkieterowie”. Skupieni w Fundacji choszczeńscy właściciele marketów: Intermarché (Krzysztof Gałka) i Bricomarché (Dorota Florczyk) sfinansowali zakup i montaż urządzeń. Natomiast Burmistrz Choszczna – Robert Adamczyk w imieniu Gminy przekazując teren pod zabudowę zadbał
o jego prawidłowe przygotowanie pod względem administracyjnym. Gmina pokryła także koszty budowlane . Finansowane przez właścicieli sklepów place są własnością społeczności lokalnych.
 
 
UE finansuje nowe kierunki studiów
19.05.2010.
Wybierając studia warto zwrócić uwagę na kierunki otwierane przez uczelnie dzięki pieniądzom pozyskanym z Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Takie kierunki są zazwyczaj lepiej wyposażone w pomoce naukowe. Często dysponują nowoczesnymi laboratoriami. W poprzednich latach szczecińskie uczelnie otworzyły 2 takie kierunki studiów. W roku 2009 w Pomorskiej Akademii Medycznej utworzono kierunek DIETETYKA a w Zachodniopomorskiej Szkole Biznesu kierunek ZARZĄDZANIE. W roku 2010 nowe kierunki finansowane z pieniędzy unijnych powstaną jedynie w Akademii Morskiej w Szczecinie oraz w Wyższej Szkole Techniczno Ekonomicznej.
Czytaj całość
 
POLSKI CZERWONY KRZYŻ I GRUPA MUSZKIETERÓW PONOWNIE RAZEM DLA POTRZEBUJĄCYCH
17.05.2010.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Rusza trzecia edycja ogólnopolskiej akcji „Zbieramy krew dla Polski”. W piątek, 21 maja, krew będą mogli oddać mieszkańcy Choszczna. Więcej w załączniku 

 

 
Koncert Chopinowski
12.05.2010.
Dyrektor, Grono Pedagogiczne oraz Uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego w Choszcznie mają zaszczyt zaprosić wszystkich mieszkańców na Recital Chopinowski Pawła Wakarecy.
 
Koncert odbędzie się w 14.05.2010 r. (piątek) o godz. 18.00 w auli szkoły muzycznej.

Czytaj całość
 
Strzelaliśmy wzorowo
11.05.2010.
Nasza drużyna w składzie: Sabina Baczyńska, Nina Królik, Ireneusz Szymański i Zbigniew Garzyński zdobyli 307 punktów, zajmując tym samym drugie miejsce w strzelaniu sportowym. Zawody odbyły  się 10 maja w ramach „Mistrzostw Służb Mundurowych i Samorządu Miasta i Gminy Choszczno o Puchar Dowódcy Garnizonu”. Celem imprezy jest umocnienie współpracy pomiędzy instytucjami i organizacjami na terenie Choszczna. Zawody , które  zostały rozegrane na strzelnicy  garnizonowej otworzył płk Tomasz Piotrowski. Zawodnicy, z pozycji leżącej i odległości 100 metrów oddawali  10 strzałów do tarczy. W ramach mistrzostw odbyły się już zawody pływackie, gdzie uplasowaliśmy się na  4 miejscu. Wkrótce zmierzymy się w takich konkurencjach jak: piłka siatkowa i piłka nożna.

Wyniki w strzelaniu sportowym:
I miejsce: Areszt Śledczy Choszczno – 357 pkt.
II miejsce: Urząd Miejski – 307 pkt.
III miejsce: Jednostka Wojskowa – 304 pkt.
IV miejsce: Komenda Powiatowa Policja w Choszcznie – 260 pkt.
V miejsce: Państwowa Straż Pożarna w Choszcznie – 167 pkt.

 

 
Międzynarodowe Targi Turystyczne
10.05.2010.

Choszczno wzięło udział w Market Tour, czyli targach turystycznych odbywających się w ramach największej imprezy plenerowej promującej turystykę, sport, rekreację i kuchnię regionalną – Piknik Nad Odrą. Oczywiście, nie mogło nas tam zabraknąć. Podczas dwóch dni (8-9 maja) na Wałach Chrobrego w Szczecinie zachęcaliśmy odwiedzających do skorzystania z oferty turystycznej naszego miasta. Swoje oferty turystyczne wystawiły gminy z obu stron Odry, ale także Berlin i firmy organizujące wakacje pod palmami.
Imprezę, której towarzyszyło wiele kiermaszów, wystaw, występów  zespołów folklorystycznych oraz Festiwali  Wyrobów i Kuchni Regionalnych, czy Kiermasz Ogrodniczy "Pamiętajcie o Ogrodach" zorganizowały Międzynarodowe Targi Szczecińskie wespół z  Zachodnipomorską Agencją Rozwoju Turystyki. Wydarzeniem towarzyszącym Piknikowi nad Odrą były Motorowodne Mistrzostwa Świata 2010 w klasie T-400.

 

Czytaj całość
 
Uroczyste obchody Dnia Zwycięstwa
10.05.2010.
Montażem słowno - muzycznym ”Nasze drogi ku wolności" w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej Nr 1 w Choszcznie rozpoczęły się uroczyste obchody Dnia Zwycięstwa. Odbyły się one 8 maja w nowym kościele oraz na jego placu u zbiegu ulic Staszica  i Władysława Jagiełły w Choszcznie. Po mszy świętej, w której uczestniczyli Choszcznianie i zaproszeni goście, a także poczty sztandarowe instytucji i szkół oraz kompanie honorowe Straży Pożarnej i Wojska Polskiego odbył się Apel Poległych.
W imieniu społeczności choszczeńskiej delegacja w składzie: Burmistrz Choszczna Robert Adamczyk, ppłk dypl. Andrzej Mordaka i Ks. Andrzej Lemieszko złożyła wieniec. Pozostałe delegacje oddały hołd poległym zapalając biało – czerwone znicze. Uroczystości zwieńczyła majówka.
Organizatorem obchodów Dnia Zwycięstwa był: Urząd Miejski, Szkoła Podstawowa Nr 1, Jednostka Wojskowa nr 4403 oraz Parafia Świętej Jadwigi Królowej.
Dziękujemy ChDK oraz MPGK za pomoc przy przygotowaniu uroczystości.
 
Czytaj całość
 
Fotorelacja: VI Olimpiada Przedszkolaków
10.05.2010.
Już po raz szósty dzieci z choszczeńskich przedszkoli wzięły udział w Olimpiadzie Sportowej, która odbyła się 6 maja w hali Gimnazjum. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale. W zmagania włączyli się również rodzice i nauczyciele.
Organizatorami zawodów byli: Urząd Miejski w Choszcznie, Centrum Rekreacyjno-Sportowe, Choszczeńskie Przedszkola i Klub Kiwanis Kobieta 2000.

 

Czytaj całość
 
STYPENDIA POMOSTOWE
10.05.2010.

Jednostka Gospodarcza Zasobu w Reczu informuje o naborze kandydatów na stypendystów w realizacji IX edycji "Program Stypendiów Pomostowych 2010/2011". Regulamin i załączniki do ściągnięcia poniżej:

Regulamin przyznawania stypendiów

 
Tydzień Bibliotek
06.05.2010.
Miejska Biblioteka Publiczna w Choszcznie zaprasza na "Tydzień Bibliotek". Organizowana już po raz siódmy ogólnopolska akcja ma na celu promowanie czytelnictwa, bibliotek i bibliotekarzy.
"Biblioteka - słowa, dźwięki, obrazy" - to hasło tegorocznej akcji, które ma wskazać czytelnikom kierunek w jakim zmierzają placówki biblioteczna i pokazać konkretne rozwiązania stosowane w praktyce. 
 
Poniżej program przygotowany przez MBP w Choszcznie:
 
10 maja, Dworzec PKP w Choszcznie
godz. 9.00-12.00 Kiermasz „Książka za Złotówkę” - POCIĄG DO KSIĄŻKI, KSIĄŻKA DO POCIĄGU
 
10 maja, Czytelnia dla Dorosłych
godz. 17.00 Spotkanie z Autorkami książki „Siedem kobiet w poszukiwaniu wartości”,  m.in. byłą mieszkanką Choszczna Bogumiłą Chabowską

Czytaj całość
 
Archidiecezjalne Dni Młodych dobiegły końca
04.05.2010.

Przez 3 dni miastem rządziła młodzież, która 1 maja z rąk Burmistrza Roberta Adamczyka  odebrała klucz do bram Choszczna.
W tegorocznych Archidiecezjalnych Dniach Młodych wzięło udział blisko 1500 uczestników z naszych diecezji, w tym młodzież z różnych parafii, księży, sióstr zakonnych, katechetów, opiekunów, a także prowadzących warsztaty i inne zajęcia.  Jak mówią organizatorzy, Dni Młodych były przede wszystkim spotkaniem z Bogiem i drugim człowiekiem. Oprócz wielu mszy odbyły się: droga krzyżowa i marsz ulicami miasta. W programie imprezy  nie zabrakło zajęć turystyczno-rekreacyjnych, takich jak turniej tenisa stołowego, mecz piłki nożnej, przepłynięcie turystycznym  statkiem Wolvega, a także pokaz ratownictwa wodnego i sprzętu pożarniczego. Do zabawy zagrzewał koncert młodzieży z Dolic oraz  zespół Clerboyz  i "Jestem". Ponadto zorganizowano blisko 40 warsztatów: florystyczne, wokalne oraz z pantomimy i origami, a chętni skorzystali z nauki nurkowania, tańca towarzyskiego czy śpiewu. Młodzież poznała także tajniki dziennikarstwa, fotografowania, czy Biblii.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć: 1 maja, 2-3 maja.
 
Czytaj całość
 
Eksperymentuj!
30.04.2010.
„To była świetna zabawa, podczas której dzieci dowiedziały się  jak zostać pogromcą piorunów czy w jaki sposób prześcignąć ludzkie serce. Spędziły tu ciekawe chwile i zrozumiały niezrozumiałe dla nich dotychczas naukowe prawa. Cieszymy się tym bardziej, bo czekaliśmy na to wydarzenie ponad trzy lata” - tak podsumowała trzydniową wystawę naukową dyrektor Szkoły Podstawowej w Sławęcinie – Wioletta Kaszak. Podczas zabawy z nauką pod okiem animatorów dzieci samodzielnie eksperymentowały na specjalnie do tego przygotowanych stoiskach. Wystawa odbyła się 28-30 kwietnia w SP w Sławęcinie. Uczniom najbardziej przypadł do gustu pokaz z ciekłym azotem.
Przypomnijmy, Eksperymentuj! to wystawa objazdowa  przygotowana przez Centrum Nauki Kopernik. Premierę miała 4 lata temu na Pikniku Naukowym w Warszawie. Od września 2006 roku podróżuje po dużych i małych miejscowościach, by ich mieszkańcy mogli samodzielnie przeprowadzać doświadczenia. Była również pokazywana w Barcelonie podczas Katalońskiego Tygodnia Nauki oraz w Brnie na imprezie "Nauka na Starym Mieście".
Katarzyna Jezierska
 
Czytaj całość
 
Wiosenne Koncerty
30.04.2010.
Trzydniowe „Wiosenne Koncerty Umuzykalniające” dobiegły końca. Występy zorganizowane przez Państwową Szkołę Muzyczną w Choszcznie miały na celu w ciekawy sposób przybliżyć uczniom  klas początkowych literaturę muzyczną oraz funkcjonowanie poszczególnych instrumentów.  Przy okazji , mali uczestnicy mieli okazję zobaczyć jak swoje umiejętności muzyczne prezentują ich rówieśnicy. Koncert prowadził Janusz Łącki nad całością przygotowań czuwała Ewa Kubiak-Kubacka.
Katarzyna Jezierska
 
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 3927 - 3952 z 4235
Rewitalizacja w Gminie Choszczno
SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2019 www.choszczno.pl.