WiększaMniejszyNormalny
19.09.2019.
    
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
Zaproszenie na sobótkę i targi Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
10.06.2014.
CHOSZCZNO. Już w najbliższą sobotę zapraszamy na CHOSZCZEŃSKĄ SOBÓTKĘ 2014, a w niedzielę na Targi Inicjatyw Lokalnych i Awangardowych.  Margaret, Kozackie Zabawy, Festiwal Smaków, Bieg z PAWŁEM CZAPIEWSKIM, Fire Show, Warsztaty Piwowarskie, konkursy kulinarne „Smaki Pojezierza” i „Supersołys - Supersołectwo”, to tylko wybrane akcenty tych wydarzeń.
 
Choszczeńska Sobótka 2014
W sobotę zapraszamy wszystkich na plażę miejską już od 14.00. Od tej godziny na sobótkowej scenie występować będą choszczeńscy wokaliści, zespoły i formacje taneczne. Około 18.00 zaprezentuje się ukraiński zespół „Kozackie zabawy”, a po nim gwiazda wieczoru, czyli MARGARET.
Na plaży rozlokowane będzie kulinarne miasteczko, w którym odbywał się będzie „Festiwal Smaków”. Jeśli ktoś jeszcze nie próbował np. pierogów ruskich z nutą mięty, księżycowej nalewki z lubczykiem lub zupy sołtysa z Rzecka, to szczególnie zapraszamy.
Na szczególny bieg zaprasza PAWEŁ CZAPIEWSKI. – W tym roku obchodzimy 730-lecie nadania praw miejskich. Myślę, że to dobra okazja do tego, żeby wypromować najpiękniejszą ścieżkę biegową w Polsce – mówi były mistrz Europy. To właśnie on wymyślił, żeby w tym dniu uczestnicy biegu zaliczyli co najmniej 730 kilometrów (to w związku z 730-leciem nadania praw miejskich – red.). Każdy, kto wystartuje powinien przebiec minimum jedno okrążenie wokół jeziora Klukom. Mistrz zachęca do systematycznego biegania, więc tempo będzie spacerowe, czyli około 6 minut na kilometr. Po każdym okrążeniu (5,96 km) przewidujemy kilka minut przerwy. Jeśli na starcie stanie co najmniej 122 zawodników, to bieg zostanie zaliczony już po pierwszym okrążeniu. - Na koniec spotkamy się przy ognisku, kiełbaskach. Mamy też do wylosowania kilkanaście atrakcyjnych upominków. Zrobimy sobie pamiątkowe zdjęcie i liczę na to, że za rok pobiegniemy 731 kilometrów – zaprasza P. Czapiewski.

Na plażę zapraszają także choszczeńscy szachiści, którzy pokażą jak to szachy kształtują charaktery i zagrają o „Kwiat Choszczeńskiej Paproci”. Na poplenerową wystawę zaprasza też Klub Plastyka „Impresja”, na wodzie zaprezentuje się kadra Polski w kajak – polo, a w Wodnym Raju walczyć będą zawodnicy UKS Foka. Na najmłodszych czekać będzie wesołe miasteczko. Całość zwieńczy ognisty fire-show.

W niedzielę (od 12.00) również zapraszamy na plażę miejską. Tym razem na Targach Inicjatyw Lokalnych i Awangardowych zaprezentuje się osiem gmin wchodzących w skład Lidera Pojezierza. Tu na pewno nie zabraknie wesołej zabawy podczas rozgrywania konkursów na super sołtysa i super sołectwo. Trwał będzie konkurs kulinarny „Smaki Pojezierza”, a także warsztaty piwowarskie. Organizatorzy przygotowali też loterię z nagrodami, darmowe wesołe miasteczko i występy artystyczne.
(tk)
 

(tk)

Zaproszenie na sobótkę i targi

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Rewitalizacja w Gminie Choszczno
SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2019 www.choszczno.pl.