WiększaMniejszyNormalny
20.10.2019.
    
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
Filmowe impresje Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
24.08.2012.

Plener Ińsko 2012

CHOSZCZNO – Takie plenery, to nie tylko okazja do twórczego integrowania się, ale przede wszystkim świetna okazja do podglądania tego w jaki sposób tworzą inni. Cieszę się, że choszczeńscy malarze nie zapomnieli o koledze z Krakowa - mówi STANISŁAW KASPRZYK. Jego i 17 innych twórców obrazy oglądaliśmy podczas otwarcia poplenerowej wystawy „Ińsko 2012” organizowanej w ramach 39 Ińskiego Lata Filmowego przez Klub Plastyka „Impresja”. Na przełomie września i października obejrzymy je także w Choszcznie.

Zapraszamy do oglądania fotoreportażu
Plener Ińsko 2012
 
Tegoroczny plener, którego głównym organizatorem był Choszczeński Dom Kultury zdominowali artyści z Gorzowa Wielkopolskiego i Choszczna, ale byli też malarze z Lubiszyna, Szczecina i Krakowa. JOLANTA ZIÓŁKOWSKA, prezes Impresji podkreśla, że po raz 10. zjechali na Ińskie Lato Filmowe i przypomina,  że wtedy trafili tu za sprawą KAZIMIERZA DECA. – Cieszę się, że ińsko-choszczeńska  współpraca układa się tak dobrze i myślę, że to wydarzenie w jednakowy sposób pomaga w promocji obydwu gmin – ANDRZEJ RACINOWSKI, burmistrz Ińska w chwilę po otwarciu jubileuszowego wernisażu zaprosił choszcznian do przyjazdu za rok. Stało się już tradycją, że uczestnicy pleneru własnoręcznie namalowanymi obrazami dziękują za pomóc w organizacji tego przedsięwzięcia.Plener Ińsko 2012 Tym razem oprócz wspomnianego wyżej burmistrza, takie dzieła odebrali: KRZYSZTOF PALUCH, KRZYSZTOF CZUBKOWSKI, KAZIMIERZ DEC, ADAM BORTNIK, PRZEMYSŁAW LEWANDOWSKI, BEATA PRYMA, EDMUND POKORNIECKI, AGNIESZKA WOJTASZEKMAŁGORZATA KOZŁOWSKA. – To wydarzenie jest dla nas pewnym etapem plastycznej edukacji i bardzo ważnym elementem w rozwoju artystycznym. Daje też okazję do kształcenia zmysłu obserwacji, wyczula na klimat, nastrój i piękno krajobrazu – J. Ziółkowska twierdzi, że codzienne korekty pomagają w rozwoju lub znalezieniu własnych środków wyrazu, a wyjątkowo zaskakujące efekty daje też praca w grupie. Tu mocno podkreśla rolę komisarza pleneru E. Pokornieckiego oraz fakt, że pojawiają się wśród nich twórcy z innych miast. Listę wszystkich zamieszczany pod artykułem i informujemy, że choszcznianie będą mieli okazję obejrzenia plonu tego pleneru także na specjalnej wystawie w Choszcznie. Dodajmy również, że KP „Impresja” obchodzi w tym roku 35-lecie i na tę okoliczność również przygotowuje specjalną wystawę.
Tadeusz Krawiec

MALOWALI W IŃSKU: IZABELA BERDOWSKA, TERESA ERDMANN, JANINA JURGOWIAK, BARBARA LATOSZEK, REGINA MOSKALEWICZ, MAŁGORZATA PIECZYŃSKA, BRONISŁAW PILICH, HALINA SOBCZYK (wszyscy z Gorzowa Wielkopolskiego), TERESA ŁUKASZEWICZ, PIOTR MASŁOWSKI, EDMUND POKORNIECKI, DANIELA TEJCHMAN, BARBARA WIDŁA, WALDEMAR WIDŁA, JOLANTA ZIÓŁKOWSKA (Choszczno), STANISŁAW KASPRZYK (Kraków), ELIZA KOZŁOWSKA (Lubiszyn), RYSZARD SAK (Szczecin).
 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Rewitalizacja w Gminie Choszczno
SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2019 www.choszczno.pl.