WiększaMniejszyNormalny
AKTUALNOŚCI arrow Informacje ogólne arrow Będą przystanie
17.10.2019.
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Będą przystanie Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
18.09.2013.
 Nowe przystanie
CHOSZCZNO W piątek burmistrz ROBERT ADAMCZYK i wicemarszałek JAROSŁAW RZEPA podpisali porozumienie w sprawie przyznania środków na budowę dwóch przystani, dziesięciu pomostów wędkarskich i dwóch toalet, które zlokalizowane będą na jeziorze i wokół jeziora Klukom. Cała inwestycja ma kosztować nieco ponad 1,1 mln zł, a gmina do tego przedsięwzięcia dołoży niespełna 400 tys.
 
O tym, że gmina ubiega się o dofinansowanie z Programu Operacyjnego Ryby, które zamierzała przeznaczyć na budowę dwóch przystani, pomostów wędkarskich i toalet nad jeziorem Klukom pisaliśmy już w lutym br. Dziś już wiadomo, że choszczeński projekt został zatwierdzony. Dokładnie w miniony piątek burmistrz ROBERT ADAMCZYK i wicemarszałek JAROSŁAW RZEPA podpisali w tej sprawie porozumienie. W tej chwili w magistracie trwa przygotowanie przetargu, który ogłoszony zostanie pod koniec września.
 
 Nowe przystanie
 
- Nasza promenada jest wyjątkowa, bo nie tylko bardzo praktycznie wkomponowana w cały akwen, ale przede wszystkim bardzo uroczo łączy poszczególne części miasta. Choć na początku ta inwestycja miała wielu przeciwników, to jednak dzisiaj tego, że powstała nikt już nie żałuje. Zazwyczaj takich badań publicznie nie ogłaszamy, ale tu poinformuję, że aż dziesięciokrotnie wzrosło zainteresowanie całym obiektem. Dlatego też u Nowe przystanie ważam, że trzeba iść za ciosem i jeszcze bardziej podnosić atrakcyjność tego jeziora – mówił w piątek do dziennikarzy burmistrz R. Adamczyk. Wspomniał też o statku Volwega kursującym po jeziorze Klukom. – Nowe przystanie sprawią, że będzie mógł dobijać do czterech miejsc zlokalizowanych w różnych częściach tego akwenu, a same mola staną się również atrakcyjnymi punktami widokowymi. Na tej inwestycji skorzystają też wędkarze, którzy będą mogli łowić na kładkach z prawdzi Nowe przystaniewego zdarzenia – podkreślił włodarz Choszczna. Mówił też o kolejnych inwestycjach. - Cała promenada jest już oświetlona, ale myślimy już  o zamontowaniu stałego monitoringu, a także o utworzeniu stref, na których będzie można korzystać z darmowego internetu. Wstępnie rozmawialiśmy już z jednym z operatorów zainteresowanych rurociągiem teletechnicznym, który zostanie wybudowany dla potrzeb monitoringu – podsumował.
Podkreślmy, że w całym województwie na Program Operacyjny Ryby, skąd pochodzą opisywane wyżej pieniądze, urząd marszałkowski przeznaczył prawie 200 mln zł, a do wykorzystania pozostało jeszcze 60 mln zł. Z tej sumy na choszczeński projekt (rozwój inf Nowe przystanie rastruktury wokół jeziora) marszałek dał nieco ponad 740 tys. zł, a całość kosztować będzie 1125 tys. zł.
Jak widać na zdjęciu razem z burmistrzem Choszczna dokumenty podpisuje burmistrz Drawna ANDRZEJ CHMIELEWSKI (z prawej). Za 216 tys. zł chcą wyremontować budynek w Brzezinach, który przeznaczony zostanie na wiejską świetlicę. - Zanotowaliśmy wyjątkowe przyspieszenie w wykorzystaniu tych środków. W tym momencie podpisaliśmy umowy na 120 mln zł, więc zaledwie w ciągu miesiąca przybyło kilkanaście milionów. Wciąż pozostaje do wykorzystania 60 mln zł. Proces wnioskowania przebiega bardzo dobrze, składane wnioski przekraczają pulę alokacji, więc nie martwimy się o niewykorzystanie środków. Planujemy do początku roku 2014 zakończyć nabory, by dać czas beneficjentom na realizację i rozliczenie inwestycji  - podsumował piątkowe spotkanie wicemarszałek J.RZEPA.
Tadeusz Krawiec

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Rewitalizacja w Gminie Choszczno
SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Copyright © 2019 www.choszczno.pl.