WiększaMniejszyNormalny
03.09.2015.
banerwrzesiennt.jpg
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Przetargi
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
EDG
eod
bip
eod
lcc
Kolporter RSS
Choszczno biega... z uśmiechem
18.03.2015.
Choszczno biega... z uśmiechem
 
CHOSZCZNO. W niedzielę w Kołobrzegu odbyła się 29. edycja Międzynarodowego Biegu Zaślubin. Na dystansie 15 kilometrów, w  stawce ponad 1200 biegaczy startowało 11. choszcznian. Rewelacyjnie pobiegła SYLWIA TELATYŃSKA, która w swojej kategorii wiekowej zajęła drugie miejsce. Długie dystanse chyba w końcu polubił też PAWEŁ CZAPIEWSKI, który z wynikiem 55 minut i 37 sekund zajął 23 miejsce.

Czytaj całość
 
Projekt Arnswalde VR - Przeszłość stworzy przyszłość
17.03.2015.
Projekt Arnswalde VR - Przeszłość stworzy przyszłość
CHOSZCZNO. Zarówno twórcy jak i organizatorzy sobotniego projektu Arnswalde VR byli zaskoczeni ilością osób chętnych do spaceru ulicami przedwojennego Arnswalde. – Ostatnio takie kolejki widziałem w latach 80. – mówi ZENON BUCZEK. Wirtualna prezentacja miasta z 1920 roku zaskoczyła także i jego. – To nieprawda, że wszystkie budynki zostały zniszczone w 1945 roku. Ja dzisiaj widziałem fragmenty tych, które stały w rynku jeszcze w latach 50. – jego zdaniem, gdzieś w rodzinnych archiwach na pewno znajdziemy na to dowody.
Czytaj całość
 
Choszczno - Moda dla pań
16.03.2015.
Choszczno - Moda dla pań
CHOSZCZNO. W piątek wieczorem choszczeński oddział Północnej Izby Gospodarczej zaprosił panie na pokaz mody, który odbył się w Klubie Żołnierskim 12 Brygady Zmechanizowanej w Choszcznie.

Czytaj całość
 
Choszczno - Arnswalde VR - zajrzyjmy w przeszłość
12.03.2015.
Choszczno - Arnswalde VR - zajrzyjmy w przeszłość
CHOSZCZNO. „Arnswalde VR” to cyfrowa rekonstrukcja naszego miasta z lat 20. ubiegłego wieku. Namacalne efekty projektu, którego autorami są informatycy z firmy „Odyssey” oraz członkowie Stowarzyszenia Choszczno Plus – Operacja Kultura zobaczymy już w najbliższą sobotę w Choszczeńskim Domu Kultury. Dzięki specjalnym goglom Oculus, w końcu doświadczymy tego, jak naprawdę wyglądała stojąca w centrum fontanna i górujący nad nią posąg żniwiarki.

Czytaj całość
 
Inauguracja rundy wiosennej Gavia vs. Sparta Węgorzyno
11.03.2015.

Inauguracja rundy wiosennej Gavia vs. Sparta Węgorzyno

CHOSZCZNO. Zapraszamy kibiców Gavi na inaugurację rundy wiosennej. W sobotę (14 marca) na stadionie miejskiem o godzinie 14.00 Gavia Choszczno zmierzy się ze Spartą Węgorzyno. 

 
PIT@ ŚLIJ w Urzędzie Skarbowym w Choszcznie
13.03.2015.
PIT@ ŚLIJ w Urzędzie Skarbowym w Choszcznie
 
CHOSZCZNO. Naczelnik Urzędu Skarbowego w Choszcznie informuje, że w budynku urzędu, w sali obsługi podatnika (parter), uruchomione jest stanowisko do składania zeznań rocznych za 2014 rok drogą elektroniczną, tj. PiT-36, PiT-36L, PiT-37, PiT-38, PiT-39, a także innych deklaracji podatkowych niewymagających podpisu kwalifikowanego: VAT-7, VAT-7D, VAT-7K, PCC-3. SD-3, SD-Z2.

Czytaj całość
 
Choszczno - Czas na marzanny
10.03.2015.
Choszczno - Czas na marzanny CHOSZCZNO. 19 marca przed Choszczeńskim Domem Kultury powitamy wiosnę. Każdy może tam przyjść ze swoją marzanną. Dodatkowo dom kultury zachęca mieszkańców gminy do wzięcia udziału w konkursie na najpiękniejszą, najbardziej oryginalną pracę symbolizującą wiosnę. Czy to ma być klasyczna marzanna? – Niekoniecznie. Ważne, żeby była to forma przestrzenna, nawiązująca do zwyczajów ludowych (kwiat, zwierzę - ptak, owad itp.)  - mówi DOROTA ALEKSIUN.

Czytaj całość
 
Choszczno - Wiosenny salon już za pasem
09.03.2015.
Choszczno - Wiosenny salon już za pasem
CHOSZCZNO. Za 11 dni (20 marca) w Małej Galerii Choszczeńskiego Domu Kultury powitamy artystyczną wiosnę. Organizatorzy jubileuszowego 10. Wiosennego Salonu Artystycznego zapraszają do udziału lokalnych twórców. Jeszcze tylko do 13 marca można przynosić swoje prace. W tym roku tylko dwie (m.in. z malarstwa, rysunki, grafiki, rzeźby, grafiki komputerowej, fotografii i tkactwa). W ubiegłym roku zaprezentowało się 28 twórców, a gościem specjalnym tego wydarzenia była podróżniczka BARBARA ARSOBA-HADDAJI.

Czytaj całość
 
Dzień Kobiet
07.03.2015.
 
Choszczno - Muzyczna kraina przedszkolaka
05.03.2015.
Choszczno - Muzyczna kraina przedszkolaka CHOSZCZNO.  Choszcznianki JAGODA BANASIAK, OLIWIA SADOWSKA i EWA PLISZKA zdobyły trzy główne nagrody w Wojewódzkim Przeglądzie Piosenki Dziecięcej „Muzyczna kraina przedszkolaka”, który w ubiegłym tygodniu, już po raz drugi, zorganizowało Przedszkole nr 1 w Choszcznie. – Jestem przekonana,  że wykonywana przeze mnie piosenka zostanie zauważona również w Gnieźnie – tak podsumowała swój sukces J. Banasiak (na zdjęciu).
Czytaj całość
 
Choszczno - Patent na sukcesy
05.03.2015.
Choszczno - Patent na sukcesy
CHOSZCZNO. Wczoraj w magistracie burmistrz ROBERT ADAMCZYK wręczył nagrody dla zwycięzców gminnego etapu Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Zapobiegajmy pożarom” 2015. W tym etapie wyróżnionych zostało aż 26 twórców, a my już możemy zdradzić, że z tej stawki, na szczeblu wojewódzkim tytuły laureata i przepustkę do finału ogólnopolskiego otrzymali: BARTOSZ KACPRZAK, IGA JANKOWSKA, MAŁGORZATA SZYMAŃSKA, bracia ADAM i ANDRZEJ KMITOWIE oraz PIOTR PASZKOWSKI.

Czytaj całość
 
Choszczno - UKS Foka - Nasi w czołówce
03.03.2015.
Choszczno - UKS Foka - Nasi w czołówce
  CHOSZCZNO. Na rozegranych w Gryfinie ogólnopolskich zawodach pływackich w wieloboju sprinterskim „Fliegel Sprint” zawodnicy UKS Foka wywalczyli cztery złote i dwa brązowe medale.

Czytaj całość
 
Choszczno - ChDK - Prezent na Dzień Kobiet
03.03.2015.
Choszczno - ChDK - Prezent na Dzień Kobiet CHOSZCZNO. Szanowni panowie. Jeśli jeszcze nie macie prezentu na Dzień Kobiet, to proponujemy wam bilet na spektakl teatralny „Słoneczni chłopcy”. Już w najbliższy poniedziałek (9 marca) w super obsadzie: ADAM DZIECINIAK, ZBIGNIEW FILARY, FILIP CEMBAŁA i MARTA USZKO pośmiejemy się z dwóch komików, którzy na dźwięk głosu partnera reagują atakami niepohamowanej złości.

Czytaj całość
 
Choszczno - Gavia nie zwalnia tempa
01.03.2015.
Choszczno - Gavia nie zwalnia tempa
CHOSZCZNO. Drużyny AP Gavia Choszczno zmagały się w trzech turniejach piłkarskich. Występując w roli gospodarzy, w sobotę chłopcy z rocznika 2001 zajęli trzecie miejsce, natomiast w niedzielę narybek z 2007 roku wywalczył drugie miejsce w tzw. Lidze Europy. Zdecydowanie słabiej wypadła ekipa z rocznika 2005/2006, która w sobotę w Lubianie zajęła siódme, ostatnie miejsce.

Czytaj całość
 
Oldboje dają radę
01.03.2015.
Choszczno - Oldboje dają radę
CHOSZCZNO. W sobotę (28 lutego) w hali gimnazjum rozegrano turniej piłkarski z okazji 70. rocznicy zakończenia walk o Choszczno. Puchar przewodniczącego Rady Miejskiej oraz nagrody dla króla strzelców i najlepszego bramkarza trafiły w ręce zawodników Pomorzanina Zamęcin.


Czytaj całość
 
Marzą o nowej remizie
01.03.2015.
OSP Zamęcin - Marzą o nowej remizie
ZAMĘCIN. W piątek wieczorem ochotnicy z Zamęcina podsumowali miniony rok. Nowy wóz bojowy, 32-krotny udział w akcjach oraz pomysł budowy nowej remizy, to główne tematy zebrania sprawozdawczego, które odbyło się w miejscowej świetlicy.

Czytaj całość
 
Turnieje Gavia Cup
27.02.2015.
Choszczno - Turnieje Gavia Cup
CHOSZCZNO. Jutro (w sobotę 28 lutego) o godzinie 9. i niedzielę (1 marca), też o tej godzinie, w hali sportowej Zespołu Szkół nr 2 (przy ul. Polnej) rozpoczną się turnieje piłkarskie Gavia Cup chłopców z  rocznika 2001.
Czytaj całość
 
Choszczno - Turniej piłkarski
27.02.2015.

CHOSZCZNO. Jutro (28 lutego) zapraszamy kibiców do hali gimnazjum (przy ul. Bolesława Chrobrego), gdzie o godzinie 10. rozpocznie się turniej piłkarski z okazji 70. rocznicy zakończenia walk o Choszczno. Wystąpią drużyny: Sława Sławęcin, Iskra Pomień, Pomorzanin Zamęcin, Pionier Zwierzyn, Nadleśnictwo Choszczno i Oldboje Choszczno, które walczyć będą o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej w Choszcznie. Wstęp wolny.
                                                                                                                              (tk)

Choszczno - Turniej piłkarski

 

 
Choszczno - Turniej szachowy - Jak równi z równymi
25.02.2015.
Choszczno - Turniej szachowy - Jak równi z równymi
CHOSZCZNO. W ubiegłą sobotę i niedzielę  rozegrano trzecią edycję turnieju o „Puchar Dyrektora Choszczeńskiego Domu Kultury” w szachach klasycznych. Wygrał ją PIOTR NICIŃSKI (Lasker Barlinek), drugi był MACIEJ JAWORSKI (Dębno Lub.), a trzecie miejsce zajął najnowszy nabytek miejscowego Skoczka, czyli SEBASTIAN MATUL.

Czytaj całość
 
Kierunek Choszczno
22.02.2015.
Inscenizacja historyczna - Kierunek Choszczno Pierwszy dzień wolności: Choszczno
        „2 lutego 1945 r. rano w samym Choszcznie panowała cisza. Tylko gdzieś od południa i wschodu echo niosło odgłosy ogromnej strzelaniny. Pod opieką starego wachmana, jak co dzień, wyszedłem z mego lagru do pracy w cukrowni...”

Czytaj całość
 
Choszczno - PZW - Kładki do rozbiórki
20.02.2015.
Choszczno - PZW - Kładki do rozbiórki  CHOSZCZNO. W 2013 roku na dziewięć zawodów wygrał siedem, w minionym sezonie sześć na dziesięć. Mowa o RYSZARDZIE ŁYDCE, który w minioną niedzielę po raz drugi z rzędu  odebrał puchar za zwycięstwo w całorocznej rywalizacji na „Najlepszego wędkarza”. Na zebraniu sprawozdawczym, które odbyło się w niedzielę, najwięcej emocji wzbudził temat kładek na jeziorze Klukom. W tym roku ponad 80 z nich zostanie rozebranych…, bo nikt się do nich nie przyznaje.

Czytaj całość
 
Choszczno - PIG - Gala z czerwonym dywanem
19.02.2015.
Choszczno - PIG - Gala z czerwonym dywanem
CHOSZCZNO. Szóstą galę choszczeńskiego oddziału Północnej Izby Gospodarczej, która odbyła się w Klubie Wojskowym 12 BZ w Choszcznie, zdominował Ośrodek Hodowli Zarodowej Lubiana. To właśnie ta firma zdobyła Grand Prix i tytuł Przedsiębiorstwa Roku 2014. W kategorii handel główny laur odebrał JÓZEF SALUK, właściciel PHU „U Józka”, a pamiątkowym medalem „Zasłużony dla Powiatu” odznaczeni zostali choszcznianie: przedsiębiorca FELIKS BŁASZCZYK i architekt DAMIAN WESOŁOWSKI. Stowarzyszenia Eksporterów Polskich wyróżniło tytułem „Wybitny Eksporter Roku 2014” Rolniczą Spółdzielnię Produkcyjną w Rzecku.

Czytaj całość
 
Choszczno - Voyager jest już dorosły
18.02.2015.
Choszczno - Voyager jest już dorosły CHSZCZNO. Klub Turystyki Rowerowej Voyager obchodzi 20. urodziny. – Wszyscy dookoła pytają o to gdzie byliśmy i co zwiedziliśmy, podczas gdy my dzisiaj już wiemy, że sama jazda na rowerze jest tylko dodatkiem, do tego całego klimatu, który w klubie stworzyliśmy – mówi prezes JERZY GUMULIŃSKI.


Czytaj całość
 
Choszczno - Paraolimpijczycy - Jaśniejsza strona wózka
17.02.2015.
Choszczno - Parolimpijczycy - Jaśniejsza strona wózka  CHOSZCZNO. W miniony piątek nasze miasto odwiedzili multimedaliści paraolimpiad, szermierze: ARKADIUSZ JABŁOŃSKI, RADOSŁAW STAŃCZUK i RAFAŁ ZIOMEK. Do Szkoły Podstawowej nr 3 przyjechali specjalnie dla ANNY WORACH ze Starego Klukomia, która również porusza się na wózku inwalidzkim. – Chcemy udowodnić, że uczeń, który jeździ na wózku nie jest gorszy od tego, który ma dwie zdrowe nogi – mówi IWONA KŁOS, ze szczecińskiego oddziału Fundacji Aktywnej Rehabilitacji.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 226 - 251 z 2688
Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2015 www.choszczno.pl.