WiększaMniejszyNormalny
22.10.2019.
    
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
Musiał i poznał Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
09.05.2013.

  Święto Jedynki

CHOSZCZNO Szkoła Podstawowa nr 1 w Choszcznie obchodziła dzisiaj swoje święto. Na długo zapamięta je JULIA MICIUL (na zdjęciu), która została laureatem projektu „Świat musi nas poznać”. Dumni z siebie mogą być też: KACPER BAJBUŁA, MICHAŁ MAJEWSKI, NATALIA RUDAWSKA, MICHAŁ GLIŃSKI i MICHALINA MĘŻYKOWSKA.

 

Święto Jedynki

Oficjalne otwarcie dzisiejszych obchodów święta Szkoły Podstawowej nr 1 w Choszcznie miało inny niż zwykle charakter. To głównie za sprawą trwającego aż 25 tygodni projektu „Świat musi nas poznać”, który właśnie tu podsumowano. Jego pomysłodawcą, organizatorem i głównym realizatorem był ROBERT MARCINIAK, kiedyś uczeń, potem nauczyciel tej szkoły, a dziś w Polsce informatyczna szycha, a dokładniej IT Architect w IBM i jednocześnie (RER) regionalny ekspert w Google. Niewątpliwą ciekawostką całego tego wydarzenia było to, że dopiero dzisiaj po raz pierwszy spotkał się z uczestnikami projektu, do tej pory wszystko realizował wirtualnie.
- Tylko mistrzowie świata mogą wszystko – przypomniał hasło, którym zachęcał młodzież do swojego pomysłu. Podsumowując, w samych superlatywach wyrażał się o finałowej jedenastce (w ogóle wystartowało 50 uczniów) i kilka razy podkreślał, że to było wyjątkowo trudne do zrealizowania zadanie, daleko wybiegające poza program szkolny.
 
 Święto Jedynki
 
 
– Niektóre tematy spotkacie dopiero na studiach – mówił do finalistów. Pamiątkowe dyplomy otrzymali: ALEKSANDRA JÓZEFIAK, JĘDRZEJ SMOCZYK, OLGA JARMARKIEWICZ, MARTYNA FISZER i WERONIKA POKORA. Finałową szóstkę przedstawiamy tak jak w sporcie, czyli od najlepszego: 1. JULIA MICIUL, 2. KACPER BAJBUŁA, 3. MICHAŁ MAJEWSKI, 4. NATALIA RUDAWSKA, 5. MICHAŁ GLIŃSKI, 6. MICHALINA MĘŻYKOWSKA. Zarówno R. Marciniak jak i dyrektorka szkoły KRYSTYNA GÓRECKA  podkreślali, że to przedsięwzięcie nie miałoby takiego rozmachu, gdyby nie wsparcie SEWERYNA SZYMCZAKA, właściciela firmy E-Cho, który projekt objął sponsoringiem. Podziękowania skierowano także do MARII i TOMASZA MIŃSKICH z Księgarni Pegaz, a także do naszego biura promocji. My uczestniczyliśmy w jednym z zadań, w którym uczestniczący w projekcie uczniowie próbowali zgłębić tajniki takich m.in. haseł jak: „Emilka”, „Skarb”, Pęknięta dłoń”, „Marion”, „Modry Las” czy „Dwa drzewa”. Sami też musieli opowiedzieć nam jak najstarszą historię zachowaną w rodzinnych albumach. Tu musimy przyznać, że kilka z nich było naprawdę fascynujących, jednak urzekła nas ta, którą zrelacjonowała J. Miciul. Do tematu tego projektu jeszcze wrócimy, bo chcielibyśmy pokazać jego praktyczne strony, w tym ponad 600 zmian wprowadzonych na mapie Google.
- Przede wszystkim jestem zaskoczona, że to akurat ja wygrałam, bo wielokrotnie wydawało mi się, że zadania przekraczają moje możliwości. Jeśli chodzi o trudność, to ostatnie, czyli praktyczne uaktualnianie mapy Google dało nam sporo w kość, a najłatwiejsze było to pierwsze. Całość oceniam bardzo pozytywnie przede wszystkim dlatego, że nauczyłam się tu wiele nowych rzeczy. Żałuję tylko, że już kończę szkołę i nie będę mogła wystartować w ewentualnej kolejnej edycji – uśmiechem skomentowała całość J. Miciul.
Tadeusz Krawiec

 

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Rewitalizacja w Gminie Choszczno
SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2019 www.choszczno.pl.