WiększaMniejszyNormalny
21.10.2016.

   

AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Przetargi
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ
System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
Kolporter RSS
Choszczno -Dziady Biblioteczne
10.05.2016.
Choszczno -Dziady Biblioteczne  CHOSZCZNO. Choszczeńscy bibliotekarze obchodzą dziś swoje święto. Z tej okazji w Czytelni dla Dorosłych Miejskiej Biblioteki Publicznej włodarze miasta i powiatu złożyli im życzenia, a one z uśmiechami na twarzy odczytały dedykowany im tekst autorstwa ZBIGNIEWA MELLERA, zatytułowany „Dziady Biblioteczne”. Panie wspomniały również TERESĘ ANTONIEWICZ. – To dzięki niej nasza placówka w Kołkach rozwinęła swoje skrzydła – tłumaczy IRENA ŚWITACZ.

Czytaj całość
 
Choszczno - Tylko dla wytrwałych
10.05.2016.
Choszczno - Tylko dla wytrwałych CHOSZCZNO. Choszcznianie MONIKA ŻYGIEŁO i ARKADIUSZ GRADYS zostali zwycięzcami zorganizowanego w ramach „Majówki na sportowo” Terenowego Biegu Przetrwania. W równolegle rozgrywanym Marszu Nordic Walking Aktywnych triumfowała para: TERESA ZIELIŃSKA z Barlinka i PIOTR BRZOZOWSKI z Postomina. Razem w obydwu konkurencjach wystartowało ponad 120 zawodników z całej Polski.

Czytaj całość
 
Świat muzyką malowany
12.05.2016.
CHOSZCZNO. 13 maja (piątek) Państwowa Szkoła Muzyczna im. Ignacego Jana Paderewskiego zaprasza rodziców klas: „0”, IV-VI/6 oraz I-IV/4 na koncert majowy  „Świat muzyką malowany”. Start godz. o 17.00
 
Świat muzyką malowany
 
Choszczno - To co sercu najbliższe
09.05.2016.
Choszczno - To co sercu najbliższe
CHOSZCZNO. 6 i 8 maja obchodziliśmy rocznicę zakończenia II wojny światowej. Tym razem za sprawą społeczności Szkoły Podstawowej nr 1 w Choszcznie, Narodowy Dzień Zwycięstwa zamienił się w kolorowy happening połączony z przemarszem ulicami miasta, polonezem odtańczonym przy fontannie oraz złożeniem kwiatów pod pomnikiem Jeńców Oflagu II B.
Czytaj całość
 
CHoszczno - Skoczek - Ważne jest każde zwycięstwo
09.05.2016.
 CHoszczno - Skoczek - Ważne jest każde zwycięstwo CHOSZCZNO. Rozegrane w sobotę Otwarte Mistrzostwa Choszczna Juniorów w Szachach Szybkich zdominowała para: EMILIA ZAŁUCKA (KSz Stilon Gorzów Wlkp.) - BARTOSZ KOWALIK (UKSz Skoczek). Na podium znalazł się również jego klubowy kolega MATEUSZ KOWALSKI. Powodów do dumy nie krył 12-letni JULIUSZ KRZYŻANIAK, który w piątej rundzie wygrał ze zdecydowanie wyżej notowanym DAWIDEM KRZYSZEWSKIM z STMGK Strzelce Krajeńskie.

Czytaj całość
 
Choszczno - Mini Mundial - Już myślą o trzecim wyjeździe
09.05.2016.
Choszczno - Mini Mundial - Już myślą o trzecim wyjeździe  CHOSZCZNO. W sobotę na orliku przy ul. Obrońców Westerplatte rozegrane zostały eliminacje Mini Mundialu Euro 2016. Tym razem triumfowały ekipy Danii i Rumunii, obydwie ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Choszcznie. Zwycięskie drużyny oraz te, które zajęły drugie miejsca (Węgry i Słowacja - obydwie z SP nr 1) awansowały do finału, który 6 czerwca rozegrany zostanie w Szczecinie. Przypomnijmy, że w pierwszej (2011 rok) i czwartej  edycji (2014 rok) Mini Mundialu triumfowały drużyny Kolumbii i Argentyny (SP nr 3) i w nagrodę obydwie ekipy obejrzały mecze Polska – Niemcy (2:2 i 2:0).

Czytaj całość
 
Nie było tak źle
05.05.2016.
Choszczno - Matura 2016 - Nie było tak źle  CHOSZCZNO. Prawie 300 tegorocznych absolwentów liceów ogólnokształcących i techników przystąpiło w środę do pisemnego egzaminu z języka polskiego. Dzisiaj, tuż przed egzaminem z matematyki zapytaliśmy ich o pierwsze wrażenia. – Spodziewałem się czegoś innego, a już na pewno nie tego, że będziemy musieli nawiązywać do mickiewiczowskich „Dziadów” – komentuje TOMASZ GAJOWSKI, absolwent Technikum Geodezyjnego w Zespole Szkół nr 2 im. Noblistów Polskich.

Czytaj całość
 
Mistrzostwa z przygodami
04.05.2016.
Choszczno - PZW - Mistrzostwa z przygodami CHOSZCZNO. 1 i 3 maja na jeziorze Raduń rozegrano dwuturowe mistrzostwa Koła PZW nr 1 w Choszcznie w wędkarstwie spławikowym. Zawody te miały kilka fajnych akcentów. W pierwszej odsłonie rywalizacji, z południowego brzegu do wędkarzy podpłynął potężny jeleń, natomiast w drugiej nad wodą przeszła trąba powietrzna. Broniący tytułu mistrza JERZY PILARSKI, tym razem musiał uznać wyższość MARIUSZA KOCHANKA. – Gdyby nie zaskrońce, to mogłabym wygrać drugą turę – ALINA POKORA, jedyna kobieta w tej stawce podkreśliła, że nie cierpi gadów.
Czytaj całość
 
Radaczewo - Piknik z komarami w tle
04.05.2016.
Radaczewo - Piknik z komarami tle
CHOSZCZNO – RADACZEWO. – Organizujemy różne imprezy, ale żeby tak wszyscy razem zabawili się na majówce, to…, to nie pamiętam – mówi sołtys ANDRZEJ SZYSZ. Po chwili przypomniał sobie, że ostatnio na taką zabawę mieszkańców wsi zaprosił jego poprzednik ANTONI PIETROŁAJ. – Z dziesięć lat temu to było – zauważa. Główną atrakcją niedzielnego festynu były mecze, w których wystąpili żonaci, kawalerowie oraz dzieci i młodzież.

Czytaj całość
 
Konstytucja 3 Maja
04.05.2016.

CHOSZCZNO.  Wczoraj świętowaliśmy 225 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji, tuż przed mszą świętą w kościele pw. św. Jadwigi Królowej uczniowie Publicznego Gimnazjum przedstawili program artystyczny "3 Maja w Soplicowie". Obchody uzupełnił piknik majowy zorganizowany na przykościelnym placu.

Czytaj całość
 
Mini Mundial już 7 maja
28.04.2016.
Mini Mundial już 7 maja
 
CHOSZCZNO. Już 7 maja (sobota) w Choszcznie, odbędzie się wielkie piłkarskie święto. Rusza 6. edycja Mini Mundialu. W sobotę na boisku Orlik, przy ul. Obrońców Westerplatte zagrają m.in. Francja, Portugalia, Słowacja, Węgry, Dania oraz Turcja. Zapraszamy! Start o godz. 10.00.
 
Choszczno - PARA - Wokalny maraton
02.05.2016.
Choszczno - PARA - Wokalny maraton CHOSZCZNO. Ponad 40. wykonawców wystąpiło w trakcie piątkowych eliminacji powiatowych Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej oraz Przeglądu Solistów i Muzycznych Zespołów Estradowych. Wśród szóstki laureatów znalazła się dwójka wokalistów z choszczeńskich placówek: WIKTORIA PAŁASZ i MACIEJ RADOMIAK. W dziesiątce wyróżnionych połowę stanowili choszcznianie: PASKAL CZERNIAK, KALINA PADYKUŁA, MIROSŁAW ZIENOWICZ, POLA SOBIERAJ i KINGA ROŻNOWSKA
Czytaj całość
 
Choszczno - Też mają swoje obawy
02.05.2016.
Choszczno - Też mają swoje obawy
CHOSZCZNO. W piątek Zespół Szkół nr 3 pożegnali również absolwenci liceum dla dorosłych. – Oczywiście najpierw czeka mnie matura, ale myślę już o studiach na pedagogice specjalnej – mówi ZUZANNA MUCHA. To właśnie ona oraz IWONA ŁYKUS, JOLANTA STEMPNIAK, MONIKA SYDOR i RENATA PASZKIEWICZ zostały wyróżnione przez dyrektor EWĘ DYBOWSKĄ.
Czytaj całość
 
Choszczno - Minęło 100 dni
02.05.2016.
Choszczno - Minęło 100 dni CHOSZCZNO. Również w piątek swoich 60. maturzystów pożegnała społeczność Zespołu Szkół nr 2 im. Noblistów Polskich. Tu najwyższe średnie osiągnęli: DARIA DOMAGALSKA, MARCIN FIDOSZ i PATRYCJA KACPRZAK. Nagrody burmistrza Choszczna odebrali: JULITA MICHAŁOWSKA, WOJCIECH SZYMANEK, MARTA WAWSZCZYK, MATEUSZ WSZĘDYBYŁ i KATARZYNA ZAWADZKA.

Czytaj całość
 
Jeszcze tylko matura
02.05.2016.
Choszczno - Jeszcze tylko matura CHOSZCZNO. W piątek (29 kwietnia) w naszym mieście swoje szkoły pożegnało prawie 300 maturzystów. Jako pierwsi świadectwa dojrzałości odebrali uczniowie z Zespołu Szkół nr 1 im. Bolesława Krzywoustego. Tu największe powody do radości mieli HANNA ŁUKJAŃCZYK i SEBASTIAN KOWAL, którzy na świadectwach mieli średnią po 5,4. Za równie imponujące wyniki, nagrody burmistrza Choszczna odebrały: PAULINA JASIEWICZ, MARTYNA LASECKA, EMILIA WITKOWSKA, PAULINA WRZOSEK, MARTYNA BORKOWSKA i ALEKSANDRA KRAKOWIAK (na zdjęciu).

Czytaj całość
 
Choszczno - Wiosenne fryzury
29.04.2016.
Choszczno - Wiosenne fryzury
CHOSZCZNO. W Zespole Szkół nr 3 odbył się festiwal fryzjerski, w którym wzięły udział przyszłe fryzjerki z Choszczna i Wałcza. Na podsumowaniu najbardziej cieszyły się siostry KATARZYNA i NIKOLA KOŁODZIEJ, bo to właśnie one odebrały główną nagrodę.
Czytaj całość
 
Za rok jubileusz
28.04.2016.
CHOSZCZNO. - Stolicę, Kraków i inne wielkie miasta bijecie na głowę – ANNA KARCZEMSKA, warszawska dziennikarka, która na co dzień zajmuje się promocją czytelnictwa, właśnie tym zdaniem skomentowała to, co w niedzielę wydarzyło się w księgarni Pegaz.  Z uśmiechem przytakuje jej MARIA MIŃSKA. Z dumą zdradza, że w naszym mieście obchody Światowego Dnia Książki uczciło ponad 1800 osób.

Czytaj całość
 
Choszczno - Powojenne historie życiem reżyserowane
27.04.2016.
Choszczno - Powojenne historie życiem reżyserowane
CHOSZCZNO. To spotkanie było wyjątkowe. 14 kwietnia KAZIMIERA i WŁADYSŁAW WORACHOWIE opowiadali o powojennej historii Zamęcina. Właśnie oni rozpoczęli cykl spotkań, który Zespół Szkół nr 3 w Choszcznie organizuje pod wspólnym tytułem „Powojenne historie życiem reżyserowane”. Na naszej stronie dokładnie zrelacjonujemy ich wspomnienia, a już jutro (28 kwietnia) o 13.00 zapraszamy na kolejne zwierzenia, tym razem najstarsi mieszkańcy Kołek opowiedzą o tym, jak wyglądało ich życie po przyjeździe do… Rohrbeck.

Czytaj całość
 
Wzięli prawie wszystko
27.04.2016.
Choszczno - PARA - Wzięli prawie wszystko CHOSZCZNO. Wczoraj w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Choszcznie podsumowano powiatowe eliminacje Wojewódzkiego Przeglądu Zespołów Plastycznych Dzieci i Młodzieży oraz Przeglądu Prac Plastyków Nieprofesjonalnych. Wśród laureatów znalazło się aż dziesięcioro plastyków z naszej gminy. Na finale wojewódzkim oceniane będą prace m.in. TERESY ŁUKASZEWICZ, RYSZARDA SAKA i LUCJANA ŚWISZCZA. 
Czytaj całość
 
Majówka w Radaczewie
29.04.2016.
Majówka w Radaczewie
 
Majówka na sportowo
29.04.2016.
Majówka na sportowo
 
Choszczno - Zuzanna Glińska - Już jest pierwsza
26.04.2016.
Choszczno - Zuzanna Glińska - Już jest pierwsza CHOSZCZNO. Jeszcze dwa tygodnie temu mówiła, że znajduje się w pierwszej trójce województwa zachodniopomorskiego. W sobotę udowodniła, że już nie ma sobie równych. 12-letnia choszcznianka ZUZANNA GLIŃSKA w rozegranych w Międzyzdrojach indywidualnych mistrzostwach młodziczek w tenisie stołowym zdobyła złote medale w grze indywidualnej oraz w deblu, grając z ANIKĄ SŁOWIŃSKĄ ze Złocieńca. Młoda choszcznianka awansowała do finału mistrzostw Polski, które na początku mają odbędą się w Krośnie.

Czytaj całość
 
Dobry prognostyk
26.04.2016.
Choszczno - Foka - Dobry prognostyk CHOSZCZNO. W minioną sobotę i niedzielę w VIII Otwartych Mistrzostwach Kołobrzegu w Pływaniu Dzieci i Młodzieży reprezentacja UKS Foka zdobyła aż 47 medali. Cztery razy startował i tyle samo stawał na najwyższym stopniu podium IGOR GRZESIK. Choszcznianie zajęli też drugie miejsce w klasyfikacji medalowej.

Czytaj całość
 
Nowe gniazda dla bocianów
26.04.2016.
 Nowe gniazda dla bocianów
CHOSZCZNO. – Polskie bociany zazwyczaj kojarzymy sobie z czymś sympatycznym, ale gdy te ptaki chcą zakładać gniazda na kominach naszych domów, to już nie za bardzo. Zrobiło mi się ich żal i poprosiłem o pomoc urzędników – mówi WOJCIECH GAWLAK. To właśnie po jego interwencji energetycy zamontowali w Wardyniu specjalną platformę, zalążek bocianiego gniazda. O założenie kolejnej zabiegał SYLWESTER WŁOCZKA z Sulina.
 
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 226 - 251 z 3241
SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW
Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2016 www.choszczno.pl.