WiększaMniejszyNormalny
18.08.2019.
  
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
Nagrody dla sportowców Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
14.12.2012.
Nagrody dla sportowców

CHOSZCZNO Kolarz, siłacze, kajakarze, karatecy i zawodnicy kajak polo, to przedstawiciele tych dyscyplin sportowych oraz działacze i trenerzy, którzy odebrali gminne stypendia i nagrody.


Na spotkanie, które odbyło się w Ośrodku Sportowo – Wypoczynkowym przyszli nie tylko ci, którzy w jakiś sposób mieli być nagradzani, ale także ich rodzice, koledzy z klubów a nawet kibice. Nie zabrakło też członków Gminnej Rady Sportu i komisji, czyli tych osób, które oceniały złożone wnioski i na ich podstawie przyznawały stypendia oraz nagrody. – Lista naszych sukcesów jest bardzo duża, a na jej czele stoją właśnie ci, którzy dzisiaj zostali wyróżnieni – mówił MIROSŁAW JĘDROWSKI, trener z Choszczeńskiego Klubu Karate. Podkreślił, że jego podopieczni widoczni byli nie tylko w zawodach wojewódzkich, ale także ogólnopolskich.
 
 Styperndia 2012
 
Również dużą listą sukcesów pochwalił się ARTUR GŁOWIŃSKI, trener armrestlingowców z UKS Złoty Orzeł Choszczno. Wyraźnie też zaakcentował to, że w jego klubie duży nacisk kładzie się na zajęcia z niepełnosprawnymi. – Na przykład PATRYK WETERLE, który jeszcze niedawno poruszał się na wózku, dziś przyszedł tu na własnych nogach, a na jego liście sukcesów widnieją już tytuły i medale z mistrzostw Polski. W swoim teamie mamy też medalistów mistrzostw Europy i świata, a klub jest aktualnym drużynowym mistrzem Polski – wymieniając najważniejsze osiągnięcia zaznaczył, że ich największym problemem są finanse, a raczej ich brak, co w zdecydowanym stopniu ogranicza ich wyjazdy na zawody. Najdłuższą listę sukcesów przedstawił DARIUSZ BAJBUŁA, prezes LUKS Wodniak Choszczno. Pochwalił żeglarzy, w kajakach płaskich wymienił m.in. brązowy medal MAI KOZŁOWSKIEJ, ale gdy przeszedł do sekcji kajak polo, to w pewnym momencie po prostu stwierdził, że w Polsce zdobyli wszystko co było do zdobycia. Pokazali się również na arenie europejskiej, a także na mistrzostwach świata. Podziękował rodzicom, trenerom, instruktorom i burmistrzowi za pomoc udzielaną klubowi.
 
   Stypendia sportowe 2012
 
Sami zawodnicy do swoich wyczynów odnosili się raczej ze skromnością. Nawet wywołany do tablicy ZDZISŁAW KALINOWSKI zamiast o swoich osiągnięciach zaczął mówić, że lepszym od niego jest… ZBIGNIEW JUNAK. Wyręczył go JERZY GUMULIŃSKI, jeden z członków Gminnej Rady Sportu, który przypomniał, że ten kolarz wygrywał wiele imprez, ale takim prestiżowym osiągnięciem jest rekord Polski w samotnej jeździe w ekstremalnym giga maratonie Bałtyk – Bieszczady czy też próba bicia rekordu Guinnessa w 24-godzinnej jeździe na rowerze.
Pełną listę stypendystów i nagrodzonych zamieszczamy poniżej artykułu. Dodajmy też, że w sumie kluby, organizacje i stowarzyszenia w tych trzech kategoriach zgłosiły 45 osób. Organizatorem spotkania ze sportowcami było Centrum Rekreacyjno – Sportowe w Choszcznie, a nagrody wręczał burmistrz ROBERT ADAMCZYK.
Tadeusz Krawiec
tkrawiec@choszczno.pl
 
 
Stypendyści:
PATRYK WETERLE i KRZYSZTOF ŁĄCKI (armwrestling), ADRIANA BUDYNEK, MICHALINA BRZĘCZEK, MAGDALENA KIDULA, MAJA KOZŁOWSKA (kajakarstwo klasyczne), PIOTR KOWALSKI, DANIEL JARMARKIEWICZ, MAŁGORZATA CZEKAN i KATARZYNA STANKIEWICZ (kajak polo).

Wyróżnieni nagrodami pieniężnymi:
ZDZISŁAW KALINOWSKI  (kolarstwo), PATRYK CIBOROWSKI, PIOTR KOZŁOWSKI, BARTOSZ JAKUBOWSKI, MATEUSZ POPIELARCZK (armwrestling), KRYSTIAN JACOBSEN, BARTOSZ KOCHANEK, MACIEJ TELATYŃSKI, SZYMON ZARZECKI, SANDRA JARMUŁA i KONRAD HOFFER (karate).

Nagrody pieniężne dla trenerów i instruktorów otrzymali:
NORBERT WATKOWSKI, EWA WATKOWSKA (trenerzy kajak polo), LUCYNA ŁAKOS (trenerka kajaków płaskich) i ARTUR GŁOWIŃSKI (trener armwrestlingu).
 
 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Rewitalizacja w Gminie Choszczno
SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2019 www.choszczno.pl.