WiększaMniejszyNormalny
14.11.2019.
    
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
Mistrz nie odpuszcza Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
04.10.2014.
Choszczno - szachy - Mistrz nie odpuszcza
CHOSZCZNO. 24. szachowy memoriał imienia Aleksandra Kubaszewskiego i Edwarda Kramka przeszedł już do historii. Po raz siódmy z rzędu wygrał go białoruski mistrz NIKOLAI ALIAVDIN. Zrobił to w wielkim stylu, bo zdobył komplet punktów. Z choszcznian najwyżej uplasował się KRZYSZTOF SIELICKI, który zajął ósme miejsce.

W 24. edycji szachowego memoriału im. Aleksandra Kubaszewskiego i Edwarda Kramka wystartowało 63 zawodników z Pomorza Zachodniego, Ziemi Lubuskiej i Wielkopolski. W sobotniej rozmowie, którą przeprowadzaliśmy z sześciokrotnym triumfatorem tej imprezy NIKOLAIEM ALIAVDINEM usłyszeliśmy, że rywalizacja będzie bardzo ostra, bo pojawiło się kilku kandydatów na mistrza. Choć dzisiaj okazało się, że wygrał wszystkie partie i z kompletem 11 punktów po raz siódmy zapisał się na listę zwycięzców, to jednak z uśmiechem na twarzy jeszcze raz zapewniał, że to co wczoraj mówił nie było wcale żadną kurtuazją. – Przeżywałem trudne chwile i momentami dopisało mi szczęście – krótko skomentował swoje zwycięstwo. Zdradził nam też, że swoją przygodę z szachami rozpoczął bardzo późno, bo w wieku 14 lat. – Dzisiaj gry w szachy uczą się dzieci w wieku czterech, pięciu lat, a 14-latkowie często już kończą swoją sportową karierę – pochwalił się też, że dziś swoją wiedzę przekazuje młodym zawodnikom z Myśliborza i Choszczna. Drugie miejsce zajął JAN CZUCHNICKI (Pałac Młodzieży Szczecin – 8,5 pkt), a trzecie SEBASTIAN MATUL (Myślibórz – 8,0 pkt). W kategorii juniorek triumfowała DOMINIKA WALUKIEWICZ (Mechanik Stargard Szczeciński - 5,0 pkt), a wśród juniorów najlepszym okazał się JAKUB KUBIAK (UKS Gryfice – 7,0 pkt). Z choszcznian, w klasyfikacji generalnej najwyżej uplasował się KRZYSZTOF SIELICKI, który z dorobkiem siedmiu punktów zajął ósme miejsce.
Choszczno Szachy Finał już jutro
Choszczeński memoriał, to szachowe wydarzenie znane już w całym regionie. Chwalone przez uczestników za wyjątkowy klimat, świetną organizację i wyjątkowo smaczne przekąski. - To przede wszystkim zasługa członków zarządu Uczniowskiego Klubu Szachowego „Skoczek” oraz rodziców, głównie mam, które specjalnie na tę okazję przynoszą upieczone przez siebie ciasta. Jesteśmy im bardzo wdzięczni za pomoc, ale też staramy się pamiętać o tych, którzy systematycznie wspierają nas przy organizowaniu wszystkich imprez, w tym także wyjazdów – mówił prezes CZESŁAW SZYJKA. Wspólnie z pozostałymi członkami zarządu wręczyli kilkanaście statuetek „Przyjaciela klubu UKSz Skoczek Choszczno”. Otrzymali je m.in.: burmistrz ROBERT ADAMCZYK, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 EWA KLIŃSKA, dyrektor Choszczeńskiego Domu Kultury MAŁGORZATA KOZŁOWSKA, wspomniany wyżej N. Aliavdin i oczywiście wielki propagator tej dyscypliny sportu GRZEGORZ WINIARSKI.
Tadeusz Krawiec

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Rewitalizacja w Gminie Choszczno
SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2019 www.choszczno.pl.