WiększaMniejszyNormalny
AKTUALNOŚCI arrow Informacje ogólne arrow Spotkanie z Szymonem Wyrzykowskim
18.09.2019.
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Spotkanie z Szymonem Wyrzykowskim Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
14.02.2012.
 
CHOSZCZNO Wczoraj (13 lutego) w czytelni biblioteki Szkoły Podstawowej Nr 3 rozbrzmiała  uczniowska orkiestra. Poprowadził ją znany choszcznianin, dyrygent SZYMON WYRZYKOWSKI.
 
 
Tę niecodzienną lekcję muzyki zafundowały uczniom choszczeńskiej trójki nauczycielki: EWA MILKIEWICZ i ELŻBIETA KLEPCZAREK w ramach organizowanych w szkole Spotkań z Ciekawymi Ludźmi. – Pierwsze odbyło się w ubiegłym roku. Gościliśmy wtedy TOMASZA JABŁECKIEGO, a także obecnego dziś SZYMONA WYRZYKOWSKIEGO. Wizyta dyrygenta tak bardzo spodobała się uczniom, że postanowiłyśmy ponownie go zaprosić– mówi E. Milkiewicz. Zdradziła również, że na przyszły rok zaplanowano spotkanie z bratem dyrygenta, astronomem, ŁUKASZEM WYRZYKOWSKIM
 
 
Podczas spotkania z uczniami klas trzecich Sz. Wyrzykowski najpierw opowiadał o swoim zarówno zawodzie jak i pasji, potem o funkcji poszczególnych instrumentów muzycznych w zespole. Następnie utworzył orkiestrę złożoną z uczniów klas trzecich, a także… nauczycielek i dyrektorki szkoły EWY KLIŃSKIEJ.– Takie zajęcia bardzo nam się podobają. Z chęcią w nich uczestniczymy, tym bardziej, że możemy dotknąć kultury i przekonać się na czym polega prowadzenie chóru. Jak widać nie jest to wcale łatwa sprawa – czwartoklasistka KAJA IGNATOWICZ twierdzi też, że już nie może doczekać się kolejnego spotkania. Jej kolega z szóstej klasy, KACPER ŚMIGIEL z dyrygentem spotkał się po raz drugi. Jak mówi: - Warto organizować takie zajęcia. Dzięki nim możemy poznać choszcznian, którzy odnoszą sukcesy. Tacy ludzie są dla nas wzorem do naśladowania – podkreślił.
Wczorajsze spotkanie było połączone z prezentacją płyty „Christmas Carols. Kolędy i pastorałki”. Sz. Wyrzykowski nadmienił, że okładkę do niej oraz graficzną interpretację utworów zaprojektował jego wujek, znany choszczeński artysta PIOTR MASŁOWSKI. 
Spotkanie uatrakcyjniła niespodzianka przygotowana przez uczniów szkoły, czyli prezentacje artystyczne i multimedialne. A artysta zaprosił uczestników warsztatów na koncerty oratoryjne, które zaplanował na czerwiec tego roku.
 
 
SZYMON WYRZYKOWSKI 
Swoją edukację muzyczną rozpoczął mając 6 lat, pierwsze zespoły prowadził w 17 roku życia. Od 2008 roku student studiów doktoranckich na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie w zakresie dyrygentury. Dyrygował takimi orkiestrami i chórami jak: Sinfonia Varsovia, Filharmonia Szczecińska, Filharmonia Świętokrzyska, Orkiestra „Akademia”, Chór i Orkiestra Stowarzyszenia Mozart 2003, Chór Polsko-Niemieckiej Akademii Chóralnej „In terra pax”, Chór Allegrezza del Canto. Jest jednym z założycieli Mozart 2003, czyli stowarzyszenia specjalizującego się w wykonywaniu muzyki sakralnej. Do tej pory zagrał ponad 60 koncertów w Polsce i na Ukrainie. W 2006 r. został dyrektorem artystycznym i dyrygentem Chóru Akademickiego Politechniki Szczecińskiej im. prof. J. Szyrockiego.
 
 Katarzyna Jezierska

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Rewitalizacja w Gminie Choszczno
SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Copyright © 2019 www.choszczno.pl.