WiększaMniejszyNormalny
20.10.2019.
    
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
Nowy czas dla strażników Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
05.06.2012.
 
 Zawody SSR

CHOSZCZNO – Tylko w tym roku doposażymy naszych strażników na sprzęt warty prawie 2,5 mln zł – mówi MARIAN LUDWIKOWSKI, prezes Zarządu Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Gorzowie Wielkopolskim. Taką informację przekazał strażnikom podczas 5. okręgowych zawodów spławikowych i spinningowych dla Społecznych Straży Rybackich, które w sobotę rozegrano na choszczeńskich jeziorach Raduń i Żeńsko. W „spławiku” triumfował ADAM ZAWISTOWSKI z Przytocznej, natomiast w „spinningu” TOMASZ BARANOWSKI ze Skwierzyny.

- Trzeba przyznać, że bardzo rzadko doceniamy to, co robią strażnicy ze Społecznej Straży Rybackiej. Często zapominamy, że gdyby nie oni to w naszych jeziorach nie byłoby ani jednej ryby – podkreśla wędkarz ADAM CHOŁUBOWSKI. O tym, że kłusownictwo wodne jest problemem mówią statystyki SSR. 195 mandatów karnych, 62 wszczęć postępowań, tyle samo skierowań do Sądów Koleżeńskich, odebranych 360 sieci i setki sznurów, pup, samołówek, wędek, 15 łodzi, to tylko wybrane dane z ubiegłorocznych statystyk, do których przyczynili się także strażnicy z choszczeńskiej grupy SSR. - Tylko w tym roku doposażymy naszych strażników na sprzęt warty prawie 2,5 mln zł – mówi MARIAN LUDWIKOWSKI, prezes Zarządu Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Gorzowie Wielkopolskim. Podkreśla, że zarząd docenia pracę, którą wykonują społecznicy i zrobi wszystko, żeby pieniądze inwestowane w jeziora zaczęły przynosić konkretny efekt.

  Zawody SSR

Jak było na Raduniu
Do rywalizacji w kategorii spławikowej stanęło 51 zawodników z całego regionu. Okazuje się, że trzygodzinne łowienie największy efekt przyniosło ADAMOWI ZAWISTOWSKIEMU z Przytocznej, który zdobył 7090 punktów (to 7,09 kg). – Wyniki pewnie byłby zdecydowanie lepsze gdyby nie te leszcze, które się pozrywały – śmiał się IRENEUSZ KOPKA z Pszczewa, który uplasował się na drugim miejscu wynikiem 5580 punktów.  O tym, że dużych ryb w tej wodzie nie brakuje przekonuje też to, że największy leszcz przedstawiony do ważenia miał ponad dwa kilogramy. Kolejne, nagrodzone miejsca zajęli: KAZIMIERZ ADAMIAK (5350 – Pszczew), TOMASZ JOPPE (4350 – Myślibórz), TOMASZ FIC (4340 – Stare Polichno), RYSZARD KASPERKOWICZ (4030 – Barlinek), BOGDAN MODRAS (3810 – Przytoczna), ZENON ŁAKOS (3630 – Choszczno), RYSZARD BAZYLEWICZ (3520 – Przytoczna), JÓZEF BORYS (3440 – Krzeszyce), MARIAN STACHOWSKI (3170 – Gorzów 8), RYSZARD KUCHARSKI (3150 – Kostrzyn), STANISŁAW WOJCIECHOWSKI (3130).
 
  Zawody SSR
 
Żeńsko poskąpiło
W stawce spinningistów, którzy zmagali się nad jeziorem Żeńsko tylko ośmiu wędkarzom udało się złowić ryby. Szczupaczkiem i okonkiem ważącymi razem 0,85 kg wygrał TOMASZ BARANOWSKI ze Skwierzyny, drugie miejsce zajął STANISŁAW CHILIŃSKI z Kostrzyna (395), a trzecie MARIAN MAZIEJ z Drezdenka (305). Po dekoracji zawodników pamiątkowe patery, dyplomy, statuetki i puchary wręczono najbardziej aktywnym grupom i strażnikom. Tu kilkakrotnie występowali także choszczeńscy społecznicy, z komendantem HENRYKIEM KUCHARSKIM na czele.
Tadeusz Krawiec

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Rewitalizacja w Gminie Choszczno
SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2019 www.choszczno.pl.