WiększaMniejszyNormalny
22.07.2014.

 

 Co? Gdzie? Kiedy? - lipiec

 

  

AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Przetargi
Z kart historii
Kluby sportowe
Zadaj pytanie Burmistrzowi
Odpowiedzi
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
 
EDG
eod
bip
eod
lcc
Kolporter RSS
Stopek ostrzega przed internetem
11.02.2014.
Stopek ostrzega przed internetem
CHOSZCZNO. Zgodnie z oczekiwaniami dzieci owacyjnie przyjęły spektakl „Wirtualne Stopkowe przygody”, który dzisiaj na scenie Choszczeńskiego Domu Kultury zaprezentowali policjanci z KPP w Choszcznie. Także dorośli byli pod wrażeniem tego co zobaczyli. – Obejrzałam wszystkie spektakle, które dotychczas policjanci zaprezentowali i stwierdzam, że za każdym razem bardzo pozytywnie mnie zaskakiwali… Brawo! – mówi ELŻBIETA SZYMANEK.

 
Czytaj całość
 
Stopek wkracza do internetu
10.02.2014.
Stopek wkracza do internetu
CHOSZCZNO Ponad 1700 dzieci obejrzy kolejne przygody policyjnego Stopka. Na premierę przedstawienia profilaktycznego, które tym razem zostało nazwane „Wirtualne Stopkowe przygody” zapraszamy już jutro (11 lutego) do Choszczeńskiego Domu Kultury. – Widownia już pełna, ale jeśli będzie trzeba, to dostawimy krzesła – mówi policyjny rzecznik JAKUB ZARĘBA.

Czytaj całość
 
Wszyscy wygrali
10.02.2014.
Wszyscy wygrali
CHOSZCZNO - SŁĄWĘCIN. „Dziadkowie kontra wnuki” to nazwa sportowej zabawy, która odbyła się w Szkole Podstawowej w Sławęcinie. – Zorganizowaliśmy ją w ramach ogólnopolskiej akcji „Szkoła w ruchu” – tłumaczy AGNIESZKA PLUTA.

Czytaj całość
 
Faworytów jest wielu
10.02.2014.
 Choszczno - PZW -  Faworytów jest wielu
CHOSZCZNO W sobotę i w niedzielę choszczeńscy wędkarze zmagali się w drugiej i trzeciej rundzie „Pucharu Czterech Jezior”. Na jeziorze Klukom triumfował TOMASZ REUTOWICZ, natomiast na jeziorze Raduń EUGENIUSZ SOSNOWSKI. W klasyfikacji generalnej prowadzi RYSZARD ŁYDKA. O tym, kto zostanie ostatecznym zwycięzcą przekonamy się w najbliższą niedzielę na zawodach, które rozegrane zostaną na jeziorze Żeńsko.
 


Czytaj całość
 
Bal karnawałowy w Przedszkolu nr 1
10.02.2014.
Bal karnawałowy w Przedszkolu nr 1

 

CHOSZCZNO. W piątek dzieciaki z Przedszkola nr 1 w Choszcznie, obejrzały „Bal u Gargamela”- przedstawianie przygotowane przez nauczycieli z „Jedynki”, a później bawiły się na pierwszym w tym roku balu karnawałowym. Zapraszamy do oglądania zdjęć…

Czytaj całość
 
Bezpłatna akcja sterylizacji kotów wolno żyjących
11.02.2014.
  Bezpłatna akcja sterylizacji kotów wolno żyjących
 
 
CHOSZCZNO Fundacja Przyjaciele Czterech Łap po raz drugi na terenie naszego miasta organizuje bezpłatną akcję sterylizacji miejskich kotów wolno żyjących.


Czytaj całość
 
Nie dajmy się naciągnąć
07.02.2014.
Nie dajmy się naciągnąć
CHOSZCZNO Rok temu w Polsce kilkanaście tysięcy przedsiębiorców próbowano naciągnąć na płatną rejestrację w Krajowym Rejestrze Informacji o Przedsiębiorcach. Tym razem kolejna „firma” próbuje zmusić nas do płacenia w bliżej nieokreślonym rejestrze przedsiębiorstw. Takowe zawiadomienia otrzymali także choszcznianie. – Jedynym rejestrem publicznym ewidencjonującym przedsiębiorców-osoby fizyczne jest Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej (CEiDG). Prowadzi ją Minister Gospodarki, a wpis do niej jest bezpłatny – ostrzega zastępca burmistrza ADAM ANDRIASZKIEWICZ.

Czytaj całość
 
Działania aktywizujące - ruszył III nabór!
06.02.2014.

CHOSZCZNO Już po raz trzeci Stowarzyszenie „Lider Pojezierza” zaprasza mieszkańców z gminy Choszczno, którzy objęci są Lokalną Strategią Rozwoju Pojezierza Myśliborskiego do składania wniosków o dofinansowanie realizacji działań aktywizujących w środowisku lokalnym.Czytaj całość
 
Nabór wniosków 2014
06.02.2014.


CHOSZCZNO Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego informuje o możliwości składania za pośrednictwem Stowarzyszenia „Lider Pojezierza” wniosków o przyznanie pomocy w ramach działania „Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej”, „Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw” oraz „Małe projekty”, tj. operacji, które nie odpowiadają warunkom przyznania pomocy w ramach działania Osi 3, ale przyczyniają  się do osiągnięcia  celów tej osi, objętych Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Czytaj całość
 
Choszczno  Przypadku nie było
04.02.2014.
Choszczno  Przypadku nie było CHOSZCZNO O końcowych wynikach 11 edycji Choszczeńskiej Ligi Halowej Piłki Nożnej pisaliśmy już tydzień temu. Na jej podsumowanie w minioną niedzielę rozegrano puchar ligi. Obydwa zwycięskie puchary odbierał WIESŁAW MAZURCZAK, kapitan drużyny Nadleśnictwa Choszczno.

Czytaj całość
 
Choszczno  PZW  Zawody na lodzie
04.02.2014.
Choszczno  PZW  Zawody na lodzie  CHOSZCZNO Wędkarze z Koła PZW nr 1 w Choszcznie w niedzielę zainaugurowali „Puchar Czterech Jezior”. Na lodzie jeziora Witoszyn najlepiej radził sobie RYSZARD ŁYDKA, który złowił prawie cztery kilogramy ryb. W najbliższą sobotę wędkarze zmierzą się na jeziorze Klukom, a w niedzielę na jeziorze Raduń. Za dwa tygodnie całość zamkną zmagania na jeziorze Żeńsko, oczywiście jeśli będzie jeszcze lód.

Czytaj całość
 
Ferie Zimowe 2014 - Program
03.02.2014.

Ferie Zimowe 2014 - Program  

CHOSZCZNO. Bogatą ofertę na tegoroczne ferie dla dzieci i młodzieży przygotował Choszczeński Dom Kultury oraz Centrum Rekreacyjno-Sportowe. Aktywni mogę m.in. nauczyć się podstawowych technik nurkowania , pograć w badmintona lub tenisa stołowego. Chętni mogą sprawdzić się także w zawodach na ergometrze wioślarskim. Jeśli tylko pogoda pozwoli czynne będzie naturalne lodowisko wraz z wypożyczalnią łyżew.  Przez cały okres ferii dla dzieci i młodzieży uczącej się wstęp na basen 3zł/h. Pamiętajcie zabrać ze sobą legitymację szkolną! W Choszczeńskim Domu Kultury  policjanci pokażą podstawowe techniki kryminalistyki. Będziemy mieli okazję poznać tajniki tańca klasycznego, współczesnego, hip-hopu czy rock and rolla. A jeśli macie smykałkę artystyczną  w ofercie znajdziecie także sporo zająć plastycznych!
 
Czytaj całość
 
Choszczno - Młodzieżowa rada w nowym składzie
03.02.2014.
Choszczno - Młodzieżowa rada w nowym składzie
CHOSZCZNO 29 stycznia odbyły się wybory do drugiej kadencji  Młodzieżowej Rady Miasta Choszczno. Znamy już nazwiska radnych. Wiadomo też, że rada pracować będzie w nieco okrojonym składzie.

Czytaj całość
 
Choszczno - Prawdziwe szachy
03.02.2014.
Choszczno - Prawdziwe szachy
CHOSZCZNO 40 zawodników wystartowało w II Turnieju Szachowym o Puchar Dyrektora Choszczeńskiego Domu Kultury. Po pierwszym etapie prowadzi MACIEJ GOŹDZICKI ze Strzelec Krajeńskich. Z choszcznian w pierwszej dziesiątce plasują się JAKUB CIEŚLAK i ERYK ŁUKJAN. Druga runda już za dwa tygodnie (15 lutego).

Czytaj całość
 
Nocne przyrzeczenie
03.02.2014.
Choszczno - ZHP - Nocne przyrzeczenie
CHOSZCZNO - Mam szczerą wolę, całym swoim życiem pełnić służbę Bogu i Polsce, nieść chętną pomoc bliźnim i być posłusznym prawu harcerskiemu – to treść przyrzeczenia, które w czwartkowy wieczór złożyła KLAUDIA TUSZYŃSKA.

Czytaj całość
 
Choszczno - Studniówka w Zespole Szkół nr 1
31.01.2014.
Choszczno - Studniówka w Zespole Szkół nr 1
CHOSZCZNO Na piątkowej studniówce, która odbyła się w Zespole Szkół nr 1 bawiło się prawie 200 maturzystów. Mile wspominać ją będą DAGMARA PRZYDALSKA i IGOR KOŁODZIEJSKI, których okrzyknięto królewską parą tej imprezy.


Czytaj całość
 
Szansa dla bezrobotnych
03.02.2014.
 
Firma Najada Consulting wraz z Bilfinger Crist Offshore sp. z o.o. przystąpiła 1 stycznia 2014 r. do realizacji dwóch projektów partnerskich – „Od Stażysty do Specjalisty” oraz „Kompetentni w swoich fachu”, finansowanych w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
Głównym celem projektów jest poprawa sytuacji na zachodniopomorskim rynku pracy osób pozostających bez zatrudnienia (w tym osób zarejestrowanych jako bezrobotne lub posiadających status osób nieaktywnej zawodowo), należących do dwóch grup wiekowych: 15 – 30 oraz 50 – 64 lata.

Czytaj całość
 
Barbara Widła - Seksowna wystawa
30.01.2014.
Barbara Widła - Seksowna wystawa
CHOSZCZNO Od wtorkowego wieczoru w Małej Galerii Choszczeńskiego Domu Kultury oglądać można wystawę zatytułowaną „Widła x dwa”. Cała kolekcja to ponad 110 obrazów, grafik i szkiców autorstwa BARBARY WIDŁY i jej nieżyjącego już męża WALDEMARA. Zgromadzone tam prace zaskakują nawet największych znawców tematu. – Jeszcze do niedawna w jej twórczości dominowały pejzaże i architektura, a tu przede wszystkim widzimy człowieka – mówi DOROTA ALEKSIUN. Jest zdumiona tym, że wśród obrazów pani Barbary pojawiły się też... kobiece akty 
Czytaj całość
 
Choszczno - Dziś otwarcie wernisażu
28.01.2014.
Choszczno - Dziś otwarcie wernisażu Widła x dwa
CHOSZCZNO Dzisiaj (28 stycznia) o 17.30 zapraszamy do Choszczeńskiego Domu Kultury na wernisaż zatytułowany „Widła x dwa”. Zobaczymy tam retrospekcję twórczości plastycznej BARBARY WIDŁY i nieżyjącego już jej męża WALDEMARA.

Czytaj całość
 
Mikołajkowe ostatki
27.01.2014.
Sulino - Zamęcin - Mikołajkowe ostatki SULINO I ZAMĘCIN. W sobotę na choinkową zabawę i spotkanie z Mikołajem zaproszone zostały dzieci z sołectwa Sulino. Do maluchów z Zamęcina Mikołaje i elfy zajechali na saniach ciągnionych przez traktor.

Czytaj całość
 
Strażacy walczyli do ostatniej minuty
27.01.2014.

 ChLHPN - Strażacy walczyli do ostatniej minuty

CHOSZCZNO Mistrzem 11. edycji Choszczeńskiej Ligi Halowej Piłki Nożnej została drużyna Nadleśnictwa Choszczno. Drugie miejsce wywalczyła Elektra Modrzewo, a trzecie PSP Choszczno. Strażacy medalową pozycję wywalczyli w ostatnim meczu turnieju. Królem strzelców został PRZEMYSŁAW HŁADONIUK. Okazuje się, że to jeszcze nie koniec tegorocznych emocji w tej lidze, bo za tydzień rozegrany zostanie turniej o puchar ligi. Tu znajdziecie też rozwiązanie naszego konkursu.


Czytaj całość
 
Studniówka w Zespole Szkół nr 2
26.01.2014.
Studniówka w Zespole Szkół nr 2
 
CHOSZCZNO. W sobotę tegoroczni maturzyści z Zespołu Szkół nr 2 bawili się na studniówce. Tym razem na ich balu gościł… gangsterski klimat „WHITE AND BLACK"… Zapraszamy do oglądania zdjęć...
 
Czytaj całość
 
Wszystko zdarzyć się może
24.01.2014.
Wszystko zdarzyć się może - Grunwald CHoszczno ChLHPN 204
CHOSZCZNO W najbliższą niedzielę (26 stycznia) rozegrana zostanie ostatnia runda 11. edycji Choszczeńskiej Ligi Halowej Piłki Nożnej. Po raz pierwszy w historii tych rozgrywek mistrzem została drużyna Nadleśnictwa Choszczno. Mimo tego, że znamy już triumfatora, to jednak w niedzielę emocji nie zabraknie, bo o drugie i trzecie miejsce walczą jeszcze cztery drużyny. W tym artykule wracamy też do historii ligi. Przypominamy mistrzów poszczególnych edycji oraz najskuteczniejszych strzelców. Zapraszamy też do wzięcia udziału w konkursie…
Czytaj całość
 
Choszczno - Biblioteka jak nowa
23.01.2014.
Choszczno - Biblioteka jak nowa
CHOSZCZNO Dobiegł końca pierwszy etap remontu budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Dąbrowskiej w Choszcznie. Do 28 marca planowane jest zakończenie drugiego, czyli wyposażanie wszystkich pomieszczeń. Cała inwestycja kosztowała około 1,3 mln zł. – Choć w nieco spartańskich warunkach, ale cały czas nasza biblioteka jest czynna. Jej nowy wizerunek zobaczymy po przeprowadzce, czyli prawdopodobnie już w maju tego roku – mówi dyrektorka ANNA LEWICKA.
 
Czytaj całość
 
Partnerscy na zawsze
22.01.2014.
Choszczno - Przedszkole nr 2 - Partnerscy na zawsze  CHOSZCZNO Podczas uroczystości, która odbyła się w Polskiej Akademii Nauk w Warszawie 23 placówki z całej Polski odebrały dożywotnie certyfikaty jakości „Partnerskie Przedszkole”. Wśród nich była też reprezentacja „Tęczowej Krainy” z Choszczna. – Dziś mówię to z pełnym przekonaniem, że „Partnerskie Przedszkole”, to nie tylko piękny budynek, lecz przede wszystkim atmosfera i możliwości jakie stwarzamy dzieciom, rodzicom, pracownikom, jak również tym, którzy wokół nas żyją – komentuje to wyróżnienie FILOMENA BIRETA.

Czytaj całość
 
Serduszko będzie miało dalszą historię
21.01.2014.


 
CHOSZCZNO. W naszym mieście bohaterem 22. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, był 10-letni MICHAŁ ZIENDA. Pamiętamy, że to właśnie on niespełna dwa tygodnie temu wylicytował złote serduszko. Wydał na nie dokładnie 1500 zł. Podobno były to wszystkie jego oszczędności. Wczoraj młody choszcznianin ponownie wszystkich zaskoczył. – Wylicytowane serduszko przekazał nam i niejako zobowiązał nas do tego, żebyśmy podarowali je na kolejny finał – mówi FILOMENA BIRETA, dyrektorka Przedszkola nr 2 w Choszcznie.


Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 226 - 251 z 2201
Gospodarka Odpadami
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc
Kalendarz imprez 2012

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

Copyright © 2014 www.choszczno.pl.