WiększaMniejszyNormalny
31.10.2014.

Co? Gdzie? Kiedy? - pażdziernik

 

  

AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Przetargi
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Zadaj pytanie Burmistrzowi
Odpowiedzi
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
EDG
eod
bip
eod
lcc
Kolporter RSS
Choszczno - Foka - Liga Miast - Walczyli o patelnie
14.05.2014.
Choszczno - Foka - Liga Miast - Walczyli o patelnie CHOSZCZNO. Prawie 200 zawodników i sześć sztafet rywalizowało w pływackich zawodach „III Choszczeńska Majówka”, które w sobotę rozegrano na pływalni „Wodny Raj”. Z naszych zawodników, czyli UKS Foka Choszczno, najlepiej spisał się ŁUKASZ KĘSIK, który wygrał na dystansie 50 metrów stylem dowolnym oraz wywalczył drugie miejsce na 100 metrów stylem zmiennym.
Czytaj całość
 
Ma dar do wypowiadania myśli
13.05.2014.
Choszczno  - Elżbieta Żukrowska - Ma dar do wypowiadania myśli
CHOSZCZNO. Życiową podróż rozpoczęła w Białymstoku. Przez Rzące, Bydgoszcz, Sulęcin, w końcu wylądowała w Choszcznie. Mówi, że trafiła tu za swoją miłością. Najpierw wychowała czwórkę synów, a teraz spełnia swoje życiowe marzenie…, czyli pisze wiersze. „Lira” i „Lutnia”, to tytuły tomików, które już wydała. W szufladzie trzyma materiał na kilka kolejnych. Marzy też o wydaniu książki. – To człowiek renesansu – mówią o ELŻBIECIE ŻUKROWSKIEJ przyjaciele, którzy wczoraj przyszli na spotkanie z nią do Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Czytaj całość
 
Choszczno - Plener Impresji - Chcą tu wracać
13.05.2014.
Choszczno - Plener Impresji - Chcą tu wracać
CHOSZCZNO. Aż 19. twórców wzięło udział w plenerze malarskim, który w Korytowie zorganizował Klub Plastyka „Impresja”. Jego efekt zobaczymy na poplenerowej wystawie podczas Choszczeńskiej Sobótki 2014.

Czytaj całość
 
Choszczno - Zwycięstwo, remis i trzy porażki
12.05.2014.
Choszczno - Zwycięstwo, remis i trzy porażki CHOSZCZNO. Trzy porażki i to na własnych boiskach, jeden remis i jedno zwycięstwo. Ten bilans mówi wyraźnie, że miniony weekend nie był zbyt szczęśliwy dla naszych piłkarzy.

Czytaj całość
 
Choszczno - Voyager - Wolno jeździć też trzeba umieć
12.05.2014.
Choszczno - Voyager - Wolno jeździć też trzeba umieć  CHOSZCZNO. Mimo niepewnej aury kilkunastu rowerzystów zdecydowało się na wzięcie udziału w rowerowym wypadzie za miasto. Wczoraj, już po raz drugi zorganizował go Klub Turystyki Rowerowej Voyager. Zapraszamy też do startu w dziewiątej edycji Szosowego Maratonu Rowerowego „Pętla Drawska 2014”.

Czytaj całość
 
Choszczno - Szachy - Skoczek ma się dobrze
12.05.2014.
Choszczno - Szachy - Skoczek ma się dobrze
CHOSZCZNO. W sobotę w Choszczeńskim Domu Kultury rozegrano Otwarte Mistrzostwa Choszczna Juniorów w Szachach. Tytuły zdobyła para WERONIKA SOSNOWSKA (UKS Skoczek) i MACIEJ GOŹDZICKI (STMGK Strzelce Krajeńskie).

Czytaj całość
 
Najważniejszy dzień w życiu
12.05.2014.
Choszczno - Ślubowanie w SP nr 3 - Najważniejszy dzień w życiu
CHOSZCZNO W piątek w Szkole Podstawowej nr 3 ślubowali pierwszoklasiści. Na pytanie dyrektorki EWY KLIŃSKIEJ o to, czym dla nich jest ślubowanie, zdecydowanie odpowiadali, że najważniejszym dniem w życiu.

Czytaj całość
 
Choszczno - Dziś zrobiliby tak samo
12.05.2014.
Choszczno - Dziś zrobiliby tak samo
CHOSZCZNO. – W tamtej chwili nie zastanawialiśmy się co mamy robić. Niemalże odruchowo owinęliśmy głowy naszymi bluzami i zaczęliśmy gasić – mówi DANIEL FIEWEGER. To właśnie on oraz TOMASZ JAROSZEWICZ w ubiegły wtorek uratowali mieszkanie na ul. Grunwaldzkiej przed doszczętnym spaleniem. Mieszkające w nim dwie kobiety tylko z lekkimi obrażeniami trafiły do szpitala, a mogło być zdecydowanie gorzej.

Czytaj całość
 
Choszczno - Dzień Strażaka - Święto z bohaterami
12.05.2014.
Choszczno - Dzień Strażaka - Święto z bohaterami  CHOSZCZNO. W piątkowe popołudnie na placu przy ul. Rynek odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Powiatowego Dnia Strażaka. Były awanse, medale, nowe wozy bojowe i nagrody dla DANIELA FIEWEGERA i TOMASZA JAROSZEWICZA, mieszkańców Choszczna, którzy w ubiegłym tygodniu ugasili płonące mieszkanie.

Czytaj całość
 
Choszczno - O dwie tony lżejszy
09.05.2014.
Choszczno - O dwie tony lżejszy
CHOSZCZNO. Dzisiaj przed południem statek Wolvega został zwodowany na jezioro Klukom. Po zimowej przerwie dokładnie go wyremontowano, odnowiono i już jutro będzie można nim pływać. Mało kto pamięta, że Wolvega w Choszcznie pojawiła się w 1999 roku, czyli pływamy na niej już 15 lat.

Czytaj całość
 
Choszczno - Imprezy na weekend
09.05.2014.
Choszczno - Imprezy na weekend
CHOSZCZNO. Już dzisiaj o 14.00 na placu przy ul. Rynek swoje święto obchodzić będą strażacy. Podczas Powiatowego Dnia Strażaka m.in. przekazane zostaną samochody bojowe. W sobotę od rana czekają nas dwie imprezy sportowe - regionalne zawody pływackie i mistrzostwa Choszczna juniorów w szachach. W niedzielę zapraszamy na rowerowy wypad za miasto. (tk)

Czytaj całość
 
Głosujemy na panią Anię
08.05.2014.
Choszczno - Anna Lewicka - Bibliotekarz Roku 2013
CHOSZCZNO – SZCZECIN. Wczoraj w stolicy naszego województwa najgłośniej mówiono o Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Marii Dąbrowskiej w Choszcznie oraz o jej dyrektorce ANNIE LEWICKIEJ. Dzisiaj przeczytamy o nich m.in. w Gazecie Wyborczej, Kurierze Szczecińskim i Głosie Szczecińskim. My, na naszej stronie już 25 marca informowaliśmy o tym, że nasza biblioteka otrzymała tytuł Biblioteka Roku 2013, natomiast A. Lewicka została wybrana Bibliotekarzem Roku 2013. Wczoraj w Książnicy Pomorskiej odbyła się inauguracja 11. edycji Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, podczas której wicemarszałek naszego województwa WOJCIECH DROŻDŻ wręczył jej nagrodę im. Stanisława Badonia. A. Lewicka ma też szansę zostać najlepszym bibliotekarzem w Polsce, ale musimy na nią zagłosować. W tej chwili zajmuje siódme miejsce.
PS. Wczoraj włodarz miasta spotkał się z bibliotekarkami w Ośrodku Sportowo-Wypoczynkowym w Choszcznie.
Czytaj całość
 
STOBNICZANIE - Na babę trzeba zapracować
15.04.2014.
Choszczno - ZPiT Stobniczanie - Zaproszenie do tańca
 
CHOSZCZNO. Przyjechali, zatańczyli, zaśpiewali, odebrali wyróżnienia i odjechali. Tak najkrócej można by było skomentować woje
wódzki przegląd zespołów ludowych, który od kilku lat organizowany jest pod egidą „Łobeskiej Baby Wielkanocnej”? – Nie, nie! Nie jest to takie proste – śmieje się JOANNA SUWIŃSKA, instruktorka Zespołu Pieśni i Tańca „Stobniczanie”.
Czytaj całość
 
Choszczno - Foka - Popłyną po patelnie
08.05.2014.
Choszczno - Foka - Popłyną po patelnie CHOSZCZNO. Zawodnicy UKS Foka na otwartych mistrzostwach Gryfina w pływaniu zdobyli 19 medali. Trzykrotnie na najwyższym stopniu podium stawał IGOR GRZESIK. W najbliższą sobotę w Wodnym Raju odbędzie się III Choszczeńska Majówka – Liga Miast 2014 i tu ciekawostką będzie to, że zawodnicy walczyć będą nie o medale, lecz o złotą, srebrną i brązową patelnię.

Czytaj całość
 
Choszczno - Turniej piłki nożnej dziewcząt - Jak Demolka, to demolka
28.04.2014.
  Choszczno - Turniej piłki nożnej dziewcząt - Jak Demolka, to demolka
CHOSZCZNO. „Demolka”, rodzinny team Kosakowskich, Zbrogów i Koprowiczów zwyciężył w sobotnim turnieju piłki nożnej dziewcząt, który rozegrano na Orliku przy ul. Obrońców Westerplatte. Dziewczyny, które zakończyły imprezę z kompletem zwycięstw, marzą o tym, aby w naszym mieście powstał żeński klub piłkarski. Tu zapowiadamy też czwartą edycję Mini Mundialu 2014 oraz turniej z okazji Dnia Dziecka. Tam też zagrają dziewczyny.

Czytaj całość
 
Choszczno - Wystartowała wokalna PARA 2014
06.05.2014.
Choszczno - Wystartowała wokalna PARA 2014
CHOSZCZNO. Wczoraj w Choszczeńskim Domu Kultury odbyły się gminne eliminacje Wojewódzkiego Przeglądu Piosenki Dziecięcej PARA 2014. O prawo startu w eliminacjach powiatowych walczyło 17. solistów oraz dwa zespoły.

Czytaj całość
 
Ruszyła budowa pomostów, przystani i toalet
06.05.2014.
Choszczno - Ruszyła budowa pomostów, przystani i toalet
CHOSZCZNO. Na jeziorze Klukom rozpoczęto budowę pomostów wędkarskich, dwóch przystani oraz toalet miejskich. Relację z tego przedsięwzięcia można było zobaczyć we wczorajszej Kronice TVP Szczecin . Cała inwestycja ma kosztować około 1,3 mln zł, a sfinansowana zostanie z  Programu Operacyjnego „Po ryby 2007 – 2013” oraz kasy gminy. Zakończenie inwestycji przewidziano na październik br.

Czytaj całość
 
Jedni zatańczyli na Weselu drudzy popłynęli z Potopem
06.05.2014.
Jedni zatańczyli na Weselu drudzy popłynęli z Potopem
CHOSZCZNO. Ci, którzy wczoraj postawili na „Potop” i „Wesele” wychodzili uśmiechnięci. – Prawdę mówiąc liczyłem na „Przedwiośnie” lub „Lalkę”. Z dwojga złego wybrałem Kmicica, bo uznałem, że stać mnie tu na to, żeby cokolwiek naściemniać – wczoraj powiedział nam SZYMON MARUDA. Dzisiaj maturzyści zdają egzamin pisemny z matematyki, jutro z języka angielskiego, i tak aż do 30 maja.

Czytaj całość
 
Choszczno - Voyager - Rowerowy wypad za miasto
28.04.2014.
Choszczno - Voyager - Rowerowy wypad za miasto
CHOSZCZNO. – Przede wszystkim byłem zaskoczony tym, że pojawiło się kilkadziesiąt osób, których w ogóle nie znam  - JERZY GUMULIŃSKI komentuje ubiegłotygodniową imprezę „Rowerowy wypad dla wszystkich”. Już dzisiaj zaprasza wszystkich rowerzystów na niedzielny „Wypad za miasto”. Tym razem na uczestników czekać będzie dużo dobrej zabawy, konkursy i nagrody...

Czytaj całość
 
Choszczno  PZW - Faworytów już nie ma
28.04.2014.
Choszczno  PZW - Faworytów już nie ma  CHOSZCZNO. Tegoroczne otwarcie sezonu w wędkarstwie spławikowym wygrał MARIUSZ KOCHANEK. Pierwszą turę mistrzostw koła, czyli zawodów, które rozegrane zostały w sobotę wygrał WOJCIECH SKURA. Wczoraj z kolei triumfował KAZIMIERZ OSIŃSKI. Jednak mistrzem koła jest JERZY PILARSKI. Te nieco zaskakujące wyniki zapowiadają bardzo emocjonujący sezon.Czytaj całość
 
Jeszcze krok w dorosłe życie
02.05.2014.
Choszczno - ZS nr 1 - Jeszcze krok w dorosłe życie
CHOSZCZNO. Jeszcze nie tak dawno szaleli na studniówce, a już przyszedł czas żegnania się ze szkołą. W środę (30 kwietnia) maturzyści z Zespołu Szkół nr 1 w Choszcznie oficjalnie pożegnali się ze szkołą. Od poniedziałku zdawać będę matury. – Optymizmu i wiary w swoje możliwości – życzy kolegom i koleżankom DAGMARA PRZYDALSKA. Ona o maturę chyba nie musi się martwić, bo szkołę ukończyła ze średnią 5,5.
 
Czytaj całość
 
Ich patron zmienił oblicze świata
02.05.2014.
Ich patron zmienił oblicze świata  CHOSZCZNO - KORYTOWO. W ubiegłą niedzielę  kanonizację Jana Pawła II świętowali również mieszkańcy Korytowa. – Dla naszej społeczności to wydarzenie miało charakter szczególny, bo to przecież patron naszej szkoły – podkreśla ALICJA LISIŃSKA, dyrektorka miejscowej podstawówki.

Czytaj całość
 
Urodzinowy prezent Otylii
02.05.2014.
Choszczno - Foka - Urodzinowy prezent Otylii
CHOSZCZNO. W Turnieju Pływackim im. Zbigniewa Książka, który w Świdwinie zorganizowano już po raz szósty, zawodnicy UKS Foka zdobyli 27 medali, w tym aż 18 złotych. W klasyfikacji zespołowej ulegli tylko gospodarzom.

Czytaj całość
 
Książki, róże, wino i... Reksio
30.04.2014.
Choszczno - Pegaz - Książki, róże, wino i& Reksio
 
CHOSZCZNO. W niedzielę (27 kwietnia) MARIA i TOMASZ MIŃSCY już po raz siódmy zaprosili mieszkańców miasta do księgarni „Pegaz”. To niezwykłe spotkanie zorganizowane zostało z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich. Tym razem na dorosłych czytelników czekała lampka wina, na panie czerwona róża, a tych najmłodszych witał Reksio, główny bohater znanego nam serialu dla dzieci.
 
Czytaj całość
 
Powiatowy Dzień Flagi
30.04.2014.
Powiatowy Dzień Flagi
 
CHOSZCZNO. 2 maja o 15.00 przy „łabędzim bulwarze” (ul. Nadbrzeżna 2, budynek Starostwa Powiatowego w Choszcznie) startuje „Powiatowy Dzień Flagi”. W programie: występy artystyczne, konkurs o Unii Europejskiej, loteria fantowa i bieg otwarty wokół jeziora Klukom. Szczegóły na plakatach. (tk)
 
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 226 - 251 z 2324
Gospodarka Odpadami
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc
Kalendarz imprez 2012

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

Copyright © 2014 www.choszczno.pl.