WiększaMniejszyNormalny
15.11.2019.
    
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
Akademia jeszcze powróci Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
16.07.2015.
Choszczno - Akademia jeszcze powróci CHOSZCZNO. Kolorowo, wesoło i bajecznie, tak najkrócej wypada podsumować 18-przystankową podróż Akademii Pana Kleksa, czyli imprez, które w ramach wakacyjnej oferty dla dzieci zorganizowali pracownicy Choszczeńskiego Domu Kultury. – Dokładnie tego nie policzyliśmy, ale zabawiło się z nami ponad trzy tysiące dzieci – mówi pani „C”, czyli IWONA POTAPSKA. Wczoraj na Osiedlu Południowym, a dokładniej na betlejemskiej plaży razem z choszcznianami bawiła się kilkudziesięcioosobowa grupa kolonistów z Przemyśla. Pojawili się też nasi harcerze i zuchy.
Już po raz trzeci Choszczeński Dom Kultury w ramach wakacyjnej oferty wybrał się w podróż po choszczeńskich wsiach i osiedlach. Tym razem pod hasłem „Witajcie w naszej bajce”. – W kilkugodzinnych blokach proponowaliśmy swoiste lChoszczno - Akademia jeszcze powróci  ekcje muzyki, przyrody, plastyki, a przede wszystkim spektakl prezentowany przez aktorów z krakowskiego Teatru Maska – wylicza pani „D”, czyli BEATA LEŚNIAŃSKA. Z kolei pani „H”, czyli DOROTA ALEKSIUN zauważa, że ważnym elementem każdego przystanku było to, że angażowały się w nie określone środowiska. – Przede wszystkim sołtysi, Koła Gospodyń Wiejskich, rady osiedlowe, a także rodzice – mówi. W sumie trzy imprezy odbyły się w mieście i 15 wsiach. Z opinii organizatorów wynika, że dużo większym zainteresowaniem cieszyły się imprezy wiejskie, ale tym razem nie brakowało też dzieci na przystankach miejskich. - Nie da się nie zauważyć, że wyjątkowe zaangażowanie rady Osiedla nr 3 sprawia, że nasze dzieci mają najważniejsze wydarzenie sezonu – mówi HALINA CZOPEK. W fotoreportażu zamieszczonym na stronie internetowej ChDK widzimy m.in. RYSZARDA CHRUŚCIELA i jego słynne pompki. – Może niektórych to śmieszy, ale dzieci to lubią – dodaje pani Halina.
W Choszcznie przebywa kilka grup kolonijnych, w tym 80-osobowa ekipa z Przemyśla. – Od kilku lat odwiedzamy wasze miasto. Dla nas jest to bardzo urocze miejsce. Jezioro, plaża, basen, dzieciom to najbardziej odpowiada – mówi MARTA KROCZEK. Dodaje, że przez kilka dni odwiedzali też pole golfowe i zapewnia, że nie mają czasu na nudę. Chętnie też korzystali z Akademii Pana Kleksa. Ta dobiegła już końca, ale nie oznacza to wcale, że dzieci będą się nudziły. Zniżkową ofertę proponuje Wodny Raj. Centrum Rekreacyjno-Sportowe zaprasza na plażę, a przede wszystkim na kajakową wycieczkę Szlakiem Trzech Jezior. W lipcu i sierpniu UKS Skoczek zaprasza na wakacyjne spotkania szachowe, a klub akwarystyczny, na wakacyjne spotkania ze złotą rybką. W sierpniu wrócą też artystyczne spotkania z Akademią Pana Kleksa. Te będą odbywały się już tylko w ChDK. Szczegółów szukajcie na stronie chdk.choszczno.pl
Tadeusz Krawiec

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Rewitalizacja w Gminie Choszczno
SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2019 www.choszczno.pl.