WiększaMniejszyNormalny
25.06.2019.
SESJE RADY MIEJSKIEJ
 
 
  
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ
System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
Strzelaliśmy wzorowo
11.05.2010.
Nasza drużyna w składzie: Sabina Baczyńska, Nina Królik, Ireneusz Szymański i Zbigniew Garzyński zdobyli 307 punktów, zajmując tym samym drugie miejsce w strzelaniu sportowym. Zawody odbyły  się 10 maja w ramach „Mistrzostw Służb Mundurowych i Samorządu Miasta i Gminy Choszczno o Puchar Dowódcy Garnizonu”. Celem imprezy jest umocnienie współpracy pomiędzy instytucjami i organizacjami na terenie Choszczna. Zawody , które  zostały rozegrane na strzelnicy  garnizonowej otworzył płk Tomasz Piotrowski. Zawodnicy, z pozycji leżącej i odległości 100 metrów oddawali  10 strzałów do tarczy. W ramach mistrzostw odbyły się już zawody pływackie, gdzie uplasowaliśmy się na  4 miejscu. Wkrótce zmierzymy się w takich konkurencjach jak: piłka siatkowa i piłka nożna.

Wyniki w strzelaniu sportowym:
I miejsce: Areszt Śledczy Choszczno – 357 pkt.
II miejsce: Urząd Miejski – 307 pkt.
III miejsce: Jednostka Wojskowa – 304 pkt.
IV miejsce: Komenda Powiatowa Policja w Choszcznie – 260 pkt.
V miejsce: Państwowa Straż Pożarna w Choszcznie – 167 pkt.

 

 
Międzynarodowe Targi Turystyczne
10.05.2010.

Choszczno wzięło udział w Market Tour, czyli targach turystycznych odbywających się w ramach największej imprezy plenerowej promującej turystykę, sport, rekreację i kuchnię regionalną – Piknik Nad Odrą. Oczywiście, nie mogło nas tam zabraknąć. Podczas dwóch dni (8-9 maja) na Wałach Chrobrego w Szczecinie zachęcaliśmy odwiedzających do skorzystania z oferty turystycznej naszego miasta. Swoje oferty turystyczne wystawiły gminy z obu stron Odry, ale także Berlin i firmy organizujące wakacje pod palmami.
Imprezę, której towarzyszyło wiele kiermaszów, wystaw, występów  zespołów folklorystycznych oraz Festiwali  Wyrobów i Kuchni Regionalnych, czy Kiermasz Ogrodniczy "Pamiętajcie o Ogrodach" zorganizowały Międzynarodowe Targi Szczecińskie wespół z  Zachodnipomorską Agencją Rozwoju Turystyki. Wydarzeniem towarzyszącym Piknikowi nad Odrą były Motorowodne Mistrzostwa Świata 2010 w klasie T-400.

 

Czytaj całość
 
Uroczyste obchody Dnia Zwycięstwa
10.05.2010.
Montażem słowno - muzycznym ”Nasze drogi ku wolności" w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej Nr 1 w Choszcznie rozpoczęły się uroczyste obchody Dnia Zwycięstwa. Odbyły się one 8 maja w nowym kościele oraz na jego placu u zbiegu ulic Staszica  i Władysława Jagiełły w Choszcznie. Po mszy świętej, w której uczestniczyli Choszcznianie i zaproszeni goście, a także poczty sztandarowe instytucji i szkół oraz kompanie honorowe Straży Pożarnej i Wojska Polskiego odbył się Apel Poległych.
W imieniu społeczności choszczeńskiej delegacja w składzie: Burmistrz Choszczna Robert Adamczyk, ppłk dypl. Andrzej Mordaka i Ks. Andrzej Lemieszko złożyła wieniec. Pozostałe delegacje oddały hołd poległym zapalając biało – czerwone znicze. Uroczystości zwieńczyła majówka.
Organizatorem obchodów Dnia Zwycięstwa był: Urząd Miejski, Szkoła Podstawowa Nr 1, Jednostka Wojskowa nr 4403 oraz Parafia Świętej Jadwigi Królowej.
Dziękujemy ChDK oraz MPGK za pomoc przy przygotowaniu uroczystości.
 
Czytaj całość
 
Fotorelacja: VI Olimpiada Przedszkolaków
10.05.2010.
Już po raz szósty dzieci z choszczeńskich przedszkoli wzięły udział w Olimpiadzie Sportowej, która odbyła się 6 maja w hali Gimnazjum. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale. W zmagania włączyli się również rodzice i nauczyciele.
Organizatorami zawodów byli: Urząd Miejski w Choszcznie, Centrum Rekreacyjno-Sportowe, Choszczeńskie Przedszkola i Klub Kiwanis Kobieta 2000.

 

Czytaj całość
 
STYPENDIA POMOSTOWE
10.05.2010.

Jednostka Gospodarcza Zasobu w Reczu informuje o naborze kandydatów na stypendystów w realizacji IX edycji "Program Stypendiów Pomostowych 2010/2011". Regulamin i załączniki do ściągnięcia poniżej:

Regulamin przyznawania stypendiów

 
Tydzień Bibliotek
06.05.2010.
Miejska Biblioteka Publiczna w Choszcznie zaprasza na "Tydzień Bibliotek". Organizowana już po raz siódmy ogólnopolska akcja ma na celu promowanie czytelnictwa, bibliotek i bibliotekarzy.
"Biblioteka - słowa, dźwięki, obrazy" - to hasło tegorocznej akcji, które ma wskazać czytelnikom kierunek w jakim zmierzają placówki biblioteczna i pokazać konkretne rozwiązania stosowane w praktyce. 
 
Poniżej program przygotowany przez MBP w Choszcznie:
 
10 maja, Dworzec PKP w Choszcznie
godz. 9.00-12.00 Kiermasz „Książka za Złotówkę” - POCIĄG DO KSIĄŻKI, KSIĄŻKA DO POCIĄGU
 
10 maja, Czytelnia dla Dorosłych
godz. 17.00 Spotkanie z Autorkami książki „Siedem kobiet w poszukiwaniu wartości”,  m.in. byłą mieszkanką Choszczna Bogumiłą Chabowską

Czytaj całość
 
Archidiecezjalne Dni Młodych dobiegły końca
04.05.2010.

Przez 3 dni miastem rządziła młodzież, która 1 maja z rąk Burmistrza Roberta Adamczyka  odebrała klucz do bram Choszczna.
W tegorocznych Archidiecezjalnych Dniach Młodych wzięło udział blisko 1500 uczestników z naszych diecezji, w tym młodzież z różnych parafii, księży, sióstr zakonnych, katechetów, opiekunów, a także prowadzących warsztaty i inne zajęcia.  Jak mówią organizatorzy, Dni Młodych były przede wszystkim spotkaniem z Bogiem i drugim człowiekiem. Oprócz wielu mszy odbyły się: droga krzyżowa i marsz ulicami miasta. W programie imprezy  nie zabrakło zajęć turystyczno-rekreacyjnych, takich jak turniej tenisa stołowego, mecz piłki nożnej, przepłynięcie turystycznym  statkiem Wolvega, a także pokaz ratownictwa wodnego i sprzętu pożarniczego. Do zabawy zagrzewał koncert młodzieży z Dolic oraz  zespół Clerboyz  i "Jestem". Ponadto zorganizowano blisko 40 warsztatów: florystyczne, wokalne oraz z pantomimy i origami, a chętni skorzystali z nauki nurkowania, tańca towarzyskiego czy śpiewu. Młodzież poznała także tajniki dziennikarstwa, fotografowania, czy Biblii.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć: 1 maja, 2-3 maja.
 
Czytaj całość
 
Eksperymentuj!
30.04.2010.
„To była świetna zabawa, podczas której dzieci dowiedziały się  jak zostać pogromcą piorunów czy w jaki sposób prześcignąć ludzkie serce. Spędziły tu ciekawe chwile i zrozumiały niezrozumiałe dla nich dotychczas naukowe prawa. Cieszymy się tym bardziej, bo czekaliśmy na to wydarzenie ponad trzy lata” - tak podsumowała trzydniową wystawę naukową dyrektor Szkoły Podstawowej w Sławęcinie – Wioletta Kaszak. Podczas zabawy z nauką pod okiem animatorów dzieci samodzielnie eksperymentowały na specjalnie do tego przygotowanych stoiskach. Wystawa odbyła się 28-30 kwietnia w SP w Sławęcinie. Uczniom najbardziej przypadł do gustu pokaz z ciekłym azotem.
Przypomnijmy, Eksperymentuj! to wystawa objazdowa  przygotowana przez Centrum Nauki Kopernik. Premierę miała 4 lata temu na Pikniku Naukowym w Warszawie. Od września 2006 roku podróżuje po dużych i małych miejscowościach, by ich mieszkańcy mogli samodzielnie przeprowadzać doświadczenia. Była również pokazywana w Barcelonie podczas Katalońskiego Tygodnia Nauki oraz w Brnie na imprezie "Nauka na Starym Mieście".
Katarzyna Jezierska
 
Czytaj całość
 
Wiosenne Koncerty
30.04.2010.
Trzydniowe „Wiosenne Koncerty Umuzykalniające” dobiegły końca. Występy zorganizowane przez Państwową Szkołę Muzyczną w Choszcznie miały na celu w ciekawy sposób przybliżyć uczniom  klas początkowych literaturę muzyczną oraz funkcjonowanie poszczególnych instrumentów.  Przy okazji , mali uczestnicy mieli okazję zobaczyć jak swoje umiejętności muzyczne prezentują ich rówieśnicy. Koncert prowadził Janusz Łącki nad całością przygotowań czuwała Ewa Kubiak-Kubacka.
Katarzyna Jezierska
 
Czytaj całość
 
III Olimpiada Zdrowia Przedszkolaka
30.04.2010.
Olimpiada Zdrowia Przedszkolaka odbyła się 23 kwietnia w Przedszkolu nr  1 z Oddziałami Integracyjnymi. Celem corocznej imprezy jest propagowanie zdrowego stylu życia od najmłodszych lat oraz podsumowanie wiadomości, które dzieci zdobywają przez cały rok uczęszczania do przedszkola. Do udziału w tegorocznej olimpiadzie zostały zaproszone dzieci z oddziałów przedszkolnych z Suliszewa, Korytowa, Zamęcina i Sławęcina. Wszystkie przedszkolaki wykazały się ogromną wiedzą na temat higieny i zdrowego stylu życia. Jury w składzie: dyrektorki przedszkola Edyty Bogdanowicz i wiceburmistrza Adama Andriaszkiewicza wysoko oceniało umiejętności dzieci. Na zakończenie spotkania dzieci z apetytem skonsumowały poczęstunek, w skład którego weszły: owoce, warzywa i soki.  Niespodzianką dla uczestników był przygotowany przez grupę pięciolatków  z Przedszkola nr 1 teatrzyk.
 
 
XIII Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
26.04.2010.
XIII Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym odbył się 23 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 3 w Choszcznie. W zmaganiach wystartowały trzyosobowe drużyny zeszkół podstawowych i gimnazjów z powiatu choszczeńskiego. W kategorii podstawówek wygrała reprezentacja SP nr 3 w Choszcznie, natomiast wśród gimnazjalistów tryumfowali zawodnicy z Bierzwnika. Konkurs rozpoczął się od testu sprawdzającego znajomość przepisów ruchu drogowego. Sprawdzianem umiejętności praktycznych uczestników była jazda rowerem po torze przeszkód, a więc przejazd po równoważni, ósemka i przeniesienie drewnianego klocka z jednego słupka na drugi.
Czytaj całość
 
Żyj z przyrodą w zgodzie
22.04.2010.
„Żyj z przyrodą w zgodzie” - takie hasło przyświecało tegorocznej edycji Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Środowisku Naturalnym i Ekologii, w której zwyciężyli uczniowie z SP Nr 1 w Choszcznie. Konkurs mający na celu rozwijanie zainteresowania środowiskiem przyrodniczym odbył się 22 kwietnia br. Wzięły w nim udział szkoły z Zamęcina, Korytowa, Suliszewa, Sławęcina i Choszczna. Organizatorem była Szkoła Podstawowa w Zamęcinie.  Nagrody ufundowali Choszczeńskie Nadleśnictwo i Urząd Miasta w Choszcznie.
Katarzyna Jezierska
 
 
Czytaj całość
 
Zdobądź "Choszczeńskiego Pulitzera Szkolnego 2010"
21.04.2010.
I Twoja szkoła może zdobyć  „Choszczeńskiego Pulitzera 2010”.  Wystarczy, że redakcje szkolne prześlą minimum trzy numery gazetek z lat 2009/2010 oraz najlepszy artykuł i numer czasopisma (według własnej oceny) na adres Miejskiej Biblioteki Publicznej w Choszcznie. Jury oceniając prace weźmie pod uwagę takie elementy jak: wartość merytoryczna, poprawność językowa, trafność wypowiedzi, podejmowaną problematykę oraz stronę edytorską czasopisma. Nagrody zostaną przyznane w 2 kategoriach: dla najlepszego czasopisma w poszczególnych typach szkół oraz dla autora najciekawszego artykułu. Termin nadsyłania zgłoszeń i czasopism upływa 15 maja. Publiczne ogłoszenie wyników konkursu oraz wręczenie nagród laureatom nastąpi 9 czerwca o godzinie 11:00.
 
SKUTKI ZDROWOTNE WYNIKAJĄCYCH Z NADMIERNEGO PROMIENIOWANIA ULTRAFIOLETOWEGO (UV)
20.04.2010.
W związku z nadmiernym korzystaniem z solariów przez młodzież przed ukończeniem 18 roku życia istnieje konieczność zwiększenia działań informacyjno-edukacyjnych, prowadzących do zmniejszenia występowania niekorzystnych skutków zdrowotnych z tego powodu. Działania edukacyjne powinny być skierowane do młodzieży, ale także do rodziców oraz właścicieli solariów. Zgodnie z dotychczasowym stanem wiedzy, niewielkie ilości promieniowania UV są korzystne dla zdrowia i odgrywają istotną rolę w wytwarzaniu witaminy D. Jednak nadmierna ekspozycja na promieniowanie UV prowadzi do niekorzystnych konsekwencji zdrowotnych.
 
Promieniowanie UV jest odpowiedzialne w ponad 80% za starzenie się skóry i powstanie zmarszczek.
 
 
 
70. Rocznica Zbrodni Katyńskiej
13.04.2010.
13 kwietnia odbyły się uroczystości upamiętniające 70. Rocznicę Zbrodni Katyńskiej, a także tragiczne wydarzenia w Smoleńsku.  We Mszy Świętej oraz w apelu pamięci wzięły udział Kompanie Honorowe, Poczty Sztandarowe, władze samorządowe  i powiatowe, a także młodzież szkolna i mieszkańcy naszego miasta. Z przemówieniem wystąpił Burmistrz Choszczna Robert Adamczyk. Złożono również wieniec w imieniu choszczeńskiej społeczności.
Serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy zaangażowali się w przygotowanie uroczystości.
 
Czytaj całość
 
Tragedia w Smoleńsku
12.04.2010.
W obliczu tragedii, która wydarzyła się 10 kwietnia 2010 r. łączymy się w bólu i składamy najszczersze wyrazy współczucia wszystkim rodzinom i bliskim ofiar.
Z żalem żegnamy Pana Lecha Kaczyńskiego Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej oraz jego małżonkę, przedstawicieli najwyższych władz i ich współpracowników, oficerów Wojska Polskiego,  przedstawicieli duchowieństwa, członków rodzin katyńskich oraz załogi, którzy stracili życie w katastrofie samolotu rządowego.
Jednocześnie apeluję o godne uczczenie pamięci ofiar katastrofy i na czas ogłoszonej żałoby narodowej zgodnie z tradycją o wywieszenie flagi państwowej z kirem.

                                                                   Burmistrz Choszczna
                                                                    (-)Robert Adamczyk
 
Msza św. w intencji ofiar katastrofy
12.04.2010.
INFORMUJEMY

Msza Święta w intencji ofiar katastrofy samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem odbędzie się dzisiaj, tj. 12.04.2010 r. o godzinie 18:00 na placu przy budowie Kościoła - ul. Władysława Jagiełły. 
 
Tragedia w Smoleńsku. Prezydent RP nie żyje
10.04.2010.

W Smoleńsku rozbił się samolot prezydencki Tupolew 154-M. - Przy podchodzeniu do lądowania samolot najprawdopodobniej zahaczył o drzewa i rozbił się. Gubernator okręgu smoleńskiego poinformował, że wszyscy pasażerowie zginęli.
W katastrofie zginął Prezydent Polski Lech Kaczyński z małżonką. W samolocie było 96 osób - 88 członków delegacji do Katynia i 8 osób załogi.

Więcej informacji: wp.pl , onet.pl , tvn24.pl.

 
Marsz po zdrowie
09.04.2010.

W ramach obchodów Światowego Dnia Zdrowia dzieci z Przedszkola Nr 1 przeszły przez ulice naszego miasta. Z transparentami w rękach zachęcały Choszcznian do prowadzenia zdrowego trybu życia. Ponadto przedszkolaki samodzielnie przygotowały kanapki i surówki, ćwiczyły aerobik pod okiem instruktora oraz śpiewały piosenki związane ze zdrowiem.

 

Czytaj całość
 
Ogłoszenie z dnia 7 kwietnia 2010 r. w sprawie zmiany w OGŁOSZENIU O KONKURSIE
07.04.2010.

Ogłoszenie z dnia 7 kwietnia 2010 r. w sprawie zmiany w OGŁOSZENIU O KONKURSIE oraz w sprawie zmiany w REGULAMINIE konkursu dla podmiotów nie zaliczanych do sektora finansów publicznych i niedziałających w celu osiągnięcia zysku na wyłonienie partnera do realizacji projektu w ramach Priorytetu 8 działania 8.3 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

Regulamin wyboru partnera choszczno_zmieniony 07 04 2010

OGŁOSZENIE O KONKURSIE zmienione 07 04 2010

Ogloszenie o zmianie ogloszenia  07 04 2010

 
I Ty zagraj w tenisa stołowego.
06.04.2010.
Jeszcze tylko do czwartku możesz zgłosić swój udział w Otwartych  Mistrzostwach Choszczna  w Tenisie Stołowym. Odbędą się 10 kwietnia w hali sportowej Publicznego Gimnazjum. Celem zawodów jest aktywizacja młodzieży i osób dorosłych  do uprawiania czynnego  sportu oraz popularyzacja tenisa stołowego.  Organizatorem jest Centrum Rekreacyjno – Sportowe oraz  działający przy ZS Nr 2 Uczniowski Klub Sportowy „Nobel”. Więcej informacji na www.crs.choszczno.pl.
 
Rozstrzygnięcie konkursu "Pisanki, kraszanki i palmy wielkanocne"
01.04.2010.

Wspaniałe palmy, kolorowe rysunki i pięknie malowane wydmuszki, a także bogato zdobione kosze wypełnione świątecznymi potrawami  - wszystko to w ramach konkursu „Pisanki, kraszanki i palmy wielkanocne”, którego celem jest kultywowanie tradycji oraz prezentacja możliwości twórczych i artystycznych.  Jak co roku organizatorem był  Choszczeńskim Domu Kultury, a wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Począwszy od najmłodszych uczestników, poprzez uczniów szkół podstawowych, gimnazjów, a skończywszy na uczestnikach wielu placówek, członków stowarzyszeń i podopiecznych placówek świetlic.
182 osoby zabiegały o to, by to właśnie ich prace zostały zauważone przez  jury, które brało pod uwagę walory artystyczne oraz precyzję i dokładność wykonania. Nadesłane prace były bardzo pomysłowe, miały różnorodne formy, a do ich wytworzenia użyto rozmaitych materiałów.
W środę, 31 marca br. w ChDK na uroczystym podsumowaniu zgromadzili się laureaci konkursu wielkanocnego. Za najlepsze prace uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe, wyróżnienia i dyplomy.  
Serdecznie gratulujemy laureatom!

 

Więcej zdjęć w galerii. 

 

 

Czytaj całość
 
Materiał dźwiękowy z I sesji Rady Miejskiej
02.12.2010.

Kliknij aby odsłuchać I Sesję Rady Miejskiej z dnia 01.12.2010 r.

 
Mistrzostwa w pływaniu
02.04.2010.
Mistrzostwa Szkół Podstawowych w pływaniu odbyły się w 31 marca br. Na starcie stanęły reprezentacje SP Nr 1 i SP Nr 3. Uczniowie rywalizowali o jak najlepszy wynik na mecie. Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali medale, dyplomy i pamiątkowe plakietki.
Czytaj całość
 
Policja ostrzega
02.04.2010.
W natłoku świątecznych przygotowań zapominamy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Oprócz zagrożeń spowodowanych wzmożonym ruchem, Policja ostrzega przed kieszonkowcami, którzy wykorzystują każdą chwilę naszej nieuwagi. Należy również pamiętać o tym, aby przed wyjazdem zabezpieczyć mieszkania, a także dopilnować, by w samochodach nie zostawały przedmioty wartościowe. Nad tymi, którzy stracili czujność, pieczę będzie sprawowała Policja z udziałem Żandarmerii Wojskowej, Straży Miejskiej, Straży Granicznej, Straży Ochrony Kolei, Straży Leśnej oraz Izby Celnej. Funkcjonariusze przeprowadzą szereg działań prewencyjnych.
 
««  start « poprz. 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 3953 - 3978 z 4244
Rewitalizacja w Gminie Choszczno
SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2019 www.choszczno.pl.