WiększaMniejszyNormalny
13.11.2019.
    
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
XIII Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
26.04.2010.
XIII Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym odbył się 23 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 3 w Choszcznie. W zmaganiach wystartowały trzyosobowe drużyny zeszkół podstawowych i gimnazjów z powiatu choszczeńskiego. W kategorii podstawówek wygrała reprezentacja SP nr 3 w Choszcznie, natomiast wśród gimnazjalistów tryumfowali zawodnicy z Bierzwnika. Konkurs rozpoczął się od testu sprawdzającego znajomość przepisów ruchu drogowego. Sprawdzianem umiejętności praktycznych uczestników była jazda rowerem po torze przeszkód, a więc przejazd po równoważni, ósemka i przeniesienie drewnianego klocka z jednego słupka na drugi.
Czytaj całość
 
Żyj z przyrodą w zgodzie
22.04.2010.
„Żyj z przyrodą w zgodzie” - takie hasło przyświecało tegorocznej edycji Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Środowisku Naturalnym i Ekologii, w której zwyciężyli uczniowie z SP Nr 1 w Choszcznie. Konkurs mający na celu rozwijanie zainteresowania środowiskiem przyrodniczym odbył się 22 kwietnia br. Wzięły w nim udział szkoły z Zamęcina, Korytowa, Suliszewa, Sławęcina i Choszczna. Organizatorem była Szkoła Podstawowa w Zamęcinie.  Nagrody ufundowali Choszczeńskie Nadleśnictwo i Urząd Miasta w Choszcznie.
Katarzyna Jezierska
 
 
Czytaj całość
 
Zdobądź "Choszczeńskiego Pulitzera Szkolnego 2010"
21.04.2010.
I Twoja szkoła może zdobyć  „Choszczeńskiego Pulitzera 2010”.  Wystarczy, że redakcje szkolne prześlą minimum trzy numery gazetek z lat 2009/2010 oraz najlepszy artykuł i numer czasopisma (według własnej oceny) na adres Miejskiej Biblioteki Publicznej w Choszcznie. Jury oceniając prace weźmie pod uwagę takie elementy jak: wartość merytoryczna, poprawność językowa, trafność wypowiedzi, podejmowaną problematykę oraz stronę edytorską czasopisma. Nagrody zostaną przyznane w 2 kategoriach: dla najlepszego czasopisma w poszczególnych typach szkół oraz dla autora najciekawszego artykułu. Termin nadsyłania zgłoszeń i czasopism upływa 15 maja. Publiczne ogłoszenie wyników konkursu oraz wręczenie nagród laureatom nastąpi 9 czerwca o godzinie 11:00.
 
SKUTKI ZDROWOTNE WYNIKAJĄCYCH Z NADMIERNEGO PROMIENIOWANIA ULTRAFIOLETOWEGO (UV)
20.04.2010.
W związku z nadmiernym korzystaniem z solariów przez młodzież przed ukończeniem 18 roku życia istnieje konieczność zwiększenia działań informacyjno-edukacyjnych, prowadzących do zmniejszenia występowania niekorzystnych skutków zdrowotnych z tego powodu. Działania edukacyjne powinny być skierowane do młodzieży, ale także do rodziców oraz właścicieli solariów. Zgodnie z dotychczasowym stanem wiedzy, niewielkie ilości promieniowania UV są korzystne dla zdrowia i odgrywają istotną rolę w wytwarzaniu witaminy D. Jednak nadmierna ekspozycja na promieniowanie UV prowadzi do niekorzystnych konsekwencji zdrowotnych.
 
Promieniowanie UV jest odpowiedzialne w ponad 80% za starzenie się skóry i powstanie zmarszczek.
 
 
 
70. Rocznica Zbrodni Katyńskiej
13.04.2010.
13 kwietnia odbyły się uroczystości upamiętniające 70. Rocznicę Zbrodni Katyńskiej, a także tragiczne wydarzenia w Smoleńsku.  We Mszy Świętej oraz w apelu pamięci wzięły udział Kompanie Honorowe, Poczty Sztandarowe, władze samorządowe  i powiatowe, a także młodzież szkolna i mieszkańcy naszego miasta. Z przemówieniem wystąpił Burmistrz Choszczna Robert Adamczyk. Złożono również wieniec w imieniu choszczeńskiej społeczności.
Serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy zaangażowali się w przygotowanie uroczystości.
 
Czytaj całość
 
Tragedia w Smoleńsku
12.04.2010.
W obliczu tragedii, która wydarzyła się 10 kwietnia 2010 r. łączymy się w bólu i składamy najszczersze wyrazy współczucia wszystkim rodzinom i bliskim ofiar.
Z żalem żegnamy Pana Lecha Kaczyńskiego Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej oraz jego małżonkę, przedstawicieli najwyższych władz i ich współpracowników, oficerów Wojska Polskiego,  przedstawicieli duchowieństwa, członków rodzin katyńskich oraz załogi, którzy stracili życie w katastrofie samolotu rządowego.
Jednocześnie apeluję o godne uczczenie pamięci ofiar katastrofy i na czas ogłoszonej żałoby narodowej zgodnie z tradycją o wywieszenie flagi państwowej z kirem.

                                                                   Burmistrz Choszczna
                                                                    (-)Robert Adamczyk
 
Msza św. w intencji ofiar katastrofy
12.04.2010.
INFORMUJEMY

Msza Święta w intencji ofiar katastrofy samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem odbędzie się dzisiaj, tj. 12.04.2010 r. o godzinie 18:00 na placu przy budowie Kościoła - ul. Władysława Jagiełły. 
 
Tragedia w Smoleńsku. Prezydent RP nie żyje
10.04.2010.

W Smoleńsku rozbił się samolot prezydencki Tupolew 154-M. - Przy podchodzeniu do lądowania samolot najprawdopodobniej zahaczył o drzewa i rozbił się. Gubernator okręgu smoleńskiego poinformował, że wszyscy pasażerowie zginęli.
W katastrofie zginął Prezydent Polski Lech Kaczyński z małżonką. W samolocie było 96 osób - 88 członków delegacji do Katynia i 8 osób załogi.

Więcej informacji: wp.pl , onet.pl , tvn24.pl.

 
Marsz po zdrowie
09.04.2010.

W ramach obchodów Światowego Dnia Zdrowia dzieci z Przedszkola Nr 1 przeszły przez ulice naszego miasta. Z transparentami w rękach zachęcały Choszcznian do prowadzenia zdrowego trybu życia. Ponadto przedszkolaki samodzielnie przygotowały kanapki i surówki, ćwiczyły aerobik pod okiem instruktora oraz śpiewały piosenki związane ze zdrowiem.

 

Czytaj całość
 
Ogłoszenie z dnia 7 kwietnia 2010 r. w sprawie zmiany w OGŁOSZENIU O KONKURSIE
07.04.2010.

Ogłoszenie z dnia 7 kwietnia 2010 r. w sprawie zmiany w OGŁOSZENIU O KONKURSIE oraz w sprawie zmiany w REGULAMINIE konkursu dla podmiotów nie zaliczanych do sektora finansów publicznych i niedziałających w celu osiągnięcia zysku na wyłonienie partnera do realizacji projektu w ramach Priorytetu 8 działania 8.3 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

Regulamin wyboru partnera choszczno_zmieniony 07 04 2010

OGŁOSZENIE O KONKURSIE zmienione 07 04 2010

Ogloszenie o zmianie ogloszenia  07 04 2010

 
I Ty zagraj w tenisa stołowego.
06.04.2010.
Jeszcze tylko do czwartku możesz zgłosić swój udział w Otwartych  Mistrzostwach Choszczna  w Tenisie Stołowym. Odbędą się 10 kwietnia w hali sportowej Publicznego Gimnazjum. Celem zawodów jest aktywizacja młodzieży i osób dorosłych  do uprawiania czynnego  sportu oraz popularyzacja tenisa stołowego.  Organizatorem jest Centrum Rekreacyjno – Sportowe oraz  działający przy ZS Nr 2 Uczniowski Klub Sportowy „Nobel”. Więcej informacji na www.crs.choszczno.pl.
 
Rozstrzygnięcie konkursu "Pisanki, kraszanki i palmy wielkanocne"
01.04.2010.

Wspaniałe palmy, kolorowe rysunki i pięknie malowane wydmuszki, a także bogato zdobione kosze wypełnione świątecznymi potrawami  - wszystko to w ramach konkursu „Pisanki, kraszanki i palmy wielkanocne”, którego celem jest kultywowanie tradycji oraz prezentacja możliwości twórczych i artystycznych.  Jak co roku organizatorem był  Choszczeńskim Domu Kultury, a wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Począwszy od najmłodszych uczestników, poprzez uczniów szkół podstawowych, gimnazjów, a skończywszy na uczestnikach wielu placówek, członków stowarzyszeń i podopiecznych placówek świetlic.
182 osoby zabiegały o to, by to właśnie ich prace zostały zauważone przez  jury, które brało pod uwagę walory artystyczne oraz precyzję i dokładność wykonania. Nadesłane prace były bardzo pomysłowe, miały różnorodne formy, a do ich wytworzenia użyto rozmaitych materiałów.
W środę, 31 marca br. w ChDK na uroczystym podsumowaniu zgromadzili się laureaci konkursu wielkanocnego. Za najlepsze prace uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe, wyróżnienia i dyplomy.  
Serdecznie gratulujemy laureatom!

 

Więcej zdjęć w galerii. 

 

 

Czytaj całość
 
Materiał dźwiękowy z I sesji Rady Miejskiej
02.12.2010.

Kliknij aby odsłuchać I Sesję Rady Miejskiej z dnia 01.12.2010 r.

 
Mistrzostwa w pływaniu
02.04.2010.
Mistrzostwa Szkół Podstawowych w pływaniu odbyły się w 31 marca br. Na starcie stanęły reprezentacje SP Nr 1 i SP Nr 3. Uczniowie rywalizowali o jak najlepszy wynik na mecie. Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali medale, dyplomy i pamiątkowe plakietki.
Czytaj całość
 
Policja ostrzega
02.04.2010.
W natłoku świątecznych przygotowań zapominamy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Oprócz zagrożeń spowodowanych wzmożonym ruchem, Policja ostrzega przed kieszonkowcami, którzy wykorzystują każdą chwilę naszej nieuwagi. Należy również pamiętać o tym, aby przed wyjazdem zabezpieczyć mieszkania, a także dopilnować, by w samochodach nie zostawały przedmioty wartościowe. Nad tymi, którzy stracili czujność, pieczę będzie sprawowała Policja z udziałem Żandarmerii Wojskowej, Straży Miejskiej, Straży Granicznej, Straży Ochrony Kolei, Straży Leśnej oraz Izby Celnej. Funkcjonariusze przeprowadzą szereg działań prewencyjnych.
 
DNI OTWARTE W PORADNI PSYCHOLOGICZNO - PEDAGOGICZNEJ
01.04.2010.
Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna w Choszcznie zaprasza na DZIEŃ OTWARTY.  10 kwietnia w godzinach od 10.00 do 14.00 będzie można skorzystać z konsultacji i porad pedagogów, psychologów, logopedów oraz doradców zawodowych zatrudnionych w placówce.
Dodatkowych informacji udziela sekretariat - tel.: 957652205
 
Choszczeńskie recytatorki górą!
31.03.2010.

Zuzanna Jaskulska została laureatką wojewódzkich eliminacji Małego Konkursu Recytatorskiego. Zuzia będzie reprezentowała województwo zachodniopomorskie w jubileuszowej ogólnopolskiej XX edycji tego konkursu w Starachowicach. Siedmiolatka jest uczennicą Szkoły Podstawowej Nr 3 w Choszcznie. Podczas finału, który odbył się 27 marca w Zamku Książąt Pomorskich zaprezentowała  wiersz „Gadatliwe żabki” T. Śliwiaka oraz „Na nartach” A. Frączek. Jej instruktorem jest Anetta Bikowska.
Ponadto dwa wyróżnienia otrzymały: uczennica  Szkoły Podstawowej Nr 3 w Choszcznie - Lidia Kiela oraz uczennica Publicznego Gimnazjum - Joanna Rybka.
Konkurs stał na bardzo wysokim poziomie.

 

 
Choszczeńskie projekty wywalczyły dotacje
29.03.2010.
Rada Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenia Lider Pojezierza oceniła wnioski złożone na działania: „Odnowy i Rozwoju Wsi” oraz „Małe Projekty”.
W ramach „Odnowy i Rozwoju Wsi” Gmina Choszczno ubiegała się o dofinansowanie na realizację zadania „Zwiększenie kapitału społecznego obszarów wiejskich Gminy Choszczno poprzez budowę bezpiecznych miejsc aktywności ruchowej
w miejscowościach: Rzecko, Korytowo, Wardyń, Piasecznik, Stradzewo, Kołki, Smoleń, Zwierzyń, Sulino, Raduń i Stary Klukom".
Czytaj całość
 
Cygańska Kawiarenka Artystyczna
29.03.2010.

Tym razem gościem kawiarenki był twórca Cygańskiego Teatru Muzycznego „Terno” oraz autor muzyki do piosenki "Idź swoją drogą" (romans oparty na folklorze cygańskim według słów J. Kofty). Piosenka ta w wykonaniu Edyty Geppert uzyskała podczas Festiwalu Piosenki w Opolu w 1995 r. Grand Prix.
Edward Dębicki urodził się 4 marca 1935 r. w Kałuszu. Jest synem Franciszki Raczkowskiej i Władysława Krzyżanowskiego. Po wojnie rodzina przybrała nowe nazwisko - Dębicki. Edward spędził dzieciństwo i młodość w tym samym taborze, w którym przebywała cygańska poetka Bronisława Wajs, zwana Papuszą.

 

Czytaj całość
 
Koncert Chopinowski w Choszcznie
29.03.2010.

W niedzielę Choszcznianie uczestniczyli we wspaniałym Koncercie Chopinowskim.
Z okazji 200 rocznicy urodzin naszego wybitnego kompozytora i pianisty, Choszczno zaprosiło Aleksandrę Mozgiel, laureatkę ponad 30 nagród krajowych i zagranicznych, m.in.:
I Nagrody na Ogólnopolskim Konkursie Interpretacji Muzyki Francuskiej w Łodzi,
II Nagrody na Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej w Illzach we Francji.

 

Czytaj całość
 
Głosuj na Choszczno
26.03.2010.
 
Wiosenny Salon Artystyczny
23.03.2010.
W miniony piątek, 19 marca 2010 r. w Małej Galerii odbyło się otwarcie  V edycji Wiosennego Salonu Artystycznego. Zamysłem organizatorów tej wystawy jest prezentacja twórczości artystycznej plastyków choszczeńskiego środowiska plastycznego. Od samego początku zabiegano, aby promować twórczość przede wszystkim tych, którzy nie do końca wierzą w wartość swoich działań artystycznych.
Czytaj całość
 
Krok w przyszłość
19.03.2010.
W związku z realizacją projektu „Krok w przyszłość – od biurokratycznej irracjonalności do kompleksowego zarządzania jakością” urzędnicy miejscy wzięli udział w szkoleniu, którego celem było zapoznanie  z metodą CAF, czyli modelem prowadzenia procesu samooceny w instytucjach administracji publicznej.
Czytaj całość
 
Otwarcie Wiosennego Salonu Artystycznego.
18.03.2010.

Rusza V Edycja Wiosennego Salonu Artystycznego. Otwarcie w piątek o godzinie 17:30.
Na wystawie zostaną zaprezentowane prace 28 autorów. Wszystkich zainteresowanych twórczością artystyczną plastyków zaprasza Choszczeński Dom Kultury.

 
««  start « poprz. 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 4083 - 4108 z 4364
Rewitalizacja w Gminie Choszczno
SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2019 www.choszczno.pl.