WiększaMniejszyNormalny
AKTUALNOŚCI arrow Informacje ogólne arrow Kołki w obiektywie
16.09.2019.
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kołki w obiektywie Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
05.09.2013.
Kołki w obiektywie

CHOSZCZNO – KOŁKI W czasie wakacji w Kołkach dzieci i młodzież uczestniczyły w warsztatach fotograficznych, które zrealizowane zostały w ramach tzw. działań aktywizujących Lidera Pojezierza. Ich efektem jest nie tylko to, że kilkanaście osób zapoznało się z podstawami sztuki fotografowania. Są też tacy, którzy po raz pierwszy odważyli się na pokazanie swoich zdjęć na wystawie, inni liczą na kontynuację tego szkolenia. 
W wakacyjnych warsztatach fotograficznych wzięło udział 14 osób. Całe przedsięwzięcie to projekt sfinansowany z Lidera Pojezierza w ramach działania aktywizującego, które kierowane jest głównie do środowisk wiejskich. Dlatego właśnie to rada sołecka zaproponowała by takie przedsięwzięcie zorganizować dla dzieci i młodzieży z Kołek. – Głównym celem wspomnianego działania aktywizującego było zorganizowanie warsztatów fotograficznych, podczas których chcieliśmy uczyć nie tylko podstaw fotografii, ale także zachęcić dzieci i młodzież do brania udziału w licznych konkursach fotograficznych, organizowanych zarówno przez Lidera Pojezierza jak i inne instytucje działające w naszym regionie – tłumaczy prowadzący to przedsięwzięcie ŁUKASZ MŁYNARCZYK. Dodaje, że warsztaty służyły także integracji środowiska lokalnego i pomogły w poznawaniu historii wsi oraz ciekawych miejsc.
 
Kołki w obiektywie
 
– Nie tylko pokazywałem im jak zrobić zdjęcie, ale dużo mówiłem o historii Kołek, a oni rewanżowali się pokazywaniem ciekawych zakątków, takich małych tajemnic, które tylko im były znane – dodaje. Sołtys KRZYSZTOF GROMADZKI podkreśla, że w środowisku wiejskim każde takie nieszablonowe zajęcia cieszą się dużym zainteresowaniem. – Gdy usłyszeliśmy, że można na takie warsztaty pozyskać środki to natychmiast zdecydowaliśmy się na złożenie wniosku – cieszy go to, że ich pomysł został zaakceptowany i wpisał się w strategię Lidera Pojezierza.  Po warsztatach pozostały nie tylko zdjęcia (widzieliśmy je na wystawie zorganizowanej przy okazji niedzielnych dożynek – red.). – Udało się nam załatwić paru sponsorów, więc wszystkich uczestników na każdych zajęciach częstowaliśmy posiłkiem. Otrzymali też sporo gadżetów, a przede wszystkim pozostał im nowy aparat fotograficzny, który podarował Niepubliczny Żłobek „Ancymonek” – mówi Ł. Młynarczyk. Dodaje, że wśród sponsorów tego przedsięwzięcia był też Urząd Miejski w Choszcznie, firma E-CHO oraz Ośrodek Sportowo-Wypoczynkowy w Choszcznie. Kołki w obiektywie
A co o warsztatach mówią sami uczestnicy? – Po raz pierwszy w życiu uczestniczyłam w takich zajęciach i nie ukrywam, że to był ciekawy sposób na poznanie podstaw sztuki fotografowania. Mnie jednak cieszy też to, że to przedsięwzięcie kontynuowane będzie w roku szkolnym. Dostaliśmy aparat to trzeba z niego korzystać – mówi AURELIA MAJCHER. – Mam swój aparat, ale w czasie tych zajęć miałem okazję robić zdjęcia profesjonalnym sprzętem. To dopiero była frajda – dodaje GUSTAW GROMADZKI. Oprócz Aurelii i Gustawa w warsztatach wzięli udział: GRACJAN CYNBOR, SARA LEWANDOWSKA, ALICJA BOROWSKA, NATALIA MIELCZAREK, NIKOLA CZYŻAK, IGA WOJTOWICZ, AGNIESZKA DREWKE, WIKTOR WOŚ,  MAJA LEWANDOWSKA, NADIA GÓŹDŹ, DOMINIK SZYMCZAK i MIŁOSZ GROMADZKI. W załączonym fotoreportażu przedstawiamy częściowy efekt opisywanych warsztatów.
Tadeusz Krawiec
 
 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Rewitalizacja w Gminie Choszczno
SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Copyright © 2019 www.choszczno.pl.