WiększaMniejszyNormalny
18.06.2019.
SESJE RADY MIEJSKIEJ
 
 
  
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ
System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
Musiał i poznał Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
09.05.2013.

  Święto Jedynki

CHOSZCZNO Szkoła Podstawowa nr 1 w Choszcznie obchodziła dzisiaj swoje święto. Na długo zapamięta je JULIA MICIUL (na zdjęciu), która została laureatem projektu „Świat musi nas poznać”. Dumni z siebie mogą być też: KACPER BAJBUŁA, MICHAŁ MAJEWSKI, NATALIA RUDAWSKA, MICHAŁ GLIŃSKI i MICHALINA MĘŻYKOWSKA.

 

Święto Jedynki

Oficjalne otwarcie dzisiejszych obchodów święta Szkoły Podstawowej nr 1 w Choszcznie miało inny niż zwykle charakter. To głównie za sprawą trwającego aż 25 tygodni projektu „Świat musi nas poznać”, który właśnie tu podsumowano. Jego pomysłodawcą, organizatorem i głównym realizatorem był ROBERT MARCINIAK, kiedyś uczeń, potem nauczyciel tej szkoły, a dziś w Polsce informatyczna szycha, a dokładniej IT Architect w IBM i jednocześnie (RER) regionalny ekspert w Google. Niewątpliwą ciekawostką całego tego wydarzenia było to, że dopiero dzisiaj po raz pierwszy spotkał się z uczestnikami projektu, do tej pory wszystko realizował wirtualnie.
- Tylko mistrzowie świata mogą wszystko – przypomniał hasło, którym zachęcał młodzież do swojego pomysłu. Podsumowując, w samych superlatywach wyrażał się o finałowej jedenastce (w ogóle wystartowało 50 uczniów) i kilka razy podkreślał, że to było wyjątkowo trudne do zrealizowania zadanie, daleko wybiegające poza program szkolny.
 
 Święto Jedynki
 
 
– Niektóre tematy spotkacie dopiero na studiach – mówił do finalistów. Pamiątkowe dyplomy otrzymali: ALEKSANDRA JÓZEFIAK, JĘDRZEJ SMOCZYK, OLGA JARMARKIEWICZ, MARTYNA FISZER i WERONIKA POKORA. Finałową szóstkę przedstawiamy tak jak w sporcie, czyli od najlepszego: 1. JULIA MICIUL, 2. KACPER BAJBUŁA, 3. MICHAŁ MAJEWSKI, 4. NATALIA RUDAWSKA, 5. MICHAŁ GLIŃSKI, 6. MICHALINA MĘŻYKOWSKA. Zarówno R. Marciniak jak i dyrektorka szkoły KRYSTYNA GÓRECKA  podkreślali, że to przedsięwzięcie nie miałoby takiego rozmachu, gdyby nie wsparcie SEWERYNA SZYMCZAKA, właściciela firmy E-Cho, który projekt objął sponsoringiem. Podziękowania skierowano także do MARII i TOMASZA MIŃSKICH z Księgarni Pegaz, a także do naszego biura promocji. My uczestniczyliśmy w jednym z zadań, w którym uczestniczący w projekcie uczniowie próbowali zgłębić tajniki takich m.in. haseł jak: „Emilka”, „Skarb”, Pęknięta dłoń”, „Marion”, „Modry Las” czy „Dwa drzewa”. Sami też musieli opowiedzieć nam jak najstarszą historię zachowaną w rodzinnych albumach. Tu musimy przyznać, że kilka z nich było naprawdę fascynujących, jednak urzekła nas ta, którą zrelacjonowała J. Miciul. Do tematu tego projektu jeszcze wrócimy, bo chcielibyśmy pokazać jego praktyczne strony, w tym ponad 600 zmian wprowadzonych na mapie Google.
- Przede wszystkim jestem zaskoczona, że to akurat ja wygrałam, bo wielokrotnie wydawało mi się, że zadania przekraczają moje możliwości. Jeśli chodzi o trudność, to ostatnie, czyli praktyczne uaktualnianie mapy Google dało nam sporo w kość, a najłatwiejsze było to pierwsze. Całość oceniam bardzo pozytywnie przede wszystkim dlatego, że nauczyłam się tu wiele nowych rzeczy. Żałuję tylko, że już kończę szkołę i nie będę mogła wystartować w ewentualnej kolejnej edycji – uśmiechem skomentowała całość J. Miciul.
Tadeusz Krawiec

 

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Rewitalizacja w Gminie Choszczno
SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2019 www.choszczno.pl.