WiększaMniejszyNormalny
18.11.2019.
    
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
Relacja i fotoreportaż: Morsy w jeziorze Klukom Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
30.01.2012.
 
CHOSZCZNO Nawet siedem stopni mrozu nie przeszkodziło w tym, by w niedzielne (29 stycznia) popołudnie rozkoszować się kąpielą w przerębli jeziora Klukom. Mowa o prawie osiemdziesięciu morsach z klubów zrzeszających miłośników zimowych kąpieli, którzy przyjechali do Choszczna na akcję „Raz zimno raz gorąco”. 
 
 
- Mama zawsze mówiła, że mam wkładać czapkę na głowę – choszcznianin, PIOTR LASOCIŃSKI tak też zrobił i wczoraj wchodząc do lodowatego jeziora Klukom. By nie zmarzły mu stopy, podobnie jak inne morsy założył specjalne obuwie chroniące przed wyziębieniem organizmu, bo jak mówią miłośnicy zimowych kąpieli do takich wyczynów należy się odpowiednio przygotować. Twierdzą też, że wystarczą dwie minuty w lodowatej wodzie raz w tygodniu, by wzmocnić odporność  organizmu na różnego rodzaju infekcje. 

Pierwsza, ale nie ostatnia
Impreza „Raz zimno raz gorąco” odbyła się w Choszcznie po raz pierwszy. Różniła się od pozostałych tym, że uczestnicy najpierw korzystali z sauny, a następnie po rozgrzewce wskakiwali do jeziora. - Choszczno ma specyficzne położenie, jeśli chodzi o odległość basenu od jeziora i to powoduje, że jest dla nas bardzo atrakcyjne, przez co możemy zrobić sobie takie ekstremum ze skrajności w skrajność – PAWEŁ ROSTKOWSKI, prezes Stowarzyszenia Morsy Krzęcin i organizator akcji podkreśla, że Ci którzy przyjechali do Choszczna byli zadowoleni z grupowej kąpieli. Liczy też na to, że wydarzenie takie będzie miało miejsce również w przyszłym roku, a zawiązane tu znajomości i przyjaźnie będą mogły być odświeżone już za dwa tygodnie w Mielnie na Międzynarodowym Zlocie Morsów. 
 
 
Do szczęścia zabrakło tylko śniegu
- Choszczno zafundowało nam rewelacyjną pogodę, wspaniałą atmosferę, doskonałe towarzystwo oraz duży łyk adrenaliny i pyszną strawę – mówi ADAM ZYGUŁA z Drawska Pomorskiego. Wraz z MARIUSZEM ZIELEWSKIM podkreślają, że do pełni szczęścia zabrakło im jedynie śniegu, którym mogliby… rozgrzać ciało. Ich koledzy ze Swarzędza mówili także, że to pierwsza w tym sezonie tak mroźna aura. – Woda jest idealna do kąpieli, jej temperatura znakomita, a w przerębli jest cieplej niż na zewnątrz, więc można w niej siedzieć nawet 30 minut. Nie zaszkodzi to naszemu zdrowiu, a wręcz przeciwnie. Nasza grupa nie dogrzewa się w saunie, my jesteśmy mrozoodporni – z uśmiechem na twarzy choszczeńską kąpiel w przerębli komentuje WŁODZIMIERZ TURKIEWICZ, prezes klubu Morsy Swarzędz. Dodajmy, że lód na jeziorze miał ponad pięć centymetrów, a wspomnianą przerębel wykcięli racownicy Centrum Rekreacyjno-Sportowego w Choszcznie. Były też też grochówka i gorące kiełbaski, które sfinasowane zostały ze składek członkowskich krzęcińskich morsów. 
 
  
Oprócz choszcznian i krzęcinian w imprezie wzięli udział członkowie klubów z: Gorzowa Wielkopolskiego, Ińska, Drawska Pomorskiego, Złocieńca, Swarzędza, Tuczna, a organizatorem akcji „Raz zimno raz gorąco” było Stowarzyszenie Morsy Krzęcin oraz choszczeńskie CRS.
 Katarzyna Jezierska
 

 
  

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Rewitalizacja w Gminie Choszczno
SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2019 www.choszczno.pl.