WiększaMniejszyNormalny
20.10.2019.
    
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
Mali już czeka na rewanż Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
18.05.2013.
 Urugwaj i Portugalia
 
CHOSZCZNO Naszą gminę w szczecińskim finale Mini Mundialu 2013, w młodszej grupie reprezentować będą Urugwaj i Algieria, a w starszej Portugalia i Mali. W rozegranych dzisiaj eliminacjach nie brakowało emocji, w tym dogrywek, rzutów, były też łzy i nieco sensacyjne rozstrzygnięcia. Indywidualnymi bohaterami tego wydarzenia byli: KLAUDIA WORACH, ESTERA SZELIGA, GRACJAN ZWOLIŃSKI, IGOR HAMOT, MARCEL WITKOWSKI, BŁAŻEJ TRZECIAK, MARCEL SKWIRUT, BARTOSZ POPIELARCZYK i… kibice Mali.
Fotoreportaż Mini MUndial 2013 - część pierwsza
 
 Mini Mindial 2013

Oczywiście, że najwięcej emocji zaserwowali nam piłkarze, którzy znając stawkę tego wydarzenia (główna nagroda to wyjazd na mecz eliminacyjny reprezentacji Polski – red.) robili wszystko, by dojść do finału. Sobotnia impreza była też okazją do dobrej zabawy dla kibiców. Tu najlepiej spisali się ci, którzy wydzierali gardła dopingując reprezentacji Mali (SP nr 3 w Choszcznie). – To właśnie oni odebrali główne nagrody ufundowane przez Komendę Wojewódzką Policji w Szczecinie oraz burmistrza Choszczna ROBERTA ADAMCZYKA, ale ta najważniejsza jeszcze na nich czeka. - Ich zabawę porównamy z tymi z pozostałych eliminacji i ci najbardziej oryginalni również pojadą na mecz reprezentacji Polski – mówi dziennikarz TVP Szczecin JAROSŁAW MARENDZIAK.Mini Mindial 2013
Przypomnijmy, że nasza gmina już po raz trzeci bierze udział w eliminacjach do szczecińskiego Mini Mundialu, a także to, że jest to impreza o zasięgu wojewódzkim, w której o końcowe trofea walczą drużyny piłkarskie szkół podstawowych w kategoriach klas III-IV i V-VI. Niewątpliwą ciekawostką jest to, że w składzie każdej drużyny występują dwie dziewczyny, a każda ekipa gra w barwach wcześniej wylosowanych państw (tych, które w tym roku w klasyfikacji FIFA zajmują miejsca od 1 do 64 – red.). Dodatkowego smaczku dodaje fakt, że imprezę od początku do końca prowadzi J. Marendziak, sportowy dziennikarz TVP Szczecin, wspierany przez GRZEGORZA MATLAKA, byłego piłkarza Pogoni Szczecin oraz cztery sędziny piłkarki Olimpii Szczecin. Powracając do poprzednich edycji należy wspomnieć,  że pierwszy Mini Mundial wygrała ekipa Niemiec (SP nr 3 w Choszcznie) i w nagrodę pojechali do Gdańska na mecz Polska - Niemcy. W sobotę młodzi futboliści mieli jeszcze jeden powód do pokazania się. - Takie imprezy to świetna okazja do tego by wyłapywać najbardziej zdolnych piłkarzy. Po każdym takim wydarzeniu mógłbym stworzyć drużynę…, i to dobrą drużynę - WŁODZIMIERZ OBST, trener koordynator grup młodzieżowych Pogoni Szczecin chwalił imprezę i nie ukrywał, że do swojego notatnika wpisał kilka nazwisk. 
 Mini Mindial 2013
 
W młodszej Urugwaj przed Algierią
- W tej grupie o finał powalczą ekipy Algierii, Argentyny i Urugwaju – tak W. Obst typował po pierwszych meczach rozegranych w grupach eliminacyjnych. I nie pomylił się. Urugwaj przeszedł te eliminacje jak burza wygrywając wszystkie mecze. W finale Algieria postawiła im wyższą poprzeczkę, bo tu zwycięskiego gola zdobyli dopiero w dogrywce. Własnie te dwie ekipy pojadą na finał do Szczecina. Oto medaliści: 1. Urugwaj – SP nr 1 w Choszcznie (JULIA ZARĘBA, KINGA ZBRÓG, JAKUB STARUS, NIKOLAS JARMARKIEWICZ, DAWID SZPAKOWSKI, TOBIASZ GŁOWACKI, DANIEL KALUPA, MICHAŁ TABACZNIK, MARCEL WITKOWSKI, BARTŁOMIEJ SZYSZKA – trener ROBERT ŁYKO), 2. Algieria – SP nr 1 w Suliszewie (KINGA NOWAKOWSKA, MALWINA CYMBOR, DAMIAN STASZAK, OSKAR GURAZDA, RAFAŁ SZCZUBLEWSKI, GUSTAW GROMADZKI, IGOR HAMOT, MACIEJ GRUCEL, KACPER ŁYCZKOWSKI, KACPER NOWAKOWSKI – trener ANDRZEJ KOZANECKI), 3. Argentyna – SP nr 3 w Choszcznie (KONRAD NACHURNY, GRACJAN ZWOLIŃSKI, MARIUSZ KOWALSKI, SZYMON OZIMEK, MIKOŁAJ KACZYŃSKI, KACPER ARNISTA, JAKUB IWANYK, IGOR WOJARSKI, ALICJA BORCZYK, WIKTORIA JOKSCH – trener ANNA ZAWADA-KUNOWSKA).
W tej grupie indywidualne wyróżnienia odebrali: KLAUDIA WORACH (Polska – najlepsza piłkarka), GRACJAN ZWOLIŃSKI (Argentyna – najlepszy piłkarz), IGOR HAMOT (Algieria – najlepszy bramkarz), MARCEL WITKOWSKI (Urugwaj – król strzelców) i reprezentacja Polski – puchar fair play.
    Mini Mundial 2013
 
W starszej Portugalia i Mali 
W tej grupie nie tylko W. Obst, ale także kibice przewidywali, że wygra Mali, które w swoim składzie miało kilku zawodników o wyjątkowych warunkach fizycznych, w tym mierzącego 183 cm BARTOSZA POPIELARCZYKA. Nie gorzej w całym turnieju spisywała się ekipa Portugali i zgodnie z przewidywaniami to właśnie te zespoły spotkały się w finale. Mimo wielu okazji, w normalnym czasie i dogrywce żadna z drużyn nie zdobyła bramki, a w karnych o jednego gola więcej strzelili reprezentanci Portugali. – Zdecydowanie przewyższali nas warunkami fizycznymi i właśnie dlatego od samego początku postawiliśmy na mądrą obronę. Po pewnym czasie dotarło do nas, że to właśnie rzuty karne mogą być dla nas szansą – tak JONATAN KOWALCZYK skomentował zwycięstwo. Dobrze wie, że 8 czerwca może być odwrotnie, ale nic nie ma przeciwko temu, by na stadionie Pogoni finał był podbny do tego w Choszcznie. Oto medaliści tej grupy: 1. Portugalia – SP nr 1 w Choszcznie (ADRIANNA ZADKA, ZUZANNA KOSAREWICZ, MICHAŁ GRADYS, DAMIAN WIETRZYCKI, MARCEL SKWIRUT, JONATAN KOWALCZYK, BŁAŻEJ TRZECIAK, MICHAŁ WIETRZYCKI, KACPER BOŁOCIUCH, KORNEL CISZEK – trener ARTUR WELS), 2. Mali – SP nr 3 w Choszcznie (KACPER BRYZEK, MARCEL NAWROCKI, BARTOSZ POPIELARCZYK, JAKUB OSAJDA, DAMIAN DOMAŃSKI, KACPER PIOTROWICZ, WOJCIECH FEDOROWICZ, PATRYK KOLASA, ESTERA SZELIGA, SANDRA JARMUŁA – trener ANDRZEJ FIK), 3. Rumunia – SP nr 1 w Suliszewie (OLIWIA KRASZEWSKA, NIKOLA CZYŻAK, JAN DUDZIAK, MAREK SKORY, JAKUB WOJTOWICZ, JAKUB GARBICZ, BŁAŻEJ NOWAKOWSKI, KAROL PERKOWSKI, MATEUSZ SEBZDA, ERYK DUNAJ – trener ANDRZEJ KOZANECKI). Indywidualne wyróżnienia: ESTERA SZELIGA (Mali – najlepsza piłkarka), BŁAŻEJ TRZECIAK (Portugalia – najlepszy piłkarz), MARCEL SKWIRUT (Portugalia - najlepszy bramkarz), BARTOSZ POPIELARCZYK (Mali – król strzelców) i ponownie Polska – puchar fair play. Na finał do Szczecina jadą dwie pierwsze drużyny z każdej grupy.
Tadeusz Krawiec
 
P.S. Zapraszamy do oglądania naszych fotoreportaży. Dzisiaj o 22.10 i w środę o 17.15 oglądajcie też relacje z tego wydarzenia w TVP Szczecin. We wtorek napisze o tym Głos Szczeciński.
 
 

 

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Rewitalizacja w Gminie Choszczno
SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2019 www.choszczno.pl.