WiększaMniejszyNormalny
08.02.2016.
Co? Gdzie? Kiedy? Luty

  

AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Przetargi
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ
EDG
eod
bip
eod
lcc
Kolporter RSS
Medal za dobre serce
21.07.2015.
Choszczno - Jacek Schmidt - Medal  za dobre serce
CHOSZCZNO – SZCZECIN. W miniony piątek (17 lipca) w sali sesyjnej Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego odbyło się spotkanie, podczas którego odznaczeni zostali członkowie Wojskowego Klubu Honorowych Dawców Krwi. Medal  za zasługi dla Stowarzyszenia Dam i Kawalerów Orderu Świętego Stanisława otrzymał również st. chor. sztab. JACEK SCHMIDT (na zdjęciu z lewej strony) z Choszczeńskiego Dywizjonu Artylerii Samobieżnej. To on w naszej jednostce był pomysłodawcą i systematycznie organizuje akcję nazywaną „Artyleryjską kroplą krwi”.

Czytaj całość
 
Anioł mój zapowiada nową płytę
21.07.2015.
Szepty i Krzyki - Anioł mój zapowiada nową płytę CHOSZCZNO. Po wakacjach Szepty i Krzyki zaprezentują swoją najnowszą płytę. Tym razem w komplecie otrzymamy także tomik wierszy ARTURA SZUBY. O tym, co i jak będziemy informować na bieżąco, a już dzisiaj zapraszamy do wysłuchania piosenki zatytułowanej „Aniele mój”,  muzycznego pilota zapowiadanego wydawnictwa. Utwór ten znalazł się również na składance promocyjnej wydawnictwa Requiem Records, którą będzie można otrzymać m.in. na najbliższym przystanku Woodstock. 
 
Czytaj całość
 
Najważniejsze, że puchar został w Choszcznie
20.07.2015.
Najważniejsze, że puchar został w Choszcznie
 
CHOSZCZNO. W miniony weekend na jeziorze Klukom rozegrano trzecią, finałową rundę Międzynarodowego Pucharu Polski w Kajak Polo. W najbardziej prestiżowej, czyli pierwszej dywizji zwyciężyła drużyna MOSW II CHOSZCZNO. W drugiej triumfowała kobieca drużyna  MOSW CHOSZCZNO, a w trzeciej  UKS Set Kaniów. Choszcznianie PAULINA KWIATKOWSKA i HUBERT MIGDALSKI uznani zostali najlepszymi zawodnikami turnieju.
Czytaj całość
 
Nasi popłynęli
20.07.2015.
Choszczno - Kostrzyn - Memoriał Szczudlińskiego - Nasi popłynęli
CHOSZCZNO. W sobotę i niedzielę na Odrze koło Kostrzyna odbyły się szóste zawody spławikowo-gruntowe par „Memoriał Sławomira Szczudlińskiego”. Zwyciężył team z Dębna Lubuskiego JÓZEF KWIETNIEWSKI – JAN MAŁYSZ, który w drugim dniu złowił prawie 25 kilogramów ryb. Pary z Koła PZW nr 1 w Choszcznie, które już tu kilkakrotnie wygrywały tę imprezę, tym razem nie załapały się do pierwszej dziesiątki.  
Czytaj całość
 
Choszczno - Święto Policji - Stopek ma już 10 lat
17.07.2015.
 Choszczno - Święto Policji - Stopek ma już 10 lat CHOSZCZNO. Dzisiaj przed południem w Choszczeńskim Domu Kultury odbyła się odprawa z okazji Święta Policji. Ten dzień jest też bardzo szczególny dla policjantek, które w tym roku obchodzą 90-lecie służby kobiet w policji. W 1925 roku było ich 30, dzisiaj w Polsce służy ich aż 14 tys., a w naszej komendzie jest ich 12. Na długo ten dzień zapamiętają też: PAWEŁ KORAL, DAWID KWAŚNY, ALDONA LITERTOWICZ, PIOTR ŁABAJ, PATRYK MARCINIAK i WOJCIECH PRUS, którzy otrzymali pierwsze belki, czyli awansowani zostali na starszych posterunkowych
Czytaj całość
 
Choszczno - Zapraszamy do kibicowania
16.07.2015.
Choszczno - Zapraszamy do kibicowania - Puchar Polski Kajask Polo 2015 CHOSZCZNO. 18 i 19 lipca w naszym mieście rozegrany zostanie finał Pucharu Polski w Kajak Polo. Mówią o tym m.in. kajaki, które organizatorzy zainstalowali w naszej fontannie. Już zapraszamy wszystkich kibiców na to wydarzenie, a przy okazji przypominamy, że trzy lata temu w tej samej fontannie prezentowali się również zawodnicy, których promował znany lalkarz Kony.
Czytaj całość
 
Akademia jeszcze powróci
16.07.2015.
Choszczno - Akademia jeszcze powróci CHOSZCZNO. Kolorowo, wesoło i bajecznie, tak najkrócej wypada podsumować 18-przystankową podróż Akademii Pana Kleksa, czyli imprez, które w ramach wakacyjnej oferty dla dzieci zorganizowali pracownicy Choszczeńskiego Domu Kultury. – Dokładnie tego nie policzyliśmy, ale zabawiło się z nami ponad trzy tysiące dzieci – mówi pani „C”, czyli IWONA POTAPSKA. Wczoraj na Osiedlu Południowym, a dokładniej na betlejemskiej plaży razem z choszcznianami bawiła się kilkudziesięcioosobowa grupa kolonistów z Przemyśla. Pojawili się też nasi harcerze i zuchy.
Czytaj całość
 
Wąskotorówką ze Sławęcina do Choszczna
15.07.2015.
Wąskotorówką ze Sławęcina do Choszczna
CHOSZCZNO. Największym zakładem w przedwojennym Choszcznie (niem. Arnswalde) była cukrownia. Wybudowana już w 1894 roku, produkcję rozwijała na bazie buraka cukrowego, uprawianego na terenie całego powiatu. W książce dr. GRZEGORZA JACKA BRZUSTOWICZA „Ostatnie stulecie miasta Arnswalde” znajdziemy m.in. informację o tym, że w 1938 roku produkowano tu prawie dwa tys. ton melasy, a w pobliskiej fabryce cukierków produkowano ponad tysiąc ton słodyczy. Przypominamy o tym, bo wówczas do cukrowni prowadziły aż trzy linie wąskotorowe. Jedną z nich historyk SŁAWOMIR GIZIŃSKI, wspólnie z choszczeńskimi gimnazjalistami, próbowali odkryć.
Czytaj całość
 
Choszczno - Historyczny sukces sportowców ze Sławęcina
14.07.2015.
Choszczno - Historyczny sukces sportowców ze Sławęcina
CHOSZCZNO. Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy podsumował rywalizację szkół w roku szkolnym 2014/2015. Nieco zaskoczyło wszystkich to, że tym razem najwyżej z naszych placówek oświatowych uplasowała się Szkoła Podstawowa w Sławęcinie. Podopieczni MARKA PLUTY zajmując 30 miejsce, w zdecydowany sposób poprawili wyniki z lat poprzednich. Przypomnijmy, że w 2014 uplasowali się na 165., a dwa lata temu zajęli 216. miejsce. Wracając do roku 2013 warto też wspomnieć, że wówczas w województwie triumfowała Szkoła Podstawowa nr 3 w Choszcznie.  
Czytaj całość
 
Choszczno - 10-latkowie z Foki na 13 miejscu w Polsce
13.07.2015.
Choszczno - 10-latkowie z Foki na 13 miejscu w Polsce CHOSZCZNO. W tegorocznej rywalizacji Ogólnopolskich Drużynowych Zawodów Pływackich dzieci do 10 lat wystartowało aż 176 klubów. 13 miejsce wywalczyli zawodnicy UKS Foka Choszczno. Indywidualnie najwyżej uplasował się BARTŁOMIEJ PIEŃKOWSKI, który w stawce 540 pływaków zajął 18 miejsce.

Czytaj całość
 
Finał pucharu polski
13.07.2015.
 
Informacja dla przedsiębiorców
14.07.2015.
 
 Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego zaprasza PRZEDSIĘBIORCÓW do zgłaszania POTRZEB ROZWOJOWYCH będących podstawą do tworzenia założeń konkursowych, w szczególności na DOTACJE ZE ŚRODKÓW UNIJNYCH dla przedsiębiorców oraz jednostek samorządu terytorialnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020.
Czytaj całość
 
Choszczno - Do trzech razy sztuka
13.07.2015.
Choszczno - Wędkarski Puchar ZPM Ozimerk CHOSZCZNO. – Faworyt padł – tak najkrócej wypadałoby skomentować rozegrane w niedzielę, trzecie zawody wędkarskie o puchar ZPM Ozimek. Tym razem JERZY PILARSKI musiał uznać wyższość, zarówno KAMILA TRAWIŃSKIEGO (na zdjęciu), jak i WOJCIECHA TOKARSKIEGO. Okazały lin (1,95 kg ) nie trafił na patelnię, lecz otrzymał całusa i wrócił do wody.

Czytaj całość
 
Koper? Nie, to groźny barszcz Sosnowskiego
13.07.2015.
 Koper? Nie, to groźny barszcz Sosnowskiego
 
CHOSZCZNO Barszcz Sosnowskiego - dwu, nawet trzymetrowe rośliny przypominające koper. Na terenie naszej gminy spotkamy je rzadko, głównie przy drogach i rowach, ale już w sąsiednich gminach rośnie go bardzo dużo. Jego imponujące rozmiary sprawiają, że chcemy go dotknąć, zrobić zdjęcie. Róbmy to ostrożnie, bo to wyjątkowo toksyczna roślina! Jej dotknięcie grozi nam poparzeniem II i III stopnia. Leczenie trwa kilka miesięcy, a skutki poparzenia będziemy odczuwać nawet przez kilka lat. Pamiętajmy o tym podczas spacerów czy rowerowych wycieczek.

Czytaj całość
 
Odbiór odpadów
10.07.2015.
15 PAŹDZIERNIKA 2015
(CZWARTEK)
CHOSZCZNO
wszystkie posesje za światłami
w kierunku PKP
Odbiór Odpadów WIELKOGABARYTOWYCH
STARE MEBLE, ZUŻYTY SPRZĘT RTV I AGD
 
 
Czytaj całość
 
Odbiór odpadów
10.07.2015.
21 i 22 PAŹDZIERNIKA 2015
Odbiór Odpadów
WIELKOGABARYTOWYCH
Z TERENÓW WIEJSKICH GMINY CHOSZCZNO STARE MEBLE, ZUŻYTY SPRZĘT RTV I AGD
 
*23 października 2015 - dodatkowy termin zbórku odpadów w przypadku dłużej ilości  
 
Akademia Pana Kleksa na półmetku
08.07.2015.
 
 
CHOSZCZNO. To już półmetek wakacji w Akademii Pana Kleksa. Choszczeński Dom Kultury odwiedził już Piasecznik, Korytowo, Choszczno, Stradzewo, Wardyń, Radaczewo, Rzecko, Suliszewo i Stary Klukom. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji oraz na następne przystanki akademii do Sławęcina, Zamęcina, Kołek, Sulina, Zwierzynia, Radunia, Gleźna i na Osiedle nr 4 w Choszcznie.

Czytaj całość
 
Choszczno - PSP - Forma nie uciekła
07.07.2015.
Choszczno - PSP - Forma nie uciekła CHOSZCZNO. Dokładnie tydzień temu pisaliśmy o dużym sukcesie choszczeńskich strażaków, którzy w międzynarodowych zawodach Firefighter Combat Challenge i Toughest Firefighter Alive w Toruniu zdobyli aż trzy złote medale (art. W końcu rozpracowali Słoweńców). Od 2 do 5 lipca w niemieckim Ediger-Eller choszcznianie wzmocnieni zawodnikiem z KP PSP Białogard wywalczyli złoto w rywalizacji sztafetowej. Indywidualnie srebrne medale zdobyli MAREK GARBICZ i MATEUSZ WOJCIESZAK.

Czytaj całość
 
Choszczno - Łazy - Szachy - Bartek już miesza
07.07.2015.
Choszczno - Łazy - Szachy - Bartek już miesza
CHOSZCZNO. Ponad 120 zawodników wystartowało w szachowej XVI Wojewódzkiej Olimpiadzie Młodzieży, która rozegrana została w nadmorskich Łazach. Z 21-osobowej  trójkowo-skoczkowej ekipy najlepiej spisał się BARTOSZ KOWALIK, który w kategorii C12 zajął trzecie miejsce. – Niewiele brakło, a zupełnie by namieszał z dużo wyżej notowanym od siebie zawodnikom – komentuje ten sukces GRZEGORZ WINIARSKI. Podkreśla, że do zwycięstwa brakło mu tylko pół punktu.
 
Czytaj całość
 
Wakacyjne spotkania z Panem Kleksem
07.07.2015.
 
PIASECZNIK – RADACZEWO . Podobnie jak w poprzednich latach, także w tym roku Choszczeński Dom Kultury przygotował dla dzieci wakacyjne atrakcje. Tym razem są to spotkania z Akademią Pana Kleksa. – Dla dzieci to świetny sposób na nudne popołudnie – mówi ANDRZEJ SZYSZ, sołtys z Radaczewa.
Czytaj całość
 
Choszczno - PZW - Faworyci poza podium
06.07.2015.
Choszczno - PZW - Faworyci poza podium CHOSZCZNO. Nie ŁYDKA, PILARSKI, SOSNOWSKI czy ŁAKOS lecz CZESŁAW POKORA został triumfatorem piątej edycji spławikowych zawodów wędkarskich o puchar firmy Tartak TOMASZ ZIENDA. W upalnych warunkach, rewelacyjnie poradzili sobie również TOMASZ KOSTRZEWSKI i BOGUSŁAW KRZYKAWIAK.


 
Czytaj całość
 
Grunwald, Piast, Gavia - piłkarskie wspomnienia
06.07.2015.
Choszczno - Piłkarskie wspomnienia
 
CHOSZCZNO. W sobotę na stadionie miejskim odbyło się pokoleniowe spotkanie piłkarzy, działaczy i kibiców związanych z choszczeńską piłką nożną. Przy takiej okazji nie mogło zabraknąć meczu, i tu „Starzy” 5:3 pokonali „Młodych”. Wybierając najlepszych piłkarzy, którzy grali w Grunwaldzie, Piaście i Gavii, uczestnicy imprezy zdecydowali o tym, że na bramce nie miał sobie równych ZDZISŁAW GICEWICZ, na pozycji obrońcy JÓZEF PAWŁOWSKI, pomocnika HENRYK PAWŁOWSKI, a w ataku SŁAWOMIR MALIGŁÓWKA.  Za najlepszego zawodnika, który kiedykolwiek występował w choszczeńskiej drużynie uznano JAROSŁAWA ĆWIEKA, a tytuł najbardziej "koleżeńskiego" piłkarza otrzymał RAFAŁ BUDNIK.
 
Czytaj całość
 
Choszczno - OSP - Łatwiej wygrać w powiecie niż w gminie
03.07.2015.
Choszczno - OSP - Łatwiej wygrać w powiecie niż w gminie
CHOSZCZNO. Z racji organizacji Choszczeńskiej Sobótki nie mogliśmy być na powiatowych zawodach sportowo-pożarniczych jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, które odbyły się w Drawnie. Tytuł artykułu, to komentarz ochotników z Kołek, których drużyny zwyciężyły, zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn. Nasi, tzn. Zamęcin i Zwierzyn rozdawali karty także w rywalizacji Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 226 - 251 z 2878
Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2016 www.choszczno.pl.