WiększaMniejszyNormalny
20.10.2019.
    
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
WAKACJE 2012 Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
03.07.2012.
 Wakacje 2012
 
CHOSZCZNO W gimnazjum AGATA GARBICZ i ADRIANA KUBIAK, w Jedynce ADRIANNA SIEKACZ i LAURA SOKOŁOWSKA, w Trójce ALEKSANDRA KUSZCZYŃSKA, w Korytowie DOMINIK GACIA, w Sławęcinie GUSTAW RUTKOWSKI, w Suliszewie KLAUDIA ZABORONEK i w Zamęcinie AURELIA NOWAKOWSKA.  To oni w piątkowe przedpołudnie byli największymi bohaterami apeli podsumowujących rok szkolny 2011/2012. Za najwyższe średnie burmistrz ROBERT ADAMCZYK wręczył im specjalne nagrody. 
 
 WAKACJE 2012

Od poniedziałku ponad 1900 uczniów szkół podstawowych i gimnazjalistów z naszej gminy rozpoczęło wakacyjne leniuchowanie. Na uroczystych zakończeniach roku szkolnego było dużo radości, ale były też chwile refleksji. – Dopiero teraz do mnie dotarło, że w moim życiu kończy się jakiś ważny etap. Ważny, bo poznałam tu wielu wspaniałych ludzi…, nawet nauczycieli polubiłam – Wiktoria z uśmiechem tłumaczyła łzy cisnące się do oczu.
 
 WAKACJE 2012
 
Jako pierwsi, już w czwartkowe popołudnie, szkołę pożegnali absolwenci „Trójki”. Tu największe powody do radości, a jej rodzice do dumy, miała ALEKSANDRA KUSZCZYŃSKA, która z rąk burmistrza ROBERTA ADAMCZYKA odebrała nagrodę za najwyższą średnią (5,5). – To dla was ostatnia uroczystość przeżywana w murach naszej szkoły. Wkrótce z „Trójką” łączyć was będą tylko wspomnienia. Tu mogliście nie tylko się uczyć, ale także rozwijać zainteresowania i umacniać przyjaźnie – tym wstępem dyrektorka EWA KLIŃSKA rozpoczęła komentowanie prezentacji przedstawiającej absolwencki przegląd wychowanków ANETTY BIKOWSKIEJ, SYLWII SUCHECKIEJ, EDYTY JASKULASKIEJ i AGNIESZKI FAŁCZYŃSKIEJ.
 
WAKACJE 2012
 
Podkreśliła, że to właśnie oni ze sprawdzianu szóstoklasisty osiągnęli najwyższy wynik w mieście (23,4) i drugi w gminie. Tu indywidualnie najwyższy wynik osiągnął FRANCISZEK ADAMCZYK (36) i SARA IWASZKIEWICZ  (40), ale ona jakby z „urzędu” za zdobycie tytułu laureata wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z języka polskiego. Dyrektorka wymieniła jeszcze kilkadziesiąt nazwisk, w tym najlepszych sportowców, recytatorów, aktorów i uczestników konkursów tematycznych. Prawdziwe szlochanie rozpoczęło się w momencie gdy wychowawczynie przecinały klasową wstęgę, jednak chwilę później, już przy okrzyku radości birety poleciały pod sam sufit i prawie każdy zakrzyknął: „Nareszcie wakacje!”.
 
 WAKACJE 2012
 
Podobne okrzyki dzień później usłyszeliśmy na zakończeniu w Szkole Podstawowej Nr 1. - W końcu wakacje! Zamierzam spędzić je na ciekawych podróżach – Zosia zdradziła nam wakacyjne plany i z uśmiechem na twarzy pochwaliła się świadectwem z białoczerwonym paskiem. Zasłużyła na nie ponieważ miała średnią 5,36. Tę najwyższą średnią,  nagradzaną przez burmistrza, osiągnęły ADRIANNA SIEKACZ (5,58) i LAURA SOKOŁOWSKA (5,42). Dyrektorka KRYSTYNA GÓRECKA wyróżniła ANNĘ MAŃKOWSKĄ (5,33), a sportowcem z najwyższą średnią został JAKUB PRZYSTAWKO (5,00). Podczas uroczystego apelu usłyszeliśmy, że w całej szkole świdectwa z czerwonym paskiem otrzymało 85 uczniów.
 
 WAKACJE 2012
 
– W końcu spedziliśmy tu sześć lat. Daleko nie uciekamy, bo zdecydowana większość z nas trafi za ścianę, do choszczeńskiego gimnazjum... Mimo wszystko szkoda, no i trochę się obawiam spotkania z nowym środowiskiem – mówi Aleksandra. Tłumaczy dlaczego w tym dniu największe emocje udzielają się szóstoklasistom, dla których ten dzień był ostatnim spotakniem z podstawówką. Aleksandra jest przekonana, że w nowej szkole problemów z nauką nie będzie miała.
 
 WAKACJE 2012
 
Podobnie myślą ci, którzy razem z nią odbierali świadectwa z białoczerwownym paskiem: LAURA SOKOŁOWSKA – 5,42, ANNA MAŃKOWSKA – 5,33, NINA MILEWSKA – 5,08, ZUZANNA BOGDANOWICZ – 5,00, MARTA GNYSIŃSKA – 5,00, MARIA KREŃ – 4,83, ALEKSANDRA WADECKA – 4,83, PATRYCJA SOBCZAK – 5,25, KINGA SZYMCZYKOWSKA – 5,08, JAKUB SOBOŃ – 5,00, EWELINA MAGAC – 4,92, DOROTA KACZMAREK – 4,75, ADRIANNA SIEKACZ – 5,58, JAKUB PRZYSTAWKO – 5,00, KRYSTIAN GLIŃSKI – 4,92, AGATA JASIEWICZ – 4,92, LAURA MATUK – 4,92, KAROLINA CZYŻ – 4,75, OLIWIA GAWROŃ – 5,25, ANITA BUCA – 4,92, DARIA JUSZCZYK – 4,7. Podczas pożegnania absolwentów nagrodę dla najlepszego piątoklasisty odebrał MICHAŁ GLIŃSKI – 5,55. Spośród klas czwartych nagrody dyrektora odebrali: BARBARA DRABCZYK i ZOFIA KUCHARSKA, obydwie miały średnią 5,36. W trakcie uroczystości nauczyciele nagradzali również członków pocztu sztandarowego i samrządu uczniowskiego oraz najlpeszych sportowców. Dodajmy też, że burmistrz R. Adamczyk specjalnymi nagrodami wyróżnił dyrektorkę K. Górecką i KRZYSZTOFA NOWAKA, głównie za informatyczny projekt "Podróż dookoła świata". O tym wydarzeniu oraz o faktach, że K. Nowak otrzymał tytuły "Innowacyjnego nauczyciela 2012" oraz "1st Runner up w kategorii Teacher as Innovator and Change Agent" pisaliśmy na naszej stronie kilka razy. 
Tadeusz Krawiec
Najlepsi
Na wstępie wymieniliśmy dziewiątkę najlepszych uczniów (absolwentów) z naszej gminy, którzy otrzymali nagrodę burmistrza. Wymieniamy ich jeszcze raz podając średnie jakie osiągnęli: AGATA GARBICZ (PG - 5,61), ADRIANNA SIEKACZ (SP 1 - 5,58), ALEKSANDRA KUSZCZYŃSKA (SP3 - 5,5), DOMINIK GACIA  (SP KORYTOWO - 5,5), GUSTAW RUTKOWSKI  (SP SŁAWĘCIN - 5,5), AURELIA NOWAKOWSKA (SP ZAMĘCIN - 5,4), LAURA SOKOŁOWSKA (SP1 - 5,42), KLAUDIA ZABORONEK, (SP  SULISZEWO - 5,3), ADRIANA KUBIAK (PG - 5,28).
 
 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Rewitalizacja w Gminie Choszczno
SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2019 www.choszczno.pl.