WiększaMniejszyNormalny
01.05.2016.
Co? Gdzie? Kiedy? Kwiecień

  Co? Gdzie? Kiedy? - Maj

AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Przetargi
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ
EDG
eod
bip
eod
lcc
Kolporter RSS
Seniorski wieczór z Cyganami
09.11.2015.
Choszczno - Seniorski wieczór z Cyganami CHOSZCZNO. W piątek wieczorem w sali lustrzanej Choszczeńskiego Domu Kultury seniorzy urządzili sobie wielkie śpiewanie. Na tym wydarzeniu pojawili się również członkowie oddziału z Recza, a wszystkich w cygańskie klimaty wprowadzał JERZY JANUSZEWSKI. – To kolejny dowód na to, że potrafimy się świetnie bawić – mówi JADWIGA SKORBA-FRAŃCZAK, przewodnicząca Zarządu Oddziału Rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Choszcznie. Już zapowiada kolejną imprezę, tym razem będzie to wieczór z karaoke.

Czytaj całość
 
Choszczno - Wędkarska historia
05.11.2015.
Choszczno - 65-lecie - Wędkarska historia
CHOSZCZNO. Już w najbliższą środę (11 listopada) na jeziorze Raduń odbędą się 5. Regionalne Zawody Wędkarskie Parami, które organizowane są z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Jednak w tym dniu wędkarze najpierw spotkają się w Choszczeńskim Domu Kultury, gdzie otwarta zostanie wystawa zatytułowana „65-lat Choszczeńskiego Wędkarstwa”. Zapowiadając to wydarzenie prezentujemy część fotogramów skomponowanych na bazie najstarszych zdjęć i dokumentów. Żeby zobaczyć wszystko najlepiej wybrać się w tym dniu do Małej Galerii, tam takich kompozycji zobaczymy ponad 130. Ta wystawa dokumentuje również powojenną historię naszej gminy i regionu.


Czytaj całość
 
Koncert akordeonowy
30.10.2015.
Koncert akordeonowy
 
Choszczno - Zumba z Anią
05.11.2015.
Choszczno - Zumba z Anią CHOSZCZNO. Udała się „Choszczeńska 10.”, więc i to wydarzenie organizowane przez Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi NIAGARA i Choszczno Biega cieszyć się będzie dużą popularnością. Już w najbliższy poniedziałek (9 listopada), wspomniani wyżej organizatorzy zapraszają, na bezpłatne zajęcia „Zumby z Anią”. Kolejne treningi odbędą się również w poniedziałki (16, 23 i 30 listopada).
(tk)

Czytaj całość
 
Koncert w PSM
30.10.2015.
Koncert w PSM
 
Mgła nie odpuszcza
04.11.2015.
Choszczno - Mgła nie odpuszcza CHOSZCZNO. Przez ostatnich kilka dni pojawiała się tylko nocą i rankiem, a dzisiaj już nie odpuściła ani na chwilę. Mgła, choć bardzo szczelnie spowiła nasze miasto, to jednak daje nam niepowtarzalne widoki, a przy tym okazję do zrobienia ciekawych zdjęć. Wystarczy tylko wybrać się na kilkunastominutowy spacer…
(tk)

Czytaj całość
 
Dobre miejsce na promocję
04.11.2015.
Choszczno - Wystawa ŚDS w ZUW w Szczecinie SZCZECIN – CHOSZCZNO. Od wczoraj w holu Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego oglądać można wystawę prac plastycznych „Beksiński – Inspiracje” przygotowaną przez podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Choszcznie. – To wydarzenie traktujemy jako rodzaj promocji zarówno ośrodka, jak i naszej gminy – mówi kierownik JOANNA CZECHOWICZ. Przypominamy, że podobny wernisaż odbył się pod koniec października w Choszczeńskim Domu Kultury. Wkrótce opisywaną wystawę będą mogli również obejrzeć bywalcy szczecińskiej filharmonii i mieszkańcy Wałcza.

Czytaj całość
 
Jesienna akcja poboru krwi
04.11.2015.
 
CHOSZCZNO. - Wczorajsza jesienna akcja poboru krwi w Choszcznie za nami - mówi TOMASZ STRUGIŃSKI ze Stowarzyszenia Honorowych Dawców „Niagara”. Poinformował także, że pobrano blisko 25 litrów tego życiodajnego płynu, a chęć  podzielenia się z innymi tą cząstką siebie wyraziły 73 osoby. Wczorajsza akcja odbywała się w Choszczeńskim Domu Kultury oraz w mobilnym punkcie poboru krwi.
 
Czytaj całość
 
Jubileusz z tradycjami
01.11.2015.
Korytowo - 70-lecie - Jubileusz z tradycjami CHOSZCZNO. W piątek Szkoła Podstawowa w Korytowie obchodziła swoje 70-lecie.  Obecni uczniowie potraktowali to wydarzenie, jako okazję do kolejnego świętowania, ale zupełnie inaczej o spędzonych tu latach mówią absolwenci. – Wtedy w naszej szkole były tylko dwie izby, w których uczyły się klasy łączone – tak 1946 rok zapamiętała, dziś 76-letnia JOANNA ŚPIEWAK (z domu BORCZYK). Pierwszy dzień swojej nauki doskonale pamięta również ANNA MIKOŁAJCZYK (z domu MAJEWSKA), która do pierwszej klasy poszła cztery lata później.Czytaj całość
 
Spotkanie z Heleną Norowską
03.11.2015.

CHOSZCZNO. Drogi seniorze jeśli nie masz jeszcze planów na najbliższy czwartek, ta informacja jest dla Ciebie. O 11.00 w filii Miejskiej Bliblioteki Publicznej w Choszcznie (ulica Obrońców Westerplatte 1) odbędzie się spotkanie z aktorką i modelką zarazem HELENĄ NOROWICZ. Przyjdź i w przyjazdnej atmosferze przy ciastku i herbacie wymień się spostrzeżeniami na temat poszukiwania radości w codzienności. 

 

Czytaj całość
 
Spotkanie z Mikołajem
04.11.2015.
 Spotkanie z Mikołajem
 
Morsy rozpoczęły sezon
01.11.2015.
Morsy rozpoczęły sezon
CHOSZCZNO – KRZĘCIN. – Kilkadziesiąt lat temu w tych stronach, widok faceta przychodzącego zimą nad jezioro, i to po to tylko, by na kilka minut wejść do przerębli, nie był czymś normalnym. Głównie dlatego nie przychodziłem tam gdzie były pomosty, lecz raczej wybierałem miejsca ustronne – tak o początkach swoich zimowych kąpieli opowiada SYLWESTER  SIENIUĆ. W sobotę gapiów też było sporo, ale nikogo już nie dziwił fakt, że do wody o temperaturze siedmiu stopni weszła całkiem liczna grupa.

Czytaj całość
 
Choszczno - Diamentowa miłość
01.11.2015.

Choszczno - Diamentowa miłość

CHOSZCZNO. W ubiegłą sobotę piękny jubileusz 60-lecia małżeństwa świętowali STANISŁAWA i JAN KASZAKOWIE. To wydarzenie i historię rodziny opisała w Kurierze Szczecińskim ELŻBIETA LIPIŃSKA.

 

Czytaj całość
 
Strażacka elita
30.10.2015.
 
CHOSZCZNO. W ubiegłym tygodniu w USA odbyły się 24. Mistrzostwa Świata Firefighter Combat Challenge. Reprezentacja Polski, w której było aż trzech choszczeńskich strażaków (st. bryg. MAREK GARBICZ, sekc. ZBIGNIEW BANASIAK, str. MATEUSZ WOJCIESZAK) w rywalizacji drużyn wywalczyła srebrny medal.


Czytaj całość
 
Ruszyła akcja ZNICZ
30.10.2015.
 
Dzisiaj ruszyła tegoroczna akcja "ZNICZ" i potrwa do 3 listopada. W  tym czasie na drogach pojawi się zdecydowanie więcej patroli drogówki. Funkcjonariusze będą ujawniać i dokumentować popełnione przez kierowców wykroczenia przy użyciu zarówno oznakowanych, jaki i nieoznakowanych radiowozów z wideorejestratorami. Funkcjonariusze będą kierować ruchem ulicznym, sprawdzać stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów i prędkość z jaką poruszają się po drogach.
 
 
W Korytowie Papieża wybrali w referendum
29.10.2015.
70-lecie SP - W Korytowie Papieża wybrali w referendum CHOSZCZNO. Już jutro Szkoła Podstawowa w Korytowie obchodzić będzie swoje 70. urodziny.  W takim wydarzeniu warto wziąć udział, bo przy okazji można poznać dużo ciekawych osób, jak i też wiele ciekawostek z historii wsi. 10 lat temu byliśmy na obchodach 60-lecia. To właśnie w tamtym roku społeczność wsi zdecydowała w referendum, że szkoła będzie nosić imię Jana Pawła II. Wtedy też dowiedzieliśmy się o tym, że kiedyś w Korytowie występował sam MIECZYSŁAW FOGG, a w tutejszym pałacu działał zespół folklorystyczny, który prezentował się nawet na warszawskich scenach.

Czytaj całość
 
Trójka i Sławęcin zawalczą o nagrodę główną
29.10.2015.
 
CHOSZCZNO. Piłkarskie drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Choszcznie i Szkoły Podstawowej w Sławęcinie wygrały powiatowe eliminacje Turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” i to one reprezentować będą naszą gminę w finale wojewódzkim.
Czytaj całość
 
Choszczno - Jak głosowaliśmy  Wybory 2015
28.10.2015.
 CHOSZCZNO. W niedzChoszczno - Jak głosowaliśmy  Wybory 2015 ielnych wyborach do Sejmu i Senatu frekwencja w naszej gminie wyniosła 40,27 procent, czyli była nieco większa niż cztery lata temu (39,82 proc.). A jak głosowaliśmy? Okazuje się, że na kandydatów do Sejmu, 2439 głosów oddaliśmy na przedstawicieli z KWW PO, 1930 na KWW PiS i 2561 na osoby z pozostałych komitetów wyborczych. Tylko z tych wyliczeń wynika, że tak naprawdę, to sami mogliśmy wybrać posła, a dokładniej posłankę. Wczoraj PKW ogłosiła, że WIOLETTA KASZAK otrzymała 4328 głosów, więc do pełni szczęścia zabrakło jej 1374 głosy. W wyborach do Senatu bezkonkurencyjną okazała GRAŻYNA ANNA SZTARK (PO), która także w naszej gminie otrzymała najwięcej głosów.
Czytaj całość
 
Choszczno - Dziękują wygrywaniem
28.10.2015.
Choszczno - Dziękują wygrywaniem
CHOSZCZNO. W niedzielę w szczecińskiej Kaskadzie odbył się turniej szachowy „Kaskadowy szach i mat”. W doborowej stawce bardzo dobrze spisali się zawodnicy z Uczniowskiego Klubu Szachowego „Skoczek” Choszczno ERYK ŁUKJAN zwyciężył w kategorii do 16 lat, BARTOSZ KOWALIK zajął drugie miejsce wśród 12-latków, a jego brat WOJCIECH był trzeci w grupie 6-latków.

Czytaj całość
 
Sami pieką chleb i wyrabiają masło
28.10.2015.

CHOSZCZNO. Przygotowania do obchodów 70-lecia istnienia Szkoły Podstawowej w Korytowie na finiszu. Dziś uczniowie pod okiem pań z korytowskiego Koła Gospodyń Wiejskich wyrabiali masło i ciasto na chleb. W najbliższy piątek będą nimi czestować przybyłych na jubileusz gości. Zapraszamy do fotogalerii.

Czytaj całość
 
Choszczno - Ostatnia akcja Ryszarda Witkowskiego
26.10.2015.
Choszczno - Ostatnia akcja Ryszarda Witkowskiego CHOSZCZNO – RADACZEWO. W sobotę po południu tuż za Radaczewem unosił się czarny dym. Zawyła syrena alarmowa, a miejscowa jednostka OSP dotarła na miejsce pożaru dosłownie w kilka minut. Tym, co tu strażacy zastali najbardziej zaskoczony był kierowca wozu bojowego RYSZARD WITKOWSKI. Okazuje się, że akcja była symulowana, a miejscowi ochotnicy właśnie w ten sposób chcieli go pożegnać po 43 latach ochotniczej służby.

Czytaj całość
 
Jesień - Choszczno i okolice
26.10.2015.
Jesień - Choszczno i okolice
 
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 226 - 251 z 3003
SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW
Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2016 www.choszczno.pl.