WiększaMniejszyNormalny
27.06.2016.
  Co? Gdzie? Kiedy? - Czerwiec
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Przetargi
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ
System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
Kolporter RSS
Choszczno - Dziś trening do One Billion Rising
27.01.2016.
Choszczno - Dziś trening do One Billion Rising 2016
CHOSZCZNO. Dzisiaj (27 stycznia) o 17.30 zapraszamy do hali sportowej Zespołu Szkół nr 2 na taneczną próbę przygotowującą do „One Billion Rising”, światowego protestu przeciwko przemocy wobec kobiet. Ten happening w naszym mieście organizowany jest już po raz drugi. Tym razem jego finał rozpocznie się 14 lutego o 14.30 na placu przy fontannie. – Jest to impreza otwarta i każdy może do nas dołączyć – zaprasza jedna z animatorek EDYTA TYBURCZY-KUJAWA.

Czytaj całość
 
Bal karnawałowy w Przedszkolu nr 1
27.01.2016.
 
CHOSZCZNO. Nie lada atrakcję przygotowało grono pedagogiczne Publicznego Przedszkola nr 1 swoim podopiecznym otwierając tegoroczny bal karnawałowy. Mowa o przedstawieniu "Królowa Śniegu", które wyreżyserowała nauczycielka BEATA ŁĄCKA, i w którym zagrali sami opiekunowie przedszkolaków. Po burzy oklasków rozpoczęto bal, gdzie razem ze strażakiem tańczyły księżniczki, a piratki porwały do zabawy niejednego spidermana.
Czytaj całość
 
Choszczno - Studniówka 2016 - ZS nr 2
25.01.2016.
Choszczno - Studniówka 2016 - ZS nr 2
Moc jest z nimi
CHOSZCZNO. Sobotnia studniówka w Zespole Szkół nr 2 przebiegła w klimacie magii, wszechświata i gwiezdnych wojen. Tej nocy z kosmodromu przy Polnej wystartował statek kosmiczny „Apollna 5”, który w nowe życie powiózł ponad setkę tegorocznych maturzystów. Na kilka minut przez polonezem SANDRA ELIASZ stwierdziła, że w takiej chwili zmartwienia wypada odłożyć na bok, a studniówkę chcą zapamiętać, jako jedną z najpiękniejszych chwil w życ
iu.

Czytaj całość
 
Studniówka w ZS nr 1
25.01.2016.

Studniówka w ZS nr 1

 

Każdy marzy o czymś innym 

CHOSZCZNO. Na piątkowej studniówce w Zespole Szkół nr 1 największy powód do strachu powinna mieć maturzystka AGNIESZKA CYBULSKA, która wspólnie z dyrektorem dr. GRZEGORZEM JACKIEM BRZUSTOWICZEM otwierała polonezowy korowód. – To nieprawda, że taniec z dyrektorem przynosi pecha. Historia wyraźnie mówi, że jej poprzedniczki zdawały, i to celująco – uspokajają nauczyciele. 

Czytaj całość
 
UWAGA! Opóźnione pociągi!
27.01.2016.
UWAGA opóźnione pociągi! We wtorek przed północą, między stacjami Słonice i Choszczno wykoleił się pociąg. Z torów wypadła lokomotywa i jeden z wagonów. Skład był pusty. Nikt nie został ranny. Przejazd na trasie Szczecin-Poznań jest zablokowany, a pociągi mają opóźnienia!
 
 
Zabrakło jednego medalu
26.01.2016.

 
CHOSZCZNO. Cztery medale, w tym dwa złote, srebrny i brązowy wywalczyli podopieczni MARKA PLUTY w regionalnym turnieju badmintona, który w minioną sobotę rozegrano w Lipianach. – To duży sukces biorąc pod uwagę, że oprócz naszych zawodników rywalizowali tam również badmintoniści z Góralic, Bełczna, Kozielic, Pyrzyc i Lipian – relacjonuje trener.

Czytaj całość
 
Za tydzień kolejne emocje
26.01.2016.
Gavia Cup

 

CHOSZCZNO. Kibice, działacze trenerzy i rodzice zgodnym chórem stwierdzają, że cykl piłkarskich turniejów Gavia Cup należy dziś do najatrakcyjniejszych i najlepiej organizowanych wydarzeń sportowych w naszym regionie. W jego trzeciej odsłonie, którą rozegrano w sobotę  rywalizowali chłopcy z rocznika 2003. Zwycięski puchar  ufundowany przez przewodniczącego Rady Miejskiej w Choszcznie odebrali piłkarze Football Academy Szczecin, a drugie miejsce wywalczyli gospodarze, czyli Akademia Piłkarska Gavia Choszczno. 

Czytaj całość
 
Zostało jeszcze pięciu faworytów
25.01.2016.
Choszczno - PZW - Puchar Czterech Jezior 2016
CHOSZCZNO. W sobotę i niedzielę nasi wędkarze rozegrali drugą i trzecią rundę Pucharu Czterech Jezior 2016. Choć rewelacyjnych wyników nie było, to jednak ZENON ŁAKOS i JERZY PILARSKI mieli powody do radości, bo pierwszy z nich zwyciężył na jeziorze Klukom, a drugi na jeziorze Raduń. O tym, kto zwycięży w klasyfikacji generalnej przekonamy się już za tydzień na jeziorze Żeńsko.


Czytaj całość
 
Zapowiada się ciekawie
25.01.2016.
 
CHOSZCZNO. Zabawa w Sherlocka Holmes’a, Kraina Tańca, liczne warsztaty plastyczno-teatralno-literackie, a także zajęcia z unihokeja i tenisa stołowego oraz rodzinne wyjazdy i seance filmowe w kinie – to nie wszystko co przygotowano na nadchodzące ferie.
Czytaj całość
 
Chwali ją sam mistrz Bablidze
22.01.2016.
Choszczno - Zofia Kucharska - Chwali ją sam mistrz Bablidze
Rozmowa z…
…15-letnią choszcznianką ZOFIĄ KUCHARSKĄ, która we wrześniu ubiegłego roku wymarzyła sobie, że zatańczy w przygotowywanym przez Centrum Edukacji Artystycznej Filharmonii Gorzowskiej musicalu „Alicja w Krainie Czarów”. Zaliczyła casting, potem kilka miesięcy mozolnych treningów oraz prób, i w końcu przyjętą owacjami na stojąco premierę. W ubiegłym tygodniu w Łebie, gdzie odbył się Ogólnopolski Festiwal Tańca Nowoczesnego, jej solówka w kategorii tańca współczesnego zajęła czwarte miejsce. – Dla mnie to życiowy sukces. Popłakałam się z radości, gdy usłyszałam, że EDUARD BABLIDZ
E, tancerz Teatru Narodowego-Opery Narodowej w Warszawie, mój występ ocenił najwyżej – opowiada Zosia.


Czytaj całość
 
Choszczno - Historia pewnej mapy
21.01.2016.
Choszczno - Historia pewnej mapy  CHOSZCZNO. Niecodziennego odkrycia dokonał JERZY GUMULIŃSKI, który na ścianie przysklepowego magazynku znalazł ręcznie malowaną mapę turystyczną powiatu choszczeńskiego. Okazuje się, że jej autorem jest pierwszy burmistrz Choszczna JAN GROMADZKI. Ciekawe jest też to, że ukończył ją 23 lutego 1965 roku, czyli dokładnie w 20. rocznicę zakończenia walk o Arnswalde. Próbując dociec historii powstania tego dzieła udało się nam ustalić, że stworzył jeszcze dwa bliźniacze egzemplarze. Jeden z nich wisi do dzisiaj w klasie geograficznej Zespołu Szkół nr 1 w Choszcznie, natomiast trzeci…, wyparował z dworca PKP w Choszcznie.

Czytaj całość
 
Bal karnawałowy w Przedszkolu nr 5
21.01.2016.
 
CHOSZCZNO. – Przed przedszkolem mam karetkę, gdyby komuś coś się stało na pewno pomogę – zapewniał PIOTRUŚ ROZPĘDEK,  który na wczorajszym balu karnawałowym w Publicznym Przedszkolu nr 5 wcielił się w rolę ratownika medycznego. Oprócz niego na przyjęcie przybyli strażacy, policjanci, księżniczki, a nawet Batman i Spiderman. 
Czytaj całość
 
Kolejny mecz z edycji Gavia Cup 2016
19.01.2016.
Kolejny mecz z edycji Gavia Cup 2016

CHOSZCZNO. 23 stycznia (sobota) o godz. 9.00 zapraszamy kibiców ponownie do hali Publicznego Gimnazjum na kolejną edycję Gavia Cup. Tym razem drużyny z rocznika 2003 powalczą o puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej w Choszcznie. Zagrają: Gavia Choszczno, Piast Karnin Gorzów Wlkp., Vineta Wolin, Fase Szczecin, UKS 4 Kostrzyn n/Odrą, Błękitni Stargard, Energetyk Gryfino i SPN Szamotuły. Zapraszamy do kibicowania!

 
Artystycznie "zapobiegają pożarom"
19.01.2016.
 
CHOSZCZNO. Wczoraj w magistracie nagrodzono 28. uczestników gminnego etapu Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Zapobiegajmy Pożarom 2016”. – Wystarczyło trochę papieru toaletowego i udało się, moja praca została wyróżniona – mówi gimnazjalistka JULIA NALEWSKA.
 
Czytaj całość
 
Impreza z wyjątkowym klimatem
18.01.2016.
  
CHOSZCZNO. W sobotę w hali gimnazjum odbył się drugi turniej z cyklu Gavia Cup 2016. Tym razem puchar burmistrza Choszczna wywalczyli piłkarze Energetyka Gryfino. Gospodarze zajęli trzecie miejsce w Lidze Europy i zebrali owacje za organizację oraz wyjątkowy klimat tej imprezy.
 
Czytaj całość
 
Choszczno - PZW - Rewanż już za tydzień
18.01.2016.
Choszczno - PZW - Puchar Czterech Jezior 2016 CHOSZCZNO. W sobotę na jeziorze Witoszyn wędkarze z Koła PZW nr 1 w Choszcznie rozpoczęli podlodowe zmagania o „Puchar Czterech Jezior”. Pierwszą turę wygrał RYSZARD ŁYDKA, przed WOJCIECHEM TOKARSKIM i EDMUNDEM FELUSIAKIEM. Kolejne dwie rundy rozegrane zostaną w najbliższy weekend na jeziorach Klukom i Raduń, a finał 31 stycznia na jeziorze Żeńsko.
Czytaj całość
 
Choszczno - Wojskowe kolędowanie
15.01.2016.
Choszczno - Wojskowe kolędowanie 2016 CHOSZCZNO. Koncertu Kolęd i Pastorałek w wykonaniu Wojskowej Orkiestry Szczecin i Chóru Kameralnego Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego choszcznianie mieli okazję wysłuchać już po raz drugi. - Tym razem do wspólnego śpiewania zaprosiliśmy laureatki wojewódzkiego festiwalu – mówił kapelmistrz kpt. JAROSŁAW MICHAŁKO.

Czytaj całość
 
Choszczno - Klimat jak na mundialu
13.01.2016.
Choszczno - Klimat jak na mundialu CHOSZCZNO. W sobotę w hali gimnazjum rozegrany został turniej piłkarski „Ozimek i Gavia dla Najmłodszych” (rocznik 2009 i młodsi). O puchary w Lidze Mistrzów i Lidze Europy walczyło osiem chłopięcych drużyn z województwa zachodniopomorskiego. Gospodarze grając pod szyldami Messiego i Lewandowskiego dwukrotnie stawali na trzecim stopniu podium.

Czytaj całość
 
Nie tylko krew
13.01.2016.
 
CHOSZCZNO. – Dziś to młodzi ludzie najchętniej biorą udział w naszych akcjach – cieszy się TOMASZ STRUGIŃSKI, wiceprezes Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi „Niagara”. Młodzieży nie brakowało także podczas wczorajszego przedsięwzięcia, w trakcie którego zebrano 24 litry krwi.  Wśród dawców był licealista DAWID KANAREK. - Dziś chcę ofiarować krew, a wkrótce także szpik kostny – powiedział.
 

Czytaj całość
 
Usuwanie azbestu - 100% dofinansowania
14.01.2016.

 Usuwanie azbestu - 100% dofinansowania

W związku z możliwością uzyskania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie dofinansowania w wysokości 100 % na usuwanie wyrobów zawierających azbest  rozpoczynamy nabór zgłoszeń  do gminnego programu „Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Choszczno – etap VI” .

 

Czytaj całość
 
Choszczno - Orkiestrowy koncert na ludową nutę
13.01.2016.
Choszczno - Orkiestrowy koncert na ludową nutę
CHOSZCZNO. Tym razem w naszym mieście finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się w klimacie piosenki i tańca ludowego. W dedykowanym temu wydarzeniu koncercie zaprezentowało się prawie 150 wokalistów i tancerzy. Towarzyszyły im kiermasze, loterie, stoiska kulinarne, salon fryzjerski i sklepik „Pod złotym serduszkiem”.
Czytaj całość
 
Choszczno - Akcja poboru krwi
07.01.2016.

CHOSZCZNO. Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi Niagara na kolejną akcję poboru krwi zaprasza już 13 stycznia do Klubu Żołnierskiego 12 BZ
w Choszcznie.  Startują o godzinie 10.                                         (tk)

 

 
Orkiestrowy "sklepik pod serduszkiem"
05.01.2016.
 
CHOSZCZNO. W najbliższy weekend już po raz 24. zagra największa i zarazem najpiękniejsza orkiestra świata, czyli Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tradycyjnie poprowadzi ją JUREK OWSIAK Start? Piątek (8 stycznia) o 17.30 w … Choszcznie. Ze sceny oraz z holu, a przede wszystkim od tych, którzy przybędą tego wieczoru do  Choszczeńskiego Domu Kultury popłyną ludowe nuty serdeczności wspomagające zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów. - Będą koncerty i loterie, a także mnóstwo słodkości i atrakcji dla dzieci. Wszystko na ludową nutę. Bądźcie z nami tego dnia – zaprasza szefowa tutejszego sztabu WOŚP MAŁGORZATA KOZŁOWSKA.Czytaj całość
 
Gavia cup
04.01.2016.
 
CHOSZCZNO. Już 16 stycznia o godz. 9.00 zapraszamy do hali Publicznego Gimnazjum  na kolejną edycję Gavia Cup. W sobotnim starciu drużyny z rocznika 2007 powalczą o Puchar Burmistrza Choszczna. Zagrają: Gavia Choszczno, Wybrzeże Rewalskie Rewal, Błękitni Stargard, Energetyk Gryfino, Barlinecka Akademia Futbolu, Football Evolution Szczecin, Hutnik Szczecin, Calisia Kalisz Pomorski. Zapraszamy do kibicowania!
 
Koncert kolęd i pastorałek
14.12.2015.

Zapraszamy wszystkich!

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 226 - 251 z 3085
SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW
Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2016 www.choszczno.pl.