WiększaMniejszyNormalny
23.09.2019.
    
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
Choszczno - Grali dla siebie i Polonii Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
11.12.2014.
Choszczno - Szachy - Grali dla siebie i Polonii
CHOSZCZNO. Rozegrany 6 grudnia 17. turniej z cyklu „Grand Prix Wybrzeża 2014” wygrał SEBASTIAN MATUL ze Stargardu Szczecińskiego. Rewelacyjnie spisał się w nim 10-letni BARTOSZ KOWALIK, który zajął czwarte miejsce. W turnieju dla uczniów szkół podstawowych triumfował CYPRIAN GUZEK z Recza. Dzień wcześniej w Szczecinie odbyła się Wojewódzka Gimnazjada w Szachach Drużynowych. Po raz pierwszy w historii tej rywalizacji drużyna z Publicznego Gimnazjum w Choszcznie wywalczyła brązowy medal, a indywidualnie TOMASZ WRÓBLEWSKI zajął drugie miejsce.  

Choszczno - Szachy - Grali dla siebie i Polonii  17. turniej z cyklu „Grand Prix Wybrzeża 2014” działacze Uczniowskiego Klub Szachowego włączyli (już po raz drugi) do ogólnopolskiej akcji „Szachiści grają dla Polonii”, a to oznacza, że część dochodów z wpisowego przekazali na pomoc w organizacji obozu szachowego dla polonijnych dzieci. Rywalizacja podzielona była na Choszczno - Szachy - Grali dla siebie i Polonii  grupy zaawansowanych oraz uczniów szkół podstawowych. W pierwszej zdecydowanie brylował SEBASTIAN MATUL ze Stargardu Szczecińskiego, który zdobył 8 punktów. Drugie miejsce zajął WOJCIECH ŚMIESZEK z Białegostoku (7,0 pkt), a trzecie JÓZEF STECYK ze Stargardu Szczecińskiego (6,0 pkt). Tuż za nim, z taką samą ilością punktów uplasował się 10-letni choszcznianin BARTOSZ KOWALIK. – Bartosz pokazał bardzo dużo ze swojego niekwestionowanego talentu. Wygrał swoje partie z tak znanymi, doświadczonymi zawodnikami jak BARTOSZ PUŁKA, JAN TYMRAKIEWICZ, RYSZARD MROZEWICZ czy DARIUSZ POPADOWSKI. Sam nie mógł uwierzyć, że jego ranking turniejowy wyniósł aż 1890 punktów – komentuje ten sukces KRZYSZTOF DŁUŻYŃSKI. Dodaje też, że po wstępnym podsumowaniu klasyfikacji generalnej Grand Prix Wybrzeża okazuje się, że w przyszłorocznym turnieju finałowym wystąpić powinno dwóch szachistów Skoczka: OSKAR ROSŁON i ERYK ŁUKJAN. Ciekawostką jest też fakt, że zwycięzca S. Matul złożył deklarację przynależności do choszczeńskiego klubu.
Chętnych coraz więcej
W drugiej części turnieju, czyli tej przeznaczonej dla uczniów szkół podstawowych organizatorów zaskoczyła rekordowa frekwencja. – W sumie wystartowało 36 osób i mieliśmy trochę problemów z pomieszczeniem ich w zbyt małej sali, ale ostatecznie udało się nam przeprowadzić turniej sprawnie i zgodnie z planem – mówi CZESŁAW SZYJKA. CYPRIAN GUZEK był faworytem i wygrał wszystkie partie. Kolejne miejsca zajęli: DAMIAN ŚWIERC (Sulęcin) i RAFAŁ MATUL (Stargard Szczeciński). Statuetkami „Szachowa Nadzieja Klubu Skoczek” organizatorzy uhonorowali HUBERTA HERTELA (8 lat) i WOJCIECHA KOWALIKA (5 lat). Wśród dziewcząt triumfowała EMILIA FURS. (Choszczno).
Pierwszy w historiiChoszczno - Szachy - Grali dla siebie i Polonii
Dzień wcześniej w Szczecinie odbyła się Wojewódzka Gimnazjada w Szachach Drużynowych. Drużyna Publicznego Gimnazjum w Choszcznie, która zagrała w składzie: TOMASZ WRÓBLEWSKI, ANDRZEJ MALEC, MICHAŁ ŻUKOWSKI oraz WERONIKA SOSNOWSKA zdobyła brązowy medal. Jej liderem był T. Wróblewski, który grając na pierwszej szachownicy zdobył 6 z 7 możliwych punktów i tym samym indywidualnie srebrny medal. – Ten sukces ma wielu ojców. Michał i Weronika wychowali się w szkółce szachowej SP 3 w Choszcznie, prowadzonej przez GRZEGORZA WINIARSKIEGO i przez wiele lat stanowili trzon szkolnej drużyny. Weronika później dołączyła do SKOCZKA, w którym z kolei kilka lat trenowali Tomek i Andrzej. Wierzę, że ten spektakularny sukces zachęci ich do jeszcze intensywniejszego treningu – podsumowuje C. Szyjka.
Tadeusz Krawiec
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Rewitalizacja w Gminie Choszczno
SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2019 www.choszczno.pl.