WiększaMniejszyNormalny
18.09.2019.
    
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
Choszczno - Artyści budzą wiosnę..., a może odwrotnie? Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
23.03.2014.
Choszczno - Artyści budzą wiosnę..., a może odwrotnie?C CHOSZCZNO. W piątkowe popołudnie odbył się 9. wernisaż Wiosennego Salonu Artystycznego. Swoje prace zaprezentowało 28 artystów z naszego regionu. Gościem specjalnym tego wydarzenia była podróżniczka BARBARA ARSOBA-HADDAJI, która nie kryje swojej fascynacji Tunezją.

Wiosenny Salon Artystyczny dziewięć lat temu po raz pierwszy zorganizowała ówczesna plastyczka MAŁGORZATA KOZŁOWSKA. W piątek, już jako dyrektorka Choszczeńskiego Domu Kultury otwarcie mówiła o tym, że nie spodziewała się, iż to wydarzenie doczeka się aż tylu edycji. – Głównie chodziło mi o tych twórców, którzy parając się sztuką, nie myślą o tym, żeby pokazywać ją innym – przypomniała główną ideę wiosennego wernisażu. Choć nikt tego nie policzył, to jednak wiadomo, że we wszystkich jego edycjach zaprezentowało się ponad 200 osób. – Dzisiaj już powszechnie mówi się, że ta wystawa budzi się z wiosną i… budzi wiosnę – mówi DOROTA ALEKSIUN, kuratorka tej edycji wystawy. To właśnie ona poinformowała, że tym razem swoje prace zaprezentowało 28 artystów, a wśród nich było sześciu debiutantów. – Fotografia jest dla mnie czymś magicznym. Na razie może nie za bardzo ją pojmuję, ale czuję, że… daje mi dużo satysfakcji i pewnego rodzaju spełnienia. Mam już dobry aparat, ale to co tu prezentuję wykonałem za pomocą telefonu komórkowego – zdradził nam MATEUSZ PYTEL.
 
Choszczno - Artyści budzą wiosnę..., a może odwrotnie?C
 
Piszemy o nim ponieważ jego zdjęcia, a dokładniej jego autoportrety zrobiły na Choszczno - Artyści budzą wiosnę..., a może odwrotnie?C  zwiedzających duże wrażenie. Podobnie jak strój DARII KARPIŃSKIEJ. – Nawiązuje do tradycji rycerskich – zdradziła nam wskazując na elementy ozdób wzorowanych na metalowych kolczugach średniowiecznych zbroi. Po raz kolejny zaskoczyli zwiedzających bracia ADAM i ANDRZEJ KMITOWIE, którzy tym razem zaprezentowali formy plastyczne wyjęte z klimatów Salvadora Dali. Wszystkie prace, które już od jutra można oglądać w Małej Galerii ChDK wezmą udział w Przeglądzie Plastyków Nieprofesjonalnych, a najlepsze „pojadą” na finał wojewódzki do Wałcza. Dodajmy, że najmłodszym uczestnikiem wystawy był 14-letni FRANCISZEK ADAMCZYK. Finałem tego wernisażu było autorskie spotkanie z BARBARĄ ARSOBA-HADDAJI. Dziś mówi, że klimat Tunezji złapała podczas zwyczajnej wycieczki do Tunezji, a o tym, że pokochała - dosłownie i w przenośni – ten kraj, świadczą brawa, które otrzymała po kilkudziesięciominutowym opowiadaniu o tym kraju.
Tadeusz Krawiec
 
Wiosenny Salon Artystyczny 2014
ANNA TOKARSKA, URSZULA PARYLAK, DANIELA TEJCHMAN, BARBARA ARSOBA-HADAJI, ANNA BACA, JOLANTA SOLSKA, BARBARA WIDŁA, DARIA KARPIŃSKA, KRYSTYNA SZALAST, MONIKA JANASZAK, JOLANTA ZIÓŁKOWSKA, ADAM I ANDRZEJ KMITA, HENRYK PANEK, MAREK WIECZOREK, PATRYK BOBROWSKI, TOMASZ LUBIŃSKI, LUCJAN ŚWISZCZ, MATEUSZ PYTEL, FRANCISZEK ADAMCZYK, PIOTR PASZKOWSKI, JANUSZ KIERNICKI, PIOTR MASŁOWSKI, STANISŁAW CHŁOPEK, JAROSŁAW FORYSIAK, PRZEMYSŁAW GAWLIK, KAZIMIERZ PYŻ, EDMUND POKORNIECKI
 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Rewitalizacja w Gminie Choszczno
SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2019 www.choszczno.pl.