WiększaMniejszyNormalny
20.10.2019.
    
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
Kryzysu nie widać Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
24.09.2012.

Szachy

CHOSZCZNO Choć w większości polskie kluby narzekają na frekwencję w szachowych zawodach to jednak na otwartych mistrzostwach Choszczna w grze błyskawicznej uczestników było więcej niż w pierwszej edycji. Wygrał je ADRIAN POGORZELSKI z Trzcianki, a z choszcznian najlepiej wypadł OSKAR ROSŁON. Zwycięskie puchary wręczała mistrzyni FIDE JOANNA GÓRECKA.

Szachy

W sumie w turnieju wystartowało ponad 30 zawodników (w tym jedna dziewczyna) z Barlinka, Myśliborza, Dziwnowa, Szczecina, Stargardu Szczecińskiego, Trzcianki i Choszczna. Choć KRZYSZTOF DŁUŻYŃSKI, wiceprezes klubu UKS Skoczek, który był głównym organizatorem blitzowych zmagań uważa, że w tej formie rywalizacji bardzo często się zdarza, że faworyci przegrywają, to jednak tu wszyscy na najwyższym stopniu podium widzieli ubiegłorocznego wicemistrza, ADRIANA POGORZELSKIEGO z MKS MDK Trzcianka. - Gra błyskawiczna ma swoją specyfikę, ponieważ tutaj wyniki są o wiele bardziej przypadkowe niż w długich partiach. Nierzadko starzy, doświadczeni zawodnicy budują pozycje niczym pająk swoją pajęczynę, po czym jednym posunięciem potrafią ją zaprzepaścić i w efekcie przegrać wygraną partię – pan Krzysztof tłumaczy dlaczego wyniki takiego turnieju częściej bywają nieco zaskakującymi. Podkreśla jednak, że ta forma oprócz aspektu sportowego, dodaje też widowiskowości i stanowi dla uczestników i kibiców świetną zabawę. Jednak tu ta teoria się nie potwierdziła, bo Pogorzelski szansy nie przegapił i wygrał dość wyraźnie, zdobywając aż 12 punktów. Drugie miejsce zajął MARIAN GNIAZDOWSKI (Gryf Szczecin – 10.5 pkt), a trzecie KAROL MIRONOWICZ (LKS MECHANIK Stargard Szczeciński - 9.0 pkt). Z choszcznian najwyżej, na piątym miejscu uplasował się OSKAR ROSŁON (8.5 pkt), a tuż za nim był KRZYSZTOF SIELICKI (8,0 pkt, obydwaj są zawodnikami UKS Skoczek Choszczno).

Szachy

„Wielu uczestników podkreślało bardzo sprawną organizację turnieju. Bo rzeczywiście zawody rozpoczęły się o oznaczonej porze, kojarzenia odbywały się sprawnie, każdy z zawodników na ekranie multimedialnym mógł oglądać na bieżąco wyniki na innych stołach,  a także bieżącą tabelę turniejową. Wszyscy zawodnicy, szczególnie ci najmłodsi, bardzo sprawnie znajdowali swoje miejsce i zachowywali się jak doświadczeni gracze. Stąd sędzia turnieju – CZESŁAW SZYJKA – nie miał żadnych organizacyjnych kłopotów z prowadzeniem turnieju.” – pisze na stronie Skoczka (www.skoczek.y0.pl) K. Dłużyński. Tam też znajdziemy szczegółowe wyniki i komentarz dotyczący tej imprezy. Na zakończenie dodajmy, że puchary i nagrody wręczała JOANNA GÓRECKA. Pochodząca z Choszczna zawodnicza gra dziś w klubie Impact Team Ostróda, który w ubiegłym roku wraz z nią awansował do szachowej ekstraklasy. Podkreślmy też, że choszcznianka jest dziś mistrzynią FIDE i na pewno pierwszą osobą z naszego regionu, która takowy tytuł osiągnęła. Tu od K. Dłużyńskiego dowiedzieliśmy się, że Joasia według aktualnego rankingu FIDE wśród szachistek sklasyfikowana na 807 miejscu na świecie i na 37 miejscu w Polsce. Przypominamy też fakt, że w latach 2002 i 2004 wygrywała w choszczeńskim Memoriale im.  Aleksandra Kubaszewskiego i Edwarda Kramka.
Tadeusz Krawiec

 

 

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Rewitalizacja w Gminie Choszczno
SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2019 www.choszczno.pl.