WiększaMniejszyNormalny
01.10.2014.

 

 Co? Gdzie? Kiedy? - wrzesień

 

  

AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Przetargi
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Zadaj pytanie Burmistrzowi
Odpowiedzi
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
EDG
eod
bip
eod
lcc
Kolporter RSS
Świeżutki numer
18.04.2014.
Zachęcamy do lektury najnowszego wydania Biuletynu Choszczeńskiego. W tym numerze m.in. : Światłowody krok w XXII wiek! Na co wydajemy pieniądze? Co piszczy w Zwierzyniu? Kto nie przegapił ten będzie miał!  Burmistrz odpowiada. Wyróżnienia dla najlepszych firm. Budowa pomostów i przystani i… MARGARET w Choszcznie!  Miłego czytania :)
 
 
Biuletyn Choszczeński - kwieciń 2014
 
Zmiana godzin otwarcia basenu.
18.04.2014.

W okresie Świąt Wielkanocnych nastąpi zmiana godzin otwarcia Pływalni „Wodny Raj” w Choszcznie.

* 19 kwietnia (sobota) - czynne 7.00 – 22.00

* 20 kwietnia (niedziela) - nieczynne

* 21 kwietnia (poniedziałek) – czynne 14.00 – 22.00

* 22 kwietnia (wtorek) - czynne 7.00 – 22.00 

 
Smaczna olimpiada
17.04.2014.
Choszczno Przedszkole nr 1 - Smaczna olimpiada
CHOSZCZNO. „Dbasz o zmysły – masz pomysły”, to motyw przewodni zorganizowanej już po raz siódmy Olimpiady Zdrowia Przedszkolaka. Do tej pory była to impreza o zasięgu lokalnym. Tym razem organizatorzy, czyli Przedszkole nr 1 w Choszcznie zaprosiło na to wydarzenie także dzieci ze Stargardu Szczecińskiego i Myśliborza.

Czytaj całość
 
Vena jak wiosna
17.04.2014.
Vena jak wiosna
CHOSZCZNO. Tytuł tego artykułu, to jednocześnie nazwa wystawy, którą 11 kwietnia otwarto w Klubie 12 Brygady Zmechanizowanej w Choszcznie. Swoje prace prezentuje tam 12 artystów tworzących przy Klubie Plastyka „Vena”.

Czytaj całość
 
NA KANTY NIE MAM MOCNYCH
17.04.2014.
Choszczno - Tenis stołowy - NA KANTY NIE MAM MOCNYCH
CHOSZCZNO. W sobotę (12 kwietnia) w hali sportowej gimnazjum odbyły się 7. otwarte mistrzostwa Choszczna w tenisie stołowym. O tytuły i medale walczyło prawie 100. zawodników z województwa zachodniopomorskiego.  W finale kategorii do 45 lat, faworyt MIROSŁAW DOBRZAŃSKI (ATS Stargard Szczeciński) pokonał 3:1 DAWIDA WAJDĘ (Salos Szczecin).

Czytaj całość
 
Wielkanoc 2014
16.04.2014.
Wielkanoc 2014
 
Hania wygrała wszystko
15.04.2014.
Hania wygrała wszystko
CHOSZCZNO. W sobotę 12 kwietnia w auli Zespołu Szkół nr 2 w Choszcznie odbyła się XV edycja Diecezjalnego Konkursu Recytatorskiego Poezji Religijno – Patriotycznej. Jego główną bohaterką została 8-letnia HANNA MATUSZCZAK, która zwyciężyła w swojej kategorii, zdobyła nagrodę publiczności, a także otrzymała wyróżnienie specjalne. 
 
Czytaj całość
 
Winiarze bezkonkurencyjni
15.04.2014.
Winiarze bezkonkurencyjni
 
CHOSZCZNO. W sobotę na Orliku rozegrano turniej piłki nożnej chłopców z rocznika 1995-99. W stawce sześciu drużyn najlepiej poradził sobie zespół Winiarzy Korytowo i to oni cieszyli się z końcowego zwycięstwa.
 
 
Czytaj całość
 
Rowerowy wypad
15.04.2014.

CHOSZCZNO. Klub Turystyki Rowerowej Voyager zaprasza wszystkich na wspólny rowerowy wypad. Zbiórka przy Alei Gwiazd Kolarstwa Polskiego 27 kwietnia, o godz. 11.00.

Czytaj całość
 
Usuwania azbestu
15.04.2014.
W związku z możliwością uzyskania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie dofinansowania w wysokości 100 % na usuwanie wyrobów zawierających azbest  rozpoczynamy nabór zgłoszeń  do gminnego programu „Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Choszczno – etap IV”.  
Czytaj całość
 
Harmonogram odbioru odpadów
14.04.2014.

HARMONOGRAM ODBIÓR ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH -  
(STARE MEBLE, OPONY, ZUŻYTY SPRZĘT RTV I AGD)


CHOSZCZNO odpady należy zostawić przy zbiorczych śmietnikach
17 kwietnia – od skrzyżowania ul. Wolności z ul. Piastowską i Boh. Warszawy w kierunku Dworca PKP

18 kwietnia - od skrzyżowania ul. Wolności z ul. Piastowską i Boh. Warszawy wraz z ul. Piastowską, Niedziałkowskiego i Boh. Warszawy w kierunku Kościoła

WSIE – odpady należy zostawić przy posesji lub zbiorczych śmietnikach


23 kwietnia – Oraczewice, Pakość, Bonin, Stawin, Koplin, Witoszyn, Sułowo, Stary Klukom, Nowe Żeńsko, Zwierzyń, Zamęcin, Gleźno, Piasecznik, Radaczewo, Sławęcin, Sulino, Stradzewo, Kolonia Wysokie, Rudniki, Roztocze, Radlice, Płoki, Gostyczyn, Sulechówek

24 kwietnia - Baczyn, Brzostno, Łaszewo, Golcza, Korytowo, Rzeczki, Suliszewo, Krzowiec, Kołki, Wardyń, Chełpa, Smoleń, Raduń, Korytowo, Rzecko, Osiedle Północne

25 kwietnia - W przypadku dużej ilości odpadów dodatkowy termin odbioru odpadów

 
Choszczno - Mini Mundial wystartował
11.04.2014.
Choszczno - Mini Mundial wystartował
SZCZECIN. Dzisiaj w TVP Szczecin odbyło się losowanie czwartej edycji Mini Mundialu. My już wiemy, że w maju w naszym mieście zagrają m.in.: Włochy, Niemcy, Argentyna, Szkocja, Bośnia i Hercegowina, Czechy, Dania, Armenia, Algiera, Grecja i Słowenia. Do ogólnego koszyka kule z nazwami państw losowali dla nas: MARIA BARTCZAK, redaktor naczelny TVP Szczecin oraz PIOTR DYKIERT, dyrektor wydziału sportu UM w Szczecinie. Z kolei burmistrz ROBERT ADAMCZYK losowo przydzielił je 16 drużynom z naszej gminy. Relacja z tego wydarzenia jutro (12 kwietnia) o 10.00 w TVP Szczecin. Powtórka w niedzielę o 19.00. Zapraszamy do oglądania.

Czytaj całość
 
Głosujemy na panią Anię
10.04.2014.
MBP w Choszcznie - Głosujemy na panią Anię Głosowanie w Ogólnopolskim Konkursie na Bibliotekarza Roku właśnie wystartowało i potrwa do 14 maja. W stawce 15 bibliotekarzy z całej Polski jest też dyrektorka Miejskiej Biblioteki Publicznej w Choszcznie ANNA LEWICKA. Oczywiście zachęcamy wszystkich do głosowania właśnie na nią i przypominamy, że kierowana przez nią placówka uzyskała tytuł „Biblioteki Roku”, a ona sama już niebawem odbierze statuetkę „Bibliotekarza Roku” województwa zachodniopomorskiego.
Oczywiście zachęcamy do zajrzenia na stronę www.sbp.pl, ale zdecydowanie prościej i szybciej zagłosujemy klikając na link ANNA LEWICKA. Każdy głosujący po zarejestrowaniu się i zalogowaniu na tym portalu może oddać tylko jeden głos. 
Czytaj całość
 
Każdy chciał przymierzyć się do fotela
10.04.2014.
Każdy chciał przymierzyć się do fotela  CHOSZCZNO. Ponad 30 dzieci ze Szkoły Podstawowej w Sławęcinie zawitało dzisiaj do burmistrza ROBERTA ADAMCZYKA. – Ciekawe jak się człowiek czuje siedząc w najważniejszym fotelu naszego miasta – Zosia zapytała o to…, czy może spróbować? Próbowali też w innych wydziałach. Nam pochwalili się,  że z przyjemnością zaglądają na stronę www.choszcznp.pl – I wcale nie musimy mamy prosić o zgodę – zapewnił nas jeden nich.

Czytaj całość
 
Znowu przywieźli worek medali
07.04.2014.
Choszczno - Karate - Znowu przywieźli worek medali
CHOSZCZNO. W sobotę w Złocieńcu odbyła się Zachodniopomorska Olimpiada Sztuk i Sportów Walki. – Zawodnicy z Choszczeńskiego Klubu Karate spisali się rewelacyjnie, bo aż 24 razy stawali na podium, w tym dziesięciokrotnie na jego najwyższym stopniu – relacjonuje ARTUR MODLIŃSKI.
Czytaj całość
 
Pani Edyta medali nie liczy
05.04.2014.
Choszczno - MP w badmintonie - Pani Edyta medali nie liczy
CHOSZCZNO. W sobotę w hali sportowej Zespołu Szkół nr 2 odbyły się mistrzostwa Polski pracowników oświaty w badmintonie. Już po raz drugi z rzędu zdominowali tę imprezę zawodnicy z Choszczna i Sławna. Po raz kolejny złotego dubleta ugrała para EDYTA GAWLAK–WÓJCIK (na zdjęciu) i WIESŁAW DREWICZ. Porywający pojedynek w finale kategorii powyżej 35 lat stoczył TOMASZ PŁONKA.


Czytaj całość
 
Spotkanie instruktażowo - szkoleniowe dot. dotacji unijnych
07.04.2014.
CHOSZCZNO Stowarzyszenie Lokalna Grupa Rybacka „Partnerstwo Jezior” zaprasza mieszkańców z gminy Choszczno na spotkanie instruktażowo – szkoleniowe dotyczące m.in. Dotacji Unijnych w ramach programu PO RYBY 2007 – 2013 Oś. 4. Spotkanie odbędzie się 13 maja (wtorek) o godz. 10.00 w Choszczeńskim Domu Kultury.


Spotkanie instruktażowo - szkoleniowe dot. dotacji unijnych
Czytaj całość
 
III Nabór wniosków o dofinansowanie rozpoczęty
07.04.2014.
III Nabór wniosków o dofinansowanie rozpoczętyCHOSZCZNO Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego informuje o możliwości składania za pośrednictwem Stowarzyszenia Lokalna Grupa Rybacka „Partnerstwo Jezior” wniosków na ostatni nabór dofinansowania w ramach środka pn. Podnoszenie wartości produktów rybactwa, rozwój usług na rzecz społeczności zamieszkującej obszary zależne od rybactwa.
Czytaj całość
 
Choszczno - W derbach remis
06.04.2014.
Choszczno - W derbach remis  CHOSZCZNO Już wszystkie choszczeńskie drużyny rozpoczęły rundę wiosenną.  W niedzielę na boisku w Sławęcinie Gavia II Choszczno zremisowała 0:0 z Pionierem Zwierzyn.

Czytaj całość
 
Choszczno - Młody ratownik
06.04.2014.
Choszczno - Młody ratownik
CHOSZCZNO. - Halo! Proszę pana, w parku leży jakiś pan. Jest nieprzytomny. Proszę przyjechać – krzyczał do słuchawki 6-latek. W odpowiedzi maluch usłyszał, żeby nie odkładał słuchawki i rozpoczął reanimację. – Już jedziemy – uspokajali go ratownicy.

Czytaj całość
 
Profesora nie może zabraknąć
31.03.2014.
Choszczno - Mistrzostwa Polski nauczycieli w badmintonie
CHOSZCZNO. W najbliższą sobotę (5 kwietnia) w naszym mieście rozegrane zostaną 16. mistrzostwa Polski pracowników oświaty w badmintonie. Ubiegłoroczną rywalizację zdominowali choszcznianie. Przypominamy, że wówczas na najwyższym stopniu stawali m.in.: WIESŁAW DREWICZ, ZDZISŁAW KLIŃSKI, EDYTA GAWLAK– WÓJCIK (Suliszewo), MACIEJ ŻOŁNIERZÓW i TOMASZ PŁONKA. Zapowiadają, że w tym roku będzie jeszcze lepiej.
Czytaj całość
 
OSP Kołki - Dziewczyny dają nową jakość
04.04.2014.
OSP Kołki - Dziewczyny dają nową jakość
OSP Kołki - Dziewczyny dają nową jakość KOŁKI. Ochotnicza Straż Pożarna w Kołkach obchodzi w tym roku 65-lecie. Obecnie we wsi mało kto pamięta rok 1949, za to wszyscy chętnie opowiadają o tym, co wydarzyło się w ostatnich latach. Z dumą pokazują puchary, które zdobyli w gminnej rywalizacji drużyn męskich i żeńskich. Cieszy ich fakt, że trwa przebudowa remizy. Marzy się im sztandar. Tylko prezesa STANISŁAWA GROMADZKIEGO denerwuje fakt, że nie może już wyjeżdżać do akcji. Nie może, bo strażackie przepisy mówią,  że 65-latek do ognia zbliżać się już nie powinien.

Czytaj całość
 
"Dzień otwarty" w Urzędzie Skarbowym
03.04.2014.
CHOSZCZNO Naczelnik Urzędu Skarbowego w Choszcznie zaprasza na „Dzień otwarty” w Urzędzie Skarbowym w sobotę (5 kwietnia) w godz. 9:00 – 13:00. Jednocześnie informujemy, że od 28 – 30 kwietnia br. (poniedziałek, wtorek i środa) US w Choszcznie będzie miał wydłużony czas pracy. Szczegółowe informacje pod nr tel. 95 765 80 51; 95 765 80 55 oraz na stronie www.izba-skarbowa.szczecin.pl.


"Dzień otwarty" w Urzędzie Skarbowym
Czytaj całość
 
CHOSZCZNO - PZW - Złotówka za jezioro
03.04.2014.
CHOSZCZNO - PZW - Złotówka za jezioro
CHOSZCZNO. Gdzie jest najtańsze wędkowanie? Oczywiście w naszym okręgu. Zrobiliśmy małą symulację, z której wyszło, że wykupując składkę członkowską i tzw. opłatę na ochronę i zagospodarowanie wód okręgu PZW w Gorzowie (wędkowanie z brzegu i lodu) razem zapłacimy 213 zł. Co za to mamy? Ano prawo do wędkowania na 194. jeziorach i 16. rzekach. Przeliczając kwotę przez ilość akwenów wychodzi na to, że średnio nasza roczna licencja na jedną „wodę”  kosztuje niewiele ponad złotówkę! W tym artykule znajdziecie też informację o wysokościach składek, a także o tym, kto jest uprawniony do zniżek. Np. jeśli opłaciłeś składkę, to żona i dziecko mogą z tobą wędkować za darmo. Zamieszczamy też mandatowy taryfikator.

Czytaj całość
 
Sernik łagodzi szachowe obyczaje
02.04.2014.
Choszczno - Skoczek - Sernik łagodzi szachowe obyczaje
CHOSZCZNO. W poniedziałek w Choszczeńskim Domu Kultury odbyło się nadzwyczajne zebranie sprawozdawczo wyborcze członków klubu UKSz Skoczek. Choć wybory nowych władz były bardzo emocjonujące, to jednak status quo zostało zachowane, bo nowym prezesem klubu został dotychczasowy prezes CZESŁAW SZYJKA.

Czytaj całość
 
CHOSZCZNO - ROD - Trzymają się razem
01.04.2014.
CHOSZCZNO - ROD - Trzymają się razem
CHOSZCZNO. Sobotnie walne zebranie Rodzinnych Ogrodów Działkowych im. Stefana Czarnieckiego zdominował temat nowej ustawy. – Możecie spokojnie spać. W Choszcznie nikt nie zamierzał i nadal nie zamierza zabierać wam działek – tłumaczył zebranym burmistrz ROBERT ADAMCZYK. Prezes ZDZISŁAW KAMIŃSKI widzi w ustawie dużo wad. – By zorganizować kolejne zebranie będziemy musieli wysłać 500 listów poleconych. Każdy kosztuje 4,20 zł. Drugi raz tyle samo. I po co, skoro my wiemy, że do tych zebrań nie dojdzie. To jest najzwyklejsze wyrzucanie pieniędzy w błoto – grzmiał na zebraniu.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 226 - 251 z 2288
Gospodarka Odpadami
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc
Kalendarz imprez 2012

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

Copyright © 2014 www.choszczno.pl.