WiększaMniejszyNormalny
20.10.2019.
    
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
CHOSZCZNO - PSM - Frajda na pożyczonym akordeonie Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
28.03.2014.
CHOSZCZNO - PSM - Frajda na pożyczonym akordeonie CHOSZCZNO. Ci, którzy wczoraj wieczorem przyszli do auli Państwowej Szkoły Muzycznej na koncert Koszalińskiej Orkiestry Akordeonowej i rosyjskiego wirtuoza VITALIJA DMITRIEVA nie mieli prawa do narzekania. – Słuchać tego można zawsze, ale słuchać i patrzeć, to dopiero frajda – mówi JANUSZ OSZMIAŃSKI. Dzisiaj o 17.00 odbędzie się koncert laureatów Konkursu Zespołów Akordeonowych.
CHOSZCZNO - PSM - Frajda na pożyczonym akordeonie Wczorajszy koncert odbył się w ramach VI Festiwalu Zespołów Akordeonowych, którego organizatorem jest Państwowa Szkoła Muzyczna im. I.J. Paderewskiego w Choszcznie. Zapowiadając to wydarzenie dyrektor WŁODZIMIERZ KUBACKI podkreślił, że tym razem gwiazdą ich imprezy będzie prof. VITALIJ  DMITRIEV z Konserwatorium Rimskiego – Korsakowa w St. Petersburgu. I nic z tą gwiazdą nie przesadził, bo rosyjski wirtuoz wczoraj wieczorem wręcz zaczarował słuchaczy. Zaczarował mimo tego, że podczas podróży do Polski uszkodził swój akordeon. - Po prostu wypadł z samochodu. Niestety w Polsce nie da się go naprawić, ale na szczęście poratował go jeden z koszalińskich muzyków – mówiła prowadząca wczorajszy koncert GRAŻYNA ZAJKOWSKA. Tu wytłumaczyła, że być może nie byłoby w tym nic szczególnego, gdyby nie to, że rosyjski mistrz gra na tzw. bajanie (akordeon guzikowy).
Mistrz z pożyczonego bajana wydobywał dosłownie wszystko. W choszczeńskiej CHOSZCZNO - PSM - Frajda na pożyczonym akordeonie auli już nie jeden raz widywaliśmy mistrzów gitary czy akordeonu, którzy w swoim repertuarze mieli „Asturię” Isaaca Albeniza. - Wczorajsze wykonanie przebiło wszystkie – skomentował to JANUSZ OSZMIAŃSKI. Pod podobnym wrażeniem byli też młodzi akordeoniści, którzy przyjechali do Choszczna m.in. z Pyrzyc, Myśliborza, Stargardu Szczecińskiego, Białogardu, Świebodzina, Świnoujścia, Goleniowa, a nawet Tarnowa Podgórnego, by wziąć udział w warsztatach prowadzonych nie tylko przez Rosjanina, ale także prof. KRZYSZTOFA OLCZAKA i KRZYSZTOFA NAKLICKIEGO.
Choć najpierw opisaliśmy koncert V. Dmitrieva, to jednak owacyjnie przyjęto też występującą wcześniej Koszalińską Orkiestrę Akordeonową. Tu w składzie zobaczyliśmy m.in. jej twórcę ARTURA ZAJKOWSKIEGO. Tu należy podkreślić, że koszaliński zespół jako jedyny polski zespół akordeonowy dzierży tytuł mistrza świata. Mają też w dorobku tytuły laureatów zdobyte na międzynarodowych konkursach. Muzycy podkreślają, że cenią sobie koncert przed papieżem Benedyktem XVI.

Dzisiaj o 17.00 w tej samej auli odbędzie się uroczyste zakończenie festiwalu, podczas którego wręczone zostaną nagrody i wyróżnienia. Usłyszymy też koncert laureatów oraz orkiestry akordeonowej pod kierunkiem K. Naklickiego.
Tadeusz Krawiec
 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Rewitalizacja w Gminie Choszczno
SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2019 www.choszczno.pl.