WiększaMniejszyNormalny
17.06.2019.
SESJE RADY MIEJSKIEJ
 
 
  
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ
System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
Choszczno biega... z uśmiechem Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
18.03.2015.
Choszczno biega... z uśmiechem
 
CHOSZCZNO. W niedzielę w Kołobrzegu odbyła się 29. edycja Międzynarodowego Biegu Zaślubin. Na dystansie 15 kilometrów, w  stawce ponad 1200 biegaczy startowało 11. choszcznian. Rewelacyjnie pobiegła SYLWIA TELATYŃSKA, która w swojej kategorii wiekowej zajęła drugie miejsce. Długie dystanse chyba w końcu polubił też PAWEŁ CZAPIEWSKI, który z wynikiem 55 minut i 37 sekund zajął 23 miejsce.

Choszczno biega... z uśmiechem  Choszczno biega... z uśmiechem  O tym, że PAWEŁ CZAPIEWSKI nie lubi długich biegów wiedzieliśmy od zawsze, bo sam to wielokrotnie podkreślał. Pamiętamy jego ubiegłoroczny wyczyn w poznańskim maratonie, gdzie po ponad rocznym rozbracie z profesjonalnym sportem podjął zakład o to, że swój pierwszy maraton w życiu zaliczy w czasie poniżej trzech godzin. Dokonał tego po kilkumiesięcznym treningu (2:59:34).

Kołobrzeski bieg od wielu już lat należy do najlepszych tego typu imprez w naszym kraju. Wystarczy tylko podkreślić, że za organizację był wielokrotnie wyróżniany, a jakby samoistnie jego renomę podnosi to, że na listach startowych pojawia się coraz więcej zawodników z czołówki światowej, w tym także Kenijczyków czy Etiopczyków. W tym roku wśród mężczyzn gwiazdami byli: JOEL MAINA MWChoszczno biega... z uśmiechem  ANGI, HENRY KEMBOI, a wśród kobiet REBECCA KORIR JEPCHIRCHIR (wszyscy z Kenii) i to właśnie oni od samego początku nadawali tempo temu biegowi. Kilkusetmetrową przewagą nad pierwszymi biegaczami z Polski po raz kolejny udowodnili, że w biegach Afrykańczycy są w zupełnie innym wymiarze.
Nas jednak bardziej interesowała 11-osobowa grupa choszczeńska. Na linii startu tylko PAWŁA CZAPIEWSKIEGO nie można było przegapić, bo spiker ROMAN TOBOŁA co chwilę podkreślał jego obecność. Pozostali zniknęli gdzieś w stawce ponad 1200 zawodników, jednak szybko wypatrzyliśmy ich podczas pokonywania nadmorskiej promenady. P. Czapiewski biegł cały czas w czołówce. Załapał się do sześcioosobowej grupy, w której tempo nadawał znany polski maratończyk PIOTR POBŁOCKI. Ci, co znali jego awersję do długiego biegania, przecierali oczy ze dziwienia, gdy na około dwa kilometry przed metą zarówno Połockiego jak i resztę grupy wyprzedzał już około 40 sekund. Jeszcze większym zaskoczeniem było to, że w czubie, a dokładniej w pierwszej dziesiątce wśród kobiet biegła SYLWIA TELATYŃSKA. – Nie mam zamiaru bić jakiegoś rekordu – przed biegiem zdradziła nam, że pobiegnie ostro, ale z rozwagą. Po formie w jakiej przekroczyła linię mety, można było przypuszczać, że słowa dotrzymała, choć jej wynik 66 minut i 30 sekund robi wrażenie. PAULINA KONIECZNA przybiegła na czele pierwszej choszczeńskiej grupy. Tuż za nią linię mety przekroczyli TOMASZ FROST i SZYMON JĘDREK. Drugą Choszczno biega... z uśmiechem równie roześmianą, rodzinną grupę przyprowadziła EWA WATKOWSKA. Wszyscy znamy ją z pasji do kajak polo, ale tu warto podkreślić, że pod koniec ubiegłego wieku jako pierwsza choszcznianka ukończyła maraton warszawski. W Kołobrzegu biegnąc razem z PAULINĄ KWIATKOWSKĄ i ALEKSANDRĄ PIERZAK swoim uśmiechem zarażały wszystkich dookoła. Z uśmiechem na ustach też ten bieg ukończyły. Na mecie czekała już na nich S. Telatyńska. W tym momencie na telebimie wyświetliła się informacja, że w kategorii K-35 zajęła… drugie miejsce. Panie rzuciły się sobie w ramiona, bo żadna z nich nawet nie śniła o takim sukcesie. Podczas dekoracji, która odbyła się w muszli koncertowej S. Telatyńska zebrała mnóstwo braw, a liczący sobie 80 lat FLORIAN KROPIDŁOWSKI z Polic stwierdził, że zarówno Telatyńska jak i pozostałe choszcznianki należą do najbardziej uśmiechniętych biegaczek na świecie. Oprócz wspomnianych w tekście osób, kołobrzeski bieg ukończyli również ROBERT RACZYŃSKI i TOMASZ KLIMKOWSKI.
Tadeusz Krawiec

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Rewitalizacja w Gminie Choszczno
SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2019 www.choszczno.pl.