WiększaMniejszyNormalny
19.10.2019.
    
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
Choszczno - II Pętla Przeprawowa Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
21.04.2013.

Choszczno - II Pętla Przeprawowa

 
CHOSZCZNO W II Choszczeńskiej Pętli Przeprawowej, którą w sobotę rozegrano na pobliskim poligonie wojskowym, wzięły udział 22 załogi z całej Polski. Pomimo tego, że tym razem na starcie nie było motocykli i quadów, to jednak nie zabrakło efektownych, a czasami wręcz karkołomnych przejazdów. Nie wszystkie terenówki dojechały do mety. – Najważniejsze, że dobrze się bawiliśmy – powiedział nam kierowca z Drawska Pomorskiego, który rajd zakończył już po pierwszym okrążeniu. Całą imprezę wygrała załoga z Goleniowa DARIUSZ DANILENKO z pilotem LAURĄ DANILENKO. Na trzecim stopniu podium stanęli choszcznianie TOMASZ CIBOROWSKI – ADAM WIŚNIEWSKI.  

 

 Choszczno - II Pętla Przeprawowa Na starcie drugiej edycji Choszczeńskiej Pętli Przeprawowej pojawiły się załogi pochodzące głównie z naszego regionu, ale były też takie, które przyjechały wprost z Torunia, a nawet z Dolnego Śląska. Już na starcie wyjątkową oryginalnością popisała się choszczeńska para JACEK ŻABKO – MAREK POPŁAWSKI, którzy do swoich pojazdów wsiedli w zabytkowych hełmach strażackich. Choć prezentowali się wyjątkowo okazale, to jednak nie były chyba za wygodne, bo już na trasie nie mieli ich na głowach. Wspomniane hełmy nie przyniosły im też szczęścia, bo ostatecznie ukończyli rajd na czwartym, czyli najgorszym dla sportowca miejscu. 
Na czym polegało sobotnie ściganie? Na dwukrotnym przejechaniu tras, na których trzeba było zaliczać punkty kontrolne. – Najlepiej przejechać je w jak najkrótszym czasie i podbić wszystkie punkty – tłumaczył nam sędzia kpt. MARCIN MULAWKA. O tym, że w praktyce nie było to takie proste świadczyło choćby to, że wiele załóg podjeżdżając do określonego miejsca rezygnowało z karkołomnych podjazdów prowadzących do punktów kontrolnych, a to równało się z utratą szansy na końcowe zwycięstwo.
 
Choszczno - II Pętla Przeprawowa
 
Nie wszystkie pojazdy posiadały wyciągarki, więc organizatorzy zabronili korzystania z nich, a to oznaczało, że w niektórych przypadkach zawieszone lub podtopione pojazdy trzeba było wypychać przy pomocy kibiców lub korzystać z pomocy rywala. Ostatecznie w tych warunkach najlepiej poradziła sobie para DARIUSZ DANILENKO – LAURA DANILENKO (Goleniów, na pierwszym miejscu kierowca, na drugim pilot – red.) i to oni wyjechali z Choszczna z głównym trofeum, czyli pucharem ufundowanym przez bryg. MARKA GARBICZA, komendanta PSP w Choszcznie.
 
 Choszczno - II Pętla Przeprawowa
 
Drugie miejsce zajęła załoga DARIUSZ RUSS - AGNIESZKA RUSS (także z Goleniowa), a trzecie choszcznianie TOMASZ CIBOROWSKI - ADAM WIŚNIEWSKI.
Sobotnią imprezę organizowali strażacy z choszczeńskiej PSP, więc trudno się dziwić, że nagradzali też najlepszą załogę strażacką. To specjalne wyróżnienie odebrała para z KP PSP w Wałczu DAWID SAMBORSKI - DAMIAN SAMBORSKI. Dodajmy, że nagrodę fair play otrzymał duet MICHAŁ HEN - MAŁGORZATA HEN (Goleniów), a w sędziowskim podsumowaniu M. Mulawka informuje, że wystartowały 22 załogi i wszystkie zostały sklasyfikowane.
Tadeusz Krawiec

 

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Rewitalizacja w Gminie Choszczno
SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2019 www.choszczno.pl.