WiększaMniejszyNormalny
27.01.2015.

ferie2015

Co? Gdzie? Kiedy? Styczeń
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Przetargi
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Zadaj pytanie Burmistrzowi
Odpowiedzi
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
EDG
eod
bip
eod
lcc
Kolporter RSS
Błota się już nie boją
17.07.2014.
OSP Kołki - Błota się już nie boją CHOSZCZNO. W Szczawnicy odbyła się II Ogólnopolska Olimpiada Sportowo-Pożarnicza OSP. W stawce ponad 50. drużyn z całej Polski Kobieca Drużyna Pożarnicza  z Kołek zajęła pierwsze miejsce, a męska drużyna była trzecia. – Zawody były bardzo emocjonujące, choćby ze względu na warunki pogodowe w jakich startowaliśmy – mówi WIESŁAWA ŚWITAJ. Jej słowa udowadnia powyższa fotka, którą prezentuje portal www.strazaczki.pl.
Czytaj całość
 
Poznali się na choszczeńskim dworcu
16.07.2014.
Kamelowie - Poznali się na choszczeńskim dworcu
CHOSZCZNO. MONIKA i JAN KAMELOWIE doskonale pamiętają dzień, w którym się poznali, dzień który połączył ich na zawsze. Dziś z dumą patrzą na swoich synów i ich rodziny i z łezką w oku wspominają wspólnie spędzone lata. – Nasze miasto jest piękne, ale szkoda nam dworca i amfiteatru. Te obiekty były częścią naszego życia – wspominali jubilaci podczas uroczystego wręczania im medali „Za długoletnie pożycie małżeńskie”.
Czytaj całość
 
Choszczno - Bohater z Władywostoku
11.07.2014.
Choszczno - Bohater z Władywostoku
CHOSZCZNO. Był ranny w walkach pod Ziemomyślem, Pakością i Sulinem. 15 lutego 1945 roku, w boju czołowym zniszczył dwa niemieckie czołgi, a trzeci gąsienicami stratował jego i działo, z którego strzelał. Pośmiertnie odznaczony został tytułem bohatera narodowego, a w rodzinnym Władywostoku stoi jego pomnik, ma swoją ulicę, jest też klub, który nosi jego imię. Mowa o sierżancie STIEPANIE GRYGORIJEWICZU BORYSENCE, żołnierzu Armii Czerwonej, którego bezimienne prochy od prawie 70. lat spoczywają w ziemi choszczeńskiej, a my dowiadujemy się o nim dopiero teraz. To przypadek i złote serca WALENTYNY WASILEWNEJ SAMSONOWEJ, nauczycielki fizyki z Władywostoku oraz szczecińskiej tłumaczki i przewodniczki LUDMIŁY KOPYCIŃSKIEJ sprawiły, że poznaliśmy jego losy. I właśnie o tym jest ta historia.
 
Czytaj całość
 
Choszczno - Niagara - Nie zabrali krwi na wakacje
14.07.2014.
Choszczno - Niagara - Nie zabrali krwi na wakacje CHOSZCZNO. W ubiegły piątek na parkingu przy supermarkecie NETTO odbyła się akcja poboru krwi. Choć to już wakacje, to jednak w sumie prawie 40 osób zdecydowało się na oddanie tego życiodajnego płynu.

Czytaj całość
 
Choszczno - PZW - Wygrał pierwszy i ostatni
14.07.2014.
Choszczno - PZW - Wygrał pierwszy i ostatni CHOSZCZNO. Niedzielne spławikowe zawody wędkarskie, w których walczono o Puchar ZPD Tartak TOMASZA ZIENDY mogły przejść do historii jako wyjątkowo rekordowe. Zwycięzca EUGENIUSZ SOSNOWSKI złowił ponad dziewięć kilogramów ryb, jednak ta największa, czyli co najmniej trzykilogramowy lin pozostał w wodzie. Bez większych problemów zerwał mu cienki zestaw, podobnie jak okazałe leszcze, które spięły się innym wędkarzom.

Czytaj całość
 
Trzy razy najlepsi
14.07.2014.
Choszczno - Kajak Polo - Trzy razy najlepsi
CHOSZCZNO. Choszczeńscy zawodnicy kajak polo po raz kolejny udowodnili, że w naszym kraju nie mają sobie równych. W rozegranym w sobotę i niedzielę na jeziorze Klukom 3. edycji Międzynarodowego Pucharu Polski zwyciężyli we wszystkich trzech dywizjach.

Czytaj całość
 
Choszczno - Warto powalczyć o kasę
09.07.2014.
Choszczno - Warto powalczyć o kasę  CHOSZCZNO. Już po raz czwarty Lider Pojezierza rozpoczął nabór wniosków o dofinansowanie tzw. działań aktywizujących. W poprzedniej edycji skorzystali z tego mieszkańcy Wardynia, Kołek i Zamęcina. W ostatniej także Zamęcin oraz Stradzewo i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Choszcznie. Jeśli macie pomysł na wsparcie działań, które uczą i inicjują zainteresowania mieszkańców, to już powinniście składać wnioski, bo termin ich składania mija 31 lipca br.

Czytaj całość
 
Choszczno - Rozmowa z Margaret
08.07.2014.
Choszczno - Rozmowa z Margaret
CHOSZCZNO. Choć już w 2009 roku wygrała Szansę na Sukces, to jednak tak naprawdę wszyscy poznaliśmy ją po debiucie piosenki „Thank You Very Much”. Właśnie za ten utwór w konkursie Eska Music Awards 2013 nominowana została do tytułów „Najlepsza Artystka”, „Najlepszy Hit”, "Najlepszy Debiut" i „Najlepsze Video”. W tej ostatniej kategorii zdobyła główną nagrodę. W tym roku jej utwór „Wasted” należy do najczęściej granych w polskim radiu, a 7 czerwca, podczas koncertu SuperJedynki odbywającego się w ramach 51. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu otrzymała nagrodę w kategorii „SuperArtysta bez granic”. Mowa oczywiście o MARGARET, gwieździe Choszczeńskiej Sobótki 2014, która jeszcze osiem lat temu najczęściej występowała na deskach Choszczeńskiego Domu Kultury i Państwowej Szkoły Muzycznej w Choszcznie. I właśnie od tego akcentu rozpoczęliśmy z nią sobótkowy wywiad.

Czytaj całość
 
Walczyli do ostatniej konkurencji
07.07.2014.
OSP Zamęcin - Walczyli do ostatniej konkurencji
CHOSZCZNO. W Bytomiu Odrzańskim odbył się V Puchar Polski Zachodniej w Działaniach Ratowniczych i Przeciwpowodziowych. W klasyfikacji generalnej drużyna z OSP Zamęcin zdobyła brązowy medal, a w poszczególnych konkurencjach jeden złoty i cztery brązowe.

Czytaj całość
 
Oflag II B Arnswalde - Taka lista jest tylko jedna
07.07.2014.
 Oflag II B Arnswalde - Taka lista jest tylko jedna CHOSZCZNO. 20 choszczeńskich gimnazjalistów przez prawie cztery miesiące tworzyło listę jeńców Oflagu II B Arnswalde.  – Do tej pory udało się ustalić nazwiska 1163 osób – ich opiekun SŁAWOMIR GIZIŃSKI informuje, że ten spOflag II B Arnswalde - Taka lista jest tylko jedna is stanie się podstawą do kolejnej publikacji o obozie, którą nazwie „Leksykonem jeńców Oflagu IIB”.
 
Czytaj całość
 
Choszczno - Hartmut Tanski - Pamięta tylko dworzec
04.07.2014.
Choszczno - Hartmut Tanski - Pamięta tylko dworzec
CHOSZCZNO. W ubiegłym tygodniu odwiedził nasze miasto HARTMUT TANSKI, współorganizator największej na świecie parady folkloru otwierającej monachijski Oktoberfest. – Zawsze marzyłem, żeby tu kiedyś wrócić i znaleźć dom, z którego okna codziennie patrzyłem na budynek dworca kolejowego. Niestety nie pamiętam na jakiej ulicy mieszkaliśmy – mówił podczas spotkania z burmistrzem ROBERTEM ADAMCZYKIEM.
 
Czytaj całość
 
CHOSZCZNO - PARA - Tego nie wolno było przegapić
02.07.2014.
CHOSZCZNO - PARA - Tego nie wolno było przegapić CHOSZCZNO. Czerwiec był bardzo szczęśliwy dla naszych wokalistów i tancerzy. Najpierw na wojewódzkim finale Przeglądu Amatorskiego Ruchu Artystycznego tytuł laureata wyśpiewał MIROSŁAW ZIENOWICZ, a następnie na finale Wojewódzkich Konfrontacji Tanecznych główną nagrodę wytańczył zespół Terpsychora. Podobnymi osiągnięciami mogą pochwalić się: IGA BOLEŃ, REMIGIUSZ JEŻEK i MAŁGORZATA SARNA, którzy z kolei wygrali Wojewódzki Przegląd Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży.
Czytaj całość
 
Choszczno - PZM Ozimek - Ważna jest zabawa
01.07.2014.
Choszczno - PZM Ozimek - Ważna jest zabawa  CHOSZCZNO. Zgodnie z przewidywaniami II Firmowe Zawody Wędkarskie o Puchar ZPM Ozimek, rozegrane w niedzielę na jeziorze Raduń  wygrał JERZY PILARSKI. Złowił prawie dziewięć kilogramów ryb i w tym dniu był dla rywali zdecydowanie poza zasięgiem. Ubiegłoroczny zwycięzca ZENON ŁAKOS, tym razem musiał zadowolić się drugim miejscem.

Czytaj całość
 
Choszczno - W nowej komendzie nowe samochody
01.07.2014.
Choszczno - W nowej komendzie nowe samochody CHOSZCZNO. Dziś w południe na placu budowy siedziby Komendy Powiatowej Policji burmistrz ROBERT ADAMCZYK i skarbnik BARBARA KRÓL podpisali porozumienie w sprawie dofinansowania zakupu policyjnych samochodów. Już niebawem policjanci zaczną jeździć co najmniej 13 nowymi pojazdami marki kia.

Czytaj całość
 
Czas na kolejną dekadę
01.07.2014.
Choszczno - Inni - Czas na kolejną dekadę CHOSZCZNO. Powstali by promować pomysł na książkę, a grają już 10 lat. W piątek w sali widowiskowej Choszczeńskiego Domu Kultury odbył się koncert poświęcony 10-leciu powstania zespołu iNNi. Oprócz jubilatów na scenie zaprezentowały się: choszczeński zespół Fishing Group, warszawskie Szepty i Krzyki oraz szczecińskie Reactor7x i Curcuma.

Czytaj całość
 
Ruszył IV nabór wniosków
02.07.2014.
Ruszył IV nabór wniosków
 
CHOSZCZNO Lider Pojezierza po raz czwarty zaprasza do składania wniosków o dofinansowanie działań aktywizujących lokalne środowiska. Inicjatywa kierowana jest do stowarzyszeń, sołectw oraz grup nieformalnych.

 

Czytaj całość
 
Konrad zgarnął wszystko
30.06.2014.
Choszczno - SP Zamęcin - Konrad zgarnął wszystko CHOSZCZNO. Wizytę po szkołach kończymy w Zamęcinie. Tu prymusem, ze średnią 5,8 został KONRAD MISZKIEWICZ. Świadectw z czerwonym paskiem było więcej, ale uczniowie i pedagodzy chwalą się też tytułami „Szkoła w Ruchu” i „Szkoła Odkrywców Talentów”.

Czytaj całość
 
Prymus jest tylko jeden
30.06.2014.
Choszczno - SP nr 1 - Prymus jest tylko jeden CHOSZCZNO. Także Szkoła Podstawowa nr 1 w Choszcznie pożegnała swoich absolwentów. JULIAN KĘDYS ukończył ją z niebotyczną wręcz średnią 5,75. O jedną szóstkę mniej na świadectwie miała jego siostra DOMINIKA KĘDYS (średnia 5,67). W sumie, w tej szkole świadectwa z czerwonym paskiem odebrało aż 37 szóstoklasistów.

Czytaj całość
 
Najlepsi ze sprawdzianu
30.06.2014.

Choszczno - SP nr 3 - Najlepsi ze sprawdzianu

CHOSZCZNO. JULIA SZYMAŃSKA, ALEKSANDRA SARNA i MACIEJ OLSZEWSKI, to uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3, którzy w czwartek odebrali nagrody nie tylko za najwyższą średnią na świadectwie, ale także za sukcesy w olimpiadach i konkursach. Dyrektorka EWA KLIŃSKA, jest dumna z szóstoklasistów, bo sprawdzian zdali najlepiej w gminie.

Czytaj całość
 
Wypłynęli do nowego portu
30.06.2014.
Choszczno - Przedszkole nr 1 - Wypłynęli do nowego portu CHOSZCZNO. W miniony czwartek i piątek z przedszkolami i szkołami żegnali się absolwenci. Oficjalnie jako pierwsi swoją placówkę opuściły starszaki z Przedszkola nr 1 w Choszcznie. Żaglowcem Magnolia wypłynęli z portu „Przedszkole” do portu „Szkoła”.

Czytaj całość
 
Choszczno - Sobótka ma już swój klimat
26.06.2014.
Choszczno - Sobótka ma już swój klimat
CHOSZCZNO. Niewątpliwie największym wydarzeniem Choszczeńskiej Sobótki 2014 był koncert Margaret. Młoda piosenkarka, która swoją karierę rozpoczęła w choszczeńskiej szkole muzycznej przyciągnęła na plażę miejską kilka tysięcy widzów. – Moim zdaniem swoisty klimat tej imprezie nadał Choszczeński Festiwal Smaków, na którym główne nagrody zdobyły rzeckie pierogi z nutką mięty, wardyńska nalewka i porzeczkowiec ze Zwierzynia. Spróbowałam i zapewniam, że wszystko było pyszne – mówi MARIA WOLLE z Wolsztyna. Pochwaliła się, że na naszej sobótce była już po raz czwarty.
Czytaj całość
 
Ta chwila trwa już 10 lat
24.06.2014.
CHOSZCZNO. W najbliższy piątek zapraszamy do Choszczeńskiego Domu Kultury gdzie odbędzie się koncert zatytułowany „iNNa Dekada”. Szczecińskie zespoły Curcuma  i Reactor7x, warszawski Szepty i Krzyki oraz choszczeński Fishing Group zagrają z okazji 10-lecia powstania zespołu iNNi. Historia tej choszczeńskiej kapeli rozpoczęła się od pomysłu napisania książki. – Miał być to jednorazowy projekt, który wspierał książki „Gdzie oni są? Czyli wspomnienia fanów rocka lat 80.”, a przetrwał 10 lat – mówi lider zespołu ARTUR SZUBA.
Choszczni - iNNa Dekada - Ta chwila trwa już 10 lat

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 226 - 251 z 2420
Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2015 www.choszczno.pl.