WiększaMniejszyNormalny
AKTUALNOŚCI arrow Informacje ogólne arrow CHOSZCZNO - Wiosenny Salon Artystyczny 2014
19.12.2018.
SESJA RADY MIEJSKIEJ GODZ 14:00
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ
System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
CHOSZCZNO - Wiosenny Salon Artystyczny 2014 Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
21.02.2014.
CHOSZCZNO - Wiosenny Salon Artystyczny 2014 CHOSZCZNO. Dokładnie za miesiąc przywitamy wiosnę, a to oznacza też, że przyszedł czas na kolejną, już dziewiątą edycję Wiosennego Salonu Artystycznego. – Jeśli chciałbyś pokazać swoją artystyczną duszę to zapraszamy do nas. Czekamy na ciekawe fotografie, rzeźby, grafiki, malarstwo, rysunki, formy przestrzenne, witraże, szkło artystyczne i inne - mówi dyrektorka Choszczeńskiego Domu Kultury MAŁGORZATA KOZŁOWSKA.

CHOSZCZNO - Wiosenny Salon Artystyczny 2014 Tym, którzy tego już nie pamiętają przypominamy, że pierwsza edycja Wiosennego Salonu Artystycznego odbyła się w 2006 roku i był to pomysł MAŁGORZATY KOZŁOWSKIEJ.
Tak było osiem lat temu...
Również ona była jej pierwszym kustoszem. – Proponujemy wszystkim tym, którzy zajmują się jakąkolwiek formą plastycznego wyrazu artystycznego, aby pokazali swoje prace właśnie na tej wystawie. Szczególnie gorąco zapraszamy osoby, które na co dzień nie mają możliwości prezentowania swoich prac – mówiła wówczas M. Kozłowska. Podkreślała też, że Wiosenny Salon Artystyczny jest wydarzeniem, które kierowane jest do amatorów plastyków jak i też osób, które nie identyfikują się z żadnym środowiskiem artystycznym. – Ważne jest tylko to, żeby chcieli podzielić się swoją twórczością – zachęcała do wystawowego debiutu. W naszym archiwum znaleźliśmy też pełną listę twórców, którzy wówczas zdecydowali się pokazać swoje prace. Zamieszczamy ją na końcu artykułu, a uważni obserwatorzy zapewne zauważą tam bardzo dobrze znane nam nazwiska jak i też takie, które dosłownie wyparowały z choszczeńskiej platformy artystycznej.
...a tak bedzie teraz
- Organizując tę wystawę liczymy na ciekawe fotografie, rzeźby, grafiki, malarstwo, CHOSZCZNO - Wiosenny Salon Artystyczny 2014 rysunki, formy przestrzenne, witraże, szkło artystyczne i inne, które do tej pory nie były prezentowane w dotychczasowych edycjach Wiosennego Salonu Artystycznego – mówi obecna kustoszka wystawy DOROTA ALEKSIUN. Podkreśla, że wszystkie prace należy dostarczyć do 14 marca i po tym terminie nie będą już przyjmowane. Wernisaż wystawy zaplanowany został na 21 marca o 17.00 w Małej Galerii ChDK. Wszelkich informacji na ten temat można zasięgnąć pod numerami telefonów: 95 765 72 96 lub 724 277 691. Ważne jest też to, że tegoroczny Wiosenny Salon Artystyczny połączony zostanie z Przeglądem Twórczości Amatorskiego Ruchu Artystycznego.
Tadeusz Krawiec

Wiosenny Salon Artystyczny 2006
ARTUR BACZYŃSKI, MONIKA BAKALORZ, JERZY BIAŁACH, ALFREDA BOŻEK, STANISŁAW CHŁOPEK, DAWID DRĘŻEK, OLIWIA DRZYMUCHOWSKA, WOJCIECH DUDZIŃSKI, EWY ISKIERSKA - FLISEK, MALWINA FRANAS, JAROSŁAW FORYSIAK, ELŻBIETA GAWRON, MONIKA JANASZAK, PAULINA KIERSZKA, WOJCIECH KIMAK, PAWEŁ KUCHARSKI, TERESA ŁUKASZEWICZ, PIOTR MASŁOWSKI, BOŻENA MOZELEWSKA, SABINA MUSIAŁ, HELENA NOWAK, AGNIESZKA PYREK, KAZIMIERZ PYŻ, RYSZARD SITKO, DANIELA TEJCHMAN, MAREK WIECZOREK oraz BARBARA i WALDEMAR WIDŁA.
 
CHOSZCZNO - Wiosenny Salon Artystyczny 2014
 
PS. Poniższe zdjęcie wykonaliśmy podczas wernisażu Wiosennego Salonu Artystycznego w 2006 roku. Otwierał go ówczesny dyrektor ZBIGNIEW GARZYŃSKI, kustoszka MAŁGORZATA KOZŁOWSKA i wystepująca w roli wiosny... MAJA KOZŁOWSKA. Tak, tak, to ta sama dziewczyna, która kilka tygodniu temu odbierała z rąk burmstrza sportowe stypendium.Dziś 15-letnia choszcznianka, trenuje kajakarstwo w Zespole Szkół Mistrzostwa Sportowego w Poznaniu. 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Rewitalizacja w Gminie Choszczno
SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW
ZAZ Choszczno
Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Copyright © 2018 www.choszczno.pl.