WiększaMniejszyNormalny
20.09.2014.

 

 Co? Gdzie? Kiedy? - wrzesień

 

  

AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Przetargi
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Zadaj pytanie Burmistrzowi
Odpowiedzi
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
EDG
eod
bip
eod
lcc
Kolporter RSS
III Nabór wniosków o dofinansowanie rozpoczęty
07.04.2014.
III Nabór wniosków o dofinansowanie rozpoczętyCHOSZCZNO Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego informuje o możliwości składania za pośrednictwem Stowarzyszenia Lokalna Grupa Rybacka „Partnerstwo Jezior” wniosków na ostatni nabór dofinansowania w ramach środka pn. Podnoszenie wartości produktów rybactwa, rozwój usług na rzecz społeczności zamieszkującej obszary zależne od rybactwa.
Czytaj całość
 
Choszczno - W derbach remis
06.04.2014.
Choszczno - W derbach remis  CHOSZCZNO Już wszystkie choszczeńskie drużyny rozpoczęły rundę wiosenną.  W niedzielę na boisku w Sławęcinie Gavia II Choszczno zremisowała 0:0 z Pionierem Zwierzyn.

Czytaj całość
 
Choszczno - Młody ratownik
06.04.2014.
Choszczno - Młody ratownik
CHOSZCZNO. - Halo! Proszę pana, w parku leży jakiś pan. Jest nieprzytomny. Proszę przyjechać – krzyczał do słuchawki 6-latek. W odpowiedzi maluch usłyszał, żeby nie odkładał słuchawki i rozpoczął reanimację. – Już jedziemy – uspokajali go ratownicy.

Czytaj całość
 
Profesora nie może zabraknąć
31.03.2014.
Choszczno - Mistrzostwa Polski nauczycieli w badmintonie
CHOSZCZNO. W najbliższą sobotę (5 kwietnia) w naszym mieście rozegrane zostaną 16. mistrzostwa Polski pracowników oświaty w badmintonie. Ubiegłoroczną rywalizację zdominowali choszcznianie. Przypominamy, że wówczas na najwyższym stopniu stawali m.in.: WIESŁAW DREWICZ, ZDZISŁAW KLIŃSKI, EDYTA GAWLAK– WÓJCIK (Suliszewo), MACIEJ ŻOŁNIERZÓW i TOMASZ PŁONKA. Zapowiadają, że w tym roku będzie jeszcze lepiej.
Czytaj całość
 
OSP Kołki - Dziewczyny dają nową jakość
04.04.2014.
OSP Kołki - Dziewczyny dają nową jakość
OSP Kołki - Dziewczyny dają nową jakość KOŁKI. Ochotnicza Straż Pożarna w Kołkach obchodzi w tym roku 65-lecie. Obecnie we wsi mało kto pamięta rok 1949, za to wszyscy chętnie opowiadają o tym, co wydarzyło się w ostatnich latach. Z dumą pokazują puchary, które zdobyli w gminnej rywalizacji drużyn męskich i żeńskich. Cieszy ich fakt, że trwa przebudowa remizy. Marzy się im sztandar. Tylko prezesa STANISŁAWA GROMADZKIEGO denerwuje fakt, że nie może już wyjeżdżać do akcji. Nie może, bo strażackie przepisy mówią,  że 65-latek do ognia zbliżać się już nie powinien.

Czytaj całość
 
"Dzień otwarty" w Urzędzie Skarbowym
03.04.2014.
CHOSZCZNO Naczelnik Urzędu Skarbowego w Choszcznie zaprasza na „Dzień otwarty” w Urzędzie Skarbowym w sobotę (5 kwietnia) w godz. 9:00 – 13:00. Jednocześnie informujemy, że od 28 – 30 kwietnia br. (poniedziałek, wtorek i środa) US w Choszcznie będzie miał wydłużony czas pracy. Szczegółowe informacje pod nr tel. 95 765 80 51; 95 765 80 55 oraz na stronie www.izba-skarbowa.szczecin.pl.


"Dzień otwarty" w Urzędzie Skarbowym
Czytaj całość
 
CHOSZCZNO - PZW - Złotówka za jezioro
03.04.2014.
CHOSZCZNO - PZW - Złotówka za jezioro
CHOSZCZNO. Gdzie jest najtańsze wędkowanie? Oczywiście w naszym okręgu. Zrobiliśmy małą symulację, z której wyszło, że wykupując składkę członkowską i tzw. opłatę na ochronę i zagospodarowanie wód okręgu PZW w Gorzowie (wędkowanie z brzegu i lodu) razem zapłacimy 213 zł. Co za to mamy? Ano prawo do wędkowania na 194. jeziorach i 16. rzekach. Przeliczając kwotę przez ilość akwenów wychodzi na to, że średnio nasza roczna licencja na jedną „wodę”  kosztuje niewiele ponad złotówkę! W tym artykule znajdziecie też informację o wysokościach składek, a także o tym, kto jest uprawniony do zniżek. Np. jeśli opłaciłeś składkę, to żona i dziecko mogą z tobą wędkować za darmo. Zamieszczamy też mandatowy taryfikator.

Czytaj całość
 
Sernik łagodzi szachowe obyczaje
02.04.2014.
Choszczno - Skoczek - Sernik łagodzi szachowe obyczaje
CHOSZCZNO. W poniedziałek w Choszczeńskim Domu Kultury odbyło się nadzwyczajne zebranie sprawozdawczo wyborcze członków klubu UKSz Skoczek. Choć wybory nowych władz były bardzo emocjonujące, to jednak status quo zostało zachowane, bo nowym prezesem klubu został dotychczasowy prezes CZESŁAW SZYJKA.

Czytaj całość
 
CHOSZCZNO - ROD - Trzymają się razem
01.04.2014.
CHOSZCZNO - ROD - Trzymają się razem
CHOSZCZNO. Sobotnie walne zebranie Rodzinnych Ogrodów Działkowych im. Stefana Czarnieckiego zdominował temat nowej ustawy. – Możecie spokojnie spać. W Choszcznie nikt nie zamierzał i nadal nie zamierza zabierać wam działek – tłumaczył zebranym burmistrz ROBERT ADAMCZYK. Prezes ZDZISŁAW KAMIŃSKI widzi w ustawie dużo wad. – By zorganizować kolejne zebranie będziemy musieli wysłać 500 listów poleconych. Każdy kosztuje 4,20 zł. Drugi raz tyle samo. I po co, skoro my wiemy, że do tych zebrań nie dojdzie. To jest najzwyklejsze wyrzucanie pieniędzy w błoto – grzmiał na zebraniu.

Czytaj całość
 
Mały Konkurs Recytatorski - Nie taki straszny sen
01.04.2014.
Choszczno - Mały Konkurs Recytatorski - Nie taki straszny sen CHOSZCZNO W sobotę w szczecińskim Klubie Delta odbył się finał wojewódzki Małego Konkursu Recytatorskiego. Z wielką przyjemnością informujemy, że jego laureatem został JAN ŻOŁNIERZÓW, trzecioklasista ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Choszcznie. Wychowanek ANETTY BIKOWSKIEJ (obydwoje na zdjęciu) sięgnął po to wyróżnienie już po raz drugi z rzędu.

Czytaj całość
 
Wystartowała klasa A - Życiowy gol Bartosa
30.03.2014.
Wystartowała klasa A - Życiowy gol Bartosa  CHOSZCZNO. W sobotę rundę wiosenną zainaugurowała klasa A. Dla naszych drużyn była to wyjątkowo miła inauguracja, bo zarówno Korona Raduń jak i Pomorzanin Zamęcin przywiozły z wyjazdów komplety punktów. Szczególnie imponującym wyczynem popisali się piłkarze Korony, którzy pokonali 4:1 (0:1) wicelidera Inę Nadarzyn. Zdecydowanie trudniejszą przeprawę miał Pomorzanin w meczu z Gwiazdą Żalęcini. Tu spotkanie zakończyło się rezultatem 3:2 (1:1) dla naszych. W tym meczu zwycięskiego gola strzelił SZYMON BARTOS. Szkoda, że nie możemy go pokazać, bo był to strzał jego życia.

Czytaj całość
 
CHOSZCZNO - PSM - Nagroda za Vabank
30.03.2014.
CHOSZCZNO - PSM - Nagroda za Vabank CHOSZCZNO. MICHAŁA BURDA, TOMASZ PYTEL, GRZEGORZ SNOPEK i PAWEŁ KŁYSZEJKO to członkowie kwartetu akordeonowego z Państwowej Szkoły Muzycznej w Choszcznie, którzy w piątek odebrali tytuł laureata konkursu VI Festiwalu Zespołów Akordeonowych. Gdy zagrali melodię z filmu „Vabank”, zyskali też uznanie publiczności.

Czytaj całość
 
CHOSZCZNO - PSM - Frajda na pożyczonym akordeonie
28.03.2014.
CHOSZCZNO - PSM - Frajda na pożyczonym akordeonie CHOSZCZNO. Ci, którzy wczoraj wieczorem przyszli do auli Państwowej Szkoły Muzycznej na koncert Koszalińskiej Orkiestry Akordeonowej i rosyjskiego wirtuoza VITALIJA DMITRIEVA nie mieli prawa do narzekania. – Słuchać tego można zawsze, ale słuchać i patrzeć, to dopiero frajda – mówi JANUSZ OSZMIAŃSKI. Dzisiaj o 17.00 odbędzie się koncert laureatów Konkursu Zespołów Akordeonowych.
Czytaj całość
 
Mistrzostwa Choszczna w Tenisie Stołowym
28.03.2014.
CHOSZCZNO Centrum Rekreacyjno Sportowe w Choszcznie zaprasza  na Otwarte Mistrzostwa Choszczna w Tenisie Stołowym, które odbędą się 12 kwietnia (sobota) w hali sportowej Publicznego Gimnazjum w Choszcznie. Start godz. 10:00.
Zapisy: tel. 95 765 77 11 (do 11 kwietnia)
Regulamin turnieju znajduje się na stronie www.crs.choszczno.pl.


Mistrzostwa Choszczna w Tenisie Stołowym
Czytaj całość
 
Biegi przełajowe zdominowali choszcznianie
27.03.2014.
Biegi przełajowe zdominowali choszcznianie  CHOSZCZNO. Dzisiaj na stadionie miejskim Szkoła Podstawowa nr 3 w Choszcznie zorganizowała mistrzostwa powiatu w biegach przełajowych. Z tej imprezy na zmagania wojewódzkie zakwalifikowało się 24 zawodników, w tym aż 15 z choszczeńskich szkół. Wuefistce ANNIE ZAWADZIE-KUNOWSKIEJ, marzy się powtórzenie wyniku z ubiegłego roku, kiedy to reprezentanci Trójki okazali się najlepsi w województwie i zajęli szóste miejsce w Polsce.

Czytaj całość
 
Choszczno - MBP - Dublet dla bibliotekarzy
25.03.2014.
Choszczno - MBP - Dublet dla bibliotekarzy
CHOSZCZNO Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Dąbrowskiej została uznana za najlepszą w województwie zachodniopomorskim w szóstej edycji konkursu „Biblioteka Roku 2013”. Tytuł „Bibliotekarza Roku 2013” i przyznawaną z tej okazji nagrodę im. Stanisława Badonia odbierze dyrektorka tej placówki ANNA LEWICKA.

Czytaj całość
 
Najlepsi w Polsce
27.03.2014.

 

CHOSZCZNO-GNIEZNO. Trójka młodych choszcznian z Przedszkola nr 1 zdobyła laury  na V Ogólnopolskim Konkursie Piosenki „Muzyczna Kraina Przedszkolaka”. IZA IWANICKA zajęła pierwsze miejsce, HOLLY MC LEAN trzecia, a SZYMON SKWIRUT otrzymał wyróżnienie.  

Czytaj całość
 
Zaproszenie na bezpłatne szkolenie
27.03.2014.
CHOSZCZNO Stowarzyszenie Lokalna Grupa Rybacka „Partnerstwo Jezior" zaprasza wszystkich chętnych na bezpłatne szkolenie pn. „Prowadzenie Działalności Turystyczno – Agroturystyki”, które odbędzie się 7 kwietnia w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Pełczycach. Zgłoszenia przyjmowane są do 4 kwietnia. Ilość miejsc ograniczona.


Zaproszenie na bezpłatne szkolenie
Czytaj całość
 
CHOSZCZNO - ROD - Sprawozdania działkowców
26.03.2014.
CHOSZCZNO - ROD - Sprawozdania działkowców
CHOSZCZNO W najbliższą sobotę w Choszczeńskim Domu Kultury odbędzie się walne zebranie sprawozdawcze członków Rodzinnych Ogrodów Działkowych im. Stefana Czarnieckiego w Choszcznie. Oprócz sprawozdań, przyjęte zostaną też stawki opłat za działkę, prąd i wodę.

Czytaj całość
 
Choszczno  PSM - Czas akordeonu
26.03.2014.
Choszczno  PSM - Czas akordeonu
CHOSZCZNO. Już jutro (27 marca) w naszym mieście startuje VI Festiwal Zespołów Akordeonowych. Tym razem jego gwiazdą będzie rosyjski wirtuoz VITALIJ DMITRIEV oraz znany już na całym świecie Zespół Akordeonowy AKORD. Po raz pierwszy w historii tej imprezy występujące zespoły zmierzą się w Konkursie Zespołów Akordeonowych.
 
Czytaj całość
 
Frajda dla dzieci i dorosłych
25.03.2014.
 
CHOSZCZNO. Barwni szczudlarze rozdający balony, malowanie twarzy, mini kącik plastyczny, wielkie bańki mydlane, pokazy żonglerki, „Przygody baśniowej wróżki” i tablet w nagrodę, to tylko wybrane hasła z „Wiosny z ancymonkami”. Imprezy, która w niedzielne południe odbyła się na placu przy fontannie.

Czytaj całość
 
Choszczno - Karate - Poznali nowe sztuki
25.03.2014.
Choszczno - Karate - Poznali nowe sztuki
CHOSZCZNO. W ubiegły weekend w Świebodzinie odbyło się III Seminarium Świebodzińskich Sztuk i Sportów Walki. Wzięło w nim udział także 11 zawodników z Choszczeńskiego Klubu Karate. – Mieli okazję trenowania pod okiem fachowców, a także obejrzenia kilkunastu rodzajów sztuk walki, w tym także takich nowości jak croosfit czy Combat Arnis – relacjonuje ARTUR MODLIŃSKI.

Czytaj całość
 
Pływacki finał odbędzie się w Wodnym Raju
25.03.2014.
Pływacki finał odbędzie się w Wodnym Raju
CHOSZCZNO W drugiej rundzie pływackiej Ligi Miast dla zawodników z rocznika 2003 – 2004, którą rozegrano w Stargardzie Szczecińskim zawodnicy UKS Foka wywalczyli trzy medale. Finał tej rywalizacji rozstrzygnięty zostanie w połowie maja w Wodnym Raju.

Czytaj całość
 
Choszczno - Gavia - Nasi wygrali
23.03.2014.
Choszczno - Gavia - Nasi wygrali CHOSZCZNO Piłkarze Gavii wygrali 1:0 (0:0) z Piastem Chociwel i nadal zajmują trzecie miejsce w rozgrywkach wojewódzkiej okręgówki. Bohaterem meczu został zdobywca jedynej bramki MARCIN ĆWIEK. 

Czytaj całość
 
Choszczno - Artyści budzą wiosnę..., a może odwrotnie?
23.03.2014.
Choszczno - Artyści budzą wiosnę..., a może odwrotnie?C CHOSZCZNO. W piątkowe popołudnie odbył się 9. wernisaż Wiosennego Salonu Artystycznego. Swoje prace zaprezentowało 28 artystów z naszego regionu. Gościem specjalnym tego wydarzenia była podróżniczka BARBARA ARSOBA-HADDAJI, która nie kryje swojej fascynacji Tunezją.

Czytaj całość
 
Zapraszamy
19.03.2014.
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 226 - 251 z 2271
Gospodarka Odpadami
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc
Kalendarz imprez 2012

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

Copyright © 2014 www.choszczno.pl.