WiększaMniejszyNormalny
AKTUALNOŚCI arrow Informacje ogólne arrow Rosną szeregi
23.10.2019.
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Rosną szeregi Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
21.03.2013.
Rosną szeregi

CHOSZCZNO To najbardziej liczna organizacja w naszym regionie. W ubiegłym roku choszczeńskie koło Polskiego Związku Wędkarskiego nr 1  liczyło 562 członków. Co ważne, po raz pierwszy od wielu lat przybyło tych, którzy opłacają karty. W ubiegłą niedzielę  na zebraniu sprawozdawczo-wyborczym podsumowali minioną kadencję i wybrali nowe władze. Takie nowe to one nie są, bo kołem nadal rządził będzie ZENON ŁAKOS, a i w zarządzie sporo nazwisk, które ze społecznej działalności poznaliśmy już wcześniej.
 

Ochrona wód, wspieranie Społecznej Straży Rybackiej, przenosiny siedziby koła, obchody 60-lecia koła, spadek liczby członków no i działalność sportowa, to główne tematy, które w sprawozdaniu poruszył prezes ZENON ŁAKOS. Apelował też o ochronę naturalnych tarlisk (głównie szczupaka), a także solidne wypełnianie ankiety, którą propaguje Zarząd Główny. Podziękował sponsorom wspierającym organizację zawodów, a także kolegom, którzy najbardziej zaangażowali się w pracę na rzecz koła. – Dziś już nie podlega dyskusji, że sztandarową imprezą tego koła były Regionalne Zawody Par w Wędkarstwie Spławikowym, które organizujemy z okazji Choszczeńskiej Sobótki. W ubiegłym roku wystartowało w nich ponad 100. zawodników z czterech okręgów, a nawet jedna para z Niemiec – przypomniał.
 
Rosną szeregi
 
W rywalizacji o tytuł najlepszego wędkarza wzięło udział 50 osób. Puchar za zwycięstwo po raz kolejny trafił w ręce EUGENIUSZA SOSNOWSKIEGO (o wynikach piszemy w artykule „PZW - Mistrz bez wpadki”). Tu wędkarze zdecydowali, że w tegorocznej klasyfikacji nagradzany będzie nie tylko pierwszy, ale także drugi i trzeci. Pierwsze zawody otwierające sezon spławikowy odbędą się 21 kwietnia na jeziorze Raduń. Pełny kalendarz już niebawem zamieścimy na naszej stronie, ale dodajmy, że mistrzostwa koła zaplanowano na tym samym akwenie i rozegrane zostaną w dwóch turach (1 i 3 maja). Tuż po sprawozdaniu swoje pięć minut miał WOJCIECH SKURA, który z rąk prezesa Zarządu Okręgu PZW w Gorzowie Wielkopolskim MARIANA LUDWIKOWSKIEGO odebrał honorową Odznakę PZW.
 
Rosną szeregi

Obecność prezesa wykorzystali wędkarze, którzy pytali m.in. o to dlaczego zarząd okręgu nie podpisał umowy o wzajemnym wędkowaniu z okręgiem szczecińskim. – Wysłaliśmy do władz pismo oferując porozumienie, ale z dopłatą. Do dzisiaj nie otrzymaliśmy odpowiedzi – tłumaczył M. Ludwikowski. Wielokrotnie podkreślał, że okręg gorzowski gospodaruje na jednym z największych areałów wodnych w Polsce i nie bardzo rozumie dlaczego mielibyśmy udostępniać zezwolenia na wędkowanie w zamian otrzymując wielokrotnie mniej. Tłumaczył, że to wędkarze płacą za dzierżawę wód i jest za tym, żeby opłata za wędkowanie była jedna i obejmowała w całym kraju. Tu przytoczymy wyliczenia prezesa, który w konkretnych tabelach przedstawiał m.in. to, że na utrzymanie i dzierżawę prawie 8,7 tys. ha wód zarząd gorzowski rocznie wydaje prawie dwa miliony złotych. To wszystko musi utrzymać niespełna 19 tys. wędkarzy, natomiast okręg szczeciński gospodaruje na nieco ponad 5 tys. ha i ma 15 tys. członków. Już na koniec dodajmy, że nowym prezesem jednogłośnie wybrany został Z. Łakos, a do zarządu weszli: ZBIGNIEW BRZEZIŃSKI, CZESŁAW CZAPKA, RYSZARD HAWRYLEWICZ, JERZY PILARSKI, EDWARD PYSIEWICZ, ZDZISŁĄW KALITA, SZCZEPAN LASZKO, STANISŁAW WRĄBEL, EDMUND FELUSIAK, WŁADYSŁAW KURPIŃSKI, KAZIMIERZ OSIŃSKI i WINCENTY UMER.
Tadeusz Krawiec
 
 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Rewitalizacja w Gminie Choszczno
SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Copyright © 2019 www.choszczno.pl.