WiększaMniejszyNormalny
26.08.2019.
  
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
Choszczeńscy mistrzowie
23.08.2010.
Wielkim sukcesem zakończyły się rozgrywane na Jeziorze Klukom w Choszcznie XIII Mistrzostwa Polski Seniorów w Kajak Polo. Choszczeńscy kajakpoliści zdominowali zawody wygrywając zarówno w kategorii kobiet jak i mężczyzn. W finale kobiet drużyna MOSW I zdecydowanie pokonała młodsze koleżanki z MOSW II 8:3 (obie drużyny z Choszczno). Wielkie emocje przyniósł finał mężczyzn, gdzie walka toczyła się do ostatniej minuty. MOSW I wygrał z MOSW II 8:7 (również obie drużyny z Choszczna). Turniej był ostatnią okazją dla zawodników do zaprezentowania się trenerom kadry narodowej przed zbliżającymi się Mistrzostwami Świata, które odbędą się w dniach od 1 do 5 września w Mediolanie. Powołania otrzymało 14 zawodników z Choszczna (4 - Rep. Polski U-21, 5 - Rep. Polski, 5 - Rep. Polski Kobiet). 
Gratulujemy trenerom i zawodnikom.
 
Organizatorami mistrzostw byli: MOSW Choszczno, LUKS "Wodniak",  Urząd Miejski,  CRS, Starostwo Powiatowe. 
 
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć - kliknij .
 
XIII Mistrzostwa Polski Seniorów w Kajak Polo
XIII Mistrzostwa Polski Seniorów w Kajak Polo
XIII Mistrzostwa Polski Seniorów w Kajak Polo
XIII Mistrzostwa Polski Seniorów w Kajak Polo
 
 
Uroczyste poświęcenie nowej świątyni w Choszcznie
23.08.2010.
22 sierpnia odbyło się uroczyste poświęcenie nowej świątyni w Choszcznie. Poświęcenia kościoła dokonał ks. Abp Andrzej Dzięga Metropolita Szczecinsko-Kamieński. Tego dnia nastąpiło również wprowadzenia relikwii św. Jadwigi - patronki kościoła i parafii.
 
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości - kliknij .
 
 Łukasz Młynarczyk
Łukasz Młynarczyk
Łukasz Młynarczyk
Łukasz Młynarczyk
 
 
Szansa dla aktywnych
23.08.2010.
Informujemy, iż Centrum Edukacyjne „Mentor” realizuje projekt pt. „Szansa dla aktywnych” współfinansowany przez Unię Europejską. Udział w projekcie jest bezpłatny.
Celem niniejszego projektu jest uzyskanie wykształcenia średniego w Dwuletnim Uzupełniającym Liceum Ogólnokształcącym potwierdzonego świadectwem ukończenia szkoły średniej i świadectwem maturalnym.
Szczegółowe informacje na stronie http://www.mentor.szczecin.pl.
 
Dzień Sąsiadów
20.08.2010.

W czwartkowe popołudnie (19.08.2010 r.)  mieszkańcy Osiedla Nr 3 spotkali się na pikniku  „Dzień Sąsiadów”, który odbył się na boisku szkolnym przy ul. Polnej. Piknik stał się niemal cykliczną imprezą, która z roku na rok gromadzi coraz większą liczbę uczestników.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Łukasz Młynarczyk Łukasz Młynarczyk
Łukasz Młynarczyk Choszczno
Lukasz Mlynarczyk Choszczno

 

Czytaj całość
 
"Brązowa Jodła" na festiwalu w Kielcach dla Reversu
20.08.2010.
Zespół tańca współczesnego Revers działający przy Choszczeńskim Domu Kultury w kwietniu br. wziął udział w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki i Tańca ''Kwakowo 2010''. W imprezie wzięło udział 87 zespołów tanecznych z całej Polski, które prezentowały się w różnych kategoriach tanecznych. Zespół taneczny Revers w kategorii tańca współczesnego otrzymał drugie miejsce. Jury festiwalu biorąc pod uwagę prezentację zespołu oraz wysoki poziom artystyczny postanowiło nominować zespół do udziału w 37 Harcerskim Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej ''Kielce 2010'' .Festiwal odbył się w dniach 12-25.07.2010r. Organizatorem była Chorągiew Kielecka Związku Harcerstwa Polskiego.

Czytaj całość
 
Turystyczno - rekreacyjne zagospodarowanie terenów
19.08.2010.
 Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze
 
Projekt „Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze”  obejmuje:

Zagospodarowanie Miejskiej Góry
- wymianę istniejącej nawierzchni wraz z wykonaniem nowych    odcinków z kostki        betonowej brukowej typu  polbruk.;
- wykonanie placu zabaw o nawierzchni elastycznej-sportowej pn.  „Dla Maluchów”
  z miejscami wypoczynku i małą architekturą o nawierzchni elastycznej-sportowej   
  oraz specjalnej nawierzchni mineralnej   rekreacyjno-sportowej;
- wykonanie ziemnego toru saneczkowego;
- wykonanie toru rowerowego z urządzeniami terenowymi (rozpęd ze schodami,    
  Jump quater pipe, fala, kładki, wallride, curved wallride, jump+box);
- wykonanie trzech tras biegów przełajowych o specjalnej nawierzchni mineralnej    
  rekreacyjno-sportowej,
 

Czytaj całość
 
Targi Inicjatyw Lokalnych i Awangardowych
16.08.2010.

Gmina Choszczno zaprezentowała się na Targach Inicjatyw Lokalnych i Awangardowych, które odbyły się w miniony weekend w Pełczycach. Uczestnikom TILII zapewniono wiele atrakcji. Choszczno przygotowało na tą okazję swoje stoisko promocyjne. Naszą gminę reprezentowali: zespół tańca współczesnego „Rewers” oraz ludowego „Stobniczanie”, a także chór „Pogodna  Jesień”  i choszczeńska Orkiestra Dęta. Z  wikliniarstwem zaprezentował  się Warsztat Terapii Zajęciowej z Piasecznika. Impreza była świetną okazją do zareklamowania naszej gminy i nawiązania współpracy z innymi.


TILIĘ zorganizowało stowarzyszenie Lider Pojezierza, którego członkiem jest gmina Choszczno.

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć-kliknij.

 Łukasz Młynarczyk
  Łukasz Młynarczyk
  Łukasz Młynarczyk Choszczno
 Łukasz Młynarczyk Choszczno

 

 
KOMUNIKAT
13.08.2010.

 Uwaga !!!

Zgodnie z decyzją nr WS-N.HK-4400-58/10  z dnia 13 sierpnia  2010 r. Zachodniopomorski Państwowy Inspektor Sanitarny w Szczecinie stwierdza, pełną przydatność wody do spożycia ( bez konieczności przegotowania) z wodociągu w Choszcznie - stanowiącym zaopatrzenie mieszkańców miejscowości : Choszczno, Oraczewice, Radlice, Roztocze, Rudniki, Smoleń, Stawin, Stradzewo, Witoszyn.

 

powyżej kopia komunikatu

 
Śladami Funduszy Europejskich po Polsce
10.08.2010.
Do 15 listopada 2010 r. można nadsyłać zgłoszenia do udziału w konkursie „Śladami Funduszy Europejskich po Polsce”. Konkurs, objęty patronatem Minister Rozwoju Regionalnego, skierowany jest do wszystkich, którzy mają pomysł na ciekawą trasę turystyczną - śladami Funduszy Europejskich.
Czytaj całość
 
mistrzostwa polski strażaków ochotników - relacja
09.08.2010.
"To były wspaniałe zawody. Mimo płatającej nam figle pogody bawiliśmy się świetnie" - tak zawodnicy podsumowali V Mistrzostwa Polski Strażaków Ochotników w Ratownictwie Wodnym i Powodziowym. Odbyły się one w miniony weekend (7 – 8 sierpnia) na plaży miejskiej w Choszcznie. Podczas dwóch dni  33 załóogi, w tym jedna kobieca sprawdzały swoje umiejętności w takich konkurencjach jak: tor przeszkód, budowa wału przeciwpowodziowego oraz  slalom łodzi motorowych i wyścig łodzi wiosłowych. Szybkość i poprawność wykonania poszczególnych zadań oceniali sędziowie w składzie: : st. bryg. Maciej Kalinowski, bryg. Jarosław Sakowski, mł. bryg. Andrzej Pospieszyński, kom. Artur Balcerzak, st. sekc. Marcin Rumiński, Waldemar Bytner. Sędzią głównym zawodów był st. bryg. Stanisław Sulenta. Zarówno dla uczestników zawodów, jak i publiczności przygotowano pokazy: szybkości  na wodzie Marszałek Racing F2 World Cup Team oraz wicemistrzów Europy Sthil Timbersports, a także wyciąganie zakopanego wozu strażackiego. Podczas mistrzostw rewelacyjnie zaprezentowały się drużyny z Zamęcina. OSP Zamęcin w klasyfikacji generalnej uplasowała się na 6 i 7 miejscu, czego serdecznie im gratulujemy. Należy dodać, że drużyny te jako jedyne reprezentowały województwo zachodniopomorskie.
Organizatorami Mistrzostw byli: Zarząd Główny Związku Ochotniczej Straży Pożarnej, OSP Zamęcin oraz Gmina Choszczno, natomiast partnerami strategicznymi: ARIES  Power Equipment Sp. z o.o. (www.mojahonda.pl). Patronatem medialnym imprezę objęli: TVP Szczecin oraz Polskie Radio Szczecin.


Zapraszamy do galerii:  1 , 2 ,  34 .

 

 

Czytaj całość
 
Zawiadomienie
06.08.2010.
 
 
Mistrzostwa Choszczna w Kajak Polo
04.08.2010.

Otwarte Mistrzostwa Choszczna w Kajak Polo odbyły się w miniony weekend (31.07 - 01.08. br.) na plaży miejskiej.  Mecze rozgrywano na dwóch boiskach. W turnieju wzięło udział 21 drużyn z całej Polski. Oprócz choszczeńskich ekip MOSW  prowadzonych przez trenera Norberta Watkowskiego można było zobaczyć  grę uczestników z Kalisza, Warszawy, Kaniowa oraz Kwisy Leśnej.  Choszczeńscy zawodnicy brali udział w każdej kategorii gry. I tak zwycięzcą  1 dywizji zostało MOSW Choszczno II, natomiast drugie miejsce wywalczyło  MOSW Choszczno I.  Zwycięzcami 2 dywizji    są goście z UKS SET Kaniów, na drugiej lokacie - MOSW Choszczno I. W kategorii młodzików drużyna choszczeńska zajęła 5 miejsce, natomiast w kategorii dzieci nasi choszczeńscy kajakpoliści  zwyciężyli. Zawodnicy  zostali nagrodzenie pucharami i medalami.
Kajak polo to zespołowa gra  sportowa, w której rywalizują dwa pięcioosobowe zespoły na specjalnie skonstruowanych kajakach, wykorzystując piłkę według ściśle określonych przepisów gry.

Już dziś zapraszamy na  Mistrzostwa Polski w Kajak Polo, które odbędą się 20-21 sierpnia 2010r. na plaży miejskiej w Choszcznie. Naprawdę warto!

 


Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Czytaj całość
 
KOMUNIKAT
30.07.2010.

 UWAGA!!!

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. zo.o w Choszcznie zawiadamia, iż chwilowo woda nie nadaje się do spożycia do odwołania.

Od dnia 30.07.2010 r. Przedsiębiorstwo wodę pitną będzie dostarczać beczkowozami do miejscowości Choszczno, Stawin, Smoleń, Stradzewo, Witoszyn, Oraczewice, Radlice, Rudniki, Roztocze.

Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu (095) 765 23-75

                                                                                        Prezes MPGK SP. zo.o

                                                                                         (-) Konrad Bil

 
Mistrzostwa Choszczna w Kajak Polo
29.07.2010.
Już w ten weekend nad jeziorem Klukom kajakpoliści będą rywalizować o miano Mistrza Choszczna w tej niezwykle  widowiskowej dyscyplinie sportowej. Kajak polo to bardzo popularna dyscyplina w Wielkiej Brytanii, Francji, Holandii, Niemczech i Włoszech. Jest sportem niezwykle dynamicznym i efektownym, a wręcz ekstremalnym, gdyż zawodnicy rywalizujący na wodzie mogą przewracać się, podtapiać i rozpychać kajakami.

Pamiętaj!!!
31 lipca i 1 sierpnia - plaża miejska - Mistrzostwa Choszczna w Kajak Polo.
Nie może Cię tam zabraknąć.
 
Międzynarodowe Targi Wyrobów Klasztornych.
30.07.2010.
Wybierz się na Międzynarodowe Targi Wyrobów Klasztornych. Odbędą się one w ten weekend (31.07. - 01.08.) w malowniczym otoczeniu klasztoru pocysterskiego w Bierzwniku. Przedstawiciele zgromadzeń zakonnych, stowarzyszeń i wytwórców prywatnych będą prezentować produkty powstałe wg starych, sprawdzonych receptur.

Więcej informacji na: www.bierzwnik.pl
 
"Kącik dla dzieci" w choszczeńskim US
23.07.2010.
Z myślą o najmłodszych i ich rodzicach Urząd Skarbowy w Choszcznie przygotował „Kącik dla dzieci”.  To miejsce, gdzie milusińscy rysują, oglądają bajki lub układają klocki, podczas gdy  ich rodzice załatwiają sprawy w Urzędzie. Kącik ozdobiono motywami ze świata podwodnego oraz wyposażono w mebelki dla dzieci, zabawki, przyrządy do malowania i książeczki do kolorowania.
 
Nadzwyczajne Walne Zebranie 'Piasta' Choszczno
15.07.2010.
Zarząd Miejskiego Klubu Sportowego 'Piast' w Choszcznie informuje, że w dniu 22 lipca 2010 roku o godzinie 17.00 w sali lustrzanej Choszczeńskiego Domu Kultury przy ul. Bohaterów Warszawy 17 w Choszcznie odbędzie się Nadzwyczajne Walne Zebranie członków klubu.
Zarząd MKS Piast Choszczno informuje, że prawo głosu w Walnym Zebraniu będą mieli członkowie, którzy do dnia 22 lipca do godz. 16.30 zapłacą składkę członkowską w kwocie 12 zł. Składkę można wpłacić na konto 64 1020 4867 0000 1102 0093 6161 lub przed zebraniem do godz. 16.30.
Zapraszamy do wzięcia udziału w zebraniu wszystkich członków i sympatyków klubu MKS Piast Choszczno.
Walne Zebranie będzie prawomocne przy obecności połowy członków Klubu uprawnionych do głosowania, a w przypadku braku wymaganej liczby członków, w drugim terminie tj. 30 minut później bez względu na liczbę obecnych.
 
Ostrzeżenie przed burzami
22.07.2010.
Burmistrz Choszczna informuje, że w dniu dzisiejszym, tj. 22.07.2010 r. w godzinach popołudniowych i nocnych istnieje możliwość wystąpienia burz z silnymi wiatrami oraz obfitymi opadami deszczu i gradu. Zwracamy uwagę na zaparkowanie aut w bezpiecznych miejscach, pozamykanie okien i drzwi oraz usunięcie bądź zabezpieczenie przedmiotów na tarasach i balkonach.
 
10-lecie Pomorzanina Zamęcin
20.07.2010.

L.U.K.S. „Pomorzanin” świętował dziesięciolecie istnienia. Z tej okazji, 17 lipca na boisku w Zamęcinie zorganizowano Turniej Piłki Nożnej, który tylko potwierdził dobrą formę klubu. Ponadto swoje 60-lecie obchodził LZS w Zamęcinie.

O tytuł mistrza walczyły 4 drużyny. Ostatecznie rozgrywki wygrał „Pomorzanin” Zamęcin. Na drugiej pozycji uplasował się „INA” Nadarzyn. Trzecie miejsce na podium zajęli Oldboje Zamęcin/Pławno. Najlepszym strzelcem został Adam Łudczak z „Pomorzanina”, bramkarzem - Piotr Urbaniak z „Iny” Nadarzyn, a zawodnikiem - Przemysław Hładoniuk z „Pioniera” Zwierzyń. Turniej sędziowali: Paweł Heleniarz i Mirosław Kos.
Przy pomocy sponsorów: Burmistrza Choszczna – Roberta Adamczyka i  Starosty Choszczeńskiego, a także Stacji Paliw Papasoil, Jerzego Miładowskiego, Waldemara Doncera oraz Intermarche rozgrywki zorganizował Zarząd Ludowo Uczniowski Klubu Sportowego „Pomorzanin Zamęcin”.
 

Więcej zdjęć w galerii.

 

 
"Wodny Raj" już czynny
19.07.2010.
Informujemy, że po kilkunastodniowej przerwie Pływalnia "Wodny Raj" jest już czynna. Można z niej korzystać codziennie w godzinach od 7.00 do 22.00.
Zapraszamy.
 
««  start « poprz. 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 3953 - 3978 z 4309
Rewitalizacja w Gminie Choszczno
SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2019 www.choszczno.pl.