WiększaMniejszyNormalny
26.04.2015.
Co? Gdzie? Kiedy? - Kwiecień

AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Przetargi
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Zadaj pytanie Burmistrzowi
Odpowiedzi
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
EDG
eod
bip
eod
lcc
Kolporter RSS
Dziś Dzień Edukacji Narodowej
14.10.2014.
Dziś Dzień Edukacji Narodowej CHOSZCZNO. Wczoraj po południu w Choszczeńskim Domu Kultury swoje święto obchodzili nauczyciele i pracownicy oświaty. Dla wszystkich były życzenia i koncert „G kontra G”, a 18 pedagogów odebrało nagrody burmistrza.

Czytaj całość
 
Zapamiętają to na zawsze
13.10.2014.
Zapamiętają to na zawsze  CHOSZCZNO. – Do tej pory wydawało mi się, że w piłce nożnej przeżyłem wszystko, ale nie mogę uwierzyć, że na żywo zobaczyłem zwycięstwo Polaków nad Niemcami. Moi uczniowie też czują, że uczestniczyli w historycznym wydarzeniu – mówi ANDRZEJ FIK. On i jego podopieczni, będąc na stadionie narodowym przecierali oczy po golach Milika i Mili.

Czytaj całość
 
Zdecydowało losowanie
13.10.2014.
Choszczno - PZW - Zdecydowało losowanie
CHOSZCZNO. W niedzielę na jeziorze Raduń o „Puchar Jesieni 2014” rywalizowali wędkarze z Koła PZW nr 1 w Choszcznie. Tu by załapać się do pierwszej dziesiątki trzeba było złowić co najmniej pięć kilogramów ryb. Zwycięzca RYSZARD ŁYDKA złowił dokładnie dziewięć.

Czytaj całość
 
Udany rewanż
13.10.2014.
Udany rewanż CHOSZCZNO. W rozegranych na początku września zawodach wędkarskich sołectw Sławęcin i Smoleń zdecydowanie wygrali ci pierwsi. Wówczas rywalizowano na karpiowym łowisku specjalnym i trudno się dziwić temu, że do siatki najczęściej trafiały karpie. Rewanż, który w sobotę rozegrano na jeziorze Raduń wygrali wędkarze ze Smolenia. Oni byli zdecydowanie lepsi w łowieniu płotek.

Czytaj całość
 
Duch ważniejszy od pieniędzy
13.10.2014.
Choszczno - XIV Dzień Papieski - Duch ważniejszy od pieniędzy
CHOSZCZNO. Ponad 20 tys. zł, to kwota jaką zebrano podczas wczorajszego festynu zorganizowanego z okazji Dnia Papieskiego. Było dużo zabawy, występów, dobrego jedzenia, akordeon wylicytowany za 2,5 tys. złotych, NADIA KONIECZNA wróciła do Radaczewa na nowym rowerze, a nagrodę na najliczniejszej rodziny odebrała dwunastka Haładynów.

Czytaj całość
 
Choszczno - Każdy może wyciąć hołubca
09.10.2014.
 Choszczno - Każdy może wyciąć hołubca
CHOSZCZNO. Zespół  Pieśni i Tańca Stobniczanie w niedzielę włącza się do ogólnopolskiego happeningu „Wytnij hołubca”. W tym dniu zobaczyć ich będzie można na choszczeńskim wiadukcie, nowym molo, polu golfowym Modry Las, przy fontannie, a na finał zatańczą na XIV Dniu Papieskim. – Każdy może z nami spróbować, to wcale nie jest takie trudne – do wspólnej zabawy zapraszają Stobniczanie.

Czytaj całość
 
Choszczno - XIV Dzień Papieski
09.10.2014.
Choszczno - XIV Dzień Papieski CHOSZCZNO. W najbliższą niedzielę już po raz 14. obchodzić będziemy Dzień Papieski. Tym razem pod hasłem „Jan Paweł II - Świętymi Bądźcie”. Podobnie jak w poprzednich edycjach prowadzona będzie ogólnopolska zbiórka pieniędzy na fundusz stypendialny. W programie imprezy, która w południe rozpocznie się na Placu Jana Pawła II znajdziemy m.in. koncerty, tańce, kiermasze, atrakcyjne nagrody i dużo dobrego jedzenia.

Czytaj całość
 
Nowa remiza, biblioteka i sztandar
05.10.2014.
Kołki - Nowa remiza, biblioteka i sztandar
KOŁKI. 4 października mieszkańcy wsi spotkali się na uroczystym otwarciu remizy oraz nowego punktu bibliotecznego. Jednostka OSP otrzymała też sztandar. - Takich obchodów 65-lecia mogą nam wszyscy pozazdrościć – mówili ochotnicy. Bibliotekarka IRENA ŚWITACZ jeszcze bardziej była wzruszona. – Czekałam na tę chwilę ponad 30 lat – mówiła.

Czytaj całość
 
Gavia remisuje
06.10.2014.

Gavia Choszczno - Unia Dolice 1:1

CHOSZCZNO. W ósmej kolejce spotkań o mistrzostwo wojewódzkiej okręgówki Gavia Choszczno na własnym boisku zremisowała z Unią Dolice 1:1. Bramkę na wagę remisu strzelił w samej końcówce OSKAR SIECZKAREK. Dla naszych piłkarzy był to czwarty mecz z rzędu bez porażki. 

Czytaj całość
 
Konferencja "Oczami liderów sołeckich"
06.10.2014.
Konferencja "Oczami liderów sołeckich"CHOSZCZNO. Stowarzyszenie „Lider Pojezierza” serdecznie zaprasza mieszkańców obszaru objętego Lokalną Strategią Rozwoju, a przede wszystkim sołtysów, członków rad sołeckich oraz aktywnych mieszkańców sołectw do wzięcia udziału w konferencji z cyklu „Oczami liderów sołeckich”. Konferencja odbędzie się 30 października 2014 r. (czwartek) w Ośrodku Sportowo – Wypoczynkowym
 w Choszcznie.

Czytaj całość
 
Klimat francusko-polski
05.10.2014.
Choszczno - kajak polo - Klimat francusko-polski CHOSZCZNO. Pisaliśmy na naszej stronie o występach polskich drużyn na mistrzostwach świata w kajak polo, które w ubiegłym tygodniu zakończyły się we Francji. Klimat tej imprezy poczujemy oglądając fotoreportaż, który przesłali nam CHRISTIANA i ANDRZEJ STEC. Francuzi polskiego pochodzenia, którzy przyjęli pod swój dach 23-osobową ekipę kibiców z Choszczna. – Bardzo im dziękujemy – mówi EWA WATKOWSKA.

Czytaj całość
 
Mistrz nie odpuszcza
04.10.2014.
Choszczno - szachy - Mistrz nie odpuszcza
CHOSZCZNO. 24. szachowy memoriał imienia Aleksandra Kubaszewskiego i Edwarda Kramka przeszedł już do historii. Po raz siódmy z rzędu wygrał go białoruski mistrz NIKOLAI ALIAVDIN. Zrobił to w wielkim stylu, bo zdobył komplet punktów. Z choszcznian najwyżej uplasował się KRZYSZTOF SIELICKI, który zajął ósme miejsce.

Czytaj całość
 
Choszczno - Mniej zapłacimy za ogrzewanie
29.09.2014.
Choszczno - Mniej zapłacimy za ogrzewanie
CHOSZCZNO. – Mimo tego, że ceny usług konsumpcyjnych systematycznie rosną, to my obniżamy cenę ciepła. To rezultat bardziej ekologicznej i efektywnej jego produkcji – mówi PIOTR KASZAK, prezes zarządu Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Choszcznie. Przypomina, że w trakcie przekształcania firmy wielu z nas obawiało się efektu tego przedsięwzięcia. Prorokowano podwyżki, tymczasem w sezonie 2014/2015 zapłacimy o dwa proc. mniej, niż w roku ubiegłym.

Czytaj całość
 
Gavia Choszczno vs Unia Dolice
01.10.2014.
Gavia Choszczno vs Unia Dolice

CHOSZCZNO. Zapraszamy wszystkich kibiców Gavii na kolejny mecz! Tym razem Gavia Choszczno zmierzy się z Unią Dolice. Spotkanie już w sobotę (4 października) - Stadion Miejski w Choszcznie, godz. 11.00.
 
Niespodzianki nie było
29.09.2014.
CHoszczno - zawody PZW - Niespodzianki nie było CHOSZCZNO. Spławikowe zawody wędkarskie o puchar HENRYKA KUCHARSKIEGO wygrał RYSZARD ŁYDKA. Nawet ci, którzy tym sportem się nie interesują już wiedzą, że to mistrz nad mistrze. Wczoraj swoją klasę potwierdził łowiąc prawie 13 kilogramów ryb. Drugi ARKADIUSZ RODYKÓW miał ich ponad trzy kilogramy mniej.

Czytaj całość
 
Odważny jak poeta
29.09.2014.
Choszczno - IV Korytowska Noc Poetów CHOSZCZNO. Czwarta Korytowska Noc Poetów odbyła się w… Choszczeńskim Domu Kultury. – Najważniejsze jest to, że nadal ją kontynuujemy – mówi jej organizator ks. kanonik SŁAWOMIR KOKORZYCKI. W tym poetyckim maratonie zaprezentowało się kilkudziesięciu poetów z całej Polski, a płonące debiuty zaliczyli ADAM SIEDLECKI i ROBERT FLORCZYK.

Czytaj całość
 
Choszczno - Wszyscy w dziesiątce
29.09.2014.
Choszczno - Wszyscy w dziesiątce CHOSZCZNO. Piąte żeńskiej młodzieżówki, ósme seniorów i młodzieżowców oraz dziewiąte seniorek, to miejsca, które zajęły polskie drużyny na zakończonych właśnie mistrzostwach świata w kajak polo. Najwięcej medali zdobyły ekipy francuskie, a najbardziej widoczną grupą kibiców byli choszcznianie.
Czytaj całość
 
Warto zapisać się przez internet
25.09.2014.
Choszczno - Szachy - Warto zapisać się przez internet
CHOSZCZNO. Już po raz 24. miłośnicy królewskiej gry zapraszają do wystartowania w memoriale szachowym im. Aleksandra Kubaszewskiego i Edwarda Kramka. Zawody rozegrane zostaną w sobotę i niedzielę, 4 i 5 października, systemem szwajcarskim, na dystansie 11 rund. Zapisywać się można na stronie Uczniowskiego Klubu Szachowego „Skoczek” lub w dniu rozpoczęcia turnieju.

 
Czytaj całość
 
Kto gra w reprezentacji?
25.09.2014.
Choszczno - Kajak polo - Kto gra w reprezentacji?
14.10 - Przed chwilą zakończył sie mecz seniorów Polska Dania. Wygraliśmy 6:2, a pięć bramek zdobyli choszcznianie: Jakub Maślak (2), Hubert Migdalski (2) i Michał Maluszczak (1).
 
CHOSZCZNO. W dotychczas rozegranych meczach nasze seniorki przegrały z Włoszkami 3:4, seniorzy pokonali RPA 10:3, a panie z U21 rozgromiły Kanadę wygrywając 19:1. Pytacie nas o nazwiska choszcznian, którzy grają we Francji. Okazuje się, że jest ich aż 19, w tym 6 pań.

Czytaj całość
 
Nie jest źle
25.09.2014.
Choszczno - Mistrzostwa Świata w Kajak Polo
CHOSZCZNO. Aż trudno uwierzyć w to, że w dobie wszechświatowej informatyzacji mistrzostwa świata w kajak polo relacjonuje tylko jedna strona internetowa i na dodatek nie podaje wyników. Właściwie, to dostępne były tylko przez pewną chwilę. Niestety, przynajmniej na razie, kibic tej dyscypliny sportu musi radzić sobie sam, lub szukać pojedynczych finformacji na facebooku. Polskie drużyny rozegrały wczoraj  dziewięć meczów i ich bilans jest prawie remisowy, bo wygraliśmy cztery spotkania, dwa zremisowaliśmy i trzy przegraliśmy. Ważne jest też to, że nasze seniorki oraz młodzieżowcy U21 prowadzą w swoich grupach.


Czytaj całość
 
Choszczno - Film z otwarcia biblioteki
24.09.2014.

CHOSZCZNO. To wydarzyło się 5 września 2014 roku. Miejska Biblioteka Publiczna w Choszcznie otwarta została po remoncie. Zapraszamy do obejrzenia filmu z tej uroczystości.

(tk)

Czytaj całość
 
Choszczno - Do wygrania rowery
24.09.2014.

Choszczno - Do wygrania rowery

CHOSZCZNO. W najbliższą sobotę zapraszamy na plac przy fontannie, gdzie odbędzie się impreza plenerowa zatytułowana "Stop kłusownikom, dbamy o przyrodę - chronimy środowisko". Plakat tej imprezy znajdziecie na naszej stronie. Szykuje się też fajna zabawa dla dzieci...

                                                          Zapraszamy do wspólnej zabawy.

(tk)

Czytaj całość
 
Jadą wesprzeć naszych
24.09.2014.
Choszczno MŚ w kajak polo - Jadą wesprzeć naszych  CHOSZCZNO. We Francji rozpoczęły się Mistrzostwa Świata w Kajak Polo. Nikogo pewnie nie zaskoczymy tym, że w składach męskich i żeńskich reprezentacji Polski znajduje się wielu zawodników z MOSW Choszczno. Przed chwilą na przystani przy jeziorze Klukom pożegnaliśmy grupę kibiców, którzy jadą dopingować naszych. – Bez nas ta impreza nie miałaby swojego klimatu – mówi EWA WATKOWSKA.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 226 - 251 z 2527
Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2015 www.choszczno.pl.