WiększaMniejszyNormalny
30.07.2014.

 

 Co? Gdzie? Kiedy? - lipiec

 

  

AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Przetargi
Z kart historii
Kluby sportowe
Zadaj pytanie Burmistrzowi
Odpowiedzi
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
 
EDG
eod
bip
eod
lcc
Kolporter RSS
CHOSZCZNO - Skoczek - Mój wychowanek  moja szkoła
18.02.2014.
CHOSZCZNO - Skoczek - Mój wychowanek  moja szkoła
CHOSZCZNO 40 zawodników wzięło udział w drugim turnieju o puchar dyrektora CHDK w szachach klasycznych. Wygrał go ARKADIUSZ KORBAL ze Szczecina, przed PIOTREM NICIŃSKIM z Barlinka i GRZEGORZEM BYLIŃSKIM z Gorzowa Wielkopolskiego. W pierwszej dziesiątce uplasowali się choszcznianie: ERYK ŁUKJAN, JAKUB ANDRZEJEWSKI i JAKUB CIEŚLAK.

Czytaj całość
 
CHOSZCZNO - WOPR - Pokaz ratownictwa - Lód coraz cieńszy
18.02.2014.
CHOSZCZNO - WOPR - Pokaz ratownictwa - Lód coraz cieńszy
CHOSZCZNO - Co roku, w wyniku załamania się lodu w naszym kraju ginie kilkadziesiąt osób – BRONISŁAW PAWLACZYK, prezes Choszczeńskiego Oddziału WOPR ostrzega przed wchodzeniem na coraz cieńszą taflę lodu. Kilkunastodniowe ocieplenie sprawiło, że wręcz topnieje w oczach. W piątek choszczeńscy woprowcy i strażacy pokazywali jak się mamy zachować gdy wpadniemy do przerębli.

Czytaj całość
 
Bal z kosmicznej bajki
18.02.2014.
Choszczno - SP nr 3 - Bal z kosmicznej bajki
CHOSZCZNO Hitem karnawałowego balu, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 3  okazał się konkurs na najbardziej oryginalne przebrania. Tę swoistą rewię wygrały pary: JULIA i JULIUSZ, AMELIA i HUBERT oraz MAŁGORZATA i MARCIN.

 
Czytaj całość
 
Bal bez księżniczek?
17.02.2014.
Choszczno - Przedszkole nr 5 - Bal bez księżniczek?
CHOSZCZNO – Tyle księżniczek w jednym miejscu! – zdaje się krzyczeć uczestniczka balu karnawałowego, który odbył się w Publicznym Przedszkolu nr 5 w Choszcznie. Rzeczywiście na parkiecie wypatrzyliśmy ich aż kilkanaście. – Ta moda powoli zaczyna ewaluować, a to głównie za sprawą tego, że coraz mniej chłopców chce przebierać się za księcia – tłumaczył nam jeden z wodzirejów tej imprezy.  


Czytaj całość
 
Jeszcze dwa tygodnie karnawału
17.02.2014.
Korytowo - Jeszcze dwa tygodnie karnawału
CHOSZCZNO Tegoroczny karnawał jest wyjątkowo długi (kończy się 1 marca - jest dłuższy o ponad dwa tygodnie od tego z 2013 roku), więc trudno się dziwić temu, że prawie w każdym tygodniu otrzymujemy zaproszenie na przeróżne imprezy. Nie trudno zauważyć, że bale z przebierańcami już na stałe wpisały się w kulturalne kalendarze naszych placówek oświatowych. Poniżej prezentujemy fotograficzną relację z imprezy, która odbyła się w Szkole Podstawowej w Korytowie.

Czytaj całość
 
Burmistrz odpowiada
17.02.2014.
Choszczno - E-Cho - Burmistrz odpowiada
CHOSZCZNO Już niebawem (21 lutego), na lokalnym kanale TV E-cho emitowany będzie wywiad z burmistrzem ROBERTEM ADAMCZYKIEM. Materiał przygotowany przez redaktor PAULINĘ BUCZKOWSKĄ oraz operatora TOMASZA FROSTA oparty jest na serii pytań, które do włodarza miasta kierują zarówno zagadnięci na ulicy mieszkańcy Choszczna, jak i też użytkownicy społecznościowych portali. O co pytają?


Czytaj całość
 
Pobili rekordy życiowe
17.02.2014.
Choszczno - Foka - Pobili rekordy życiowe
CHOSZCZNO. Już po raz drugi w Ustroniu Morskim rozegrane zostały zimowe wieloboje pływackie dla zawodników z roczników 2002 - 2006. W stawce ponad 300 pływaków z 23 klubów, głównie z Pomorza Zachodniego, bardzo dobrze spisali się reprezentanci UKS Foka, którzy wygrali dziewięć konkurencji indywidualnych oraz jedną w sztafecie. W wieloboju zwyciężył ŁUKASZ KĘSIK, a MICHALINA MĘŻYKOWSKA zajęła trzecie miejsce.

Czytaj całość
 
Najpierw chodnik
13.02.2014.
Stradzewo - Najpierw chodnik CHOSZCZNO – STRADZEWO Ponad 250 tys. zł kosztować będzie pierwszy etap przebudowy drogi biegnącej przez Stradzewo.

Czytaj całość
 
Pomorze w ogniu
12.02.2014.
Pomorze w ogniu - Kierunek Choszczno 69
7 lutego 1945 roku niemieccy dowódcy piszą w swoich meldunkach, że Armia Czerwona okrążyła Arnswalde. Pięć dni później Rosjanie atakują parowozownię, stację kolejową i cukrownię. Żądają poddania się. 15 lutego Niemcy rozpoczynają operację „Sonnenwende”, 17 lutego dywizja Nordland przerywa pierścień okrążenia, a w nocy 18 lutego burmistrz Gramlow wyprowadza z miasta około 7 tys. mieszkańców i jeńców oflagu. W twierdzy Arnswalde pozostaje około 3 tys. żołnierzy. 19 lutego Rosjanie ponownie zamykają linię okrążenia i 22 lutego rozpoczynają szturm…


Czytaj całość
 
Stopek ostrzega przed internetem
11.02.2014.
Stopek ostrzega przed internetem
CHOSZCZNO. Zgodnie z oczekiwaniami dzieci owacyjnie przyjęły spektakl „Wirtualne Stopkowe przygody”, który dzisiaj na scenie Choszczeńskiego Domu Kultury zaprezentowali policjanci z KPP w Choszcznie. Także dorośli byli pod wrażeniem tego co zobaczyli. – Obejrzałam wszystkie spektakle, które dotychczas policjanci zaprezentowali i stwierdzam, że za każdym razem bardzo pozytywnie mnie zaskakiwali… Brawo! – mówi ELŻBIETA SZYMANEK.

 
Czytaj całość
 
Stopek wkracza do internetu
10.02.2014.
Stopek wkracza do internetu
CHOSZCZNO Ponad 1700 dzieci obejrzy kolejne przygody policyjnego Stopka. Na premierę przedstawienia profilaktycznego, które tym razem zostało nazwane „Wirtualne Stopkowe przygody” zapraszamy już jutro (11 lutego) do Choszczeńskiego Domu Kultury. – Widownia już pełna, ale jeśli będzie trzeba, to dostawimy krzesła – mówi policyjny rzecznik JAKUB ZARĘBA.

Czytaj całość
 
Wszyscy wygrali
10.02.2014.
Wszyscy wygrali
CHOSZCZNO - SŁĄWĘCIN. „Dziadkowie kontra wnuki” to nazwa sportowej zabawy, która odbyła się w Szkole Podstawowej w Sławęcinie. – Zorganizowaliśmy ją w ramach ogólnopolskiej akcji „Szkoła w ruchu” – tłumaczy AGNIESZKA PLUTA.

Czytaj całość
 
Faworytów jest wielu
10.02.2014.
 Choszczno - PZW -  Faworytów jest wielu
CHOSZCZNO W sobotę i w niedzielę choszczeńscy wędkarze zmagali się w drugiej i trzeciej rundzie „Pucharu Czterech Jezior”. Na jeziorze Klukom triumfował TOMASZ REUTOWICZ, natomiast na jeziorze Raduń EUGENIUSZ SOSNOWSKI. W klasyfikacji generalnej prowadzi RYSZARD ŁYDKA. O tym, kto zostanie ostatecznym zwycięzcą przekonamy się w najbliższą niedzielę na zawodach, które rozegrane zostaną na jeziorze Żeńsko.
 


Czytaj całość
 
Bal karnawałowy w Przedszkolu nr 1
10.02.2014.
Bal karnawałowy w Przedszkolu nr 1

 

CHOSZCZNO. W piątek dzieciaki z Przedszkola nr 1 w Choszcznie, obejrzały „Bal u Gargamela”- przedstawianie przygotowane przez nauczycieli z „Jedynki”, a później bawiły się na pierwszym w tym roku balu karnawałowym. Zapraszamy do oglądania zdjęć…

Czytaj całość
 
Bezpłatna akcja sterylizacji kotów wolno żyjących
11.02.2014.
  Bezpłatna akcja sterylizacji kotów wolno żyjących
 
 
CHOSZCZNO Fundacja Przyjaciele Czterech Łap po raz drugi na terenie naszego miasta organizuje bezpłatną akcję sterylizacji miejskich kotów wolno żyjących.


Czytaj całość
 
Nie dajmy się naciągnąć
07.02.2014.
Nie dajmy się naciągnąć
CHOSZCZNO Rok temu w Polsce kilkanaście tysięcy przedsiębiorców próbowano naciągnąć na płatną rejestrację w Krajowym Rejestrze Informacji o Przedsiębiorcach. Tym razem kolejna „firma” próbuje zmusić nas do płacenia w bliżej nieokreślonym rejestrze przedsiębiorstw. Takowe zawiadomienia otrzymali także choszcznianie. – Jedynym rejestrem publicznym ewidencjonującym przedsiębiorców-osoby fizyczne jest Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej (CEiDG). Prowadzi ją Minister Gospodarki, a wpis do niej jest bezpłatny – ostrzega zastępca burmistrza ADAM ANDRIASZKIEWICZ.

Czytaj całość
 
Działania aktywizujące - ruszył III nabór!
06.02.2014.

CHOSZCZNO Już po raz trzeci Stowarzyszenie „Lider Pojezierza” zaprasza mieszkańców z gminy Choszczno, którzy objęci są Lokalną Strategią Rozwoju Pojezierza Myśliborskiego do składania wniosków o dofinansowanie realizacji działań aktywizujących w środowisku lokalnym.Czytaj całość
 
Nabór wniosków 2014
06.02.2014.


CHOSZCZNO Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego informuje o możliwości składania za pośrednictwem Stowarzyszenia „Lider Pojezierza” wniosków o przyznanie pomocy w ramach działania „Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej”, „Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw” oraz „Małe projekty”, tj. operacji, które nie odpowiadają warunkom przyznania pomocy w ramach działania Osi 3, ale przyczyniają  się do osiągnięcia  celów tej osi, objętych Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Czytaj całość
 
Choszczno  Przypadku nie było
04.02.2014.
Choszczno  Przypadku nie było CHOSZCZNO O końcowych wynikach 11 edycji Choszczeńskiej Ligi Halowej Piłki Nożnej pisaliśmy już tydzień temu. Na jej podsumowanie w minioną niedzielę rozegrano puchar ligi. Obydwa zwycięskie puchary odbierał WIESŁAW MAZURCZAK, kapitan drużyny Nadleśnictwa Choszczno.

Czytaj całość
 
Choszczno  PZW  Zawody na lodzie
04.02.2014.
Choszczno  PZW  Zawody na lodzie  CHOSZCZNO Wędkarze z Koła PZW nr 1 w Choszcznie w niedzielę zainaugurowali „Puchar Czterech Jezior”. Na lodzie jeziora Witoszyn najlepiej radził sobie RYSZARD ŁYDKA, który złowił prawie cztery kilogramy ryb. W najbliższą sobotę wędkarze zmierzą się na jeziorze Klukom, a w niedzielę na jeziorze Raduń. Za dwa tygodnie całość zamkną zmagania na jeziorze Żeńsko, oczywiście jeśli będzie jeszcze lód.

Czytaj całość
 
Ferie Zimowe 2014 - Program
03.02.2014.

Ferie Zimowe 2014 - Program  

CHOSZCZNO. Bogatą ofertę na tegoroczne ferie dla dzieci i młodzieży przygotował Choszczeński Dom Kultury oraz Centrum Rekreacyjno-Sportowe. Aktywni mogę m.in. nauczyć się podstawowych technik nurkowania , pograć w badmintona lub tenisa stołowego. Chętni mogą sprawdzić się także w zawodach na ergometrze wioślarskim. Jeśli tylko pogoda pozwoli czynne będzie naturalne lodowisko wraz z wypożyczalnią łyżew.  Przez cały okres ferii dla dzieci i młodzieży uczącej się wstęp na basen 3zł/h. Pamiętajcie zabrać ze sobą legitymację szkolną! W Choszczeńskim Domu Kultury  policjanci pokażą podstawowe techniki kryminalistyki. Będziemy mieli okazję poznać tajniki tańca klasycznego, współczesnego, hip-hopu czy rock and rolla. A jeśli macie smykałkę artystyczną  w ofercie znajdziecie także sporo zająć plastycznych!
 
Czytaj całość
 
Choszczno - Młodzieżowa rada w nowym składzie
03.02.2014.
Choszczno - Młodzieżowa rada w nowym składzie
CHOSZCZNO 29 stycznia odbyły się wybory do drugiej kadencji  Młodzieżowej Rady Miasta Choszczno. Znamy już nazwiska radnych. Wiadomo też, że rada pracować będzie w nieco okrojonym składzie.

Czytaj całość
 
Choszczno - Prawdziwe szachy
03.02.2014.
Choszczno - Prawdziwe szachy
CHOSZCZNO 40 zawodników wystartowało w II Turnieju Szachowym o Puchar Dyrektora Choszczeńskiego Domu Kultury. Po pierwszym etapie prowadzi MACIEJ GOŹDZICKI ze Strzelec Krajeńskich. Z choszcznian w pierwszej dziesiątce plasują się JAKUB CIEŚLAK i ERYK ŁUKJAN. Druga runda już za dwa tygodnie (15 lutego).

Czytaj całość
 
Nocne przyrzeczenie
03.02.2014.
Choszczno - ZHP - Nocne przyrzeczenie
CHOSZCZNO - Mam szczerą wolę, całym swoim życiem pełnić służbę Bogu i Polsce, nieść chętną pomoc bliźnim i być posłusznym prawu harcerskiemu – to treść przyrzeczenia, które w czwartkowy wieczór złożyła KLAUDIA TUSZYŃSKA.

Czytaj całość
 
Choszczno - Studniówka w Zespole Szkół nr 1
31.01.2014.
Choszczno - Studniówka w Zespole Szkół nr 1
CHOSZCZNO Na piątkowej studniówce, która odbyła się w Zespole Szkół nr 1 bawiło się prawie 200 maturzystów. Mile wspominać ją będą DAGMARA PRZYDALSKA i IGOR KOŁODZIEJSKI, których okrzyknięto królewską parą tej imprezy.


Czytaj całość
 
Szansa dla bezrobotnych
03.02.2014.
 
Firma Najada Consulting wraz z Bilfinger Crist Offshore sp. z o.o. przystąpiła 1 stycznia 2014 r. do realizacji dwóch projektów partnerskich – „Od Stażysty do Specjalisty” oraz „Kompetentni w swoich fachu”, finansowanych w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
Głównym celem projektów jest poprawa sytuacji na zachodniopomorskim rynku pracy osób pozostających bez zatrudnienia (w tym osób zarejestrowanych jako bezrobotne lub posiadających status osób nieaktywnej zawodowo), należących do dwóch grup wiekowych: 15 – 30 oraz 50 – 64 lata.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 226 - 251 z 2210
Gospodarka Odpadami
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc
Kalendarz imprez 2012

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

Copyright © 2014 www.choszczno.pl.