WiększaMniejszyNormalny
23.08.2014.

 

 Co? Gdzie? Kiedy? - lipiec

 

  

AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Przetargi
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Zadaj pytanie Burmistrzowi
Odpowiedzi
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
EDG
eod
bip
eod
lcc
Kolporter RSS
Tylko dla Pań
14.03.2014.

 Tylko dla Pań

 
Na rowerze do Wodnego Raju
14.03.2014.
Na rowerze do Wodnego Raju
CHOSZCZNO. Wczoraj pracownicy Centrum Rekreacyjno-Sportowego w Choszcznie sprawili miłą niespodziankę 5-letniej JAGODZIE CICHOWSKIEJ. Za najpiękniej namalowaną kolorowankę promującą CRS otrzymała… rower i bilet wstępu do Wodnego Raju.

Czytaj całość
 
Spłonęły cztery hektary...
12.03.2014.
Spłonęły cztery haktery...
 
CHOSZCZNO. Dzisiaj w okolicach Witoszyna spłonęły ponad cztery hektary traw i nieużytków. Gdyby nie szybka akcja straży pożarnej, straty byłyby znacznie większe. – Ewidentnie jest to podpalenie. Tylko w tym tygodniu, z powodu wypalania wyjeżdżaliśmy już trzy razy – powiedział MIROSŁAW WADECKI dowódca jednostki OSP Zamęcin, która brała udział w akcji gaśniczej.
Czytaj całość
 
Gavia - Prawdziwą wartość drużyny poznamy za trzy, cztery tygodnie
10.03.2014.
Gavia - Prawdziwą wartość drużyny poznamy za trzy, cztery tygodnie  CHOSZCZNO Przygotowujący się do rundy wiosennej piłkarze Gavii Choszczno rozegrali sześć meczów sparringowych. Cztery z nich przegrali: z Chemikiem Police 0:2 (0:1),  z Kłosem Pełczyce 0:6 (0:1), ze Spartą Węgorzyno 1:3 (1:2) i z Pogonią II Szczecin 1:8 (0:4), a dwa wygrali: z ZKS Kluczevia Stargard 7:4 (0:3) i z Sokołem Pyrzyce 2:1 (1:1). W sobotnie południe nasi piłkarze mieli rozegrać ostatni sparring z Remorem Recz. Niestety na kilkadziesiąt minut przed gwizdkiem goście poinformowali, że… nie przyjadą. – Nie może być tak, że rozpoczynamy sezon bez solidnego sprawdzianu – trener Gavii MATEUSZ RYNKIEWICZ liczy jeszcze na to, że do środy znajdą jakiegoś sparringpartnera.
Czytaj całość
 
Spotkanie z dziennikarzem - Pytali o skarb
10.03.2014.
Spotkanie z dziennikarzem - Pytali o skarb CHOSZCZNO W październiku ubiegłego roku podczas 12. Gali Szkolnego Pulitzera, którego organizatorem jest „Kurier Szczeciński” główną nagrodę w kategorii szkół podstawowych zdobyła redakcja gazetki „Szkolne Wieści” ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Choszcznie. W piątek z młodymi adeptami dziennikarstwa spotkał się BOGDAN TWARDOCHLEB, znany zachodniopomorski dziennikarz i publicysta.

Czytaj całość
 
Lunch biznesowy dla przedsiębiorców
10.03.2014.
Lunch biznesowy dla przedsiębiorców
 
 Lunch biznesowy dla przedsiębiorcówCHOSZCZNO Północna Izba Gospodarcza w Choszcznie i Zarząd Gospodarczego Banku Spółdzielczego w Choszcznie jako pośrednik Funduszu Powierniczego Województwa Zachodniopomorskiego JEREMIE serdecznie zapraszają na lunch biznesowy połączony z konferencją  jako atrakcyjną formą finansowania zachodniopomorskich mikro, małych i średnich przedsiębiorstw w ramach środków unijnych. Spotkanie odbędzie się 17 marca o godz. 12:00 w sali konferencyjnej w siedzibie GBS w Choszcznie przy ulicy Rynek 6.

Czytaj całość
 
Dzień Kobiet 2014
07.03.2014.
 Dzień Kobiet 2014
          PS. Drogie panie. Od trzech lat próbujecie odgadnąć kto kryje się pod sylwetkami tych dwóch czarnych facetów.  Może tym razem sie Wam uda?
 
Nowy klub w mieście
07.03.2014.
Nowy klub w mieście

 
CHOSZCZNO. Od stycznia w Choszcznie działa Klub Integracji Społecznej Wolontariatu Wielkopolskiego. W tej chwili liczy 88 członków! Co ma do zaoferowania? M.in. cztery godziny gimnastyki z elementami fitness, zajęcia z rękodzieła artystycznego czy konsultację z dietetyczką. A to wszystko za jedyne 20 zł miesięcznie. – Zapraszamy także rodziców z dziećmi. Mama może pójść spokojnie poćwiczyć, a dziecko w sali obok, gdzie skorzysta zabaw kreatywnych, pod opieką nauczycielki - mówi jedna z założycielek klubu ILONA GRYGOROWICZ.
 
Czytaj całość
 
Miłośnicy królowej śniegu, Calineczki i brzydkiego kaczątka
07.03.2014.
Miłośnicy królowej śniegu, Calineczki i brzydkiego kaczątka  CHOSZCZNO. „Mój ulubiony bohater” w świecie baśni H. Ch. Andersena, to tytuł plastycznego konkursu, który wczoraj podsumowano w Przedszkolu nr 4 w Choszcznie. – Głównym celem tego przedsięwzięcia jest propagowanie wartości literackich wśród dzieci – tłumaczy dyrektorka ALICJA FEDOROWICZ.

Czytaj całość
 
Choszczno - Chwila wytchnienia w kalendarzu
05.03.2014.
Choszczno - Chwila wytchnienia w kalendarzu
CHOSZCZNO Oczywiście, że tak. To jest  „Chwila wytchnienia”, obraz przedstawiający chłopca podającego strażakowi butelkę wody. Czemu o tym przypominamy? Ano dlatego, że jego autorem jest choszcznianin JAROSŁAW FORYSIAK. Także dlatego, że jego dzieło zostało uwiecznione na kalendarzyku Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej.
Czytaj całość
 
Choszczno - Ferie 2014 - Wszystko co dobre, szybko się kończy
04.03.2014.
Choszczno - Ferie 2014 - Wszystko co dobre, szybko się kończy CHOSZCZNO. W drugim tygodniu ferii zajęcia organizowane przez Centrum Rekreacyjno-Sportowe i Choszczeński Dom Kultury zgromadziły rzesze dzieci. My zajrzeliśmy do pracowni plastycznej prowadzonej przez JANUSZA BIEGAŃSKIEGO. Byliśmy też na turnieju badmintona i obserwowaliśmy zmagania szachistów.

Czytaj całość
 
Choszczno - MRM - Będą aktywniejsi
03.03.2014.
Choszczno - MRM - Będą aktywniejsi
CHOSZCZNO. Wczoraj po południu odbyła się pierwsza sesja nowej Młodzieżowej Rady Miasta Choszczno. Podobnie jak w poprzedniej kadencji także i teraz władzę przejęły dziewczyny. Przewodniczącą została MARTYNA BORKOWSKA, a jej wiceprzewodniczącymi DARIA SIEDLIKOWSKA i JUSTYNA JANCELEWICZ.  Moim atutem jest to, że mam za sobą doświadczenie z pierwszej kadencji. Znane mi są problemy, z którymi się borykaliśmy, ale doskonale wiem też do kogo mogę zwrócić  o jakąkolwiek pomoc - mówi nowa przewodnicząca.
Czytaj całość
 
Choszczno - PIG - Wyróżnienia dla najlepszych firm
02.03.2014.
Choszczno - PIG - Wyróżnienia dla najlepszych firm
CHOSZCZNO Piątą galę choszczeńskiego oddziału Północnej Izby Gospodarczej zdominowały firmy działające na terenie naszej gminy. Grand Prix i tytuł laureata „Przedsiębiorstwo roku 2013 powiatu choszczeńskiego” otrzymała Cukiernia „Bakers” KRZYSZTOFA KUNOWSKIEGO. Kolejne trzy wyróżnienia odebrał KAZIMIERZ CZAPIEWSKI, prezes Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej w Rzecku.
Czytaj całość
 
Jest klimat do ping ponga
27.02.2014.
Choszczno - Jest klimat do ping ponga
 
CHOSZCZNO. Turniej tenisa stołowego, który Centrum Rekreacyjno-Sportowe zorganizowało w hali sportowej Zespołu Szkół  nr 1 w Choszcznie zgromadził ponad 100 zawodników z Pomorza Zachodniego i Ziemi Lubuskiej. – Poziom gier był bardzo wysoki – dyrektor CRS ZDZISŁAW KLIŃSKI podkreśla, że do rywalizacji stanęli także zawodnicy, którzy są już medalistami mistrzostw Polski.

Czytaj całość
 
Bój o twierdzę
24.02.2014.
Kierunek Choszczno 69 - Bój o twierdzę CHOSZCZNO Inscenizacja historyczna „Kierunek Choszczno 69” obrazująca fragment II wojny światowej w Arnswalde w 1945 roku oraz spotkanie z historykiem SŁAWOMIREM GIZIŃSKIM, który opowiadał o operacji „Sonnenwende”, to dwa najważniejsze akcenty sobotnich obchodów 69. rocznicy zakończenia walk o Choszczno. 
 
Czytaj całość
 
Pierwszy tydzień ferii za nami
25.02.2014.
Pierwszy tydzień ferii za nami
CHOSZCZNO. Tegoroczne ferie zaplanowane dla dzieci i młodzieży przez Centrum Rekreacyjno - Sportowe oraz Choszczeński Dom Kultury, upływają głównie pod znakiem sportu i tańca. 
Czytaj całość
 
REKRUTACJA DZIECI DO PRZEDSZKOLI
24.02.2014.
Od  nowego roku szkolnego (2014/2015) nabór do przedszkoli publicznych odbędzie się tylko na wolne miejsca. Od 3 do 7 marca należy złożyć deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego dziecka.

Czytaj całość
 
Kierunek Choszczno 69
17.02.2014.
  Kierunek Choszczno 69 - Już w najbliższą sobotę o 14.00
Inscenizacja historyczna - Kierunek Choszczno 69
 
22 lutego 1945 - Rosjanie rozpoczynają kolejny szturm na Arnswalde. Zdobywają kolejno: koszary, teren oflagu, ul. Wolności i Kościuszki, ruiny kościoła, ratusz, mleczarnię i budynek sądu…
…od ulicy Bohaterów Warszawy do Parku Moniuszki wjeżdża radziecki samochód pancerny BA64. Tu zmasowanym ogniem witają go Niemcy ukryci za dwoma barykadami. Rosjanie wycofują się i za chwilę wprowadzają do boju artylerię…

Pierwsza część tego opisu, to historyczne fakty sprzed 69 lat. Druga jest wstępem do scenariusza bitewnej inscenizacji autorstwa MARKA ŁUKASIKA (Pomerania 1945) zatytułowanej „Kierunek Choszczno 69”. Do obejrzenia tego spektaklu zapraszamy
już w najbliższą sobotę do Parku Moniuszki.
 
Czytaj całość
 
CHOSZCZNO - Wiosenny Salon Artystyczny 2014
21.02.2014.
CHOSZCZNO - Wiosenny Salon Artystyczny 2014 CHOSZCZNO. Dokładnie za miesiąc przywitamy wiosnę, a to oznacza też, że przyszedł czas na kolejną, już dziewiątą edycję Wiosennego Salonu Artystycznego. – Jeśli chciałbyś pokazać swoją artystyczną duszę to zapraszamy do nas. Czekamy na ciekawe fotografie, rzeźby, grafiki, malarstwo, rysunki, formy przestrzenne, witraże, szkło artystyczne i inne - mówi dyrektorka Choszczeńskiego Domu Kultury MAŁGORZATA KOZŁOWSKA.

Czytaj całość
 
Choszczno  MMA  Medalowe debiuty
21.02.2014.
Choszczno  MMA  Medalowe debiuty
CHOSZCZNO. PATRYK MICHNIEWICZ i ŁUKASZ MALEC, zawodnicy Wojskowego Koła Sportów Obronnych działającego przy Klubie 12 BZ w Choszcznie, zadebiutowali w Amatorskiej Lidze MMA 53 w Łodzi. Podczas odbywającego się tam Pucharu Polski Makroregionu Łódzkiego Patryk wywalczył złoty, a Łukasz brązowy medal.

Czytaj całość
 
Plebiscyt interentowy "Kobieta Sukcesu"
20.02.2014.
Plebiscyt internetowy "Kobieta Sukcesu"

CHOSZCZNO Starostwo Powiatowe w Choszcznie wraz ze Stowarzyszeniem Ludzi Bezrobotnych w Drawnie organizują plebiscyt internetowy pt. „Kobieta Sukcesu Powiatu Choszczeńskiego 2014”. Szczegółowe informacje o konkursie znajdują się na stronie www.powiatchoszczno.pl. 
 
LIST PREZESA KRUS
20.02.2014.

 Szanowni Rolnicy,
działania prewencyjne Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w znaczny sposób przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa pracy i zmniejszenia liczby wypadków w rolnictwie. Niestety, rolnicy i członkowie ich rodzin ulegają wypadkom przy pracy częściej niż pracownicy innych działów gospodarki.Corocznie ponad połowa wszystkich odnotowanych w KRUS wypadków to upadki. Najwięcej takich zdarzeń występuje na terenie gospodarstw. Ich przyczyną są m.in.: nieuprzątnięte przejścia i ciągi komunikacyjne, brak barierek przy schodach, niewłaściwe drabiny, nieprawidłowy sposób wchodzenia i schodzenia z drabin, maszyn i pojazdów, niezabezpieczone otwory zrzutowe.

 

  czytaj więcej (PDF)

 

Czytaj całość
 
Choszczno - PZW - Trening czyni mistrza
19.02.2014.
Choszczno - PZW - Trening czyni mistrza
CHOSZCZNO Ostatnią rundę „Pucharu Czterech Jezior”, czyli podlodowych zawodów wędkarskich wygrał MARIUSZ KOCHANEK. Triumfatorem całej edycji został RYSZARD ŁYDKA. Kolejne zawody dopiero pod koniec kwietnia. Będzie to tzw. otwarcie sezonu. W marcu wędkarze zapraszają na walne zebranie sprawozdawcze członków Koła nr 1 w Choszcznie.

Czytaj całość
 
CHOSZCZNO - Skoczek - Mój wychowanek  moja szkoła
18.02.2014.
CHOSZCZNO - Skoczek - Mój wychowanek  moja szkoła
CHOSZCZNO 40 zawodników wzięło udział w drugim turnieju o puchar dyrektora CHDK w szachach klasycznych. Wygrał go ARKADIUSZ KORBAL ze Szczecina, przed PIOTREM NICIŃSKIM z Barlinka i GRZEGORZEM BYLIŃSKIM z Gorzowa Wielkopolskiego. W pierwszej dziesiątce uplasowali się choszcznianie: ERYK ŁUKJAN, JAKUB ANDRZEJEWSKI i JAKUB CIEŚLAK.

Czytaj całość
 
CHOSZCZNO - WOPR - Pokaz ratownictwa - Lód coraz cieńszy
18.02.2014.
CHOSZCZNO - WOPR - Pokaz ratownictwa - Lód coraz cieńszy
CHOSZCZNO - Co roku, w wyniku załamania się lodu w naszym kraju ginie kilkadziesiąt osób – BRONISŁAW PAWLACZYK, prezes Choszczeńskiego Oddziału WOPR ostrzega przed wchodzeniem na coraz cieńszą taflę lodu. Kilkunastodniowe ocieplenie sprawiło, że wręcz topnieje w oczach. W piątek choszczeńscy woprowcy i strażacy pokazywali jak się mamy zachować gdy wpadniemy do przerębli.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 226 - 251 z 2234
Gospodarka Odpadami
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc
Kalendarz imprez 2012

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

Copyright © 2014 www.choszczno.pl.