WiększaMniejszyNormalny
17.10.2017.
   
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ
System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
Kolporter RSS
Choszczno - Dożynki 2017 odwołane
23.08.2017.
Choszczno - Dożynki 2017 odwołane
Choszczno, 23 sierpnia 2017
Szanowni Państwo,
             Do samego końca liczyliśmy na to, że pogoda się poprawi, a przez to rolnicy będą mieli możliwość dokończenia żniw. Niestety, to co dzisiaj zastajemy na zalanych polach sprawia, że zakończenie zbiorów zbóż zdecydowanie się oddala, a jak sami zainteresowani twierdzą, w wielu przypadkach nie będzie w ogóle możliwe.
            Chyba nikomu nie muszę uzasadniać, że w tej sytuacji nie wypada nam obchodzić gminnych dożynek, które tradycyjnie zaplanowaliśmy na pierwszą niedzielę (3 września). Z pełną świadomością odwołuję je licząc na to, że pola obeschną, a rolnicy uratują choć część tego, co stoi jeszcze na polach.

                                                                              
                                                                              Burmistrz Choszczna
                                                                                Robert Adamczyk
                                                                            
                                                                                

 
Choszczno - Jesteśmy z nimi
21.08.2017.
Choszczno - Jesteśmy z nimi
CHOSZCZNO. Jeśli marzy się nam drużyna piłkarska z prawdziwego zdarzenia, a może talent pokroju Roberta Lewandowskiego, to akurat tak się zdarza, że możemy w pewien sposób przybliżyć ich spełnienie. Wraz z działaczami Akademii Piłkarskiej Gavia zachęcamy do poparcia akcji „Bądźcie z nami – wspierajcie nas”.

Czytaj całość
 
Trzeci raz Łydka
22.08.2017.
Choszczno - PZW 2017 - Trzeci raz Łydka  CHOSZCZNO.  Na jeziorze Raduń rozegrano czwartą edycję spławikowych zawodów wędkarskich o puchar PHU „Puchar” HENRYKA KUCHARSKIEGO.  Swoistym kolekcjonerem zwycięskich trofeów tej imprezy stał się RYSZARD ŁYDKA, który w niedzielę wygrał je już po raz trzeci. Tym razem podium uzupełnili, drugi CZESŁAW POKORA i trzeci PAWEŁ PINDOR.

Czytaj całość
 
Rozpoczęli od zwycięstwa
21.08.2017.
Choszczno - AP Gavia - Rozpoczęli od zwycięstwa CHOSZCZNO. Wczoraj piłkarze AP Gavia Choszczno rozegrali pierwszy mecz w sezonie 2017/2018 szczecińskiej klasy okręgowej. Na boisku w Giżynie pokonali tamtejszą Polonię 3:1 (1:0). Choszcznianie pokazali kawał dobrej gry, ale skutecznością nie grzeszyli. Dwukrotnie gospodarzy uratowała poprzeczka, a aż w pięciu, lub nawet sześciu sytuacjach sam na sam, nasi trafiali w bramkarza lub obok bramki.

Czytaj całość
 
Narodowe Czytanie już wkrótce
18.08.2017.

CHOSZCZNO. 2 września w całym kraju usłyszymy "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego, czyli lekturę tegorocznej akcji Narodowego Czytania. Również nasze miasto przyłącza się do tego wydarzenia. By wypadło jak najlepiej, Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Dąbrowskiej organizuje spotkanie w Czytelni dla Dorosłych. - W najbliższy poniedziałek (21 sierpnia) o 11.00, zapraszamy wszystkich tych, którzy chcą przyłączyć się do wspólnego czytania lub mają pomysł na uatrakcyjnienie tej akcji - mówi ANNA LEWICKA, dyrektor MBP. A tak było w ubiegłym roku.  (kj)

 
Mistrz mastersów i odrobina historii
18.08.2017.
Choszczno - Zbigniew Junak - Mistrz mastersów i odrobina historii
CHOSZCZNO. Moda na uprawianie kolarstwa systematycznie rozwija się także w choszczeńskim środowisku. Co chwilę słyszymy o coraz bardziej spektakularnych wyczynach naszych amatorów, a jednym z liderów w tej stawce jest także 64-letni ZBIGNIEW JUNAK (na zdjęciu). W 11. tegorocznych startach 10 razy stawał na najwyższym stopniu podium. Nie powidło mu się tylko w MTB Miedwie, gdzie leżał w kraksie.

Czytaj całość
 
"Barwy Muzyki" na promenadzie
17.08.2017.

CHOSZCZNO. Jutro Choszczeński Dom Kultury zaprasza na ostatni z cyklu "Letnich koncertów nad jeziorem". Przed publicznością wystąpi RYSZARD SAWICKI, znany z takich kawałków dancingowych jak "Czekam na cud", czy "Tylko ty znasz". Start 19.00, na promenadzie przy "bulwarze łabędzim" (ul. Nadbrzeżna). Organizatorzy informują, że w razie niepogody koncert zostanie przeniesiony do ChDK.

 
Piknik militarny
16.08.2017.
 
CHOSZCZNO. Tradycyjnie już z okazji Święta Wojska Polskiego żołnierze choszczeńskiego dywizjonu artylerii samobieżnej zaprosili mieszkańców na  piątą edycję Pikniku Militarnego. Wczoraj, obejrzeliśmy etatowy sprzęt das, walki komandosów oraz pokaz taneczny Rewersu. Nie zabrakło również wystaw, zabaw dla dzieci, i oczywiście wojskowej grochówki.

Czytaj całość
 
Choszczno - Impresja - Podwórkowy wernisaż
16.08.2017.
Choszczno - Impresja - Podwórkowy wernisaż CHOSZCZNO. W poniedziałek w Suliszewie zakończony został plener malarski „Choszczno i okolice”. Świeżo namalowane obrazy zobaczyć można było na podwórkowym wernisażu, a w pełnej krasie wszystkie dzieła zaprezentowane zostaną podczas październikowej gali poświęconej 40-leciu Klubu Plastyka „Impresja”.

Czytaj całość
 
Puchar prezesa dla Sosnowskiego
16.08.2017.
Choszczno - PZW - Puchar prezesa dla Sosnowskiego
CHOSZCZNO. Na jeziorze Raduń rozegrana została 30. edycja spławikowych, dwuturowych zawodów wędkarskich o Puchar Prezesa Koła PZW nr 1 w Choszcznie. W pierwszej turze wygrał CZESŁAW POKORA, w drugiej PAWEŁ PINDOR, ale mistrzem został EUGENIUSZ SOSNOWSKI (na zdjęciu), który w obydwu odsłonach zajął miejsca trzecie. W tym artykule uzupełniamy też wyniki zawodów spławikowo-gruntowych rozegranych na Odrze.
Czytaj całość
 
Choszczno - Awanse dla artylerzystów
14.08.2017.
Choszczno - Awanse dla artylerzystów
CHOSZCZNO. Już jutro z okazji Dnia Wojska Polskiego zapraszamy na organizowany po raz piąty Piknik Militarny, a dzisiaj przed południem, na uroczystej zbiórce w koszarach choszczeńskiego dywizjonu artylerii samobieżnej, dowódca ppłk JAROSŁAW CHOJNACKI wręczył artylerzystom akty nominowania na kolejne stopnie wojskowe. 
Czytaj całość
 
Dziękujemy Ci Paulino
14.08.2017.
Choszczno - Dziękujemy Ci Paulino CHOSZCZNO. Dwa tygodnie temu miała grać na The World Games. Byliśmy pewni, że zagra też na mistrzostwach Europy, które pod koniec sierpnia rozegrane zostaną we francuskim Saint Omer. Tymczasem zaskoczyła wszystkich i zrezygnowała z uprawiania kajak polo. – To raczej ze mnie zrezygnowano – broni się PAULINA KWIATKOWSKA. W piątek za wszystkie osiągnięcia, a przede wszystkim za promocję Choszczna podziękował jej burmistrz ROBERT ADAMCZYK. 
Czytaj całość
 
V Piknik Militarny
13.07.2017.
CHOSZCZNO. 15 sierpnia serdecznie zapraszamy na Piknik Militarny organizowany przez Klub 12 Brygady Zmechanizowanej. Na terenie Klubu 12 BZ będziemy mieli okazję obejrzeć etatowy sprzęt choszczeńskiego dywizjonu artylerii samobieżnej oraz sprzęt pożarniczy PSP Choszczno. W programie również: pokazy Koła Sportów Obronnych, prezentacja symulatora jazdy 3D, nie zabraknie też zabaw, konkursów, dmuchańców dla dzieci i oczywiście smacznej grochówki. WSTĘP WOLNY!
 
Choszczno - Zatańczyli Finom poloneza
08.08.2017.
 Choszczno - MRM - Zatańczyli Finom poloneza CHOSZCZNO. Radni z Młodzieżowej Rady Miasta prawie tydzień spędzili w Finlandii. Razem z rówieśnikami z Belgi, Finlandii i Hiszpanii uczyli się działania w środowisku młodzieży. – Mimo tego, że był to czas spędzony bardzo twórczo i aktywnie, to jednak już pojechalibyśmy na kolejną taką lub podobną wymianę – komentuje KONRAD MISZKIEWICZ. On i reszta uczestników tej wyprawy liczą na to, że za rok wybiorą się do hiszpańskiej Katalonii.

Czytaj całość
 
Imprezy? Co czeka na nas w sierpniu
10.08.2017.

CHOSZCZNO. 18 sierpnia na promenadzie przy molo (ul. Nadbrzeżna) z koncertem "Barwy muzyki" wystąpi RYSZARD SAWICKI. Tydzień później na plaży Betlejem, Alicja z Krainy Czarów zabierze dzieci w "Bajkowe podróże małe i duże".  A w najbliższą niedzielę w Suliszewie, zostanie podsumowany plener  malarski "Choszczno i okolice".

Czytaj całość
 
Wyścig dla twardzieli
04.08.2017.
Choszczno - TDP 2017 - Wyścig dla twardzieli
CHOSZCZNO. Przez tereny województwa zachodniopomorskiego przebiegał ultramaraton kolarski  Tour de Pomorze. Prowadzącą m.in. przez Choszczno 711-kilometrową trasę najszybciej, bo w niespełna 24 godziny pokonał  wrocławianin MATEUSZ OSTAPCZUK. Prawie dwie godziny później na mecie zameldował się 14. w klasyfikacji generalnej, 60-letni ZDZISŁAW KALINOWSKI (na zdjęciu z lewej). Wyścig ukończyło 132 kolarzy, w tym również kolejni choszcznianie ZDZISŁAW BUCZYŃSKI i ARKADIUSZ PYTEL. My zapatrzeni w Choszczno przegapiliśmy dwóch twardzieli z Rzecka. Widoczni na zdjęciu z prawej  TOMASZ JABŁOŃSKI i PIOTR GRUCEL pojechali rewelacyjnie.
Czytaj całość
 
Nasi na The World Games 2017 - Kibice już podziękowali
01.08.2017.
Nasi na The World Games 2017 - Kibice już podziękowali
CHOSZCZNO – WROCŁAW W miniony piątek, sobotę i niedzielę na nowych obiektach wrocławskiego basenu Orbita, gdzie w ramach The World Games rozgrywano mecze w kajak polo, dominowały choszczeńskie klimaty. Głównie dlatego, że w męskiej i żeńskiej reprezentacji Polski grało aż sześcioro reprezentantów MOSW Choszczno, ale także za sprawą wyjątkowo barwnych kibiców. Niestety nasze panie nie wygrały żadnego spotkania i rywalizację zakończyły na siódmym miejscu, natomiast panowie chociaż byli tylko o oczko wyżej, to jednak emocji nam nie pożałowali. Czy mogło być lepiej?


Czytaj całość
 
Faworyci nie zawiedli
02.08.2017.
Choszczno - Szachy - Klukom Chess 2017 CHOSZCZNO. JERZY KOT z Wejherowa został zwycięzcą trwającego tydzień, Międzynarodowego Festiwalu Szachowego Klukom Chess 2017. W trakcie tej imprezy rozegrano również turnieje Rapid FIDE oraz Blitz FIDE, które wygrał Białorusin SERGIEJ KHAMITSKYJ. Z zawodników choszczeńskich w turnieju głównym najwyżej, bo na siódmym miejscu uplasował się KRZYSZTOF DŁUŻYŃSKI.

Czytaj całość
 
73. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego
31.07.2017.

CHOSZCZNO. Jutro o godzinie 17:00 zawyją syreny alarmowe. Zatrzymajmy się na minutę i oddajmy cześć tym, którzy 73 lata temu brali udział w Powstaniu Warszawskim.
 
Choszczno - Klukom Chess 2017
26.07.2017.
Choszczno - Klukom Chess 2017 CHOSZCZNO. Od poniedziałku w Ośrodku Sportowo – Wypoczynkowym odbywa się Międzynarodowy Festiwal Szachowy „Klukom Chess 2017”. Oprócz choszcznian i zawodników z regionu zawitali tu również zawodnicy z Niemiec i Białorusi. W trzech dotychczas rozegranych rundach komplety punktów zdobyli: JERZY KOT z Wejherowa, URLICH FITZKE z Berlina i PAUL MAXIMILIAN MAETZKOW z Eberswalde. Z naszych na siódmym miejscu plasują się BRONISŁAW PIOTROWSKI i KRZYSZTOF DŁUŻYŃSKI.

Czytaj całość
 
Kolejny koncert nad jeziorem
26.07.2017.

CHOSZCZNO. W piątkowy wieczór spotkajmy się na promenadzie przy molo   (ul. Nadbrzeżna). Tam o 19:00 rozpocznie się koncert kwartetu smyczkowego A.Quartet z Katowic. W programie muzyka filmowa. Organizatorzy informują, że w razie niepogody koncert zostanie przeniesiony do sali baletowej Choszczeńskiego Domu Kultury.

 
BYĆ JAK MESSI
25.07.2017.

CHOSZCZNO. We wczorajszym turnieju piłki nożnej, który został rozegrany na Orliku przy ulicy Bolesława Chrobrego, zwyciężyła drużyna FC Anitka. Najlepszym zawodnikiem został BARTOSZ WSZĘDYBYŁ,  bramkarzem KACPER RZEPA, a strzelcem imienniczka zwycięskiej drużyny ANITA SZYMANOWSKA.


Czytaj całość
 
Byliśmy na Jarmarku Jakubowym
24.07.2017.
Choszczno - Byliśmy na Jarmarku Jakubowym CHOSZCZNO. W piątek, sobotę i niedzielę na Szczecińskim Jarmarku Jakubowym nie mogło zabraknąć także choszczeńskich akcentów. Było muzycznie, wokalnie, twórczo, a pierogi z Korytowa i Wardynia zachwalali wszyscy.


Czytaj całość
 
Nasi na The World Games 2017
24.07.2017.
Nasi na The World Games 2017
 
CHOSZCZNO. 3500 zawodników ze 100 krajów. W tym prawie 300-osobowa reprezentacja Polski, a w niej czternastka z województwa zachodniopomorskiego, w tym sześcioro reprezentantów MOSW Choszczno: MARTA BOKUN, WERONIKA JASIUKIEWICZ, DANIEL JARMARKIEWICZ, JAKUB MAŚLAK, HUBERT MIGDALSKI i KRZYSZTOF SCHILLER. Nasi, czyli męska i żeńska reprezentacja Polski w kajak polo, pierwsze mecze rozpoczynają w piątek rano na basenie Orbita. Z Choszczna wybiera się spora grupa kibiców, którzy już wielokrotnie udowadniali, że dopingować potrafią. W tej zapowiedzi prezentujemy zdjęcia kibiców i zawodników m.in. z mistrzostw świata i Europy w Poznaniu, a także informacje o piątkowych, sobotnich i niedzielnych występach polskich reprezentacji.
Czytaj całość
 
Za dwa dni startuje The World Games
18.07.2017.
 
CHOSZCZNO.  W sobotę i niedzielę na jeziorze Klukom rozegrana została trzecia i ostatnia runda Pucharu Polski w Kajak Polo. W końcowej klasyfikacji drużyny MOSW Choszczno dwukrotnie stanęły na najwyższym stopniu podium. Niewątpliwą atrakcją tego wydarzenia był mecz towarzyski przygotowujących się do udziału w The World Games 2017 reprezentacji Polski i Nowej Zelandii. W trakcie tej imprezy rozegrano również trzecią rundę Panda Cup, w której rywalizowali najmłodsi adepci tej dyscypliny sportu. Tu drużyna MOSW uplasowała się na drugim miejscu.
 
Czytaj całość
 
Musicalowy wieczór nad jeziorem
18.07.2017.
 
CHOSZCZNO. W piątkowy wieczór  na promenadzie przy tzw. bulwarze łabędzim HANNA KARASIŃSKA i MICHAŁ GUCMA, wokaliści  szczecińskiego Teatru Broadway,  zaserwowali mieszkańcom dawkę musicalowych hitów. - Dostarczyli mi znakomitej rozrywki i odrobinę relaksu - podsumowała ANNA KOWALSKA.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 79 - 104 z 3688
Rewitalizacja w Gminie Choszczno
SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW
Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2017 www.choszczno.pl.