WiększaMniejszyNormalny
AKTUALNOŚCI arrow Informacje ogólne arrow Petycja w sprawie dworca
15.09.2019.
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Petycja w sprawie dworca Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
23.09.2013.
 Petycja w sprawie remontu dworca
CHOSZCZNO Ponad 1200 podpisów zebrano pod petycją w sprawie remontu budynku dworca kolejowego. Na ręce burmistrza ROBERTA ADAMCZYKA złożył ją ZDZISŁAW GÓRSKI, prezes Choszczeńskiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei „Semafor”. Czego oczekują? Przede wszystkim ujęcia w przyszłorocznym budżecie kwoty na remont dworca kolejowego.


Poniżej przedstawiamy petycję w całości:

     Zarząd Choszczeńskiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei „Semafor” zwraca się do Pana Burmistrza o zaplanowanie i ujęcie w przyszłym roku kalendarzowym w budżecie planu remontu budynku użyteczności publicznej, jakim jest przejęty od PKP budynek dworca kolejowego w Choszcznie. Przejęty obiekt musi spełniać dla mieszkańców miasta, gminy oraz innych gmin wchodzących w skład naszego powiatu niezbędne wymogi takie jak: możliwość zakupu biletu, skorzystanie z przyzwoitych warunków z toalety publicznej, schronienia się przed deszczem i chłodem w oczekiwaniu na przyjazd pociągu zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, których od kilkunastu lat pozbawiono naszych mieszkańców. Nie mamy nawet możliwości wypicia ciepłej herbaty lub kawy przychodząc z Petycja w sprawie remontu dworcamarznięci na stację w oczekiwaniu na przyjazd pociągu, które często zwłaszcza zimową porą są opóźnione z powodu różnych anomalii pogodowych, które się zdarzają prawie przez cały rok nawet w okresie letnim. Ostatnia kosmetyka elewacji naszego dworca kolejowego miała miejsce na obchody 700-lecia uzyskania praw miejskich przez nasze miasto w 1984 roku, kiedy to pomalowano na brązowo górne opaski elewacji a na biało futryny wokół drzwi i okien a na zewnątrz tynku położono tak zwany baranek w kolorze żółtym. Wspomnę, że za rok również mamy okrągłą rocznicę, ale już 730 lecie uzyskania praw miejskich.        
    Nadmieniamy, że wizytówką każdego miasta dla przyjezdnych jest pierwsze wrażenie, jakie odniesie wysiadając z pociągu w naszym mieście. Jak możemy liczyć na dobre zdanie o naszych radnych, którym nie zależy na zrobieniu czegoś dobrego dla naszego miasta i naszych mieszkańców. Mamy nadzieję, że to się zmieni i wezmą pod uwagę, że pewne remonty nie mogą już dłużej czekać. Skoro się zmieniły pewne zasady w gospodarowaniu pewnymi zasobami obiektów użyteczności publicznej to musimy za nimi nadążyć. Niekiedy trzeba ryzykować nawet kosztem zaciągnięcia następnego kredytu, który posłuży w dobrym celu mamy na myśli nasz dworzec, bo nie wyobrażamy sobie, aby on zniknął z powierzchni naszego miasta jak to się stało z dworcem na stacji sąsiedniej Ziemomyśl.
Prosimy o posłużenie się powyższym pismem w przekonaniu radnych, że to oni mają służyć mieszkańcom naszego miasta i gminy a nie odwrotnie i niech wszystko wreszcie zrobią, aby w naszym mieście coś wreszcie ruszyło do przodu i koniec już blokowania wszelkich pozytywnych inicjatyw dla naszego wspólnego dobra.
      Do powyższego dołączamy imienne wykazy z podpisami mieszkańców naszej gminy i innych sąsiednich gmin, które świadczą o tym, że nie jest to tylko kolejna prośba ale żądanie skierowane do naszych radnych o natychmiastowe podjęcie niezbędnych kroków w rozwiązaniu tego problemu.
Prezes ChSMK "Semafor Zdzisław Górski                                                                                                      
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Rewitalizacja w Gminie Choszczno
SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Copyright © 2019 www.choszczno.pl.