WiększaMniejszyNormalny
18.11.2019.
    
AKTUALNOŚCI
Gospodarka Odpadami
Galeria 2019
Galeria 2018
Galeria 2017
Galeria 2016
Galeria 2015
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria archiwum
"Biuletyn Choszczeński"
Organizacje pozarządowe
Z kart historii
Kluby sportowe
Kontakt
Powiadom nas
----------------------------------------
Turyści
----------------------------------------
Mieszkańcy
----------------------------------------
NIERUCHOMOŚCI - Inwestycje
Mapa strony
----------------------------------------
----------------------------------------
---------------------------------------
Ochotnicza Straż Pożarna
STUDIUM UWARUNKOWAŃ
SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

System informacji przestrzennej Miasta i Gminy Choszczno
EDG
eod
bip
eod
lcc
rejestr
Kolporter RSS
Zostało jeszcze pięciu faworytów Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
25.01.2016.
Choszczno - PZW - Puchar Czterech Jezior 2016
CHOSZCZNO. W sobotę i niedzielę nasi wędkarze rozegrali drugą i trzecią rundę Pucharu Czterech Jezior 2016. Choć rewelacyjnych wyników nie było, to jednak ZENON ŁAKOS i JERZY PILARSKI mieli powody do radości, bo pierwszy z nich zwyciężył na jeziorze Klukom, a drugi na jeziorze Raduń. O tym, kto zwycięży w klasyfikacji generalnej przekonamy się już za tydzień na jeziorze Żeńsko.


Sobotnie zawody, które odbyły się na jeziorze Klukom wędkarze zgodnie uznali jako jedne z najbardziej nieudanych pod względem wędkarskim. Na dowód wystarczy tylko przytoczyChoszczno - PZW - Puchar Czterech Jezior 2016  ć fakt, że aż siedmiu z nich nie złowiło ani jednej ryby. Na dodatek, wręcz znikoma różnica wagowa pomiędzy trzynastym a drugim miejscem sprawiała, że wystarczyło złowić dwie płotki więcej i z ostatniego miejsca można było awansować aż na podium. Łowcy psiocząc pod nosem liczyli na to, że „odkują” się w niedzielę na jeziorze Raduń. Niestety ranek zaskoczył ich mgłą i plusową temperaturą, a to oznaczało, że brania ryb znowu będą bardzo chimeryczne. - Rewelacji nie ma, ale jest lepiej niż wczoraj – SŁAWOMIR SOSIŃSKI pokazał Choszczno - PZW - Puchar Czterech Jezior 2016  złowione płotki. Okazało się jednak, że mimo niesprzyjającej pogody, po dwóch godzinach wszyscy wędkarze mieli jakieś ryby. Niektórzy mocno się uśmiali, gdy okazywało się, że zamiast leszcza czy dorodnej płoci wyciągali z przerębli kilkucentymetrowe jazgarze, a tego złowionego przez PAWŁA PINDORA udało się nam nawet uwiecznić na zdjęciu. Dwa ładne leszcze złowił JULIAN WOŁEJKO. – Kolejnych sześć zerwałem – klął pod nosem na zbyt mały haczyk. Dobrze jednak wiedział, że gdyby założył większy, to prawdopodobnie brań nie miałby w ogóle. Na skrajnym stanowisku (uważanym przez wędkarzy za najlepsze) tym razem łowił JERZY PILARSKI.  W trzeciej godzinie zawodów ryby całkowicie przestały mu brać, więc w końcówce zawodów postanowił przenieść się do przerębli wykutej najbliżej brzegu. – W ogóle tu nie nęciłem, a okazało się, że wyciągałem płoć za płocią – nie krył zaskoczenia takim obrotem sytuacji. Dopiero w trakcie ważenia dowiedział się, że ta decyzja dała mu zwycięstwo w trzeciej edycji Pucharu Czterech Jezior, bo drugi WOJCIECH TOKARSKI miał tylko o 10 dekagramów mniej.
          Regulamin Pucharu Czterech Jezior zwycięzcy danej tury przyznaje 20 punktów i za każde kolejne miejsce o jeden punkt mniej. Tak się złożyło, że pierwszą edycję wygrał RYSZARD ŁYDKA, drugą Z. Łakos, a trzecią J. Pilarski, jednak na wielkiego faworyta do końcowego zwycięstwa wyrasta wspomniany wyżej W. Tokarski, który trzykrotnie był drugi. W klasyfikacji generalnej prowadzi z dorobkiem 57 punktów i wyprzedza: EDMUNDA FELUSIAKA (52), J. Pilarskiego (51) i R. Łydkę (50). To właśnie wśród tych pięciu wędkarzy należy upatrywać zwycięzcy całej imprezy. Dodajmy, że ostatnia runda rozegrana zostanie w najbliższą niedzielę na jeziorze Żeńsko. Oczywiście pod warunkiem, że będzie jeszcze lód.
Tadeusz Krawiec

Puchar Czterech Jezior 2016 – II runda – jezioro Klukom
1. ZENON ŁAKOS (1655), 2. WOJCIECH TOKARSKI (1355), 3. JULIAN WOŁEJKO (1310), 4. EDMUND FELUSIAK (1295), 4. MARIUSZ KOCHANEK (1295), 6. JACEK UMER (1265), 7. JERZY PILARSKI (1245), 8.  TOMASZ REUTOWICZ (1240), 9. RYSZARD ŁYDKA (1150), 10. CZESŁAW POKORA (1120).

Puchar Czterech Jezior 2016 – III runda – jezioro Raduń
1. JERZY PILARSKI (2075), 2. WOJCIECH TOKARSKI (1975), 3. RYSZARD ŁYDKA (1810) 4. EDMUND FELUSIAK (1620), 5. JULIAN WOŁEJKO (1570), 6. ZENON ŁAKOS (1315), 7. CZESŁAW POKORA (1200), 8. EUGENIUSZ SOSNOWSKI (1185), 9. PAWEŁ PINDOR  (1175), 10. KAMIL WOŁEJKO (1145).

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Rewitalizacja w Gminie Choszczno
SYSTEM POWIADAMIANIA MIESZKAŃCÓW

TERMO

CHOSZCZNO

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

"SZANSA"

serdecznie zapraszamy

na naszą stronę na

facebook-u

Gospodarka Odpadami
Kalendarz imprez 2012
Choszczno
Fundusze, Projekty, Dofinansowania, Pomoc Finansowa
Rejestr zbiorów danych osobowych Choszczno
Organizacje pozarządowe - kliknij

Przygarnij mnie...

Index firm - Gmina Choszczno

Samorządowy Informator SMS Gminy Choszczno
lcc

Turystyczno – rekreacyjne zagospodarowanie terenów wokół jeziora Klukom oraz na Miejskiej Górze

Lokalna Grupa Rybacka

Północna Izba Gospodarcza - Oddział w Choszcznie

Zadania Inwestycyjne
 
Polska Telewizja Internetowa
Lider Pojezierza
LP
Nasze strony
osw

chdk

crs

OSP
Ochotnicza Straż Pożarna
Copyright © 2019 www.choszczno.pl.