WiększaMniejszyNormalny
20.10.2019.
    
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
Choszczno - ZS nr 1 - Szkoła z tradycjami Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
19.05.2014.
Choszczno - ZS nr 1 - Szkoła z tradycjami  CHOSZCZNO. Nowoczesna szkoła, wieloletnie tradycje, wysokie miejsce w rankingach, to tylko wybrane akcenty, które usłyszeliśmy od gimnazjalistów, którzy zamierzają kontynuować naukę w Zespole Szkół nr 1 w Choszcznie im. Bolesława Krzywoustego. – Mnie interesuje profil mundurowy lub ogólny – mówi KAMIL GAŁĄZKA. Jego zdaniem tylko ta szkoła może dobrze przygotować do matury, a tym samym do wybranych studiów.

Choszczno - ZS nr 1 - Szkoła z tradycjami  Dni Otwarte, które zorganizowano w Zespole Szkół nr 1 w Choszcznie zgromadziły w placówce cały przekrój choszczeńskiego społeczeństwa. Wojsko, policja, strażacy, sanepid, kucharze, kelnerzy, prawnicy, stowarzyszenia i organizacje, pasjonaci motoryzacji i wiele, wiele innych. Okazuje się, że każdy z wymienionych ma coś wspólnego ze szkołą. – Współpracujemy z klasą mundurową – policyjny rzecznik JAKUB ZARĘBA, tłumaczy dlaczego tu prezentują swój sprzęt i uzbrojenie. Podobnie mówią żołnierze i strażacy. Nieco zaskakującym jest widok stoiska Lidera Pojezierza. – Zrealizowaliśmy ze szkołą duży, międzynarodowy projekt i zamierzamy realizować kolejne – tłumaczy IRENEUSZ KOSTKA. OSKAR ROSŁON paradował po szkole w sędziowskiej todze. On promował kierunek politologiczno-prawniczy. MARCIN MACIERZYŃSKI i KRZYSZTOF WIKLAK, chwalili się pucharowym dorobkiem MOSW, ale informowali też o tym, jak w tej placówce zrealizoChoszczno - ZS nr 1 - Szkoła z tradycjami  wać mogą się sportowcy. Nowy Orlik, wyremontowana hala sportowa i przystań wodna, to tylko te najważniejsze akcenty, na które wskazywali.
Dyrektor szkoły dr GRZEGORZ JACEK BRZUSTOWICZ twierdzi, że kierowana przez niego placówka daje wręcz nieograniczone możliwości kształcenia się dla prawie 1400 uczniów. – W najlepszych czasach tylu ich mieliśmy – podkreśla, że obecnie, głównie z powodu niżu demograficznego, jest ich około 900. Tłumaczy też, że szkoła jest nad wyraz nowoczesna, z każdym rokiem tworzy nowe kierunki kształcenia, i to takie, o które padają najczęstsze zapytania.
Natalia, z szerokiej gamy sukcesów szkoły wymienia ten ostatni, czyli przyznanie tytułu „Brązowej Szkoły 2014”. To efekt XVI Ogólnopolskiego RankChoszczno - ZS nr 1 - Szkoła z tradycjami  ingu Szkół Ponadgimnazjalnych, którego organizatorem jest Fundacja Edukacyjna „Perspektywy. Konkretniej, tytuł ten potwierdził, że Technikum Ekonomiczne ZS nr 1 w Choszcznie znajduje się w wśród 300 najlepszych techników w Polsce. - Ranking funkcjonuje od 1999 rok, a my załapaliśmy się do czołówki już po raz dziesiąty – puentuje Natalia. Artyści też mogą się tu realizować. W hali sportowej co chwilę rozlegały się wokalne popisy szkolnych gwiazdeczek. – Każda z nich ma już ugruntowaną pozycję, przynajmniej na lokalnym rynku muzycznym – zapewnia JERZY JANUSZEWSKI. Uczniowie technikum gastronomicznego zadbali o to, żeby nikt nie wyszedł ze szkoły głody. Można się też było zabawić, np. w biegu kelnerów. Nie wszystkim udało się przebiec z tacą, na której stały kubki pełne wody. – Przyjdę, to mnie nauczycie – JAKUB MAŚLANY już zdecydował, że złoży papiery do technikum gastronomicznego.  My wszystkich zapraszamy na stronę szkoły, a tych co zamierzają się tu uczyć, niech klikną na link „Dla gimnazjalistów”.
Tadeusz Krawiec
 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Rewitalizacja w Gminie Choszczno
SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2019 www.choszczno.pl.