WiększaMniejszyNormalny
23.09.2019.
    
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
Artyleryjska Barbórka Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
04.12.2012.
Artyleryjska Barbórka

CHOSZCZNO Wczoraj swoje święto obchodzili artylerzyści i rakietowcy. W trakcie uroczystej zbiórki, która odbyła się w dywizjonie artylerii samobieżnej najlepsi żołnierze otrzymali nagrody i wyróżnienia. Była defilada, kwiaty i pokaz sprzętu.

   Artyleryjska BarbórkaWczorajsze świętowanie artylerzyści rozpoczęli od mszy świętej, którą w kościele parafii pw. Świętej Jadwigi Królowej celebrowali choszczeńscy księża. W koszarach, na uroczystej zbiórce stanął cały stan osobowy stacjonującego w Choszcznie dywizjonu artylerii samobieżnej. Ppłk ARTUR NOGA, dowódca tego pododdziału przypomniał, że to od 1995 roku dzień 4 grudnia oficjalnie uznany został Świętem Wojsk Rakietowych i Artylerii. – To wojska z ogromną historią, tradycją i odgrywające decydującą rolę w każdych działaniach bojowych. Jestem przekonany, że na zawsze zostaniemy zasadniczym elementem wsparcia ogniowego – podkreślał znaczenie artylerii na współczesnym polu walki. Podziękował podwładnym za ofiarną służbę i pomyślną relację stawianych przed nimi zadań. Podkreślił przy tym, że to dzięki zaangażowaniu wszystkich żołnierzy mówi się o tym dywizjonie i doceniają go przełożeni. Wspomniał też o kolegach artylerzystach, którzy niedawno rozpoczęli służbę w 12 zmianie Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie.
Burmistrz Choszczna ROBERT ADAMCZYK w życzeniach kierowanych do żołnierzy, przypomniał o tym, że dziś choszczeńska społeczność nie wyobraża sobie miasta bez żołnierzy. Życzył wszystkim zdrowia, sukcesów i zawodowej stabilizacji, a okolicznościowe patery wręczył płk. DANIELOWI BUTRYNOWI, ppłk. A. Nodze,  mł. chor. sztab. PIOTROWI ZAGROBELSKIEMU oraz chor. MARIANOWI PAWLIKOWSKIEMU.

  Artyleryjska Barbórka

 Wspomniany wyżej płk D. Butryn, dowódca 12 Brygady Zmechanizowanej w Szczecinie, w skład, której wchodzi choszczeński dywizjon, również podkreślał, że Choszczno i plac , na którym odbywała się wczorajsza uroczystość, zawsze kojarzyły się z artylerią. W podpisanym przez niego rozkazie specjalnym nagrody  Artyuleryjska Barbórkarzeczowe otrzymali: st. plut. JANUSZ WYROŚLAK, st. plut. PIOTR DYTWIŃSKI, st. plut. SYLWESTER KAMIŃSKI, st. szer. TOMASZ CAREWICZ, st. szer. JACEK MACIEJKO, st. szer. DAMIAN KACPRZYK, szer. GRZEGORZ SUMIŃSKI, kpr. MICHAŁ BOSACKI i st. szer. WALDEMAR BOCZEK.

Po defiladzie do żołnierzy podbiegły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 i Publicznego Gimnazjum w Choszcznie, które wraz z życzeniami  wręczyły im biało-czerwone róże. Ci w rewanżu zaprosili ich do obejrzenia sprzętu bojowego. – Niektóre egzemplarze przyjechały prosto z poligonu – powiedział nam jeden z kaprali. Z satysfakcją podkreślił, że polska artyleria ciągle się rozwija i na dowód przytoczył fakt, że kilka dni temu w toruńskim Ośrodku Szkolenia Poligonowego przekazano dywizjonowy moduł ogniowy 155mm hs Krab. Dokładniej to chodzi o samobieżne armatohaubice 155mm.  Ważne jest też to, że produkowane są w Hucie Stalowa Wola.

Tadeusz Krawiec

tkrawiec@choszczno.pl 

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Rewitalizacja w Gminie Choszczno
SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2019 www.choszczno.pl.