WiększaMniejszyNormalny
18.10.2019.
    
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
Choszczno  PZW - Faworytów już nie ma Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
28.04.2014.
Choszczno  PZW - Faworytów już nie ma  CHOSZCZNO. Tegoroczne otwarcie sezonu w wędkarstwie spławikowym wygrał MARIUSZ KOCHANEK. Pierwszą turę mistrzostw koła, czyli zawodów, które rozegrane zostały w sobotę wygrał WOJCIECH SKURA. Wczoraj z kolei triumfował KAZIMIERZ OSIŃSKI. Jednak mistrzem koła jest JERZY PILARSKI. Te nieco zaskakujące wyniki zapowiadają bardzo emocjonujący sezon.Tydzień temu na jeziorze Raduń wędkarze z Koła PZW nr 1 w Choszcznie oficjalnie otworzyli tegoroczny sezon w wędkarstwie spławikowym. Choć w kilkudziesięcioosobowej grupie jest wielu doświadczonych „spławikowców”, to jednak tym razem pogodził ich MARIUSZ KOCHANEK. – Zawody podlodowe już wygrywałem, ale takie wygrałem po raz pierwszy w życiu – z dumą pokazywał zwycięski puchar, który ufundowała firma ZPM Ozimek. Drugie miejsce wywalczył SŁAWOMIR SOSIŃSKI, trzeci był EDMUND FELUSIAK, a statuetkę za największą rybę (leszcza o wadze 1,255 kg) zgarnął STANISŁAW SZCZUKA. Nie tylko my, ale także wszyscy wędkarze szybko zauważyli, że po raz pierwszy od kilkunastu miesięcy na podium zabrakło RYSZARDA ŁYDKI. – Niestety trochę zabrakło szczęścia w losowaniu – komentując swoją porażkę podkreślił, że stanowiska są bardzo zróżnicowane. Na jednych często ktoś łowi i tym samym zanęca, inne są zapomniane przez wędkarzy, więc ryby też je omijają.Choszczno  PZW - Faworytów już nie ma
Jego spostrzeżenie potwierdziło się podczas sobotnio-niedzielnych zmagań o tytuł mistrza koła. Przypomnijmy, że w tej imprezie wszyscy uczestnicy walczą o jak najwyższe pozycje zarówno w pierwszym jak i drugim dniu. W sobotę bezkonkurencyjnym okazał się WOJCIECH SKURA, który złowił ponad 4,5 kg ryb. O ile jego sukces trochę rywali zaskoczył, to jednak już drugie i trzecie miejsce zajęli faworyci, czyli R. Łydka i JERZY PILARSKI. W tym dniu w pierwszej dziesiątce zawodów, czyli wśród tych, którzy jeszcze mogli się liczyć w walce o podium, zdecydowaną większość stanowili zawodnicy, którzy łowili w zachodniej części sektora startowego. Wystarczy tylkoChoszczno  PZW - Faworytów już nie ma powiedzieć, że łowiący na ostatnim stanowisku W. Skura swoim wynikiem wręcz znokautował rywali, a jedynym zawodnikiem ze „wschodniej strefy” był J. Pilarski, któremu 2,95 kg płotek i krąpi dało trzecie miejsce. By zdobyć tytuł mistrza koła trzeba było jeszcze ten wynik potwierdzić w niedzielę. – To byłoby niesprawiedliwe – prezes koła ZENON ŁAKOS poinformował wszystkich, że ci, którzy w sobotę wylosowali stanowiska w sektorze zachodnim, tym razem będą musieli radzić sobie po przeciwległej stronie. O tym, że było to bardzo słuszne posunięcie, przekonały wyniki drugiej tury. Okazuje się, że tym razem bezkonkurencyjnym okazał się KAZIMIERZ OSIŃSKI (3,695 kg), który łowił dokładnie na tym samym stanowisku co dzień wcześniej W. Skura. Drugi był EUGENIUSZ Choszczno  PZW - Faworytów już nie ma  SOSNOWSKI (3,115 kg), a trzeci J. Pilarski (2,940 kg), czyli wszyscy, którzy łowili w tym, teoretycznie lepszym sektorze. Po podsumowaniu okazało się, że mistrzem koła, po raz pierwszy w swoim życiu został J. Pilarski. Trzeba przynać, że nie tylko dobrze łowił, ale też miał dużo szczęścia, bo gdyby jego ryby ważyły tylko pięć gramów mniej, to już mógłby tylko myśleć o tytule wicemistrza. Ciekawostką jest to, że ubiegłoroczny mistrz, czyli S. Sosiński uplasował się na 13 miejscu i za to otrzymał nagrodę niespodziankę. Dodajmy też, że w trakcie opisywanych zawodów rozegrano również mistrzostwa kadetów. Wygrał je MACIEJ STANIEWSKI.
Tadeusz Krawiec

Wyniki po dwóch turach, w nawiasie suma punktów oraz zajęte miejsca w pierwszym i drugim dniu zawodów.
 
Seniorzy: 1. JERZY PILARSKI (6 punktów – 3+3), 2. WOJCIECH SKURA (7 – 1+6), 3. EDWARD PYSIEWICZ (12 – 7+5), 4. ZENON ŁAKOS (13 – 6+7), 5. EDMUND FELUSIAK (16 – 4+12), 6. KAZIMIERZ OSIŃSKI (17 – 16+1), 7. RYSZARD ŁYDKA (17 – 2+15), 8. ZBIGNIEW BRZEZIŃSKI (21 – 12+9), 9. EUGENIUSZ SOSNOWSKI (24 – 22+2), 10. STANISŁAW WRĄBEL (24 – 10+14).

Kadeci: 1. MACIEJ STANIEWSKI (3 punkty – 1+2), 2. ERWIN CISZEK (5 – 4+1), 3. KORNEL CISZEK (7 – 5+2), 4. MATEUSZ SZPILEWSKI (8 – 3+5), 5. MACIEJ KAROLEWICZ (8 – 5+3).

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Rewitalizacja w Gminie Choszczno
SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2019 www.choszczno.pl.