WiększaMniejszyNormalny
28.05.2015.
Co? Gdzie? Kiedy? - Maj

AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Przetargi
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Zadaj pytanie Burmistrzowi
Odpowiedzi
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
EDG
eod
bip
eod
lcc
Kolporter RSS
Wrócili z kompletem medali
03.12.2014.
CHoszczno - Karate - Wrócili z kompletem medali
CHOSZCZNO. W Międzyzdrojach rozegrany został międzynarodowy turniej karate „Full Contact Oyama”. Trzykrotnie na podium tej imprezy stawali zawodnicy Choszczeńskiego Klubu Karate.

Czytaj całość
 
Choszczno - Pierwsza sesja nowej Rady Miejskiej
01.12.2014.
Choszczno - Pierwsza sesja nowej Rady Miejskiej
CHOSZCZNO. Dzisiaj po południu odbyła się pierwsza sesja wybranej w dniu 16 listopada Rady Miejskiej w Choszcznie. Jej przewodniczącym został BOGUSŁAW SZYMAŃSKI, a wiceprzewodniczącymi ANETTA BIKOWSKA i KAZIMIERZ CZAPIEWSKI. Wybrano też składy wszystkich komisji.

Czytaj całość
 
Zapal Światło Wolności
02.12.2014.
 Zapal Światło Wolności 
Instytut Pamięci Narodowej zachęca do upamiętnienia ofiar stanu wojennego poprzez zapalenie 13 grudnia o 19.30 symbolicznej świecy w oknach Państwa domów. W akcji może wziąć udział każdy.

 Zapal Światło WolnościKampania społeczna IPN nawiązuje do gestu solidarności, jaki wobec Polaków żyjących w stanie wojennym w Wigilię Bożego Narodzenia 1981 r. wykonały rzesze mieszkańców ówczesnego wolnego świata. W oknie Pałacu Apostolskiego w Watykanie zapłonęła wtedy świeca. Na znak jedności z rodakami zapalił ją papież Jan Paweł II. Do postawienia w oknach świec wezwał także prezydent USA Ronald Reagan, który w Bożonarodzeniowym orędziu do narodu powiedział: „Polacy zostali zdradzeni przez własny rząd. Ci, którzy nimi rządzą, oraz ich totalitarni sojusznicy obawiają się wolności, którą Polacy tak bardzo umiłowali. (…) Niech płomień milionów świec w amerykańskich domach będzie świadectwem, że światła wolności nie uda się zgasić”.
  
 
Choszczno das 12BZ - Artyleryjska kropla krwi
01.12.2014.
Choszczno das 12BZ - Artyleryjska kropla krwi
CHOSZCZNO. Już po raz trzeci w tym roku, w koszarach choszczeńskiego dywizjonu artylerii samobieżnej 12 Brygady Zmechanizowanej zorganizowana została akcja poboru krwi. – Za trzy dni obchodzić będziemy Święto Artylerii, więc tym razem postanowiliśmy, że oddamy krew pod hasłem „Artyleryjska kropla krwi” – informuje koordynator tego przedsięwzięcia st. chor. sztab. JACEK SCHMIDT.

Czytaj całość
 
Choszczno - USC - Uroczyste nadanie imienia
01.12.2014.
Choszczno - USC - Uroczyste nadanie imienia
CHOSZCZNO. W Urzędzie Stanu Cywilnego najczęściej widujemy uroczystości związane z zawarciem związku małżeńskiego lub obchodów ślubnych godów. SANDRA i JAKUB PIECZYŃSCY zdecydowali się na tzw. „naming ceremony" czyli na uroczyste nadanie imienia w obecności burmistrza i kierownika USC. – Diana, Elżbieta – z dumą zdradza imiona wnuczki ELŻBIETA TOMASZEWSKA.

Czytaj całość
 
Choszczno - ChLHPN - Mazurczak jak wino
30.11.2014.
Choszczno - ChLHPN - Mazurczak jak wino CHOSZCZNO. Wczoraj już po raz dwunasty swoje rozgrywki zainaugurowała Choszczeńska Liga Halowej Piłki Nożnej. Po rozegraniu trzech spotkań prowadzą choszczeńscy strażacy (PSP), którzy jako jedyni nie przegrali żadnego meczu. W klasyfikacji najskuteczniejszych prowadzi PAWEŁ LEWANDOWSKI, który ma na swoim koncie już osiem goli.

Czytaj całość
 
Choszczno - Mamy kolejnego biskupa
28.11.2014.
Choszczno - Mamy kolejnego biskupa
CHOSZCZNO.   22 listopada Papież Franciszek mianował ks. prof. HENRYKA WEJMANA,  dziekana Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Szczecińskiego, biskupem pomocniczym Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. Nominat urodził się 17 grudnia 1959 roku w Choszcznie. W Suliszewie został ochrzczony, tu też mieszka jego matka i najmłodszy brat z rodziną. Święcenia biskupie przyjmie 20 grudnia 2014 r. w szczecińskiej Bazylice Archikatedralnej.

Czytaj całość
 
Choszczno - Szlachetna Paczka
28.11.2014.
 Choszczno - Szlachetna Paczka
 CHOSZCZNO. „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!” to hasło Szlachetnej Paczki, projektu Stowarzyszenia Wiosna, które wywołać może uśmiech na twarzy dziecka, a także całej rodziny. Pomaga już KAMIL STOCH i cała drużyna skoczków, SZYMON MAJEWSKI i siostry RADWAŃSKIE. Możemy wesprzeć także i my. W województwie zachodniopomorskim na pomoc czeka jeszcze ponad 100, a w Choszcznie i okolicy osiem rodzin.

Czytaj całość
 
Jak Dawid z Goliatem
27.11.2014.
Choszczno - Jak Dawid z Goliatem CHOSZCZNO. Wczoraj wieczorem w Arenie Szczecin mecz piłki ręcznej pomiędzy Gaz-System Pogoń Szczecin i Orlen Wisłą Płock obejrzało około dwa tys. widzów. Była wśród nich 40-osobowa grupa kibiców z Choszczna. Zdziesiątkowana chorobami i kontuzjami ekipa Pogoni przegrała 29:37 (17:19), jednak warto było obejrzeć w akcji drugą i trzecią drużynę rozgrywek Superligi.

Czytaj całość
 
Choszczno - Foka - Dobry prognostyk
27.11.2014.
Choszczno - Foka - Dobry prognostyk CHOSZCZNO. Ponad 200 zawodników wzięło udział w Ogólnopolskim Mityngu Pływackim „Laguna Cup 2014”, który w minioną sobotę rozegrano w Gryfinie. Zawodnicy UKS zdobyli tam 12 medali. Indywidualnie najlepiej spisali się IGOR GRZESIK i BARTEK PIEŃKOWSKI. Pierwszy z nich wywalczył trzy złote medale, a drugi uznany został za najlepszego zawodnika w swoim roczniku.

Czytaj całość
 
Dorosła do malowania zapachu
26.11.2014.
Choszczno - Iza Berdowska - Dorosła do malowania zapachu
CHOSZCZNO. Wczoraj w Małej Galerii Choszczeńskiego Domu Kultury odbył się wernisaż wystawy obrazów gorzowianki IZY BERDOWSKIEJ. – Wyjątkowość tego wydarzenia polega na tym, że wszystkie prace wykonane zostały tą samą, wręcz wirtuozerską techniką – zaprasza do zwiedzania MAŁGORZATA KOZŁOWSKA.
 
Czytaj całość
 
Zaczynają dominować
26.11.2014.
Choszczno - Unihokej - Zaczynają dominować
CHOSZCZNO. Wczoraj (25listopada) w sali sportowej Szkoły Podstawowej w Korytowie odbyły się mistrzostwa szkół podstawowych w unihokeju. Największe powody do radości miał MAREK PLUTA, wuefista ze szkoły w Sławęcinie, bo to właśnie jego podopieczni  stanęli na najwyższym stopniu podium.

Czytaj całość
 
Wdzięczność większa od wzrostu
25.11.2014.
Choszczno - Wdzięczność większa od wzrostu
CHOSZCZNO. W 12 Brygadzie Zmechanizowanej w Szczecinie przeprowadzono wybory Podoficera Roku. Nikogo nie zdziwi chyba fakt, że po ten tytuł sięgnął częsty bywalec naszej strony internetowej, czyli st. chor. sztab. JACEK SCHMIDT (na zdjęciu z żoną i córkami). – Sportowiec, honorowy krwiodawca, społecznik, żołnierz z krwi i kości – mówią o nim koledzy.

Czytaj całość
 
Od klasyki po diabelskie skrzypce
24.11.2014.
Choszczno - Wizytówka - Od klasyki po diabelskie skrzypce
CHOSZCZNO. Piątkowo-sobotnia „Wizytówka”, czyli przegląd solistów i zespołów działających przy Choszczeńskim Domu Kultury zgromadził prawie 200 wykonawców. – Jeszcze kilka lat temu na scenie dominowały dzieci i młodzież. Dziś również jest ich dużo, ale coraz więcej dorosłych próbuje swoich sił, zarówno w śpiewie, jak i tańcu – komentuje to wydarzenie dyrektor MAŁGORZATA KOZŁOWSKA.
 
Czytaj całość
 
Choszczno - Wybory 2014 - Wiemy już więcej
19.11.2014.
Choszczno - Wybory 2014 - Wiemy już więcej
CHOSZCZNO. Niestety nadal nie działa strona PKW i nie możemy dokładnie przeanalizować rezultatów niedzielnych wyborów. Wczoraj podaliśmy te nieoficjalne, a dziś prezentujemy wyniki jakie osiągnęli wszyscy kandydaci.  Burmistrzem Choszczna został ROBERT ADAMCZYK, do Rady Miejskiej w Choszcznie najwięcej, bo aż 15 (na 21) wprowadził Komitet Wyborczy Centrum Samorządowe – Odrodzenie. W wyborach do Rady Powiatu Choszczeńskiego najwyższy wynik osiągnął ADAM ANDRIASZKIEWICZ, który startował z listy KWW PSL i zdobył 793 głosy.

Czytaj całość
 
Wyniki wyborów - Jeszcze nieoficjalne
18.11.2014.
Choszczno - Wyniki wyborów - Jeszcze nieoficjalne  Choszczno - Wyniki wyborów - Jeszcze nieoficjalne   CHOSZCZNO. Choć jeszcze czekamy na oficjalne podsumowanie tegorocznych wyborów samorządowych, to jednak już dziś możemy poinformować, że wyborach na burmistrza zwyciężył ROBERT ADAMCZYK, który już w pierwszej turze zdobył 56,19 procent głosów. W wyborach do Rady Miejskiej w Choszcznie 15 mandatów otrzymali kandydaci z KWW Centrum Samorządowe, pod dwa z KWW Przyjazna Gmina i Forum Choszczeńskie i jeden z KWW Beata Mitera Dla Choszczna.

Czytaj całość
 
II edycja konkursu pn. Poszukiwacze Smaków
24.11.2014.
II edycja konkursu pn. „Poszukiwacze Smaków”
 
Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego ogłosił II edycję konkursu pn. „Poszukiwacze Smaków”, którego celem jest wyłonienie nowych produktów/potraw. Mogłyby one zostać wpisane na Listę Produktów Tradycyjnych prowadzoną przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu województwa zachodniopomorskiego.


Czytaj całość
 
Wizytówka w ChDK
18.11.2014.
Wizytówka w ChDK

CHOSZCZNO. W piątek o 17.30 i w sobotę o 17.00 Choszczeński Dom Kultury zaprasza na „Wizytówkę”, podczas której zaprezentują się zespoły artystyczne działające w tej placówce. W pierwszym dniu (21 listopada) wystąpią: wokaliści i tancerze, a w drugim (22 listopada) m.in.:  młodzieżowe zespoły muzyczne Metro i Fishing Group, zespół wokalny Mirage, Iluzja, My, Zespół Pieśni i Tańca Stobniczanie, Kapela Ludowa a także, Orkiestra Dęta oraz Chór Pogodna Jesień.


Czytaj całość
 
Gavia Choszczno vs. Jeziorak Szczecin
19.11.2014.
Gavia Choszczno vs. Jeziorak Szczecin

CHOSZCZNO. Zapraszamy wszystkich kibiców Gavii na ostatni mecz w rundzie jesiennej! Gavia Choszczno zmierzy się z Jeziorakiem Szczecin w sobotę (22 listopada) - Stadion Miejski w Choszcznie, godz. 13.00.

 
Biuletyn - listopad 2014
18.11.2014.
Zachęcamy do lektury najnowszego wydania Biuletynu Choszczeńskiego.
 
Pobierz: Biuletyn Choszczeński - listopad 2014 - kliknij w obrazek. 
(ze względu na dużą zawartość plik może się długo ładować)
 
  Biuletyn Choszczeński - listopad 2014
 
WOŚP ruszył
18.11.2014.
WOŚP ruszył

CHOSZCZNO. Dla podtrzymania standardów leczenia dzieci na oddziałach  pediatrycznych i onkologicznych oraz dla godnej opieki medycznej seniorów to hasło XXIII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który 11 stycznia 2015 roku odbędzie się również w naszym mieście.

Czytaj całość
 
Remonty w Jedynkach
14.11.2014.
Remonty w „Jedynkach”
CHOSZCZNO. Dzisiaj w Urzędzie Miejskim w Choszcznie burmistrz ROBERT ADAMCZYK i ANNA MIECZKOWSKA Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego podpisali porozumienie dzięki, któremu Gmina Choszczno otrzyma z kasy Urzędu Marszałkowskiego 40 tys. -  Dzięki, tym funduszom wyremontujemy dach sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 1 w Choszcznie – powiedział burmistrz.
Oprócz Gminy Choszczno swoje umowy z Urzędem Marszałkowskim podpisali także Gmina Pełczyce oraz Starostwo Powiatowe. Powiat za pozyskane środki wyremontuje małą salę gimnastyczną przy Zespołu Szkół nr 1.

 
Choszczno - PZW - Są nowe rekordy
13.11.2014.
Choszczno - PZW - Są nowe rekordy  CHOSZCZNO. 110 zawodników wystartowało w Ogólnopolskich Zawodach Wędkarskich Par, które we wtorek na jeziorze Raduń zorganizowało Koło PZW nr 1 w Choszcznie. W imprezie wystartowało wielu mistrzów Pomorza Zachodniego, Ziemi Lubuskiej i Wielkopolski, w tym także mistrzyni Polski KRYSTYNA MUSIATOWICZ, jednak dość niespodziewanie wszystkich pogodził rodzinny team RYSZARD i EMIL GRZELCZAKOWIE z Zieleniewa.

Czytaj całość
 
Niepodległościowe rozdania
13.11.2014.
Choszczno - Brydż sportowy - Niepodległościowe rozdania CHOSZCZNO. O tym, że trzynastka nie musi być wcale pechowa, przekonali się: choszcznianin ANDRZEJ ŻMUDA i szczecinian GRZEGORZ KAŹMIERCZAK. Grając w parze sięgnęli po zwycięstwo w 13. turnieju brydża, który we wtorek rozegrano z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Najlepszą parą z naszego powiatu okazał się duet: ZYGMUNT LASKOWSKI (Objezierze) - WALDEMAR OSTROWSKI (Krzęcin), którzy zajęli szóste miejsce.

Czytaj całość
 
W polsko-francuskim klimacie
12.11.2014.
Choszczno - W polsko-francuskim klimacie CHOSZCZNO. Wczorajsza msza św. i odsłonięcie tablicy, zakończyły tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości, a także cykl imprez związanych z 75. rocznicą utworzenia Oflagu II B. W sobotę (8 listopada) ANDRZEJ SZUTOWICZ odkrywał kulisy napisania książki „Oflag II B Arnswalde. Jenieckie losy”, a w poniedziałek (10 listopada) młodzież z Zespołu Szkół nr 1 w Choszcznie zaprezentowała widowisko zatytułowane „Mojej Ojczyźnie”. 
Czytaj całość
 
Spotkanie z Papugą
10.11.2014.
Choszczno - Grunwald - Spotkanie z Papugą
Choszczno - Grunwald - Spotkanie z Papugą CHOSZCZNO. W sobotę w hali gimnazjum odbył się mecz piłkarski Grunwald kontra Grunwald. Spotkanie zakończyło się wynikiem 6:6, ale nie o rezultat tu chodziło, lecz przede wszystkim o spotkanie po latach. Na boisku zobaczyliśmy piłkarzy, którzy występowali w Grunwaldzie nawet w latach 60. To wszystko za sprawą STEFANA GRABARCZYKA, byłego piłkarza i mieszkańca Choszczna, który w 1988 r.  wyemigrował za granicę. – Nie zapominam o moim rodzinnym mieście. Tu mam rodzinę, przyjaciół, a przede wszystkim całą rzeszę tych, z którymi grałem w piłkę nożną – powiedział nam popularny Papuga.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 226 - 251 z 2587
Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2015 www.choszczno.pl.