WiększaMniejszyNormalny
02.08.2015.
banerSIERPIENint.jpg
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Przetargi
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
EDG
eod
bip
eod
lcc
Kolporter RSS
Choszczno - One Billion Rising - Zapraszamy wszystkich
11.02.2015.
 
CHOSZCZNO. Przypominamy wszystkim, że już w najbliższą sobotę (14 lutego) o godzinie 10 tańcem "Break the Chain" zaprotestujemy przeciwko przemocy wobec kobiet. Organizatorzy akcji liczą na to, że w choszczeńskim finale happeningu „One Billion Rising” weźmie udział kilkaset osób. W imieniu EDYTY TYBURCZY-KUJAWA informujemy, że dodatkowy i niestety ostatni trening odbędzie się w piątek (13 lutego) o godzinie 17. Niewątpliwie fajną ciekawostką jest to, że zachodniopomorscy dziennikarze zgodnie stwierdzają, że to właśnie w naszym mieście powstało najwięcej zamieszania wokół tej akcji. Zapewniają, że w sobotę też nas odwiedzą. Poniżej prezentujemy artykuł autorstwa GRZEGORZA DRĄŻKA, który ukazał się we wczorajszym wydaniu Głosu Szczecińskiego.
Choszczno - One Billion Rising - Zapraszamy wszystkich
Czytaj całość
 
XIII OGÓLNOKRAJOWY KONKURS BEZPIECZNE GOSPODARSTWO ROLNE
20.03.2015.

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Oddział Regionalny w Koszalinie

uprzejmie informuje, że rozpoczęła się XIII Edycja Ogólnokrajowego Konkursu

Bezpieczne Gospodarstwo Rolne.  

Patronat medialny nad Konkursem sprawują: miesięcznik AGROmechanika, telewizja

interaktywna Agro News com.pl, dwutygodnik AGRO SERWIS, TVP 1 i tygodnik "Zielony Sztandar".

Celem Konkursu jest promocja zasad ochrony zdrowia i życia w indywidualnych gospodarstwach rolnych.

W Konkursie:
* mogą brać udział osoby pełnoletnie prowadzące produkcyjną działalność rolniczą,
ubezpieczone w KRUS (przynajmniej jeden z właścicieli);
* nie mogą uczestniczyć właściciele trzech najbezpieczniejszych gospodarstw etapu
regionalnego i wojewódzkiego z poprzednich 3 lat;
* nie mogą uczestniczyć zdobywcy I miejsca w finale krajowym poprzednich Edycji.

Konkurs przebiegać będzie w trzech etapach: regionalnym, wojewódzkim i centralnym.

Warunkiem udziału w Konkursie jest dokonanie zgłoszenia na formularzu dostępnym w

Oddziale Regionalnym KRUS w Koszalinie, w podległych Placówkach Terenowych oraz

na stronie internetowej Kasy www.krus.gov.pl.


 

 
Studniówka w Zespole Szkół Nr 1
09.02.2015.

Studniówka w Zespole Szkół Nr 1

 

– Dzisiaj zabawa do rana, a od poniedziałku tylko i wyłącznie zakuwanie! To zdanie najczęściej słyszeliśmy na piątkowym balu studniówkowym, który odbył się w Zespole Szkół nr 1 w Choszcznie. W scenerii kasyna, poloneza zatańczyło aż 235. maturzystów.

 

Czytaj całość
 
Grają jak równy z równym
09.02.2015.
Gavia Choszczno - Grają jak równy z równym
CHOSZCZNO. Młodzi piłkarze SPN Szamotuły i UKP Zielona Góra triumfowali w turniejach Gavia Cup, które w minioną sobotę i niedzielę rozegrano w hali sportowej Zespołu Szkół nr 2 w Choszcznie. W tym roku był to o już siódmy turniej, w którym uczestniczyły drużyny Gavii Choszczno. W ubiegły weekend na podium nie stanęły, ale nieco wcześniej ekipa z rocznika 2006 zwyciężyła we Wronkach, a starsi o sześć lat koledzy zajęli drugie miejsce w turnieju BATI Gavia Cup 2015.

Czytaj całość
 
Kierunek Choszczno 70!
06.02.2015.
Kierunek Choszczno 70!
 
CHOSZCZNO. To tytuł historycznej inscenizacji, na którą zapraszamy już w najbliższą sobotę (21 lutego o godzinie 14) do leżącego w centrum miasta Parku Moniuszki. Ponad stu rekonstruktorów, uzbrojonych w oryginalną broń, w asyście m.in. armat, wozów pancernych i niszczyciela czołgów przypomni jak to 70 lat temu Rosjanie zdobyli mocno ufortyfikowane Arnswalde. Te żywe lekcje historii z każdym rokiem przyciągają coraz więcej widzów.


Czytaj całość
 
Zabawa i lalki
06.02.2015.
CHOSZCZNO. Do końca karnawału pozostały tylko dwa tygodnie, więc zabawy trwają w najlepsze. Wczoraj odwiedziliśmy Przedszkole nr 5 w Choszcznie, gdzie oprócz balu był też spektakl przygotowany przez rodziców oraz kiermasz własnoręcznie zrobionych lalek. Dochód z nich przeznaczony będzie na akcję UNICEF.
Czytaj całość
 
Zapraszamy
05.02.2015.
Gavia CUP
Gavia CUP
 
Choszczno - Zawsze trzeba wracać do domu
03.02.2015.
Choszczno - Złote gody - Wojciechowscy
CHOSZCZNO. W niedzielę w Urzędzie Stanu Cywilnego HELENA i JERZY WOJCIECHOWSCY odznaczeni zostali Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Jubilaci twierdzą, że doskonale pamiętają dzień, w którym się poznali. Jednak zapytani o okoliczności wzajemnego zauroczenia, pani Helena mówi, że było to w Choszcznie, a pan Jerzy, że… w Barlinku. 
Czytaj całość
 
PIT przez Internet
04.02.2015.
PIT przez Internet
 
CHOSZCZNO. Naczelnik Urzędu Skarbowego informuje o możliwości złożenia deklaracji podatkowej za dochody osiągnięte w 2014 r. przez Internet.

Czytaj całość
 
Choszczno - Na ferie zjechała cała Polska
02.02.2015.
Choszczno - Na ferie zjechała cała Polska  CHOSZCZNO. Turnieje tenisa stołowego i badmintona, nauka nurkowania, warsztaty detektywistyczne, lekcje tańca i plastyki  i rekordowa frekwencja w zawodach szachowych, to najważniejsze akcenty zakończonych wczoraj ferii. W naszym mieście spędziły je dzieci m.in. ze Świnoujścia i Wolina, a już  niebawem przyjadą kolejne grupy z Poznania. – Już trzeci raz ferie spędzam w Choszcznie i zapewniam, że nigdy się tu nie nudziłam – powiedziała nam wczoraj krakowianka KAROLINA WOJCIECHOWSKA.

Czytaj całość
 
Choszczno - One Billion Rising - Taneczny protest
28.01.2015.
Choszczno - One Billion Rising - Taneczny protest
CHOSZCZNO. Wczoraj w hali Zespołu Szkół nr 2 odbyła się druga próba do akcji „One Billion Rising”, którą w walentynki choszcznianie zaprotestują przeciwko przemocy wobec kobiet. Tym razem tańczyło już prawie 100 osób, w tym również Zespół Pieśni i Tańca Pyrzyce. – Chciałbym, by na finale, który odbędzie się 14 lutego wzięło udział przynajmniej z 500 osób – EDYTA TYBURCZY-KUJAWA zaprasza na kolejne treningi.

Czytaj całość
 
Spotkanie z poetą ks. kan. Sławomirem Kokorzyckim
02.02.2015.
CHOSZCZNO. Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Dąbrowskiej zaprasza (4 lutego o 17.00) do Czytelni dla Dorosłych na spotkanie z poetą, kapłanem, społecznikiem ks. kan. SŁAWOMIREM KOKOKORZYCKIM w ramach promocji nowego tomiku poetyckiego pt. „Tobie…”.


Spotkanie z poetą ks. kan. Sławomirem Kokorzyckim
Czytaj całość
 
Efekty już widać
28.01.2015.
Choszczno - Policja - Roczna odprawa
CHOSZCZNO. Wczoraj choszczeńscy policjanci podsumowali 2014 rok. Wszyscy zgodnie uważają, że powinniśmy czuć się bezpieczniej. - Choćby dlatego, że wykryliśmy prawie 85 procent wszystkich przestępstw, a po naszych drogach jeździ mniej pijanych kierowców – mówił komendant mł. insp. IRENEUSZ WINNICKI. Podkreślał, że to efekt prawie 28 tys. kontroli stanu trzeźwości, czyli dwukrotnie więcej niż w roku 2013. Komendant wojewódzki insp. JAROSŁAW SAWICKI wystawił im szóstkę i stwierdził, że należą do najlepszych w województwie zachodniopomorskim.

Czytaj całość
 
Czapeczkowcy lekko namieszali
26.01.2015.
Czapeczkowcy lekko namieszali CHOSZCZNO. W rozegranej wczoraj ostatniej kolejce Choszczeńskiej Ligi Halowej Piłki Nożnej padło kilka zaskakujących wyników. Dwie porażki choszczeńskich strażaków (PSP Choszczno) wykorzystali piłkarze Orła Bierzwnik i to oni zostali mistrzami sezonu 2014/2015.

Czytaj całość
 
Dla morsów było za ciepło
26.01.2015.
Choszczno - Dla morsów było za ciepło CHOSZCZNO. Wczoraj w południe w jeziorze Klukom hartowało się ponad 100. morsów z Pomorza Zachodniego i Ziemi Lubuskiej. – Stopień powyżej zera to dla nas zdecydowanie za ciepło – na brak mrozu i lodu narzekała Agnieszka.


Czytaj całość
 
Choszczno - Klimat tworzą pasjonaci
23.01.2015.
Choszczno - Klimat tworzą pasjonaci

CHOSZCZNO. Pławianin HUBERT WAJDA, choszcznianin MICHAŁ IWANYK i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Choszcznie zostali bohaterami feryjnego turnieju tenisa stołowego, który wczoraj w hali sportowej Zespołu Szkół nr 1 zorganizowało Centrum Rekreacyjno-Sportowe w Choszcznie . W zawodach wystartowało ponad 70 zawodników z Choszczna, Korytowa, Sławęcina, Zieleniewa, Pławna, Pełczyc, Stargardu Szczecińskiego i Szczecina.


Czytaj całość
 
Morsy
19.01.2015.
 
Choszczno - Ferie na półmetku
22.01.2015.
Choszczno - Ferie na półmetku
CHOSZCZNO. Mimo tego, że nie ma śniegu i lodu, to jednak Choszczeński Dom Kultury i Centrum Rekreacyjno-Sportowe w Choszcznie zadbali o to, by ci co zostali w mieście, nie musieli się nudzić. Wczoraj odbył się turniej tenisa stołowego, w którym wzięli udział nawet Koreańczycy. Dzisiaj królują wokaliści i zespoły muzyczne. My szczególnie zapraszamy do wzięcia udziału m.in. w szkole nurkowania i nauce tropienia przestępców. W niedzielę z choszczeńskimi morsami (dzieci tylko z rodzicami)  będzie można spróbować kąpieli w jeziorze. 
 

Czytaj całość
 
Choszczno - Super protest
21.01.2015.
Choszczno - Super protest
CHOSZCZNO. „One Billion Rising” to akcja, która w Polsce organizowana jest po raz trzeci. W dużym skrócie chodzi o to, aby 14 lutego (dokładnie w walentynki), przy pomocy tańca zaprotestować przeciwko przemocy wobec kobiet. Do tej kampanii włączyło się także Choszczno. Na wczorajszej (pierwszej) próbie, która odbyła się w hali sportowej Zespołu Szkół nr 2 tańczyło około 80 pań. – Jeszcze jest dużo miejsca – mówi EDYTA TYBURCZY-KUJAWA, choszczeńska animatorka tego przedsięwzięcia. Mają racje panie, które twierdzą, że fajny byłby ten świat, gdybyśmy jego największe problemy społeczne rozwiązywali przy pomocy tańca.
 
Czytaj całość
 
Choszczno - Zasłużyli na uśmiech prezesa
21.01.2015.
Choszczno - Zasłużyli na uśmiech prezesa CHOSZCZNO. 18 drużyn, w tym 6 z naszej gminy walczyło w zorganizowanym już po raz 9. turnieju strażackich piątek z Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. W młodszej kategorii triumfowała ekipa z OSP w Raduniu. Grający w jej składzie JAKUB STARUS uznany został najlepszym bramkarzem turnieju. 
Czytaj całość
 
Choszczno - Faworyta jeszcze nie ma
20.01.2015.
Choszczno - Faworyta jeszcze nie ma
CHOSZCZNO. Już tylko jedna rudna pozostała do zakończenia Choszczeńskiej Ligi Halowej Piłki Nożnej. W tabeli prowadzą strażacy, czyli PSP Choszczno, jednak dopiero w najbliższą niedzielę dowiemy się kto ostatecznie zwycięży. O miejsca na podium walczy jeszcze pięć drużyn.

Czytaj całość
 
Choszczno - Studencko-wojskowa kolęda
19.01.2015.
Choszczno - Studencko-wojskowa kolęda
CHOSZCZNO. Wczoraj w kościele pw. św. Jadwigi Królowej wysłuchaliśmy kolęd i pastorałek w wykonaniu szczecińskiej Orkiestry Wojskowej oraz Chóru Kameralnego Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego.

Czytaj całość
 
Karnawał z diabłami
19.01.2015.
Sławęcin - Karnawał z diabłami
CHOSZCZNO. „Niebo – piekło”, to tytuł zabawy karnawałowej, która w piątek odbyła się w Szkole Podstawowej w Sławęcinie. Myli się ten, kto myśli, że imprezę zdominowały anioły, bo diabłów było dwa razy tyle.

Czytaj całość
 
Akcja poboru krwi
19.01.2015.
 
Choszczno - Karnawał w pełni
16.01.2015.
Choszczno - Karnawał w pełni
CHOSZCZNO. Tegoroczny karnawał jest wyjątkowo barwny. My dzisiaj zajrzeliśmy do Przedszkola nr 1 i nr 2 w Choszcznie, gdzie wszyscy przenieśli się do krainy bajek.
(tk)

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 226 - 251 z 2658
Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2015 www.choszczno.pl.