WiększaMniejszyNormalny
AKTUALNOŚCI arrow Informacje ogólne arrow Choszczno - Biblioteka jak nowa
15.12.2018.
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ
System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Choszczno - Biblioteka jak nowa Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
23.01.2014.
Choszczno - Biblioteka jak nowa
CHOSZCZNO Dobiegł końca pierwszy etap remontu budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Dąbrowskiej w Choszcznie. Do 28 marca planowane jest zakończenie drugiego, czyli wyposażanie wszystkich pomieszczeń. Cała inwestycja kosztowała około 1,3 mln zł. – Choć w nieco spartańskich warunkach, ale cały czas nasza biblioteka jest czynna. Jej nowy wizerunek zobaczymy po przeprowadzce, czyli prawdopodobnie już w maju tego roku – mówi dyrektorka ANNA LEWICKA.
 
Pierwszy etap remontu przewidywał całkowite odnowienie wszystkich pomieszczeń (łącznie z magazynem i piwnicą). – M.in. wymieniona została instalacja elektryczna, wodno-kanalizacyjna i sanitarna, podłogi, ściany, zerwano też starą boazerię. By wszystkiego nie wyliczać, śmiało mogę stwierdzić, że wnętrze biblioteki w 100 procentach jest nowe. Nie sposób przegapić też tego, że skwer przed biblioteką również zmienił swój wizerunek (tu m.in.: zamontowano logo MBP, wróciło motto Marii Dąbrowskiej, odnowiono fontannę, postawiono nowe ławeczki, a także wymieniono nawierzchnię – red.) – wylicza dyrektorka ANNA LEWICKA.
 
Choszczno - Biblioteka jak nowa
 
Nowe perspektywy
Rzeczywiście wyremontowane pomieszczenia wyglądają imponująco, a nie wspomniane wyżej szklane drzwi i niektóre ściany dodają wnętrzom zupełnie innej perspektywy. Bardzo ciekawie wyglądają też końcowe wizualizacje, na których widać wszystkie pomieszczenia uzupełnione już regałami z książkami, meblami czy stanowiskami komputerowymi. Wspomniane „uzupełnienie”, a dokładniej drugi etap remontu niebawem także wystartuje. Projekt przewiduje, że powinien być zakończony 28 marca br.
Choć ta inwestycja w zasadniczy sposób zmieni zarówno wizerunek jak i walory funkcjonalne biblioteki, to jednak mieszkańcy najczęściej zauważają dwa, a w zasadzie trzy elementy tego przedsięwzięcia. Na pierwszym miejscu wskazują powrót motta Marii Dąbrowskiej: „Książka i  możność czytania - to jeden z największych cudów ludzkiej cywilizacji.”, które widniało na ścianie frontowej, przed ociepleniem biblioteki. – Nie pamiętam dokładnie, w których to latach było, ale ten napis eksponowany był nawet na widokówkach promujących nasze miasto – zauważa JADWIGA CICHOCKA. Podoba jej się też to, że na skwerze wybudowano postument, na którym umieszczono logo MBP.
Choszczno - Biblioteka jak nowa  MBP ma swoje logo
– To był jeden z wymogów uzyskania certyfikatu „Biblioteka+” – zauważa dyrektorka i zdradza nam, że autorką ich znaku firmowego jest szczecinianka IZABELA SIENKIEWICZ.  Trzecim elementem, najczęściej zauważanym już nie tylko przez bywalców biblioteki jest wspominany już wyżej skwer. – Jeszcze piękniej będzie wyglądał wiosną, gdy uruchomimy fontannę – zapewnia dyrektorka. Dodajmy, że całe przedsięwzięcie zrealizowane zostanie w ramach Programu Wieloletniego Kultura+ Priorytet „Biblioteka+. Infrastruktura bibliotek.", a sfinansowane z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (683 tys. zł), Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego (270 tys. zł) oraz Urzędu Miejskiego w Choszcznie (380 tys. zł). Ważne jest też to, że tak szeroki remont tego obiektu, ostatnio przeprowadzono w 1976 roku.
Czynna cały czas
Choć w nieco spartańskich warunkach, to jednak biblioteka nadal służy czytelnikom. – Na okres remontu wypożyczalnię książek przenieśliśmy do barbakanu. Tam gdzie do tej pory urzędowała Rada Miejska (wejście od strony poczty), natomiast czytelnia mieści się w naszej filii przy ul. Obrońców Westerplatte – A. Lewicka zaprasza do odwiedzania biblioteki (poniżej podajemy godziny otwarcia obydwu agend na czas remontu – red.). Przeprasza za utrudnienia, ale zapewnia, że nowy obiekt będzie zdecydowanie przyjaźniejszy dla wszystkich użytkowników.
Tadeusz Krawiec
 
 
Godziny otwarcia w czasie remontu
 
Wypożyczalnia dla Dorosłych, Oddział dla Dzieci (ksero)
ul. Wolności 13, barbakan – (wejście przez Radę Miejską) tel. 95 765 22 39
 
poniedziałek – piątek – 8:00 – 18:00
sobota – 9:00 – 14:00

Filia Publiczna w Choszcznie, Czytelnia dla Dorosłych (prasa, internet)
ul. Obrońców Westerplatte 1 (dawna Biblioteka Pedagogiczna), tel. 95 765 24 23
 
poniedziałek – piątek – 8:00- 18:00
sobota – 9:00 – 14:00

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Rewitalizacja w Gminie Choszczno
SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW
ZAZ Choszczno
Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Copyright © 2018 www.choszczno.pl.