WiększaMniejszyNormalny
12.11.2019.
    
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
Choszczno - Dzień Pracownika Socjalnego Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
23.11.2015.
Choszczno - Dzień Pracownika Socjalnego 2015
CHOSZCZNO. Tegoroczne obchody Dnia Pracownika Socjalnego połączone zostały z 25-leciem Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Choszcznie, 20-leciem Środowiskowego Domu Samopomocy w Choszcznie oraz 15-leciem Warsztatu Terapii Zajęciowej w Piaseczniku. - Jeszcze nie tak dawno w szeroko rozumianej opiece społecznej pracowało zaledwie sześć osób. Dzisiaj w tych trzech ośrodkach jest ich kilkanaście razy więcej, a ich znaczenie we współczesnym życiu podkreśla m.in. to, że w wydatkach z budżetu gminy znajdują się tuż za oświatą – mówił w piątek burmistrz ROBERT ADAMCZYK.

Choszczno - Dzień Pracownika Socjalnego 2015    Tegoroczne obchody Dnia Pracownika Socjalnego zbiegły się z urodzinami trzech choszczeńskich placówek zajmujących się szeroko rozumianą opieką społeczną. W piątek wieczorem w sali lustrzanej Choszczeńskiego Domu Kultury burmistrz ROBERT ADAMCZYK krótko przypomniał historię każdej z nich. – Gdy we wrześniu 1995 roku powstawał Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Choszcznie to pracowało w nim sześć osób. Dzisiaj jest ich dziesięć razy więcej, a wszystko na to wskazuje, że niebawem będzie ich jeszcze więcej – mówił włodarz miasta. Przypomniał, że obecnie M-GOPS zajmuje się m.in. wszelkiego rodzaju zasiłkami stałymi, celowymi i okresowymi, usługami opiekuńczymi, świadczeniami mieszkaniowymi, rodzinnymi i alimentacyjnymi, a także problemem przemocy w rodzinie. Podkreślił, że współczesny pracownik socjalny łączy w sobie wiele zawodów i bardzo często musi się Choszczno - Dzień Pracownika Socjalnego 2015  wcielać w rolę pośrednika, administratora, mediatora, terapeuty, pedagoga, a także szeroko rozumianego organizatora życia społecznego. W sumie placówka zajmuje się opieką około dwóch tys. osób. Warto też dodać, że w jej strukturze znajdują się również świetlice środowiskowe w Kołkach, Korytowie, Starym Klukomiu, Stradzewie i Zwierzyniu. Ta ostatnia otwarta została w połowie października br. i została owacyjnie przyjęta przez mieszkańców. - Regularnie przychodzi tu około 30 osób. Bawimy się, odrabiamy lekcje, mamy zajęcia plastyczne, przygotowujemy kolejne spektakle, a ostatnio byliśmy na wykopkach u pana BOGDANA WORACHA. Na zakończenie zrobiliśmy sobie ognisko, ale najważniejsze w tym wszystkim jest to, że zapracowaliśmy sobie na ziemniaki, z których będziemy robić frytki – wylicza opiekunka ANETA HŁADONIUK.
    Choszczno - Dzień Pracownika Socjalnego 2015  Nieco inną rolę spełnia utworzony w 1999 roku Środowiskowy Dom Samopomocy w Choszcznie. Jego głównym celem jest udzielanie wsparcia dla osób z zaburzeniami psychicznymi oraz niepełnosprawnych intelektualnie. Najmłodsza z tych placówek, czyli Warsztat Terapii Zajęciowej w Piaseczniku liczy sobie już 16 lat. On z kolei ma za zadanie stwarzanie możliwości rehabilitacji społecznej i zawodowej niepełnosprawnym niezdolnym do podjęcia pracy. Włodarz miasta podkreślił, że zarówno ŚDS jak i WTZ to placówki, które już na stałe wpisały się w życie społeczno-kulturalne naszej gminy, a indywidualne i zespołowe osiągnięcia ich uczestników często przewyższają sukcesy ludzi zdrowych.
     - Według mnie to najwłaściwsza chwila na to, abyśmy pokazali ludzi wyjątkowo odważnych, zdeterminowanych, pełnych empatii i fachowego przygotowania w niesieniu pomocy najsłabszym wśród nas. To wy najlepiej wiecie o tym, że współczesny, coraz szybszy tryb życia sprawia, iż rośnie grupa ludzi, która nie potrafi sobie poradzić z cywilizacyjnymi wymaganiami. To także wy najczęściej uzmysławiacie nam, że jedynym na to lekarstwem Choszczno - Dzień Pracownika Socjalnego 2015 jest wyciągnięcie pomocnej dłoni. Właśnie w imieniu tych, którzy tej dłoni oczekują chciałbym podziękować za wasz profesjonalizm, wyjątkowe zaangażowanie, a przede wszystkim za szczególny dar wywoływania uśmiechu na twarzy potrzebującego – osobiście dziękował wszystkim R. Adamczyk. W imieniu świętujących głos zabrała kierownik ŚDS JOANNA CZECHOWICZ. Jej zdaniem piątkowa uroczystość jest także wyrazem szacunku i podkreślenia znaczenia ich pracy. Mocno zaakcentowała fakt, że tak owocnej współpracy z włodarzami gminy mogą im pozazdrościć wszystkie inne ośrodki z regionu. Po części oficjalnej w „Trzech kwadransach humoru” zaprezentowali się aktorzy Teatru Polskiego w Szczecinie: ADRIANNA GÓRSKA, ADAM DZIECINIAK i PRZEMYSŁAW ŻYCHOWSKI. Nie mogło też zabraknąć okolicznościowego tortu.
Tadeusz Krawiec

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Rewitalizacja w Gminie Choszczno
SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2019 www.choszczno.pl.