WiększaMniejszyNormalny
23.10.2019.
    
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
Choszczno - Warto powalczyć o kasę Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
09.07.2014.
Choszczno - Warto powalczyć o kasę  CHOSZCZNO. Już po raz czwarty Lider Pojezierza rozpoczął nabór wniosków o dofinansowanie tzw. działań aktywizujących. W poprzedniej edycji skorzystali z tego mieszkańcy Wardynia, Kołek i Zamęcina. W ostatniej także Zamęcin oraz Stradzewo i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Choszcznie. Jeśli macie pomysł na wsparcie działań, które uczą i inicjują zainteresowania mieszkańców, to już powinniście składać wnioski, bo termin ich składania mija 31 lipca br.

Wszystkie projekty, które zostały zrealizowane w drugiej edycji działań aktywizujących opisywaliśmy na naszej stronie internetowej, więc przypomnimy tylko, że skorzystało na tym Koło Gospodyń Wiejskich w Wardyniu, które zaprosiło dzieci do „Kuchcikowa”. W Kołkach  młodzież uczyła się fotografowania, a panie z KGW w Zamęcinie poznawały przez internet historię i utworzyły stronę swojej wioski.
Choszczno - Warto powalczyć o kasę W trzeciej edycji o takie dofinansowanie starało się już zdecydowanie więcej podmiotów, ale dofinansowanie otrzymały też tylko trzy projekty. Stowarzyszenie Choszczno Plus – Operacja Kultura zrealizowało w Szkole Podstawowej nr 1 działanie, które nazwali: „Gmina Choszczno na mapach Google”. Tu uczestnicy poprawiali i umieszczali nazewnictwo na mapach, wytyczali nowe szlaki turystyczne, wstawiali nowe obiekty, a wszystko dokumentowali fotograficznie. Z 10-osobową grupa ochotników zajęcia prowadził regionalny ekspert Google ROBERT MARCINIAK. Także temat informatyczny zrealizowany został w Zamęcinie. Tym razem 13. młodych ludzi brało udział w warsztatach zatytułowanych „HTML dla zielonych – naucz się robić strony www”.Choszczno - Warto powalczyć o kasę  – O przeprowadzenie takich zajęć zabiegał sołtys MAREK ŻURAŃSKI i rada sołecka – mówi instruktor ŁUKASZ MŁYNARCZYK. Podkreśla, że uczestnicy poznali nie tylko podstawy HTML, ale mieli też możliwość tworzenia własnych stron na prawdziwym serwerze. Efekty ich pracy, jako materiał szkoleniowy można znaleźć dziś m.in. na stronie sołectwa. Zajęcia odbywały się po południu, w pracowni informatycznej Szkoły Podstawowej w Zamęcinie. – Nie tylko wieś, ale także my, jako szkoła skorzystaliśmy z tego – dyrektorka DANUTA STRÓŻYŃSKA-GRYĆKO podkreśla, że pomysł kierowany było do osób w wieku 13 – 15 lat, a więc większość uczestników, to uczniowie uczęszczający do jej placówki.
JACEK SZYSZKA, sołtys ze Stradzewa zebrał kilkunastoosobową grupę dzieci i Choszczno - Warto powalczyć o kasę  młodzieży, która chciała poznać tajniki sztuki fotografowania. Te zajęcia były podobne to tych, które odbyły się w Kołkach. – Podstawy fotografii, kompozycji, kadrowania, oczywiście w teorii i praktyce – wylicza Ł. Młynarczyk, który też te zajęcia prowadził. Podkreśla też to, że w finał tego przedsięwzięcia, włączyły się również panie z miejscowego KGW i zdecydowanie zachęca do składania kolejnych wniosków.
     - Najważniejsze w tym wszystkim jest to, że działania aktywizujące prowadzone są z myślą o stowarzyszeniach, sołectwach, a nawet grupach nieformalnych, które chcą podjąć jakieś zamierzenie mające na celu stworzenie czegoś, co sprawi, że będzie się im żyło lepiej i ciekawiej – mówi ADAM ADRIASZKIEWICZ, prezes Lidera Pojezierza. Dodaje, że na czwartą edycję działań aktywizujących przeznaczyli 30 tys. zł i trzeba się spieszyć, bo termin przyjmowania wniosków mija 31 lipca. W Urzędzie Miejskim w Choszcznie wszelkich informacji na ten temat udzieli MAŁGORZATA BARTOSZEK (tel. 95 765 9324, pokój 27) a w siedzibie Lidera Pojezierza w Barlinku SYLWIA KOTKOWSKA-RZEPPA (tel. 95 746 0360).
Tadeusz Krawiec
 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Rewitalizacja w Gminie Choszczno
SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2019 www.choszczno.pl.